rnnmliAtprisboteren Geest en humor in een onbekommerd musiceren Uitvoer metaal gestegen BOEKENHOEK CALVIJN A AAA A# wit# A boter is niet te vervangen Wanneer gaat u met VAKANTIE? NIEUWE LEIDSCHE COURAN'I DONDERDAG 30 JULI 19 Z""1 EEST EN HUMOR was er gisteravond in de Kurzaal. De Franse dirigent Pierre Dervaux heeft de periode van Guenter Wand overwonnen en heeft het Residentie-Orkest en het publiek ineens wakker geschud. Na die Keulse dirigent dreigde men in te slapen en het publiek vergat bijna te klappen na de uitvoeringen. Maar dat was gisteravond plotseling heel anders, men voelde het: hier stond een ras-muzikant, een man die het vak beheerst en die het orkest tot hoge prestaties, weet op te voeren. Zo'n diri gent is er nodig, een musicus met esprit. Men merkte het al direct in Rimski Korsakoffs „Introductie en Cortège de Noces uit Le Coq d'Or" Heerlijk dit on bekommerde en fantastische spel, prach tig uitgevoerd door het Residentie- Orkest. Pierre Dervaux liet het publiek direct gespannen luisteren en aan zijn di rectiebewegingen zag men de vakman, die met de linkerhand het gehele orkes in bedwang hield en de expressie aangaf, terwijl de rechterhand zeer gedetailleerd de muziek tekende en de orkestleden de nodige ritmische steun gaf. Dat was echt geestrijk musiceren. De humor kwam met Iberts „Divertis sement voor kamerorkest", een heerlijk Concert in Wassenaars Dorpskerk OET KAN GEEN verwondering wek- ken, dat men op verschillende certen als solist Heinz Friesen kan be luisteren. In korte tijd hoorden we hem achtereenvolgens op een concert in Delft, bij de Haagse Debutantenconcerten e solist op een orgelconcert. Gisteravond werkte hij mede aan het orgelconcert van Gerard Akkerhuis in de Dorpskerk te Wassenaar en ook hier gaf Heinz Friesen blijk een hoboïst te zijn met uitstekende kwaliteiten. Zijn techniek, muzikaliteit en toonvorming zijn van dien aard, dat men door het uitnodigen van Friesen een zeer gerechtvaardigde keus doet. Vandaar ook dat deze hoboïst in koi tijd haam heeft gemaakt en we zijn van overtuigd hem nog vele malen als solist te kunnen beluisteren. Dit optreden zal zich dan zeer zeker niet uitsluitend beperken tot medewerking aan orgel concerten, Over zijn spel van gisteravond kunnen we kort zijn. De werken var valdi, Saint-Saëns en Grovlez bevestigen slechts onze verwachting omtrent de toe komst van Heinz Friesen. Beheersing, stijlvolle techniek en levendige muzika liteit waren de voornaamste kenmerken van zijn interpretaties en men kan slechts betreuren, dat de regen de publieke op komst enigszins beperkte. Gerard Akkerhuis begeleidde dit spel kundig en liet zich als solist horen in Hexachord van Sweelinck, een compo nist die na vier eeuwen een volkomen gerechtvaardigde plaats op het repertoire van iedere organist kan innemen. Het Concerto in b van Walther groeide onder de handen van Akkerhuis uit tot een mu zikaal feest, helder en puntig, met over tuigende kracht ten gehore gebracht. Het Allegretto van Mendelssohn klonk nogal scherp in deze registratie en vermocht dan ook weinig te boeien. Groots was de f'nale van dit concert met Final van Franck. Een voortreffelijk besluit van een uitstekend concert, waarop twee jonge musici bewezen hebben, uit het goede (muzikale) hout gesneden te zijn. A. Hager. Embleem van Europese gemeen sell appen De voorzitters van de uitvoerende orga nen van de gemeenschappelijke markt Euratom en de Europese gemeenschap voor kolen en steal hebben een gemeen schappelijk embleem voor de drie orga-ni saties aanbevolen: zes in een cirkel ge legen gouden sterren die de zes leden voorstellen tegen een azuurblauwe achtergrond- Dit embleem is geïnspireerd op dat van de Raad van Europa: twaalf gouden ster ren in een cirkel tegen een azuren achtergrond. 1 speelse ironie, een toneelmuziek met her inneringen aan oudere muziek. Welk geniaal spel heeft Ibert hier gegeven, een spel, dat even de altijd ernstige zichten in de concertzaal uit de plooi brengt en hardop doet lachen. Zoals Ibert hier wijsjes als „Daar komen de schut ters", Mendelssohns bruiloftsmars ei Strauss' „An der schonen blauen Donau' heeft verwerkt, is absoluut geniaal er tintelend van humor. Dat is de Franse esprit, die vanzelfsprekend door Der vaux volmaakt werd gerealiseerd. Met de 2de suite „Daphnis et Chloë" van Ravel, besloot Dervaux het program ma en hier was dezelfde spanning, dezelf de waarachtige muzikaliteit. Het karak ter dezer muziek werd door Dervaux subliem aangevoeld en ook het orkest heeft zeer grote prestaties geleverd, al zal het zich nog correcter moeten instellen op Dervaux' directie. Maar men kan toch zeggen, dat het orkest met dit concert ineens heeft gerehabiliteerd na Wandperiode en dat het tot prestaties gekomen, die het op een bijzonder hoog iveau stellen. Als solist was er de Spanjaard Euardo del Pueyo, krachtig en gespannen het p Pianoconcert van Tsehaikowsky spelend, een echte Tschaikowski-romantiek. Het werd-een spel van felle kleuren, van sterke spanningsbogen en van geladen klanken. Dervaux zorgde voor een even waardige begeleiding. Vrijdagavond staat Dervaux weer voor het -orkest en dan zal hem zeker dezelf de langdurige hulde worden gebracht als gisteravond. Laaiend enthousiasme noemt men zo iets. Het is toch wel prettig op concerten nog eens zo onbekommerd enthousiast te kunnen zijn. En dan even alle onaangename dingen in het leven kunnen vergeten. Pierre Dervaux heeft opnieuw de lief- 2 van de Nederlandse luisteraars gekre gen. We kunnen hem verzekeren, dat het echte liefde is en echte liefde laat nooit d'e steek. Waterstanden 's-GRAVENHAGE, 30 juli Konsta 5 —3. Rheinfelden 251 +5. Ottenhei 1 ±1, Straatsburg 268 +12, Maxau 4 1, Maan-heim 252 —5, Mainz 249 +3, Bingi Lobith 905 —7, Nijmeger 215, Heveadorp—A'dam Rijnka Rijnkanaal—Lekkanaal 195 burg—Zul IJ6selkopDoesburg piien 200. Zutphen—spoo: spoorbrug DeventerKa laten grootste diepgang ;in 32, Amsterdam, handeldrijvende on- r de fa I Leltersdorf Sohuimplastic-In- strie, voorlopig Bewindv mr J Groo- Jr., Amsterdam Verhoor op 27 oktober uur, aan J Viseer, expediteur, Klooster- rgen, voorlopig Bewindv mr. H J Bu- lda. Groningen. Verhoor op vrijdag 6 Billiton put helft van dividend uit reserve Dirt de N.V. Bilhtonmaatschappij hebben besloten de op 22 september te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1958 het dividend op de aandelen eerste rubriek vast te stellen op 20 percent en op de aandelen tweede rubriek op 15 percent (onveranderd). Van dit dividend zal ongeveer de helf' uit de dividendreserve afkomstig zijn, In januari 1959 werd reeds een interim dividend vastgesteld van resp. 10 per cent op de aandelen eerste rubriek en van 5 percent op de aandelen tweede rubriek. 'T HART EN ZOON HEEFT COEDE VERWACHTING Het resultaat van 1957 is voor de 't Hart en Zn. Instrumenten- en Appa- ratenfabriek N.V. te Rotterdam niet bevredigend geweest. De achteruitgang was een gevolg van de algemene werk- vermindering bij vrijwel alle relaties. De exploitatierekening zakte in van 517.257 tot 68.294. Het boekjaar sluit, na afschrijving van ƒ251.121, met een verlies van 179.390, dat gedeeltelijk ge dekt kan worden door aanwending van de verleden jaar gevormde conjunctuur reserve ad 100.000. Als verliessaldo resteert dan 79.390, zo blijkt uit het jaarverslag. Als de toeneming van de opdrachten en de ontwikkeling van de eigen produk- ten zich blijven voortzetten, verwacht de directie een grotere stabliede bedrijfs- drukte in de tweede helft van 1959 en :eker in 1960. Zij beeft goede hoop dat le resultaten over 1959 meer normaal Fconomie en Fisrasieiën industrie (inclusief de elektrotechnischr heeft in het afeelnpen halfjaar nog ee iets sterkere stiiging vertoond dan i het daaraan voorafgaande ha'fiaar F van hnna 8 pet resnecH<»valiik pc' en over een jaar gerekend van 17 pet. Voor elektrische machines en toestel- 76 petï was de stijging groter dan voo het groepstotaal voor niet-elektrischi machines minder 11 pet). De totale Nederlandse uitvoer kwan op 6413 miljoen gulden, 10 pet hoger dai in het eerste halfiaar 1958. Het aandee van' metealnmdukten steeg daardoor tot 21 pet. In 1957 was dit deel nog 17 pet Obligatielening P.G.E.M. Vrijdag 7 augustus stellen de Neder landse Handel Maatschappij, de Twent- sche Bank, Rotterdamsche Bank en de Amsterdamsche Bank de inschrijving open op de resterende nominaal 26-000-000 4% pet 25-jarige obligaties, in stukken van nom. 1000 aan toonder, SPORT E/V WEDSTRIJDEN Nederland be tter vlinderslag Tineke Conrie Schim- Nat. zwemwedstrijden in Wageningen De zwemvereniging De Rijn hield ter-avond te Wageningen seleotiewedstrij- voor die zwemsters niet tot de top va a. Slechte op de 100 kwamen bekende zwemt Lagerberg, Aty Voorbij tl, die in deze volgorde de eerste drie atsen bezetten. De tij-dien waren resp. 4.0; 1.14.0 en 1.16.8. De 400 meter vrije slag werd gewonnen door de Gooi-zwem- ster Astnid Ordtng in 5 min 11.7 sec. Willy Laboer en Marianne Heemskerk, beiden van Naarden werden hier tweede en derde in 5.13.4 en 5.20.5. Bij de here leverde Jan Bournan een g-oede prestati de 100 meter vrije slag, die hij wo 59.0 sec. De HPC-zwemmer, die mc iteel in militaire dienst j6, bleef daar- ;-r Rudi de Kraay (ZAR) precies an derhalve seconde voor De uitslagen waren verder: 100 meter vrije slag dames: 1. Er-lca Tenpstra (HZPC) 1 09.3; 2. Willy Laboer (Naarden) z.t.; 3. Adrie Lasber-ie (Naarden) 1.09.6. 100 meter rugelag: 1. Japke de Ruiter (Y) 1.16.8. 200 meter schoolslag heren: 1. Van der ooy (Zian) 2.55.6. Het militaire zeven-tal won in een wa- te-rpol-owedstrijd met 74 v-an de hoofd- Jasser Neptuous (Arnhem). Twee records op 800 m vrije slag De Japanner Tsoejoshi Jamanka heeft vandaag voor de tweede maal in acht dagen het wereldrecord op de 800 m vrije slag verbeterd. Hij bleef nu 1,2 sec. onder het record van 9.14.5 dat de Austra liër Jon Konrads het vorig jaar geves tigd heeft. Eerder had hij in de landen- wedstrijd tegen Amerika in Tokio een tijd gemaakt van 9 min. 9.7 sec. Zeilen Nederlanders op derde plaats Tengevolge van windstilte is de start in de eerste serie van de Europese kam pioenschappen zeilen in de Flying Dutch, manklaese gedurende meer dan drie uut uitgesteld. De titel zal hier in de komen de vijf dagen worden betwist. De resultaten van gisteren waren: 1. Adrian JardineAngus Fryer. Engeland, 225 pt; 2. Jean-pierre Nobile Charles Probst (Zwitserland) 196 pt; 3. U Jager— S. G. Rodenhuis (Nederland) 169 pt. Frans Kuypers deelt negende plaats De Oostduiitser Uwe Küttner heeft van daag de Nederlander Frans Kuypers ver slagen in de derde finaleronde van het wereld-kampioenschap jeugdschaak dat in Munchen&teim wordt betwist. Kuypers moest zich na 25 zetten in een Nimzo- Indische partij gewonnen geven. De Nieuw-Zeetander Phillips en de Deen Hamaitn kwamen remise overeen. De /erige partijen werden afgebroken. De stand luidt -na de derde ronde: 1. B-iellcki, Argentinië 2 pt en -1 afigebr partij; 2. en 3. Stefa-now, Bulga-rije en Tomson, Rusland Uk pt en 1 afgebr.; 4 Hamann Uk pt; Frans Kuypers deelt de negende plaats met Küttner met elk 1 pt. De Fransman Guay Montserret heeft gisteren tijdens zwemwedstrijden in Al giers bet Europees record op de 800 m slag verbeterd en gebracht op 01 22.7, sec. Montserret bleef hiermede :ec. beneden het oude record, dat| sinds. 31 juli 1958 op naam staat vai Schot Ian Black. ten laste van de N V. Provinciale Gelder- sche Electriciteits Maatschappij te Arn hem. De koers van uitgifte bedraagt pet. De lening was aanvankelijk groot 30 miljoen, waarvan reeds nominaal t miljoen obligaties op inschrijvingsvoor- waarden zijn geplaatst. Beursnotering zal worden aangevraagd. De lening heeft een looptijd van 25 jaar en is aflosbaar, aanvangende 1 seeptember 1965 in twin tig gelijke jaarlijkse tentlijnen var 1.500-000 door uitloting a pari. Ver vroegde algehele of gedeeltelijke, aflos sing is slechts toegestaan met ingang van i september 1970. met bedragen vai 1-500-000 of een veelvoud daarvan ei wel a pari. V ervoerstarieven in de E.G.K.S. Naar van welingelichte zijde wordt vei nomen hebben vrijwel alle regeringei van de zes ledenlanden van de EGKS zich uitgesproken tegen een eventuele af schaffing of wijziging, zoals beoogd door de Hoge Autoriteit, van de voorkeui rieven welke van toepassing zijn voor transport van produkten, niet vallende onder het gemeenschapsverdrag, wel bestemd voor kolen- en ijzer- en staal- ondernemingen. De Westduitse en Italiaanse regeringe: hebben reeds doen weten dat het optn den van de Hoge Autoriteit buiten het kader van het verdrag valt of nie motiveerd is, terwijl de andere regeringen ernstige twijfel in dezelfde richting heb ben doen horen. Ned.-Am. Vredestein kan tevreden zijn Op de aand-ee-lhoudeiwejigadering va-,, ie Nederlands-Amerikaanse autobanden- fabriek Vredestein zijn de jaarstukken goedgekeurd en werd het dividend vast gesteld op 12 procent. Ir. F. G. Waller wend herbenoemd tot commissaris. Onderdirecteur P. Bergen, werd per 1 augustus tot directeur benoemd. Het bestuur verklaarde het voorstel de N.V. Rubberfabriek Vredestein tot visselimg van aandelen tee te juichen, in erband met een noodzakelijke natie voor de Euroma-rkt. Aan aandeel houders werd aanbevolen het aanbod irden. Het is nog niet bekend of de Amerikaanse onderneming B. F. Goodrich haar C-aandelen eveneens zal om wisselen. de gang van zaken in heit afgelopen half jaar betreft, deelde de directeur dat de onderneming nu op vollo capaoiteit werkt. Men verwacht een nog rotere produktie. De afzet is goed ge- 'e'est en de export zelfs bijzonder goed. Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf Co N V., Amsterdam) Uitgesproken: 23 juli: J M Philips, aan- emer, Nuth. cur mr. V Pijls. Beek; 24 uil: V.o.f. Gebr. Sterk, groothandel ln luimvee. Bodegraven en vennoten T en K Sterk. Bodegraven cur. mr. J A la iro. Bodegraven: 24 juli: L van der Graaf. steen-gaasbedrijf, 's-Gra- ge; 24 juli: -laar Gronl: Groningen; 24 G H Zweers, 's-Gr* Zijlstra. naaimachinehan- i, cur mr J de Vries, widatie, Grc en B H Grol, i. Geëindigd: P ketbakker, v/h der naam Fa F Tilburg: J P Nieuw n: V.o.f. „Rijwielhandel haar vei rol. than; slotuitdelingslijst; V Teyse Putte (NB). Idem id 8 juli aan E Kamphor! Het hart aan de lange teugel, door A. H. Lehmann. (vert. D. van der Linden). Uitgegeven door Leopolds Uitgcversmü- te Den Haag. De Oostenrijker Arthur Heinz Lehmann is een bekend auteur van paarde-i boeken. Hij schreef er reeds vijf en zijn zesde is thans ook in Nederlandse! vertaling bij Leopold verschenen. „Herz am langen Zügel" zouden wij zonder meer een uitstékend boek genoemd hebben, ware het niet dat de moraal niet zonder meer aanvaard-j baar is. Daartegenover staat een uitstekend romanverhaal, dat om vele! interessante wetenswaardigheden over paarden is geweven. Het verhaal is een hartverwarmende liefdesgeschiedenis op romantische voet, de moraal is het beste weer te geven in de volgende op bladzijde 7 al voorkomende frase:l „Tegenwoordig laat men zich scheiden of men brengt zijn in de weg staande huwelijkspartner om het leven, onverschillig in welke maatschappelijke kring- men leeft. Destijds (de tijd waarnaar de roman telkens verwijst) ging dati heel anders. Men loog en bedroog op charmante, gracieuze manier, men hield] rekening met de kinderen,' de huwelijken leden geen schipbreuk." Naar^onsj idee zou de roman aan kracht gewonnen hebben als er wat minder met het( huwelijk was gesold. litteratuur van het begin tot Deeltje 1 Gestalten en stromingen uit de samen N.V., Den Haag, Ooie- Goden, priesters en koningen, d» heden, door Wim J. Simo wereldlitteratuur. Uitgave vaarserie nr. 77. i in vijf delen een studie „Gestalten en stro- i .r" te brengen. Het eerste deeltje, over de I letterkunde, heeft reeds het licht gezien. Het is een buitengewoon j interessant werkje geworden over de litteratuur van het oude en het moderne Oosten (zowel het nabije, het midden, als het verre oosten). Het overzicht, Heilige onder de heidenen, door Jane Oliver. Vertaling Hans de Vries. Uitgave Zuid-Hollandse Uitgeversmaatschappij, Den Haag. In dit boeiende verhaal wordt men geconfronteerd met het Engeland en Schotland omstreeks het jaar 1000. Duidelijk wordt de steeds weerkerende strijd om het koningsschap van Engeland beschreven. Men leert in deze historische roman de jonge Schotse prins Malcolm! Canmore kennen in zijn verwoede strijd om de rechten van Scotia, het latere Schotland. Hij verslaat Macbeth en vestigt samen met zijn vrouw, prinses j Margareta van Hongarije, een nieuwe cultuur in zijn land. Wc aten bq menseneters door Bob Tadema Sporry. Uitgave Ad. M. C. Stok, Forum Bockerjj, Den Haag. Zo uguber als de titel van het boek Is de inhoud -niet. Mevrouw Tadiema, die samen met haar man (tekenaar van beroep) zeer vele reizen naar West- Afrika heeft gemaakt, vertelt in een aantal schetsen van hun ontmoetingen met de inlandse' bevolking en hun zeden en gewoonten. Daarin komt vooral tof uitdrukking, dat de bewoners van de binnenlanden niet zo „inheems" zijn ails wij ze' ons voorstellen. Ook daar zijn de Westerse invloeden duidelijk 1 merkbaar, bijv. in de kleding. Vele foto's en tekeningen illustreren de tekst. De blografie DOOR Dr. L. PRAAMSMA Uw boek IN DIT CALVIJN-JAAR 2e druk. gebonden met Calvyn kennis maakt, l gaat gevoelen voor deze een nederige dienstknecht vens een van de grootste „Een bijzonder mooie biografie" Trouw- „Voortreffelijk werk" Prof. Dr. J. van Gen- deren - „Het lezen van dit boek betekent een geestelijk bad" Ons Jeugdblad - „Ook dienstelijke bijdrage f5.50 Prof. Dr. D. Nauta - „Een VERKRIJGBAAR IN DE BOEKHANDEL AGENINGEN iiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir Een regenachtige dag, geen verloren dag Haal een NIEUWE HAAGSCHE VAKANTIEKAART en bezoek de 5 onderstaande instellingen. (Gereduceerde toegangsprijzen) Voor 1.90 (kinderen ben. 15 jaar 1.—) kunt U naar: 1. MADURODAM De miniatuurstad die laat zien hoe een grote stad er uitziet. Ook dit jaar weer uitgebreid. 2. VREDESPALEIS Een prachtig interieur met geschenken uit tal van landen. Prachtige zalen en schitterende tuinen. S. MAURITSHUIS Wereldberoemde schil derijen van Rembrandt, Vermeer. Jan Steen, 4. PANORAMA MESDAG Grote collectie schil derijen, aquarellen, Het wereldberoemde Scheveningen. 5. GEMEENTEMUSEUM U vindt hier schitterende zeer uiteenlopende verzamelingen: Haagse historie, Kunstnijverheid, moderne Kunst, enz enz. Bovendien kunt u tegen bijzonder lage prijs kaarten ver krijgen voor de speciale tentoonstelling „30 EEUWEN MEXICAANSE KUNST" welke in het Gemeentemuseum wordt gehouden. Op willekeurige dagen kunnen de bezoeken gemaakt wor den in de periode van 1 juli13 september. Op de vakantie- kaart staan tevens aangegeven de openingstijden en hoe men er met bus of tram kan komen. Kaarten verkrijgbaar aan bureau Nieuwe Leidsche Courant, Steenstraat 37. Leiden. Ook u kunt verzekerd zijn van een goede vakantie voor weinig geld NIEUWE AVOIVTUREN VAN Spekkie en Blekkie 1 Blekkie hield zijn adem in er boven aan het dek sloffende 1 i weerklonken. Hij zag hoe Jojo er in eLkaar dook, gereed om na; „Ik snap er niets van," hoorde hij de stem van Frits van der Zalm zeggen. „Waar i® Vladder nu opeens gebleven? Hij zag ons toch aankomen. Ik.." Verder kwam hij niet, want op dat ogen- Dlik schoot Jojo als een pijl uit een boog de laatste paar treden van het trapje op Doch dan gebeurde er Iets ontzettends. Hij was juisi boven het trapgat opgedoken, de revolver dreigend opgeheven, toen hij uil- gleed en met een doffe bons naar beneden gleed. De revolver vloog uit zijn hand en kwam kletterend op de grond terecht. Blekkie hoorde de stem van oom Bram oruilen dat de -schurkt ian of dat hij anders blij vi erop los te paffen. Ma; de klank van zijn ste geschrokken was door de val die Jojo ge maakt had, en waardoor de boeven niet langer van twee kanten bedreigd werden Blekkie aarzelde geen ogenblik. Hij rende naar voren, griste de revolver van de grond en sprong met twee, drie treden tegelijk he' trapje op Hij kwam juist op tijd. De kikvorsmannen probeerde van de verwarring waarin oom Bram geraakt was te profiteren, door zich snel over het dek te verspreiden, zodat oom Bram hen niet alle drie tegelijk ondef schol kon houden. Nu draaiden ze zich, bij hei horen van Blekkies stem, geschrokken om keken even verwilderd om zich heen en hie ven dan lanezaam en mei bijzonder veel „Bedankt voor je huip, Blek!" grinnikte oom Bram. „Ga naast elkaar staan", bulder de hij tegen de kikvorsmannen, „en leg jullie nanden in je nek! Gaat het weer een beetje jojo?" vroeg hij bezorgd, toen de huisknecht hinkend het dek op kwam geklauterd. „Neemi u mij niet kwalijk, dat ik zo in gebreke gebleven men, mijnheer Spoeling", zei de huisknecht beschaamd. „Misschien wilt u als verzachtende omstandigheid aan vaarden dat ik niet gewoon ben op kikvors voeten rond ie huppelen. Het is een geluk dat de jonge heer Blekkie u op zijn gewone doortastende wijze te hulp kwam." „Trek het je maat niet aan, Jojo," zei oom Bram hartelijk „We hebben de heren te oakken en daar ging het maar om." En hij keek vergenoegd naar de drie kik vorsmannen, die met sombere gezichten naar het dek staarden vigd.) Ongetwijfeld wilt u ook tijdens uw vakantie graag uw krant lezen Zend dan onderstaand formulier minstens één week voor u op reis gaat aan ons acfres Nieuwe Leidsche Courant, afd. abonnementen, Postbus 76, Leiden. Zonder bijberekening van kosten wordt de kra Nederland, België of Luxemburg toegezonden. 8 cent per dag extra berekend Geef bij eventuele wijziging van uw vakantieadres steeds uw huls BIJ voorbaat dank voor uw medewerking en een zeer prettige vakantiel Straat Woonplaats: Zend mijn kr mijn vakantleadrr 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 6