MAPRO Logger Dirk KW 19 deed trek van het seizoen Badseizoen 1959 was goed! Kinderen van Warmond in een vernieuwde chr. kleuterschool Koudekerk bleef te fel VWS de baas: 3-0 Rijnsb. Boys sterker dan Die Haghe RCL kreeg tegen Devjo dan liet verdiende meer G.W.S. EN HOEKSE B. BRACHTEN ER WEINIG VAN TERECHT Hazerwoudse B. greep winst .NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 21 SEPTEMBER 1959 VISSERIJGOLFJES TNRIE LOGGERS moesten de logger Dirk KW 19 in de nacht van vrijdag op zaterdag te hulp komen om de haring, die in de vleet zat te bergen. Want de Dirk heeft volgens de radioberichten de trek van het seizoen gedaan. Twaalf netten leverden reeds 100 kantjes haring op- Men schatte de trek voorzichtig op 900 kantjes.Er zat zoveel haring in de vleet van de Dirk KW 19, dat het net dreigde te zinken.. Sommige netten raakten reeds de grond, toen de Aafke Jacoba KW 41, een Scheveninger en een Vlaardinger toeschoten om te redden wat er te redden viel van de enorme hoeveelheid haring, die dreigde verloren te gaan. De voorlopige exportcijfers voor de week van 6 tot en met 12 september tonen een belangrijke stijging in vergelijking met dezelfde week in 1958- Een totaal van 14-032 kantjes tegen 6408 kantjes in 1958. Hiervan zorgde Katwijk voor 3538, Sche- veningen voor 4664, Vlaardingen voor 5037 en IJmuiden voor 793 kantjes in deze In dezelfde week werd er 46-110 kilo gerookte haring onder rijkscertificaat verkocht voor export, hetgeen heel wat meer was dan in dezelfde week van 1958. Toen werd er 833 kilo gerookte haring onder rijkscertificaat geëxporteerd. Uniefrost Het nieuwe Deense vennootschap Uni- frost heeft het plan in Skagen een fileer- bedrijf en een groot koelhuis op te rich ten. Het moet een miljoenenbedrijf wor den. De Unifrost is vertegenwoordiger van Europa's grootste diepvriesorgani satie Helsingborg Frysehus, maar werkt met Deens kapitaal. Dit was er De IJmuidense visafslag werd zaterdag voorzien van een totale aanvoer van 6100 kisten verse vis door drie trawlers, drie loggers en 51 kotters. Er waren 3150 kisten verse haring, 500 makreel, 800 schol, 100 schelvis, 140 wijting, 55 gul en kabeljau- 800 diversen, 180 stijve kabeljauwen 40-000 kilo tongen. De trawler Brittenburg KW 121 van september kwam aan de markt met 1300 haring, 100 makreel, 90 stijve kabeljau wen en 490 kantjes. De Martenshoek IJM 283 van 7 september zorgde voor een voer van 120 haringen, 45 makreel; de Bertha KW 38 van 7 september voc KATWIJK AAN ZEE Op enkele na zijn In de afgelopen week alle strandtentjes weer van het strand verdwenen, want 15 september werd het badseizoen officieel gesloten. Het was anders het zomertje wel. Klaagden de de boeren en tuinders steen en been, de strandexploitanten daarentegen was dit weer wel naar de zin. Het strand werd het afgelopen seizoen overspoeld met badgasten, zowel uit het binnen- als uit het buitenland. Speciaal vond het strand veel aftrek bü de Duitsers. Maar de strandexploitanten hebben niet alléén geprofiteerd, ook de hotels, pensions en particulieren hebben deze zomer een topseizoen gehad. Was het in de maand juli niet zo, dat men van de boulevard tot en met de Koestal met een uitverkochte badplaats zat? Speciaal de weekeinden was de gastenstroom „furcht- bar". De WV heeft dan ook onder hoog spanning gewerkt, evenals de reisbureaus die dit jaar voor het eerst hun bemidde ling verleenden. Speciaal de WV heeft het afgelopen seizoen weer al het moge lijke gedaan het de Katwijkse badgasten zo aangenaam mogelijk te maken. Weke lijks werden strandfeesten georganiseerd voor de jeugd, lampionoptochten, concer ten, wedstrijden, vuurwerk en niet te ver geten de grote taptoe-, er was eigenlijk iedere dag of avond iets te doen. Ook van de zijde van de gemeente is alles gedaan om de badplaats Katwijk zo aantrekke lijk mogelijk te maken. We denken hier bij aan de entree van Katwijk bij avond, de feestelijk met paddestoelen verlichte parkjes en de verlichte Oude Kerk,, wel ke een sprookjesachtige aanblik gaf. En nu het badseizoen 1959 voorbij is en iedereen z'n vakantie erop heeft zitten, gaan de strandexploitanten .hotel- en pensioneigenaars en de middenstanders met vakantie, om van een welverdiende rust te genieten, want er is wel verdiend, maar er is ook hard, heel hard, gewerkt! En wanneer we nogmaals terugblikken, mogen we zeggen; Het badseizoen 1959 Blauwe ridders Woensdag hoopt een aantal blauwe zeeridders gedecoreerde redders schipbreukelingen) uit Terschelling en omstreken een bezoek aan Katwijk te brengen. Om elf uur 's morgens worden zij op het gemeentehuis ontvangen, de visserijschool zal worden bezichtigd, waarna een gezellig etentje volgt. De 53 redders zullen de gast zijn van rede rijvereniging De Vuurbaak. Wandeltocht De laatste wandeltocht in dit seizoen, uitgeschreven door de V.V.V., werd za terdagmiddag nog een succes. Er kon 5 10 of 15 km worden gelopen. Bij de 15 km kwam de eerste prijs aan de wandelsport- vereniging TOP te Noordwijk en de twee de aan DSV Hillegom. Bij de 10 km le prijs naar de gymnastiekvereniging DWS Rijnsburg en de 2e prijs naar Hyacinth Noordwijk. De prijzen werden uitgereikt door het bestuurslid van de V.V.V., de heer J. van Rijn. Carillon-concert Zaterdagmiddag gaf de blinde beiaar dier Hesscl H. de Harder uit Den Haag een concert op het carillon van de Oude Kerk. Zijn programma bevatte 12 mers Begonnen werd met de melodie van psalm 93. Hij besloot met een im provisatie op het gezang Ruwe stormei mogen woeden. Dc belangstelling wa goed, mede dank zij het mooie weer. Spreekbeurt Morgenavond om half acht hoopt in he gebouw Casa Cara voor de Gereformeer de Gemeente in Nederland voor te gaan dr. C. Steenblok te Gouda. Hoog en laag water Dinsdag 22 september: hoog water 6.15 en 18.31 uur; laag water om 2.08 14.15 uur schelvis, 15 gul en kabeljauw, 235 haring, 5 makreel en 30 diversen. De Nestor KW 101 zorgde voor 140 schelvis, 75 wijting, 440 haring, 40 gul en kabeljauw, 350 makreel, 60 diversen, 90 stijve kabeljauwen en 21 kantjes haring. De Petronella VL 131 van 7 september kwam aan de markt met 1050 kisten verse haring, 10 diversen en 494 kisten gezouten haring. En vandaag? De trawler Medan IJM 57 komt van daag in IJmuiden aan de markt met 1500 kisten verse haring aan boord. Het schip is niet alleen. Thuisstomend waren de Johannes Polderman IJM 20, Maria van Hattem IJM 10, Dirkje RO 53 en Arie Ouwehand KW 122 met een flinke vangst haring aan boord. De oudste schepen waren; Wiron 2 van 7 september; Robert William KW 123 van 9 september; Maria van Hattem IJM 10 van 10 september, evenals de Golfstroom KW 4, Sakina Martina KW 32, Stadt Enchuysen KW 82, Francina KW 153 en Medan IJM 57- De Elie Cheniviere IJM 32 en de Dirkje RO 53 zijn van 11 sep tember. Naar Scheveningen waren er zaterdag voor de maandagmarkt zeven trawlers op weg met een totale vangst van 5000 kisten verse haring en 1000 kisten makreel aan boord. Zaterdag werd er in Scheveningen weinig aangevoerd. In elk geval kan de handel maandag in beide havens wel rekenen op een aan voer van rond 10.000 kisten verse haring. Geringe vangst Om de Noord kunnen de vangsten thans moeilijk goed worden genoemd. De traw lers en grote loggers moeten tevreden zijn met etmaalvangsten van 100 tot 150 manden haring, makreel en schelvis. De trawler Emma IJM 15 meldde een trek van 60 manden, de Job Gouda IJM 79 deed een trek van 30 manden. De trawlharingvisserij leverde geringe resultaten op. De loggers moesten het doen met gemiddelden van 5 tot 10 kantjes. Langs de kust was de visserij beter: 120 tot 180 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol per etmaal. Weekvangst De trawler Allan Water IJM 34 heeft in één week een vangst geboekt van 1850 kisten haring en 100 kisten makreel. Een mooie prestatie voor deze VEM-trawler. Hij ging zaterdag voor een week naar zee en precies zeven dagen later liep het schip IJmuiden weer binnen. Minder schepen Volgens het jaarverslag van het Staats- vissershavenbedrijf is het aantal schepen, dat IJmuiden in 1958 bezocht terugge lopen in vergelijking met 1957.. Het ver slag vermeldt de komst van 14.519 vaar tuigen tegen 16.082 in 1957. De bruto- inhoud van dit aantal verschilde echter zeer weinig. De vismeelfabrieken mochten 3.642.501 kilo vis verwerken tegen 9.346.464 kilo in 1957. Door de ambtenaren van het SVHB werd in 1958 een hoeveelheid van 1.038.147 kilo vis afgekeurd tegen 838-497 kilo in 1957. LISSE Jeugdhonkwerk ingezet De commissie voor het jeugdhonkwerk in Lisse mag over de avond onder het motto „Leut en zijn in Wintersteijn", za terdag in Rehoboth gegeven, tevreden zijn. Het zijn vooral de heren Jo Hul en Andre Mastenbroek die veel hebben ge presteerd om deze avond goed vooi bereiden. Men genoot blijkbaar zeer de leut en de gijn welke in allerlei vi werden geboden. Schetsjes, muziek zang wisselden elkaar in een vlot tempo af en het applaus bewees wel dat dit alles wist te waarderen. Het confé- rencierswerk was goed verzorgd. Jammer dat het bekende „Johajo"-trio deze avond voor het laatst in Lisse optrad. Startavond Geref. jeugd Hedenavond 8 uur houdt de Geref. jeugd een startavond voor de wintercam- pagne in de Geref. kerk. Des. G. van Duinen, van Wassenaar zal spreken KATWIJK Geboren: Monica E T, d v P C Schaer- laeckens en E den Hertog; Marinus, M van Duijn en G Koot; Johannes P N C E P M v d Berg en Q M A Ruijgrok; Amerik C, z v J Plug en W de Jong; Teun- tje C, d v P Guijt en M Stavleu; Arina d v C Koetsier en K Haasnoot; Annelies d v B J Dijkdrent en J Buis; Cornelis M, z v C G Geutjes en M W de Bruin; Gijs- bert, z v M van Duijn en G Hoek. Ondertrouwd: P v Duijn en D v d Eijkel: C v d Plas en M Hoek- Getrouwd: H Haasnoot en E Langmuur; J van Ekens en A Groenewoud; K Martijn en A v d Bent; W M Ouwehand en J G v d Plas. Overleden: Dirk Minnee. 67 jr, e v A v Duijn; Jacob van Dijk 49 jr, e v T v d Plas. mORDWIJK Ds. Dekker nam afscheid van Ijlst Na in de morgendienst te hebben ge preekt over het woord Amen, heeft ds. W. Dekker, die volgende week zondag ais predikant van de Gereformeerde Kerk van Noordwijk-Binnen zal worden bevestigd, gistermiddag afscheid geno men van de Kerk van Ijlst met een predikatie over Openbaringen 3:11: „Ik kom spoedig." Ds. Dekker wekte de Ge meente op blij te zijn, want wanneer een predikant werkelijk heraut van Christus is, dan is zijn vertrek een teken dat Jezus' komst nadert. Geen gejammer dus over het verbreken van banden, maar een juichen: Jezus komt! Na de kerkdienst, die onder anderen werd bijgewoond door het college van burgemeester en wethouders van IJlst, afgevaardigden van de Hervormde en Doopsgezinde Gemeente en de predikan ten van Sneek, Oppenhuizen en Jutrijp- Hommerbs, sprak de heer T. de Jong namens de kerkeraad en Gemeente een afscheidswoord. Ds. G. van Ziel 'e Oosthem sprak uit naam van de classis- prediikanten en als consulent. KATWIJK AAN DEN RIJN Overzicht groenteveiling De verscheidenheid van de produkten die nu aan de veiling worden aangevoerd is zeer groot; wel is de hoeveelheid van ieder produkt iets minder geworden. Bloemkool kon in de afgelopen week niet de waardering krijgen, die gewoonte was geworden. De prijzen waren dan ook lager dan de vorige week en de notering voor eerste soort was ditmaal niet hoger dan van 25 tot 48 per 100 stuks; de tweede soort kon het niet verder brengen dan van 1 Otot 18. Ook de aanvoer was niet zo groot meer, waarom de daling in de prijzen des te meer opviel'. Waspeen, het tweede hoofdprodukt van de Katwijkse veiling, had weer wat meer belangstelling. Ook voor export is nog goede vraag. De A-kwaliteit werd geklokt voor 4.30 tot 7.50 per kist en de B- soort noteerde van 6.10 tot 9. Wie dit jaar vooral veel waspeen heeft aange voerd, heeft beslist niet te mopperen. Ook voor prinsessenbonen was meer belang stelling en daardoor ook iets hogere prij zen. In de eerste soort liepen deze' op van 55 a 70 tot 65 90 per 100 kg. Kroten deden het goed en noteerden van 5 tot 8 per 100 bos. Groene kool ging voor 15 tot 35 naar kwaliteit. Snijbonen beginnen te dalen in kwaliteit, maar on danks dat brachten ze nog van 50 tot 62 per 100 kg op. Kroten per kist no teerden van 1,50 tot 3. Uien waren ook niet slecht aan prijs en liepen van 1.70 tot 3.90 per kist. De andijvie lag deze week in het hoekje, waar de slagen vallentot 8 a 12 per 100 kg. Bospeen in goede kwaliteit was goed gevraagd en deed van 20 tot 46, wat mindere kwa liteit tot 20 per 100 bos. Zaterdagmorgen half elf is onofficieel de geheel verbouwde en gemoderniseer de Christelijke kleuterschool van War mond door de kleuters in gebruik geno men. Aan de buitenkant is weinig of niets van de veranderingen te merken. In de zomervakantie is het interieur van het uit 1866 daterende gebouw echter grondig onder handen genomen. Bestond het geheel voorheen uit twee lokalen, die door middel van grote schuifdeuren wer den gescheiden, thans beschikt men over één groot lokaal, dat modern is inge richt en zeer prettig aandoet. Ook het meubilair is vernieuwd en geheel aan gepast aan de eisen des tijds. Het geheel is in lichte kleuren gehouden met een enkel fel vlak op de deuren. Na de va kantie was het werk nog niet klaar, zodat de school zo lang gehuisvest is geweest ii 't Trefpunt. Een veertigtal kleuters zat daar om 1 al startklaar om zwaaiend getjes bezit het nieuwde gebouw en het mooie speelf Waren ze toen nog zo luidruchtig ir lijk, bij het betreden van het nieuw' kaal was het muisstil en moest van sprekend alles eerst eens goed worden be keken. Het bestuurslid de heer P. J. van Huis verwelkomde mejuffrouw M. Bpu- mer met haar leerlingen en sprak de hoop uit, dat juffrouw Beumer, die al zo veel jaren aan de school is verbonden, nog lange tijd zal mogen werken in de nu zo prettig aandoende omgeving. De Twee Leidenaars werden naar kleedkamer verwezen kinderen kregen daarna een konden nog een uurtje genieten van he ie speelgoed. school heeft nu een capaciteit var •tig leerlingen die in verschillend! pen kunnen werken. Er zijn teken borden aan de wand, een kleitafel, fezel en vanzelfsprekend mooie tafel- i en stoeltjes. Voorts heeft men in Trefpunt nog de beschikking over eer gedeelte van de grote zaal voor gezamen lijk spel. LEIMVIDEN Geref. jeugdwerk De Geref. jeugdcentrale had voor za terdagmiddag voor de jeugd van 12 jaai af een vossenjacht georganiseerd. In Lei- muiden en omgeving hielden zich vijf vossen schuil, een tuinman, een winkel bediende, een monteur in een garag» De wedstrijd KoudekerkV.W.S., die zaterdag gespeeld werd, werd van de zijde der gasten veel te hard ge speeld. Dit is wel jammer, daar het een mooie wedstrijd had kunnen wor den. Maar al heel spoedig bleek, dat V.W.S. de zaken te fel aanpakte. Al- bert Zweeris kon, ten gevolge van een trap tegen zijn hiel, het eerste half uur praktisch niet spelen. In de tweede helft moest de scheidsrechter, de heer A. Verhoef, wiens leiding Wioral in het begin nogal zwak was, de midvoor van V.W.S. van het veld verwijderen, omdat deze met opzet een tegenstander ondersteboven liep. Ogenblikkelijk daarna werd ook de linksback, die op onbehoorlijke wijze kritiek leverde op de beslissingen van de scheidsrechter, uit het veld ge stuurd en kreeg, om dezelfde reden, de rechtsbinnen een officiële waar schuwing. v— Nadat V.W.S. had afgetrapt, toog Kou- .Levenskans, levenskeus, levensroeping".dekerk ten aanval. Gedurende het eerste Nieuws van en voor Hillegom K. Haakman 40 jaar bij de P.T.T. Volgende week donderdag is het veer tig jaar geleden, dat de tegenwoordige directeur van de P.T.T. te Hillegom, de heer K. Haakman, in dienst trad bij dit overheidsbedrijf In de twaalf j de jubilaris in Hillegom wo een belangrijke plaats in gekregen. Hij dient onder meer de He vormde Gemeente als ouderling. Ook 1 hij voorzitter van de plaatselijke veren ging voor christelijk volksonderwijs. De heer Haakman werd op 27 september 190? te Weesp geboren. Als zeventienjarig! begon hij zijn loopbaan bij de P.T.T. 01 een Amsterdams kantoor. Op 1 januari 1922 kwam hij in zijn geboorteplaats en daarna werkte hij nog op P.T.T .-kantoren te Amersfoort, Huizen, Weesp, Barneveld en Alphen aan den Rijn. In 1947 kwam hij naar Hillegom Meeuwen—Sizo 0—1 Voor de derde maal is SIZO er ii slaagd met de magere cijfers 01 te nen. Zaterdag j.l. werden de geel-blauwe Meeuwen op hun eigen veld te Zandvoort verslagen. Een mooie voo rechtsbuiten De Vries werd door de rechtshalf Gijs Hoogkamer keurig over genomen en de Meeuwenkeeper had het nakijken. Voor de rust waren de SIZO-ers lanmerkelijk beter, maar het samenspel verd te ver doorgevoerd en gaf de tegen partij de gelegenheid zich klaar te ma ken; de SlZO-voorhoede strandde op de gewaarschuwde achterspelers van de te genpartij. Jaap van Haaften heeft daarna goed doelwerk getoond. De gehele Oran jeverdediging is in staat gebleken ook deze keer een stormloop te keren die de rust van de zijde der Meeuwen kwam. De laatste 15 minuten was SIZO weer meester van het veld. Zaterdag 26 september: SIZOKIN- HEIM (Beverwijk). Verdere uitslagen: SIZO IIDe Geu zen 1—2 SIZO III—Jong Hercules II 9—3, Halfweg II—SIZO IV 4—1. Junioren: IJmuiden aSIZO a 31. „SIZO" nodigde Leo Hom De voetbalvereniging „SIZO" verzocht de bekende scheidsrechter Hom naai Hillegom te komen om voetballend Hil legom een uiteenzetting te geven van de belangrijkste spelregels van het voetbal spel. De heer Horn is op dit verzoek in gegaan en komt maandag 28 september a.s. naar de zaal van Sistermans Hij zal dan ook films vertonen van wedstrijden om het wereldkampioenschap. Er is vrije toegang onder één voorwaarde: m moet een toegangskaart kunnen tonen die is te verkrijgen bij de heer F. A Brouwerlaan 68 Aan de zaal worden geen toegangskaarten verstrekt. Maranathasamenkomst Woensdagavond 23 september om 8 uur is er een Maranathasamenkomst in hei Nutsgebouw. Spreker ds. A. Agtereek te Den Helder. Startavond Geref. Jeugdcentrale Woensdagavond 23 september om 8 uur opent de Gereformeerde Jeugdcentrale het verenigingsseizoen met een bijzondere bijeenkomst in Treslong. Het bestuur ver wacht die avond allen die belangstellen in het jeugdwerk en ook d< De avond wordt door de verzorgd. Ds. Lammen: igen leden Rotterdam _r,,In dienst van de Heer". Er is pianospel, improvisatie, het toneel stuk „Een achter" in 2 bedrijven de door G. Boumans, declamatie half uur, konden de roodbroeken verder komen dan het forceren ers, mede ten gevolge van genoemde voorval met Ab Zweeris. Toen iatste weer in staat was mee te doen, kwamen er ook doelpunten. Bij een aan val over rechts kreeg Albert een kans, die hij met een keihard schot benutte: 10. Het leek er een ogenblik op, dat ook V.W.S. het doel zou vinden, maar keeper Kruit wist van geen wijken. Weer toog Koudekerk over rechts aanval. Rijk v. d. Meijden bracht de bal prachtig voor het doel en het tweede doelpunt: 20. Onmiddellijk na de rust verspeelde Koudekerk een mooie kans, doordat di bal tegen de lat stuitte. Maar al spoedig gelukte het Paling, na een voorzet van Zijlstra, in te koppen: 30. Incident Kort daarop vond het bovengemelde incident plaats. Na afloop daarvan, leek het er op, dat de Leidenaars wilden voetballen. Koudekerk maakte op volkomen sportieve wijze een doelpunt, doch dit werd niet door de scheidsrechter toegekend. Hierna werd er aan beide zijden meer gepresteerd, dat de moeite va: melding waard is. Het talrijk opgekomen publiek slaakte een zucht van verlichting, toen de scheidsrechter het eindsignaal gaf. WOVBRVGGE Inbraak In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de groentewinkel van de weduwe Slingerland aan de Kerkstraat. De dader wist zich toegang te verschaffen door een ruit te forceren. De bult be stond uit enkele guldens en snoepgoed. Blijde kinderen namen zaterdag bezit van de van binnen ver nieuwde christelijke kleuter school van Warmond. Het ijsje verhoogde de vreugde uiter aard aanmerkelijk. Mej. Beumer deelt ze uit en ds. Boonstra, de Hervormde predikant, kijkt toe. Foto N. van der Horst ioedei kinde: De 51 enthousiaste deelnemers hebbi bijna twee uren lang gezocht. Slechts drie groepen wisten alle vijf vopsen te vinden De eerste prijs ging naar groep 10, be staande uit Dicky de Vries, Theun de Vries en Arie de Vos. Om 6 uur was ei een broodmaaltijd, 's Avonds nog eer. gezellig samenzijn in de chr. school. Ned. Rode Kruis Het Ned. Rode Kruis afd. Leiden houdt een propaganda-avond op vrijdag 25 september 8 uur. Na de voorfilms wordt als hoofdprogramma „Meisji Wit" vertoond. Die middag or er een kinderprogramma. Werd slechts 1-4 HET HEEFT Rijnsburgse Boys zaterdagmiddag weinig moeite gekost het weinig doeltreffend spelende Die Haghe met forse cijfers te slaan. Reeds voor rust demonstreerden de bloemenmensen een behoorlijk over wicht, hetgeen resulteerde in een tweetal doelpunten. Maar vooral na rust werden de Hagenaars volkomen overspeeld en met enig meer élan had de Rijnsburger voorhoede gemakkelijk een paar goals meer kunnen maken. hetgeen 1 Over het geheel genomen was het spel peil van grauwe middelmatigheid, met af en toe vlagen goed spel. De jonge geelzwarte rechtsbuiten v. d. Kwaak maakte een goed competitiedebuut en nam het moeilijkste doelpunt voor zijn rekening. Jammer genoeg blijft de rechts- halfplaats een zwakke schakel in de mid denlinie zodat de capaciteiten van deze rechtsbuiten niet tot volle ontplooiing kwamen. Alarmsein Reeds in de eerste minuten hees de Haagse verdediging het alarmsein, toen bleek dat men tegen de snelle Rijnsburg se voorhoede niet opgewassen was. Goalie Van Vliet zag een center van linksback H. de Mooy door rechtsbinnen H. v. d. Mey net over zich heen gewipt. De doel- lat stond echter juist iets te laag. Een wat wonderlijk eerste doelpunt werd ge boren toen aanvalsleider Maris een cor ner ging nemen. Snel teruggeweken kreeg hij de bal terug en vanaf de zijlijn schoot hij niet zo verschrikkelijk hard in de richting Van Vliets heiligdom. Linksbuiten T. van Zuylen stapte dom weg over de bal heen en een drietal ver blufte Hagenaars, daarop in 't geheel niet berekend lieten het bruine monster kalmpjes voorbij zich rollen. Van Vliet keek naar de rechterhoek toen het al te laat was (0—1). Wat geluk Wat meer geluk had de Haagse goalie bij de doorbraak van linksbinnen C. Heemskerk. Het schot belandde tegen de paal, verraste de keeper van achteren en rolde corner. Aan de andere kant stond ditmaal niet Heemskerk, die met zijn handen tobt, doch de 18 jarige Drie bergen onder de lat. Hij had nogal wat last van plankenkoorts, maar toonde en kele malen hoog opspringend een goede keepersstijl te bezitten. Overigens is het feit dat hij geen enkele keer. een moeilijk schot kreeg te verwerken een goede indicatie van het spelbeeld. Na een klein half uur, waarin de Rijnsburgers de toon aangaven, scheen Die Haghe de bakens te gaan verzetten. Bij een gevaarlijke charge, waaraan de gehele Haagse aanval deelnam moest rechtsback H. de Mooy koelbloedig over zijn eigen doel heen schieten. Als een doorgeprikte ballon zakte de Haagse voorhoede echter in toen H. v. d. Mey een fout van rechtsback Bosman koppend af strafte (02). Vanaf dit moment stond de overwin ning vast. Zeventien minuten na rust liet de goed stopperende Eekhout zish uit het midden weglokken. Midvoor Van Maris kreeg de bal toegespeeld, passeerde in een oogwenk rechtsback Bosman en koos de rechte weg naar het doel (03). En het bleef alles Rijnsburg heten wat de klok sloeg. Linksbuinnen C. Heemskerk drong eens tot de doellijn door, lanceerde rechtsbinnen H. v. d. Mey die met een fraaie kopbal succes scheen te hebben. Met een katachtige sprong wist goalie Van Vliet het leder nog juist te bereiken, Pover voetbal in Leiderdorp Voor de derde achtereenvolgende maal eiste R.C.L. de winst voor zich op. Ditmaal was het DEVJO, dat in het Leiderdorpse sportpark met 20 klop kreeg, na een qua voetbal in alle opzichten héél matig duel. Bovendien gaf de uitslag (20) beslist géén beeld van de werkelijke krachtsverhou dingen. De roodzwarte Voorburgers hadden het geluk niet aan hun zijde. Dit had doelman Van Well in de tweede helft de stand was toen 10 driemaal achtereen wel. Een minuut vóór het einde viel de definitieve beslissing en door een schuiver van Bogaards, die doelman De Pleyt sloeg, mocht R.C.L. zich, na veel zenuwachtig voetbal, uiteindelijk de overwin naar noemen. Naar 0—4 Ruim een kwartier voor tijd kwam rechtsbuiten v. d. Kwaak, die daarvoor al enkele kansen had gemist aan bod. Hij kogelde in ongunstige positie diagonaal in (0—4). De laatste var. de spaarzame Haagse aanvallen leverde zowaar nog een doel punt op. Luttele seconden voor het eind signaal zond rechtshalf Obbink een 20- meter schot in. waarop goalie Driebergen wat traag reageerde (14). MAPRO-spiroof is sferk en soepel en overal in huis te gebruiken. Voor Uw gordijnen, de was. Uw garderobe enz. Enorm pracfisch, eenvoudig te be vestigen en te verwijderen. meer mogelijkheden met GORDIJNSPIRAAL ned. octrooi 74341 Let op de gele bus Woubrugge-Rouwkoop: 2-3 Ondanks het feit. dat de bezoekers de tweede helft met 10 man in het veld wa ren, daar de rechtsbuiten weigerde ver-, der mee te spelen, wisten zij een krappe overwinning te behalen. In de eerste helft duurde het even, eer de thuisclub op dreef kwam. Technisch was het spelpeil niet erg hoog en vele aanvallen van Woubrugge werden voor het doel slecht afgewerkt. Na een kwartier gaf J. Kinkel Wou brugge de leiding. Uit een vrije trap schoot hij hard en beheerst in de uiterste :k (1—0). Het was midvoor K. Verrips het De DEVJO-defensie begon uitermate zwak en reeds in de eerste minuut nam RCL bijna de leiding. Nog net wist stopper Van Dam de fout van zijn links back ongedaan te maken en vóór Van Luik de score zou openen, bracht de Voorburgse stopper op de doellijn red ding. Na tien minuten spelen was het wel waar. Een ingooi van Gerrit Maas bracht de bal bij Kok Geel en diens tamme schot was de overigens verder prima keepende De Pleijt te machtig De DEVJO-doelman dook namelijk royaal over de ingeschoten bal heen 1—0. Kennelijk had RCL met deze goed beloonde goedkope handeling al zijn Matig, zeer matig Het enige genoegen dat zowel ^an G.W.S. als Hoekse Boys 1 aan de wedstrijd op het Sikkens' sport terrein hebben beleefd is dat beide ploegen één puntje mee naar huis i 20 Het is maar goed dat er om twee ten gespeeld wordt, want had het scheidsrechter Elenbaas, die de touwtjes zeer strak in handen hield, gelegen, dan hadden zowel gasten als gastheren nul gekregen. De lakmensen telden drie invallers onder zich, waardoor er enig ploegverband weinig sprake De helemaal van Hoek van Holland ge komen Boys brachten een team leeftijd in 't veld dat wel de nodige i tine bezat, maar toch te weinig st kracht vertoonde om voor het doel vaarlijk te zijn. Het is daardoor doelloos heen en weer geschutter op het middenveld geworden dat de spaarzame bezoekers bepaaldelijk niet heeft ge boeid. In het begin leek het allemaal niet zo slecht. GWS ging vlot van start en leek tegen de langzame Hoekse Bovs een overwinning tegemoet te gaan. De verdediging der gasten kreeg langza merhand wat meer vat op het spel, doch kon niet verhinderen, dat linksbuiten de kans op beheerste wijze afrondde. Het vrij goede begm bleek ook r meer dan het halve werk te zijn. Het bleef daarna bij een vlak vertoon voetbalonkunde op het middenveld, gezien de beide defensies zonder m alle (doorzichtige) aanvallen af kon Zenuwachtig Na rust scheen GWS van zich af gaan bijten. Goed aangevuld door de kanthalves kwamen de roodbaadjes een groot overwicht. Toen echter het succes aan de andere kant kwam door rechtsbuiten PlartK 11werden de lakmensen zenu achtig en het mag wonder heten dat Hoekse Boys daarna de volle winst niet wist te grijpen. Vijf minuten voor tijd kroop men door het oog van de naald, toen midvoor Ak ker een ver schot loste dat juist vooi nlie Ter Beek op de grond stuitte. De bal stuitte over de keeper, doch geluk kigerwijze ook over de lat. Daarvoor had GWS linksbinnen H. Lens eer prachtige kans om zijn club weer aar de leiding te helpen verknoei' door on beheerst naast te kogelen. Een wedstrijd, waarover beide par tijen maar beschaamd het zwijgen moe ten toedoen. kruit verschoten, want tot aan de rust bakten de Leiderdorpers er maar weinig an. De bezoekers kwamen méér in dp anval, doch ook van hen ging niet veel kracht uit. Bovendien vertolkte de weer erstelde Gijs Maas een prima partij opper. Bedenkelijk In de tweedè helft zakte het loch al niet hoogstaande voetbal van beide elf tallen af naar een bedenkelijk laag peil Voor de neutrale toeschouwers viel er niets meer te genieten. De Voorburgers kwamen fel opzetten en doelman Van Well moest zich eenmaal voor de voeten van midvoor Stolze werpen om onheil te voorkomen. Kort hierna redde de rood-witte doelman zijn ploeg voor twee doorboringen, zij het dat het geluk na inzetten van rechtsbuiten Wilts en links binnen Schneider aan zijn zijde stond Aan de andere kant kreeg óók de Leiderdorpse aanval genoeg kansen om de voorsprong op veilig niveau te schie ten, doch de roodwitte voorwaartsen hadden hun schot in de rust in de kleed kamer achtergelaten. Verder stak doel man De Heijt in goede vorm en maakte de weinige felle schoten, die aan de orde kwamen, bekwaam onschadelijk. Onverdiend kwam RCL toch nog op 2—0. Dit gebeurde bij het scheiden van de markt, toen niemand er in feite meer in geloofde. Huub Bogaards nam de beslissende goal voor zijn rekening. Alphen 1 had weinig moeite met Kagia De wedstrijd van Alphen tegen Kagia had weinig om het lijf. Alphen was be langrijk sterker dan de gasten die er maai bitter weinig van terecht brachten en beter uit de hoek zullen moeten komen zich te handhaven. In de 40 over winning ligt nog niet eens juist het over wicht weergegeven dat Alphen had. Ook dit elftal geeft tot nu toe geen blijk van kampioen-allures. De gang van zaken is voorts gauw ver teld Reeds spoedig bleek wie de sterk ste was en midvoor Harskamp gaf daar- jan voor de rust met twee doelpunten uitdrukking. Na de rust venchtte deze speler zijn hattrick en hielp Alphen aan een 30 voorsprong en ten slotte was een Cagia-verdediger zo onfortuinlijk in eigen doel te scoren. Woubrugse doel wist te scoren (11). Vlak voor de rust passeerde Kinkel de beide backs en schoot van dichtbij in (2-1). Na de thee hield Rouwkoop, mede dank zij het goede werk van keeper Brunt dapper vol en weerstond het de zware druk van Woubrugge. Tegen aller ver wachting in kon Loest uit één der schaar se aanvallen van de Voorschotenaars doorbreken en scoren (2—2). Het laatste deel van de wedstrijd leverde aan Wou brugse zijde slecht en onbeheerst spel. Loest bezegelde het lot van de thuisclub, door een strafschop te benutten, genomen, toen J. Zaal hands maakte in het beruch te strafschopgebied (23). Een gelukkig Rouwkoop verliet na het laatste fluitsignaal het veld. De grote strijd In de le klas van de L.V.B.. tussen Hazersw. B. en N.S.A. is in 'n kleine maar verdiende overwinning van de Boys geëindigd. Het is een spor tieve wedstrijd geworden, waarin belde elftallen zich tot het uiterste hebben In gespannen, om de winst binnen te halen. Doordat het Hazerswoudse elftal echter wist, dat men met minder praten en meer voetbal meer kan bereiken, trok men verdiend aan het langste eind. Direct trok NSA fel ten aanval. Het tempo waarmee de Alphenaren startten lag zeer hoog. De Boysspelers werden daardoor volkomen verrast. Men zag on samenhangend spel, vooral van de defen sie. NSA bouwde vele aanvallen op, die hoewel niet direct gevaarlijk, toch alle aandacht vereisten. Het was dan ook niet te verwonderen, dat NSA na onge veer io minuten spelen de leiding nam, door een mooi doelpunt van A. Versluis. Blijkbaar wakker geschud herstelde de Boys zich snel. NSA moest terug in de verdediging en heeft dat de resterende tijd voor de rust steeds moeten doen. Al gauw volgde een mooi schot van Pos, dat doelman Scholte moest laten gaan. Ha zerswoudse Boys was in deze periode be slist de betere ploeg en het was verdiend dat men de leiding nam, toen Pos een misverstand in de NSA-achterhoede met een doelpunt afstrafte en hiermee de ba lans in het voordeel van de Boys deed doorslaan. Niet lang daarna was het rust. Na rust had NSA de opstelling gewij zigd en zo zagen we Spierenburg nu middenvoor en L. Versluis linksbuiten. Maar al kwam er wat meer vaart in, het was alles te onsamenhangend om ge vaarlijk te worden. Hazerswoudse Boys bleef in de meerderheid en men werd vrij overmoedig door ver op te dringen, zodat de backs somtijds over de middel lijn opereerden. Toen de Boys wat ver slapte, kreeg NSA weer enkele kansen en moest doelman Van Oeveren (die ove rigens maar weinig moeilijk werk heeft gehad) handelend optreden. Had men toen niet zoveel gepraat bij NSA, maar wat meer aandacht geschonken aan het spel, dan had men tot een beter resultaat kunnen komen. Men begreep elkander niet en vele kansen gingen hierdoor ver loren. Toen de scheidsrechter voor het laatst floot, had Hazerswoudse Boys een verdiende zege behaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 8