Drie zomers vol zon" - en dan hongersnood ZATERDAG 25 JULT 1959 IB" howM W»t gezeten •el. wat gelegen In het gras langs de kant van de weg. Veel en lang met gesloten ogen mooie dromen gedroomd. Gans gebroken met het leven, dat we de overige weken van het jaar leven. Gewoon maar gelegen en gezeten en gedroomd. De wereld maar laten draaien zonder er ons iets van aan te trekken. Naar niets nieuwsgierig geweest. Naar niets gevraagd. Alles onbelang rijk gevonden. Echt geleefd in en by de natuur. Deze hele lange week hebben we laten voorbygaan gewoon lui liggend, met de handen onder het hoofd. Een week lang hebben we uitgekeken over het wyde heideland, en, af en toe de ogen dicht, geluisterd naar het zachte, broze geklingel van een kloosterklokje, dat gedragen door de wind van heel ver tot ons kwam. en naar het zware geboem-boem van treinen, die met de regelmaat van een klok, kilometers van ons verwyderd, aan ons voorbyraasden. V) Ge hebt natuurlijk al lang begrepen, dat we met vacantie rijn, en ge moogt best weten waar ge ons kunt vinden: tn Vlierden, dat bij Deurne ligt, bij de stad dus van doctor Huub van Doorne, de eerste autofabrikant van Nederland en tevens circusdirecteur, zoals het boekje van de V.V.V.-Deume u leert. Ge hebt vast nog nooit uan Vlierden gehoord, en ook niet van Liessel en van Asten, en van Bak el en Milheeze, en van Zeilberg en van Hoeven, om zo maar eens wat namen van Brabantse dorpen over u uit te strooien. Want het hele gebied, een zeer groot deel van Oost-Brabant is én gelukkig voor ons tot op de dag van vandaag vrijwel onont dekt gebleven door de mensen uit Holland, zoals hier iedereen, die van boven de Moerdijk komt, wordt aangeduid. En daarom is het hier nog rustig en stil. Ge kunt nog uren wandelen door bos en hei zonder iemand op uw pad te ontmoeten. Hier kunt ge nog de natuur wat we zo graag zeggen .,in ongerepte staat" aantreffen. Ge kunt u vrijwel al leen maar verplaatsen over smal le bospaadjes en over rulle zand weggetjes. en ge hebt geen last van enig verkeer, want de grote wegen, die van Holland uit naar Limburg gaan, liggen een paar kilometer verder. Droogte En de mensen, die hier wonen, zijn nog niet zo beroerd door het wereldgebeuren, dat ze er met u over praten. Ze worden alleen ge troffen door datgene, wat zich in hun onmiddellijke omgeving af speelt, en wat hen direct raakt. Ze spreken over de grote droogte en de vele muggen, die een plaag zijn geworden voor mens en dier, en ze voorspellen, dat we drie ja ren achtereen zulk een zomer zul len krijgen maar dat het dan hon gersnood wordt, omdat er geen re gelmaat meer zit in de gang van zaken. Voor de tweede maal, zeg gen ze, zal er dit jaar niet kun nen worden gemaaid, want het gras is verdord, en het winterko ren kan niet worden gezaaid, want de grond is te droog en er komt niets tot ontkieming. En ze ver tellen u nog veel meer, als ze merken, dat ge luistert. Ze zeg gen, dat het niet waar is, wat de stadsmens beweert, dat de boeren er best uit zullen komen, want de kwaliteit van zijn have en goed vermindert met de dag. Bakker Nee. de Blériot-race en de inge- rië interesseert hun allemaal niets. En we hebben ons afge vraagd of zij om dat gebrek aan belangstelling over wat er zich in de wereld afspeelt te benijden zijn. Eeriijk gezegd, weten we op deze vraag geen antwoord. We hebben er wel lang over zitten nadenken. Evenals over het ant woord, dat we kregen, toen we aan een boerin, bij wie we koffie dronken, vroegen naar het laatste nieuws. Ze zette haar handen in de zij en antwoordde: ,,Ja dat moet ik u toch eens vertellen: de bakker is dood. Drie maanden ge leden zowat hebben we 'm begra ven". We zijn daar even stil van geweest. We hadden de bakker slechts eenmaal in ons leven ont moet. Vorig jaar. toen we ook in Vlierden logeerden. Daarna had den we nooit meer lets van hem gehoord. Hij bakte goed brood, dat is zeker. We hadiden ook nooit meer aan hem gedacht. Maar die boerin zei: ,,Ik dacht: als die me neer nog eens komt moet ik hem toch vertellen, dat de bakker dood is". In de stad, zo peinsden we. zou het nauwelijks iemand beroe ren als de bakker of wie dan ook, werd begraven. Maar in de dor pen. die met zandwegen aan el kaar zijn verbonden, praat men daarover nog maanden later. We zijn er erg van onder de Indruk geweest. Peel Als ge In Vlierden zijt, hoort ge uw belangstelling uit te strekken tot de Peel. waarvan ge wel eens let« hebt gehoord vermoedelijk door de boeken van Antoon Coo- l«n. Ge vindt daar nog de turfbe- drijven, waarnaar In de zomer maanden excursies worden onder nomen. De Peel ls een prachtig gebied en de heer Frane Babyion heeft daar mooi over geschreven tn de Ter Inleiding van het boek je, dat de V.V.V.-Deume aan iede re toerist, die er belang in stelt, verkoopt. Een gedeelte uit die Ter Inleiding zullen we citeren, omdat we de Peel beslist niet zuiverder kunnen beschrijven, dan de heer Babyion dit doet. HIJ schrijft: „Deurne i« slechts bijzonder in zijn eigenheid. Het bezit niets spectaculairs. De Peel mag uniek zijn in Brabant, als pampa- of steppeachtig wild begroeide hoog veenvlakte is ze In haar barre uitgestrektheid van een bijna een tonige, donker getinte soberheid. Haar ruige schoonheid is vooral indrukwekkend door haar grootse verlatenheid onder het hemel wijd azuur of een wisselende wol kenlucht weerspiegeld in het winddoorvloeide water van plas jes, vaarten en wijken. Men ver moedt er iets van de onpeilbare oneindigheid in d« intense stilte, waarin het geschakeerde suizen van de wind, soms het hoge roe pen van de grutto, hoorbaar is...." Vakantie En zo zitten we dus in, wat we geloven, het meest onbezochte deel van Nederland. Maar wij varen er wel bij. En egoïstisch als we zijn. hopen we, dat het de komen de jaren nog onbezocht zal blij ven. Hoewel we daarop niet veel hoop hebben. De V.V.V. zal in haar ijver daar wel een stokje voor steken. En dan zal het wel uit zijn met de rust en de stilte. Dan zullen de bromfietsen en de scooters in groten getale over de paadjes gaan razen, waarover ge nu nog dromend kunt gaan, zon der gevaar voor het leven. Nu is de lucht nog zuiver en prikkelend, dan zal ze wel bezwangerd wor den van benzinedampen, en ver vuld van motorgeronk en zwaar geclaxoneer. Nu hoort ge nog al leen het broze geluid van kleine kloosterklokjes, het geroep van de grutto, het geloei van een koe, en heel in de verte een trein. Maar zo zal het wel niet blijven. Beslist niet. Het wordt allemaal anders. Zo vast als tweemaal twee vier Zo zag de tekenaar de atoom-onderzeeboot Skate", die voorzien van een General Electric TV-oog van nimmer bereikte gevoeligheid in staal was door de dunne plekken in het ijs van de Poolkap te „zien" en er door heen te breken. Links in de hoek het beeld, zoals dat bin nen de „Skate" op de TV-monitors kwam. Atoom-onderzeeboot „Skate" keek door het Pool-ijs U weet nog wel, dat de Ameri kaanse atoom-onderzeeboot „Ska te" kortgeleden een tocht onder de Noordpool maakte en daarbij precies op 90 graden Noorder breedte door het Poolijs brak naar de oppervlakte. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft nu bekend gemaakt, dat dit alles mo gelijk Is geweest, dank zij een te levisie-camera van een nog nim mer tevoren bereikte gevoeligheid. Dit oog, of Image orthicon, ont worpen door General Electric, ls zo gevoelig voor licht, dat het In staat ls te „zien" waar het men- eeiyk oog niets meer kan waame- Eeuwige duisternis Het oog was gemonteerd in een speciale schokbestendige camera op het voordeik van de „Skate" en stond permanent gericht op de in eeuwige duisternis gehulde on derzijde van de ijskap, die de Noordpool bedekt. Hoewel het schaarse licht van de Poolzon niet door het ijs kon doordringen, was op de TV-monitors binnen in de onderzeeboot toch duidelijk een beeld te zien van de dunne plek ken in dit ijs, waaruit men kon opmaken, dat zich daarboven me ren moesten bevinden, die nog niet lang geleden waren dichtge vroren. Daar de TV-camera ook de commando-toren van de onder zeeboot „in het oog" hield, kon de „Skate" op de plaatsen met een dunne ijslaag derhalve voor zichtig door dit ijs heenbreken. Bekend is gemaakt, dat het TV- oog van General Electric geen bij zonder licht, als bijv. infra-rood, nodig heeft om te kunnen waarne men. Het werkt in vrijwel volsla gen duisternis zowel als onder fel zonlicht. Goed idee Maplewood in de Verenigde Staten heeft een Lutherse ge meente, en deze gemeente heeft een vereniging van jonggehuw den. Deze heeft 'onlangs een blijf-thuis-en-geniet-van-je-ge- zin-avond georganiseerd. Deze avond werd vastgesteld ajs pro test tegen eindeloze reeks bij eenkomsten, die in die maand georganiseerd werd door de kerk en andere verenigingen. Om zich er van te vergewissen, dat ieder thuis was, werd er telefonisch appel gehouden. Hebben wij wat in te brengen? Toen we, de dag voordat we met vakantie gingen ons bureau opruimden, vonden we het aardi ge boekje van Madzy Rood, dat de uitgeverij „Mubro" (p.a. N.V. Drukkerij Dico, Amsterdam) heeft uitgegeven onder auspiciën van de Nederlandse Jeugdgemeenschap. We hadden het daar zolang opge borgen, omdat we het op een re genachtige vakantiedag wilden doorlezen. Omdat, volgens de heren van De Bilt, de regen voorlopig uit blijft hebben we het dezer dagen ingezien, hoewel we ons hadden voorgenomen geen boek, dik of dun, ter hand te nemen. Het heet: „Hebben wij wat in te brengen?" en het heeft ten doel de jeugd van Nederland belang stelling bij te brengen en in té lichten over de gang van zaken in het land en over die dingen, waarmee iedere Nederlander te maken heeft of te maken krijgt. Het motto van het boekje is een uitspraak van Hare Majesteit ko ningin Juliana. Als je jong bent, moet je niet de mentali teit hebben van: Als 't me mee loopt, zal ik wel een plaatsje vin den tussen alle andere mensen in de maatschappij maar je moet jezelf voor ogen houden: Laten we ons erop voorbereiden, de maat schappij straks over te nemen. 't Gaat niet aan over iets wat men afkeurt te zeggen: „Daar moesten „ze" eens iets aan doen, het is een kwestie van: wat zullen wij daaraan doen". De reden, waarom we het boek je zo aardig vinden is, dat het on derwerpen, waarover dikke boe ken geschreven kunnen worden, op duidelijke en afdoende wijze in en kele bladzijden behandelt. Over Burgerschapskunde, De drie ta ken van de overheid. Politieke partijen, Statuut voor het Konink rijk der Nederlanden, Grondrech ten, De provincie, Europese een heid, De gemeente, de Noord-At lantische Verdrags Organisatie, Financiën en de Verenigde Naties zijn bibliotheken vol te schrijven. Madzy Rood deed het in 36 pagi na's. Met dit boekje, is naar on ze mening, de jeugd wel gediend. PUZZEL VAN DE WEEK KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. onuitstaanbaar, 11. voegwoord, 12. verstand, 13. dwaas, 14. gem. in N.H., 17. slobkous (Z. Nederl.), 18. bijwoord, 19. witte mier, 21. lidwoord (Fr.), 22. meertje met helder water, 23. baan voor balspel, 25 waterblaasje, 26. vrouw van Jacob, 28. stadje in Neder-Silezië, 30. bijriviertje van de Wolga, 31. hoofdpersoon in een treurspel van Shakespeare, 32. sociëteit (afk.), 33. gebod, 35. onbep. voornaamw., 37. afgesloten bebouwd veld, 39. onderricht, 41. voeg woord, 43. groen in de wapenkunde, 46. district (afk.), 47. voorzetsel, 49. zeer groot aantal, 50. spoedig, 51. jongensnaam, 53. middag, 54. niet opzettelijk. Verticaal: 1. gem. in Over., 2. akelig, 3. strookje, 4. bijwoord, 5. beest, 6. tegen. 7. gewicht (afk.), 8. laag schoven op de dorsvloer, 9. trots, 10. ketting, 14. mandje, 15. drietenige struis, 16. sportterm, 19. iedere lceei, 20. blikken doos, 22. versterkte stgd, 24. de gezamenlijke hoeveelheid, 25 bundel, 26. tussenzetsel, 27. uitroep, 29. vreemde munt, 34. kneedbak, 36. zuiver gewicht, 38. stroombedding, 39. jon gensnaam, 40 metalen staaf, 42. ontkenning, 44. verouderde meisjes naam, 45. bergspits, 46. telwoord (Duits). 48. hobbelig, oneffen, 50. schraal. 52. scheikundig element (afk 53 heden. kaar, 10. er, 11. damast, 13. in, 15. kotter. 17 dons, 19. Oder, 20. smak, 22. knap, 24. Sn, 25. Rg, 27. Ag, 28. A.D., 31. Leerdam, 35. deels, 37. loper, 39. ere, 40. Ria, 41. vol, 42. mos, 46. jujube, 48. Horizontaal: 1. sering, 6. stilet, snoever, 50. notitie, 51. dollar, 53. 12. bede, 14. Isar, 16. A.D„ 18. Se, ruin, 55. bèta. 56. roge, 58. paal, 60. 19. ons, 21. es, 22. k.o., 23. mos- dt, 61. d.s., 62. Ne, 64 Aa, 66, terd, 26. markant, 29 anna, 30. roem. 68. Norg, 72. rij, 75. pa, 76. rg, 32. adat. 33. s.s., 34. n.d„ L.O., 77 de, 78 en. rek, 37. la, 38. p.e.. 39. eter, 41. vorm, 43. er, 44. eierdop, 45. os, 47. Esla, 49. lens, 52. Ur, 54. N.S., 55. bar, 57 R.O., 58. Po, 59. judo, 61. demon, 63. taal, 65. uiterst, 67. geniaal, 69 bn, 70. v.o., 71. are, 73. Ot. 74. la, 75. Peel, 77. drie, 79. marmot, 80. jegens. Verticaal: 2. eb. 3. restant, 4. idee, 5. Ne, 7. Ti, 8. Iser, 9. las- Oplossingen mogen uitsluitend op een briefkaart worden geschre ven. In de linkerbovenhoek ver melden: „Puzzeloplossing" Er zijn drie prijzen' een van f 5,— en twee van 2,50, uit jullie eigen juke-box 't Lijkt wel een grabbelton deze weekGeen „openingsverhaal", geen be schouwingen, alleen maar gedichten en tekeningen. Zo'n beetje van alles wat, maar 't gaat allemaal over hetzelfde onderwerp: SONGS. Wat mij frappeerde, was dat een heleboel schrijvers nogal kritiek hadden op al die love-songs, die het uitstekend in de hitparade schijnen te doen. „Maar ja, wees eens eerlijk, je zingt ze toch mee en je luistert cr toch naar" las ik in een van de brieven en inderdaad: je ontkomt er niet aan. Wat er verder over songs wordt gedacht en gezegd, lees en bekijk het- zelf maar in deze aflevering onder de schone titel: Songs uit jullie eigen jukebox. Misschien ben ik er naast, ik geloof, dat Ik voor de eerste WAAROM Liegen jullie of is het waarheid wanneer jullie spreken over liefde, true love? Is de maan echt zo romantisch als jullie bezingen in blue moon? Zijn wij mensen zo van ijs, dat wij jullie nodig hebben, love songs? Waarom zijn jullie zo smeltepd en soms ook zo ruw en vol lawaai? Waarom wijkt de wals voor rock 'n roll en is Elvis Presley platenmiljonair? Moeten jullie ons léren leven, of hunkeren wij zo intens naar iets wat ver weg is, schier onbereikbaar, voor ons niet meer te grijpen? Luisteren wij daarom zo devoot naar jul en stemmen met jullie in? Of moet dat stemmetje in ons. dat smeekt om ware liefde, worden overstemd. Luisteren wij hever naar jullie, songs, dan naar ons eigen hart? Songs, wanneer gaan jullie eens verdwijnen en wanneer komen de psalmen op de hitparade? GERRIT KUNNEKES. Ik vond dit zonder ironisch te willen zijn een lief plaatje. Ank Bonman (18, onder wijzeres en uit Voor burg) tekende het. Hier dan weer steeds in Leiden i herinneren). Hans tekende en „dichtte" een schone parodie op een echt Hollands liedje. Eerst dan maar Dramatisch lied voor twee vrouwenstemmen i het Of ik er M (mannelijk) of Vr(vrouweiyk) by moet zetten weet ik niet, nooh kan ik jullie de leeftyd. het beroep, dan wel de school van deze inzender (ster) vertellen. Wél, dat die hy of zy in Waddinxveen woont en me ook een beetje op de vingers tikte. Waarom „songs" in plaats maar goed Nederlandse: lied' brief geslaakte kreet. Non ja uit Waddinxvei REFREIN: Want eerst na veel ja-aren wist hy het pas dat zij niet de wa-are helaas voor hem was dat hij van haar hi-eld maar zij niet van hem dat deed hem verdri-et hoor dus naar zijn atem. Blauwe ogen en een kersenmond was al het mooie dat hij aan haar vond Toch hield hij wel van haar en nam haar daarom maar in het bo-oo-oo-ootje mee op de hu-hu-huwelijkszee Maar de gevaren van de woelige baren zijn vréselijk groot en de huwelijksboot in 't begin beider trots brak kapot op een róts Vender com mentaar dacht ik) ouerbodisr. Rta Ligthart (14, gymnasium en uit Dordt) maak- te: „Het klokje wan zeven uur O, BIJ RUTECKS begroet je inclusief een portier met z'n glimlach de buiging, het gerief van de garderobe en de dienstpet, waarop staat: Rutecks effen bediening aan de muren het fresco van de abstracte gedachten en dienstschortjes met Rutecks, Rutecks o, bij Rutecks onderga je abstract het fresco, de muziek en de lege ogen van het snoepend publiek dat zich laat serveren met schaaltjes van Rutecks, Rutecks o, bij Rutecks gebruik je concreet de vierkante meters oppervlak, van kleurige slaatjes en donzig slagroomgebak Maar: afrekenen met Rutecks je sleurleven Maar o zo echt zijn de vermoeide diensters die voor je rennen bij Rutecks M. J. SLIEDRECHT VAN DER LAAN Uit de «chryfmaohlne van N. A. van Dommelen (17 en uit Rot- terdam, verder weet Ik niet of het een „hy", dan wel een „zy" is en wat die hy of zy doet) kwam het gedicht, dat een week ovei bleef staan, maar dat we toch nog wilden plaatsen: Het jaar 2000 HANS BINK Wat zal het Jaar 2000-brengen? honger, verdriet, armoe, tegenslag? overvloed, rijkdom, macht, viktorle? Zal het vrede zijn of oorlog? Wij weten het niet, willen het niet weten Eén is er die het weet. Wij .willen altijd anders óók in het jaar 2000, als de wereld nog ls de mensheid bestaat. Wat zal het jaar 2000 brengen? HIJ weet het.... laat het genoeg zijn. N. A. VAN DOMMELEN. ER UIT GELICHT LIEFDE „Omdat we het misschien niet werkelijk bezitten (de liefde), pro beren wjj bet in duizenden songs te vinden. We combineren, selecte ren, elimineren, totdat we onbevre digd onszelf afvragen of we soms lichtstraal pogen te grijpen" wing. Om niet in herhaling te ver- SPECIAAL vallen: Arie, zie boven. Heel speciaal wil ik Bep de Jong (Soest) danken voor haar brief, 'k TWEE Kon j,et njet meenemen. Wellicht Twee inzendingen eigenlijk van een andere kee R. E. NU„11 (Ridderkerk) Eer. hM "Herben, r uitgebreide mening én een gedicht DE MAP IN ever sen,,. Voor.I ie het ver, De ,.bevre,r;m,p" in „,n teke- nmgen van Miep Bijl (Wanneper- ten goeie dmgen. Meer, de geichie- vee«, n gedieht ven E. Kl««- denis herhaalt »ch: de rubriek wegt (Den Haag). Ik houd ze tot puilde al buiten zijn lijnen, nader order vast. Mee akkoord? Zeeman, o zeeman Tot i l bet Bas Huurman, (Rotterdam). Maar, m'n ruimte was al vol, Bas, graag nog eens wat op een andere keer! 'n BEETJE Onder deze Teddy-Scholten-ach- tige titel stuurde Arie Siebel (eveneens uit Rotterdam) me een al even lezenswaardige beschou- Over 14 dagen: Helemaal niets (of: doe maar wat je wilt) Al heb je nog maar een enkele dag, toch wil ik je nog even de onderwerpen: „reclame" en „morgenavond" in herinnering bren gen, die dus volgende week en je mocht zelf kiezen aan de beurt komen. Ze moeten vóór din6dag a.s. binnen zijn... En nu ons onderwerp voor over veertien dagen. Niets, hele maal niets. Je mag inzenden wat je wilt, omdat, op veler ver zoek, een „zo-maar"-rubriek wel weer eens aan bod kan komen. Dus: verzin maar Iets. maak maar wat en stuur het me. Onder de welbekende kreet „de vrije impressie" gaan-we dus over twee weken weer met elkaar in zee. Alles liefst vóór de 4e augustus binnen. Op de enveloppe, zoal6 altijd, „Ruimte voor jullie." heerlijk uitgang ïr woelige bareni nsaam thuis blijl ven, schepen, die vergaan.On uitputtelijk, hel je van hét voor iedere juke-box. Jaap Cordia (16, U.L.O. en Rotterdam) koos zich rubriek". Vergane toernooi- praktijk (II) Het is eer de sterke gelijkenis met de vorige rubriek, welke ons opnieuw naar dezelfde titel doet grijpen, en niet de aard van net materiaal dat om een dergelijke titel vraagt. We zouden u even zo goed heel prozaïsch hebben kunnen aankondigen: drie partijstellingen en een eindspelstudie en zouden dan evenveel, of even weinig ge zegd hebben. De partijstellingen zijn ditmaal niet aan één grote figuur van het verleden gebon den, al mogen sommigen der hoofdrolspelers er zijn! En de stellingen zijn ditmaal ook niet al te zeer vergaan: er is er zelfs een uit 1952 bij. De eindspelstudie wordt u nu eens zónder extra-hulp voorgezet. Zelfs het diagram van de slotstelling, dat wij u in de vorige rubriek als lokspijs voorzetten (heeft het geholpen?), zult ge nu moeten ontberen. Eindspelstudie van R. O. Skuja, /77 0 W j Wit speelt en maakt t Oplossingen 8 7 A 1 A 6 m i k 4 3 m m m m 2 ■SÉ 1 nr. Wit aan zet won in weinige zetten op elegante wijze. Hoe? Wit speelde hier Tfl om met 2 Df3 en Tgl de lastige druk op dc g-lijn kwijt te raken. Hoe doorkruiste zwart dit plan? 1. Partijstelling Tarrasch—Walbrodt. 1, Txd4ü Pxg3 2. Pxg3! Txg3f 3. hxg3 Txg3t 4. Kfl! Txd3 5. Tg4ü en wint. 2. Partystelling NimzowiischTarrasch. 1Lxh2t!1 2. Kxh2 Dh4t 3. Kgl Lxg2! 4. f3! Tfe8! 5. Pe4 Dhlt 6. Kf2 Lxfl 7. d5 f5! 8. Dc3 Dg2t 9. Ke3 Txe4t! 10. fxe4 f4t 11. Kxf4 Tf8t 12. Ke5 Dh2t 13. Ke6 TeSt 14. Kd7 Lb5 mat! 3. Eindspelstudie van Kusnetzov en Sa- charov. 1. g6! Lg8t 2. Kf5 Pc4 3. h6 Pxe3t 4. Kg5! Pd5! 5. h7 Lh4t! 6. Kxh4 Pxf6 7. h8d alD 8. Kg5t Ph7t 9. Kh6! DxhS 10. g7ü en het remise is een feit. Oplossingen en correspondentie aan de heer 1-1. J. J. Slavekoorde, Goudreinetstraat 125, Dén Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 14