Twee Katwijkse jubilarissen vakbeweging gehuldigd KATWIJK AAN ZEE Groen van Prinstererschool gistermiddag geopend werd VISSERIJGOLFJES Westduitse trawlers gaan weer naar visgronden speuren NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 8 SEPTEMBER I9SI Blijde dag voor Hervormde Schoolvereniging ONDER GROTE BELANGSTELLING had gistermiddag de officiële opening plaats van de nieuwe Groen van Prinstererschool te Katwijk aan Zee. Nadat ds. P. Moerenhout als voorzitter van het bestuur der Hervormde Schoolvereniging op uitvoerige wijze de voorgeschiedenis had geschetst, verrichtte burgemeester H. Duiker de opening. Onder anderen waren aanwezig het voltallige college van B. en W., de gemeente secretaris, de heer A. Bogaard, inspecteur voor het l.o. in de inspectie Leiden, het bestuur van de Hervormde Schoolvereniging te Katwijk aan den Rijn, het bestuur van de Geref. schoolvereniging, de Hervormde kerkeraad en de oud-schoolhoofden, de heren P. Siderius, C. van der Rhee en P. van der Laan. Ds. Moerenhout releveerde in zijn toe spraak, dat de school in september 1948 haar intrek nam in het gebouw aan de Remisestraat, aangezien de school aan de Voorstraat, een der oudste Hervormde scholen in de gemeente, te klein werd voor het steeds groeiend aantal leerlin- Groei In 1953 werd ook de school in de Re misestraat (die inmiddels de naam Groen van Prinstererschool had gekregen) te KATWIJK Loop der bevolking Na de stilstand in juli, is in augustus de bevolking van Katwijk weer met een 40-tal toegenomen. Op 1 augustus waren er 29 034 inwoners en op i september 29.074. Door geboorte en vestiging steeg het zielental met respectievelijk 66 en 128. terwijl het door overlijden en vertrek daalde met resp. 12 en 142. KATWIJK AAN DEN RIJN Over loslopende hond gevallen Een motorrijder kwam op de Vinken- weg te vallen over een loslopende h%nd. De motor werd beschadigd. De politie zoekt de eigenaar van de hond. KATWIJK AAN ZEE Bezichtiging nieuwe school Voor de bezichtiging van de nieuwe Groen van Prinstererschool is het volgen de schema vastgesteld; vanavond ouders wier naam begint met een van de letters A tot en met L. morgenavond de verdere ouders, donderdagavond worden al dege nen verwacht, die aan de bouw hebben meegewerkt en vrijdagavond onderwij zers van andere scholen en verdere be langstellenden De avonden beginnen om 8 uur. De heer C. Kwakernaak zal het door hem van de bouw gemaakte filmpje vertonen. Insluiper (s) actief Een bewoner van de Boulevard deed aangifte, dat van hem en van enige an dere inwoners, bij elkaar enkele honder den guldens zijn ontvreemd. Men ver moedt, dat dit het werk is van een of meer insluipers. De politie stelt een on derzoek in. Wedvlucht De postduivenvereniging De Rijnmon- ders hield zaterdag een wedvlucht met oude en jonge duiven van Roermond af, afstand 156 km. In concours 181 duiven, gelost om 12 uur met noordoostelijke wind. Eerstaankomende 13 uur 17 min; gemiddelde snelheid 1357 02 m p. minuut. De uitslag is als volgt; J Jungerius 1, 8 en 44; J Heemskerk 2, 19. 27 en 43; Th van Essen 3, 6, 18 en 26; A Geyteman 4. 14 en 15; N Barnhoorn 5, 10. 17. 20, 21 en 29; B Paauw 7. 9, 13. 16, 22, 28. 31, 33 en 37; Kr. Monster 11, 12 en 28; M Souve- réin 23, 25. 34 en 42, N Klein 24, 35. 36 en 41; Th de Kluiver 30; J A van Hors- sen 32; Kr Schaap 39 en 40; A Hoek 45- Kleuter onder auto In de Friezenstraat werd een 5-jarig jongetje, dat plotseling de straat over stak, door een bestelauto gegrepen en tegen de grond geslingerd. Het knaapje kwam met de schrik vrij. Hoog en laag water Woensdag; hoog water 7.18 en 19.45 uur, laag water 3.06 en 15.19 uur. NIEUWVEEN Geref. vrouwenvereniging De Geref. vrouwenvereniging Eunice oef morgenavond kwart voor acht haat vergadering in dit seizoen houden klein, doordat er zich vele jonge gezin nen vestigden in de nieuwe woonwijk. Nadat begin 1953 de eerste stapper! hier toe waren ondernomen, kreeg het be stuur op 28 december van dat jaar be richt, dat op de urgentielijst voor 1954 de bouw van een zesklassige school stond. Er werd grond gereserveerd bij „Het witte hek". De groei bleef doorgaan en in 1956 er waren toen 12 leerkrach ten moesten 5 klassen elders worden ondergebracht; drie ervan kwamen in het gebouw van de openbare school en twee in nood- lokalen van de Oranjeschool. Deze spreiding kwam de schoolgemeen schap uiteraard niet ten goede Ondertussen werd geprobeerd de urgentie voor een 6-klassige school te doen vervangen door die voor een 12-klassige school. Schot Doordat de „Vereniging voor l.o. en u.l.o." zich bereid verklaarde haar eigen bouwvolume aan de Hervormde school vereniging af te staan ten behoeve van de bouw van een 12-klassige school mits er per 1 september 1947 drie lokalen van de openbare school werden ontruimd en de school aan de Remisestraat per 1 sep tember jl. aan de genoemde vereniging werd afgestaan, kwam er schot in de zaak. Op 30 september van het vorige jaar kon de bouw van de nieuwe school worden aanbesteed. De bouw werd opgedragen aan dc aan nemer W. Ouwehand en Zoon; op 26 sep tember 1958- werd de eerste steen gelegd Architecten waren de heren Verloop en Van der Meij. Ds Moerenhout dankte allen, die op een of andere wijze aan de bouw en de voorbereidingen ertoe heb ben meegewerkt Burgemeester Duiker bracht in zijn openingstoespraak naar voren, dat dit de s'ierde school in Katwijk is. die hij mocht openen. Ten aanzien van de naam der nieuwe school merkte hij op, dat Groen van Prinsterer tegelijk aristocraat en democraat was. Hij wilde onder méér goed onderwijs voor alle geledingen van het volk. Geboren pedagoog De bui'gemeester feliciteerde zo wel bestuur als het hoofd, de heer D. Goedhart, die hier deze week zijn 30-jarig jubileum viert, van harte met deze prachtige, nieuwe school Hij noemde de heer Goedhart een géboren pedagoog, die ook buiten schoolverband veel doet voor de jeugd van Katwijk, onder anderen als voorzitter van de Vereniging voor. Veilig Verkeer. Nadat de heer C, Kwakernaak het filmpje over de geschiedenis der school, getiteld „Wat was, wat kwam en wat bleef" had gedraaid, werd het woord gevoerd door inspecteur A. Bogaard, die er op wees, dat het leeuweaandeel van het werk der inspectie vöor de nieuwe school voor rekening van zijn voorgan ger, de heer D. Machielsen, komt. Namens de centrale kerkeraad sprak ds, Offeringa. Hij sprak zijn bewonde ring uit over het nieuwe gebouw, waar van de hal binnenkort door de Hervorm de Gemeente zal worden gebruikt om er kerkdiensten in te houden. Kapelaan J. N. Tenniglo wenste het bestuur, het hoofd en het personeel ge luk met de school. Vervolgens voerden nog het woord de heer J. A. Blom, voorzitter van de chris telijke lagere en ulo-school, de heei J. M. Bartelse namens het Gereformeerd Bij de opening van de Groen van Prinstererschool te Kat wijk. Burgemeester Duiker felici teert voorzitter ds. Moerenhout. Rechts: schoolhoofd D. Goedhart. Foto D. Kruyt schoolbestuur, de heer J. Vink namens, collega's en bestuur van het b.l.o., de heer P. Siderius, oud-hoofd van de Oranjeschool, architect D. Verloop, die zijn dank uitsprak aan het adres van B. en W„ de hoofden van gemeentewer ken en gasbedrijven, aan schoolhoofd Goedhart, aan de heren Van Beelen, Slootweg en hoofdaannemer Ouwehand. De heer W. Ouwehand dankte school hoofd Goedhart voor de prettige samen werking. Hij schonk de school een radio. Blijdschap De heer Goedhart noemde de gods dienst dé grond van alle blijdschap. Zon der Christus is er wanhoop. Het geheim van de Groen van Prinstererschool is de opengeslagen Bijbel, het kompas waarop de school vaart. Namens het. personeel overhandigde de heer Goedhart voorzit ter Moerenhout een nieuwe voorzitters- Bij het binnengaan van de school komt men in een grote vestibule, ver volgens in de hal. Boven zijn twaalf klassen met een bestuurskamer. De heer Gerritsma uit Voorschoten maakte de wandversiering. Onder de belangstellenden merkten, wij nog op de heer Rijkeboer, directeur van de technische school, en de héét C. Varkevisser, directeur van de visserij- De officieel erkende MIDDENSTANDSCURSUSSEN van het (geen leeftijdsgrens meer'.) ONDERWIJS-INSTITUUT „M.E.A.B." o.l.v. M. van der HORST Herengracht 4 - Leiden - Tel. 01710-30660 (Door het I.M.O. erkende Midder.standsopleiding) beginnen in KATWIJK AAN ZEE: morgen, jvoensdagavond ottt 7.15 u. INLICHTINGEN en INSCHRIJVINGEN: morgen voor het begin van de lessen In LUNCHROOM VAN RIJN, Princestraat 27, tel. 3819- ENGELS A DUITS voor beginners en gevorderden (beginnen maandag a.s.!) WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B.'' LES!! (Dit seizoen slaagden 224 ónzer kandidaten NIEUWS utdeSLEUTELSTAL Leiden leent geld De gemeenteraad van Leiden zèl vol gende week vier voorstellen vöor geld leningen behandelen, respectievelijk van 787.000, 361.000, 320.000 en 782.000. Deze geiden zijn bestemd voor de bouw van een r.k. school voor buitengewoon lager onderwijs aan 't Philosophenpad, de stichting van een grossierscentrum voor groente en fruit, vernieuwing van dé riolering, verbetering van de open bare verlichting van de Da Costastraat, de reconstructie van de Boerhaavelaan, de Marienpoelstraat en dè tussènliggende wegen. Woonruimtecommiösie in Leiden Burgemeester eri wetuouders van Lei den stellen de raad voor de heren P. C. A. ten Broek, B. J. Huurman, J. dé Jong, B de Kier en J. H. Schüller opnieuw tot lid van de commissie van advies voor de Woonruimtewet te benoemen Overheid stelt bijna half miljoen beschikbaar VIJF VISREIZEN van elk veertig dagen zullen eind van dit jaar door grote Westduitse trawlers worden gemaakt voor het opsporen nieuwe verre visgronden. De Westduitse regering ziet h(^t belang van deze speurtochten in en heeft voor dit tweede opsporingsprogramma van jaar een bedrag van bijna een half miljoen gulden beschikbaar gesteld. De reizen, die in het programma zijn opgenomen, zullen leiden naar zeeën bij de Vlaamse kaap ten oosten van New Foundland, Noord Lab dor, zuidwest- en zuid-Groenland. In het voorjaar van volgend jaar zullen voorts enige reizen worden gemaakt naar de St. Laurens Golf en zuid west-Groenland. Het exploreren van nieuwe visgronden is voor de West' duitse Irawlervloot een dwingende noodzaak geworden, aldus een mede deling van bet bedrijfskantoor te Bremerhaven. Een noodzaak omdat de visgronden bij IJsland verloren zijn gegaan en de andere traditionele visgronden teruglopende vangsten aangeven. Ook in hét begin van vorij de Westduitse trawlers mei de Overheid onderzoeking; nieuwe visgronden gemaakt. M< lden bber lachtig 'orieksschepen de rijke visscholen bevis ten. De toen ontdekte gronden konden alleen in de zomermaanden worden be nut, omdat drijfijs' e'n zware stormen de visserij in de wintermaanden beletten. Nu zullen de trawlers in de wintermaanden Ook nieuwe Irawlmethoden Niet alleen heeft het Westduitse bedrijf gelden ontvangen voor dit opsporingspro ject. Ook zullen nieuwe vangmethoden voor de visserij met het trawlnet op ha ring in de Noordzee worden beproefd. Nog dit jaar zullen twee haringtrawlers in de Zuidelijke Noordzee enige experi- proevén van nieuwe trawlnetten, die naar verschillende diepten in de zeeën kunnen worden gedirigeerd, al naar diepte van de scholen haring, op het echolood en de loep worden ge registreerd. Ook Russische trawlers ex perimepteren met dergelijke netten. Di haringvisserij wordt tot "nu toe alleei met netten, die over de zeebodem schu ren, uitgeoefend. Alje reizen worden door het Westduit: visserijbedrijf (ruim 200 trawlers u: gevoerd :oekir De esultal onderzoekingen worden openbaar g aakl', zodat ook de vissers van ande: landen van Het Westduitse 'initiatief pro fijt •ekker Haringproblcem In Nederland is men met de a: van vismeelharing in een probleem ward geraakt. Vorige week is zovee zouten haring naar de pufschuit v< zen, dal de vismeelfabrieken GEKRO, De Toekomst, Noordholland en Son de voer niet meer konden verwerken. ken overgegaan tot opslag van de aange voerde kantjes. Een voor de redf OP een afdelingsvergadering van de christelijke bond van over heidspersoneel, gisteravond gehou den in de Oranjezaal van het jeugd huis, zijn de heren A. Mieras en J. van Rijn gehuldigd in verband met hun veertigjarig lidmaatschap de bond. Voorzitter B Vooys dankte hen voor de trouw, waar mee zij de arbeidersbeweging heb- en gediend. Uit waardering ont- ingen de jubilarissen een oorkonde n een map. De heer Mieras sprak een dank woord, mede namens de heer Van RijnHij herinnerde aan de moei lijke beginjaren en prees de pioniers van de christelijke vakbeweging hun doorzettingsvermogen. Steeds moet er echter voor worden ge waakt, dat de stoffelijke belangen de geestelijke waarden niet verdrin- gen. Tevoren had de voorzitter de eden opgewekt tot grote activiteit ■n het nieuwe vergaderseizoen. Hij bracht verslag uit over de jubileum vergadering van het C.N.V. Tot af gevaardigden naar de landelijke vergadering werden aangewezen de heren B Vooijs, J. Souverein, D. Meijvogel en P. Guijt. Enkele leden oefenden kritiek uit op het beleid van B. en W. inzake de bezoldiging van de middelbare ambtenaren. Op de foto van links naar rechts de heren Van Rijn, Mooij en Mieras Foio D. Kruyt minder prettige maatregel, aangezien de lege kantjes ook weer des té langer roulatie zijn. Garnaal op de kust Er worden de laatste dagen redelijke garnaal vangsten op de kust gemeld. Te IJmuiden en Scheveningen varieerden de garnaalvangsten per kotter van 50 tO' kg per dag. Dit zijn vangsten, die laatste anderhalf jaar niet meer zijn vi gekomen, De SL, 9 voerde eind voi week te Scheveningen van een dag serii 60 kg aan, de SCH. 26 en SCH. 59 elk 55 kg. De garnaal is klein van stuk maar levert van f 1.60 tot f 2 per kg op Maandag a de r irkt Er was maandag, zoals voorspeld, e rote aanvoer te IJmuiden. Er stonden e vishallen ruim 10.000 kisten vis, wa ij van- -de kustloggers en kotters 625 isten tong en 1800 kisten schol. Vooi erden gelost 1050 stuks stijve kabelja ren, 1100 kisten schelvis, 450 wijting. 300 ul en kabelj; aring, 1600 honderdei wlei lost de flinke besommers. De IJM. 36 Jacoba Ge- zina, die op 28 augustt gaan, voerde aan 1000 kisten en 200 stuks stijve kabeljauwen en maakte hiervooi f 27.400. Bij de vangst waren 575 kisten verst haring. Deze haring werd met f 18 to' f 22 betaald, terwijLde zuidharing slecht: van f 14 tot f 18 noteerde. Makreel var de 36 ging van de hand voor f 17 tot f 2« per kist De andere noteringen warer middelmatig: schelvis met notennger van f 42 tot f 30 voor het buitenland er kabeljauw eveneens voor export vooi f 130 'tot f 100 per kist. Ook de KW. 101 Nestor was aan dt markt. Deze trawler ging op 29 augustu: naar zee en marktte nu voor f 16.000 1100 kisten vis, waar bij 770 verse haring. Voorts werden aangevoerd 145 kantjes. Van de Helderse vloot was de Machiel HD. 108 present met 1050 kisten, noordharing en makreel. De beso was f 22.200 voor een op 26 augus' gonnen reis. Voorts zorgde de VL. 131 voor 675 kisten haring en 585 kantjes de SCH. 261 voor 1050 kisten, meest ring en makreel. Uit de kottervloot was de KW. 33 r binnen gekomen met 375 kisten vis f 9000 te besommen. De KW. 46 ha: een besomming van f 8800 voor een voer van 385 kisten vis. Deze aanvo« bestonden uit makreel, schelvis en haring. Op de visgronden Van de drie opgelegde stoomtraw Herman, Viós I en Haarlem is de IJM. 9 Haarlem zaterdag weer naar zee vertrok ken. Het schip blijft gedurende de haring- tijd voorlopig nog drie maanden in de vaart. Ook.de Postboy van de VEM ging zaterdag naar zee. Maandag! hepen al weer om de Noord, het i De echter aan de geringe kant: van 15' 200 manden schelvis, haring en koolvis per etmaal. Voorts werden wat kabel- jauwtjes scheep gehaald op de Viking- bank. De IJM. 15 Emma meldde trekken van 2 pakjes, de Job Gouda trekken 50 manden. Zuidelijker werd gevist op de Oostbank, waar de haringvisserij van 70 tot 180 kantjes per etmaal opleverde. A! leen overdag werd daar gevist. De traw ier Dirkje meldde een dagvangst van 10 kantjes, de Allanwater een dagvangst van 90 kantjes en de Golfstroom trekken van 20 kantjes. De RO. 46 Claesje ving van twee trekken slechts 20 kantjes. De KW. 99 had een dagvangst van 180 kan tjes. Vandaag druk in IJmuiden Ook vanmorgen was het weer druk e hallen in IJmuiden. De KW. 76 liep' innen met 420 kisten vis, de HD. 79 met 550 kisten vis, de IJM. 33 Thorina met 1300 kisten, de KW. 74 met 700 kisten, de KW 87 met 1100 kisten, de KW 135 met 875 kisten en de KW. 40 met 200 kisten Voorts meldde de KW, 4 Golfstroom, dal et een vangst akre het midden en :inde van de week te verwachten sche pen behoren nu: KW. 153, KW. 32, KW. 4 lugustus, Maria van Hattem, Me- VL 110 van 29 augustus en Jo. hannes Polderman, Amsterdam, Toronto. Claesje, KW 82. KW 122 en VL. 121 van VOORSCHOTEN Botsingen Het kruispunt bij de Haagse Schouw heeft in de loop der jaren al heel wa automobilisten een onvoldoende bèzorgu op het punt reactie-vermogen Zondag kwam een auto, bestuurd door A. H. C uit Wassenaar, in botsing met een auto. bestuurd door mevrouw C G. P. B. ui' Amsterdam Dé een stond voor het stop licht en de achterop rijdende auto kwam mgen zijn voorganger tot stilstand me' als gevolg materiële schade. Op de Donklaan stond gistermorgen m auto geparkeerd Eén bromfietser ?ed tegen deze auto op en veroorzaak!.' :hade. De bromfietser meende van de nanciële consequenties af te zijn me ior te rijden. Hij kon echter wordei ■hterhaald, Het bleek A. v, D. uit Le: den Meer geld nodig voot rioolzuivering in Leiden-noord idini; ntiti 17.50' In de zitting van 26 september l9fc- heeft dè raad van Leiden bééchikbat gesteld f 2.600.000 voor de uitbreidn van dè rioolwaterzuiveringsinrichtn aan de Slaagh- of Stinksloot en f 637.3 voor de uitbreiding van het noordelijtó rioolgemaal aan de Maresingel en ht leggen van een nieuwe persleiding. De stringente voorschriften met bè. trekking tot de bestedingsbeperking heb: ben in de afgelopen jaren gènoopt dj. uitvoering der bedoelde objecten enigii tijd op te schorten. Thans liggen d« financiële mogelijkheden gunstiger, teit wijl anderzijds uitstel bezwaarlijk vètj antwoord is. J Zoals nog onlangs werd medegedeeld, maakt dè voortschrijdende woningbouw in het zuidwestelijk stadsdeel het drinl eend noodzakelijk om, in afwachting vat de bouw van een zuiveringsinstantie naj bij dè Vliet, de riolering van dat stads deel aan te sluiten aan het noordelijl rioolgemaal. De zuivering van rioolwater, ooi uit andere stadswijken, welke nog nié| op de centrale riolering zijn aangesloten zal eerst kunnen geschieden nadat dt uitbreiding van de rioolwaterzuivering^ inrichting aan de Slaagh- of Stinkslö! iS totstandgekomen. Door dijkgraaf en hoogheemraden Rijnland is herhaalde malen aangedron gen op zuivering van het af te rioolwater, ten einde vervuiling boezemwater tegen te gaan. Dè vergun ningen tot het lozen van ongezuiverd rioolwater op boezemwateren wordei dan ook voor een bepaalde tijd verleend Aan de vergunning tot het lozen va rioolwater op de Trekvliet, welke dal college heeft verleend tot uiterlijk 1 januari 1961, is onder n waarde verbonden, dat de lozing worrfi gestaakt indien daarvan te veel nadeel of hinder voor de zuiverheid van Rij! lands boezem is te verwachten. De uitbreiding van de rioolwaterzuivi ringsinnchting en van het noordelijk rioolgemaal, alsmede het leggen nieuwe persleiding kunnen thans geen uitstel meer lijden, zodat hiermede met spoed moet worden aangevangen. De uit 1954 daterende raming de ten is uiteraard niet houdbaar m> Volgens een nadere raming zal het door de raad beschikbaar gestelde kre diet ad f 2.600.009 met f 700.000 en Hat viin f 637 500 met f 165.000 moeten worden verhoogd. Gebouwtjes op terrein van Endegeest In de afgelopen zomermaanden is uit breiding gegeven aan het aantal patiën ten van de psychiatrische inrichtingen Endegeest e.n Voorgeest, dat in het kader van de arbeidstherapie in het park var de inrichtingen te werk is gesteld. Voor de nieuw gevormde „buitenploe- gen" van patiënten zijn echter vrijwel geen ruimten aanwezig, waar de koffie- en theepauzen kunnen worden verricht, wanneer de weersomstandigheden het arbeiden in de open lucht niet toelaten. Uiteraard zal het ontbreken van der gelijke ruimten zich des te sterker in wintermaanden doen gevoelen. B. en W. van Leiden wensen hierin te voorzien door de bouw van een drietal semi-permanente gebouwtjes op het ter rein van de inrichtingen. De kosten van deze gebouwtjes, waarvan er één zal moeten dienen als bergruimte, kunnen worden geraamd op f lO.OOO. welk bedrag in 10 jaren kan worden afgeschreven. Nieuw7 Geref. rusthuis Wij vernemen, dat de verhuizing nog deze maand zal plaats hebben. Daarna zullen de overige bewoners successieve lijk hun kamers kunnen betrekken. Bouw Meerburgerpolder Ter verkrijging van bouwrijpe terrei. en in de Meerburgerpolder, gelegen tus- en de Hoge Rijndijk en het Rijn-Schie- kanaal, hebben B. en W. van Leiden een it werpen. De bedoelde ter- .m. bestemd voor de bouw i, winkels, autoboxèn, open idere gebouwen, een bejaar dencentrum en openbaar groen. Volgende week in Leiden collecte voor Margriet In de week van 14 tot en met jg sep tember wordt in Leiden onder de leuze: „Aarzelt niet, steunt Magriet", de jaar lijkse collecte gehouden, waarvan de op brengst is bestemd voor de medische ver zorging van kleuters van 1 tot 6 jaar vai alle gezindten, woonachtig in Leiden. Dahlia-competitie te Haarlem Gisteren werd op de wekelijkse keu ring in het Haarlemse Krelagehuis de competitie gehouden tussen de best op water houdbare dahlia's. In elke klasse was een wisselbeker beschikbaar voor de soorten die de meeste punten behaal den. Deze due trofeeën werden dit jaat* alje^behaald door de fa. D. Bruidegom De volledige uitslag van de beoorde ling luidt als volgt: Ras pompons: 1 en wisselbekèr: Cla rity, 8.57 p.; 2. Tenderness 8 p.; 3. Pom of Poms 7,01 p 4. Daphne 7 p. Alle ingezonden door de fa. D, Bruidegom Baarn. Middelgrote variëteiten van alle ras* 1: 1wisseibèker; Dec. Horn of enty, 9,29 p., fa D. Bruidegom, Baarn: c. Pontiac. 8,29 p., N. J. van Oosten. Den Haag; 3. dec. Disneyland, 8 p., fa, Fv. Maarse Dz. Jr., Aalsmeer; 4. è.c Man. requi-n 7 7 p N J. van Oosten, Den Haag; 5 dec. Oklahoma 7 p., A J. Kop9, Grote variëteiten van alle rassen; 1 en isselbeker: c. Promise 8.57 p., fa. n Bruidegom, Baarn; 2. dec. Decora, 8 38 fa. K. Maarse Fz. Jr., Aalsmeer''3 -C. Poolijs 7.56 p., A. J. Kops, Hi'lle-' om; 4 c. Goadess. 7.5 p., fa. D Brui- degom, Baarn; 5/6. c. G. 5. C, Geerlings. Heemstede en c. Jennifer Toome, fa. D. Bruidegom, Baarn, beide 7,28 p.; 7, s.c fa. D. Bruidegom.' Baarn ..oernde variëteiten wérd bovendien het certificaat van houdbaar- ei d toegekend. Franse letterkundige prijs voor Perse De Franse nationale grote prijs voor ode ',s Jaar toegekend aan dt ciicptei Sajnt John Perse voor zijn ge hele werk Sain John Persr het pseu doniem van Alexis Leger, die voor dt secretaris-generaal van buiten- landse zaken was. Symbol, 7,01

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4