Caballero Twee kozen de ster re wacht In Leiden 23 gevallen van paratyfus Zaalberg voor de derde keer als eerste over de streep Hirosjima zet klok 14 jaar terug NIEUWE LEEDSCHE COURANT VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1959 Agenda voor Leiden 7.45 uur: afdeling Leiden Nee s-Vereniging, vertrek voor be marinehaven te Den Helder Tentoonstellingen De Lakenhal: Het Nederlandse Portret tot 31 augustus t: grafische kunst var Nor.o tu.e). Museum van Volkenkunde, dagelijks tot 5 uur: tentoonstelling over de Zuid zee (tot en met 3 oktober). Musea, instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73; elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Gravesteen, Pieterskerkhof 6, Juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst ln de vakanties), concierge: Kolfmaker Geologisch en mineralogiscb museum. Garenmarkt lb: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch Instituut, Rapenburg 26, elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek univi elke dag algemene afdeling, geopend 1 op zaterdag tot 5 i Contactbureau Rapenburg 6: op r vrijdag geopend va Rapenburg 74 i half 10 tot half 6 oor afgestudeerden, aandag, woensdag en 10 tot 12.30 en van 2 Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27: maandag en woensdag van 1 toi 5.31) en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van I tot 5.30 uur; vrijdag van 11) tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10 tot 5.30 uur. lnlichtingenkantoor V.V.V., Steenstraat lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Jeugdbibliotheek, leeszaal en blbllo theek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 530 u. woensdag en zaterdag van 12 tot 43U uui en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd i van 63U tot 830 uur 'a avonds. Pilgrimfathers-buisje, Boisotkade 2; el ke dag geopend van half 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73: elke dag geopend van 830 tot 1230 en van 2 tot 530 uur, behalve op zaterdagmiddag Rijksmeuseum voor Volkenkunde, Steen straat la: elke dag geopend van 10 tot Kost voor de jeugd! K. en 0. Leiden maakt nadere bijzonderheden over haar lustrumprogramma bekend DE LEIDSE VOLKSUNIVERSITEIT K. en O .heeft in korte trekken haar programma 19591960 het licht laten zien. Daaruit blijkt, dat het stuk „Het dagboek van Anne Frank" op 26 29 en 30 oktober wordt gespeeld door de Kon. Vlaamse Schouwburg te Brussel. In november komt de Ned. Comedie te Amsterdam, in januari en februari het loneelgezelschtp Theater te Arnhem en in maant <3e Haagse Comedie. 29 september wordt op feestelijke het lustrumseizocn van K. en O. ge opend door het Rotterdams Philharmo- lisch Orkest. Soliste is: Annie d'Arco, piano. Onder meer wordt de Rhapsodie ln Blue van Gershwin worden uitgevoerd. In december komt het Residentie-Orkest met de solisten Jolle de Wit, fluit en Edward Witsenburg, harp. Op het pro gramma staat: het concert voor fluit en harp van Mozart. In maart tredt het Rot terdams Philharmonisch Orkest op met de pianist Hans Henkemans, die het piano- meert K.V. 453 in G van Mozart hoopt Er zijn onderhandelingen gaande met :n bekend radio-orkest, dat op een extra meert een programma van verzoeknum mers za' uitvoeren. Verder zijn er zes concerten van de Meestersene, waaraan meewerken het Concertgebouworkest. het Residentie- Orkest en het Rotterdams Philharmonisch O. kondigt bovendien nog enige bijzondere avonden aan: in februari op voering van de opera Faust door 't Neder lands Marionetten-theater van Bent Brug- april een revue van Tom Men ders met medewerking van Cor Steyn aan Hammondorgel, Sonja Oosterman en het Hotcha Trio, in mei te Den Haag de op\ oering van de operette Victoria en haar Huzaar door het operagezelschap Forum te Enschede met medewerking onder an deren van Anton Eldering, Lony Vonk, Duiveman. Ballet door leden van h< Nederlands Ballet. Begeleiding van d Ned. Orkestvereniging. en O- heeft verder besloten, ln di lustrumseizoen speciale avonden voor d jeugd te organiseren: een populaire-mu iekavond van het Nat. Jeugdorkest in ürich. een jazz-orkest, waarschijnlijk oor de Dutch Swing College Band, en meel- en cabaretavonden. Bloemendag van de Leidse volkstuinders op 12 september Elk jaar houdt de Leidse Bond van Volkstuindensverenigirugen een bloemen dag, waarop Flora's produkten van de volkstuinen worden bijeengebracht om tiënten in de ziekenhuizen te verblij den. Natuurlijk is dit bloemenfeest dn de eenste plaats bedoeld om de patiënten te laten zien. dat ook niet-familieleden wel ens aan hen denken. Maar daarnaast ziet nen er een goede propaganda dn voor het olkstuinwezen, dat, naar de tuinders stellig menen, mag worden gerekend tot de beste vormen van vrije-tijdebesteding. s werd meegedeeld, dat de bloemen dag dit jaar op zaterdag 12 september is bepaald. Ditmaal komen het academisch iekenhuis cn de Annakliniek aan de i der Graaf, Peter Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Jacoba Elisabeth, dr van J. C. de Meij en A. B. T. Lampo; Franciscus Gerardus Maria, zn van P. G. Borst en K. A.. ThissenRudolf, zn van C. H. van Scherpenzeel en P. C. Tukker; Jolanda Maria, dr van A. H. M. Rijsbergen en H. M. M. Bo- kernTheodorus Hendrikus Maria, zn van T. N. van Os en H. J. Kooij- manBirgitta Petronella Maria, dr van J. W. Wassenaar en W. T. J. van der VoorenMarion Karin Martha, dr van G. van der Meij en J. S. Schor- Ier; Hendrika Everdien, dr van J. Treur en F. Vergunst. GehuwdJ. Labordus en C. M. SchilthuizenJ. A. de Klerk Wolters en J. J. Stieding C. A. Wijkhuisen en M. Ie Maitre; C. H. Mens en J. ten Donkelaar; J. J. la Lau en J. Boom; J. J. M. Schrama en M. E. Dijkmans L. H. Witteman en C. M. Kraan; A. J. M. Bruines en C. T. Overmeer. Overleden: C. P. Vermeeren, 78 j., wed. van H. K. Pasman; W. Ouds hoorn, 79 j., man; F. Zirkzee, 92 j., wed. van H. F. Nederberger; H. E. Teljeur, 68 j., wed. van W. Ramp; A. Douw, 63 j., man; W, IJzerman, 69 j., echtgenote van J. H. Lange- Zoekt U iets beters? Instituut voor culturele anthropologic en sociologie van niet-westerse volken, Eerste Binnenvestgracht 33a: elke dag geopend van 9 tot 123U en van 2 tot 530 uur, behalve zaterdagmiddag. Puzzel p rominenten 1. M. van Dolder, Kerkweg 2, Ter Aar; 2. mevr. J. W. Borreman-Snel, Pinksterbloem 116. Leiden; 3- Gerda Marseille, Von Bönninghausenlaan Rook dan morgen eens Kantoren Hervormde diaconie worden verbouwd Naar wij vernemen, zal het bureau van de Hervormde diaconie, dat thans in het Huiszittenhuis aan de Oude Rijn is gevestigd, tijdelijk worden verplaatst naar het pand Oude Sin gel 220. Dit betreft de afdelingen dia conale administratie, maatschappe lijk werk en kinderbescherming. Ons werd medegedeeld, dat deze tijdelijke verplaatsing nodig is voor een verbouwing, die de kantoren van de diaconie inwendig ingrijpend zal veranderen. Alleen de vergaderzaal en de conversatiezaal blijven zoals ze zijn; de conversatiezaal is van histo rische waarde. De verbouwing zal enige maanden in beslag nemen. Honkbal vierde klasse van de K.N.H.B. Aangezien DIO II, zelf kansloos in de stryd om de kampioenstitel, na de over winning op Sikkens, eveneens HFC Haarlem II onverwacht een nederlaag heeft toegebracht, zijn de kampioenskan sen van Sikkens aanzienlijk gestegen. Wanneer de wedstrijd tegen de naaste concurrent, HFC Haarlem II, wordt ge wonnen, is Sikkens kampioen. Wint Haarlem, dan hebben beide teams even veel verliespunten. Aangezien zowel Sik kens als Haarlem II daarna ieder nog een wedstrijd moeten spelen, zal, wanneer beide teams daaruit evenveel punten be halen, een beslissingswedstrijd nodig zijn. NIET bang zijn, maar WEL schoon De waarnemend directeur van de gemeentelijke geneeskundige- en ge zondheidsdienst, de heer H. E. Daa- men, verzocht ons vanmorgen op neming van het volgende bericht. Vele inwoners van Lelden en do omliggende gemeenlen zullen gehoord hebben dat er zich gevallen van paratyfjhus hebben voorgedaan. Uit Leiden zijn ons op dit ogenblik 23 patiënten bekend. Hoewel drio personen ernstig ziek zijn geweest, zijn ons nog geen gevallen bekend van acuut levensgevaar. Er is dus geen sprake van een epidemie; evenmin is er reden tot ongerustheid. Er is echter wel degelijk aanleiding om onze (on?)hygiënische gewoonten eens even kritisch te bezien. Wassen alle inwoners van Leiden hnn handen met water cn zeep na elk gebruik van de w.c.? Dat is altijd noodzakelijk, maar om het nü na te laten is niet wassen. Dus geen pruimpje gezellig uit paling, makreel en dergelijke dienen voor het gebruik flink te worden ge wassen. Dus Reen primpje gezellig uit de zak voor de kinderen bij het naar huis gaan! Eerst flink wassen, dan pas eten! En voor het eten flink han den wassen. Gehakt tot in 't binnendstc goed ver hit, dus gaar, gebruiken. Zo min mo gelijk kliekjes laten staan tot de vol gende dag. Zijn die er toch, dan flink verhitten (doorkoken, opbakken) voor het nuttigen ervan. En vliegen e.d. met grote ijver van (CONSTANTE KWALITEIT) Leidse bejaarden op stap De reisolub van de afdeling Leiden van de „Algemene bond van ouden van da gen" hield een uitgaansdag voor 85 leden. Dezen vertrokken, nadat tra eta ties waren uitgereikt, in twee autobussen van het sociëteitsgebouw aan de Pieterskerk- gracht. In Bloemendaal werd koffie gedronken, waarna de reis werd voortgezet naar Anna's Hoeve te Hilversum, waar de lunch werd gebruikt. De middag werd onder meer doorgebracht in de speeltuin te Austerlitz. Tot slot werd gedineerd in Flora te Doorn. De heer J. G. v. d. Zeeuw, voorzitter, hield hier een korte toespraak. Receptie bij De Sleutels Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de federatie van klaverjas ver enigingen Leiden en Omstreken wordt op saterdag 5 september eeu receptie gehou den, van half 4 tot half 6, fn de recreatie- Se Sleutels aan Tour der Verenigde Naties DE voorlaatste dag in de Tour was een stralende zomerdag en daar is schitterend van geprofiteerd. De etappe van Venlo naar Nijmegen was niet zo lang en men had dus de tijd. In een kalm vaartje ging het naar Gennep en daar zette men een paar uur de fietser aan de kant. .Een klein heuveltje werd tot fort ge maakt en een groep van de jongens on der commando van de jongste leidpr, Piet van Schaick, vormde de bezetting. Drie andere groepen zouden aanvallen en proberen het fort te bezetten. Er ontspon zich een hevige strijd. Maar deze werd abrupt afgebroken, toen de fortcommandant zich nogal ernstig ver wondde aan een rondslingerend stuk prikkeldraad. De Tour-zuster bracht hem naar Gennep om hem onder dok tersbehandeling te-stellen. Een uurtje later was hij terug met een pracht ver band. Tot 's avonds laat werd er heftig over gedebatteerd, of de vesting nu veroverd of i Nadat men de boterhammen alle eer had aangedaan, werden de sterksten opgeroepen voor de dagsprint. Leiden-Hcro, Utrecht en Arnhem stuurden natuurlijk de grote favorieten. De andere ploegen hadden eens op an dere paarden gewed. Zo mocht Henry Breedeveld voor de Leidse North-State- ploeg aantreden. De rit ging over 1 km met alle twintig gelijk. Al direct na de start kwamen Feijth, Rigters en Zaalberg naar voren en bleek er onder de andere rivalen geen nieuwe stex te schitteren. Twee lengten Feijth en Rigters peesden nek aan nek met Wim Zaalberg schuin achter hen. Tweehonder meter vóór de finish zette Zaalberg zijn eindsprint in. Feijth pro beerde zijn wiel te pakken, maar kon hem niet houden. Met twee lengten voor sprong ging Wim voor de derde keer als eerste over de streep. Feijth werd tweede en Rigters derde. Hcnrij Breedeveld be machtig de 10e plaats. W. Zaalberg bewees door deze o winning zijn ploeggenoot Rob Faber goede dienst, want Feijth had in Venlo de gele trui veroverd. Een sprintover- winning had hem voor Rob helemaal bereikbaar gemaakt. Rob Faber staat met 20 punten achter stand nu op de vierde plaats, want Temminga en Rigters zijn hen weei passeerd. Tussen deze vier zal op de laatste dag nog een felle strijd om d punten worden geleverd. De laatste etappe bevat een tijdrit ove 5 km van Lent naar de Wielerbaan i Wageningen. Maar ook moeten alle auto' nog keurig gewassen worden vóór zij aa het eindpunt komen. Er zijn dus nog wel enkele punten t verdienen I voedsel en eetgerei verjagen. Niet bang zijn, maar schoon zijn! In het kort: Wees echt niet bang, maar wel echt En hang niet aan de telefoon. Debré op bezoek in Algerije De Franse premier, Michel Debré, i: gisteren per vliegtuig naar Algerije ge reisd voor een inspectiereis van drie dagen. Hij wil de politieke en de miiitair< toestand in ogenschouw nemen voordat deze mogelijk de volgende maand Algemene Vergadering van de Verenigde Naties wordt besproken. Onder andere zal Debré een bezoek brengen aan het militaire hoofdkwartier in het Kabylen- gebergte. Hij zal een helikoptervlucht maken boven het gebied waar de Franse troepen hun grote actie tegen de Kaby- len uitvoeren. Utrechter Te Deum van Handel In het KRO-radioprogramma van dinsdag 11 augustus a.s. wordt 's avonds het zg-i. Utrechter Te Deum van Han del uitgevoerd. Het is een opname van een concert dat op 9 juli jl.< in het Concertgebouw te Amsterdam werd gegeven door de solisten Elly Ameling. Annie Hermes, Tom Brand, Arjan Blanken en Leo Ketelaars, het Toon kunstkoor afd. Amsterdam en het Con certgebouworkest. Dirigent is Bernard nk. Arnhemmers een onderlinge „wed strijd" arrangeerden over wat elk het mooiste plekje van Leiden zou vinden. Zoiets is niet zonder zin, want het verstoort de mogelijke praat- en bevordert de kjjklust. En voor dit laatste is dit Leids plezierbootje toch gaan varen. Een van de drie was al eens in Leiden geweest, maar dat was voor het doen van een examen op een win- terdag-met-sneeuw-en-hagel, bepaald geen omstandigheden voor het met grage ogen „strelen" van rrachteu en gevels. Dus stonden er gistermid dag alle drie onbevooroordeeld tegen- Op de wal, verklaarden zij catego risch, had hen de omgeving van Pie terskerk cn Gravensteen het meest geboeid. Ze vonden 't alleen vreemd, dat het Gravensteen voor mdderne doeleinden wordt gebruikt, al hebben die dan ook 'n juridische strekking. En de Pieterskerk vonden zij eigenlijk iets te mooi onderhouden; die had er wat ouder, verweerder en ruiger moe- Residentie-Orkest gaat volgend jaar naar Engeland Het Residentie-orkest zal in mei 1960 vier concerten in Engeland ge ven namelijk in Londen, Coventry, Lei- cester en Bristol. Er worden op het ogenblik met de Leidse aanbestedingen De directeur van gemeentewerken heeft namens B. en W. onderhands aan besteed; de bouwkundige voorzieningen aan de school Voorgeest van de psychia trische inrichting Endegeest. Voor dit werk waren drie firma's uitgenodigd, die als volgt inschreven; G. S. Nagtegaal te Leiderdorp 12-200; fa v/h Leo Zitman te Leiden 11.680 en firma Jac. van Riet te Leiden voor 11.492. De gunning werd aangehouden. Voorts is eveneens door de directeur van gemeeentewerken onderhands aan besteed namens de gemeentelijke wo ningstichting, het maken van riolerings werken en het aanleggen van tegelpaden in het Morskwartier. Hiervoor waren drie aannemers uitgenodigd, die als volgt inschreven: KI. de Fey te Leiden 12-260; J. J. Arbouw te Leiden 12.080 en J. Bekooy te Leiden 11 800. Ook dit werk werd nog niet gegund. Verbouwing aan de Van 't Hoffstraat Architect K. Bik te Leiderdorp heeft namens W. J. Zirkzee's woninginrich ting in de Van 't Hoffstraat onderhands aanbesteed, het verbouwen van de per celen Van 't Hoffstraat 5 en 7. Hiervoor waren uitgenodigd de fa. v/h Leo Zitman te Leiden, die inschreef voor 22-200 en E. A. H. Halvermout, die voor 21.900 inschreef. Het werk werd aan de laagste inschrijver gegund. BBC nog besprekingen gevoerd voor een optreden voor de microfoon en voor de televisie. Ook zijn besprekingen gaande met Por tugal. Het ligt namelijk in de bedoeling, dat het residentie-orkest in juni van het volgend jaar tijdens het festival van Lis sabon daar drie concerten zal geven, als mede een concert in Oporto. Ten slotte bestaan er plannen voor een grote tour nee door Amerika in het voorjaar var 1962. Het Residenrtie-Orkest zal 7 concerten in Leiden verzorgen en wel telkens op een donderdagavond. Het eerste concert is op 29 oktober oJ.v. Willem van Otter- loo. Dan worden o.m. uitgevoerd de le Symfonie van Mahler en het Vioolconcert in g-moll van Bruoh, met Johanna Martzy als soliste. Op 19 november heeft Van Otterlo als solist de pianisi Nikita Ma- galoff mei het 5e Pianoconcert van Pro- kofieff. Tevens wordt dan van de diri gent diens Divertimento uitgevoerd. Op 13 december worden, weer onder leiding van Willem van Otterloo uitgevoerd de 'Hymne van de Zwitserse componist Burckhardt en de Chant du Rossignol van Strawinsky, alsmede het Cellocon cert van Bocchenm met Leonard Rose als solist. Op donderdag 7 januari zal in die serie het Radio Filh. Orkest o.l.v. Bern. Haitink concerteren, met o.m. de 9e Symfonie van Bruckner en Concertaria's van Mozart met Erna Spoorenberg als soliste. Jean Fournet leidt het concert op 11 februari met Robert Alexander Bohnke als solist in het Pianoconcert va Schumann. Naast Roussel's 4e Symfoni wordt dan nog uitgevoerd „Les Offrandes Oubliées" van Messiaen. De andere Fran se gastdirigent Jean Martinon dirigeert het concert op 3 maart met Alexander Uninsky als solist in bat Pianoconcert in e-moll van Chopin. Tevens klinken die avond de Enigma-variaties van Elgar Willem van Otterloo leidt weer het con cert op 24 maart in Baoh's 5e Branden- burgse Concert en het Vioolconcert iD G-dur van Mozart met Adrienne de Smet als soliste. Het laatste concert heeft plaats op 7 april o.l.v. Franz Paul Decker uit Boohum en met Jan-ine Dacosta als liste in het Pianoconcert in Bes Tsdhaikowsky. Verder worden die avond gespeeld de Symfonie voor 2 orkesten Joh. Chr. Bach en „Also spraoh Zarathu- stra" van Richard Strauss. ten uitzien. Maar goed, voor hen was toch dit de glorie der Slcutelveste. Op het water is Leiden echter an ders. Toen de boot aan de Beesten markt weer van passagiers verwissel de, stond een enthousiast drietal op de kade, één met zyn linkerbeen bo ven het water balancerend, te rede kavelen over z(jn keuzen. Er bleken er twee te zyn. Twee lieten zich beslist niet overhalen en bleven op de sterrewacht staan. „Zoals DIE in het groen ligt, ook door die weelde rige Hortus, zo zie je het nergens", was hun motivering. Voor de derde was de Nieuwe Ryn favoriet met zijn illuster gezicht mp gevels, bruggen, onder bruggen door op grachten en Omdat twee hetzelfde hadden, beslo ten ze, gedrieën een kopje koffie te gaan drinken in de theetuin Oud-Hor- tuszicht, die uitziet op de „bebossing" rond de sterrekoepels. Voor wat be treft de koffie hebben de volharden de dagjesgasten hun vrtettocht door Leiden voor niets gemaakt, want Oud- Hortuszicht kon, omdat het over wel licht twaalf jaar in het raam van het Leidse wegenschema moet worden af gebroken, een poosje geleden ineens geen thee en koffie meer schenken. Toen zijn de Arnhemmers over het hekje langs de ryweg gestapt en heb ben zij vijfendertig minuten in het gazon gezeten, drie eenden voederend van zestien glibberige boterhammen- uit-een-zakje. En om de derde van het trio ook moe maar voldaan naar huis te laten terugkeren, zyn ze via de Nieuwe Rijn naar het station ge gaan, waar ze zelfs een trein hebben laten vertrekken om hun trek met broodjes-met-kaas te stillen. Neem wat Hansaplast WON D V E R BAN D extra in voorraad Apotheek te Leiden De nachtdienst van de apotheken te Leiden wordt waargenomen door de Zul- der-agotheek. Lammenschansweg 4, tel. 23553; dus niet door de apotheek aan de Hogewoerd. Bombardement herdacht De 340.000 inwoners van Hirosjima hebben gisteren, de dag dat veertien jaar geleden een Amerikaanse atoom bom Qp de stad geworpen werd, een minuut gebeden. Twee door de ontploffing ver minkte meisjes luidden de herden- kingsklok in het Vredespaleis, in aan wezigheid van meer dan dertigduizend Uit Mexico City stuurde premier No- busuke Kisji een boodschap, waarin hij toezegde dat zijn regering nooit de le gering van atoomwapens of geleide pro jectielen in Japan zal toestaan. Kisji zei dat het bombarderen van Hirosjima en Nagasaki Japan ervan overtuigd heeft, dat het maken en beproeven van kernwapens verboden moet worden. Inmiddels heeft de links georiënteerde wereldraad tegen atoom- en waterstof bommen zijn vijfde jaarconlerentie ge opend in Hirosjima, met tienduizend Ja panse en honderd buitenlandse gedele geerden uit 27 landen. De regering heeft de handen van de conferentie afgetrok ken en andere organisaties hebben de raad geboycot, toen de leiders van de raad plannen bekend maakten om een resolutie op te stellen, waarin het Ame rikaans-Japanse veiligheidsverdrag wordt veroordeeld. Twee Britten, twee West- Duitsers en een Amerikaan liepen de zaal uit over deze kwestie en het falen van de conferentie, om de plannen van communistisch China, zich met atoom wapens uit te rusten, te veroordelen. De regering stelt momenteel een on derzoek in om vast te stellen of één van de 49 opvarenden van het Japanse schip Takuyo, dat na een Amerikaanse kern proef op 14 juli 1958 in een radioactieve regen kwam te liggen, symptomen ver toont van stralingsziekte. Dit onderzoek is bevolen, nadat de eerste machinist van het schip, Nagana, maandag gestor ven was. Hei ziekenhuis heeft geweigerd mede te delen, of het feit dat Nagana aan straling heeft blootgestaan, zija dood veroorzaakt of er toe bijgedragen heeft. Nederlandse hulp bij oliebrand in Perzische Golf De Internationale boordmaatschappjj n.v. ln Den Haag Is ingeschakeld bij po gingen om de brand op het oliebooreiland In de Perzische Golf te blussen. Drie man van het kantoor van de maatschappij te Rome z(jn reeds naar de plaats van de brand gereisd. De bron. 56 kilometer uit de kust van Koeweit, slaat nag in lichter laaie. De Internationale boormaatschappij zal be ginnen met het boren van een hulpbron om de drnk op de brandende bron te verminderen. De Pan American Oil Com pany zal materiaal staren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3