JL mrm JJI naar UGA Op avond van moord „Onschuldig veroordeeld ..Uit het raam gevallen" Sterf n, flip BS ünl Tsjech kreeg ijlpaspoort voor World Press Photo Eén groot houtskoolveld Internationale spanning zal verminderen Westduitsers ontsteld en ontstemd over Russen Élll s VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1959 Televisie Met alle waardering voor het initiatief van dr. Van der Wal, te beginnen de instelling van een soort proefperiode met commerciële tv-uitzendingen via het bestaande Lopik-net, menen wij te moe ten waarschuwen tegen de risico's, die er aan verbonden zijn. Dit zou immers be tekenen, dat tijdelijk in de televisie het aantel omroepzuilen nog met een zou worden uitgebreid. De ervaring heeft nu wel geleerd, dat men in deze zuilensfeer niet voorzichtig genoeg kan zijn. Een iets te gemakzuchtig belaid zou immers al gauw in de verleiding komen het maar zo te laten, omdat de situatie dan histo risch gegroeid kan heten, hetgeen in de omroep wetgeving een geliefkoosde term is Wie zijn oor te luisteren legt kan op het ogenblik in welingelichte kringen vernemen, dat de kansen voor de OTEM via een eigen tweede net schijnen te zijn aestegen. Juist nu dienen dus zeker geen maatregelen te worden genomen, die averechts uitwerkend, de commerciële televisie in een hoek zouden kunnen drij ven en haar tot een nieuwe, vaste pilaar van ons televisiebouwwerk zouden maken Dat het bedrijfsleven zelf echter alert blijft en nadrukkelijk haar verlangens op blijft sommen, is natuurlijk wel van het grootste belang. (Alg. Handelsblad). „Neef', „zoon" en „echtgenoot" Een 37-jarige Nederlandse oud-SS-er, Pi et er van de Watering, is in Graz (Oos tenrijk) gearresteerd op beschuldiging van valsheid in geschrifte. De man blijkt zioh sinds 1943 bij een inwoonster van Graz verborgen te hebben. Van de Watering ging enige tijd door voor baar neef, maar later adopteerde zij hem officieel als zoon. Toen hun ech ter een kind werd geboren, moest hij iets doen om de toestand te redden. Hij vervalste de papieren van zijn in de oorlog omgekomen broer om zich te bun nen identificeren. Na een ruzie heeft de vrouw haar Hol landse „neef", „zoon" en „eobtgenoot" bij de autoriteiten aangegeven. Waternood in Eibergen als gevolg van dikke leemlaag in de bodem In Eibergen. heerst, voornamelijk in in een groot gedeelte van de buurtschap pen Zwolle en Holterhoek, een water gebrek, dat steeds kritieker vorm aan neemt. In het betrokken gebied, dat vrij uit gestrekt is, bevindt zich in de bodem, op gemiddeld twee meter diepte, een droge dikke blauwe leemlaag, die geen water doorlaat. Vele landbouwers hebben geen drink water vopr zich zelf, laat staan voor het vee. Men haalt nu water in het mili taire kamp Holterhoek. fde veelzijdige voeding! Krachtige Kost voor het Kind! Ar ie A. voor zijn rechters: (Van een on ARIE A. was nog maar nauwelijks uit de gevangenis ontslagen toen hij, in het voorjaar van '54, op een verlovingsfeestje kennis maakte met Dina, de vrouw van de ambtenaar I.eo van W. Die kennismaking was het begin van een verhouding, die al na enkele maanden leidde tot een zeer hecht samen-leven bij Dina thuis in de Rotterdamse St. Agathastraat. Gisteren stonden Arie en Dina voor hun rechters wegens moord op Van W. zoals we gisteren in een deel onzer edities al meldden. Dina bekende, geslagei zij, „had haa: aer". Zij wa daarvan getuige gewee: had zij geholpen de sporen te vern: had zij ook met opzet de politie tuin geleid. Nadat zij haar visie op het gebeurde had gegeven werd Dina weggeleid om de verdachtenbank plaats te maken vo haar vroegere vriend. Ook hij moest ve klaren wat er op die avond in novembi was gebeurd. En Arie deelde mee, dat hij het niet wist. Arie ontkende veelhij ontkende vóór alle-s, dat hij ook een ogenblik bij de moord betrokkei Hij gaf evenwel toe een verhouding met Leo's vrouw te hebben gehad en als kostganger in de St. Agathastraat te hebben gewoond. Als kostganger?.... hij had zelfs zijn baan opgezegd om' op ieder uur van de dag bij Dina te kunnen zijn. Maar nooit had hij beweerd, dat Leo te veel zou zijn. En ook had hij geen hamer klaargelegd in de keuken om met de man van zijn geliefde definitief af te rekenen. Toch had Dina zich tijdens haar ver hoor zeer positief over die hamer en over het gebruik ervan uitgelaten. „Een leu gen", was alles wat Arie daartegen in bracht. Hij had een heel ander verhaal: „Toen Dina's moeder op de achttiende november een bezoek in de St. Agatha straat bracht had Dina haar verteld van de regelmatige ruzies, die zij met Leo had. En dé moeder adviseerde haar in dit verband: je moet die man van je het raam uitgooien". Arie had het allemaal zelf gehoord. Naar de film „Maar wat gebeurde er nu precies op die avond?", wilde de president van d.o rechtbank, rar. C. W. de Visser, weten. „Na het eten ben ik het huis uitgegaan. Ik wilde iemand spreken en daarna wil de ik naar de film. Ik zag die avond een film in de Luxor". „Welke film?" allemaal niet waar. Arie was naar zijn zeggen thuisgekomen en op de trap had hij Dina ontmoet. Ze had hem gezegd, dat Leo een ongeluk had gekregen en hem verzocht een politieagent te gaan halen. Zo luidde Arie's verklaring gisteren. Als getuigen anders beweerden beschul digde hij hen van „pertinente leugenarij". En als hij erg in het nauw raakte, zei „Zoiets van Onschuldig Vermoord of Onschuldig Veroordeeld". Blijkens de inlichtingen van de presi dent draaide er in Luxor die avond een hij zich niets meer te kunnen herinneren. Er bleven een paar raadsels: Arie had een van Dina's brieven vervalst door er zelf aan toe te voegen: ik hoop, dat je deeld kon Arie het zich niet meer her- Na de film bezocht hij een café en tegen sluitingstijd stapte hij op om naar huis te wandelen. Maar hoe laat hij ongeveer nooit verraadt wat ik gedaan heb met „Waarom schreef u die regel onder de brief?", vroeg de president. „Om het kind", antwoordde Arie mys- thuis was, kon hij zich niet meer her- „U zag de tweede voorstelling in het theater, daarna bezocht u een café, ten slotte ^wandelde u van het centrum naar „En waarom hield u lange tijd vol, dat ide regel door niemand anders dan door Dina werd geschreven?" St. Agathastraat zijn gearriveerd", hielp de president. „Dat moet dan wel", zei Arie. Tegenover politieambtenaren, die op de avond van de moord een onderzoek had Er kwam nog een brief ter tafel van een vroegere verloofde van verdachte. Het meisje schreef daarin, dat Arie haar eens had gedreigd haar „met een hamer de hersens te zullen inslaan" als zij de den ingesteld, had de verdachte evenwel verklaard en dat meer dan eens dat hij om elf uur naar bed was gegaan en dat hij was wakkergesohrokken door een gil van Dina. Zij schreeuwde: „Arie, Arie, mijn man is uit het raam gevallen". Gisteren, op de terechtzitting, was dat verloving zou durven verbreken. „Gelogen", riep Arie uit toen hem deze brief werd voorgelezen. „Pertinent ge- Na het verhoor van Arie („Gelogen" en „Ik herinner mij niets meer") schorste de presidént de zitting tot vanmorgen. l^Ek:; I Burgemeester opende expositie T^EN STRAALJAGER en een ver- traagd K.L.M.-vliegtuig, een ijl' paspoort met een bliksemvisum kwa men er aan te pas om de maker var World Press Photo 1959 naar Den Haag te brengen. Woensdagmorgen maakte hij, op 200 km afstand van Praag, plaatjes op een tentoonstel ling. Gisteravond stond de 21-jarige Stanis- law Tereba meit burgemeester mr. V M. T. Kolfschoten op het podium var Haagse gemeentemuseum om zijm 'wereld- prijs voor zijn sporttoto „doelman in de gietregen'1 in ontvangst te nemen. waren 2000 gulden van de gemeente Den Haag en een der meest begeerde (zeer kostbare) fotocamera's ter wereld. Hij was toen precies 24 uur in Nederland. Zo snel was heit vliegwerk om hem voor en kunstprestatie westwaarts 'te brengen. De ministeries van buitenlandse zaken van Nederland en Tsjechoslowakijè werkten eng in deze aangelegenheid men. Stanislaw lachte en boog, w'i 90) Wanneer we in de bodem gra ven en op houtskool stuiten, zal dat in vele gevallen afkomstig zijn van een vuur, door mensenhanden aan gestoken. Toen in het Usselerveen in de oorlogsjaren 1941 en '42. en daarna in '46, '49 en '50 onder leiding van dr. C. C. W. J. HUszeler. con servator van het Rijksmuseum Twen- the, een houtskoollaag, afkomstig van een omstreeks 10.000 jaar geleden uitge broken bosbrand, want ook in de grond van de Lüneburgerheide bjj Hamburg heeft men deze houtskool- laag aangetroffen, evenals in vele andere streken van ons land en Bel gië, bijv. bij Gistel bij Oostende en bij Bocholt in Duitsland. De laatste groot aantal opgravingen vondst die betrekking heeft op de werden verricht, stuitte streeks 80 cm onder het tegenwoor- hele land dige maaiveld op een 10-15 cm dikke uit 1955, toen zandlaag, die met hontskoolbrokjei doorspekt was. Die laag bleek t« dateren uit het laatste deel van het 17 vierde ijstijdperk (toen ons land landijs was vrygebleven) allereerste begin van de i die daarop volgde. Aanvankelijk !o". dacht men uiteraard, dat deze houts kool het restant was van een dooi mensen aangemaakt vuur, maar spoedig bleek deze opvatting houdbaar, aangezien de houtskoollaag in de hele heuvelrug werd aangetroffen. Dergelijke uitge breide kampvuren worden niet door mensen aangelegd. De hele heuvelrug catastrofale brand die destijds beeft gelegd, stamt aanvang werd ge laakt met de bouw van de tunnel te Velzen. Op een diepte van ruim ;r de grond Werden toen van eveneens sporen aangetroffen van het de houtskoollaag, die thans algemeen idratijd bekend staat als de „laag van Usse- deze laag zich in het westen van ons land op een veel grotere dieute bevindt, behoeft niemand te hebben op deze TOCH IS HET ZO! reeds gesproken telen van de Neder landse bodem. De daling van de bo dem, die hiervan in het westen van ons land het gevolg is, bedraagt bij de kust ongeveer 15 cm per eeuw. zodat na 10.000 dus voorzien jaar een diepte van 17 m onder het ziveld werkelijk geen zonderlinge kool bevatte, als stukken en brok- uitkomst is. We zouden zelfs willen jes, maar öok dikke stammen van beweren, dat in dit opzicht de weten dennen en berken, die wanordelijk schappelijk verkregen resultaten nog- door elkaar lagen en voornamelijk al aardig kloppen. Wat echter niet blijkt te kloppen, is de by velos gevestigde opvatting aan een bosbrand hier voor het grypen. Echter, niet alleen in het Usseler veen bevindt zich onder de grond door de benzine vlam vat. De ont branding van de benzine heeft echter een andere oorzaak. Daarover een volgende keer. deerde het enthousiasme, kneep zijn ogen dicht voor de blitzlampen van zijn Hol landse collega's, maar begreep slechts kele Engelse woorden. De blijdschap straalde eohter van hem af. PRIJZEN de beste De „zilveren camera" voo Nederlandse nieuwsfoto ging van Meerendonk voor zyn beroemde op name van een vallende cameraman b\ het politieescorte van Sinterklaas in de hoofdstad onder het motto „Gooi wat in mijn schoentje". He'nk Jonker kreeg de tweede Neder landse prijs voor een opname van een corps de ballet. De derde prijs werd ge deeld door Dolf Kruger en Arie Bekking. Burgemeester Kolfschoten, die op amu sante wijze de prijzen bekendmaakte, en voor zover mogelijk, overhandigde, deel de voorts mede, dat de eerste prijs Ln de Internationale „varia afdeling" ten deel viel aan de Tsjechische fotograaf Viliern Kropp ep de eerste prijs in de nieuws- seotie aan de Engelsman Colin Fletcher. Van de elf internationale prijzen gingen er vier naar Tsjechoslowakije, twee naar Engeland, twee naar Frankrijk, een naar Hongarije, een naar de Sowjet-unie en ;en naar Zweden. De tentoonstelling is geopend tot 24 okt. Soldaat veroordeeld wegens beroving De 21-jarige in Arnhem gelegerde sol- laat F. G. die op 15 mei van dit jaar n Amsterdam een uit Duitsland afkom stige Canadese militair beroofde, na hem •st bewusteloos te hebben geslagen, door de krijgsraad in Arnhem ver deeld tot een gevangenisstraf van een delijk, ont: van acht i slag uit de militaire dienst en ichts telling. an de auditeur-militair luidde rwaardelijke gevangenisstraf In Den Helder zijn gisteren 37 ma rine-officieren door de commandant zeemacht beëdigd. Onder hen be vonden zich de zoon van de burge meester van Leiderdorp, die als lui tenant-ter-zee van de technische dienst der derde klasse werd beëdigd en de zoon van de burgemeester van Sassenheim, die beëdigd werd als luitenant-ter-zee van de administra tie der derde klasse. Foto: jhr. J. C. Sandberg van Boelens (links), zoon van de burgemeester van Sassenheim, wordt gefeliciteerd door Leiderdorps burgemeester K. van Diepeningen (tweede van links), terwijl diens ambtgenoot jhr. mr. R. Sandberg van Boelens de zoon van de burge meester Van Diepeningen (tweede van rechts) gelukwenst. Bommenwerper verongelukt. Een grote viermotorige straalbommenwerper is van daag bij de start op de RAF-basis Marham (Engeland) verongelukt. De zes beman ningsleden kwarae» om het leven. Brand in 'n volle kerk700 mensen rustig er uit In de kerk der paters Augustijnen aan de Kanaalstraat in Eindhoven is gister middag in de kapel van de Heilige Ni colaas van Tolentijn door brand ver woest. Toen de brand ontstond bevonden zioh circa 700 mensen in de kerk, die daar bijeen waren ter viering van de feestdag van de Heilige Nioolaas. De pater op de kansel merkte het eerst de brand. Hij verzocht de kerkgangers rustig het gebouw te verlaten, waaraan deze gehoor gaven. Inmiddels breidde het vuur zich uit, krachtig gevoed door de vele kaarsen. Verscheidene paters, geassiteerd door burgers, trachtten met schuimbLussers de vlammen te doven, waarbij zij weldra terzijde werden ge staan door de ijlings gealarmeerde brand weer. Het gehele interieur der kapel ging verloren. De godsdienstoefeningen werden later in de tuin naast de kerk K.L.M. vervoert zestig Russen naar Amerika Een extra DC 7c van de KLM zal morgen het gevolg van Chroesjtsjef non stop van Schiphol naar New York bren gen. Het gevolg is zestig man sterk. Een der leden is de plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken Koez- netsof. Het gezelschap vliegt met een speciale Toepolef van Moskou naar Schiphol. Morgenochtend om 9 uur stappen de Russen over. 'Chroesjtsjef is er nie! Hij reist met een apart Russisch rege ringstoestel in een ononderbroken vlucht van Moskou naar New York. President Eisenhower en vice-presi dent Nixon zullen dinsdag om half vijf Nederlandse tijd de Russische premier bij zijn aankomst verwelkomen, vrouw Nixon zal ook aanwezig zijn, de echtgenote van Eisenhower niet. Het comité voor vrijheid voor volken werkt hard om zoveel mogelijk Amerikanen met rouwbanden op straat te krijgen. Zij dienen als protest tegen de Russische onderdrukking in Oost- De r.k. aartsbisschop van Washington heeft zijn geestelijken verzocht Chroesj tsjef bij zijn bezoek aan Washington mijden. De leider van de Russische orthodoxe kerk daarentegen heeft gisteren me stemming de op handen zijnde ont tingen tussen Chroesjtsjef en Eisenho wer begroet als het aanbreken van nieuwe lente in de internationale be trekkingen. Aanpassing A.W.W. in Kamer (Van onze parlementsredactiej Na de opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal door de Koningin :ullen beide Kamers zoals gebruikelijk :.s. dinsdagmiddag in openbare vergade- ing bijeenkomen. De Tweede Kamer zal dan de nominatie voor het voorzitters chap opmaken. De (tijdelijke) voorzitter :al de kamer vervolgens^ voorstellen om n de vergadering van donderdag 17 sep tember een aantal wetsontwerpen aan de orde te stellen. Daaronder bevindt zich i.m. het wetsontwerp tot aanpassing van Ie overheidsweduwen- en wezenpensioe- len aan het algemeen weduwen- en we ienpensioen. Verder zullen aan de orde :omen de wetsontwerpen tot verhoging net een tijdelijke toeslag van de pensioe- len krachtens de wet buitengewoon pen- iioen 1940-45 en tot wijziging van de wet buitengewoon pensioen 1940-45 Podola. De Londense rechtbank (Old Bailey) heeft besloten het aan een jury te laten om te beslissen of Podola een rechercheur heeft gedood) zal :n terecht staan. ,Reohtèr Sir Ed mund Davies bepaalde, dat de verdedi ging moet aantonen dat de beschuldigde krankzinnig is, waardoor hij zioh niet verdedigen. EISENHOWER OVER TOPGESPREK TJRESIDENT Eisenhower verwacht dat de spanningen in de wereld zullen worden verminderd dbor het komende gesprek met Chroesjtsjef. Hij verklaarde dit gisteren in een te levisierede voor__ het. Amerikaanse volk. Bij de besprekingen zullen geen be ginselen of fundamentele belangen worden geveild. Als het bezoek van de Russische premier op een topcon ferentie gaat uitlopen, zal er van Rus sische zijde een werkelijke belofte moeten zijn, dat deze onderhandelin gen tot vermindering van de oorza ken van de internationale spanningen zullen leiden. Eisenhower heeft zijn televisie rede voora-l gebruikt om de sfeer van wan trouwen, die bij vele Amerikanen en Europeanen over het topbezoek aanwe zig is, weg te nemen. Hij ging uitvoerig in op de redenen. Ie uitnodiging naar Chroesjtsjef gegaan. De Russische premier kan met eigen ogen zien hoe Amerika leeft en werkt en wat een groot en welvarend volk in werkelijke vrijheid betekent. Chroesjtsjef zal bij zijn bezoek tevens de belangrijkste meningen van het Ame rikaanse volk over de grote kwesties van vandaag, zoals West-Berlijn, kunnen Eisenhower deed een klemmend be roep op de Amerikanen zich waardige gastheren te tonen. Chroesjtsjef zal een dergelijke ontvangst moeten krijgen, die Nixon tijdens zijn reis door de Sowjet- unie ten deel is gevallen. Ik weet zeker, pleitte de Amerikaanse president, dat noch Amerika, noch onze bondgenoten goede manieren en beleefd heid ten onrechte zullen opvatten als zwakheid. Een belangrijk deel van zijn rede be steedde hij voorts aan zijn ervaringen over het Europese bezoek. De President had duidelijk ervaren, dat de Europese volken bijzondere sympathie voor het Amerikaanse volk hebben.- In alle steden en dorpen die hij doorkwam, was hem de hartelijkheid van de be volking opgevallen. Ook de gesprekken met de westelijke staatslieden waren in een sfeer van diep onderling vertrouwen gevoerd. De Amerikaanse bezorgdheid over de situatie in Laos deelden de westelijke politici. Zij verwachten, dat wij onze steun aan dit bedreigde land zullen ge ven, aldus Eisenhower. (Van onze correspondent in Bonn) /"ONTSTELD en ontstemd zijn de be- woners van verschillende dorpen in het Oberbergische Land over optreden van de in uniformen het Rode Leger gestoken leden de Sowjetrussische Militaire Missie in de Bondsrepubliek. Die zijn dezer dagen eens komen rondsnuffelen op zoek naar gegevens omtrent de plaats, r de zuidelijke afschietbasis voor „Nike"-afweerraketten (bij Wald- brol) zal worden aangelegd. De basis- Waldbröl behoort tot de dam van ra- ketten-afschietbases die tussen Biele feld en het Oberbergische Land ter bescherming van het industriegebied aan Rijn en Roer zal worden aange legd. Als de officieren van de Sowjetrussi sche Militaire Missie de Sowj ets on derhouden verschillende van deze „mis- in de voormalige Amerikaanse, Britse en Franse bezettingszones van Duitsland zich aan hun (wat men zou kunnen noemen) „normale" spionnage- werk zouden hebben gehouden, was het allemaal nog tot daaraan toe geweest. Wat echter de landelijke bevolking an dorpjes als Bladersbach en Gut- mannseichen zo woedend heeft gemaakt, het feit, dat de Russen ook trachtten haar tegen de raketten-afschietbases op te hitsen. Daarbij speculeerden de Rus- op de omstandigheid, dat de aa leggen afschietbases onder de Westduitse bevolking geenszins populair zijn. Zij vergaten daarbij echter, dat Sow jetrussische officieren in uniform, die gebrekkig Duits spreken, nog impopu- lairder onder de Duitsers zijn dan „Nike"-afschietbases. Het gevolg is dus geweest, dat de landbevolking de Russen iedere medewerking weigerde en hen waar mogelijk met opzettelijk keerde inlichtingen „het bos in" heeft gestuurd. De vraag, die de landbevolking zich stelt, namelijk.of officieren van de Sow jetrussische Militaire Missie ongehinderd mogen spionneren, moet helaas positief worden beantwoord. De twei_„_ vraag, namelijk of zij ook de bevolking tegen de regering mogen ophitsen, ver een ontkennend antwoord. En daar- zal de Sowjetrussische ambassadeur, Smirnoff, in Rolandseck bij Bonn van de geallieerde militaire bevelhebbers in MAÏZENA DU RYEA maakt Uw groenten zo lekker. PRINS BERNHARD EEN MAAND VAN HUIS Prins Bernhard vertrekt 16 september aar Turkije. In Yesilkoy, een plaats juist buiten Istanbul, wordt opnieuw een Bilderberg-conferentie gehouden. Deze bijeenkomst van politici en personen uit het bedrijfsleven, werkgevers zowel als vakverenigingsleiders, zal zoals steeds door de Prins worden gepresideerd. conferentie duurt tot 21 september. Na afloop zal de prins voor enkele weken Tanganyika doorvliegen, vanwaar mstreeks 12 oktober naar Nederland terugkeert. Vaststelling van de schade O— S' - L B. Ru 6 C-. .....I.. West-Duitsland ongetwijfeld nog wel iets te horen krijgen. Waarvan hij zich zoals voor Russen te doen gebruikelijk is vermoedelijk niets zal aantrekken. De leden van de Sowjetrussische Mili taire Missie in West-Duitsland behoren formeel nog tot de Geallieerde Controle- raad, die al sinds einde 1948 ter ziele is. Het enige overblijfsel van het militaire viermogendhedenbestuur over het be zette Duitsland Is nog de luchtcontrole- commissie, die het luchtverkeer van en naar Berlijn regelt Conferentie van Trouw Op 12 en 13 september zal de stichting Door de Eeuwen Trouw een weekend- conferentie houden op Woudsohoten bij Zeist, nadat vrijdagavond en zaterdag morgen de jongeren organisatorische be sprekingen zullen hebben gehouden. Op 12 september 15.30 uur zal de voorzit ter, de heer H. Coenradi, de bijeenkomst openen en de leiding overdragen aan jhr. mr. W. W. Feith. Tot 18 uur komt een weerlegging v-an de artikelen in Wen ding van de hand van de heren mr. S. C. Graaf van Randwijck, prof. mr. F. M. baron van Asb-eok en P. B. Renes, waarbij prof. dr. J. Prins, dr. P. Stoffels en ds. Tutuarima het woord zouLlen voe ren. Na de warme maaltijd hoopt men om 19 uur daarover een gedachten wis seling te zullen voeren. Minister ir. J. A. Manusama zal nog enige punten aan voeren, waarop hij deze artikelen pertü- onjuist aaht. Ook komt er een in law met enige Zuidmol-ukse jonge- die kort geleden uit de Zuid-Moluk- ken zijn aangekomen. Op 13 september 9.15 uur is een rooms- katholieke en 9.30 u. een protestantse godsdienstoefening, terwijl om 14 uur dr. W. G. Godard zal spreken over het com munistische gevaar in Zuidoost-Azië. Dr. Godard heeft zeer hoge posities in China het overige Verre Oosten bekleed. Later spreekt prof. dr. J. A. van Hamel de slotrede en de heer H. Coenradi zal enige mededelingen doen over de win- ercampagtne. Uiterlijk 17 uur wordt de onferentie gesloten. Twee benoemingen bij chr. aannemersbond (Van onze sociaal-economische redactie) De Nederlandse, Christelijke Bond van Aannemers en Bouwvakpatroons heeft iwe functionarissen be noemd. Het zijn mr. E. J. de Roo te Amsterdam en drs. A. J. Drewes. Mr. De Roo was voorheen secretaris an de Bond van Christelijke Onderne- ters in het Loodgieters-, Fitters- en Sanitair Installatiebedrijf in Nederland secretaris van de christeijke midden standsvereniging in Amsterdam. Mr. De door de N.C.A.B. aangesteld spe ciaal voor het verlenen van juridische bijstand aan de leden van de bond. Drs. A. Drewes is een man met een bedrijfseconomische scholing, die in het bijzonder de kleinere ondernemingen die bij de bond zijn aangesloten van dienst zal zijn. Naast de reeds bestaande dienst verlening zullen nu de vraagstukken van bedrijfseconomische aard nog meer de aandacht kunnen krijgen. De benoemingen houden verband met het vertrek van mr. J. Nugteren, die ge jaren juridisch medewerker is ge weest van de N.C.A.B. en het lidmaat schap van de Tweede Kamer, waarmee de secretaris van de N.C.A.B., mr. W Aantjes sinds kort is belast. Mr. Aaitjes zal zijn werk voor de bond nog slechts ■n beperkte mate kunnen verrichten, al M.O. STAATHUISHOUDKUNDE UTRECHT, li September Geslaagd voor M.O Staathuishoudkunde en Statistiek' H J Groothuijse, Apeldoorn; J B Scholtêns, zaandam: P Bagoort, Oudewater; R Scho- newrUe, Arnhem: H Hassink, Voorburg: d-oo r8B' Spanlbroe*: c van Breda. Apel- MO. Staatadnrichting: H G J Hoedemae- kera, Maastricht en A J Huiberg, Helmond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5