Katwijk aan den Rijn in vogelvlucht E Ds. Fortgens te Voorschoten vandaag 75 jaar L seizoen onder Engelse wal Het lieden is beslissend voor de toekomst Zag weg naar Leiden versperd door gemis aan huis NIEUWE LEIDSCHE COURAIVT Q ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1959 Katwijk aan den Rijn Controverse tussen wetenschap en Bijbels scheppingsverhaal? In de zaal Rijnstraat vergaderde gister avond de plaatselijke afdeling van de Ned. Christen-vrouwenbond. De presiden te, mevrouw R. Gerretson-Verhagen, wekte de aanwezigen op tot trouw bezoek in het nu begonnen seizoen. Als spreker was aanwezig dr. J. Koene te Heemstede, die een causerie hield over het onder werp „In den beginne". Het probleem van de schepping kun nen we, aldus dr. Koene, benaderen zo wel uit Bijbels, als uit wetenschappelijk oogpunt. Hoe lang is het geleden? is wel de eerste vraag, die zich opdringt. Een tweeledig antwoord is hier mogelijk. KATWIJK Bevolkingsonderzoek Wederom zullen de inwoners van Kat wijk, nu voor de derde keer, in de ge legenheid worden gesteld aan het in de periode van 19 november15 december 1959 te houden bevolkingsonderzoek op t.b.c. deel te nemen. Het behoeft geen nader betoog, dat de bestrijding der tuberculose nog steeds noodzakelijk is. Recente persberichten over massale be smettingen spreken duidelijk genoeg. De aanpak zal op dezelfde wijze ge schieden als voorheen het geval was. Ook nu zullen huisbezoekers(sters) wor den ingeschakeld om gegevens te verza melen en waar nodig voorlichting te geven. Verschillende verenigingen heb ben zich inmiddels bereid verklaard hun leden tot deelneming te bewegen doch desondanks is het aantal huisbe zoekers nog lang niet bereikt. Van deze plaats af doet het comité dan ook een dringend beroep op hen die zich als huis bezoeker kunnen en willen opgeven bij de afdeling sociale zaken ter gemeente secretarie. Eerst wanneer er voldoende vrijwilligers zijn is er enige waarborg -dat het onderzoek zal slagen. Nieuw is, dat de kinderen beneden de leeftijd van 15 jaar niet aan het on derzoek behoeven deel te nemen. Deze groep zal op een andere wijze moeten worden genaderd. De kosten zullen 1 per persoon bedragen terwijl ook nu on- en minvermogenden gratis dan wel tegen verminderd tarief zullen worden ge holpen. Nieuwe correspondent Tot correspondent van de Nieuwe Leidsche Courant in Katwijk aan Zee is met ingang van maandag benoemd de heer W. E. Schoneveld, Adrlana- straat 61. tel. 2474. Het is dus in het vervolg zo, dat men zich wat de nieuwsvoorziening van Katwijk be treft, kan wenden tot drie adressen: voor Katwijk aan Zee de heer Scho neveld en de heer H. Tjebbes, Zeeweg 89. tel. 2114, voor Katwijk aan den Rjjn de heer E. van Wensveen, Kerk straat 57, tel. 2297- Alle uitnodigingen en dergelijke gelieve men aan één van deze drie adressen te zenden. Raadsagenda Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad in openbare vergade ring bijeen. De agenda bevat onder meer de volgende punten: verhuur van een ge deelte van de duinreep aan de heer B. L Schalks; deelneming obligatielening; aangaan van een geldlening, groot 104,500; verstrekken van kredie de aanschaffing van een transfoi ten behoeve, van het transfoi station aan de Wassenaarsewegverle nen van krediet voor de voltooiing van de verbinding tussen de Prinses Beatrix- laan en de Nieuwe Duinweg; garanderen van rente en aflossing van een door de woningbouwvereniging „De Brittenburg" aan te gane geldlening; benoemen leden woonruimte-adviescommissieverlenen van een aanvullend krediet voor de bouw van de Chr. kleuterschool „De Kleuter hof"; vervulling van de vakature hoofd openbare lagere school; verli dewerking op grond van artikel 72 der l.o.-wet ten behoeve van de Groen van Prinstererschoolvaststellen vergoedin gen en de voor vergoeding in aanmerking komende kosten voor de bijzondere scho- buitengëwi Wanneer we de geslachtsregisters na gaan, moeten we tot de conclusie komen, dat de schepping 4000 jaar geleden is. vol tooid. Dan kan men de zaak wetenschap pelijk benaderen, dotfr de natuur te be studeren. Wat de laatste aanpak betreft, is bijvoorbeeld gelet op de waterval, die in zijn bruisende loop stenen meevoert. Uit de verplaatsing van die stenen is de tijd af te lezen. Voorts'uit het zoutgehalte van de zee, Dr. Koene achtte een en ander echter onbetrouwbaar. Door radio-actieve stof fen te gebruiken, is het ook mogelijk töt een tijdsbepaling te komen. En volgens deze methode is men gekomen tot een periode van drie miljard jaren. De vraag is gerezen of de resultaten van de natuuronderzoeker ook in strijd zijn met de Bijbelse gegevens. Op het eerste gezicht is er wel degelijk verschil. Lezen we de Bijbel dan soms verkeerd? Of is onze interpretatie van de Bijbel fout? Of leggen wé het verband tussen Bijbel en natuur onjuist? Er zijn ver killende theorieën: de théorie, dat hét :heppingsverhaal zich precies zo heeft 'gespeeld als in de beide eerste hoofd stukken van Genesis is beschrevende stische theorie, die aanneemt, dat de 6 scheppingsdagen tijdvakken zijn de restrictie-theorie, die leert, n elk der eerste drie verzen van Genesis I een groot tijdsverloop heeft gelegen; de theorie, dat de gehele schep ping geschreven staat in Genesis I. Veel duisters, maar in deze duisternis toch wel één vast punt; namelijk, dat God de schepping heeft verricht, omdat dit Zijn wil was. KATWIJK AAN ZEE Bouwbedrijfsbond In zaal Haasnoot heeft de afdeling Katwijk van de Bouwbedr.ijfsbond een ledenvergadering gehouden, onder lei ding van de heer D. van Duijn. Men besprak de C.A.O.-voorstellen. Met de meeste kom men zich verenigen. Voorge steld werd de vakantie te brengen op twaalf dagen achterelkaar met drie snip perdagen. De vrije zaterdag wilde men laart 1960 laten ingaan. Als datum de tussentijdse loonsverhoging van vijf procent noemde men 1 oktober ^aan staande. In deze verhoging wilde men ook de schilders laten delen.. Filmavond Onder leiding van mejuffrouw Eller- eyer kwamen de C.J.V.-meisjesclubs de Oranjezaal van het jeugdhuis bij en. Op 27 september zal het winterwerk an de C.J.M.V. worden begonnen. De eer Mos vertoonde het tekenfilmpje Professor Tom, waarna de film Heida er, Peter werd gedraaid. Kerkdienst in schoolhal De Hervormde centrale kerkeraad heeft besloten met ingang van morgen iedere zondagochtend om 10 uur een kerkdienst te houden in de ongeveer 200 plaatsen bevattende hal van de nieuwe Groen van Prinstererschorl, speciaal ten behoeve van de bewoners van het noord-ooste lijke deel der gemeente. Opbrengst De collecte voor de Hervormde kerk voogdij bracht f 725.85 op. Hoog en laag water Zondag: hoog water 5.01 en 17-25 uur; laag water 1.06 en 13.15 uur. Maandag: hoog water 5.40 en 18 uur; laag water 1.39 en 13.46 uur. de ja: i 1955 I l 1957. Collecte Volgende week wordt een openbare col lecte gehouden ten bate van het reclgs- seringswerk. Benoemd Tot commies ter secretarie, afdeling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken, werd benoemd de heer C. Löning te Menaldum. Onderzoek op t.b.c. Van 19 november tot 15 december heeft het derde onderzoek op t.b.c. in Katwijk plaats. De kosten zullen 1 per pers bedragen. Er zijn nog huisbezoekers dig; men kan zich opgeven bij de afdeling sociale zaken, gemeentesecretarie. Sfeer in 'f genui f De ..Nieuwe Leidsche" er mi De heer H. J. F. M. Wasser, Crocusstraat 3e te Katwijk aan den Rijn heeft een exclusieve overzichtsfoto voor ons gemaakt yanaf de flatwoningen aan de Tulpstraat. Links op de voorgrond zjiet men zanderij Westerbaan, het belangrijke Katwijkse tuinbouw gebied, waar veel bloemkool en waspeen vandaan komt. Dit gebied zal geheel voor de tuinbouw gespaard blijven en niet ten offer vallen aan de Katwijkse uitbreiding. Op de achtergrond geheel links de woonwijk Overduin en daar bovenuit de toren van de Nieuwe Kerk van Katwijk aan Zee. Iets meer naar rechts kan men de Koestal ontdekken, het nieuwste gedeelte van Katwijk aan den Rijn. De weg is die van Wassenaar naar Noordwijk met op de voor grond de gevaarlijke kruising Molentuinweg. Boven het bekende restaurant De Rusthoek en rechts daarvan ligt de dorpskern van Katwijk aan den Rijn met de toren van de rooms-katholieke kerk en de hervormde kerk. De toren van het Katwijkse raadhuis steekt in de verte boven de huizen uit. De weg geheel rechts is de toe gangsweg naar het Molenblok. V isserij golfjes Britten rekenen op een goed TAE BRITTEN REKENEN op een goed haringseizoen onder de Engelse wal. Zij verwachten zelfs, dat deze Visserij, wanneer de cohdities nor maal zullen zijn, 25 tot 50 procent beter zal zijri 'dar1? Vorig jaar. Dat is dë mening van het Britse ministerie van visserij. In 1958 vingen de Engelsen gemidueld 17.500 haring per schot. Uit de Shields-visserij heeft men de conclusie getrokken, dat men dit jaar kan rekenen op 21.558 tot 23.210 haringen per schot onder de Engelse wal, waarbij veertienduizend drie jarige haringen. Bij Noordelijke winden en kalme zee zullen er minder haringen worden gevangen. Maar bij zuidwestelijke winden zal de vangst stijgen. Wellicht zal er ook vier-jarige haring worden gevangen. Men kan dat echter niet voorspellen. Een moeilijke factor bij het voorspellen wordt door de Engelse onderzoekers het feit genoemd, dat de.,.haringen kleiner zijn geworden. Evenals vorig jaar zullen de Britse visserijonderzoekings- vaartuigen de haringvissers onder de Engelse wal dit seizoen weer bij staan. Over de hoeveelheid haring, die de af gelopen maanden is aangevoerd, mogen de Nederlandse vissers zeker niet klagen. In juli '59 ls er veel meer haring gevan gen dan in juli '58. Dank z|j goede weers omstandigheden kon de visserü zonder onderbreking worden voortgezet. Helaas werd er veel kleine haring aangevoerd, waarvoor de handel niet zoveel belang stelling had, zodat er onder meer 450 ton verse haring naar de vismeelfabriek werd verwezen. In juli werd er echter door de trawlers minder rondvis gevan gen. De vangst liep terug van 2164 tot 1873 ton. De prüs bleef met gemiddeld 0,48 per kilo gelijk. Noorse concurrentie De Noren willen een koel- en vrieshuis op gaan richten om de Nederlanders met licht gezouten maatjesharing te kunnen beconcurreren. Nederlandse maatjes zijn populair in Noorwegen. Het koelhuis zal met steun van de regering in Zuid-Noor- wegen worden gebouwd. Nederland heeft in juli 1892 ton gezou ten haring uitgevoerd. De waarde hier van bedroeg ruim anderhalf miljoen gul den. Er kwam gedurende deze maand 4268 ton verse haring aan de markt, waar voor een gemiddelde prijs van 29 cent per kilo werd betaald, hetgeen een goede prijs kon worden genoemd. Dit was er De IJmuidense visafslag werd vrijdag voorzien van een totale aanvoer 3300 kisten verse vis. Het was dus tame lijk stil.,., Er waren 1400 kisten haring, 450 kisten makreel, 300 schol, 120 schelvis, 60 wijting, 60 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 450 diversen, 55 stijve kabel jauwen en 26-000 kilo tongen. De SCH 261 Onderneming I van 8 september zorgde voor 1000 haring, 400 makreel, 35 schelvis, 30 wijting, 25 gul en kabeljauw; de Dog- gersbank KW 75 voor 400 haring. 35 ma kreel en 35 diversen; de Elizabeth KW 64 voor 15 schol, 85 schelvis, 30 Wijting, 301 gul en kaheljauw, 5 diversen en 35 stijve kabeljauwen. De kleine vaart was er Geref. jeugdappel in Katwijk aan Zee In dc Geref. kerk te Katwijk aan Zee werd gisteravond een jeugdappel gehou den, uitgaande van de Geref. Jeugdcen- trale in samenwerking met de mannen- en vrouwenverenigingen. Nadat de heer J. Bartelsc de avond had geopend, zong hot koor onder leiding van de heer Chr. Hancgraaf enkele liederen, begeleid door organist J. Plug en trompettist G. de Vreugd De heer M Paats declameerde vervolgens enkele gedichten. Ds. F. Pijlman sprak over „De toe komst is reeds begonnen', naar aanlei ding van het gelijknamige boek, waarin de wonderen der teohniiek worden be schreven en waarin de mens schijnbaar even maonitilg wordt ails God. Hoewel de toekomst iets geweldigs lts, is het heden veel belangrijker doordat het in feite beslissend is voor de toe komst. Eendrachtig moet de jeugd zich daarom sterken in het Christen zijn. Na samenzang en declamatie sprak ds. H. R. Zijlstra uit Koudekerk aan den Rijn over het Gereformeerd jeugdwerK, waarin het gaat om het dienen van Jezus Christus. Daarvoor moet het geloofs leven worden gevormd, onder mee het jeugdwerk. Ds. E. I. F. Nawijn sprak een slot woord. Gestegen prjjs De prijzen voor "kabeljauw waren w ietwat gestegen. "Grote "kisten deden per 125 kilo, grote regels 80 tot 106 en kleine regels 55 tot 65. Grote schelvis noteerde 43", grootmiddel 40 tot 44, kleinmiddel 40 tot 48, pennen 43 tot 50 en braad 33 tot ƒ46 e: wijting 24 per kist van 50 kilo Grot< grootmiddel, klemmiddel en schol I no teerden 46 tot 54, schol II 41 tc 46 en schol III 26 tot 37 per kist va: 50 kilo. Grote tong 4,10 tot ƒ4,60, groot middel 4,10 tot 4,60, kleinmiddel 2,90 tot ƒ3, tong I 2,70 tof 3 en tong II 2.10 tot 2,25 per kilo. De haring ging weg voor ll tot 17, de grove haring voor 16 tot 21 en makreel voor f 15 tot 25. De Onderneming I SCH 261 maakte met 31.700 een beste besom ming. De KW 64 besomde 5500. Weer weinig? De vooruitzichten voor zaterdag be perkten zich gisteren tot de wetenschap, dat de Brittenburg KW 121 op weg was naar IJmuiden met een onbekende vangst. Van andere trawlers had men nog niet gehoord. Zoals gewoonlijk zor gen een flink aantal weekloggers en -kotters voor de aanvoer van tongen, schol en wat wijting. Maandag zal het wel weer drukker zijn. Zo langzamer hand begint er overigens ook enige teke ning te komen in de onlangs te IJmuiden aangekondigde marktspreiding. Het is op de maandagen nog altijd heel erg druk, te druk zelfs, maar- het komt zelden meer voor, dat er op een dag zeven trawlers en de andere dag helemaal geen trawlers aan de markt zijn. Beter weer Het briezige weer om de noord is weer verdwenen. De vangsten zijn echter aan de schrale kant. De schepen meldden etmaalresultaten van 150 tot 200 manden makreel, haring en schelvis De trawler Emma IJM 15 deed een trek van 40 man den makreel en schelvis, de Maria van Hattem IJM io meldde een trek van 30 manden schelvis: Op het Zand was de haringvisserij zeer wisselvallig. Er waren schepen met een dagvangst van 300 man den, maar ook schepen met een dagvangst van 70 manden over het algemeen erg kleine haring. De trawler Francina KW 153 meldde een dagvangst van 100 kant jes haring. De trawler Dirkje RC 53 meldde een trek van dertig manden. Op de Oostbank waren de haringvangsten met 60 tot 120 kantjes per dag aan de schrale kant. Langs de kust vingen de loggers en kotters 100 tot 1'60 kilo tongen per etmaal en daarbij kwamen dan nog 15 tot 20 manden schol. Een redelijke visserij dus. (Advertentie) H. BEDEKER Dames- en Herenkapper ook uw adres voor Remington, Philips, Braun en andere scheerapparaten. Tevens worden aile reparaties door ons verzorgd Voorstraat 73 Tel. 2584 Katwijk aan Zee. (Van een onzer verslaggevers.) TAS. H. P- FORTGENS, emeritus-predikant van de Hervormde Gemeente te Voorschoten, is vandaag 75 jaar geworden Meer dan veertig dienst jaren heeft hij gehad. In 1952 werd hem emeritaat verleend, nadat hij dertig jaar dé Gemeente van Voorschoten had gediend. De jarige predikant werd in deze om geving geboren, namelijk in Hazers- woude, waar zijn vader hoofd van een school was. Toen hij 12 jaar was, leefde bij hem al de duidelijke wens or gaan studeren, ofschoon de keuze tussen arts en predikant hem nog geruime tijd heeft beziggehouden. Samen met de latëre bekende Haagse predikant D. van den Bosch, die zijn zwager zou v dén, toog hij naar het gymnasium te Leiden. Hier liet hij zich na zijn gymna siale studie ook inschrijven in dc theolo gische faculteit. Van zijn keuze om het pastorale ambt te bekleden heeft dG. Fortgens nooit spijt gehad. Veel heeft hij te danken aan de bekënde prof. dr. H. M. van Nes, die de vorming van zijn geestelijk leven mede bepaalde. Druk bezet Het leven van de jonge Fortgens was druk bezet. Toen hij 18 was, werd hij ge kozen tot voorzitter van de ring Rijn streek van het Ned. Jongelingsverbond. Hij schreef ook muziek op het schoolbord als zijn vader 's avonds dirigent was van een zangvereniging en hij fungeerde als hulporganist bij huwelijksinzegeningen. In november 1911 deed ds. Fortgens kerkelijk examen voor het provinciale Kerkbestuur van Noordholland. In augus tus 1912 betrok hij met zijn vrouw, af komstig uit Voorburg, de pastorie var Nieuwpoort. Zijn tweede Gemeente was Lage Zwaluwe, sinds 1915. In die t(jd kreeg ds. Fortgens een be roep uit Leiden dat hij ook aannam. Eer half jaar later zag hjj zich echter ge noodzaakt zjjn woord terug te vragen omdat het onmogelijk bleek, voor hem in de Sleutelstad een geschikt huls te den. Uit de vele beroepen die hem in Lage Zwaluwe bereikten, werd dat uit Voorschoten, in 1922, ten slotte aangeno- Ook hier werd hij door zijn zwager, ds. Van den Bosch, bevestigd. Voorschoten is de laatste Gemeente van ds. Fortgens ge worden, ondanks het feit, dat in die tijd verscheidene Gemeenten hebben ge tracht, hem voor zich te winnen. Jarenlang is de predikant hoofdbe- Hervormde kapel bij Hulp en Heil Van de stichting Ned. Herv. inrichtin- ;en voor zenuw- en geesteszieken in Soes- erberg is door de gemeente Leidschen- lam een verzoek ontvangen, tot het ver trekken van een bijdrage in de kosten ■an de bouw van een kapel bij de Her- ormde inrichting Hulp en Heil te Leid- schendam. gemeente heeft, mede met het op de in de naaste toekomst in Leidschen- i-Noord te bouwen kerken, gemeend onderzoek te moeten instellen naar probleem van bijdragen ten behoeve de kerkenbouw in zijn algemeen heid. Daartoe is een aantal verordeningen ichtlijnen opgesteld die, zo de raad zich hiermede akkoord verklaart, bin dend zullen zijn bij de aanvraag van sub sidies voor kerkbouw. n wil aan het verzoek ten behoeve de kerkbouw bij Hulp en Heil aan dacht besteden, nadat een verklaring van de Ned. Herv. gemeente in Voorschoten ontvangen, waaruit blijkt dat de bouw n de onderhavige kapel plaats heeft i behoeve en met instemming van de Ned Herv. gemeente van Voorschoten. Ten tweede wil men van de kerkeraad Voorschoten een verklaring, betref fende de grenzen van het gebied, dat ordt geacht voor de uitoefening van de openbare eredienst tot de kapel te be horen. Nadat deze verklaringen zijn binnen gekomen, aldus B. en W. van Leidschen- dam, zou men zo de raad hiertegen geen bezwaar heeft een bijdrage kun nen verlenen van 60.750, zijnde een sub sidie per zitplaats van 125. Er zijn de nieuwe kapel 486 zitplaatsen gepro jecteerd. stuurder geweest van de Ned. Zendings vereniging en bestuurslid van de zen dingsschool te Oegstgeest. Met vreugde bereidde hij zich altijd voor op de cate chisaties, waarop hij met de orde geen moeite had.' Meer dan tien jaar is hij scriba geweest van het classicale bestuur van Leidén, ook nog quaestor. Veel tijd gaf hij aan het schoollevéri in Voorscho ten. In Voorschoten weet men heel goed, waarom een der scholen de Ds. Fortgens- school heet. Dat is een treffend bewijs van dankbaarheid voor het omvangrijke werk dat deze voorzitter van de school vereniging heeft gedaan. Noemen wij verder zijn voorzitterschap van Onder ling Hulpbetoon, zijn leiding van de pro testantse wijkverpleging Het Groene Kruis en zijn bestuurslidmaatschap van het gezondheidscentrum. Zijn verdiensten op velerlei terrein werden mqde erkend door een Konink lijke onderscheiding. Per 1 oktober 1952 itaat verleend. werd hem e Tiende Floralia-tentoonstellin g in Voorschoten Gisteravond had de opening plaats van de tiende tentoonstelling van planten, die door leerlingen van de verschillende scholen thuis zjjn gekweekt. De kwaliteit van de ingezonden planten was dit jaar bijzonder goed. De heer B. Hoogwerff Kroon, voorzitter van de Floraliacommls- sie, verwelkomde dc aanwezigen en ver zocht burgemeester Van der Hoeven de tentoonstelling te openen. De burgemeester was er verheugd over dat het ook dit jaar mogelijk was ge weest, een kweekwedstryd te organi seren. De waarde daarvan zag h|j daarin dat de jeugd in aanraking komt met de levende natuur. Hij hoopte dat dit zou leiden tot een juiste instelling tegenover het „openbaar groen". Was het aantal uitgereikte planten dit jaar hoger dan ooi, het aantal ingezonden planten enigermate teleurstellend. Slechts 543 (plm. 21 pet) werden op tentoonstelling gebracht. De burgemeester sprak zijn erkentelijkheid uit over de medewerking van de ingezetenen. Met name de fam. De Priester, die een fraaie verzameling schelpen had afgestaan. De schoolprijs werd dit jaar gewonnen door de school met de Bijbel, Wijngaarden- laan. Die had procentsgewijs (37 pet) het grootste aantal planten ingezonden. Voordat de heer Hoogwerff Kroon de prijswinnaars bekend maakte, bracht hij hulde aan mej. Jansen, die elke tentoon stelling weer een belangrijk deel van dé organisatie voor haar rekening neemt. De prijswinnaars waren: rode begonia; 1. Ria Verhoork (met lof), 2. Trudy v. d! Burg, 3. Jan Oosterom; rose begonia: 1. Loesje Giezen, 2- Wouter Giezen, 3. Hu- bert v. d. Berg; Fuchsia: 1. Marji Berg, 2. Adr. v. Leeuwen, 3. Lucia Mechelse; Salvia; 1. Erik Diamant, 2. Ria Verhoork, 3. Marjan Goedman; Coleüs- Dun Oosterom, 2. Hubert v. d. Burg, 3. Marti Verhoog; Geranium; 1. Joh. Spiege ler,, 2. Trudy v. d. Burg, 3. Wim Spiege ler;; Margriet: 1. Frans Hendriks, 2. J. Rietmulder, 3. Louis Bout. ij de opening van de tentoonstelling en o.m. aanwezig mevr. Van der Hoe- wethouder Schrama en enkele raads leden. Geref. jeugdcentrale De Gereformeerde jeugdcentrale hieldI gisteren in de kerk een openingsavond voor het komende winterseizoen. Deze vormde tevens de afsluiting van de jeugdweek, die deze week verschillende activiteiten opleverde. De avond werd ingeleid door Clazien van der Graaf. Ds. Sweepe van Scheveningen sprak over „De nozem en ik". Hij gaf een overzicht van het nozemprobleem. In zeer belang rijke mate zag hij de oorzaak gelegen in de ouders die zich te weinig met hun kinderen bemoeien. De zgn. nozems zijn jongens die niets meer hebben om op terug te vallen. Daartegenover, aldus spr., kunnen jullie als christen-jongeren iets zijn, Je kunt veel voor hen betekenen. Zeg niet altijd: ik heb geen tijd, maar zet je schouders er onder. Verder waren er Jenny Steehouwer en Theo v. d. Wal die enkele dingen ver telden over het werk van de interkerke lijke jeugdevangelisatie in Rotterdam. Met gitaarbegeleiding zongen zij enkele geestelijke liederen. Leden van de meis jesclubs voerden een bloemenspel op. Ds. M. den Boer releveerde in zijn slotwoord de verschillende activiteiten in de afgelopen week en wekte de jeugd op, aan het werk te gaan. (Advertentie) HEEFT U WEL EENS SMEERWORST van Stegeman GEPROEFD? EEN DELICATESSE „De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TELEF. 2136 GEVRAAGD KATWIJK AAN ZEE Damnieuws Uitslagen bordenwedstrijden damvereni ging KWZ Eerste tiental; Chr. HeemskerkJac. de Best 20; B. van RijnJ. Passchier 11; A. HervertT. van Beelen 1—1; tweede tiental; F. Heemskerk—A. Kruyt 0—2; C. Varkevisser—C. J. van Duyvenbode 2—0; C. GuytC. Pronk 0—2; A. van Bee- ;n—W. Heemskerk 11. Woensdag speelt KWZ 2 de eerste com petitiewedstrijd tegen ZDV 2 uit Zwam- merdam; donderdag gaat KWZ 1 naar Bodegraven. (Advertentie) EEN BEDIENDE voor wijk en magazijn BANKETBAKKERIJ J. v. d. VELDEN VOORSTRAAT 21 Katwijk aön Zee la de gehele week a.a. WEGENS VAKANTIE GESLOTEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9