Mi-loclc Machtsstrijd om bezit warenhuizen der Immoraliteit, onnozelheid dilettantisme en D' Houding ten opzichte van directeur sterk gewraakt Onderontwikkelde landen krijgen nieuwe hulp D Opa Kostering uit Delft is nu de oudste KOERSEN AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS NIEUWE LEiriSCHE COURANT 11 VRIJDAG 9 OKTOBER 1959 Middenstand op qui vwe, maar er is nog geen paniek (Van onze sociaal-economische redactie.) E N.V. HEMA, dochteronderneming van het Bijenkorf-concern, hoopt de loop van het volgend jaar in de kleinere provincieplaatsen van ons land een tiental nieuwe warenhuizen in bedrijf te hebben. Hoeveel van dergeliike dorpswarenhuizen in de komende jaien aan dit aantal zullen worden toegevoegd is nog niet te zeggen. Het kunnen er naar het oordeel van de directie van de N.V. Hema 20, maar ook wel 30 of 50 zijn. De Hema brengt deze uitbreiding tot stand door het leggen van contacten met kapi taalkrachtige bestaande middenstandsbedrijven in de middelgrote winkel centra van ons land (beneden de 30.000 inwoners). Deze middenstanders worden verplicht het assortiment van de Hema te voeren, dezelfde prijzen aan te houden en ook de naam van de Hema te voeren. Het warenhuis telt in ons land reeds een dertigtal gewone filialen In de komende tien jaren zullen er (dus de genoemde dorpswarenhuizen niet meegerekend) een drie a vier per jaar bijgebouwd worden. Een speciaal plan voor de bouw van deze filialen, die voornamelijk in de grote steden komen, is ontworpen. distributiebedrijven in de nieuwe buitenwijken Het nieuwe optreden zou slechts een defensieve strijd zijn. middenstandskring wordt ook wel de opvatting beluisterd, dat het hier gaat om een strijd tegen de midden stand, maar om een onderlinge strijd der warenhuizen, die uit zou kunne op een „warenhuisoorlog" Ongi twijfeld heeft deze hele ontwikkeling stimulans gekregen door het id komen van de Benelux en de omarkt De grotere markt biedt ir mogelijkheden en bovendien za zurrentie van buiten het EEG-gebied, ral van Amerikaanse zijde, z< mogelijk geweerd moeten worden. Deze opmerkelijke activiteiten van de Hema gaan gepaard met dergelijke initiatieven in ons land van het Brus selse warenhuis-concern Priba. De Nederlandse Priba-zaken, waarvan er in Valkenswaard al één geopend is, werken echter onder de naam van Unix. De Priba laat zich bovendien ook in met de financiering van de bedrijven. De Priba-zaken zouden voorts nog andere artikelen mogen voeren dan het Priba-assortïment. De assortimenten van zowel de Hema als de Priba zijn enorm uitgebreid Zij omvatten huishoudelijke artikelen, speelgoed, levensmiddelr- 1 rieën etc. en tellen in tot artikelen. i 6000 L1SSE Jubileum groepscommandant rijkspolitie De heer H. G. Hendrikse, groepscom mandant van de rijkspolitie te Lisse, zal op 15 oktober de dag herdenken waarop hij voor 25 jaar als jongeman van 22 jaai ziin intrede deed bij de gemeentepolitie van Rotterdam, waar hij verschillend* diensten zoals de straatdienst, de motor- dienst, de recherche, de fotodienst en-de dactyloscopische dienst doorliep. Op 15 augustus 1945 werd hij door het toen malige Militair Gezag naar Lisse over geplaatst als korpschef van de gemeen tepolitie. Op 1 januari 1946 werd de ge meentepolitie in Lisse opgeheven en on dergebracht bij de rijkspolitie, waarbij de heer Hendrikse als groepscommandant werd aangesteld. De heer Hendrikse is niet alleen een gewaardeerde chef voor zijn onderge schikten, maar ook bij de inwoners van Lisse is hij door zijn optreden, zijn be reidwilligheid en hulpvaardigheid een graaggeziene figuur. De ongetwijfeld vele belangstellenden hebben gelegenheid hem te zijnen huize. Hereweg 304, met dit ambtsjubileum ge luk te wensen op 15 oktober van 3 tol 4.30 uur namiddag. Grote woningzorgen Het woningprobleem is voor het ge meentebestuur het meest nijpend. Er staan nu 600 woningzoekenden ingeschre ven. Daarbij zijn 30 krepeergevallen, 36 zeer urgente en 60 urgente gevallen. In 1959 mochten slechts 12 woningwetwo ningen worden gebouwd. Elf gezinnen wachten al 7 jaar op een woning, 63 gezinnen wachten vijf jaar, zeventig ge zinnen vier jaar en honderd wachten al drie jaar. De thans beschikbare bouw grond geeft nog gelegenheid in het Meer en Duin-plan voor 139 ééngezinswonin gen. Er kunnen verder nog 64 meèr luxe premdewoningen en 239 flatwoningen worden gebouwd. Daarna zal in de Poel- polder worden gebouwd. B.B.-vergadering Woensdagavond 8 uur vergad&t dp B.B. in het lokaal boven de brandweer kazerne. Het oefenprogramma voor hel komende seizoen zal worden besproken VERZENDING ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van he-t schip vermeld. Argentinië: ss. Aldabi 11 okt.; Austra lië: ss. Arcadia 11 okt., ss. Weserstein 14 okt., ms. Willem Ruys 17 okt.; Brazilië: ss. Aldabi 11 okt., ms. Lichtenstein 13 okt.; Canada: ss. Empress of France 12 okt., ms. Prins Willem George Frederik 13 oktms. Westerdam 15 okt., ss. Ame rican Guide 17 okt.; Chilivia New York 15 okt.; Indonesië: ss. Ascanius 19 okt.; Ned. Antillen: ms. Memnon 13 okt.; Ned Nw. Guinea: ms. Willem Ruys 17 okt.; Nieuw Zeeland: ms. Willem Ruys 17 okt.; Suriname: ms. Doris 14 okt.; Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms. Oran- jefontein 13 okt.; Brits Oost-Afrika: ss. Ferdinand de Lesseps, 17 okt. Instelling bedrijfschap fotografisch bedrijf In het Staatsblad is opgenomen een al gemene maatregel van bestuur tot instel ling van 'n bedrijfschap voor 't fotogra fisch bedrijf. De verordenende bevoegd heid die aan dit nieuwe bedrijfslichaam is toegekend, betreft onder meer het cadeaustelsel, het geven van kortingen, de lonen en de andere arbeidsvoorwaar den, alsmede de vakopleiding en de vast stelling van de getalsverhouding in on dernemingen, waarvoor het bedrijfschap is ingesteld. Van de regelende bevoegd heden op het terrein van de lonen en de vakopleiding kan eerst worden gebruik gemaakt op een door de Sociaal-econo mische raad te bepalen tijdstip, doch uiterlijk binnen vier jaar na de instel ling van het bedrijfschap, Het besluit voorziet ook in de instel ling van een commissie voor het pers- fotografisch bedrijf, met een adviserende functie inzake aangelegenheden die uit sluitend of mede betrekking hebben op ondernemingen in de sector van het pers- fotografisch bedrijf. Het fotografisch bedrijfschap is hel vierde, dat "dit jaar tot stand is gekomen. Eerder in het jaar werden ingesteld het bedrijfschap detailhandel in aardappelen, groente en fruit, het bedrijfschap vooi de industrie van en de groothandel in koolzuurhoudende alcoholvrije dranken en de groothandel in bier en het be drijfschap voor de detailhandel in alco holhoudende dranken. Du Pont de Nemours (France) S.A. op gericht voor verkoop van de onkruid ver delgende middelen Telvar-monuron en Karmex-diuron. de Conflict van B. en W. met gemeenteraad Volgens B. en W. van Stad-Delden heb ben enige raadsleden bij het indienen een voorstel onjuist gehandeld. Zij hebben daarom de raad schriftelijk me degedeeld, dat zij niet wensen te voldoen aan een destijds bij hoofdelijke stem ming aanvaard besluit. Bij de behandeling van het structuur plan der gemeente stelden enkele raads leden voor dat overleg gepleegd zou wor den met de beide het meest belang heb bende grondbezitters, de stichting Twic- kel en het kerkbestuur van de rooms- katholieke kerk. De betrokken raads leden zouden dit voorstel, naar B. en W. thans aan de raad schrijven, hebben ge daan na ruggespraak met deze belang hebbenden, terwijl deze partijen in grote lijnen met het plan bekend gouden zijn geweest. Vandaar dat B. en W. het be sluit, dat uit het voorstel voortvloeide, niet willen uitvoeren. Mr. Punt verwijt VVV NOORDWIJK 2—2; AïdaMSV 1 uitgesteld; MSV 2— KHere7n: KVC 4-NPSV 0-3; KPSV- DOS 1—3; ONA—NVC 0—3 (reglemen tair); PTT—Smash and Block 0—3; Teylingen 2-KPSV 3-1; SIOS ^-KVC In het buitenland in het buitenland doen zich merkelijke activiteiten voor. In Enge land is een enorme financiële strijd ge voerd om de aandelen van Harrods, het dan 100 jaar oude warenhuispaleis >t ver buiten Engeland bekendheid geniet Enorme bedragen zijn geboden door de United Drapery Stores, Fraser Debenham Voorts heeft de bekende Searsgroep het bedrijf van Mappin and Wabbe in handen gekregen In Enge land is een felle strijd aan de gang om de beschikkingsmacht over de allergroot ste warenhuizen, waarbij met miljarden wordt gegoocheld In Duitsland is de Keulse groep van de Eklohbedrijven opgekocht door een concentratie van vier warenhuizen, na melijk Karlstadt, Kaufhof, Hertie en Horten. Beweerd wordt voorts, dat Kauf hof binnenkort ook zal proberen in Ne derland voet aan de grond te krijgen. Een Maastrichtse "zaak, die relaties on derhoudt met de populaire Grand Bazar in Luik, zou eveneens het plan hebben filialen te stichten in kleinere plaatsen van ons land. In dit verband wordt ook nog de naam genoemd van de N.V. Vroom Dreesmann. De Hema zal zijn tweede dorpswarenhuis half oktober in de gemeente Oss openen. In 1958 werd reeds bij wijze van proef een dergelijk middenstandswarenhuis in Roosendaal opgericht. De Priba stelt zich voor de komende drie tot vijf jaar in ons land niet min der dan 200 tot 250 van dergelijke waren huizen te vestigen. Na Valkenswaard is Boxmeer aan de beurt en - vervolgens Putten (Veluwe). Nljkerk en Ede. De middenstandszaken die hiervoor in merking komen moeten een oppervlakte hebben van 350 k 400 vierkante meter. Als achtergronden van deze opmerke- lijke activiteiten van de warenhuiscon- worden genoemd de snel wijzi gende structuur der grote steden. Het kruideniersvakblad schrijft, dat het dr ontvolking van de stadscentra en he overbrengen der bevolking naar di grote nieuwe woonwijken aan de randei der gemeenten is, benevens de trek der stadsbevolking naar de dorpen en steden, die in de nabijheid v grote stedelijke centra zijn gelegen, welke de warenhuizen tot activiteiten hebben gedwongen. De warenhuizen wa- bezig een deel van hun omzet in levensmiddelen en kleinere, huishoude- Hoewel het aantal hoogbejaarde wen veel groter is dan dat der (zoals gemeld is de 107-jarigé Haagse mevrouw Lammerts-Koopman de oudste) is de heer H, W. Kostering uit Delft, die 22 november 108 hoopt te worden, de oudste Nederlander. Hij zit dan toch nog (Door onze economische medewerker) ONDERONTWIKKELDE GEBIEDEN zijn de atgelopen weken -er in de publiciteit gekomen en dat door het bekend wórden van de nieuwe koffie-overeenkomst, door het jaarverslag van de Wereldbank en door het plan - dat vorige week in Washington is besproken - om een International Development Association op te richten. de Verenigde Staten hun rekening zullen Nederland is als importeur van grondstoffen uiteraard gebaat bij jage prijzen op de wereldmarkten. Maar Nederland exporteert ook en daarom is het er niet minder bij gebaat dat in de onderontwikkelde gebieden de koopkracht groeit- Op vallend maar niet minder verheu gend is dan ook dat onze export naar de landen van Zuid-Amerika in de eerste zeven maanden van dit jaar met 27 is toegenomen. Er zitten in dit soort landen dus inder daad kansen. flink eind van het „kampioenschap" want de Groninger Geert Adriaanse Boomgaard, die in 1809 is overleden, be reikte indertijd de leeftijd van honderd tien jaar en vier maanden. De eergiste ren overleden Ghrissemeuje werd hon derdtien jaar en vijf dagen. Toen de heer Kostering van haar verscheiden hoorde, reageerde hij met de woorden „Och, is ze dood en ze was er de laatste tijd toch zo goed aan toe". Na de heer Kostering komt mevrouw Lammerts, daarna volgt mevrouw SmitMeyenng uit Vlagtwedde, die in november 106 wordt. De Haagse mevrouw Lagersvi der Stadt is in april 105 geworden, eve als mejuffrouw Veele uit Axel. Mejuf frouw Van der Meer uit Heerenveen werd in augustus 105. In totaal heeft Nederland circa zestig inwoners, die honderd jaar of ouder zijn. Onderontwikkelde gebieden zijn er in Azië, Afrika en Amerika nog bij de vleet- Zij zijn industrieel slecht ontwikkeld, zij steunen op de export van een of een paar landbouwprodukten (koffie, cacao, suiker, katoen, tarwe, rubber) en/of mijn- bouwprodukten (koper, tin), zij hebben weinig of geen goede wegen, havens, vliegvelden, het onderwijs is onvoldoen de, er zijn te weinig elektrische centrales, de grond wordt op een verouderde wijze verbouwd, te grote oppervlakken blijven door onvoldoende irrigatie en, ontginning onvruchtbaar. Kortom, het economische apparaat staat verre en verre achter bij on?, waardoor een groot deel de bevolking maar al te goed weet hongersnood is. Een bevolking van vele straatarmen die door de moderne publiciteitsmiddelen wel aan de weet gekomen dat er elders grotere welvaart bestaat en die welvaart ook bij de rijke ren in eigen land ziet. In zulke landen ls de voedingsbodem rijp voor nationalistische uitwassen - communistische infiltratie. Hulp i onderontwikkelde landen is daarom niet alleen een kwestie van een beter en menswaardiger bestaan n een mogelijkheid om extreme tegenstel lingen weg te werken, het felle natio nalisme de wind uit de zeilen te nemen en een dam tegen het communisme op te werpen. De onderontwikkelde gebieden kun nen op verscheidene manieren geholpen worden. Drijft hun economie in belang rijke mate op de uitvoer van een of en kele produkten, dan is het een levensbe lang dat de prijzen op de wereldmarkten niet té veel schommelen. In de jaren 1950/1 stegen de grondstof- fenprijzen sterk door het conflict in Korea. Dat was winst voor de produktie landen. Maar in de jaren daarna 1952/3 en vooral in 1957/8) daalden de prijzen weer even hard, waardoor de inkomsten aan deviezen op onaangename wijze terugliepen en werkloosheid de economie ontwrichtte. Het ligt voor de hand dat deze landen hun inkopen elders wereld gingen beperken. Onderlinge afspraken Grondstoffenproducenten en men ten zijn bij sterke schommelingen niet gebaat. Daarom dat reeds vóór 1940 voorstellen werden gedaan om tussen de produktie- en de consumptielanden tot overeenstemming te komen, opdat de prijs een gelijkmatiger verloop zal krij gen. Hoewel aan deze overeenkomsten door de belangentegenstellingen veel haken en ogen zitten, houden de overeenkom sten voor tin. tarwe en suiker het al ge ruime tijd uit. Het jongste voorbeeld is de koffie- overeenkomst, waarbij 17 produktielan- den in Amerika en Afrika zich hebben aangesloten. Over de prijs is niets vast gesteld maar men poogt soulaas te krij gen door de export aan een grens te bin den, waardoor het aanbod beperkt wordt de prijs niet voortdurend zakt. Of deze afspraak de produktielanden zal helpen, moet worden afgewacht, om dat de ook nu vastgestelde export nog veel groter is dan het verbruik; boven dien zitten de produktielanden gezamen- jk met een 9verschot dat groter >n- jaar wereldverbruik. De zwakte van deze grondstoffen- afspraken is, dat zij niet waterdicht zijn, dat niet altijd alle producenten zijn aai gesloten en dat bovendien een aangesli tene de club weer kan verlaten. Ook bij landbouwprodukten een snelle aai passing aan een kleiner geworden vraag zeer moeilijk terwijl tot overmaat ramp de communistische landen als aangeslotenen de markt kunnen beder- sn (en dit soms ook doen). Van veel grotere betekenis is o.i. dan ook het werk van de Wereldbank. Deze instelling is na de oorlog door een groot aantal landen (ook door Nederland) opge richt. Op basis van de door de oprichters gestorte kapitalen kan de bank kredieten aan onderontwikkelde gebieden (maar ook aan andere landen) verstrekken. In 1958 zo werd vorige week bekend gaf zij voor 2,67 miljard aan leningen. Hiermee konden elektrische centrales worden gebouwd, auto- en spoorwegen worden aangelegd, fabrieken worden in gericht, ziekenhuizen worden gebouwd, de bodem vruchtbaar worden gemaakt, mijnen worden ontsloten enz. enz. Van dat geld hebben o.a. India, de Soedan, Zuid-Afrika, Iran, Finland. Gabon Japan geprofiteerd. ISieuwe hoop De Wereldbank geeft haar leningen echter niet gemakkelijk. Een diepgaand onderzoek gaat vooraf en vele malen wordt het project onder de loep gelegd. Daarom was er vorige week in Washing ton op de jaarvergadering van de Wereld bank een voorstel ter tafel om naast de Wereldbank een International Develop ment Association op te richten (een inter nationaal ontwikkellngsinstituut). Ook deze organisatie zal aan de onder ontwikkelde landen van Azië, Afrika Amerika leningen verstrekken maar voorwaarden zullen minder hard zijn zijn en er zal ook meer gelet worden op de kredietwaardigheid die ten slotte wordt verkregen. Deze nieuwe instelling moet opgericht worden door de „rijke" landen, waarbij aan een totaal kapitaal van 1000 miljoen de Noordwijkse Sportvereniging, die deel uitmaakt van de Stichting V.V.V. Noordwijk, heeft de president commissaris van de sportvereniging, mr. C. Punt, een brief gericht aan de bestuursleden van de Stichting. In deze brief betreurt de heer Punt het allereerst, dat het convoceren van de vergaderingen van de Stichting veelal op te korte termijn en op weinig doeltreffende wijze geschiedt. Hierdoor is de Sportvereniging niet in de gelegenheid geweest, aldus de brief, haar afwijkend en in vele opzichten afwijzend standpunt op deze vergaderingen kenbaar te maken. van de positie van de directeur van de Stichting V.V.V.die op verscheidene manieren in achtereenvolgende beslui ten werd ontslagen, welke ontslagen, het aldaar besprokene in juri disch, moreel, sociaal en economisch opzicht van het hoogste belang de Noordwijkse samenleving het grootste deel reeds daar dit: ïWI verschei dene persorganen is gepubliceerd, voelt de heer Punt zich gedwongen het stan- punt van de Sportvereniging onder de r indacht van de andere bestuursleden te brengen, daarbij zich het recht voor behoudend dit tevens openbaar te ma ken. 1. De handelingen van een nor male V.V.V behoren te liggen boven het peil waarop rechterlijke proce dures mogelijk zijn; het verwikkeld zijn in drie procedures, waarvan één reeds werd verloren, tekent in algemene de bedroevende situatie van de Stichting en haar gebrek aan waardigheid. Verre gaand dilettantisme op juridisch er economisch gebied heeft de Stichting op de rand van de afgrond gebracht. 2. Na dit algemeen bezwaar heeft de Sportvereniging speciaal bezwaar tegen de behandeling én van de persoon én socks of standing althans aanvankelijk, geschiedden zonder inachtneming van de hiervoor geldende regels, terwijl zijn positie nimmer omlijnd was uitgehold. De beraamde maatregelen tot weg werking van de eigendommen der Stich ting in een nieuw op te richten rechts persoon, teneinde die eigendommen aan het verhaal van de schuldeisers der Stichting te onttrekken, mogen slim schijnen, zij zijn echter niet alleen nozel, doch worden uitdrukkelijk, zo wel in het burgerlijk wetboek als in -Ie faillissementswet als immoreelgesigna- leerd en met nietigverklaring bedreigd. Volgens algemene regelen voor een V.V.V. geldende, behoren in het dage lijks bestuur van een V.V.V., direct be langhebbenden als hotelhouders en hui zenverhuurders niet thuis. Het zijn de mening van de Sportvereniging deze categorieën verhuurkantc Neutraliseren 5. Ten slotte is naar de mening van de Sportvereniging de bijdrage van de gemeente Noordwijk te gering en zou het van belang zijn ook bijdragen van niet direct belanghebbenden te vragen, teneinde de invloed op de gang van za ken van dikwijls kortzichtige direct be langhebbenden te neutraliseren. Het verdient aanbeveling kennis te nemen van de in de gemeente Katwijk geldende regeling. De brief eindigt met de verzekering, dat het wel en wee van de Stichting, de Sportvereniging, die op meer dan 50 jaar onbaatzuchtig het vreemdelingenverkeer heeft gediend, zeer ter harte gaat. V olleybalcompetitie Uitslagen van de volleybalcompetitie Noordwijk en omstreken. Dames: KVC 7—KVC 6 0—3: Teylin gen 5—DOS 0—3; DIO 2—Teylingen 2 Postzegels en film Maandagavond acht uur vergadert Philatelica in De Zeeleeuw. Maandagavond acht uur komen de leden van de Noordwijkse filmclub bij een in De Landbouw. Kon. Mij. voor Tuinbouw Door de goede zorgen van de heer J. Schipper was het mogelijk, in de ver gadering van de afdeling der KonMaat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde een flinke collectie bloembollen uit te reiken voor de huisbroei. In februari wordt een tentoonstelling gehouden. De uitslag van de chrysantenwedstnjd is: 1 M. C. Verweij 26 p., 2 F. van Zuij- !en 22, 3 De Monyé 21, 4 J. Schipper c<i p., 5 J- Passchier 17%. Utslag bloi menkeuring: 1 Smit 8, A. v. d. Meer 7%, J Schipper 7%, Pennings 6. De heer K. de Wit, tuinarchitect te Rotterdam, hield een causerie over De nemarken. Er werden ook dia's vertoond. De volgende vergadering is op donder dag 12 november. Beursoverzicht Internationals iets hoger Amsterdam, 8 okt. AU e Internationale waarden gaven vanmiddag hogere koersen te zien. De handel was kalm- Van Wall- street, dat onregelmatig was gesloten, gmg in Amsterdam geen enkele «Umulans uit- De vaste stemming op de Westduitse beur zen gaf de burger op het Damrak moed om zij 't op bescheidenschaal, in de marxt ie stappen. De voornaamste reden tot aan kopen was echter de zeer vaste stemming op de Londense beurs. De arbitrage deed ook vandaag weinig zaken en wachtte liever nog een dagje, tot de einduitslag van de Engelse verkie zingen een feit is. De Philipsaandelen la- *en het best in de markt bij een notering op 636. De koerswinst bedroeg, vergeleken bij de slotkoers van gisteren, circa vijf punten. Het buitenland had voor de Phi lipsaandelen enige belangstelling. Door dat de verkopen voor Duitse rekening in Unilevers achterwege bleven, hadden deze stukken wat meer armslag en boekten op 643 een koerswinst van ca drie punten. Kon. Olies noteerden op rond f 153 bijna een gulden hoger. Niettegenstaande de aanhoudende verkopen van de olieaan delen door Amerika, toonden de Europese beurzen vandaag een behoorlijke belang stelling voor Kon. Olie. KLM werd* in tegenstelling tot de gehele marktverhou ding, iets lager geadvisee.rd. Noteringen verstrekt door de Ver. v. d. Effectenhandel tot 14.40 uur Bank- en Krediet Inst i donderdag 8 oktober 1.959 ACTIEVE FONDSEN 1 Obligaties 3 l-ll 3% 93% 93'/' Ned 1W8 Ned Be. Oeri Ned 1950 I-IJ Ned Ned U 1955 Ned 1937 Ned 8 1947 3 93% 93'/» AANDEEEN Nai Hande.sok 154155 369% 1711 275% 275% 26(1* 264%* 239 239% Phi. GBCPWD.. 632 835% 7 prf 639% 691 M a E 1 WB 2U74* 2074 t NRC 142 143 Nlev Goud NRC 137Vi 136 Ornm Ph» NRC.. 243 243 Rott Lloyd144 143 «G-heppv Unie I39%i NIET ACTIEVE OBLIG. 3 Prov. en Gem leningen A dam Gt 473% 94 Idem 48 3% 94% A doorn 3 94% R aam 53 1 4% 98% Idem 37 l-IIl 3% 95% MLK 57 l-LU 4% 102 4 Hypotheekbanken DU 4% 100% 100 %L DE-vE3% 88% 87% DA-VA 3 85% 85'/. G 3% 8887% 102%L 102L A-O 5 100% 100% i 4Mi 100% 100% 1 57 4& 101% 101% Convert. Obligaties Premieleningen 2% 8U% 81% iolland 57 2% 97A 97 Buitenl. leningen AAR Dev 4% 89% 89% 7 Depotfractiebewijzen H B B t1640 1640 Can Gen Fund C Chem Fund Cv A Massaeh Inv TT eCullC.. 30'/. 30'/» N 1 S U CvA Oosi-Java Rl Sedep Vore Zd -Preanger Rubt 13'/i 1. INDUSTRIËLE ONDERNEMINGEN 8 A-G AtbertstHouth 392 V» 396 lachinef 199 Vi 200 16% 16% Br NRC.. 418b 420b laUast342% 342% Jroogdok 330"' 331 t Mij141 t38% Ij CvA.... 68% 69 '80 280% 141% 143 372% 375 Handelmij 165 164% Hooimeijer Zn. Houth 236 236 seifabr 505 515 K N Zout Cv A n Gel CvA 240 240 1 Gssmt) NB 259 208% 207 171% 170% 323 322 600 602% on 93 93% {91 192% b 609% 609% 227 225L "2 271% 110 109% 435 B 438 125% 125'/' 180'/. 177% Thora Drijver 630 I 934 Thorn Mot CvA 299 297 Ver Machinefabr. 211 215'/» Wernink136 139'<» Wit's Textiel151 1501/* Woon/Winkelta G 344''' Wijere316 316 Wijk Textiel101% 101'/» Iherff137 135'/» 267>/. 269'/* Organon 470 475 Perlak Peudawi Furneea410 410 2A 45 Ned. Antillen Antilliaanse Br 229 238b Duitse aandelen Mannesniann273 DOLLARFONDSEN 10 A-L Canadian Pacific 26H 26'/» Inip OU38% 39b Int Nickel99 93x Ara -Can Foundry 51% 51% American Enka 37A 36% 1 Ohio n Steel ke Ohio Continental Oil Curtrise Wright Du Pont Firetamerlca Corp a LaughUn 78% 78% Phillips Procter and Gamb Republic St. 72% 39%

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11