Toekomstbeeld westelijk deel van Alphen aan den Rijn Plaats voor bejaardencentrum, lyceum en drie kerken Raaclsagencla Stil en vast Matroos kwam in vlammen om KOERSEN AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DINSDAG 25 AUGUSTUS 1959 Herziening uitbreidingsplan H T^^EINDE EEN DUIDELIJKER inzicht te krijgen in de te verwachten ;q u structuur van de gemeente Alphen aan den Rijn en wegens een gewij- zigde behoefte aan bebouwing is het in 1953 vastgestelde uitbreidingsplan jjj in onderdelen „West" nader bezien; een wijziging daarvan is inmiddels 1 voorbereid. Dit gewijzigde plan heeft ter inzage gelegen. Er zijn bezwaren is tegen ingebracht door: het bestuur van het Chr. lyceum te Alphen aan den R'jn; T. A. Kooij Johnn te Alphen; de stichting R.K. onderwijs; de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland te 's-Gravenhage; de stichting voor Christelijk Nijverheidsonderwijs te AÏphen aan ^en Rijn' Samsom N.V., eveneens te Alphen. Al deze bezwaren wijzen B. en W. af. In het herziene plan is opgenomen het het architectenbureau gehele gebied, dat begrepen thans van kracht zijnde plan „West", uitzondering van een perceeltje nabij het Sint Jorisplein, dat is opgenomen in „Regeling bebouwde kom Schoolstra Aan de noord-, oost- en zuidzijde zijn bieden binnen het plan gebracht, welke buiten het plan van 1953 zijn gelegei b) Weg en brug e> Een belangrijk element in het plan het tracé voor een wee ter vervanging t van een gedeelte van rijkswee nr. 11. Dit tracé loopt aan de noordzijde van en I langs de spoorbaan AlphenLeiden en sluit door middel van een rotonde aan op de Prins Bernhardlaan. Wanneer in de toekomst als eevolg van de aanleg van een nieuwe rijksweg het thans geprojec teerde tracé zijn betekenis voor het door gaande verkeer zal verliezen, zal het de functie van invalsweg behouden, ■j Opdat de bebouwing en met name het winkelcentrum aan weerszijden van de( Rijn nog meer tot een geheel zal kunnen uitgroeien, is in het verlengde van het Burgemeester Visserpark aan de Hoge Zijde en van de Thorbeckestraat aan de r Lage Zijde een brug over de Rijn gepro- jecteerd. I Het aantal spoorwegverbindingen voor de industrieterreinen in de noordwest- van het plan is teruggebracht tot twee. Voorts zijn de twee havenarmen in het industriegebied teruggebracht tot één langere, anders gesitueerde arm. Geen woonstraatjes99 j De vestiging van een productiegebouw van N. Samsom N.V. ten zuiden van het I zwembad is in het plan verwerkt. Gezien 'het karakter van het bedrijf en de ar chitectonische opzet van de bebouwing lis een enigszins centrale ligging nabij een recreatie- en woongebied verantwoord. Ter voorziening in de gebleken be- Jhoefte is het aantal in het plan-West opgenomen openbare en bijzondere [gebouwen uitgebreid. Het gewijzigde biedt plaats aan verscheidene ilagere scholen, aan een drietal ker- [ken, aan een lyceum met sportterrein, 'aan uitbreiding van de gebouwen van de lagere technische school leen bejaardencentrum. De plannen voor deze objecten zijn voor een deel reeds in uitvoering dan wel voltooid en ten dele reeds zover voorbereid, dat verwacht mag worden, dat bin nen enkele jaren vele der geprojec teerde openbare en bijzondere gebou wen tot stand zullen zijn gekomen. In het herziene plan heeft de projectii van de woonwijken een meer open ka rakter verkregen. „Woonstraatji zoveel mogelijk vermeden. Op verschei- terreincn voor kinderspeelterrein De belangrijkste, in het plan opgenomen elementen van openbaar groen worden ge door het vogelpark Avifauna, het en het ten zuiden daarvan rond om een reeds bestaande vijver geprojec teerde groen in het noorden en door het vergroten Bosp.ark in het zuiden. P. Groenhart Alphen aan den Rijn, Anna van Buren- 'aan 1, opdracht verstrekt voor het ont werpen en het bouwen van een fabrieks complex aan de in aanleg zijnde insteek- haven in de gemeente Vianen Het is de bedoeling, dat deze fabriek wordt aangepast aan de eisen, die gesteld worden aan de bouw van plastic gen. Hiervoor is het noodzakelijk, dat grote aandacht wordt besteed warming en ventilatie van de werkplaat sen. De schepen zullen in deze werkpl, sen volgens een „lopende bandsystei worden vervaardigd. Voorlopig wordt een onderdeel van complex gebouwd, hetgeen naar behoefte kan worden uitgebreid. Aankoop van gronden Ten behoeve van de verdere ontwikke- ng van het deel der gemeenten Alpher an den Rijn tussen de Hoofitetraat, de Aarkade, de Oranje Nassausingel en Willem de Zwijgerlaan, is het nodig, de gemeente het eigendom verkrijgt het perceel, kadastraal bekend als meente Oudshoorn", eigendom van de heer H. Schouten te 's-Gravenhage. Met dt eigenaar is overeenstemming bereikt ovei •dracht van deze grond aan de ge meente voor een bedrag van f 10.893. Notaris Plas ngang van 1 september aanstaande de heer H Plas op zijn verzoek ontslag verleend uit zyn ambt vai notaris ter standplaats Aarla'nderveen. Verlichting torenuurwerk Hervormde kerk te Aarlanderveen De heer C. Kempenaar, Zuideinde 20 te Aarlanderveen. wil op zijn kosten in dt toren van de Hervormde kerk te Aarlan n uurwerkverlichting doen aan brengen. B en W hebben de heer Kem penaar medegedeeld, dat zij met vee: waardering van dit voornemen hebben kennis genomen Daaraan is de opmerking toegevoegd, dat, aangezien de toren eigen dom is van de Hervormde Gemeente van Aarlanderveen. de kerkvoogdij toestem ming tot het aanbrengen van de verlich ting moet verlenen. Zij hebben zich in beginsel bereid verklaard de raad eer voorstel te doen om de aan de aan de gemeente over te dragen uurwerkverlich ting te aanvaarden en het onderhoud van de installatie en de kosten van elektrici teitsverbruik voor rekening van de ge meente te nemen. Op een desbetreffend verzoek heeft de kerkvoogdij zich inmiddels bereid ver klaard haar toestemming te geven. Ter oriëntatie kan nog worden medege deeld. dat van de uurwerkverlichting in de toren van de Hervormde kerk aan de Julianastraat de 9troomkosten f 120 en de onderhoudskosten f 180 gemiddeld per jaar bedragen. Verhoging uitkering Gemeentefonds B en VV. berichten de raad, dat. naar ianleiding van het verzoek van 12 decem ber 1957 het basisbedrag per Inwoner van de algemene uitkering uit het Gemeente fonds met ingang van het dienstjaar 1958 is verhoogd van f 42,02 tot f 46,27. Uitgaande van de werkelijke aantallen inwoners der gemeente op 1 januari van ie jaren 1958 en 1959 en van de voor die •aren vastgestelde uitkeringspercentages 'al alsnog aan de gemeente worden uit gekeerd over 1958 f 149.060,25 en over 1959 f 155-404,48. Door dit laatste bedrag wordt 'iet geraamde tekort op de gewone dienst voor 1959 (ziinde f 440.000> dus terugge bracht tot 284.595,52. OUDE KUNST-EN ANTIEKBEURS IN HET MUSEUM HET PRINSENHOF - DELFT - 26AUG.t/m16SEPT. - 1959 - HILLEGOM Winkelsluitingswet Tegen twee winkeliers, een in rook artikelen en een ander in spiritualiën, werd zondag proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de wet op de winkelsluiting. Reclasseringscollecte In de week van 21 tot 27 september zal LISSE Naar een Geref. jeugdgebouw Al enige jaren is men in de kring van de Geref. Kerk aan het sparen voor een eigen jeugdgebouw Werd de actie in ja nuari 1957 met een lege kas begonni thans is men een spaarbedrag van 10.000 reeds voorbij. Op allerlei manier word gespaard: kopergeld sparen, opbrengst stroopwafels hakken, koffieschenken tii dens bloemencorso, enz Iemand uit Sche- veningen vond het laatste zo leuk, dat prompt een mooi bedrae od de giro gestort voor het jeugdhuis. Zoals reeds werd meegedeeld, is de stichting Geref. Jeugdgebouw thans nog in gebruik zijnde wijkgebouw van het Groene Kruis aangekocht om d: reet na het gereedkomen van het nieuw Groene Kruisgebouw t° worden gerestan Hervormde kerk ..onder de pannen*' Met de restauratie van het dak vai de Hervormde kerk is men gereed gekr men. De laatste pannen zijn gelegd ei •k heeft 6 weken ii Het bleek wel zeer hare ant verscheidene balken waren dermate vergaan, dat er eicenlijl geen verband meer was. De firma Schaai heeft, dank zij het mooie zomerweer, he grote karwei in een vlot tempo kunnei "Iet gehele dak werd teven spoedig zullen de steigers verdwijn® beslag ger de roerde ieft. Comité activering jeugdwerk t overkoepelend orgaan van de Pre ntse jeugdactiviteiten „Comité Acti vering Jeugdwerk" gaat zich al wee raden op het programma voor de wi impagne. Reeds enige winters heeft het imité goed werk kunnen verrichten. Om i doelmatig mogelijk te werken, is he ook noodzakelijk dat het bestuur wee welke cursussen het meest behoeft! bestaat, althans, in welke richting men di t voorlichting nodig heeft, want he comité bedoelt alleen maar de s t i m u 1 e g van het jeugdwerk. Het richt zelf geen organisaties op, maar wil richtlijner geven en waar nodig subsidiëren, waar toe gelden van gemeentewege beschik- LEIMV1DEN Hek onverlicht, auto in sloot gereden De agenda voor de vrijdagavond half 8 houden vergadering van de Alphense vermeldt de volgende tellen: aanvaarden van de heer C. Kem- enaar van een installatie voor de verlich- van het uurwerk in de toren van de kerk te Aarlanderveen; vast- telling van een herziening van het uit- >reidingsplan in onderdelen-West; aan- oop van een perceel grond van de heer Schouten te 's-Gravenhage; verlenen an medewerking op grond van de bcpa- ngen van de Kleuteronderwijswet aan het van leermiddelen en ontwik- elingsmateriaal ten behoeve van de bij- indere kleuterschool aan de Par ad ij slaan, lem verbeteren idem verbeteren vloeren aanschaffen meubelen en ontwikke- ngsmateriaal bijzondere kleuterschool uldeinde: huren en in bruikleen geven het gebouw Concordia ten behoeve bet kleuteronderwijs; verbeteren ver- etc. van de lokalen in de bijzon- tre school voor g-l-o. Da Costastraat; wij- ging raadsbesluit 4 februari 1955 tot het van voorschotten en bijdra- aan de Nutsstiohtang tot verbetering in volkshuisvesting ten behoeve van de resp. exploitatie van 70 woningen: van een perceel grond van de ilder Nieuwkoop en overdracht van die ond aan de Vereniging voor Chr. Nat. hoolonderwijs ten behoeve van vergro-i ir sch00]spectaculaire wijze werden de Haarlem- Gisteravond tien uur is op de Provin- cialeweg bij de Gereformeerde kerk een personenauto in de diepe sloot gereden De bestuurder slaagde erin het portier te openen en op de kant te komen. Een ta kelwagen heeft de auto op het droge ge- Op de plaats van het ongeluk is een jbaan afgesloten, afgezet met een wit- rood hek. Dit hek is echter 's avonds hier de collecte worden gehouden voor onverlicht, zodat de betrokken automobi- de reclassering. Daarvoor zijn collectan- list het pas op het laatste ogenblik zag. ten nodig. Zij kunnen zich melden bij Hij gaf een ruk aan het sfuur en kwam VerbeekStoel, Hoofdstraat. 'zodoende in de sloot terecht. Sassenheim de speelplaats bij haar school ior gl.o. aan het Zuideinde; wijziging sluit 27 februari 1959 tot bepaling van aantal uren, gedurende hetwelk in vakonderwijs wordt gegeven; huren in bruikleen geven van twee lokalen r bijzondere school voor g.l.o aan de Irenelaan ten behoeve van het benoeming van een lid n de commissie II tot wering van school- rzuim in de vakature W. J. van den ink, waarvoor aanbevolen worden de ren J. van der Veen, hoofd Da Costa- tool en A. de Jong, hoofd Timotheus- benoeming vijf leden en twee leden commissie van vies Woonruimtewet (aanbeveling van en W. de heren H. v. d. Akker, W. G. Gesman, A. F. Ruijssenaars en Verleng; plaatvervnngende leden de ren W. van Beyeren en J van der Lee voor architectenbureau P. Groenhart te Alphen Sikkens kampioen honkbal IVfET INZET VAN al zijn krachten heeft Sikkens zonder een ogenblik te ver slappen een verdiende 147 overwinning op Haarlem behaald. Haarlems werper F. Klaasscn, die in de vorige ontmoeting uitstekende wedstrijd speelde, was niet opgewassen tegen dc vastberadenheid, Sikkens deze middag aan de slag Sint en H. Biesbrouck, Sikkens beste spelers, vormden de kop van de slagplocg. Via 4 wijd kwamen de beide cracks op de honken. Hierna plaatste Richardson een honkslag, waarop de snelle Sint de thuisplaat kon bereiken. Hierbij bleef het in de eerste innings. W. Groen, die voor Sikkens op de plaat stond, moest lijdelijk toezien hoe Haar lem, dat. over goede hitters beschikte, direct 2 honkslagen plaatste. Groen kon echter rekenen op zijn medespelers; op de honken uitgetikt. In de tweede innings vergrootte de Sikkens-ploeg de voorsprong tot 4—0. Haarlem had echter zijn antwoord klaar, toen Biesbrouck met een fraaie vangbal de Haarlemmers de derde nul bezorgde was de 40 achterstand in een 54 voor sprong omgezet. Opnieuw waren het Sint, Biesbrouck en Richardson die, zoals later bleek, de basis voor de overwinning leg- Met krachtige, forse slagen joegen zij de bal door het spergebied van de verre- velders Het gevolg van dit slaggeweld was, dat Looyenga en Nordsiek, die via 4 wijd op de honken stonden, de thuis plaat aantikten. Toen Sint en Biesbrouck zelf ook scoorden, was de stand 85 in het voordeel van Sikkens. Opnieuw kwamen de Haarlemmers terug. De spanning steeg ten top toen zij de achterstand door honkslagen van Mica en Koning tot 8—7 verkleinden. In de voorlaatste innings plaatste Kloos 'n har de slag, die Haarlems verrevelder Van Daalen niet onder controle kon krijgen, waarop Kimman de Sikkens-voorsprong tot 97 kon verhogen. Hierna kwam Haarlem weer aan slag, doch het Sikkens-team bewees over een in uitstekende vorm verkerende verde diging te beschikken. Men wist de Haar lemmers verder scoren te beletten. Toen J. Klaassen, die eerst als werper had gefaald, daarna als ie honkman blunderde, was het moraal van Haarlem te zwaar op de proef gesteld. Dit bleek overduidelijk toen Biesbrouck en Sint nogmaals een honkslag voor hun reke ning namen en op speelse wijze de thuis plaat bereikten. Richardson, Groen en Graanoogst volgden het goede voorbeeld, zodat de stand 14—7 in het voordeel van Sikkens werd. Strak en verbeten trok Sikkens hierna voor de laatste keer het veld in. Het team was zich er tenvolle van bewust, dat het kampioenschap binnen zijn be reik was. Toen J. Sint de hoge bal van Mica ving, washet kampioenschap een feit. Aanbesteding van straataanleg Gistermorgen werd door de directeur van gemeentewerken in het openbaar ten gemeentehuize aanbesteed het aan leggen van straten in het uitbreidings plan Bijdorp II. De aannemers konden volgens twee enigszins verschillende be stekken inschrijven. Er werd door 16 bedrijven een biljet ingeleverd. Hoogste was de fa. H. den Uyl. Bergschenhoek f272.837 en f 271.937. De laagste tien wa ren: C. A. Langeveld, Alphen aan den Rijn. f 247.000 en f 244.100; fa. v.h. P. J. Kilian, Gorinchem f246.000 en f 244.000; L. P. van der Geer en Zn., Leiden f 237.400 en f 234 000: Visscher's Wegen bouw, Sassenheim f 235 000 en f232.000, N.V. Gebr. Schouls. Leiden f 233.000 en f 231.000; N.V. van Splunder, Ridderkerk f 233.000 en f 230.000; A. Hogeboom, Rijp- wetering f 224 000 en f 221 000; H. Vessies, IJmuiden f 223 950 en f221.000; J. Mfns, Lisse f 207 000 cn f 204.000; T. P. de Geus, Leidschendam f 198 500 en f 195-500. De gunning werd nog aangehouden. baar worden gesteld. Verenigingen di' een cultureel doel nastreven en voor uit breidingen of instandhouding van het jeugdwerk geldelijke steun behoeven, kunnen bij dit comité subsidie aanvragen via het adres van de secretaris, de heer S. de Best, Doormanplein 3. alhier. Op vrijdagavond 28 augustus 's avonds 8 uur wordt door het comité een bijeen komst gehouden met de cursisten van he vorig jaar om over de plannen voor he' a.s. seizoen met elkaar van gedachten 4 wisselen. Deze bijeenkomst wordt gehou den in De Witte Zwaan. Uitstapje Geref. dameskrans De Geref. dameskrans wil op 10 sep tember een uitstapje maken naar Hoek van Holland en het druivenland. Wie mee wil kan zich opgeven bij mevrouw Boter bloem. Prinsessenstraal of mevrouw Nieuwenhuis. Hereweg 31 Oud-Geref. Gemeente Donderdagavond half acht hoopt voor de Oud-Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. W. van Dijk. van Grafhorst. Woningbouw Volgens een ontwerp en voor rekening van het architectenbureau Den Heyer uit Scheveningen zullen aan de Barentsz- straat 16 woningen worden gebouwd door de Scheveningen. RIJISSBURG Rjjnsburgse Boys De voetbalvereniging Rijnsburgse Boys houdt vanavond een ledenverga dering in Vliethof. Opening fancy fair Vanavond om 7 uur wordt in de zaal achter Avondrust de fancy fair ten bate van de padvinderij geopend. Met gladiolen loopt liet thans af Dezelfde motieven die hebben geleid tot het afgelasten van de najaars-dahlia- tentoonstelling in Treslong, zullen er wel de oorzaak van zijn geweest dat de bloe- menvloed op de maandag In het Haar lemse Kre'agehuis gehouden keuring niel overstelpend groot was. De gladiolentjjd is haast voorhij, slechts nog wat late ten verschijnen er op de tafels. Ook de dahlia's waren lang niet talrijk als andere jaren om deze tijd nog gewi zijn. Onder de gladiolen bevond z echter nog een aantal aantrekkelijke soorten, zoals de mooie gele Katlnco K. Wiedijk in Koedijk, die vorige maal door zijn sterke stand en goede sub stantie ook reeds opviel. G. S van Dobben de Bruyn jr., Noord wij kerhout. bracht er nog een zevental voor het voetlicht en wel Firesacke, de opvallende Fireflash, rood met mooi con trasterende paarse vlek, Golden Phoenix, geel met scharlaken, de rode Free Lance. Houston, licht abrikooskleurig, de rode Rotterdam en de fraaie blushrose DeBe's Glory. Van de dahlia's werd een flink aantal begiftigd met het Getuigschrift Verdienste en met het certificaat vo< Ludwig Co.. Hillegom, behaalde lé klasse op de mooie rose Radiance en „Verdienste" op Cameo in ongeveer de zelfde kleur, op de witte dec. Z. 89. de oranje s.c. nr. 6, de c. Paljas, zeer mooi karmijn met witte punten en op de licht gele dec. Moonglow. Voorts noteerden we de reeds bekende pompon Tamray, violet, de rode Lucky Strike. Ivory Towei rode pompon Amusing en de vleesrose s.c. Ludwig's Pride. A. N. Kops, Hillegom, bracht c. Pool ijs. Nautilus, donkerrood en de rose Cli max, alsmede de zalmkl. Hollands Glorie en de lilarose Kops Favourite ten tonele. Een mooie lilarose s.c. nr. 50 kreeg Ver dienste. W. de Ruyter, Oegstgeest, behaalde het certificaat voor le kl. op de oranjerode De Ruyters Sensation en Orly, zoals met geel centrum. Ook s.c Kathleen Fer- lilarose en de dec. Mrs. De Ruyter Memory, eveneens lilarose en de licht citroengele Benelux maakten deel an deze inzending. Als laatste in de dahliarij komt J. Ballego uit Leiden, die met de lila Senorca le klasse en op de zalmkleurige dec. Kismet, de rode s.c. 33-58 en de gele G. 52 verdienste behaalde. Zeer groot is de zalmkleurige met geel centrum s.c. Arab Queen, een fraaie verschijning; de zalmlila c. Nutley Sunrise maakte deze inzending rond. Vertraging op rijksweg Rotterdam-Delft Bij de werkzaamheden aan de rijksweg 13 (Rotterdam-Delft) is thans een stadium bereikt, waarbij op het viaduct bij Over- schie slechts van één rijbaan gebruik ge it kan worden in beide richtingen Dit leidt er toe. dat de vlak langs elkaar rijdende files meer dan voorheen worden •traagd en dat iedere storing onmid dellijk zeer ernstige vormen aanneemt Van politiezijde wordt daarom aangeraden oveel mogelijk gebruik te maken van mdere verbindingswegen. In het bijzonder wordt het verkeer tus- ;en Rotterdam en Den Haag v-v. gewezen op de mogelijkheid om in beide richtingen •la Hillegersberg-Bergschenhoek en Bleis- vijk te rijden, vooral op de spitsuren. Tulpenareaal wordt uitgebreid (5 pet.) Er zullen straks in september, voor het Produktschap van Siergewassen geen overkomelijke moeilijkheden rijzen w neer men het bollenareaal voor het vol gende seizoen moet gaan vaststellen. De afgelopen week hebben de tulpenkwekers van noord tot zuid deze kwestie bekeken. Gisteren, toen de algemene ledenverga dering van de De Tulp in het Krelage- huis te Haarlem werd gehouden, kreeg men te horen, hoe de kwekers in diverse kringen er over hadden gedacht. De over grote meerderheid was voor een nitbrei- ding van het tulpenareaal met 5 pet, 351 van de 479 uitgebrachte stemmen; v/aren voor een uitbreiding met 3 pet 28 wilden alles laten zoals het was. De vergadering, die onder leiding stond van de heer George Vreeburg, nam n veel tijd in beslag. De afgevaardigden de bestuursleden hadden haast; het ge gons uit de beurszaal drong duidelijk door en allen wilden zo spoedig mogelijk weer zaken doen. Hoewel men het komende voorjaar de handen vol heeft aan de Flo- riade, zal men in april 1960 ook deel nemen met een groep tulpenbloemen aar de Gentse Floraliën. Nadat de uitslag van de stemming be kend was gemaakt, vroeg de heer Chr. Eggink. hoe men nu dacht over de prij zen der bollen. Moet de bestaande rege ling met goedkopere uitzonderingssoor ten blijven bestaan of moeten we een andere koers gaan sturen? Voorzitter Vreeburg merkte naar aan leiding hiervan op. dat de wens is geuit de areaalkwestie te koppelen aan hel prijsbeleid. Aan het slot van de bijeenkomst wees de heer Vreeburg nog oo het grote be lang van de monstertuinen. Schipper L. Rog vaart nu als matroos Schipper L. Rog van de Sch 137, die on langs vergaan is, zal binnenkort ais ma troos weer naar zee gaan. H(j heeft ge monsterd op de kotter Sch io. Het is on mogelijk gebleken op korte termijn tij dens deze teelt nog het commando over andere logger te krijgen. Bij kalme handel warend nale waarden, voor de eerste beursdag deze week, aan de vaste kant. Dit temeer gezegd worden omdat van Wallstreet geen stimulerende invloed uitging De Duitse beurzen waren van- iddag aanvankelijk vast, doch de koer- in ondergingen daarna een lichte reac tie. Het Damrak stond zodoende van daag min of meer op eigen benen, maar die stonden dan ook vast op de grond. Vooral aandelen Philips waren gevraagd Van Duitse zijde wordt verondersteld, dat de eerste halfjaarcijfers over 1959, e vrijdag door Philips zullen worden ijgegeven, zeer goed zullen zijn. Ook Amsterdam is men over deze cijfers optimistisch gestemd. Hierdoor is het dan ook verklaarbaar dat de koers van Philips aandelen vanmiddag 659% 6 punten boven de slotnotering van vrijdag jl. uitkwam. In Unilever stond grote koper en op 629 noteerde de ificaten cirea 3 punten hoger Aku's waren op 383 ruim een punt boven ijdag. Kon. Olies, tégen de f 170, een ar dubbeltjes lager doch iets boven riteit New York. EEN MATROOS is om het leven gekomen en vier andere wer den gewond door de brand welke gisteren uitbrak bij het vliegkamp- schip Karei Doorman te Rotterdam. De oorzaak was, dat een grote hoe veelheid vliegtuigbenzioe door een lek in de leiding op de Nieuwe Maas was gevloeid en vervolgens door onbekende oorzaak in brand vloog. De naam van het slachtoffer, waarvan het stoffelijk overschot nog steeds niet gevonden is, luidt A. H. Jansen. Hij woonde te Rotterdam en laat een vrouw en een 1-jarig zoontje na. De matroos derde klas-zeemilicien J. F. Gosling. 26 jaar. gehuwd, wonende te Vlaardingen en de matroos eerste klas- zeemilicien J. Bosveld, 25 jaar, wonende te Rotterdam, zijn niet ernstig gewond oDgenomen in het Havenziekenhuis. Waarschijnlijk worden zij reeds over en kele dagen daaruit ontslagen. De matro zen derde klas-zeemiliciens Bakker en Broere werden in de ziekenboeg van de Karei Doorman geholpen en daarna naar huis gezonden. De vijf matrozen stonden op een zolder schuit ter hoogte van de boeg langzij het oorlogschip. Plotseling waren zij omringd door metershoge vlammen. Een matroos sprong onmiddellijk over boord en redde zich zwemmend, de andere vier stonden reeds in brand. Twee hunner doken over de vlammen in het water en een. die slecht zwemmen kon. redde zich door met een stelling plank over boord te springen-, doch de vijfde kon in het geheel niet zwemmen en aarzelde te lang. Hij stond reeds geheel in brand toen hij in de brandende vlieg- tuigbenzine sprong. Het gehele drama speelde zich in vijf minuten af, want de bemanning van het schip wist de brand snel te blussen. De brandweer, die spoe dig ter plaatse verscheen, behoefde niet te helpen. Gevangenisbrand in Amerika Acht gevangenen zijn om het leven gekomen bij een brand in de gevan genis te Toms River in de Amerikaan- staat New Jersey. De brand brak in de cel van een geestelijk ge stoorde en verspreidde zich snel, door dat zich in de aangrenzende cel een ontploffing voordeed. Twaalf perso en, gevangenen, brandweerlieden en en bezoeker, werden gewond. In de staat Iowa ontsnapten- giste ren zes gevaarlijke arrestanten uit de gevangenis te Fort Madison. Zij dron gen een huis binnen en hielden de daar wonende geestelijke en zijn ge zin vast als gijzelaars. Toen de po litie het huis omsingelde, gaven de misdadigers zich echter vrij snel Noteringen verstrekt door de Ver. v. d. Effectenhandel te 14.40 uur MAANDAG 24 augustus 1959 "1 ICTIEVE FONDSEN Obligaties 3% 95". 95V.b fed 1954 I-U 3% 90b fed II 1955 fed' 1937 fed S 1947 f Inv Cert f. Ind Con 37 3 AANDELEN 3ergh Jurgens 285b 290* Hoogovens NRC 574'V 579%* MUller Co NB 323 329% Ned Kabel 408%* 410t Philips GB 654% 659 Phil. GB CPWD ?6? 270* Unilever CvA627 6311 Wllton-Fijenoord 221 225* Dordt Petr 7 prf. 74S'/< 750 Kon Olie 1/20 172 172 Kon Olie 5/20 1 170 60 170 Kon Olie 50/20 170 50 169.80 Moeara Enim1340b 1326 NRC 157 159% Stmvrt Mij Ned Niev Goud NRC Omm Phs NRC Scheepv Unie Bk N G 58 104'/. B N G 0/5/10 52 5 1^ B N G 52 I 4!i 99,'. BNG. Sp. Bi b 130% 103% 4 Hypotheekbanken DW 6 103% 104b DV 5 102% 102% DU 4% 100 100 DE-VE 3% 88% 88% DA-VA 3 87% 88% G 3% 88% 88% K 3 87 86 B 3 86% 86 T 6 103% K L 3% 88%b 88% E EE F 3 87 86 ZZ 6 104*'' 104% le N Sch A-0 5 Idem Staffell 3% Ned.Sch X-Z 4 Rott Sch A-B 6 Handel Bergh J Bijenkorf Coöp Mei' 104% 104% Industrie 106% 96 113% a St 44 3% 96''«b Pegem I-Il 57 8 109'/. 109% Idem I-III 52 4% 1011'» 101% Pegusl-n 57 6 H2% 111% Pr G E M 37 6 110% 110 Idem 58 8 108 108% Idem 51-52 4% 101 101% Werkspoor 44 3% 95V1 96 4A Spoorwegen Dell Sp 37 3% - 57 4% 37 3% Convert. Obligaties 3% 220 5 137''. 138'/. 4 104'/. 104% Premieleningen aar 58 2% 82'/» n C&A 33 3 92'/' n 31 2% 88'/' A-dam II A'dam III Breda Dordt Eindhoven Enschede s-Grvh I s-Grvh II NIET ACTIEVE OBLIG. 3 Prov. en Gem. leningen A dam Gr 47 3% 94'/' 94% Idem 48 3 94% A'doorn 47 3 R dam 521 4% 99'/' 99 idem 37 I-IJl 3%. 94 Idem 1 38 3% R'dar 56 2% 54 2% 56 2% 52 2% 88v. 54 2 88 52 2% 9| 32 2% 90'/. Z -Holland 57 2% 97'/. 5 Buitenl. leningen Wereldb 55 3% 66% 86 Wereldb G S 47 3 83% 82% Denem 38 4 Rob Bosch 56 8 110 109L Dordun. HHU 7 105 105 30 5% 249 %L 248% 55 4% 94%b 94% 7 Depotfractiebewijzen H.B.B. 1665 161 Inteninie Gr. 186.50 II RoBeCo 213.50 214.50 489 493 115.50 115.50 Massach Inv Tr 14'/' 14'/< Telev Electron F 16'/» 16*. NIET ACTIEVE AAND. Banken A-dam Bank340 350 Gr. Ind Credletb. 160 160 Herstelbank B 88 88'/' H B U CvA 256'/' 259'/' Landb bk Utrecht 80 80 Ned Credietbk 183'/» 183 Ned Middenst bk 132 153 Ned. Overz Bank i66 166'/' R damsche Bank 301 Siavenb. Bank 172 174 Twentsche Bic C. 262 271 CULTURES e Cult C 34% N I S U CvA160 162'/' Oost-Java Rubber 12b Sedepis Serbadjadl Cult. 22 22'/i Sumatra Rubber22'/' 25 Vlco Rubbern'/, n»/, Vorstenlanden 9% 9'/. Zd.-Preanger Rub. 15L 14 INDUSTRIëLE ONDERNEMINGEN Albatros Superf. Alg. Norit640 645 Amstel Br NRC 457 A-dam Ballast 345 A-dam Droogdok 331 Asd Rijt Mij139 Aniem NB 65 Auto Service118 Becht Dyserlnck 182b Breda Machinef. Brocades Bronswerk BUhrmann Papier Bijenkorf NRC Centrale Suiker Cobra Curac Randelmij Electr Mech Ind Elsevier Embali Houth Excelsior Metaaib Fitting Ned.-Am Gero NB Geveke Gist en Spir. fabr. Gouda Apollo Grofsmederij 6 prf A Gün1 :1 Schui Heybr -Zeiander 210 220 Hoek's mach fabr 448b 450 Holl Kattenburg 128% 129% tiker 175 177 o Corsetfabr. 470 Kiene Suikerw Gr Kondor Kon. Ned Papier K N Zout CvA Korenschoof Koudijs Kromhout Kon. Ver Tapijt.. Nedap Ned. Dok 84% 190% Scholten Aai Scholten Car Sikkens Lak 240sSi 226 229 140% 1 NE (go 190'/> r Machinefabr. 224% 231 r Ned Rubber 240 250b ^•verwerking.. 134% 134'/» a Biacuit 155 157'/» Walvisvaart lalberg HB vanenb Organon 499 500 209 209% 9 Mijnbouw Alg ExploraUe 320b 325 Bengkalis13% 13% Moeara Enim C. ..-1967,50 1967.50 Oost-Borneo100 100 Perlak18% 17% Peudawa3b 3b Tarakan195 199.50 Sporen Deli Spoor8% Ned Ind Spoor IA Rott Tramweg MiJ 315 Ned. Antillen .ntlliia 224% 224% Duitse aandelen Mannesmann307% 307% DOLLARFONDSEN 10 A-L cific Imp Oil 41% 42 101% 102 54% 54% imore ii Ohio liehem Steel sepeake Ohio Cities Service Genera. Motore Greyhound Jones Laughlin 10 M-Z Montgome National C Nat Dairy Rail 12% 32% 102% 102% 'use 89b 88% 42% 44

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7