Christelijk-sociale politiek voorwaarde voor steun Kapitein Arie Poot boekt nieuw sueces met Elbe Voorzitter Christelijk-historische unie: Milde kritiek op regering Ons cijfer stelsel Na langdurig debat Senaat voor wijziging wet op lijkbezorging Moeilijke sleep was geen gok en geen experiment WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 Belastingvrijdom Wanneer Frankrijk eindelijk eens zijn moeilijkheden in Algerije zal hebben opgelost, bestaat er een kleine kans, dat het nog enige problemen met minder heden in het moederland te verwerken krijgt. Het volgend jaar zal onder fees telijk rumoer het feit worden herdacht, dat Savoye en Mizza zich door middel van een volksstemming bij het (tweede) Franse keizerrijk aansloten. Maar het is de vraag of de feestelijke stemming alle kritiek zal kunnen smoren. De zaak is namelijk dat indertijd bij het gehoud< plebisciet de stemming voor negen-e negentig komma zoveel procent ten gu ste van Frankrijk was. Dit resultaat werd niet verkregen door middelen, die men sindsdien wel in totalii heeft zien toepassen. Het wt dig bereikt door het feit dat de Savoy ards en Mizzonen verwachtten in Frank rijk vrijdom van belasting te krijgen. En hierin zijn ze uitermate teleurgesteld. inwoners van Menton, die opstand zijn gekomen tegen Monaco en zich bij Frank rijk hebben aangesloten. En nu zijn de megasken van belasting vrijgeste ■wijl de Mentonezen moeten betal I Kies nü voor jaren. een vanaf I 79.- matras vanaf f 122.' van binnen hei best van buiten het mooist I zijn gebied u Achteruit breiden? (De Gr punt van een inonopoliepositii aan het ANP, o.m. het volgende Men doet daar in het Gooi enkele grote appen achteruit in de geschiedenis van de Nederlandse journalistiek. Hoe lang geleden lijkt het niet dat de theater critici hun plaatsbewijzen in de schouw burg moesten kopen, dat Neerlands film journaal moest betalen voor het recht bokswedstrijd of concert te filmt Het kan lang of kort duren, we zijn van overtuigd, dat de televisie dit gevecht verliest. Als de heren in Bussum Hilversum dat niet spoedig inzien. de Nederlandse gemeenschap wel eid en in staat zijn hun een simpel e in de vrije nieuwsgaring te lezen. er straks misschien onafhankelijke is wie zal het zeggen? zou het eens kunnen gebeuren dat de NTS 'keloos moet toekijken hoe de OTEM of ander nieuwsmonopolie in de wacht sleept. De Nederlandse pers zal net evenveel animo in de bres sprin. voor het recht van de zuilen om eigen camera's in andermans huis egende) foto's te maken als ze nu opkomt voor de vrijheid van de foto Ir. H. Fokker (s.g.) Eerste-Kamerlid jis ontstaan door het bedanken van de S.G.P.-afgevaardigde ds. C. Smits, zal het Centraal Stembureau benoemd verklaren - Ir. H. Fokker te Eindhoven. - Schroothandelaar - klaagt weer aan De Haagse schroothandelaar L. Worms eeft onder meer bij de Amsterdamse ol der van justitie en de Brusselse procu- :ur des konings een aanklacht ingediend :gen een Amsterdamse schrootfirma. leze zaak zou namelijk oude Nederlandse tenschepen als buitenlandse zeesche- hebben verhandeld. Hierdoor zou en onrechte een te hoge schrootprijs ebben kunnen declareren. TNDIEN en zolang het huidige kabinet bereid is een chiristelijk-sooiaal beleid te voeren, kan het rekenen op de volledige steun van de chrdstelijk-historische Tweede-Kamerfractie. Al betreur ik het, dat hier omtrent niets staat vermeld in de Troonrede, toch verwacht ilk van de confessionele partijen in het kabinet, dat zij zullen trachten dit te bewerk stelligen. Gods Woord dringt en dwingt ons in deze richting, aldus mr. H- K. J. Beernink uit Rijswijk op een gisteravond in het Parkhotel in Den Haag gehouden vergadering van de Kamerkring 's-Gravenhage der C.H.U., waar der traditie getrouw, de unievoorzitter zijn commentaar gaf op Troonrede en Miljoenennota. Mr. Beernink constateerde drie schillen met de Troonrede jaar. In de eerste plaats de lengte. Voorts laat de Troonrede een optimisti scher geluid horen dan in 1959 de tijd van de bestedingsbeperking ligt achter ons en er is weinig werkloosheid en ten slotte kant de regering zich tegen verder gaande overheidsbemoeiing. De unievoorzitter had ook zij het milde kritiek. Hij vond de Troonrede dit keer weinig spectaculair. Dit is wel verklaarbaar, daar de regering bij het debat over het sociaal-economische be leid deze zomer haar plannen al kenbaar had gemaakt. Voorts was de Troonrede weinig concreet en hield zij aanwijzingen in voor koers, waarop vooral zij hopen, die op de V.V.D. hebben gestemd. Hier is ech ter geen sprake van. De liberalen vor- immers een minderheid in. het ka binet, terwijl de ministers zich nog moe ten beraden over het door hen te voerer beleid. De Troonrede moet men echter nooit beschouwen als een graadmeter de kracht van een kabinet. Men dient de daden af te wachten. Vervolgens besprak mr. Beernink de verschillende passages uit de Troonrede. Nieuw-Guinea houden wij alleen om dit gebiedsdeel tot grotere ontwikkeling te brengen. Zodra dit mogelijk is, mogen de Papoea's over hun status zelf beslis- Hij bracht hulde aan oud-minister Helders, de laatste bewindsman ken Overzee. In haar streven i Europese economische gemeenschap dient de regering te zorgen, dat de be lemmeringen in de Beneluxlanden zc spoedig mogelijk verdwijnen. De verkiezingen voor een Europees parlement zyn ook een middel om tol grotere Europese eenheid te geraken. Spreker voorzag hier nog een drietal moeilijkheden: de dag van stemming het buitenland steeds op zondag), ,'orni van het kiesstelsel binatie van partijen. Mr. Beernink drong aan op spoedige publikatie van het rapport va e-Van Voorst tot Voorst inzake de diensttijdbekorting. Op korte termijn zal de regering hier een beslissing nemen. Bij doorvoering zal beroepskader en burgerpersoneel nodig zijn, daar wij in Navo-verband twee pa rate divisies moeten leveren. Het defen- Verrijk uw gezin met een JLINKER RUH gasfornuis Wat is eigenltJk eenvoudiger hierover is niet te krijgen, zolang de de getallen onder 10 apart teken te bedenken en ter aan duiding van de tien-, honderd- en duizendtallen, één, twee of drie nul len daarachter te plaatsen? Werkelijk, wanneer een systeem eenmaal in een praktische en bruikbare vorm is ge goten, kost het gewoonlijk weinig inspanning de eenvoud daarvan aan te tonen, liefst met een gezicht van „dat had ik eigenlijk ook wel kun nen uitvinden". We vergaten dan vaak, dat vele duizenden jaren van zoeken en proberen zijn verstreken, eer de uiteindelijke vorm door een genie werd gevonden. De vele Inge wikkelde cijfer- en talstelsels, door vroegere kuituren ontwikkeld, zijn daar de sprekende getuigenissen van. Eerlijk gezegd, toen ik in de eerste klas van de lagere dige arabische cij fers moest leren, vond ik ze werke lijk niet zo bijster eenvoudig. De cij fers 3, 5 en 8 waren bijzonder ingewik- keid van struktuur en het enige cijfer door de Arabiei dat mijn kinderlijk gemoed in alle schrift door de eenvoud aansprak, was de simpele 1, het rechtop staande streepje, dat in zijn eenzaamheid te kennen gaf wer kelijk niet méér dan één eenheid te willen aanduiden. Zo blijken de oude beschavingen ouderdom van de oud-Chinese getal tekens niet vaststaat. Voor westerse begrippen zijn alle cijfers uit de oud heid te ingewikkeld en te onhandel baar. WU erfden het Romeinse cijfer schrift, dat voor de eenvoudige getal aanduidingen in de beginperiode van onze beschaving wel bruikbaar was, maar volkomen onhanteerbaar ge bleken zou zijn voor het gebruik bij moderne wetenschappen of in het dagelijks leven. Alleen al het eind cijfer van onze staatsbegroting zou in Romeinse cijfers uitgedrukt 10 pagina's krantendruk beslaan. Erg overzichtelijk zou dat dus niet ge worden zijn! In de derde of vierde eeuw na Chr. was echter in India, waar de reken kunde reeds sedert 1000 jaren een hoge trap van ontwikke- TOCH IS HET ZO! lini had bereikt. een cijferstelsel uit gevonden dat hui dig »-n praktisch zou blijken te zijn. Door de verovering van die streken en werd dit cijfer- veroveraars overge- wjjzlgde cijfers kon kennismaken. Vanuit Spanje, maar nog meer van uit Italië, waar reeds Gerbert van Aurillac (de latere Paus Silvester, Europa verbreid. Het veel streepjes aangegeven. Maar bij echter nog tot het midden v het groter worden van *-««— moesten kombinaties maakt. En deze kombinaties duren, eer dit cijferstelsel zich door de inmiddels tot bloei gekomen boekdrukkunst in het gewone leven r ingewikkelder naarmate ook het geheel had ingeburgerd. En omdat v talstelsel gekompliceerder naarmate de wiskundige kennis vor deringen maakte. Vooral over de ont wikkeling van deze wetenschap in oude tijden moeten we niet te gering schattend denken! De oudst bekende cijfers zijn de Egyptische tekens, maar mogelijk zijn als de de Chinese cijfers ouder; zekerheid aktlviteit deze Indische cijfers van de Arabie ren kadeau kregen, hebben we ze arabische cijfers genoemd. Dat moge een dankbare geste schijnen, maar de naam blijft desondanks onjuist. Zo is het ook onjuist madame Curie itdekster van de radio oor te stellen. sieplafond zal vermoedelijk met 70 mil joen worden overschreden, indien tot diensttijdbekorting wordt besloten. De vaagheid in de Troonrede had Beernink ook getroffen bij de voorgeno- WÊÊk de waarnemend voorzitter, de heer B. Bol, gehouden gedachtenwisseling, wees mr. Beernink iedere korting op de over- heidspensioenen af. Ook toonde h|j zich geen voorstander van de voetbaltoto. Hij voorzag een felle en scherpe door de P.v.d.A. te voeren oppositie. Men zal daar geen kans voorbij laten gaan om het kabinet tot aftreden te dwingen. Wij staan vrij tegenover dit kabinet, waarmee wij geen afspraken hebben ge maakt. Wij zullen niet aarzelen het te steunen, doch behouden ons alle recht voor, aldus besloot mr. Beernink zyn betoog. Wijziging wet op de noodwachten Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de wet op de noodwachten. De in de wet aange brachte wijzigingen hebben tot doel, rechten op uitkering van vergoeding der schade door de noodwachter ,de gewezen noodwachter of hun nagelaten betrek kingen, geleden en voortvloeiende uit ziekte, invaliditeit of ongeval, toe te kennen aan de gezinsleden van de nood- wachters of aan groepen van noodwach- ters. Zulk een recht op uitkering kan volgens het wetsontwerp bij algemene maatregel van bestuur worden bepaald. Tevens wordt dan geregeld, wie als ge zinsleden worden beschouwd. In het wetsontwerp wordt voorts voorgesteld de te verlenen uitkeringen te verhogen met een toeslag op gelijke voet als voor militaire pensioenen is geschied. Op de onbewaakte overweg in de Del- densestraat te Almelo is gistermiddag een 81-jarige hardhorende voetganger D. van den Bosch uit Almelo, door een sneltrein gegrepen en gedood. (van onze parlementsredactie) DE EERSTE KAMER heeft gister middag z.h.s. (alleen de com munisten tegen) een wetsontwerp tot wijziging van de wet op de lijk bezorging aanvaard. Dit ontwerp wil voorzien in enkele leemten, die bij de boepassing van de wet in de praktijk zijn gebleken. Geen wijzi ging ondergaat het uitgangspunt van de wet op de lijkbezorging, na- Mr. H. K. J. BEERNINK tijdens zijn rede, gisteren in Den Haag gehouden. len plannen tot ontwikkeling van d« achtergebleven gebieden en de verwy- dering van de kunstmatige elementen >ns economisch bestel. Gevaar Spreker schetste ook het gevaar de vrijere loonvorming. Niemand eigenlijk precies wat er mee bedoeld wordt. Men is in de afgelopen jaren de geleide loonpolitiek gewend geraakt vaste loonrondes, die voor iedereen golden. Bedrijven, waar rentabiliteit produktiviteit geen rol spelen, zullen derhalve geen loonverhoging kunner geven. Dit zijn in hoofdzaak de dien sten verlenende bedrijven, zoals zieken- :n en onderwysinrichtingen, als mede het overheidspersoneel. En wai denkt de regering te doen tegen de stij ging van de kosten van het levensonder houd, die de laatste maanden merkbaar geworden? De huurverhoging zal vermoedelijk gelden voor alle woningen, gebouwd n 1918 en 1957. Goede woningen, 1918 gebouwd, vallen er dus buiten, terwijl krotten uit de jaren twintig woningen uit 1955 en 1956 toen de bouwkosten erg hoog lagen onder deze verhoging vallen. Spreker sugge reerde ernstig om niet naar het bouw jaar, doch naar de kwaliteit der wonin gen te kijken. Mr. Beernink juichte toe, :r thans meer ruimte komt voor de particuliere bouw, en minder voor de woningwetbouw. De voorheen gehan teerde verhouding 5050 is geen dogma. Noodzakelijk is, dat er goedkopere wo ningen worden gebouwd, desnoods met behulp van een derde financieringsrege ling. Spreker waardeerde het, dat het te kort op de begroting-1960 kleiner is dan het begrotingstekort-1959, terwijl er bo vendien nog de kans is, dat dit tekort van 950 miljoen gulden kan worden teruggebracht. By de na de pauze onder leiding Nieuwe stortplaats voor staatsmijn Maurits De staatsmijn Maurits heeft een nieuwe stortplaats voor mijnsteen nodig ten zui den van de kom van Urmond .tussen Jull- anakanaal en Maas, met een aftakking van de spoorlijn van de Maurits naar de haven van Stem, een spoorbrug over het Julianakanaal, wegen, overwegen en af wateringen. Het gekozen terrein Kaï ontgrinding dertig jaar dienst doen ei toch voor de landbouw onbruikbaar den tengevolge van mijnverzakkingen. De steenafval der staatsmijn bedraagt 1.6 miljoen ton per jaar. Een wetsontwerp tot onteigening is ingediend. Van de zeven tien eigenaren hebben reeds elf een ver koopcontract getekend. Twee vliegdekschepen veilig van Boston naar Antwerpen (Van een onzer verslaggevers) SLEEPBOOTKAPITEIN Arie Poot uit Vlaardingen is wel aan een paar dagen rust toe na de vermoeiende reis, die hij met de Elbe van L. Smit en Co s Internationale Sleepdiensten te Rotterdam van de Amerikaanse haven Boston naar Antwerpen heeft gemaakt. Toen de reusachtige sleper dinsdagavond voor een paar uur ligplaats koos langs de Scheldekaai in Antwerpen had kapitein Poot een nieuw en groot succes voor zijn maatschappij geboekt: twee 7000 ton metende escorte-vliegdekschepen uit de Amerikaanse mottenballenvloot waren veilig over de Atlantische Oceaan naar sloper De Smidt in België gesleept door de Elbe, een tocht, die op de kop af vier weken en een dag heeft geduurd en die. 3.999 zee mijlen lang was. „*t Was géén gok en ook geen experiment," vertelde kapitein Poot, terwijl hij met dikke ogen van de slaap en vermoeidheid achterover geleund in een fauteuil aan boord van de Elbe zat. „t Is weliswaar nog nooit gebeurd, dat één Nederlandse sleepboot twee zulke grote gevaar ten als de vliegdekschepen heeft ge trokken, maar voor we begonnen, wisten we dat aan het karwei geen onverantwoorde risico's waren ver bonden. Nu, aan het einde van de reis, kunnen we zeggen, dat we weer een nieuw i ervaring hebben Mooi weer De sleepms is bijzonder vlot verlopen door het gunstige weer. De vliegdek schepen zijn zelfs nog enlkele dagen der afgeleverd dan men had verwacht. De tocht begon 24 augustus te Boston, de Petrol Bay en de Sargent Bay met trossen van reep. zeshonderd en acht honderd meter lengte aan de Elbe wer den vastgemaakt. Tot zondag 13 septem ber was de zee vrij kalm en deden zich geen onverwachte moeilijkheden voor. „Die zondag stond er een bries met windkracht zes. De weerberichten waren vrij gunstig, maar plotseling zagen we, dat de barometer snel daal de. Omstreeks elif uur 's morgens begon het zwaar te stormen. De wind kracht was ongeveer eif. We werden overvallen door een staartje van de tyfoon Flora, op 300 mijl ten westen van Het Kanaal. Drie uur duurde de storm en daarna werd de zee in korte tijd weer rustig", vertelde kapitein Poot. „Toen konden we weer op de goede koeers gaan varen met een snel heid van ongeveer drie en een halve mijl. De tyfoon had ons ongeveer dertig mijl uit de koers geblazen." Aan het snelle zakken van de baro meter was te zien, dat er storm op komst was. Daarom werden meteen maatregelen getroffen om te voor komen, dat de trossen zouden breken. „We hebben de trossen strak gehou den en de schepen verder laten drij ven. De Elbe is voor de wind gaan liggen. De zestien runners aan boord van de schepen lagen plat op hun buik. want anders waren ze van het vldegdek afgewaaid." Rustig verder Zonder verdere tegenslagen hebben de vierduizend paardek ra chten van de Elbe de rest van de sleepreis met een gemid delde snelheid van vier en een half tot vijf mijl afgelegd. Ter hoogte van het Engelse eiland Wight lag de sleepboot Gele Zee van L. Smit en Co. klaar om één der schepen van de Elbe vast te maken. Dit is gedaan met het oog op de mist en de ondiepe gedeelten in I Kanaal. De Gele Zee leverde zijn sleep af Zeebrugge, waar het vldegdeksohnp v< een deel wordt gesloopt. Daarna wordt hef eveneens naar de haven van Antwer pen gebracht, waar slopershamers de rest zullen doen. Door de sterke tegenwind, die vannacht opstak, was de Elbe gistermorgen pas elf uur diwars van Vlissinigen, drie later dan de planning. De tocht de Elbe vyf uur later aan de Schelde^ kaai af. Dit deed echter geenszins afbreuk aaD het succes van de sleepreis. Kapitein Poot kon er niets dan goeda over ver tellen. Hij zei: „Het is me zeker niet tegengeval len. Aan het begin van de reis keek ik er wel even tegenaan. Twee sche pen met een lengte van ruim 160 en een breedte van 25 meter over een afstand van vierduizend mijl te sle pen is geen kleinigheid. Maar het is goed gegaan en dat komt, doordat we sterk en modern materiaal hebben. Met een kleinere sleepboot was het karwei niet mogelijk, geweest, maar met de Elbe heib ik liet meteen aan gedurfd." Volgende sleep Dinsdagavond nog is de Elbe van Ant werpen naar Maassluis vertrokken. De -jarige kapitein Poot. die sinds zijn dertiende jaar op zee vaart, blijft slechts korte tijd by zijn vrouw en drie kinderen Vlaardingen. Volgende week vertrekt met de Elbe naar New York. Daar liggen twee vliegdekschepen van hetzelfde type als de Sargent Bay en Petrof Bay wachten om naar de sloper in Japan te worden gesleept. De Clyde en de Oost- ïemen resp. twee en één van deze schepen, die tijdens de tweede wereld- g voor de escorte van konvooien werden gebruikt, op sleeptouw. Een sleper van het Bureau Wijsmuller te LJmuiden neemt ook één vliagdeksaMp voor zijn rekening. In konvooi varen de schepen a het Panamakanaal en Honoloeloe ar Japan. Gezien het resultaat van de reis, die dinsdagavond werd volbracht, is kapitein Poot vol goede moed over de tocht naar Japan. Hij abht het zelfs niet uitgesloten, dat de sleep boot een vliegdekschip weer vast maakt, wanneer tijdens een storm de tros is gebroken, ondanks het feit, dat er nog een schip achter de sleper hangt. Ziezo, ik ga nog even naar 't postkantoor, om geld van mijn spaarbankboekje te halen MET POSTKANTOOR OW SPAARBANK —U tntet en idee», ps yv- Cxsr -èi melijk dat begraving als regel voor op staat en crematie slechts wordt toegelaten als de overledene de wens daartoe kenbaar maakt. Het debat over deze wetswijziging heeft gisteren in de Senaat nog vrij lang ge duurd, maar had overigens weinig om het lijf. Minister Toxopeus (binnenlandse za ken) die er geen geheim van wilde ma ken, dat hij zich persoonlijk niet zou la ten cremeren kon niet inzien, dat het onprincipieel is voor een liberaal, om dit wetsontwerp te verdedigen. Hij wiJde de heer In 't Veld nog niet toezeggen, dat een wetswijziging zal worden ingediend, om het de gemeenten mogelijk te maken zelf crematoria te bouwen. Het kabinet moet zich hierover eerst beraden aan de hand van te verwachten adviezen. De Eerste Kamer heeft ten slotte zh.s. een aantal kleine wetjes aangenomen. Daaronder bevonden zich de aanpassings- ontwerpen voor de overheids weduwen- en wezenpensioenen, in verband met de A.W.W. Deze ontwerpen hebben in de Staten-Generaal 'n spoedbehandeling on dergaan, teneinde de invoering van de A.W.W. op i oktober mogelijk te maken. Weer zeshonderd gerepatrieerden naar Ver. Staten (Van een onzer redacteuren) Met zeshonderd uit Indonesië gerepa trieerde Nederlanders aan boord, die rei zen krachtens de zg. Pastore-Walter-Act, is het s.s. Zuiderkruis dinsdagmiddag uit Rotterdam naar New York vertrokken. De belangrijkheid van de emigantenreis werd onderstreept door de aanwezigheid van de minister van sociale zaken en volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy en van de vertegenwoordiger te Genève van de Wereldraad van Kerken, dr. Edgar H. E. S. Chandler. Zoals reeds eerder geschreven, voorziet de Pastore-Walter-Act, die op 2 septem ber 1958 van kracht is geworden, in de toelating in de Verenigde Staten van die Nederlanders, die door de omstahdighe- den gedwongen Indonesië moesten ver laten. Tussen i januari 1949 en 2 septem ber 1958, waren dit 3136 gezinnen, in to taal ongeveer iq.Oqo personen, die ver moedelijk allen van genoemde wet kun- ;n profiteren. Om echter in aanmerking te komen jor een visum moet een borg aanwezig zijn. In de meeste gevallen zullen als bor gen optreden de World Council of Church es en de National Catholic Welfare Con ference, twee organisaties, die haar hoofdkwartier in Genève hebben. Voor beperkt aantal gezinnen, in hoofd- Gereformeerde gerepatrieerden, treedt als borg op het Christian Reformde Reselement Service Committee. Tot op heden zijn ongeveer 1800 gerepa trieerden naar de Verenigde Staten ge- emigreerd. En uit berienten die zijn bin nengekomen, is gebleken, dat zij allen Jd in het vinden van werk en huisvesting. Reeds 4000 gerepatrieerden hebben een relsvisum ontvangen. Voordat echter alle 3136 gezinnen de reis naar Amerika hebben aanvaard, moeten nog 1836 borgen zich melden. Roermondse arts vrijwillig naar Berlijn gegaan Inmiddels is het vermoeden gerezen dat de Roermondse zenuwarts dr. Banki vrijwillig naar Oost-Berlijn is vertrokken, zodat er geen sprake meer zou zijn van een ontvoering. Hij is namelijk met zijn assistente uit Keulen gegaan, waar men heeft begrepen dat Berlijn zijn reisdoel was. Zijn familie in Roermond wist ech ter niets van deze laatste trip. Dr. Bénki had vrij veel geld bij zich. Wordt E.V.C.-1958 opgeheven Op 19 en 20 december zullen de leden van de E.V.C.-1958, de creatie van Paul de Groot na de scheuring van vorig jaar, moeten beslissen over een voorstel van het hoofdbestuur tot algehele opheffing van de naar schatting 15.000 leden tellen de organisatie. Het hoofdbestuur wil, dat de leden dan individueel toetreden tot de bij het N.V.V. aangesloten vakbonden, waarop deze vakbonden echter niet in het minst prijs stellen. Wel dient naar het oordeel van het hoofdbestuur van de E.V.C.-1958 een andersoortige organisatie e worden gesticht, die men de naam .Centrum voor eenheid in de klassen strijd" wil geven, met een eigen blad en t als taak het organiseren van acties stakingen. Het is niet onmogelijk, dat 1 aantal leden zich weer bij de oude E.V.C. zal aansluiten, al staat het te be zien, of zij daar welkom zullen zijn. On geveer vijfendertig gesalarieerde bestuur ders, bodes e.d zullen zonder werk komen, indien tot opheffing wordt be sloten. Canada een goed emigratieland Prof. dr. J. E. de Quay, die een vakan- tiebezoek brengt aan Canada, waar hij twee kinderen bezocht, heeft gisteren in Toronto verklaard dat, indien er niet meer Nederlandse immigranten naai Canada komen, de reden daarvan in Ne derland en niet in Canada moet worden

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5