Noodtoestand de Rijn? op Voor bouw dorpshuis kwam de goedkeuring af Reinigingsrechten blijven op het tegenwoordige peil Vlisco overweegt geen herkapitalisatie Mr. G. v. cl. Flier secr.-generaal volkshuisvesting ATEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 8 SEPTEMBER 19S9 Gemeenteraad VALKENBURG kenburg gisteravond toch nog enige belangrijke punten besproken- In de onverwachte vacature van marktmeester kon nog niet worden voorzien. Wel had de heer J. van der Nagel op zich genomen dit keer alle mogelijke organisatorische maatregelen te treffen voor de paarden markt van a.s. woensdag, maar dit zou dan van weerskanten moeten gelden als een proefneming. B. en W. hopen later met een voorstel voor een officiële benoeming te komen. Omtrent de riolering bracht de wet houder van openbare werken, de heer N. Ouwersloot, verslag uit over de werkzaamheden. De raad had indertijd een krediet van ƒ25.000 toegestaan. Bij de uitvoering der herstellingen komt men op de ene plaats gunstiger, maar op een ander deel voor veel ongunstiger resultaten te staan. Toch rekent men er op, dat men binnen het geraamde bedrag blijft en dat men begin decern- Olieleiding van de Sahara naar centraal-Europa Het orgaan van de Italiaanse sociaal democratische partij La Giustizia, vertelt dat in financiële en industriële kringen in Italië en Zwitserland een project in studie is voor de aanleg van een buis leiding voor het vervoer van olie en gas van de Sahara naar Centraal-Europa. Deze leiding zou volgens het project van Cap Bon (Tunesië) tot nabij Reggio di Calabria (Italië) over de bodem van de Middellandse Zee worden gelegd. Vervol gens zou de leiding bovengronds door de Alpen lopen en uitkomen in München. De werkzaamheden zouden in vier jaar moeten zijn voltooid. De Giustizia voegt er aan toe, dat deze leiding West-Europa in staat- zou stellen met gelijke wapenen te concurreren met het plan van de Sowjetunie om voor ultimo 1963 een buisleiding aan te leggen van de olievelden nabij Koebitchef naar Oost-Duitsland en andere Oosteuropese landen. Deze leiding zou een lengte krij gen van 4000 kilometer. Amnestie in Atjeh Chinese bedrijven te Medan verzegeld Sukarno heeft een algemene amnestie afgekondigd voor opstandelingen van de Droel-Islam in Atjeh, „die in de schoot vari de Indonesische staat zijn terugge keerd", aldus meldt persbureau Antara. Het Indonesische leger heeft te Madan veertig bedrijven verzegeld, waaronder winkels van nationalistische Chinezen in overeenstemming met het besluit van de Indonesische regering om bedrijven van nationalistische Chinezen over te nemen. Het Indonesische oorlogsschip Darang heeft in de Straat van Makassar een klein vaartuig met negen opvarenden aan boord tot zinken gebracht. Drie opstan delingen verdronken en twee wisten te ontkomen. De Daroel-Islam heeft in West-Java een aantal dorpen overvallen. Tien dor pelingen werden gedood en twaalf ge wond. Vijf der slachtoffers zijn levend verbrand. Voor het eerst sinds lange tijd zijn de Indonesische reserves van goud en devie zen in belangrijke mate toegenomen. In de week van 28 augustus tot 2 september stegen ze namelijk met 231 procent. De geldomloop daalde met 8174 miljoen ioe- piah tot 17-185 miljoen, de voorschotten aan de schatkist met 8199 miljoen tot 23-565 miljoen, goud en deviezen stegen met 45 miljoen tot 1876 miljoen. Communisten gebreideld De Indonesische militaire autoriteiten hebben verslaggevers, fotografen waarnemers belet het gisteren te Djakarta begonnen congres van de Indonesische communistische partü bij te wonen Voorts hebben zij aanplakbiljetten, aan kondigingen en foto's op voor het pu bliek zichtbare plaatsen nabij de ver gaderzaal verboden. Toegang tot het con gres wordt alleen toegestaan aan perso nen, die een lidmaatschapskaart van dc partij kunnen tonen, zodat de communis tische delegaties uit Polen, Roemenië er Bulgarije niet toegelaten worden. Alle verslagen van de inleidingen en reso lutie moeten ter goedkeuring "worden aangeboden aan de minister van verde diging, luitenant-generaal Nasution. De communisten hadden een opzienbarende opening van het congres gewenst, doch thans wordt het een particuliere bijeen komst achter gesloten deuren, aldus meldt Reuter. Banken in Syrië onder nationaal beheer President Nasser heeft twee wetten getekend waardoor alle buitenlandse banken in het Syrische gebied onder V.A.R.-nationaliteit komen en de buiten landse verzekeringsmaatschappijen „Ara bisch" worden gemaakt. Volgens deze wetten moet minstens zeventig procent van alle aandelen in de bestaande en nog op te richten buiten landse banken in Syrië in bezit van bur gers van de V.A.R. zijn. De Syrische mi nister van economische zaken, Kahlik Kallas, die op een persconferentie een en ander bekendmaakte, zei dat burgers van de V.A.R. in de directies vertegen woordigd moeten zijn naar verhouding van hun aandelen in het kapitaal. De tweede wet inzake de verzekerings maatschappijen schrijft herverzekering voor door de bestaande maatschappijen „van een deel van hun directe verzeke ringswerkzaamheden bij een herverzeke ringsmaatschappij van V.A.R.-nationali- teit". De maatschappijen hebben vijf jaai tijd om zich aan de nieuwe voorwaarden lan te passen, op straffe van ontbinding. ber de zaak volkomen onder de knie heeft. Dat zou dan het einde beteke- lange reeks van no- leringsperikelen. de bouw van het gemeentehuls kon de voorzitter alleen meedelen, dat de aanvraag om verhoging van de uit kering uit het gemeentefonds in behan deling zal worden genomen. Het plan de bouw van een dorpshuis heeft de goedkeuring gekregen van de com- nissie voor maatschappelijk en cultu reel werk in Zuid-Holland. Kleuterschool De verordening op de heffing van reinigingsrechten werd opnieuw zonder enige wijziging vastgesteld. De heer Th der Meij wees op het verschil in lasten en baten van de vuilnisophaal dienst in de jaren 1956 tot en met 1958 vroeg, of de verdeling der lasten r de verschillende diensten wel juist Wethouder Van den Broek meende, dat dit beter bij de behandeling van de begroting onder ogen kon worden gezien. Het ging er nu alleen maar over, of de heffing van de reinigings rechten gehandhaafd kon blijven of dat die rechten verhoogd moesten worden. Igemene stemmen besloot men de tegenwoordige rechten te handhaven. Het bestuur van de stichting „Chris telijke kleuterschool" had verzocht de nodige gelden te verstrekken voor de uitbreiding van de bestaande kleuter school met een werk- en een speellokaal ide school aan de Kerkweg. Volgens een rapport van de gemeente opzichter moeten er in dat gebouw di- •kzaamheden worden verricht ïzamenlijk bedrag van 6500. Voor de inrichting van de twee lokalen nog een bedrag bij van 5785. Niemand maakte er bezwaren te gen het verzoek in te willigen. Wel vond de heer Jac. van der Meij het jammer, 1 zoveel tijd verloren is gegaan. es er echter op, dat het verzoek met de vereiste stukken pas half augustus was ingediend. Grondkivestie Bij de rondvraag wilde de heer Th. sn der Meij nadere informaties hebben ver de grondoverdracht aan de Broek- weg ten behoeve van de nieuwe school. De voorzitter zei, dat er verschil van mening is geweest tussen de Grond kamer en het college van B. en W. de vraag, of bij verkoop gerekend moest worden met de beteelbare grond of met de kadastrale afmetingen. B. en raren uitgegaan van het standpunt dat alleen de afmetingen van de beteel bare grond golden. Nu is beslist, dat de afmetingen van het kadaster aange houden moeten worden. De heer Van der Meij wees erop, dat dit dus een vergissing van B. en W. is geweest, die volkomen was te billijken. Er zijn echter volgens de heer Van der Meij niet alleen wettelijke verplichtin- maar ook morele en als we dat bedenken, dan is de houding van hem, die de vergoeding ontvangen heeft, ver beneden peil en is de houding van het gemeentebestuur buiten alle kritiek ge- De heer Anth. v. d. Berg vroeg, of »t in dit geval niet gewenst was ge- eest, dat B en W. hun bezwaren naar >ren gebracht hadden tegen de wijze, aarop deze zaak in de pers is gelan- :erd. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij van het standpunt uitgaat, dat en W. in zulke zaken beter kunnen wijgen. Hij was van mening, „dat de berichtgeving van bepaalde rechtszaken wel vaak door een bril van een bepaal de kleur wordt bezien." De heer Van den Berg vroeg aandacht oor de verkeerssituatie op sommige zondagen in de Hoofdstraat voor de Ge reformeerde kerk. De voorzitter zegde toe, dat er in een volgende raadszitting rapport ter tafel zou zijn over nog meer verkeersvraagstukken in Val kenburg. Drank wet De heer G. van Leeuwen vroeg, of het aantal vergunningen volgens de Drankwet niet kan worden uit gebreid De voorzitter begreep, waarop deze vraag doelde. Er is nu de mogelijkheid, dat de enige per soon, die in Valkenburg over een volledige vergunning beschikt, zijn café tijdens paardenmarkt Oranjefeesten sluiit. Dat zou dan een drooggelegde paardenmarkt beteke nen. Zo ver zal het nu echter niet komen. „De depressie is voorbij". Dit is echter het gevaar, dat altijd dreigt, als iemand meent eéh monopolie positie te kunnen innemen. Daarom zou men kunnen overwegen met ingang van 1 januari 1960 het aantal mogelijke ver gunningen te stellen op drie of vier. De voorzitter zegde toe, deze aangelegen heid in het college van B. en W. nader te zullen bezien. Opening vernieuwde zaak De firma P. J. van der Spek opende gistermiddag zijn vernieuwde en uitge breide manufacturenzaak op de hoek van de Middenweg en de Lange Com mandeurstraat. Er is op zeer praktische wijze met de bestaande ruimte gewoe kerd en alles is op overzichtelijke wijze neergelegd. Burgerlijke stand Gebo-ren: Cornells Jan Hugo, zn van C. de Wit en J. Guyt; Lijdia Geertruida Maria, dr van P. A. J. de Vries en L. A. de Mooij; Liane Eleonore Oda, dr van L. J. W G de Jong en A. M. de Graaff; Albertus Paulus, zn van P. T Mizee en Blok; Marinus Bouwe, zn van B. Kuyt en M. de Mooij; Hugo, zn van L. Ravensbergen en A. de Romijn. Ondertrouwd: W. A van den Ende, 22 jaar, Leiden, en H. Visscher, 17 jaar;. M K. Binnendijk, 21 jaar en J. M. van Dijk, 17 jaar. BENTHUIZEN Concert Zaterdagavond half acht geeft de christelijke gemengde zangvereniging Hosanna een openludhtconcert op het Raadhuisplein. De Harpe Davids uit Zoe- termeer. onder leiding van de heer H. H Brinksma, verleent medewerking. Te voren maakt het muziekkorps een rond gang door het dorp, terwijl een collecte wordt gehouden voor het uniformfonds Ontspanning Het materiaal van de gymnastiekver eniging Na Arbeid Sport behoeft drin gend aanvulling en vernieuwing. Voor dit doel worden zaterdag 19 september in het verenigingsgebouw een onbspan- nlngsmiddag en -avond gehouden Van drie tot zes is er voor de jeugd speel middag. LISSE Dirigent De Lofstem De repetities van de zangvereniging der Geref. Gemeente De Lofstem zullen vanavond worden hervat. In de plaats van de heer Kool, die had bedankt, werd door het bestuur tot dirigent benoemd de heer Bak uit Haarlem. Benoeming ra&dlsld Door het hoofdstembureau is in volg orde van de KVP-kandidatenlijst in de vacature-M. J. Smit benoemd verklaard de heer P. van der Zwet. Evangelisatiekring Woensdagavond 8 uur wordt in De witte Zwaan een evaugeldsatiesamen- komst gehouden, waarin als spreker zal oDtreden de heer Ed. Pera uit Den Haag. Alphen aan den Rijn Marijke en Theo ook kampioen op 400 m Ook de titels op de 400 meter, gister- zond verzwommen door de leden van de Alphense Zwemclub, kwamen zoals erwacht terecht bij Marijke en Theo Seppen. Met flinke voorsprong wisten zij s eersten aan te tikken. De uitslag: 400 meter dames: 1. Ma rijke Seppen 6,38,7 min.; 2. Nel Ange- ent 6,59,7 min.; 3. Cok Strijk 7,20,4 iiaj.; 4. Ria Goedhart 7.2J.4 min.; 5. leke van Leeuwen 8,2,8 ma.n. 400 meter heren: 1. Theo Seppen 5,58,8 .in,; 2. Jan Goedhart 6,27,3 min.; 3. éza Kaltenecker 6.29,4 min.; 4. Kees Vogel 6,31,7 min. Dam wedstrijden De wedstrijden voor de bordencompe titie van de Alphense damclub werden gisteravond in het clublokaal voortgezet met-het volgende resultaat: N. Brunt an Berkel 20; M. L. van der Tol— S. Koopman 0—2; G. VersteegL. Jesse 02; C. de BruinG. van Berkel 11; MeijersH. Ph. Eeskes 20; Jac. van O eve renH. Oudshoorn 11; K. v. d. StouweM. Roos 20; J. Gelderblom M. L. van der Tol 0—2 en A. Robbe—L Jesse 0—2 Jongetje (2 jaar) verdronken In de Damse Rijn, nabij Zwammer- dam, is het tweejarig zoontje Jan uit het gezin Schonewille, wonende Steek- tcrweg, verdronken. Het kind werd ver mist en spoedig zagen de ouders zijn klompjes drijven. De vader wist 70" zijn kind op te duiken, maar de levens geesten waren reeds geweken. Chr. Handelsavondschool De directeur, de heer L- J- Stortenbe ker, heeft het nieuwe cursusjaar van de chr. handelsavondschool, die nu het derde seizoen is ingegaan, geopend. In het bij zonder werd door hem begroet de nieuwe leraar, de heer Dorsman, die in de plaats van mevrouw S. Eijgenraam-van Hoek zal les geven in de Nederlandse taal. Zestien nieuwe leerlingen voor klas één werden voorgesteld. De voorzitter, de heer W. Verduijn, richtte namens het bestuur hartelijke „Zijn er recherchews'' TN DE BUITENGEWONE aandeelhoudersvergadering van Van Vlissingen en Co's Katoenfabrieken te Helmond deelde het bestuur mede, dat ei op het ogenblik geen herkapitalisatie te verwachten is. Door de 75 aan wezige aandeelhouders werd dr. A. Treep met 266 stemmen voor, 74 blanco of van onwaarde en 12 op de tweede kandidaat, tot directeur gekozen. Van verschillende zijden drong men aan op snelle uitvoering van de statuten wijziging. Terwijl het bestuur enige mededelin gen na de directeursverkiezing had toe gezegd, wilden aandeelhouders deze ver klaring vóór de directeursverkiezing ho ren. doch het bestuur wilde hiervan niets weten en evenmin wilde het de benoe ming opschorten tot er volle overeen stemming zou zijn verkregen over de vele hangende problemen. Voorts wen ste het geen duidelijke uitspraak te doen over het toekomstige beleid, doch wel vertelde het, dat de gang van zaken alleszins verheugend is. Over hervor ming van de statuten is technisch advies HET UITROEPEN' van de noodtoestand op de Rijn schijnt bij de lage (en nog steeds dalende) waterstand onvermijde lijk. Heden zou er over worden beslist. De roor de Rijnscheepvaart beslissende pellstand bij Kaub bedroeg zondag 1.28 meter Reeds bij 1.40 meter wordt een inhaalverbod uitgevaardigd. Gisteren meldden Bonn en Keulen respectievelijk 69 en 61 centimeter water. De aanhoudende droogte is de oorzaak van deze ernstige belemmering van de Rijnscheepvaart. Rijnafwaarts bij Bin- gen (en het beruchte „Binger Loch") stapelen zich de schepen op. die niet meer dan twee naast elkaar door de ondiepe vaargeul kunnen. De aken moeten zes tot acht uren op doorvaart wachten. Reeds sinds weken Is de ladinigscapaciteit van de Rijnschepen teruggebracht Zij bedraagt op het ogenblik nog slechts enkele tientallen percenten. Vrijwel alle opgelegde rijnaken zijn weer in de vaart gebracht. Desondanks heb ben verschillende rederijen besloten om alleen nog maar de allerbelangrijkste goederen te vervoeren. Aken mat een diepgang van meer dan 1.60 m moesten reeds uit de vaart worden genomen. Alleen op de Benedenrijn, d.w.z. benoor den DuisburgRuhrort, is een nog enigszins normaal scheepsverkeer mo gelijk Aangezien er nog geen uitzicht is op een verandering in het weer en op de komst van regen die zich trouwens toch niet onmiddellijk op de Rijn-peilstand zou uitwerken ziet het er naar uit, dat in de komende dagen de waterstand nog verder zal dalen. Ofschoon de pijn nog lang niet het diepterecord van 1947 heeft bereikt (toen de peilstand bij Kaub 47 c> meter aanwees), is de situatie thans veel ernstiger bij de nog hogere water stand. Er varen nl. thans oneindig veel meer schepen op de Rijn dan twaalf jaren geleden. ingewonnen, doch het bestuur kon zich niet binden aan een termijn waarbinnen het met de voorstellen wilde komen, doch deze zouden niet op de lange baan worden geschoven. De voorzitter van raad van commissarissen, de heer J. Fentener van Vlissingen, zou er persoon lijk op toezien, dat er zo spoedig moge lijk werk van zou worden gemaakt. De eventuele statutenwijziging kwam niet duidelijk uit de verf. De groep- Bonda heeft gepleit voor evenredig stemrecht en het werd niet duidelijk of dit in de statuten zou worden verwerkt. Wel zeide het bestuur, dat men mei de groep-Bonda bevredigende bespre kingen voerde en dat men zou waken tegen een dictatuur van een kleine groep aandeelhouders. De heer H. L. Fentener van Vlissingen junior beklaagde zich omdat hem zater dag de toegang tot de fabriek was ont zegd, hoewel hij in dienst van de N-V. was. Hij vroeg of er rechercheurs in de zaal aanwezig waren, evenals dit op de jaarvergadering het geval was geweest, doch de voorzitter ontkende dit. Hierop zeide de heer H. L. Fentener van Vlis singen junior, dat hem was te kennen gegeven, dat hij zich beter niet op de vergadering kon vertonen. Daar er geen sprake was van een verbod op straffe van ontslag aan employés om op de ver gadering te komen, meende hij aanwe zig te kunnen zijn. Hij eiste tian hel bestuur een verklaring waarom hij die eerder als een gekke clown was af getekend een dergelijke hoge positie als manager voor de Euromarkt aange boden had gekregen. (Buiten de vergade ring vertelde hij, dat hij ontslag had genomen). De voorzitter antwoordde, dat men alleen iemand aanstelt, als men denkt dat hij capabel is. Verder meende de voorzitter, dat deze zaak niet op de vergadering thuishoorde. Op de mening van een aandeelhouder, dat men overwoog een Engels belang in de zaak te halen, om de oppositie de kop in te drukken, zeide de voorzitter dat dit een insinuatie was en volkomen on juist. woorden van dank tot haar blij\tende herinnering aan. Zich richtend tot de leerlingen, wees hij op het grote belang van dit cursus jaar, aangezien aan het eind voor 23 leer lingen, voor het eerst in de nog jonge geschiedenis van de school, het eind examen wacht. Leiding en bestuur der school zijn dankbaar, dat ook de heer Donker, na een langdurige ziekte, zijn werk mag hervatten. De school telt thans 61 leerlingen; het laat zich aanzien, dat zij de plaats die beoogde te krijgen in de onderwijswe reld van Alphen, gaat innemen! Alphia vergaderde In hotel Centraal is gisteravond de jaar lijkse ledenvergadering van de voetbal vereniging Alphia gehouden, onder lei ding van voorzitter C. P. Mulder. Op 5 oktober wordt in Avifauna een feest avond gehouden. Voor de jeugd :s feest op 28 september in hotel Centraal. Trainer H. Dweelaard. die door familie-omstandigheden verhinderd aanwezig te zijn, liet per brief weten. de spelers het komende seizoen wordt verwacht. De vergadering ver klaarde zich ermee akkoord, dat de elf tallen door het bestuur zullen worden samengesteld. Auto tegen scooter Een scooter, bestuurd door de mili tair L. A. V. S., werd gisteren in wijk Hoorn gegrepen door een personenauto afkomstig uit Den Helder, en ongeveer meegesleurd. Oorzaak was, dat de bestuurder van laatstgenoemd voer- iet ver genoeg uitweek. Wonder wonder werden auto en scooter slechts licht beschadigd. Een duoDassd- gierd werd ldoht gewond. Alphense Vriendenclub Zaterdag is deelgenomen aan dt vlucht van Roermond af. De duiven den gelost om 12 uur. Aankomst eerste duif 13-38-12 uur- laatste 13-58-1 7 Th. v. d. Elshout; 2. C. Verdel; 3. 6. 16, 22, 23 A. Dissel; 4, 11, 27. 28, 33. 35 J. Ho- nenes; 5, 12, 17, 21 Gebr. Groenendijk- Lammers; 8 Den Ouden; 9, 14, 34 A. Groene veld; 10. 32 B. Rombouts; 13. 15, 29, 31 J. Rooda; 18. 30 D. van Eik; 19, 26 KI. Vergunst; 20 J. Domburg; 24, 36, 37 Jac. Verkade; 25. 38 D. Verkade. HAZERSWOUDE Niet veel leden, maar veel enthousiasme Gisteravond vergaderde de Hazers- woudse schaakclub in Het Oüde Raad huis, onder voorzitterschap van de heer Jac. Harkes. Hij deelde in zijn begroe tingswoord mee, dat men heeft besloten door te gaan, ondanks het geringe aantal leden. Wanneer men trouw blijft opko men, blijft de clubgeest gehandhaafd. Penningmeester W. van Ofwegen liet een optimistisch geluid horen, Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat men in de competitie van de L.S.B. niet gelukkig is geweest. Geen en kele wedstrijd kon worden gewonnen, zodat degradatie een feit werd. Leden winst door propaganda moet mogelijk zijn. Als winnaar van de wintercompeti tie kwam M. J. Ravensberg bezit van de beker. W. van Ofwegen kreeg zijn prijs voor het snelschaaktoer- nooi en G de Hertog ontving de rode lantaarn als verliezer van deze kamp. Voorzitter J. Harkes en W. van Ofwe- gengen werden herkozen. Men besloot de wintercompetitie weer met een dubbele ronde te spelen. De competitie gaat mei. Begonnen wordt maandag 14 tember. Het eerste tiental bestaat uitM J. Ravensberg, Jac. Harkes, L. kum, N .van den Bosch, H. Merbis, J. Vos. J. P. Cok. W. van Ofwegen, J. va Dorp en P. de Hertog. KOUDEKERK A. D. RIJIS N.C.V.B. De vergadering van de Christen-Vrou wenbond. die morgen zou worden gehou den. is in verband met het overlijd" van één der oprichtsters, mevr. Jonger- bloed-van der Lely, uitgesteld tot dins dag 22 september, 's avonds half aoht ui bet verenigingsgebouw. WOUBRUGGE Oogst van de straat Gevonden: kinderondergoed, witte por- temonnaie, bos sleutels, regenjas, rode ceintuur, stoffer, zonnebril- Verloren: damesrijwiel, armbandje, hals ketting, ballpointpen, vulpen. Inlichtingen: postcommandant rijks politie- Collecte De collecte voor de kankerbestrijding het Koningin Wilhelminafonds, bracht in Woubrugge en Hoogmade respectievelijk op 90 en 35 gulden- Britse verkiezingen De Engelse eerste minister Macmillan heeft bekendgemaakt Hat stond naar Balmoral Castle in Schotland zal begeven voor een onderhoud r koningin Elizabeth Dit betekent dat het Britse rijk algemene verkiezingen op handen zijn. De algemene verwachting rnen weet dat de verkiezingen op 8 of 15 oktober zullen plaatsvinden. Na het avondeten is er door het mooie septemberweer nog tijd genoeg om eens rustig op een bank uit te zien over de zee. HILLEGOM Hersenschudding Twee vijftienjarige meisjes, Gonny Rijn beek en With. C Hageman, kwamen tei hoogte van de stichting Vogelenzang te allen, doordat hun fietssturen in el ka ai haakten. Gonny moest met een hersen schudding naar de Mariastdchting te Haar lem worden gebracht. Fiets gestolen Twee weggelopen jongens uit de stich ting Meer en Bos te Heemstede hebben de fiets van een Hillegommer gestolen. De Noordwijkertioutse politie heeft de knapen Inmiddels aangehouden en de fiets bij de eigenaar teruggebracht. Ongelukkige val Nadat er een nieuwe waterleidingbuis is gelegd, is een groot deel van het wegdek de Veenenburgerlaan niet hersteld Mejuffrouw C. M- J. Dobbe utt Noord wij- kerhout werd hier het slachtoffer van toen zij op haar bromfiets een auto passeerde. Ze kwam in het losse grint terecht, slipte viel tegen het prikkeldraad Met wondinigen aan hoofd en benen moest zij aar de Mariastichting worden gebracht Damclub De damclub Hillegom begint morgen zond het damseizoen. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. Men kan terecht in De kleine Beurs, naast het postkantoor. RIJNSBURG Leuke snelschaakwedstrijd Zoals was te verwachten, bleek de be langstelling voor de snelschaakwedstrijd, die de schaakclub NZH gisteravond ter opening van het seizoen hield, bijzonder groot. Mede daardoor is het een goed be gin geworden, waarbij de vrolijke noot niet ontbrak. Grote blunders werden door iedereen gemaakt enmet gejuich be groet. Na het opmaken van de balans bleken de volgende resultaten te zijn be haald: groep I: 1. M J Goudriaan; 2. A Vletter; 3. H Tipterman-, 4. A Hensing; 5. J. Scho- neveld; 6. L J Goudriaan; groep II: 1- D Schoneveld; 2- H Binnen dijk; 3. W van Egmond; 4 P Heemskerk; 5. Jac Noort; t groep II; 1 N de Vreugd-, 2 A v d Eykel 3. G Slingerland; 4 G Kromhout; 5- D Slingerland. Televisietoestel De heer H. Bogaards, Herenweg 14. Rijnsburg, heeft met een prijsvraag een televisietoestel gewonnen. Landbouwprijzen opgelopen Het algemeen landbouwprijsindexcijfer bedroeg over juli 102 (v.m. 99, v.j. 95), al dus het Centr. Bureau voor de Statistic*, dat der akkerbouwprodukten 115 (v.m. 114, v.J. 124), dat der veehouderijprodukten door hogere prijzen voor varkensvlees, paarden, eieren en molk 99 (v.m. 95 87), dat der kostenfactoren (138, v.m 136). NOORDWIJKERHOUT Juffrouw Dora kreeg gouden medaille Gistermiddag heeft burgemeester Vaj der Weijden in de grote spreekkami van het klooster De Voorzienigheid m< juffrouw Th. E. Vuistman mededelinj gedaan van het feit, dat de Koningij haar heeft onderscheiden met de goude e re-medaille verbonden aan de Orde vai Oranje Nassau. Nadat de burgemeest^ de verdiensten van mejuffrouw Don had opgesomd (onlangs vierde zij haa veertigjarig jubileum als onderwijzeres, verzocht hij mejuffrouw Ilona Schindle| haar vriendin de gouden medaille op t spelden. De inspecteur van het lager ondei wij6. de heer L. Schipper, zei vooral hri enthousiasme en de vriendelijkheid va mejuffrouw Vüietman te waarderen. Burgerlijke stand Geboren: Gerarda A. d v W T van dei Berg en J C Hoogkamer; Gerrit T M. z 1 T J Forrer en T A Klinkenberg; Jozé C M. z v A Duindam en M C van de Voort; Jozefa M A, d v J G Kortekaas ej P Ruigrok; Johanna C M, d v J Gijlswijk en J T Schouten; Johanna A k d v H M M Aartman en C C Heemskerl Ondertrouwd: A J Polak en P M Parli vliet; P L van den Burg en M L J Getrouwd: G A Bouwmeester en H 1 van der Sleet; G A van den Burg en J I C M Keijzer. OverledenDirk Nicolaas van de P vert, 66 jaar. In serre gereden In de nacht van zondag op maandag een motorrijder dwars door de serre Hotel De Vlashoven aan de 's-Gra- damseweg gevlogen. Omstreeks 12 's nachts werd de motorrijder J. J. M. uit Bennebroek door een bestelautr van de fa. Piet van den Burg. die komend van zijn zaak linksaf de Kerkstraat wilde ingaan, tijdens het passeren uit de goede richting gedrongen en vloog door de zij kant van de opbouw, de uit glas en hout bestaande serre In. Dokter Van Praag constateerde slechts! enkele lichte verwondingen bij de motor rijder. De motor en een groot deel van de serre werden grondiger beschadigd. VOORHOUT F eestprogramma Maandagavond 14 sept. beginnen in Voorhout de volksfeesten, die de volgen de twee dagen volledig in beslag nemen: Het programma luid: 14 september, 8 jur: muzikale rondgang door de ge meente en officiële openstelling van het feestterrein aan de Julianalaan. Voorts j prijsjassen, prijsbiljarten en bridgedrive school, na afloop traktatie. 15 september:- kinderoptocht, kinder 1 spelen en kindervariété voor de klassen drie tot en met zes, de Jongeren worden onthaald op een voorstelling in de film- j van de bisschoppelijke nijverheids school, naafloop traktatie. 2 30 uur: ronde van Voorhout (ook niet- inwoners kunnen meedoen), tussen de tweede serie en finale demonstratie i Leidse ren- en toervereniging Swift; 4 uur; was omhangen en routinehinder- j nis jongens van 12 tot 14 jaar; 16 september, 9 uur :tonknuppelen bij 't Overbos en tonnetjerollen. 9.30 uur: ringsteken met personenauto's in het Kievitspark, 10 uur-, tobeetjesteken op de j fiets, 2 uur; ballensport, 3 uur; onthoof ding van Landru, 4 uur; stoelendans, 8 uur; prijsuitreiking. Er is ook weer een etalagewedstrijd. Burgerlijke stand GEBOREN: Inge C. E., dr van J. J B Jansen en C. Th. v. d. Putten; Petrus M„ zin van C. S. Nederpel en C. M. Pe ters; Cornelia A., dr van L. P. M. van Velzen en C. E. Romijn. ONDERTROUWD: N. F. Wolken, 24 jr (Velsen) en M. L. P. v. d Nipuwendijk. GETROUWD: J. H. Edelaar. 24 jr (N'OordwJiO'Ut) en C. C. van Werkhoven, jr; J. J. Bel, 60 jr en C. Brouwer, 50 (Leiden); J. de Groot. 27 jr en G. Poelman. 22 jr (Noordwijk). OVERLEDEN: Johanna van Dijk—van der Klugt, 80 jr; Christina J. van Ber kelMaat, 71 jr. ZOETERWOUDE Zwaaiende jongen in botsing met Russen Doordat hij ad zijn aandacht had ge richt op een paar aardige meüsjes botste een jeugdige bromfietser Uit Hazers- wouide op de Sohenikelweg al wuivend tegen een auto van de Russische ambas sade. Auto en bromfiets werden bescha- Val met bromfiets Een bromfietser uit Lendschenidam raakte op het fietspad langs de Dr. Kort- mannstraat de macht over het stuur kwijt. Hij kwam te vallen en moest met hoofdwonden en een hersenschudding naar het academisch zriekenttiuis te Lel den worden gebracht. Botsing Een rijwielster ls in botsing gekomen met een achteruitrijdende vrachtauto, be stuurd door een Leddenaar. De fiets werd beschadigd. Bij koninklijk besluit is benoemd secretaris-generaal van het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid mr. G. van der Flier, thans plaatsver vangend directeur-generaal van de volks huisvesting en de bouwnijverheid. Hij volgt dr. A. H Günther op, die be noemd is tot secretaris-generaal var ministerie van binnenlandse zaken. De lieer Günther is op zijn beurt de opvol ger van mr. J. M. Kan, die staatsraad geworden. De heer Van der Flier is in 1911 Ruinen geboren, waar zijn vader H( vormd predikant was en studeerde rech ten en geschiedenis De heer Van der Flier begort zijn telijke loopbaan bij liet hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier Van 1942 tot 1945 was hij adjunct-secreta ris van de directie Wieringermeer (Noord- i.ostpolderwerkenen van 1945 tot 1948 secretaris van het bureau wederopbouw boerderijen. In 1948 werd mr. Van der Flier hoofd van de afdeling algenu zaken der centrale directie van de weder- cpbouw en volkshuisvesting Sinds 1954 bekleedt hij de functie van plaatsver gend directeur-generaal van de volkshuis vesting en de bouwnijverheid De heer Van der Flier heeft zitting in al van commissies en vertegenwoordigde Nederland vele malen in de woningbouw- nissie van de Economie Commission for Europe, een orgaan van de Verenigde Naties. Hij maakte in de laatste jaren studiereizen naar de meeste Europese landen. Hij bekleedt verschillende maatschap pelijke functies; o.m. is hij diaken van de Hervormde gemeente Den Haag-Loosdui- vice-voorzitter van de Hervormde emigratiecommissie en bestuurslid van het Nederlands-Hervormd rusthuis te Loosduinen. Hij heeft verder grote be langstelling voor de kunstgeschiedenis en monumentenzorg De nieuwe secretaris-generaal is officier in de orde van Oranje-Nassau. Oprichting van een NCRV-kinderkoor In Den Haag is men thans bezig met de oprichting van een NCRV-kinderkoor, onder- leiding van Marinus Borstlap, >le bekende dirigent van het Chr. Haags Knapenkoor. Het koor wordt opgericht in samenwerking met de Ned. Chr. Radio Vereniging en de bedoeling is, dat het ongeveer tien uitzendingen per jaar krijgt, waarvan drie in motetstijl zijn, twee met instrumentale begeleiding (Orff-instrumentarium) en dan nog en kele met geestelijke- en volksliederen. De eerste manifestatie zal plaats hebben bij de viering van het 35-jarig bestaan van de NCRV op 24 november in de Buurkerk te Utrecht. Er wordt een zo uitgebreid mogelijk repertoire samenge steld. Jonges en meisjes van 10 tot 15 jaar kunnen zich aanmelden, maar als eisen worden wel gesteld een bepaalde muzika liteit en een goede stem. Er zal een stren ge selectie worden toegepast. Schriftelij ke aanmelding staat nog open bij de adressen Haringkade 149 en Perenstr. 41 Den Haag. Dirigent Marinus Borstlap is reeds met een kern aan het werk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 6