geworden in het basiskamp IV!ET ©VERSTE V NAAR NIEUW-GUI STERRENGEBERGT RADIO Sleutelbos, verloren in het dichte oerwoud, was spoedig weer terecht er Buitenlandse meisjes stewardessenfeest °P „Avondrust", seriehoorspel van Aart Romijn Kb*£*0^ Interventie van centrale bank op geldmarkt NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1959 Exclusief voor Nieuwe Leidsche Crt. Antillen geven Unesco- postzegels uit beeld- Een door het Ui derland uitgegeven eerste serie zgels der Nederlandse Antillen is ver schenen. Zij telt 24 zegels met foto's van Willemstad, Aruba, Curagao, Bonaire en de Bovenwindse eilanden. Het denk beeld is afkomstig van de Nederlander P. E. A. Lindeman. De opbrengst is be stemd voor de Unesco, de organisatie van de Verenigde Naties voor opvoeding, we tenschap en cultuur. SIEMENS WE wachten maar weer af het is stil op het basiskamp. Het regent, en de regen raast op het aluminiumdak van het hoofdbivak. Hel in- en uitlopen van weten schappelijke medewerkers is afgelopen. Geen roddelclubs en kaart- clubjes meer in de verschillende gebouwen. Geen mensen meer die met de meest doorzichtige smoesjes trachten een extra rantsoen drank van de leiding toegewezen te krijgen. Geen grind meer op het dak van de wetenschappelijke slapers in het holst van de nacht, een zeer effec tieve maatregel om lieden uit bed ie krijgen, want aluminium golf platen zijn nogal gehorig. Geen schoten van jachtgeweren meer onder je raam van zoölogen, die voor de zoveelste maal ergens in het bivak een vogel zien zitten en die zonder daar verder over na te denken hun hagel dwars door het bivak laten vliegen. Geen klachten meer van mensen, dat er vis op tafel staat, terwijl ze vis niet kunnen uitstaan, of omgekeerd, van lieden die gek op vio zijn en alleen maar vlees zien staan, en dat is dan nog verknoeid in de keuken Idee hadden Het bivak is leeg. Dc zoölogen en biologen zijn deze week verdwenen naar het zuiden of naar het noorden, naar Tanah Merah of naar Hollandia. De anthropoloog is weg even als de taalkundige. En de preparateurs met al hun kisten, flessen, chemicaliën en bussen met alcohol-zesennegentig procent zijn weg. Ze zijn op weg naar Nederland. Ze gaan hun rapporten schrijven en hun gegevens uitwerken. Over vele jaren zul len de wetenschappelijke publlkatdes ver- Pouiwer, de ethnoloog, had zich, mert schijnen. De studies over insecten en een jclik, een weekje in Demmatta papoea's, over hagedissen en buideldde-1 vesblgd om de zeden en gebruiken van bewoners van het nog nooit eerder beste ploeg die we n: kunnen samenstellen. Za zullen wel mager zijn, wanneer ze hier beneden weer aanlanden", dacht ik, voordat ik in slaap viel terwijl de regen lawaaierig op het aluminium raas de en twee honden in het verder lege gebouw zich meester trachtten te maken van een stuk kaas op een plank langs de EINDELOOS GEDULD schedels en woordvormen. En misGohdcn zullen enkele deelnemers pro moveren op proefschriften die ontstaan zijn aan de hand van de merkwaardig heden die ze in dit onherbergzame land hebben aangetroffen. IN HET IJS Maar het centrale bergland ligt ln deze periode dik onder het ijs. Alle toppen dragen een witte kap. Alle top pen tussen Juliana en de Carstenz in het westen. Op de hellingen van de Juliana worstelt een kleine groep mannen, vier Europeanen en zes Moejocdragers in de kilte van hagel, sneeuw en jjsregen naar boven, de kleine dubbeldakstentjes en de noodrantsoenen torsend, die op de hoogte waarop ze zich nu bevinden on mogelijk zwaar Ijjken. Vierduizend meter boven zee. De bo men, die heel het land in een dik, groen dek wikkelen, ontbreken hder geheel. De A ra tares is een peuleschilletje in verge lijking met de kolos die ze nu wilden ver- TELEGRAM Op 8 augustus begonnen ze de weg naar boven te kappen door het dichte oerwoud van de boven-Tsjob. Vandaag kwam van de opvoerbasis Deramatta, of liever gezegd van het bivak Molbakon, dertig kilometer van de top verwijderd, een nuchter telegram over de draag bare radiozender van het mariniers detachement dat daar dc opvoer van voe ding en uitrusting verzorgt: „Bericht van Topploeg gedateerd 2 september: Meertje bereikt. Hoogte 3250 meter. Pad voorgekapt tot boomgrens. Juliana steiler en lastiger dan verwacht. Volgens hoekmeting hoger dan op kaart „Allemaal nogal simpol", dacht ik bij ZO GING HET „Op acht augustus zijn ze begonnen met houthakken en daar zijn ze mee doorgegaan tot twee september Zes entwintig dagen hebben ze zich door het dichte verwarde bos een pad gebaand. Over een afstand van vijfentwintig kilo meter hebben ze alle bomen omgekapt die hun de voortgang belemmerden. Dat moeten er dan wel enige geweest zijn. Het waren er in ieder geval zoveel, dat ze per dag niet verder dan een kilometer vooruitkwamen. En ze zijn daarbij nog een paar duizend meter geklommen ook En de temperatuur is over die afstand nog een graad of vijftien lager geworden Iedere dag zijn ze kletsnat geworden in de gietregens of de verzadigde, me tersdikke moslagen. Maar nu zijn ze het bos uit. Ze worden ook wal nat, maar een ijskoude wind blaast ze wel weer droog wanneer het even opklaart. En 's avonds in hun tentje kunnen ze de rijst maar met moeite gaar krijgen, omdat het kookpunt op die hoogte veel te laag ligtt. Ze zuilen dan ook wel hun blikken boerenko'ol en hutspot opwarmen". AFWACHTEN We zitten dan ook maar te duimen, Brongersma en ik. We kunnen niet hel pen en moeten gewoon afwachten of ze er heelhuids door zullen komen. Escher, Verstappen, Tissing en De Wijn, met als extra steun de fotograaf Terlaag. De (Advertentie) WIJNHANDEL 3 OKTOBER GEOPEND door blanken betreden gebied boven-Tsjob te bestuderen. Alls basis voor dit werk gebruikte hij het mari- niensbivak bij Molbakon. Vanuit dit punit trok hij naar de dorpsgemeen schappen in de omgeving, waar hij met eindeloos geduld de bevolking uithoor- de over de onderlinge verhoudingen, hun opvattingen en geloof of bijgeloof, 's Avonds zat hij bij hen in de kring n het vuur dat ze in het mannenhuis ookten. Een vuur met een onvoorstel bare hoeveelheid rook, dat, omdat er geen boorsteen was, gewoon door de spleten in het dak wegtrok. Terwille van de warmte en van de gesprekken zat hy daar urenlang te hoesten en met tranende ogen en wist dan het vertrouwen van deze mensen uit tydperk zó te wlhnen, dat ze hem dulzend-en-een dingen vertelden, de gewone reiziger geen idee Ik liet hem na een week weer opha- ïn met de helikopter. Dit ideale ver voermiddel bracht hem in twintig mi nuten terug over een afstand, die hem anders drie dagen lopen gekost zou heb- Opgewekt en enthousiast stapte hij uit. „Goeie resultaten geboekt?", vroeg ik ïem. toen hij achter een kop koffie zat. „Bijzonder goed. Ik heb een gemeen- ichap gevonden, die zelfs een andere taal spreekt dan de rest van de omgeving weet niet waar ze oorspro rak el ijk .•ndaan komen. Wanneer je het ze (Adverler u moesten vaak de snelstromende vieren in de streek, waar de leden in de Sterrengebergte-expeditie opereerden, worden genomen. Over het water spanden de papoea's bruggen van boomstam metjes en rotan. En het ging. Hoe lang zal het nog duren, voordat In dit nu zo onherbergzame oord échte bruggen snelle, veilige en gerlefeiyke verbindingen over de (vele) rivieren en riviertjes moge- lUk zullen maken? vraagit, dan wijizen ze zo maar zo'n beet je naar het westen, voorbij de Juliana- top. maar je komit er niet goed achter. Misschien weten ze het zelf niet'' WÈL EEN PAD „Zijm er grote verschillen in Hok bouw of uiterlijk?" „Neeze lijken me oppervlakkig hetzelfde als de bevolking uit de om geving". „En die bevolking uit de omgeving? Die heeft dus dezelfde taal als de men sen uit het Antaresgebied en uit de Sibil". „O ja, dat Is wel grappig Het schynt dat ze afkomstig zyn uit de West-SibiL Er is een grondig contact tussen de be woners van het Tsjobdal en die van de Sibil". „Dan hebben ze de sergeant De Wyn dus toch beduveld toen ze die in Sagsa- ga vertelden dat er geen pad over dc Orion naar Denmatta was. Die zal wel op zijn neus kyken, want het zou ons een heel stuk gescheeld hebben. We ma ken nu een omweg van zeker vijftien kilometer." TIJD VOOR NEMEN „Dat is zo. Nicolas, die dus nu in Deramatta zit. Is dan ook var plan om de terugtocht over de Orion te maken. Ik he.b hem de namen van een paar lui gegeven, die wel als gids willen optreden Overigens is het niet zo vreemd, dat De Wijn er niet achter gekomen is of er een pad liep. Je moet niet vergeten dat je er de tijd voor moet nemen om daar achter te komen. Vooral wanneer je de taal niet kent. Ze hebben naar de Julianatop ook een heel stuk gekapt, terwijl er aan de ovenkant van de rivier al een pad was". Pouwcr wierp iets op tafel. Het was een bos sleutels. Ik keek hem vragend „Wei die vandaan koi „Die zyn van de groep Bar. Een vent uit het noorden kwam er mee aanlopen. Die had ze gevonden in het bos langs het pad dat Bar volgt. Een paar dagen lopen hier vandaan". ONGELOOFLIJK Ik grinnikte,De situatie was grappig en ongelooflijk. Iemand verliest zyn sleu telbos in het dichte oerwoud en een paar weken later komt de vinder ze kilometers verder overhandigen. „We zullen Bar de verrassing van zijr leven bezorgen. Ik zal ze bij de volgen de bevoorrading aan de Sotager uit laten werpen met een briefje erbij dat hij niet zo slordig met zijn spullen moet zijn. Hij zal wel gek opkijken". Pouwer vond het een reuzegrap. „Ik denk niet dat er ooit een sleutelbos geweest is die zo'n gekke reis maakte. Maar er is nog iets aardigs tellen. Je herinnert je die diefstal uit het magazijn, toen we gonnedip, Kawarok heet 'ie, hebben ge vangen en hem met een paar handboeien om bij de politie hebben vastgehouden?" DIEPE INDRUK „Dat hele verhaal was allang hekend aan de andere kant ln Denmatta en heeft diepe indruk gemaakt. Er was alleen maar één vervelend dingze waren het er niet mee eens, dat we dat gedaan had den, want Kawarok heeft overal rond verteld, dat de blanken hem gezegd had den, dat hy gerust van alles uit het ma- gazyn mocht halen. Toen hy dat dan ook deed ('s nachts om twaalf uur, nota bene) hebben ze hem gevangen en opgesloten. mooi „Heb je ze verteld hoe de vork in de steel zat?" vroeg ik. .Naituurlijk. En toen waren ze dol ver waardigd over het feit dat Kawarok de zaak zo verdraaid had. Toen vonden e het ineens een reuze mop dat we hem ;evaragen hadden". „Ze vinden diefstal dus daar ook niet tetjes?" MAGISCHE KIJKER „Och, nee. Er wordt natuurlijk wel ens wat gestolen, maar dat gebeurt overal. Het leuke is, dat ze daar, net als hier in de vallei, denken, dat wij met fototoestellen precies kunnen na gaan wie er iets gestolen heeft of iets anders heeft gedaan dat niet door de beugel kan. Een soort opsporingsappa raat dus. Een soort magische kijker. Ze hebben trouwens hier overal in de ber- Bustochtje door Noordholland De donke-rogige Spaanse stewar dess Amalia Samper stond gis teren in het Amsterdamse Amstel- hotel naast de tengere, blonde Erna Hjaltalin uit IJsland en de bekoor lijke Rene Raymond van Air Cey lon, die zich in nationaal kostuum had gestoken. Het was de dag van het stewardessenfeest, georgani seerd door de K.L.M.-stewardessen ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van onze luchtvaartmaat schappij. 's Morgens waren 19 stewardessen uil de hele wereld op Schiphol aangeko men. Zij blijven tot vanavond in Neder land. De vereniging van KLM-stewardessen had voor een aanlokkelijke ontvangst )rgd. Zij wil nauwer contact leggen en de voortdurend op reis zijnde sjes en tegelijk mogelijkheden schep- voor een permanente band om ge iten en ervaringen over hun inte- ante beroep uit te wisselen, evrouw Plesman-Van Eijk alsmede enkele directeuren van de KLM waren bij de ontvangst in het Amstelhotel aanwezig. Samen met enkele Neder landse collega's hebben de 19 stewar dessen gisteren een bustocht gemaakt door de Noordhollandse polders met Schermerhom als centraal punt. In het dorpje Noordeinde werd hun de weg versperd door een kolossale vrachtwa gen, waarvan stenen moesten worden afgeladen. Geduldig als stewardessen zijn ging men een wandelingetje maken Bij terugkomst waren de stenen nog niet gelost. De altijd hulpvaardige meis jes hebben toen meegeholpen, het laat ste restje stenen van de wagen te krij- V rij gezel uitgeloofd In Schermerhcrn t landse gasten meedc spel- Als hoofdprijs ■t kegel- rijgezel" gen dezeilfde opvattingen over kasengi (geesten) en kagabitki (mensen met to verkracht). De dorpen hebben allemaal hun bogaam sa ma raki, hun mannen-so ciëteit, waar ze samenkomen om zaken ta bespreken, om er te slapen wanneer ze ruzie met hun vrouw hebben en waar de bezoekers kunnen logeren". „Natuuriyk staat er ook de bogaam aloet, het mannenhuis, waar alleen de ingewijden mogen komen, en waar ze het zo geheimzinnige varkensvet bewa ren, dat ze onder allerlei ritualen ge bruiken om zich mee ln te smeren, maar wat zó geheim is, dat de buitenstaan ders en de vrouwen in het bqzonder het niet eens mogen zien". URENLANG „Komen ze ook in oorsprong van een of andere berg af, net als de lui van de Ok Bon?" i, de mensen van de Tsjob komen allemaal van de berg Aboerop. Je weet wel, die hoge berg aan de noordkant van rivier, even voorbij Denmatta". Ik knikte. Zijn verhalen waren altijd interessant en hij kon zo urenlang door gaan. Hij stond op. „Ik ga me nu even op knappen en nog wat schrijven", zei hij. HET SERIEHOORSPEL Avondrustdat de auteur Aart Romijn heeft geschreven en dat de NCRV, te beginnen op 9 oktober a.s-, vrijdagsavonds gaat uitzenden, draagt oen apart karakter. Het handelt over het vraagstuk van de bejaardenzorg, niet op belerende wijze, maar als het ware via de praktijk zelf, omdat de luisteraars worden binnen gevoerd in een bejaardentehuis met ol zijn lief en leed. Het ligt in de bedoeling van de schrij ver, in dit spel aan te tonen hoe oud worden niet eenvoudig is, maar hoe het toch ook niet zo moeilijk behoeft te zijn als velen denken. „U moet niet proberen", zo zegt de schryver zelf, „ln „Huize Avondrust" een tehuis te ontdekken dat in een of andere Nederlandse gemeente staat. Het bestaat alleen maar in mijn fantasie, al heeft het natuurlijk overeenkomst met talryke huizen ln ons land. Ik wilde In de buurt van de werkelijkheid blijven, ook by 't scheppen van de mensen die in myn spel hun rol gaan spelen, moet nooit proberen jaarden of een lid van de staf te iden tificeren. Ze bestaan geen van allen, maar lk geloof dat ze zouden kunnen bestaan en ik hoop nog sterker, dat ze voor u zullen gaan leven, zoals ze dat voor my doen". een licht werpen op de gang van zaken in een bejaardentehuis: op dat wat goed is en wellicht ook op dat, wat liever anders moest wezen. Hoe het zij, we mogen deze nieuwe radiostrip van de NCRV met belangstelling tegemoet zien. TELEVISIE VOOR VOLGENDE WEEK Onder voorbehoud van wijzigingen geven we een overzicht van de tele visieprogramma's welke u in de week 4 tot en met 11 oktober kunt ver- ™Ü°,be- wachten. Zondag: 8 uur journaal van de NTS, 8.10 uur NCRV met een Disneyfilm over beren en een telerecording over gezins voogdij. Om 9.35 uur dagsluiting en om 10 uur Sport in beeld. Dinsdag: 8 uur NTS-journaal, 8.20 u Hieruit begrijpt u al, dat Aart Romijn AVRO-filmprogramma met de hoofd zijn spel niet alleen voor bejaarden film „Als mannen kerels zijn", heeft geschreven. De uitzending be- Woensdag: 5 uur KRO-kinderhalfuur doelt dus niet een soort bejaardenru- 8 uur NTS-journaal, 8,20 uür VARA briek te zijn. Integendeel, want, zo met actualiteiten en kunstrubriek, om voegt de schrijver er aan toe: „Wan- 9 uur NTS met de documentaire Jet neer ik iets mag bijdragen tot verhelde- Age en om 9.15 uur reportage van het ring van het begrip „bejaardenzorg", galaconcert door het Residentie-Orkest heb ik hoop, dat dit spel aanleiding mag ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan zijn dat de luisteraar de bejaarden in van de KJL.M zijn omgeving zal aanvaarden zoals ze Donderdag: Om 8 uur NTS-journaal, zijn en dat met blijdschap". om 8.20 uur AVRO met actualiteiten. Op deze wijze kan dit seriehoorspel „Luipaard op schoot" en het televisie van grote waarde zijn en vooral ook spel „De volgende zaak", een politiege- schiedenis van J. P. Conty, vertaald door Theun Lammertse. Vrydag: 8 uur Weekjournaal van de NTS, 8 30 uur AVRO met politiek over zicht, reportage en film. Zaterdag: 5 uur NCRV-kinderuitzen- ding, 8 uur NCRV met „Van de grote naar de kleine k, muziekshow, Scherzo en dagsluiting. Denkt u morgen om de zenderwisseling Morgen, l oktober, wisselen de zen ders weer. NCRV en KRO zenden dan uit over Hilversum I, AVRO, VARA en VPRO over Hilversum II en dit blijft zo tot en met 31 december. Stereofonisch hoorspel vanavond De NCRV biedt ons na het NTS- journaal een gevarieerd programma, dat om 8.20 uur begint met actualiteiten. Om 9.05 uur een documentaire film over de EGKS, om 9.35 uur „Pas geperst" door Pi Scheffer en om 10 uur dagsluiting dat niet meer duren, door ds. Joh. Langstraat. AVRO gaan 5 In Engeland heeft men al kennis ge maakt met het stereofonisch hoorspel, wij in Nederland bleven nog van dat avontuur verstoken. Maar lang want de KRO zulk een spel uitzenden in de komende winter. Het spel zal heten „Even sehul- len" en is geschreven door de KRO- medewerker Leon Povel, die ook het experiment van het hoorspel-zonder tekst van verleden jaar op zyn naam heeft staan. vanavond Wat betekent nu eigenlijk e fonisch hoorspel? Wel, u herinnert zich het Heinrich Schütz-feest: U hoort de enkele stereofonische muziekpro- geestelijke koorwerken uit de nieuwste gramma's die we hebben gehad en tijd, uitgevoerd door de Mülheimer waarnaar u met twee ontvangapparaten Singkreis en solisten, geleid door Hans tegelijk moest luisteren. Bril. Om 9.30 uur nog wat vrolijke mu- Zo gaat het ook met dit hoorspel en ziek door het City-theater orkest o.l.v. dan spelen de geluiden een heel bijzon- Lex van Weren. dere rol. Het wordt dan mogelijk een. „Het offer van Treblinka" is de titel trein echt voorbij te horen rijden en van een hoorspel geschreven door voetstappen langs u heen te horen gaan. Hélène von Sachno, dat u tussen 8 35 Het spel zal vol zitten met geluiden en 10 uur kunt beluisteren in 't VARA- en geen foefje zal gespaard worden, programma. Daarna een uitvoering van Juist nu de techniek zo ver gevorderd Rameau's „Symphonies Les Indes Ga- Is met het nabootsen van geluiden is lantes" en andere werken uitgevoerd er heel wat te bereiken op stereofonisch door solisten. Dit zijn opnamen van het gebied, dus amusant en opwindend zal openingsconcert van de Int. Dirigenten- het z r worden. Weekstaat Nederlandsche Bank DE WEEKSTAAT der Nederlandse Bank van 28 dezer laat behoorlijke verschuivingen zien, vooral door de donderdag begonnen tussenkomst van de bank op de geldmarkt, welke blijkt uit de post wissels, door de bank gekocht, met 91,3 miljoen tot 399 min. Zij aanvaardde biedingen tegen 2Vi disconto of beneden het officiële disconto. Inmiddels is op de geldmarkt het dag geld verhoogd van IV4 tot 1 Men acht deze verkrapping voorbijgaand van aard. Dp goudvoorraad bleef f 4393,6 min., doch de deviezen daalden met f 11,2 min., aarna goud en deviezen samen f 51 69,7 ln- bedragen. Convertible deviezen ver minderden van f 778,9 min. tot f 764,6 min. Het dekkingspercentage werd 91,37 tegen vorige week 93,13. De banken verminderden de dure voor schotten met f 15 min' tot f 31,6 min., hun saldo daalde met f 42,5 min. tot f 451,6 zodat het twee dagen vóór de ultimo 20 a 30 min. boven het verplicht ge middelde staat. de winnares van het ngstvalhg geheim gehouden >pmerkelijk dat vele stewar desjes, die zoveel van de wereld heb ben gezien, Nederland toch alleen maai vanuit de lucht kenden. Ook daarom vonden zij het bijzonder prettig, eens met Amsterdam en een gedeelte van V.A.R.-zaakgelastigde verlaat rood feest zaakgelastigde van de Verenigde Arabische republiek te Peking heeft zich teruggetrokken van da viering van het tienjarig bestaan van de volksrepubliek als protest tegen de kritiek, die de Sy rische communistische leider Chaled Bak- dasj In Peking op de VAR heeft geuit. Deize noemde VAR een marionet van Amerika. TUSSEN AARDE EN MAAN GEEN VACUUM MAAR GAS De vlucht van de Russische maanraket neeft aangetoond, dat de ruimte tussen de aarde en de maan gevuld is met gas van een betrekkelijk geringe dichtheid, die plaatselijk verschilt. Dit heeft de Russische ruimtevaartdeskundige Mogi- lafski op een persconferentie verklaard. ve kan ten dele verband houden met het feit, dat de staat het verhoogde aandeel in het Internationale Monetaire Fonds heeft gestort voordat de jaarvergadering begon. Het saldo der schatkist slonk met f 20 min. tot f 672,5 min., waarschijnlijk tengevolge van de betaling der vennoot schapsbelasting in vijf termijnen. Onder invloed van de ultimo zwol de bankbil- jettenomloop met f 157 min aan tot f 4342,4 min., overeenkomstig het vorige jaar. De post andere ingezetenen kwam van f 118,4 min. op f 119,3 min. Valse handtekeningen leverden f 32.000 op De 52-jarige H. K., houder vam een administratiekantoor te Zwolle, hoorde gisteren voor de rechtbank aldaar één jaar en zes maanden gevangenisstraf te gen zich eisen. Verdachte had zich geld toegeëigend dat hij voor schippers van de belastingen gerestibueerd kreeg. Tot het uitbetalen schreef hij zelf machti gingen. In enkele jaren haalde de ad- 'strateur op deze wijze 32.000 bin- De raadsman voerde aan dat de gedupeerden schadeloos konden worden gesteld en bepleitte een voorwaardelijke straf. Limburgse gedeputeerden uiten ongerustheid Gedeputeerde Staten van Limburg heb ben de ministerraad een telegram ge stuurd, waarin zij verzoeken te worden ingeschakeld bij het overleg omitrent te treffen maatregelen in verband met de moeilijkheden op de kolenmarkt. In het telegram spreken Gedeputeerden er hun" zorg over uit dat door de structurele fcolenorisls in dit gewest, vooral by dal deel der bevolking dat daar direct bij betrokken is, spanningen zijn opgeroe- Tips uit het buitenland Sir Malcolm Sargent dirigeert het BBC-symphonie-orkest, dat tussen 8 en 9 uur voor de zender 434 m. werken van Clementi (symphonie in C), Geza Frid (concert voor twee piano's, solisten Joan en Valerie Trimble) en Vaughan Williams uitvoert. Bij Brussel Vlaams is het hoorspel avond: U kunt nog eens luisteren naar het hoorspel „Ravijn" door Carl Lans, dat de NCRV al eerder uitzond. Tussen 8 en 9.15 uur en op 324 m. Beethoven-liefhebbers kunnen om 9-10 uur weer terecht in het Duitse pro gramma op 309 m. of 971 kHz. Het Vegh- kwartet speelt dan het strijkkwartet in Es. Over dezelfde zender is er tussen 10-10 en 11.15 uur een operaconcert met werken van Mozart, Haydn en Beet hoven; bij de solisten bevindt zich Ru- dolf Schock. Programma voor morgen wflde muz 12 00 Middagklok-noodklok 1-2.03 Lichte muz 12 25 V d boeren 12 35 Land- en tuinbouwmeded 12.3e Gram 12 50 Act 13 00 Nw8 13.15 Zonnewijzer 13 20 NCRV: 14 00 bel, 14 30 Idem 14 45 arag 16 00 Verkenning 16 20 Holland in de Bij- Strijkkwartet 17 00 Het "verdwenen fami- lie-wapcn. hooreepei 17 30 Gram 17 40 Beuraber 17 45 Metropole ork. 178.15 Sportrubriek 18 30 Muz v blaas instrumenten 18 50 Sociaal perspectief, caus 19 00 Nws en weerber 10 10 Op de man af. caus 19 15 Gram 19 30 Radio- krant 19 50 CHU. pol caus 20 00 Gevar progr 21 45 Gram 22 0 OPeriodieken-parade 145 Gi 2 10 Gram 22 30 Nws 22 40 Z; ndoverdenkmg 23 00 Orgelconc :itsl Hilvi 23.55—24 00 Nw, a II. 298 m. 1007 ke/s. AVRO: 20 Gram VPRO: 7.50 Dagope- 00 Nws ning AVRO- 8 Oo Nws De groenteman 9 15 Gram 9.40 Arbeidsvitaminen 0 Kookkunst 11 15 12.00 Lichte muz tuinbouwmeded 12,33 Llch. Morgenwijding 10 50 V d klei Kamerork en 12 3o Land- en te muz 12 50 13.00 Nws 13 Theater-ork er Planoi 3 20 jeugd 18.00 Nws Sportpraatje 1 55 Bet 4 30 Doe dit óók eens zelf. ram 15 05 Paul Vlaanderen ad-Mysterie, hoorspel 15 45 'an vier tot vijf 17.00 V d 18 15 Orgel en zang 18 45 18 55 Gesproken brief 19 0o 19 05 Gevar progr 20 00 Nws 5 Concertgebouwork en sol. Nws 23 10 Sportact 23 20 Diwlotaria 23 53 raber van New York 23 55—24 00 Nws. •levlslcprogr. NTS: 20.00 Journaal en roverz VARA: 20 20 Pol caus »0 30 Ren Een bruid in dA ..r_*?Y.."YP

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7