Nazomerse rust in Woubrugge Chr. Besturenbond zorgt voor aantrekkelijke huurkoophuizen Plan voor bouw van tweemaal veertien woningen Brazilië zwijgt over Fokker Jubilaresse in bejaardenhuis te Alphen aan den Rijn Tomaten in nieuwe verpakking gaan vlot van de hand Logger Arendje Sch. 275 had nooit kunnen zinken Europees plan van Erhard MEL WE LE1DSCHE COLRANT DINSDAG 15 SEPTEMBER 1959 KATWIJK AAN ZEE Schaakvereniging in het zilver De schaakvereniging „Katwijk" hield gisteravond .in het Jeugdhuis haar jaar vergadering onder leiding vam de heer D. A Hazenibroek, diie onder anderen de erevoorzitter, de heer J die Jong. welkom kon heten. De heren Hazenibroek en A. C. Berheij werden afgevaardigd naar de bondsvergadering van de KNSB. die te Leiden wordt gehouden. Secretaris Berkheij maakte melding van een dalend ledental, In de oompeibitiie is het eerste tiental in de 2de klasse B ge ëindigd op de tweede plaats; het tweede tiental 3de klasse C kwam op de derde plaats. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden zijn; groep 1: 1. J. H. Edeling (wisselbeker), 2. D. Hoek, 3. E H. van Galen; groep 2. 1. P. Rous, 2. P. Bavelaar; groep 3: 1. J Reitsema. 2. J. G. Joosten. De secretaris merkte in zijn verslag op, dat de wedstrijden tegen de bad gasten bijzonder goed zijn geslaagd en dat de belangstelling op de u.l.o- school verheugend groot voor het schaken is.. De schaakvereniging viert op 28 oktober haar zilveren jubileum. Nadat de hoor J. H. Edeling tot voor zitter was gekozen in de vacature-Joosten werden de heren P. Rous en D. Hoek her kozen als bestuurslid. De nieuwe onderlinge competitie zal volgens hei systeem-Eureka worden ge- Geen voorrang verleend Door geen voorrang te verlenen, hac op het voorrangskruispunt Duinstraat- n hevige botsing :elwagen. De bestelwagen kwam te en lichtmast aan, die afknapte. Een di it Katwijk aan den Rijn, die als passa- haar woning worden gebracht. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging 1 Rhijnmonders nam zaterdag deel aan e wedvlucht met oude en jonge duiven vi Sittard af - afstand 167 km. In concou waren 113 duiven, die om 12.10 werden gelost bij kalme noordwestelijke wir warm weer. De eerste duif kwam 15.09.49 aan snelheid 938.82 metei duif; 15.24.20 snelheid 53.82 per Uitslag.: N. Kleen 1, 3, 5. 9. 19; M, Sou- verein 2. 8. 13, 14, 15, 22, 25; B. Paauw 4, 6; J. Heemskerk 7. 21; Th, van Essen 10 N. Barnhoorn 11. 24, A. Geijteman 12. 16 28; J. Vianen 17: J. Jungerius 18, 20; K: Schaap 23. 27; Kr. Monster 26. Spreekbeurt Ds. A. van Dam te Rotterdam spreekt morgenavond (en dus niet vrijdag, de bedoeling was) om half 8 voo Geref .Gemeente (Remisestraat). Hoog en laag water Woensdag; hoog water 2.39 en 15.02 laag water 10.54 en 23-11 uur. WARMOND Bejaardensociëteit De bejaardensociëteit begint morgen Voordat de herfst komt met zijn gure windvlagen mogen we nog wat genieten van een prachtige nazomer, die ons toe lacht als een kostbaar ge schenk. Deze laatzomerse da gen kenmerken zich door hun rust, vooral te bespeuren in landelijke contreien, zoals in de buurt van Woubrugge, waar deze foto is genojnen. De twee dames nemen het er nog maar even van met een ontspan nende wandeling in een won dermooie omgeving. Mooie collecties op Haarlemse keuring De grote vloed van dahlia's is zo lang zamerhand uitgestroomd, hetgeen niet wegneemt, dat er op de wekelijkse keu- ring in het Krelagehujs te Haarlem nog regelmatig mooie collecties op de tafels verschijnen. De fa. Zoner Van der Zwet u Hoofddorp bracht de mooie gele migno Irene van den Zwet en een paarse an moonbloemige onder de naam Roulett A. N. Kops, Hillegom. toonde wederoi de van deze kweker wèlbekende soorte als de lila Roem van Hillegom, c oranje Hollands Glorie, de rose Chma: Oklahoma, okergeel met rood centrui en Poolijs. W. de Ruyter. Oegstgeost, bracht zi s.c. soorten voor het voetlicht en wel c witte Thule, De Ruyters Sensation, oran; met gele toppen, de lilarose Kathleen Ferrier. Benelux, roomwit, Orly, zalm met geel iri het midden, en een grote lila zaailing onder nr. 2-58. Jh Smit, uit Leiden, liet enkele vazen gemengde dwerg-mignons zien. Jan de Ruyter, Oegstgeest, voerde drie variëteiten ten tonele: de oranje dec.. Grandioos, de witte s.c. Highness en s.c. Mothersday, roomwit met geel centrum. Ten slotte was K. Maarse Dz. jr.. Aals meer, present met een flinke collectie. Vijf zaailingen, alle nog onder nummer verwierven het Getuigschrift van Ver dienste. Weer acht jaar gevraagd wegens doodslagpoging De officier van justitie bij de recht bank te Amsterdam heeft gistermorgen gepersisteerd bij zijn eis van acht jaar plus terbeschikkingstelling tegen de 40- jarige keukenknecht G. van der H. uit Amsterdam Deze verdachte bleef ook vanochtend bij de voortgezette behan deling van zijn zaak iedere schuld aan de hem ten laste gelegde poging tol doodslag op de 74-jarige magazijnbe heerder J. H. Smit aan de Wilgenweg in Amsterdam-Noord ontkennen „Ik ben in geen jaren aan de overzijde van het IJ geweest," zei hij. In juni toen de zaak voor een psychiatrisch onderzoek werd uitgesteld, had de offi cier ook acht jaar gevraagd. Overgave op Celebes De chef van de leger voorlichtingsdienst té Djakarta, overste Harsono, heeft mede- gèdeeld, dat zich zaterdag in Bone 1100 man van Daroe-l-Islam in Zuid-Celebes hebben overgegeven. Zij zijn aanhangen van Bahar Mattalioe, die onlangs de lei ding van de D.I overnam en de leider Kahar Muzakkar heeft afgezet. Een dele gatie van de D.I. zou te Djakarta bespre kingen hebben met Sukarno. Alphen aan den Rijn T^NKELE MAANDEN GELEDEN hebben we melding gemaakt van het voornemen Van de Chr. Besturenbond in' Alphen aan den Rijn, om te trachten een bijdrage te leveren tot leniging van de woningnood in Alphen. Door medewerkingvan het Chr. Nationaal Vakverbond was het mogelijk met een "aantrekkelijk bouwplan, ontworpen door architect Dekker te Hazerswoude, voor de dag te komen. Het zouden zogenaamde huurkoopwoningen worden tegen een belangrijk lagere som dan die alge meen geldt, met bovendien de mogelijkheid van versnelde aflossing. een gesprek met de heer W. Geer- voorzitter van de Chr. Besturenbond deze ons de verblijdende mededelin doen. dat dit bouwplan doorgang zal vil den. Gisteravond is nog een besprekin gehouden, die o.a. ook door de heer Vissc ?ns het Chr. Nat. Vakverbond e door burgemeester Bruins Slot werd bi gewoond. st staat, dat zo spoedig mogelijk bi gonnen zal worden met de bouw van 1 'ngen, waarvoor men serieuze gega digden heeft Ze zullen verrijzen in de ig van De Ba,rortie Alpben-wesU. In het aanvankelijke plan was sprake ngen voor zes en negen bedden, r il nu meteen' een complex grote ningen verrijzen, dus alle voor negen In eerste aanleg heeft, men de leden aangesloten organisaties willen dienen laar men wenst deze zaak toch brede zien en de gehele burgerij hiermei Daarom heeft men optimistische ver achtingen inzake optie "opaansluitende grond voor nog veertien woningen. Daar kan iedereen zich dus voor aanmelden en ïeër dit spoedig gebeurt bestaat wel licht de mogelijkheid de bouw van de veede groep direct te doen aansluiten. Voor inlichtingen kan mén "zich wenden t de heren C. Burggraaf, Concordiastraftt W. Geerlof, Woubrugseweg, De Riiiter, Dutmanstraat en C. Vis, Nieuwstraat, al ii te Alphen aan den Rijn. Postzegelverzamelaars kozen voorzitter Met flinke belangstelling heeft de af deling Alphen aan den Rijn'van de'Ne- landsche Vereeniglng van Postzegel-' 'zamelaars gisteravond Jn ,,To_or" het soen geopend. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer P. G. Panne- vis, die tijdens de vergadering tot voor zitter werd gekozen Voorts werd het be stuur met een lid uitgebreid; de heer E. Versluis, die de rondzenddienst zal Gesproken werd over de zomerzegels 1959, WHarvan het óntwerp nogal .wat deining heeftverwekt in de filatelisten wereld. Er Was een protéstschrijven f-an de afdeling Haarlem hierover, dat voor kennisgeving werd aangenomen. Van de nieuwe uitgaven Europa- en K.L.M.-zegels waren foto's aanwezig. De volgende Bijeenkomst zal een con tact- en ruilavond zijn in samenwerking met de afdeling Boskoop. Er komen in dit seizoen enkele-lezingen met kleuren dia' flinke Verr liling Goiigwedstrijd A S C De Alphense Schaakclub heeft haar jaarlijkse gongwedstrijd gehouden Het werd een spannende strijd, waaraan door 25 leden werd deelgenomen. In groep I eindigden vier spelers gelijk met 3 pun- tén, waardoor nog eerr halve competitie moest worden gespeeld. Eerste werd A. Het Braziliaanse ministerie van tenlandse zaken bewaart een officieel stilzwijgen over de moeilijkheden met de Fokkerfabrieken, aldus meldt A.P. uit Rio de Janeiro. De Nederlandse nota heeft het minis terie in een moeilijke positie gebracht en dit is misschien de reden van dit zwijgen. Twee weken geleden had hét ministe rie van luchtvaart medegedeeld, dat de fabriek heropend zou worden, doch de fabriek is nog steeds niet volledig her opend Slechts een handjevol personeel werd opgeroepen om de fabriek voov produktie gereed te maken. Tengevolge van de moeilijke binnen landse. toestand kan het lastig voor het ministerie van buitenlandse zaken zijn orri zelfs maar bekend te maken, dal het slappen onderneemt in antwoord op do' r,ota van de Nederlémdse regering. On der de Braziliaanse autoriteiten bestaai de hoop, datde verhitte strijd overj Fokker zal verflauwen en de achthon derd arbeiders elders werk zullen vinden- i'erantwoordelijke autoriteiten van hel' ninistene hebben i'n persoonlijke ge- iprekken vele van de beschuldigingen egen Fokker 'onbetekenend en onbelang- ijk genoemd. De zaak is nu v'óor het Braziliaanse iof, maar het lange dralen wijst er op. lat men een '-.oplossing wil vinden bui en het gerecht om, zodra de politieke: ;n vakbondsonrust wat geluwd is. H. Hooijer met 5)4 punt, tweede C. Brunt met 4'i en derde J. Jansen met 4 punten, na loting met D. Posthuma. In groep II won ir. Buyzers al zijn par tijen, 5 punten, tweede werd N. E. Plant- feber met 2Vi en derde K. Kleiweg met 2 punten, na een beslissingswedstrijd mét J. Kempen en A. Wagenaar. In groep III werd Th. Ausums eerste met 4 punten, tweede L. Kleiweg ook 4 punten, derde C, H. Knook 3 punten en vierde C-. Dozy, eveneens 3 punten. In groep IV bleef J. van Noord ongesla gen met 5 punten, tweede werd H. Plant- feber 3 punten, na barrage met zijn broer C. Plantfeber, die eveneens 3 pun ten behaalde. Dam wedstrijden Gisteravond hebben de veteranen van de Alphense damclub in hotel Centraal een bijzonder aardige wedstrijd gespeeld tegen zestien leden van A.D.C. Met 21—9 wist A D C. te winnen De uitslag: N Brunt—W. de Knijff (vet.) 02; L. JesseJ. Ruitenberg af- gebr.: S. Koopmans—Joh. van Of wegen 1—1; A. RobbeC. Rijsberg 11; M. v. d. Tol—T. J. Ditmar 2—0; J. van Oeveren J. Boogaard 2—0; J, Beider—Jac. van Ofwegen 20: G. VersteegR. Oosterom 1—1; A. Robbe—C. Rijnberg 1—1; M. v. BerkelA. Blom 2—0; R. Verkade—H. Brunt 11; J. KoelewijnC. J. Bouer 02; D. van OeverenJ. C. de Leeuw 2—0; C de Bruijn—J. Houtman 2—0; A -Wolswijk—H. Haak 20. HAZERSWOUDE Bibliotheek Morgenavond tussen half acht en half negen is er weer gelegenheid tot het rui len van boeken in Salvatorie. De chris telijke leesbibliotheek is met honderd boeken uitgebreid tot tweeduizend. Aanvoer in Katwijk handhaaft zich de Katwijkse veiling is nog steeds vrij groot, hoewel toch ook weer niet overvloedig, De zo hoge prijzen van de vorige week waren echter ver dwenen. Verwacht wordt, dat het met de nabonen goed blijft lopen. Voor bloem kool waren de noteringen voor eerste. soort van 25 tot 50 per 100 stuks en voor tweede soort van 11 tot 34. Met waspeen ging het aanvankelijk nog vrij goed, maar aan het eind van de week werden behoorlijke sprongen omlaag ge maakt en was de maximumprijs per 100 kg van de eerste soort 4,60 en 3 voor tweede soort. Bospeen deed het nog zeer goed met prijzen van 24 tot 35 en voor prinses- senbonen, die ten gevolge van het aan houdende prachtige zomerweer in prijs terugliepen, lag de notering tussen de 50 en de 73 per 100 kg, Snijbonen deelden hetzelfde lot en kwamen hoog stens tot 75 per 100 kg. Er was ook nog radijs, waarvoor wainig belangstelling was, waardoor de prijs niet hoger kwam dan 5 tot 6 per 100 bos. Spinazie werd goed gewaardeerd met prijzen van 22 tot 25 per 100 kg. Zo door elkaar nog bevredigende prijzen. Intussen werd een omzet van 5 miljoen gulden bereikt en gezien de massa pro- dukten die nog kan worden verwacht, is de verwachting gewettigd, dat dit jaar de 6 miljoen zelfs zal worden overschreden. En dan te bedenken, dat de totaal aan voer in 1958 een bedrag van ruim 3,9 mil joen bereikte. De bekende Katwijkse waspeen, waar van op de voornaamste veilingdagen tussen de 50-000 kg en de 70.000 kg wordt aangevoerd met goede zelfs zeer goede prijzen, heeft veel bijgedragen tot het opvoeren van het omzetcijfer ALKEMADE Sluiting zwembad Met ingang van aanstaande donderdag zal het zwembad worden gesloten. Deze zomer heeft wel bewezen, dat het bad. niet het minst voor de jeugd, een fijn Hartelijke huldiging Me j. 3. E Overvliet, te Al pi.» aan den Rijn, die zondag jubileerde in gemeentedienst, namelijk als juf frouw voor de huishouding van het gemeentelijk tehuis voor bejaarden, is gisteren hartelijk gehuldigd. Eerst heeft zij 's middags van 46 uur ir het tehuis gerecipieerd; zij were daarbij flink in de bloemen gezet, ter wijl ook andere geschenken werden aangeboden, 's Avonds had in d 1 grote woonkamer van het tehuis, ir aanwezigheid van de bejaarden eer huldiging plaats door het gemeente bestuur. Het op één lid na voltallige bestuur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, waaronder het tehuis ressorteer was hierbij aanwezig. Voorts de echtgt note van de burgemeester, mevrouw Bruins Slot—Padding, Burgemeester Bruins Slot kwam zelf later op de avond nog feliciteren. Een en ander zal mej. Overvliet de overtuiging hebben ge schonken ,dat haar eenvoudig w< wordt gewaardeerd. Wethouder A. J. Dekker sprak het gemeentebestuur en als voorzitter van de cüenst voor sociale zaken. Hij dat rondom dit jubileum niet zovee vertellen was, maar hij achtte het dan ook vaak niet zo best als er rondom Haar taak was toch ook een belangrijke, omdat het een van de raderen is, waar op de machine van het tehuis lopen moet. De jubilaresse heeft steeds bijgedragen tot 'n prettige verstandhouding. Namens het gemeentebestuur dankte de wethou der haar hartelijk en hij bood de gebrui-.' kelijke enveloppe aan, de wens uitspre kende ,dat mej. Overvliet haar krachten zal blijven geven met dezelfde liefde als Namens Sociale Zaken bood de heer Dekker, na eveneens waarderende woor den een fraaie mand fruit aan. Geen strubbelingen De heer A. Hofland, directeur van Sociale Zaken, sprak namens de collega's. Want al werkt de jubilaresse dan niet in het raadhuis en heeft zij weinig met de ambtenaren te maken, zij behoort toch tot hen. Dat zij zich daar praktisch nooit laat zien, bewijst, dat er geen strubbelingen zijn. De heer Hofland haakje in op de woorden van de heer Dekker, Er is een samen bouwen aan het grote geheel. Hij besloot met de dichtregels: „De mens, hij vaart kijn koers zeer wel, die God heeft tot zijn metgezel!" De directeur van het tehuis, de heer A. van Hoorn, wist na al die woorden niet zo veel meer te zeg gen Hij was de enige van het ge zelschap, die de jubilaresse al die jaren heeft meegemaakt. Hij wees op de grote zegen, dat juffrouw, Overvliet vrijwel nooit ziek was en hij uitte de wens, dat ze, ook bij het ouder worden, toch nog enige tijd haar krachten zal kunnen blijven geven aan het tehuis en dat ze een prettig collega zal blijven. De heer Van Hoorn feliciteerde ook na mens de bejaarden en schonk namens alle tehuis-bewoners een enveloppe met inhoud. Mevrouw Bruins. Slot, die inmiddels gezelschap had gekregen van enkele an dere dames, feliciteerde namens de da mes van U.V.V. en de sociëteit v" jaarden en bood eveneens Groenteveiling Ter Aar WANNEER er een geiheel nieuwe verpakking voor een bepaald produkt wordt voorgeschreven, dan is er meestal zowel bij tuinders als kopers enige tegenstand te overwinnen. Zo ook nu bij de tomaten die aan het begin van de campagne moesten worden verpakt in bakjes met een inhoud van 6 kilogram. De nieuwe verpakking is alleen voorgeschreven voor tomaten, die voor export zijn gekeurd. Maar het binnenland neemt een groot deel van de aanvoer op, zodat ook deze handel met de nieuwe ver pakking werkt en blijkbaar met succes; telkens gaat het bod boven dat de buitenlandse handel uit, wat tot uitdrukking komt in de prijs van de sortering B, die geheel door het binnenland wordt afgenomen en in prijs geregeld hoger ligt dan de sortering A, die door de export wordt aan gekocht. Goede kwaliteit tomaten verpakt in dit ieuwe fust verkoopt zichzelf. De kosten an deze verpakking zijn voor de tuin. der hoger dan die van de oude verpak, king, maar het lijkt ons toe, dat zij het verschil door de hogere prijs reeds heb- b.cn terugontvangen en met winst. Voorlopig zal de aanvoer van tomaten nog regelmatig toenemen en het is daar om nodig, dat de belangstelling -van het buitenland levendig blijft. De uitvoer nu uitsluitend naar D.uitsland. Bonen Nog dagelijks valt de aanvoer van bonen van de koude grond mee. Er zijn nog heel veel partijen van behoorlijk goede kwaliteit, die een goede prijs op brengen. SCHEVENINGSE SLEEPHELL1NG Sfeer in 't ytiin t De „Nieuwe Leidsche" er ia I De Arendje SCH 275 is weer naar zee. Zaterdagavond is het schip, waarvoor heel Scheveningen enkele weken geleden in angst heeft gezeten, geheel gerestau reerd, de haven uitgevaren op weg naar de visgronden. Op de sleephelling is de logger zodanig opgelapt, dat er niets meer is te zien van de aanvaring, die het schip voor de Engelse kust had met de Zweed- Het i Fyri allema nogal meegevallen, lot deze conclusie is men op de sleepneiling gekomen, nadat men de schade had op genomen. Het is wel duidelijk geworden dat alle onrust voor mets is ge wees: want het Schip had nooit kunnen zinken. Dat i digen "op de sleephelling. ZoalS men weet werd in Scheveningen .groot alarm" gegeven toen bekend weid dat de logger in een dichte mist was over varen. Het schip zou in zinkende toestand zijn en er gingen al geruchten dat hei in de golven verdwenen was. De beman ning had het schip verlaten en was ever. gestapt op de coaster. Dit laatste was zeker niet nodig ge weest, zegt men nu op de sleephelling. Het schip werd getroffen precies in de olietank tussen twee schotten, waardoor de olie naar buiten stroomde. Water kon er vrijwel niet binnenstromen, in ieder geval niet met zodanige hoeveelheden dat het schip gevaar liep ten onder te gaan. Trouwens, de scheur in de huid. viel nogal mee. Toen men allés nauwkeurig had onderzocht bleek dat de huidplaat slechts over een afstand van een goede halve meter was opengescheurd - Daar bij kwam nog dat de schade werd .aange bracht boven de waterlijn. Weliswaar was de zee vrijwel spiegelglad, maar zelfs wanneer er een hogere zee had gestaan, zou het water met hebben kunnen bin nendringen. Het zou slechts in de (lege) olietank zijn gelopen en niet in de machinekamer, zoals algemeen werd verondersteld Al dus de mening van deskundigen pp de sleephelling. Van de flinke aanvoer pronkbom wordt een groot gedeelte afgenomen door de industrie, die dit artikel in het vat opslaat voor de komende winter. De voer van snijbonen uit de kassen is zo groot, de kwaliteit is goed en ook de prijs is behoorlijk. De augurken beginnen op hun laat ste benen te lopen, maar de kwaliteit blijft tot het eind toe goed, dank zij het mooie weer. De prijs blijft ook op een goed peil door de belangstel ling. zowel van het buitenland als van de binnenlandse fabrieken. Voor al de sortering E Is duur. Zij wordt geheel door de export afgenomen. In de bladgroente-sector zijn de prijzen gezakt. Vooral andijvie is veel goedkoper geworden en ligt nu zo rondom het mini mum, vooral aan het eind van de week. Sla heeft het in het begin goed vol weten te houden, maar vrijdag zakte dit produkt plotseling weg tot een zeer laag peil. De kwaliteit blijft echter heel goed. Postelein is weer waardeloos geworden en draait door. Bloemkool w- haar stand op te houden, hoewel de kwa liteit steeds minder wordt Komkommer; zïin zodanig in aanzien gestegen, dat zi zelfs weer voor export weggaan. Het fruit blijft duur. Vroege Cox Oranje, die nog maar klein van stuk brengt toch een beste prijs op, evenals de Notarisappel, die uitgegroeid is. Onder de peren neemt Triumf de Viënne de voornaamste plaats in. Hengehvedstrijd Zaterdagmiddag hield de hengelsport- •ereniging De Brasem een viswedstrijd ■oor leden. Voor de eerste maal in dit eizoen en na de vissterfte, werd weer gevist in het Aarkanaal. De vangst is niet tegengevallen. Er werd drie uur ge- De beschikbaar gestelde prijzen zijn gewonnen achtereenvolgens door: C N van der Geest, Rotterdam, J van der Starren ,Ter Aar, M Roggeveen Alpen aan den Rijn. P Schijf, Ter Aar, J v d Haven, Ter Aar, A v d Haven, Ter Aar, D ;J Verschuur, Alphen aan den Rijn, D Leeuwen, Alphen aan den Rijn, J D Costéris, Ter Aar, R Rozeboom. Ter Aar. Wielinga. Rotterdam, 12 Jac Rietveld, Nieuwveen. B. Rietveld, Ter Aar en A P Touw. Na afloop werden de prijzen in café Van Acker te Aardam door de tweede voorzitter, de heer J. van der Starre, uit- ™Na dit alles dankte mejuffrouw Over vliet voor de haar gebrachte hulde, Ze had dit nooit verwacht! BENTHUIZEN Tijdrede Morgenavond half acht hoopt ds. A. J. Wijnmalen uit' St. Maartensdijk in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente een tijdrede te houden voor de SGP. Gevonden Als gevonden i* aangegeven een zwar te regenbroek. Inlichtingen bij postcom- mandant rijkspolitie, Dijk 14. ROELOFARENDSVEEN Treffers troffen elkaar. De tafeltenisvereniging Treffers kwam bijeen in het Pancratiushuis. Er was vepl belangstelling. De heer J. van der Meer had de leiding. Een moeilijkheid was het samenstellen van de teams. Vele voor stellen bleken onaanvaardbaar. Dit jaar komt Treffers uit met drie senioren- en vijf junioren teams en een juniorenteam Dit laatste is iets nieuws bij tafeltennis. A/scheid werd genomen vat» :j de heer M. Hoogenboom, die naar WIBG ■ergaat. De bekercompetitie voor de ju nioren begint 2« september. KATWIJK AAN DEN' RIJN Onvoorzichtige voetganger Toen een voetganger de Wassenaarse- weg wilde oversteken, lette hij niet vol doende op het verkeer, waardoor hij door een bestelauto werd aangereden. Aan vankelijk leek het niet zo ernstig, maar bleek overbrenging naar een zie kenhuis toch noodzakelijk, daar de voet ganger, de heer A. van D., inwendig® ngen had opgelopen. LISSE Aangereden Een de Stationsweg overstekende dame door een Noordwijkerhoutse bromfiet- ir aangereden en vrij ernstig gewond; Zij moest naar een ziekenhuis worden gebracht. Ouderling In de vacature Abr. van Aalst is alï ouderling van de Chr, Geref. kerk geko* :n de heer P. Boogerd. Wijkzuster Zuster H. Soetekouw zal het Groene ruis verlaten. Na een opleiding aan het zendingshuis te Oegstgeest hoopt zij naar Niéuw-Guinea te vertrekken als ver pleegster. Waarschijnlijk wordt zij door de Hervormde gemeente van Lisse uit gezonden, Zondagsschool De hervatting van het Hervormde zon> dagsschoolwerk moet nog enige tijd wor den uitgesteld, in verband met de ver bouwing van de Hervormde school. Bontc avond Het jeugdhonkseizoen wordt zaterdag 1 gebouw Rehoboth geopend met eerj. boned avond, noder het motto Leut en Gijn in Wintersteijn. Evangelisatiekring Morgenavond acht uur hóópt de heef: Th. Dikkes uit Leiden te spreken voor de evangelisatiekring. Jubileum 30 september herdenkt de Chr. Ge ref. mannenvereniging haar 25-jarig. be-_ staan. Ds A. Ponstein hoopt een herden-;, kmgswoord te spreken. Gouden feest Op 28 oktober houdt de afdeling Lisse5 van het C.N.V. een feestavond ter vie.: ring van het gouden jubileum. Een hoofd bestuurder zal een jubileumrede houden. Na de pauze treedt het toneelgezelschap" Overschie 1949 op. De Westduitse minister v he zaken Erhard heeft volgens de"- Times een nieuw plan voor een vrijhan--j <?ne uitgewerkt, dat een band moetr ien tussen de Europese Economische eenschap (Benelux, Frankrijk, West-r- Duitsland en Italië) en de kleine vrij- handelszone van zeven landen (En-ge- land. Scandinavië, Oostenrijk, Zwitser- land en Portugal), waarbij Ierland, Grie. kenland en Turkije zich zouden kunnen: uiten Dit plan zou daji woensdag-; e raadgevende, vergadering van da- raad van Europa worden vngediond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11