wereld van morgen geef éénmaal y2 procent Ook onze Hollandse Waddenzee had zijn „Robinson".... NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1959 U en wij allen. Wij bouwen de wereld van morgen. Het zal een andere wereld zijn. Een wereld van méér mensen en méér huizen en méér dreiging. Een wereld van fabrieken en juke-boxen,van scholen en plastics, van kantoren en sportterreinen, van machines en atoomkracht- En uw kinderen? De mensen van morgen? Zij zullen anderszijn, en toch niet anders zijn. Zij zullen méér nodig hebben dan wonen en werken en ontspanning. Zoals u en wij allen méér nodig hebben. Zal de wereld van morgen een wereld zijn zonder God? Zonder de prediking van het Evangelie? Zonder het Christelijk geloof dat de toekomst open houdt? Een wereld zonder kerken? Neen, dat zal zij niet zijn. Want wij bouwen kerken voor de wereld van morgen. De wereld van mórgen zal ze nodig hebben Uw kinderen zullen ze nodig hebben. Cod staat aan het begin En Hij komt aan het einde. Zijn woord is van het zijnde Oorsprong en doel en zin. (uit een gedicht van Jan Wit) honderd-en-zestig kerken - Overal in ons land verspreid liggen de gemeenten waar de veranderingen voor morgen zich reeds voltrekken. Waar nieuwe huizenzeeën en fabrieken worden gebouwd. Waar duizen den nieuwe inwoners zoeken en eenzaam zijn in e zonder kerken laten. Nog honderd-en-zestig nieuwe Wij mógen niet achterraken. Het gaat om de plaa eenmaal 1/2 procent - Een oproep gaat uit naar alle die tot de Hervormde Kerk behoren, waar zij ook wonen i Nederland. Naar de ouderen en naar de jongeren. En ook alle anderen die de zaak van de Hervormde Kerkbouw een goec hart toedragen: Wilt u, voor éénmaal, tenminste j/2 van 1 jaarinkomen geven voor het grote Kerkbouwplan? een gewetenszaak - Deze oproep is gericht tot ieder persoonlijk. Maak deze zaak tot een gewetenszaak. Wan u en wij allen bouwen de wereld van morgen. Een andere werelc Maar een wereld waar het Evangelie zal worden gepredikt. zo kunt u snel en goed helpen - Stort uw gif op de wijze die u het beste schikt, b.v. per postwissel, via uw bank of per giro op postrekening 206.000 t.n.v. Hervormde Kerk bouwactie 1959 - Den Haag - Bezuidenhoutseweg 125. Ook kunt u ons een bericht zenden, dan komen wij uw bijdrag gaarne bij u halen. En natuurlijk kunt u ook in termijnen geven als u dat beter uitkomt Maar gééf in ieder geval. ndeloze wijken. Wij kunnen die nieuwe wooncentra niet Hervormde Kerken moeten worden gebouwd. - Nü. - en de toekomst van de Hervormde Kerk in Nederland. ja, ook ik bouw mee Mijn naam is: - Adres:- Ik behoor tot de Hervormde Gemeente- Ik ben bereid een bijdrage te geven van f Het bedrag zal ik overmaken op postgiro 206.000 van de Her vormde Kerkbouwactie 1959, Den Haag. a. in éénmaal; b. in termijnen van fper maand. Graag zal ik zien, dat u het bedrag tegen afgite van een kwitantie bij mij int, en wel: a. in éénmaal; b. in termijnen van fper maand. Datum: -'59 ...(handtekening) HERVORMDE KERKBOUWACTIE 1 9 5 9 - GIRO 2 0 6.0 0 0 Een volkomen verlaten, totaal onbewoond eiland, waar alleen wat schaarse wilde planten groeien... eenzaamheid en verlatenheid... een eiland waar levensmiddelen totaal ontbreken en waar geen enkele verbinding met de bewoonde wereld isIn deze keiharde omstandigheden moest een „Robinson"-van-ónze-tijd zich in het leven trachten te houden. LEES zijn origineel, zeldzaam spannend verhaal in de eerstvolgende nummers van PANORAMA nomen. Daarna betaal ik per week 35 ct per kwartaal f 4.55*) WOONPLAATS:

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 14