Vandaag is Leiden weer Vebo-stad Afdeling Leiden KNVB heeft goed jaar achter de rug NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1959 Agenda voor Leiden Donderdag Pieterskerk, 7.30 uur tot '8.30 uur: ge legenheid voor meditatie en gebed. Garenmarkt, 8 uur v.m.: vertrek K. en O.-exeursie haar de Zaan. Waaggebouw: tot 8 uur: zuiveltentoon- stelling. Het Boshuis, 8 uur: afdeling Leiden zuidwest van de N.C.V.B., lezing over de Skandinavische landen. VrUdag Waaggebouw, 2 tot 6 uur: zuiveltentoon- De Lakenhal, 8 uur: harpconcert van Mildred Dilldng voor K. en O. Rehoboth, 8 uur: afdeling Leiden-cen- trum van de NCVB, ds. C. A. van Harten te Delft ovar „Wat zegt de Bijbel over blijdschap?" Veemarkttarrein, van 10 uur af: jon- gerenwedstrijden van de Vebo Schuttershof, 1.30 uur: uitreiking Vebo- prijaen door webhouder mr. J. Drijber Het Schuttershof, 8.30 uur v.m.: ope ning Vebo-dag voor jongeren. Zaterdag Leidse Houtsehool, 2 uur en 3 uur: start van Leidse-Houtsohoolmars. Zwarte P;d 32, 3 uur: opening Buurt huis-noord. Garenmarkt, 1.15 uur: vertrek excursie Oud-Leiden naar poldermolens. Het Vlies, 3 uur: jaarvergadering Leidse Schaakbond. Gebouw speel tuin vereniging Ooster kwartier, 2 uur: dahlia- en fruittentoon- stelling van Johan Mater en prof. ir Sprenger. Waaggebouw: 10 tot 6 uur: zuivelexpo- •itae. Antonius-cluibhuis, 8 uur: cabaretavond S.R.O. Gehoorzaal, 8 uur: feestavond Royal. Zondag School Boshuizerkade, 7 uur; openings- dienst winterwerk Hervormde Boshuizer- wijk. Pieterskerk, 10 uur: jeugddienst ter opening van jeugdwerkseizoen, voor ganger ds. J. N. de Ruiter, medewer king van K. en G. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 .uur): Het veld van eer (18 jaar). Li do (2.30, 7 en 9,15 uur): Opstand der gladiatoren (18 j.). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Houseboat (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Spionage- c om-plot Hongkong. (14 j.); donderdag: Marcelino, brood en wijn. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): The lord, the lady and bhe butler (14 j.). Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt tot en met vrijdag waarge nomen door apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807. Tentoonstellingen De Lakenhal; Kring van Tekenaars (tot en met 5 oktober). Museum van olkenkunde, dagelijks tot 5 uur: tentoonstelling over de Zuid zee (tot en met 3 oktober). Musea, Instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Ra penburg 7? elke dag geopend van had 10 tot nalf 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot uur (na 1 april tot 5 uur). Prentenkabinet, Kloksteeg 23elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Gravesteen, Pieterskerkhof 6, Juri disch studiecentrum, elke dag te bezich tigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), concierge: Kotf- makersteeg 16a. Geologisch en mineralogisch Garenmarkt lb: elke dag geopend 10 tot 12 en van 2 tot 4 ur Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en va 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch instituut, Rapenburg 2b, elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74, elke dag algemene studiezaal en uit- leenafdeling, geopend van half 10 tot hall 6, op zaterdag l. 5 uur. Contactbureau voor afgestudeerden, Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zater dag van 10 tot 5.30 uur. Legermuseum „Generaal Hoeier", Pesthuislaan 7: elke dag geopend van 10 tot 5 uur. Inlichtingenkantoor V.V.V., Steenstr. 1- elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Jeugdbibliotheek, leeszaal en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u„ woensdag 1 zaterdag van 12 tot 4.30 u. en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.3U tot 8.30 uur 's avonds. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. (Deze opgaven gelden niet voor zon- I en feestdagen). Leidse aannemersfirma was de laagste I Bij een door ir. J. J. van der Eng van het architectenbureau Lucas Niemeyer I te Voorburg namens de Algemene Wo- I ningbouwvereniging te 's-Gravenhage ge- houden openbare aanbesteding voor de bouw van 216 woningen, 39 garages e" j twee jeugdverblijven in het uitbreiding*- l plan Mariahoeve te 's-Gravenhage, was het Leidse aannemersbedrijf Assië en De 1 Water onder 35 inschrijvers de laagste. De inschrijvingssom bedraagt 3.036.000. Lampionoplocht Ons Eiland J De speeltuinvereniging Ons Eiland i houdt morgenavond een lampionoptocht, die om half acht begint bij de tuin de Kortenaerstraat. Mr. Klaasesz reikte vaantjes uit Inauguratie van prof. dr. Busia in Den Haag Prof. dr. K. A. Busia, voormalig leider •an de Verenigde Partij in Ghana, die, oals hij verklaard heeft, uit veiligheids- verwegingen enige tijd geleden naar Ne derland is gekomen, heeft gistermiddag zijn benoeming als hoogleraar in de so ciologie aan het Institute of Social Studies in Den Haag aanvaard met het uitspreken van een inaugurele redé over het onder werp: „Sociologie in "e'en snel verande- ende maatschappij". Nadat dr. Busia meer dan 20 dagen liet in het parlement van Ghana was ver schenen, werd hij geschorst als leider van de oppositie in .Ghana. In Nederland aan gekomen aanvaardde hij van de Leidse universiteit en het Institute of Social Studies in Den Haag de aangeboden leer stoel in de sociologie. Door het aanvaar den van deze benoeming heeft prof. Busia zich volledig teruggetrokken uit het poli- opei het 1 :ade- nische jaar van "het" in; ursus van twee jaar in de Sociale weten den voor sociaal maatschappelijk werk, dr. Busia, dat de vraagstukken die de ïlle sociale verandering met zich mee brengt, door- de sociaal-wetenschappelijke kers moeilijk opgelost kunnen wor den, als zij in afzondering blijven werken. Prof. Busia betoogde, dat een van de ernstige aspecten van de snelle sociale andenng in Afrika, de verwording is de traditionele waarden en de morele men. Studies over de omstandigheden Show van vee en zuivel uit Rijn- en duinstreek jVTOG MAAR NAUWELIJKS had het daglicht geprobeerd een beetje toe- gang te krijgen tot het kille donker van de nu herfstachtige morgens, of de eerste wagens met pronkvee uit Rijn- en duinstreek reden vanmor gen Leiden binnen. Koeien en schapen kunnen, voor zover wij ten minste weten, niet met elkaar praten, want anders hadden ze gisteren beslist tegen elkaar gezegd: „Het is morgen zeker weer een Vebo-dag in Leiden, want de baas slooft zich erg uit om ons er mooi te laten uitzieir", en ze zouden dan ook de nieuwelingen hebben kunnen inlichten over wat er vandaag allemaal in Leiden stond te wachten. Want er is veel te beleven op deze jaarlijkse vèeshow en er zijn zoveel dieren van andere hofsteden soms zijn dat neven en nichten, die een veel bekroonde stier tot stam vader hebben dat er van een middagdutje of een rustig herkauwen wei nig kan komen. Hoewel de stieren zich vast hadden voorgenomen dit jaar nog woester te doen dan vorig jaar, wanneer de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland hen zou omkransen. Maar het Vebo-bestuur kan deze stieren niet vertellen, dat dit mopje niet meer opgaat: mr. Klaasesz heeft vanmiddag een vaantje aan de eigenaars uitgereikt en de stieren maar rustig gelaten. De eer voor de fokker is er niet minder om. Het Vebo-best uur heeft om veel, heei veel belangstelling vam de Leidenaars gevraagd. Vanmorgen vroeg was het na tuurlijk geen stormloop tussen de nog .n slaap knorrige varkens en de be rustende koeien, maar er waren er toch, voordat zij naar hun werk gingen, een kijkje namen., Je wilt ten slotte eens weten, wie de vleesleveran- zijn en hoe een schaap er precies st. Al is het alleen maar om straks het feest van de aanvoer van het vijf miljoenste op de Leidse veemarkt beter te kunnen meevieren. veemarkt is vandaag wel een hoog tepunt van de Vebo, maar niet alles. In De Waag is een zuivelexpoaitie in gericht, die vanmorgen ook door mr. Klaasesz officieel is geopend. Tot zater dagavond kan men zo maar worden in gelicht over alles wat met zuivel samen hangt en nog gratis kaas kopen ook, leer men een gevoel voor gewicht- schatten heeft. Over gewichtsohatten gesproken, dat is in van de programmapunten voor de jongerendag, die morgen wordt gehou den. En naar ai die manifestaties moet gaan kijken met een fototoestel in de hand, want de beste Vebo-foto zal orden bekroond. Inzendingen kunnen orden gestuurd aan mej. A. van Leeu- en, Ridderbuurt 87 te Alphen aan den Rijn. Niet vergeten naam en adres ach- r op de foto te schrijven! In de Waag De juryleden en de arbiters voor de Goudse en Leidse kaas hadden vanmorgen vóór half negen hun be oordelingen al klaar. Er waren twee oude bekenden bij de Leidse-kaas- keuring, de heren A. Stoorvogel, De Lier, en K. Adema, Den Haag. Zij hebben zich met de andere heren gebogen over de romige en geurende kazen, er haaks in gesneden en dan voorzichtig geproefd. De leek zal niet kunnen begrijpen, waarom bijv. de kaas van de heer Heemskerk uit Oud Jade juist enkele punten lek kerder is dan die van de heer Ver geer uit Nieuwkoop, maar de prij zenlijst. loijst dat uit. En dat alles on der de traditionele leiding van de heer J. H. van der Kloot. Maar bekroonde kaas zonder meer is niet zo erg aantrekkelijk voor een bezoek aan het Waaggebouw. Er wordt ook ge demonstreerd met zuivelprodukten en ir een afgeschermde ruimte zijn er films voor de huisvrouw over de mogelijkhe den met kaas en boter. Voor de kenners is er dan nog een mogelijkheid de nieuw ste kaasmachines te bewonderen en evei tueel te kopen. Wat het kaasmaken betreft, geeft het programmaboekje een aanwijzing naar het zwaartepunt van de Zuid hollandse kaasmakerij. Uit de bollen streek zijn er maar enkele inzendin gen, waarvan Warmond met vier de grootste is. Daartegenover staan Hoogmade (12), Koudekerk aan den Rijn (5), Oud Ade (8), Rijpweterlng (7) en Zoeterwoude (io). Te midden van deze kazen heeft mr. Klaasesz vanmorgen de expositie ge opend. Daarna heeft hij een kijkje ge- ?n op de veemarkt, waar koeien, gei ten, varkens en schapen zich in het war- .e septemberzonnetje koesterden. Oude bekenden Daar waren oude bekenden bij de in zenders, die nationaal en internationaal grote foknaam hebben, zoals de exemplaren van de k.i.-vereniging Vita Nova te Hazerswoude, met onder meer de fraaie Nutor en de driejarige Arie. De initialen A. H. R. zijn voor ingewij den ook een waarborg voor waardevolle inzendingen; A. H. Rotteveel uit Oude Wetering. Bij de stieren pronkte Wetsens Teatke's Adema, die een respecta bele lijst nakomelingen heeft en op cZe Vebo veel familieleden zou kun nen begroeten. De Dr- mr. Willem in den Berghstichting uit Noord- ijk ontbreekt ook niet,- évenmin als et zwartbont van Bonda's proef- boerderij. Deze laatste had ook een bezienswaardige inzending ram- MrKlaasesz tijdens zijn ope ningsrede, vanmorgen in het Waaggebouw, waar hij de moei lijkheden rondom de nieuwe Leidse veemarkt aansneed en liet doorschemeren, alsof het nu niet meer van Het provinciale bestuur, maar helemaal van de gemeente Leiden afhangt. Naast hem: burgemeester Van Kinschot en de heer Weima. Foto N. van der Horst lammeren. De sterzeugen, er vele uit Benthuizen kwamen, trokken veel bekijks. En dat hele jaarlijkse festijn stond vooi het eerst onder leiding van ir. P. Buck te Voorhout, zodat de reeks voorzitter- houderij is onderbroken voor een man uit de onderwijswereld. Het beste In het Waaggebouw begroette voorzitter ir. P. Buak vele belang stellenden bij deof fidéle opening van de vierentwintigste Vebo. Daar waren onder anderen burgemeester Van Kinschot, de wethouders Drij ber en Menken, dijkgraaf mr. Schok- king, burgemeesters uit de omlig gende plaatsen, mr. dr. P. H. Paitijn, secretaris-generaal van landbouw, visserij en voedselvoorziening, ir. A. W- van der Plassohe, directeur- generaal van de landbouw, hoofden van dienst van de gemeente Leiden, de zoons van de eerste Vebo-voor- zi'tter, de heren H. en W. Bonda, ir. J. J. G. van Hoek, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken in Rijnland, en mr. W. Hugen- holtz, voorzitter van de Nederlandse vereniging tot bescherming van Dieren. Ir. Buck roemde de medewerking van het Leidse gemeentebestuur bij de voorbereidingen van de Vebo. De inzendingen stemmen tot tevreden heid. Het aantal inzendingen van het grootvee bleef gelijk, het kleinvee nam iets toe. maar het verheugend ;n wel enig optimisme, aldus dr. Busia Expositie bij Rossum du Chattel, Leiden Geraniumpjes achter het glas, tegen het horretje aan dat zag Maud Smit én van haar zwerftochten door ons land. Een faatasielozer beeld is moeilij ker denkbaar,maar het inspireerde Maud: Ze maakte naar dit voorbeeld een broche. Een broche van zilver met drie keurige bloempotjes en drie gouden bloempjes; een geestig ornamentje, dat de speelse geest van deze vrouwelijke edelsmid verraadt. Werk van deze begaafde Nederlandse kunstenares, van haar twee collega's Chris Steenbergen en Archibald Dumbar en van de Duitse prinses Edda Marie Dierkef is van gisteren af tot 3 oktober te zien in de expositiezaal van de C.V. Leidsche goud- en zilverhandel Rossum du Chattel en Driessen. Het is een ge deelte van de Martinshof-collectie, een steeds wisselende expositie van werk van verschillende Nederlandse en buitenlandse kunstenaars, die in de heer J. Th. Fürstner uit Eefde (de collectie kreeg de naam van het huis, waarin hij woont) een ijverig en enthousiast pro motor heeft. Maud Smit, Archibald Dum bar e.a. werken niet in massaproduktie, als zij ieder afzonderlijk per jaar vierentwintig sieraden maken, is dit al zeer behoorlijk. Wat zij maken, is uniek een ring, een broche, een armband, maken zij maar eenmaal, soms met enkele variatie en vaak ook wel met zekere persoonlijke kenmerken. Voor kenners is dan ook de Martinushofexpo- sitié een hoogtepunt van edelsmeedkunst. Reactie inzake Kikkerpolder De AFDELING LEIDEN varf de Kon. Ned. Voetbalbond heeft een goed jaar achter de rug, zo constateerde voorzitter mr. J. J. de Jongh gisteravond op de jaarvergadering. Er werd over het algemeen sportief gespeeld en er heerste een goede geest en onderlinge verstandhouding tussen de aangesloten verenigingen. Ter Leede werd landelijk kampioene in de zaterdagcompetitie. Mr. De Jongh herdacht de in het afgelopen jaar overleden voetballers. De afdeling groeide van 11.419 tot 12.332 leden; de jeugdafdeling van 3.035 t jaar hadden met een toeneming van 40 stijging). Er werd tijdens de vergadering fel geageerd tegen het feit, dat ondanks de grote terreinnood de Kikkerpolder sinds 1956 nog niet in gebruik kon worden ge nomen. Een krediet, groot 400.000, van de gemeente Leiden en de goedkeuring van G.S. ten spijt. Het rijk hult zich nog steeds in stilzwijgen. Het aantal straffen bleef beneden de verwachting. Geen straffen kregen de verenigingen G.W.S., Hazerswoudse Boys, Katwijk, K.R.V., Leiden, Lisse, Lisser Boys, M.S.V., Noordwijk. Oegstgeest, Quick Boys, De Sleutels, U.V.S., V.T.L., V.V.O.A., V.W.S., Weteringse Boys en Woubrugge. Engelse diensten in Leiden Het liigt in de bedoeling, dat ook in het komende seizoen Engelse diens-ten worden gehouden op de laatste zondag va-ri de maand om half acht des avond;, waarin de rev. V. B. Wynburne uit Den Kaag zal voorgaan (even-song met preek). De intercommunie (fu.ll communion) tussen anglicanen en oud-katholiekeri kwam ook de afgelopen zondag weer tot Canterbury, toen een pne Ohr. Reeve als diaken in de eerde,de -apostel- ïl-ie- in het Engeb aan de 'gelovigen hoogm: lezing er zong en .art reikte. Oecumenischzullen wederom de ves pers op de zondagavond in de advent worden gezongen (eerste maal 29 nov.) en op de twee zondagen voor Pasen. Iedere zaterdagavond (voorlopig om 8 uur) zullen de. interkerkelijke samen werking (of beter gezegd: met leden van verschillende Kerken) de completen (avondgebed) gezongen worden volgens „Het Nederlands Getijdenboek",, uitgave van het Hi l ver sums Convent. Al deze diensten hebben plaats in het oud-katholieke kerkgebouw aan de Z-oe- t e r wo ud sesd pgel Leidsche Courant 50 jaar De N.V. de Leidsche Courant zal op 1 oktober haar 50-jarig bestaan herden ken. Ter gelegenheid daarv 's middags in „Het gulden VI: ceptie gehouden. bij dit alles is, dat het aantal- in zenders is gestegen. Hij sprak de wens uit, dat het provinciale be stuur en het gemeentebestuur het eens zullen worden over de nieuwe veemarkt. Hij haakte in op de laat ste troonrede en meende, dat er op de meeste agrarische gebieden al vorderingen zijn gemaakt. De vee houders moeten blijven doorgaan met het beste te leveren. Mr. De schapenaanvoer is over de Leidse veemarkt van eminent belang. Ook op de Vebo vanmorgen gaf het schaap mede de toon aan. Een overzicht van deze afdeling. Foto N. van der Horst De heer Van der Kloot, een van de bekendste Vebo-mannen, laat hier zijn keurend oog gaan langs de kazen, die in een aantrekkelijke expositie, Waaggebouw zyn opgesteld. de tentoonstelling in Maasland had bezocht en daarna in Rotterdam een lezing van de minister van landbouw had beluisterd heeft op de hem ei-gen humoristische wij ze de Vebo geopend. Hij vond. dat de minister niet zo optimistisch is als de Vebo-voorzitter. Andere landen halei ons op agrarisch gebied in. Er moet du naar kwaliteitsverbetering worden ge streefd en het drukken van de kosten moe worden bewerkt. De problemen stapelen zich op in Zuid- Holland. De planologie eist de uitbreiding va-n steden, waardoor gronden verlor gaan. De watervoorziening speelt een grote rol. Het waiter voor vee en zuivel blijft een nijpend probleem, waar men in de komende -tijd veel mee te maken krijgt. Er zal van het bedrijfsleven en van de individuele boer veel worden gevraagd Mr. Klaasesz wenste Leiden (dat volgens het voorwoord van de burgc- - meester een agrarisch centrum is] toe. In hoeverre de provincie aan het uitblijven hiervan schuldig is, liet h(j liever in het midden. Na deze korte openingsplechtigheid vanmiddag heeft mr. Klaasesz op 't vee- marktterrein dè boeren toegesproken bezichtigde men de zuivelexpositie en keek naar een film van het Nederlands zuivel- burea-u. In ec sa ris zich uitgebreid liet voorlichten over zwartbont en zwart-blaar, merklvaarzen, rammen, drachtige droogstaande koeien, ooien, met twee lammeren, beren en melk gevende koeien. Concert in Van der Werf park Het Leidsch Politie-muziekgezelschap geeft morgenavond 8 uur een concer het Van der Werfpark onder leiding dirigent D. Anderson. autobus begaf het gezelschap r de irkt, de Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 De wedstrijd U.V.S.Rest van Leiden bracht voor liefdadige doeleinden het mooie bedrag van ƒ1100 op. Het bestuurslid E. J. Veldhuyzen, die de bond meer dan 30 jaar heeft gediend, werd tot erelid benoemd; hij kreeg de gouden afdelingsspeld. Jaarverslagen, balans en exploitatie rekening werden goedgekeurd. B.B. neemt deel aan 3-oktoberviering Ook dit jaar zal een groep noodwach- ters deelnemen aan de 3-oktoberviering. Aan de vooravond zal eveneens worden deelgenomen aan de taptoe. Het publiek za-1 bij. deze gelegenheid de nieuwe uni formen zien, die kortgeleden aan de nobdwaohters zijn uitgereikt. De muzi kale medewerking zal worden verleend door de 40 man sterke B.B.-Drumband uit Druten (Gld.) Op de 3de oktober zelf zal een groep, bestaande uit een honderd tal nood-wachters, voorafgegaan door dc Drutense Drumband deelnemen aan het in ontvangst nemen van haring en witte brood. Ook zal een rondgang door d» s-tad lakt. Zowel op 2 als op 3 oktober zal het nog in aanbouw zijnde B.B.-centrum aan de Middelstegracht dienen als start- en eindpunt van de deelnemende groepen. Exaxmen derde leerkring chr. kweekschool Leiden Voor het eindexamen derde leerkring (volledige bevoegdheid) zijn alle acht kandidaten van de christelijke kweek school te Leiden geslaagd: J. Berger, Oogstgeest; J. P. den Boer, Waddinxveen; C. Janssen, Leiden; J. van Leeuwen, Aar- landerveen; T. van Oosten, Wassenaar; G. C. A. Ottevanger, Leiden; J. Overduin, Leiden; H. C. Terpstra, Leiden. Voorzitter bedrijfschap vee, J. P. van der Stoel, nam afscheid In de heden te Utrecht- gehouden open bare vergadering v-an het Bedrijfschap voor Handel in Vee heeft de heer J. P. van der Stoel afscheid genomen als voorzitter van dit bedrijfschap. De heer Van der Stoel, die initiatiefnemer is geweest tot het instellen van dit be drijfschap, en die nadien tot voorzitter werd gekozen, heeft deze functie vijf jaar bekleed. Voordien was hij geduren de meer dan vijfentwintig jaar voor zitter van de Nederlandse bond van vee handelaren. Met het neerleggen van het voorzitterschap van het bedrijfschap, zet de heer Van der Stoel een streep onder een meer dan dertigjarige perio de waarin hij zich gewijd heeft aan de opbouw van de organisatie op het ge bied van de veehandel. Hij mag terug zien op een vruchtbare arbeid waarin veel in het belang van de bedrijfstak tot stand is gebracht. De vice-voorzitter van het bedrijfschap, de heer C. van Baren, die de vergadering voorzat, schetste in het kort de verdiensten van de beer Van der Stoel, waarop deze nog eens "in vogelvlucht de ontwikkeling op organisatorisch gebied in zijn bedrijfstak De veehandel heeft thans in tegenstel ling tot voor de oorlog toen de deur gesloten was, bij de overheid een wijd open deur en spreekt via het bedrijf schap mee in beleidskwesties, zo zeide hij. Tot opvolger van de heer Van der Stoel koos het bestuur de heer C. Hoo- gendoorn te Utrecht, voorzitter van de afdeling Utrecht van de Nederlandse bond van veehandelaren. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Jacobus Hendricus. zn van N. J. van Hal en G. M. van der Zwet; Huig, zn van C. van der Plas en W. Schaap; Wilhelmina Martina, dr van T. G. C. Hoogeveen en E. M. van Egmond: Yvonne, dr van D, van Egmönd en B. C. NieuwenhuijsMar jolein Irene, dr van A. Broese van Groenou en A. Snoeck; Johannes Ni- colaas, zn van J. Beekman en D. Franken; Petrus Jacobus, zn van J. C. Belt en E. H. G. van Tol; Donald John, zn van J. E. Surquin en T. E. Pascaud; Richard Petrus Johannes, zn van W. P. F. Vinkesteijn en M. H. Stouten; Anna Catharina, dr van A. Nieuwenburg en A. C. Roozen- daal; Eric Rudolf, zn van H. H. Didden en A. HogenesHendrikus Vincentius, zn van N. de Haas en D. Gerrits; Karei Frederik, zn van K. M. Stephan en A. M. Celosse: Va lentine Irène, dr van W. J. Roth en S. J. P. Kandouw. OVERLEDEN: P. de Jong, 64 jr, man; H. J. van den Berg, 48 jr, man; C. P. van de Berg, 4 jr, dr; M. Koet, 75 jr, weduwe van P. Hasselbach.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3