l&hcVl houdt 'Jüumph 9.90 Dubbel lekker, dubbel krachtig! NIEUWE IEIDSCHE COURANT 10 DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1> De dag vergt véél van „hem", van „haar" van vroeg tot laat. Daarom is van tijd tot tijd ont spanning nodig." Klaverblad koffie schenkt U die ontspanning ruimschoots en houdt U fit. Aan het volle aroma proeft U...KLAVERBLAD KOFFIE: gebrand door de meesterhand. Door de grote vraag heeft Uw winkelier Klaverblad koffie steeds vers in voorraad. charmante beha in PRINCESSE LIJN Modieuze beha van perlon- taft met geweven kant. Rondgestikte cups en een brede Triumph - Universal- sluiting. Elastieken inzetsel aan voor kant, voor volledige bewe gingsvrijheid. Marqulsatt* Org, Zwitsersche Marquisette tegen een ongekend lage prijs I Prachtige v Personeel gevraagd N.V. „De Zwitsersche", Haarlemmerstraat 238, Lei den heeft plaats voor enkele Colporteurs-Bezorgers. Vast loon plus provisie Garan tie-loon tijdens inwerkperio- de- Aanmelden Vrijdagmid dag en zaterdagmiddag Haarlemmerstraat 233 0 Stichting ,De Rustenburg' vraagt verpleeghulpen (vr.) Br. met voll. inlichtingen. Directie, Mathenesserlaan 491, Postbus 6020, Rotter- dam-6. 0 Werkster voor 4 a 5 och tenden per week. J. Onder water, Commandeurspad 2, Katwijk a. d. Rijn. 0 Voor enige middagen per week flinke verkoopsters, liefst met enige ervaring. De Lichthal, Haarlemmerstr. 293. Tel. 20190. Personeel aangeb. 9 B-z.a. net meisje voor enige hele of halve dagen. In huishouding of winkel. Br. onder letter L, Jac. van Beelen Annastr. 25, Katwijk aan Zee. 0 Dame heeft disponibel de middag om kinderen bij af wezigheid van moeder bezig te houden. Br. met verdere wensen te zenden ond. no. 4257 bur. v. d. blad. 9 Coupeuse vraagt werk op atelier als knipster. Pieter Florisstraat 172, Alphen a. d. Rijn. Te huur aangeb. 9 Net degelijk kosthuis met huiselijk verkeer. Br. onaer no- 4253 bur. v. d- blad. Woningruil 9 Wie ruilt groot huis voor kleiner hufs of bovenwoning ook nieuwbouw. Br. onder no. 4254 bur. v. d- blad. 0 Aangeboden vrij boven huis 5 kamers, keuken en zolder. Gevraagd 3 of 4 kamerwoning. Br. no. 4258 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd 0 Een trapbakfiets. In goede staat. C. van Harskamp, Hogewaard 59, Koudekerk a. d. Rijn. Te koop aangeboden Ter overname z.g-a-n. ly*e lucht gashaard (Rivièra), 12- staafs van f 325 voor f 175. Te bev-r-: Buitenrusit&traat 1 Leiden bij 3-Octoberstraaj. O Lichtgrijze kinderwagen met uitneembare bak, in goede staat. Vreeken, Tey- lingerkade 8. Warmond. 9 Vulkachel Winterkoning m&t pijpen en plaat. Frans v Mderisstraa.t 1 x bellen- Een wandelwagentje, zo goed als nieuw. Piet Hein- straat 28, Rijnsburg. Valor petroleumkachel, bekl. wieg, 2 pits gasstel m. platen, half Engelse kinder wagen z g-a-n- Calandstr. 55. Villa'tje, Leeuwerikpl. 19 Voorhout, met centr. verw., parketvl. etc., 4 k., keuken, tuin f 28-500. Bevr. K 2500 35236. 0 Een snelbrommer met Sachs-motor, stilst, start. Voor en achter telesc. in pr. staat. Boerhaavelaan 30. Leiden, 2e drukbel. 0 Wegens plaatsgebrek een stel kamerstoelen, 2 inmaak- potten en een orgel, mooie toon. Te bevr. Comman deurspad 2, Katwijk a. d. Rijn. 0 Goede schrijfmachine aangeboden voor f 75, met tabulator. Hooigracht 66, Leiden. Aangeboden Lewenstein handnaaimachine in zeer goede staat met garantie. Prijs f 85. Aangeboden Sin ger handnaaimachine in pr. staat met garantie. Prijs f 55. Herenstraat 23, Leiden. Tel. 32027. 0 In goede staat zijnde bollenkisten, een stel zift- randen met platen, een in goede staat zijnde tuinegge, alsmede een waterring. Te bevragen bij H. v. d. Gugtèn Brouwerstraat 130, Rijns burg. 0 Partijtje Pakkisten, nw. golfplaten en partijtje nw. broeikistjes. Wynia, Lijster straat 15. Tel. 25962. 9 Te koop: Witte bruids japon m. sluier, m. 42. Br no. 4256 bur- v- d. blad- Diversen 9 Jazzmuzieklessen- Aller- der notenschrift. Thans gaat U Uw songs pittig spelen, gitaar, piano) Speciale im- provdsataecursus voor ieciei instrument. Inl. vrijbl. Jazz- instituut „MetronomeFa- gelstraat 4 (bij Leidse Hout). 9 Knoopsgaten in één dag klaar, stof ceintuurs, stol- gespen, terlenkagarcns, louwtje-touwtje knopen, mouwembleems, koord, kantritssluitingen tot 200 cm. Mouwvoeringen voor nercn- colbent, kant en klaar siechts f 2.25. Fourniturenhandel Mol, Hooigracht 28 t.o- Llasa- bethziekenhuis. 9 Ruime sterke broekzak ken kant en klaar, per paar f 1,25. Plakbare vlieseline alléén op te strijken. Ge watteerde voering. Wollen watteline voor in mantels. Witte teddyvoering. Fourni turenhandel Mol, Hooigracht 38 t o. Elisabethziekenhuis. 9 Doopdienst, a-s. zondag 15.30 uur in ,,De Overdekte", Haarl.straat. Toegang vrij Spreker: Evangelist Th. Dik- kes. Onderwerp: „De prak tijk der Apostelen". 9 Meisjes- of sportfiets ge vraagd (gratis) in verband met ziekte van echtgenoot. Maresingel 27. 0 Overgangsleeftijd - Mi graine Ongezonde teint Jeugdpuistjes? Verstopping9 Vetzucht Nattermann's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. Credietcn t/m 3000.— (iedereen zonder borg) voor aankoop meubelen en wo ningtextiel. Direct van fa briek. enorme keuze en be sparing, zeer prettige beta ling en onder strikte geheim houding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen Postbus 538. Den Haag. 9 Steeds voorradig, ruime sortering bespeelde, doch prima orgels, o a. studie-or- geLs 125 en 160; eiken huisorgels 225 en 275: eiken harporgels 450, 650 en 750, bij W. A. Gouw, Terweeweg 100, Oegstgee&t. 9 Het juiste adres voor het overtrekken van uw matras is „De Kleine Winst", Haar lemmerstraat 51, 2-persoons vanaf f 26,50; 1-persoons v.a- f 19,50. 0 Dames! Het kappershuis staat bovenaan met zijn per manent. Vraagt Rani per manent. Bespreekt vroeg tijdig. Wij werken met eigen .kracht. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappershuis. Apothe- kersdijk 8. tel. 26218. 0 Verloren rode portefeuille met inhoud bij telefooncel RijnsburgersingeiyStations- weg. Tegen beloning terug te bezorgen. Mevr. Hartman, Breestraat 8. 0 Katwijk opgelet. Vrijdagmarkt. De nieuwste heren pyama's, alle maten f 6.50. Meisjes pyama's tot 14 jaar f 3.98. Damesnacht japonnen tot 52 f 4.49. Meis jes gymbroeken, ballonmod. 0-98. Zie borden. Japie. Katwjjk opgelet. Vrijdagmarkt. Pracht kwali teit lange Jaeger onderbroe ken en borstrokken, alle ma ten van f 3.98 nu f 2.50. Ge kleurde meisjes broeken 69 ct. Grote slopen van f 1.89 nu f 1.19. Zie borden. Japie. 0 Zoekt u een gebruikte fiets of brommer, wij heb ben ze voor U staan, grote keuze uit meer dan 50 stuks, lage prijzen. Hooigracht 66, 0 R(jwielkoopjes. Enorm succes hebben onze moderne nieuwe sportfietsen. Rem- naaf f 115. Handremmen f 125. Prachtige kleursport- fiets rock en roll kabelrem- men f 135. Met 3 versn. f 155. Vol jaar garantie. Rijwielh. Sjouke, Hogewoerd 9. 0 Stencil machine, ovale zware uitschuiftafel, gasfor nuis, bad, geyser, gecomb. gas- en aolenfornuis, 2-pers. ledikanten, opklapledikan- ten, 3 deurs kast, fraai laden- kastje, pracht leeuwenkop tafel. W. F. Kooreman. Nw. Rijn 9, t.o. V en D. tel. 23261 Een boek over de navolging van Christus GEBONDEN f5.50 VROOM DREESMANN 25. Blekkie drukte zijn achterneef harte lijk de hand en stelde dan zijn metgezel len aan hem voor. ,,Zo, is dat nu je vriend Spekkie," lachte Ono, ,,daar heb ik ook al menigmaal over horen vertellen." „Echt?" vroeg Spekkie gevleid. „Is mijn faam werkelijk al tot de binnenlanden van Palmesië doorgedrongen?" „Nu, je faam, dat weet ik niet," lachte Ono Moppo, „maar je naam in elk geval wel. Maar wat voert jou en je kameraden hierheen, Blekkie?" vervolgde hij, zich weer tot zijn achterneefje wendend. Blekkie vertelde hem van het briefje van Jalo dat hij ontvangen had en Ono luister de aandachtig toé. Toen Blekkie klaar was met^ zijn verhaal schudde hij zorgelijk zijn „Het zal niet meevallen om Jalo op t« sporen, Blek, dat kan ik jt wel zeggen. En die Porkoezen zijn lieden met wie je beter uit dadels eten kan gaan, dan een robbertje mee vechten. Zo, z, dus de klei ne Jalo is verdwenen. Daar had ik nog niets van gehoord." „Is dat niet vreemd?" vroeg Ben Bok- kei. „Hebt u dan zo weinig contact met uw familie, als ik zo onbescheiden mag zijn om een dergelijke vraag te stellen?" „U moet bedenken, mijnheer Bokkel," zei Ono, „dat in dit land lang niet ieder een kan lezen en schrijven. Mijn ouders ook niet, bijvoorbeeld. Daardoor krijg ik vrijwel geen brieven van thuis, alleen als er iets heel bijzonders aan de hand is laat mijn vader wel eens een brief opstellen door de dorpsoudste. En een enkele keer ga ik nog wel eens in mijn geboortedorp kijken. Maar verder ben ik een echte Rim- boektoeiaan geworden. Wat vinden jullie van mijn winkel? Mag er zijn, niet?En de zaken lopen behoorlijk, al zeg ik het zelf. Kwaliteitsartikele, weet u," voegde hij er vertrouwelijk tegen Ben Bokkel aan toe. „Weet jij ook, Ono, waar die Porkoezen zelf. Kwaliteitsartikelen, weet u," voegde Blekkie. Zijn achterneef haalde zijn schouder op. „Wij hebben hier bij ons een uitdruk king en die luidt: ,Zo onberekenbaar als ;een Porkoes'. Ik zou het je onmogelijk kun nen zeggen. Ergens in bet oosten van het land. Die richting zou ik .maar eens uit trekken en waarschijnlijk ontmoet je daar wel iemand die het je nauwkeuriger kan vertellen. Maar die kerels zitten vandaag hier en morgen daar. Het zijn echte Por koezen. weet je." Spekkie knikte. „Het.is,ons volkomen duidelijk, mijnheer Hobo," zei hij ernstig. ZORC NU VOOR DE WINTER Of foef kolen - olie of gas moet zijn. Wij bieden U een grote sortering en geven U gaarne advies om Uw stook- probleem op te lossen. Jan de Nie en Zonen Leiden AFD. KOLEN AFD. OLIE K. Rapenburg 10. Noordeindc 54, hk K. R(jn Telefoon 20025. Telefoon 21387. te bij niel als '»ds 17 b Koffie „het klaverblad" zondag-soep voor elke dag is voof u bereid door Zwitserse koks en Nederlandse huisvrouwen. Dus u weet het al dubbel lekker, dubbel krachtig! Zwitserland Knorr Kippensoep Speciaal Uw garantie voor Knorr-kwaliteit Alle zakjes, waarop Knorrli staat afgebeeld, zijn Knorr zakjes gevuld met de fijnste soep die er is: Knorr-soep, gegarandeerd

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 10