Jlieutuc £ciJtsrf)c (Courant Loenik-3 bereikt morgen gebied van de maan mm FOTO'S VAN GEHEIMZINNIGE ACHTERZIJDE Meer tijd nodig de terugreis voor Amerikanen na een jaar ook zover? Landingsactie bij Djakarta Geen uitbundig onthaal voor Chroesjtsjef Situatie op bouwmarkt sterk verbeterd Londen wijst scherp Russisch protest af Spaanse predikant hoort maanden tegen zich drie eisen Verzegeling van kerk verbroken Vier doden in het verkeer Schraal weer MAANDAG 5 OKTOBER 1959 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie, Abonnementen- e Advertentie-afdeling Tel 31441. ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter Familieberichten f 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936 Or. B. DïEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasticft Is gbiMevtn tnyn bert in tegfjenspocf Veertigste jaargang no. 11684 Vrolijke en zonnige 3-OKTOBER Zie pagina 34, 6 en 7 DE EERSTE GEGEVENS, die de gistermorgen gelanceerde Loenik-3 naar de aarde heeft gestuurd, tonen aan dat alles volgens de plannen verloopt. In ongeveer 72 uur zal het gebied van de maan zijn bereikt. De terugreis naar de aarde zal echter langer duren. Dit schreef vanmorgen de Russische geleerde Sedof in de Prawda over het „interplanetaire sta tion" dat gisteravond is gelanceerd. Het moet de maan op een afstand van jcirca tienduizend kilometer passeren, om de maan draaien en dan naar de aarde terugkeren. Op grote afstand van onze planeet wordt de Loenik-3 dan waarschijnlijk een nieuwe Russische kunstmaan. fpRECIES twee jaar nadat de eer- ste Spoetnik de lucht inging en wie weken nadat de tweede Loenik G die de maan bereikte werd afgeschoten, lanceerden de Sowjets hun derde maanraket. Radio-Moskou onderbrak haar programma. Een opgewonden omroeper maakte het prote nieuws bekend. Even later lom 11-02 uur Nederlandse tijd verscheen hij opnieuw voor de radio. „Attentie, attentie, luistert naar de signalen die het interplane taire ruimtestation uitzendt". De ïuisteraars hoorden een intensief, steeds onderbroken g'eluid dat leek pp dat van een opstijgend vliegtuig. Het was de eerste uitzending van de zenders in de 278,5 kilogram wegende Loenik-3, die is uitgerust met weten schappelijke instrumenten en radio-appa- Opzienbarend plan van Aeheson Dean Aeheson, Amerikaans oud-minïs ter van buitenlandse zaken en een de stichters van de Noordatlantische vei jdragsorganisatie, heeft op een conferentie ivan Amerikaanse en Westduitse au feiten te Bad Godesberg een eenheidsfront tussen Noord-Amerika en West-Europa jvoorgesteld in alle politieke, economische en militaire zaken. j Niet alleen de vijftien landen van de iNavo moeten daaraan deelnemen, doch look andere Westeuropese landen. Zij moe iten hun militaire inspanning, economi sche hulpbronnen en politiek verenigen, lom het militaire, economische en poli- Itieke offensief der communistische lan- Iden over de gehele wereld te bestrijd) J Aan het hoofd moet een opperste ra jkomen, bijgestaan door een toezichthou dend lichaam, bestaande uit parlements- jleden en andere vooraanstaande burgers. De leden moeten hun soevereiniteit be houden en het recht van uittreding heb- Kurt Geor'g Kiesinger, premier van Ba- |den-Württemberg en leider in de Chris- |ten-demokratische partij en de vermoede llijke socialistische kandidaat voor he Westduitse kanselierschap in 1961, Carl( Schmid, steunden het plan. DE MAAN De temperatuur van de maan varieert van 215 graden tot 240 gra den Fahrenheit onder nul. De af stand maan-aarde bedraagt 352.000 kilometer in het perigeum (als de maan het dichtst bij de aarde staat) 404.800 km in het apogeum. De diameter van de maan is 3456 km, een kwart van die der aarde. De omtrek is 10.841 km, het ge wicht 81.000.000.000.000.000.000 ton. De aarde is tachtig maal zwaarder. Een man van 175 pond weegt op de maan dertig pond. De maan weerkaatst slechts tien procent van het licht dat zij van de zon ontvangt. De rest wordt geabsorbeerd. De aarde weerkaatst veertig keer meer zonlicht. In 28 dagen beschrijft de maan 'n ellips vormige baan om de aarde, of lie ver gezegd om hun gemeenschap pelijk zwaartepunt. In diezelfde tijd draait zij één keer om haar as. Een maan-dag en ook een maan nacht duurt veertien aardse da gen. Er zijn ongeveer 30.000 kraters op het zichtbare gedeelte van de maan. Sommige ervan zijn 250 km in middellijn en 6km diep. De zogenaamde zeeën waarvan er ongeveer 30 bekend zijn zijn mogelijk oude vulkanische lava beddingen. De maanbergen zijn van 1500 tot 10.000 meter hoogte. De maan veroorzaakt op aarde de getijden, die de omwenteling der aarde vertragen met ongeveer tweeduizendste seconde per 100 jaar. Het zichtbare gedeelte van de maan omvat ongeveer 59 procent van de totale oppervlakte. waarvoor zonnewarmte en chemi sche stroombronnen de energie leveren. De radiozenders werken op 39,986 en op 13,6 megacycles. De plaats waar het ihterplanetaire sta tion zoals de Russische geleerden hun nieuwe Loenik noemen werd gelan ceerd, is naar gewoonte geheim gehouden. Ook het doel van dit experiment werd niet meteen bekendgemaakt. Slechts is meegedeeld dat voor de lancering een meertraps raket is gebruikt, waaruit de koepel zich heeft vrijgemaakt. In een communiqué van de Russische radio werd gezegd dat het station een zodanige baan volgt dat waarnemingen door posten op het noordelijk halfrond mogelijk zijn. De werking van de appa raten aan boord wordt vanaf de aarde ge leid, aldus de radio. De meting van de baan die het station ■olgt, wordt automatisch uitgevoerd door en aantal stations, die op verschillende plaatsen in de Sowjetunie zijn gevestigd. Uit de bekendmakingen blijkt dat eniger- j0drell Bank ving gisteren duidelijke mate controle op het interplanetaire sta- nen van de Loenik-3 op. Na twintig tion kan worden uitgeoefend. nuten hielden de seinen op, alsof de Van groot belang is, dat deze Loenik de der werd afgezet, zo deelde een medewer- aarde voor het eerst inlichtingen zal kun- ker van het Britse instituut mee. Volgem geven over de achterzijde van de radio-Moskou zou vanmiddag de appara die door waarnemers vanaf de aar- tuur aan boord van de Loenik worden de niet kan worden gezien. ingeschakeld. Er werd niet gezegd wa De radiotelescoop in de Engelse plaats voor apparatuur men bedoelde. RUS DESKUNDIGER DAN MEN DACHT HET ZAL volgens Amerikaanse deskundigen minstens een jaar duren voordat de Verenigde Staten kunnen hopen de jongste Russische successen bij het onderzoek van de ruimte te evenaren, zo schrijft de New York Times vandaag. Voorts menen deze deskundigen dat er weinig kans is om de Russen in te halen, tenzij de Amerikanen krachtiger raketten kunnen bouwen, die kunnen worden vergeleken met die welke de Russen nu al hebbenZij aanvaarden mettegenzin de huidige stand in de wedloop om de ruimte. De Russische pers en de Russische ra diocommentatoren staken hun enthousi- ime niet onder stoelen of banken. Van- orgen verzekerde de geleerde Eedorol' echter in de Prawda dat Rusland beslist geen plannen koestert om militaire bases op de maan aan te leggen, een mogelijk heid waarop verschillende Amerikaanse bladen gisteren wezen. Alexandre Ananoff, een vooraanstaand Frans astronautisch deskundige, gaf hel „We kunnen nu met recht zeggen dal de poort naar de kosmos open staat. De Russische raket heeft bewezen dat de Russen elk ogenblik dat zij dit wensen een raket naar de maan kunnen sturen met een grote kans op succes. Hun eer ste werd gelanceerd toen de maan zien in zijn laatste kwartier bevond, de twei de de bijna het bijna nie maan. Dit zijn diametraal aan elkaar tegenovergestelde posities m de kosmos Het is een logische stap nn kosmische proefnemingen, maar ik had niet gedach' dat hij al zo gauw na de vorige lance De 47-jarige prins Bertil van Zweden brengt tot woensdag een bezoek aan ons land. Hij zal Zweedse tentoonstellingen openen in Amsterdam en Rot terdam (vandaag en morgen) en ook enkele industrieën bezoe ken. De Prins vertelde na zijn aankomst op Schiphol aan een aantal journalisten, dat hij sinds 1954 niei meer in ons land is geweest. Zijn bezoek kan niet lang duren, omdat koning Gus- tdaf Adolf juist met vakantie naar Rome is vertrokken en prins Bertil bij ontstentenis van de Koning altijd het regent schap waarneemt. In de nabijheid van Djakarta houden heden grote Indonesische oorlogsschepen en onderzeeboten een vlootschouw tei gelegenheid van de dag der strijdkrach ten. Zij zulien daarbij een uitgebreide landiingsdemonstrabie geven tezamen mei troepen in landingsvaartuigen. Bombar dementen en tegenaanvallen zullen wor den uitgevoerd. De Roemeense regering heeft Indonesië een krediet aangeboden voor de exploitatie van de olievelden in Noord-Sumatra. De directeur van de Permina, de Indonesische staatsolie-onderneming, Ibnu Sutowo, zal vermoedelijk Roemenië bezoeken, en te vens op uitnodiging van de groep Siemens- Mannesmann-Krupp een Westduits voor stal tot samenwerking bespreken. (De vel den zijn indertijd geroofd van de B.P.M.) en er is reeds langdurig onderhandeld met Japanners en anderen om de exploi tatie weer op enigszins normaal peil te brengen). zou komen. Het is een fantastisch) prestatie, vooral wanneer men bedenkt loeveel moeilijker het is een raket rond ie maan te zenden dan de maan te raken Als men alleen maar de maan wil ra cen, dan hindert het niet met welke snelheid dit gebeurt of waar, maa: nen een raket rond de maan wil ze ;n naar de aarde wil laten terugkeren, lan moet de raket nauwkeurig een be jaald punt bereiken evenwijdig aan he maanoppervlak met een precieze snel hedd. De snelheid mag niet te groot zijn ■vant dan zou de raket de buitenruimti ngaan. Zij mag ook niet te klein zijn .vant dan raakt de raket uit zijn koei en zal misschien de maan raken. Di meiheid heeft de werking van een roei cou men kunnen zeggen. Wat nu gebuert is honderd maai moei lijker dan de maan te raken. De raket oet de andere kant van de maan juist in beetje er boven of er onder passeren Anders zouden wij geen radioboodschap pen kunnen ontvangen. Met de gegevens die wij ontvangen kunnen wij kaarten van het hemelruim maken, speciaal van die delen die we et kunnen zien. Ook zullen wij waar •hijnlijk er door in staat worden gesteln n definitieve voorbereidingen te tref- n om binnen vijf jaar mensen naar de Nu de havenarbeiders in de Amerikaanse havens het werk hebben neergelegd, zijn de passagiers verplicht zelf met hun bagage te sjouwen. Een vrouwelijke passagier van de Nieuw-Amsterdam heeft een vrachtwagentje weten te „ver sieten" om haar omvangrijke bagage te bestemder plaatse te brengen. Het schip ligt in New York. Terugreis in Wladiwostok onderbroken TLTET BEZOEK van Chroesjtsjef AA aan communistisch China is niet zo uitbundig veHopen als de Russische leider wellicht gehoopt had. De Chinezen hebben hem cor rect behandeld, maar aan enthou siasme over het bezoek van de lei der van het wereldcommunisme heeft het ontbroken. In zijn afscheidsrede betitelde Chroesjt sjef het Chinese volk als de eigen broer, vriend en bondgenoot van het Sowjet- volk, doch een passage dat hij zijn Chi nese gastheren voor de Russische vre descampagne heeft gewonnen, ontbrak Waarnemers menen, dat hij Mao Tse- Toeng niet heeft kunnen winnen vooi het idee de koude oorlog te verminde- Evenals bij zijn aankomst in Peking heeft Mao de rede van Chroesjtsjef, die hij bij zijn afscheid uitsprak, niet beant woord. De gewoonlijk Spraakzame Chi nezen waren ditmaal karig in hun lof voor de Sow jetpremier. Wel werd Mao Tse Toeng voortdurend verheerlijkt als de grote en glorierijke leider vai Chinese revolutie. Ook de tekst van de eerste rede die Chroesjtsjef in Peking hield, werd door het Chinese nieuwsagentschap pas uren nadat Tass dit had gedaan, verspreid. Een gedeelte van de tweede rede werd in het geheel niet uitgezonden. Een ban ket of receptie, die Chroesjtsjef in zijn status van Sowjetpremier zeker zijn Labour verwacht overwinning Volgens de laatste opinieonderzoekin gen wordt de Engelse conservatieve par tij gesteund door 39^ procent van d« Britse kiezers en de Laboui^partij dooi 38 procent. De leider van de Labour- partij, Hugh Gaitskell, toonde zich over dit resultaat zeer verrast. Hij verwacht te dat het aantal aanhangers van zijn partij deze dagen nog zal stijgen. „Ik wil niet te optimistisch zijn", verklaarde hij, „maar het ziet er naar uit dat wij gaan winnen" Toen twee weken geleden de ve ringscampagne begon gaf men de bour-partij weinig kans op de ovei ning. De Britse premier Macmillan heeft zaterdag ontkend dat hij op f»en verkie zingsbijeenkomst zou hebben gezegd te verwachten de datum van een topcoi ferentie nog voor de verkiezingen bi kuni maken. gastheren op de Russische ambassade had moeten aanbieden, schijnt niet te zijn gegeven. Het communiqué van Chroesjtsjef cn Eisenhower na het bezoek van de Russi sche leider aan Amerika, is door China goedgekeurd. Toch blijven hoge Chinese autoriteiten de Verenigde Staten veroor delen en aanvallen, daarmee te kennen gevend dat Chroesjtsjef zo ver mag gaan als hy wil in het verbeteren van de betrekkingen met Washington, maar dat Peking hem daarin niet volgt. De Russische leider is gisteren, tot ieders verrassing, op zijn terugreis naar Moskou in Wladiwostok uitgestapt. De geruchten gaan dat hij nog een bezoek an Noord-Korea wil brengen. In Amerika wint de opinie veld, dat ie besprekingen tussen Chroesjtsjef en Eisenhower meer resultaat hebben op geleverd dan verwacht was. Het feit dat hij Eisenhower prees en vooral zijn aan- mafiing dat het communisme geen ge weld tegen het kapitalisme moet ge- bi -iken, hebben een goede indruk in de Verenigde Staten gemaakt. Diplomaten nemen aan, dat een omvangrijk wak in het ijs- van de koude oorlog is" ontstaan. Een topconferentie wordt nu spoedig De Amerikaanse minister van buiten landse zaken heeft de Westduitse rege ring opnieuw de verzekering gegeven, dat de Verenigde Staten voet bij stuk zullen bonden in de kwestie West-Ber- lijn. MEER WERK IN UITVOERING TN I ja DE LOOP van het eerste half- van 1959 is de situatie op de bouwmarkt sterk verbeterd. Als gevolg van de gunstige ontwikke ling op de kapitaalmarkt, nam de hoeveelheid werk in uitvoering in snel tempo toe. Aldus wordt gecon stateerd in de driemaandelijkse pu- blikatie van het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Onder vniloed van deze ontwikkeling daalde de werkloosheid in de bouwvakken snel. In enkele delen van het land ont stond zelfs een tekort aan arbeidskrachten. Om een overspanning op de bouwmarkt te voorkomen was het noodzakelijk in het kader van het goedkeuringsbeleid een stringente regulering toe te passen. On toelaatbare prijsstijgingen moesten wor den voorkomen en er moest ruimte be waard blijven voor de woningbouw. De belangstelling voor de particuliere woningbouw nam in deze ontwikkeling aanzienlijk toe. Het aantal aanvragen om premies voor particuliere bouw was eind juni 1959 reeds zodanig, dat de grens van de in de rijksbegroting voorziene moge lijkheden reeds was overschreden. Daar- Fraude bij bank f45.000 By de spaarbank Sint Jozef te Sneek is een geval van fraude geconstateerd, tot een bedrag van f 45.000. In verband hier mede Is de penningmeester-administrateur van de bank, de zestigjarige C. P. de J.. gearresteerd- De J., die in r.k- kringen in Sneek een vooraanstaande plaats inneemt, is eige naar van een textielzaak. Hij had finan ciële moeilijkheden in zijn zaak en zui verde de tekorten aan met geld van de bank. Hij verviel hierdoor tot knoeierijen. Zo incasseerde hij onder meer spaargel den van bejaarden en schreef deze wel op de boekjes van de spaarders, maar slechts gedeeltelijk in de boeken van de bank. Ettelijke bedragen wendde hij ten eigen bate aan. Ook aan hem tegen kwitantie verstrekte hypotheekgelden werden niet volledig verantwoord. De J. heeft een volledige bekentenis af gelegd- De fraude strekte zich uit over een periode van vijf jaar De bank is niet tegen fraude verzekerd, doch het tekort kan uit reserves worden aangezuiverd. Vliegen maakten kerkdienst onmogelijk In Renswoude deed zich gisteren een vliegenplaag voor. Vooral de kerk had er van te lijden. Deze was als het ware be zaaid met zwarte vliegen. Hierdoor werd het onmogelijk de dienst te doen door gaan. Ook de toren zat vol. Korsten vlie gen ter dikte van 3 5 centimeter bedek ten de kanten. Ook in de klokkentoren was de vliegenplaag zo erg, dat er niet geluid kon worden. Zondagavond was een gedeelte gereinigd, zodat de klokken een paar minuten konden luiden. Geen ontbinding van commissie voor Cambodja kend dat het de internationale controlecommissie in Cambodja wil ontbinden. In een zeer scherpe Rus sische nota aan de Engelse regering, die zaterdag werd overhandigd, wordt dit beweerd. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft ver klaard, dat wat Engeland bedoeld heeft, de mogelijkheid is om het werk der commissie te schorsen onder voorwaarde, dat zij te allen DE openbare aanklager bij de rechtbank te Madrid heeft za terdag drie maanden gevangenis straf en een boete van ongeveer 150 gulden geëist tegen een protestantse geestelijke, ds. José Nunez Moreno, omdat hij zich toegang tot zijn kerk had verschaft, nadat de Spaanse autoriteiten het gebouw hadden ge sloten en verzegeld. cje rechtbank gevangenisstraf oplegt, zal de predikant niet in feitelijke gevangen schap komen. Alleen wordt zijn naam in geschreven in het strafregister, Ongeveer 400 Spaanse protestanten hadden zich in het gerechtsgebouw verzameld. De kerk van de predikant werd in 1949 in de Ma- drileense arbeidersvoorstad Usera ge opend en in 1954 door het ministerie van binnenlandse zaken gesloten. In 1956 her vatte ds. Nunez Moreno de kerkdiensten. Reeds eerder dit jaar was de predikant voor de rechtbank geleid maar de zitting werd in juli opgeschort omdat gezegd werd een bevelschrift van ministerie van binnenlandse zaken niet kon worden gevonden. De predikant zei tot zijn rechters te weten wie de sluiting had gelast. De autoriteiten hadden in 1949 toestemming voor opening van de kerk gegeven en daarom had hij in 1956 de diensten her vat. Door de invloed van het weer w; aldus de predikant, de papieren waai de kerk verzegeld was, vrijwel tijde weer bijeen kan worden ge roepen. Cambodja is een der vier staten die na de oorlog in Indo-China werden gevormd. De andere zijn Laos, Zuid-Vietnam en Noord-Vietnam. De controlecommissie werd in 1954 ingesteld. Zij heeft de laatste vier jaar nauwelijks iets te doen gehad- Engeland en de Sowjetunie zijn de geza menlijke voorzitters van deze, na de con ferentie van Genève ingestelde commissie. De nota van het Kremlin beweert, dat Cambodja aan de Russische regering een Brits voorstel heeft voorgelegd om de controlecommissie te ontbinden. De Russische regering Is van me ning, zo staat in de nota, dat het Britse voorstel een schending Is van de Ge- neefse overeenkomst. De nota beschul digt Engeland ervan te trachten de internationale controlecommissie uit dc weg te willen ruimen om Cambodja daardoor bloot te stellen aan buiten landse invloed. De Engelse regering heeft dit achter de rug van de Rus sische om gedaan, wordt Londen ver- Het scherpe protest van Moskou wijst erop, dat het Britse voorstel bijzondere be tekenis krijgt door de situatie in Laos. waar de liquidatie van de controlecommis sie heeft geleid tot een werkelijke dreiging van burgeroorlog. Moskou spreekt over een „armzalige bankroetpolitiek", waar door Engeland zich in een niet benijdens waardige positie heeft geplaatst. Het is nu wel duidelijk, zo besluit de nota, dat het verzet van de Britse regering tegen her nieuwing van de activiteiten van de VN- commissie voor Laos een deel vormt van het plan, alle internationale commissies voor Indo-China te liquideren. Uit Laos wordt vernomen, dat de drie waarnemers van de Verenigde Naties za terdag van een onderzoek in de provincie Sam Neua in de Laotiaanse hoofdstad zijn teruggekeerd. De groep heeft buitenpos ten van het leger bezocht. Daaronder viel ook het fort Sam Neu, dat onlangs door opstandelingen met mortiervuur is be stookt. Volgens radio-Pèking heeft Mao Tse- Toeng, de Chinese premier, een onderhoud gehad met de president van Noord-Viet- nam Daarbij zou gesproken zijn over de situatie in Laos. In augustus Er zijn in augustus 6640 nieuwe wonin gen voltooid. (In augustus 1958 6560). In augustus werden 8360 woningen in aanbouw genomen (augustus 1958: 9590). In de eerste acht maanden van 1959 werd met de bouw van 57 750 woningen een begin gemaakt, tegen 56.210 woningen in de overeenkomstige periode van 1958. In Zuid-Holland (zonder Den Haag en Rotterdam) kwamen in augustus 888 huizen gereed tegen 1135 in augustus 1958. De cijfers voor Den Haag zijn resp. 444 en 195 en voor Rotterdam 335 en 400. Op de rijksweg GroenloWinterswijk, even voorbij de overweg bij Groenlo, is gisteravond tegen elf uur een ernstig verkeersongeluk gebeurd, dat aan de 27- jarige heer Klein Gunnewiek uit Lich tenvoorde het leven heeft gekost. De heer Gunnewiek liep met zijn verloofde te wandelen aan de rechterzijde van de weg toen hy door een auto, komende uit de richting Groenlo, werd gegrepen. Hij werd daarbij zo zwaar gewond, dat hij vrijwel direct na het ongeval overleed. Zondagavond is de 32-jarige heer Joh. Sohouwmans op de Haarlemmer weg in Amsterdam met zijn scooter tegen een aan de kant van de weg staand paaltje en vervolgens tegen een lichtmast gereden. Hij was op slag dood. Omstreeks het middaguur is zater dag de 13-jarige Elisabeth Schoon uit Amsterdam op de hoek van de Marnix- slraat en de Westerstraat met haar fiets tegen een tram gebotst en kort daarop aan de gevolgen overleden. Zondagmiddag zijn op de Zuider- weg in Beemster twee motorijders uit Amsterdam tegen een boom gereden en in de wegsloot gesmakt. Beiden zijn overgebracht naar het stadsziekenhuis te Purmerend, waar de 22-jarige J. Goos inmiddels is overleden. De duopassagier J. Rooze werd ernstig gewond. LUCHTVAART IN 2000 Bij de K.L.M. is thans van de vooraan staande Russische academicus op lucht vaartgebied en publicist I. Topsyef zijn zienswijze op de luchtvaart in het jaar 2000 ontvangen. Deze zienswijze zal, met de antwoorden die men van andere zijden over dit onderwerp heeft gekregen, op 8 oktober in de voet van de Domtoren te Utrecht worden ingemetseld. 2 jaar gratis 4-voudig verzekerd. Laarderkerk had aanvaring Het 8919 b.r.t. metende koelschip Laar derkerk van de Verenigde Nederlandse Scheepvaartmij. heeft gisternacht op de Elbe bij Stade een aanvaring gehad met het Tsjechoslowaakse schip Dukla. De Laarderkerk liep na de aanvaring op een modderbank en bleef .daar enige vastzit ten. Het schip heeft enige schade aan bak- De Bilt verwacht tot dins dagavond: Overwegend zonnig maar vrij koud weer met een ma tige tot krachtige oostelijke wind. (Opgemaakt om 11.15 uur). Dinsdag 6 oktober: Zon op 6.48, onder 18.09; Maan op 11.31, onder 20.52. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Eelde De Bilt Twente Eindh Zd -Limt BerltJn Framkfoi Müncher Zürich Wenen rnnsbruc Belgrado

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1