SENSATIONEEL NIEUWS fpag van de Zeven Heuvelen d viel uiteindelijk nog mee Niemand kan zonder slaap moderne elektrische SINGER zigzags Specialisatie van de Europese landbouw in Nederland? Vijf en vier jaar geëist tegen ouders die kind ernstig mishandelden Centraal Bureau (90.000 boeren) heeft omzet als KLM en Spoorwegen VRIJDAG 24 JULI 1959 VIERDAAGSE-LOPERS GENOTEN VAN NATUUR ild ti J n de jn gi kTempo was laag. maar er werd beter gelopen dan woensdag 3E DERDE DAG van de Nijmeegse Vierdaagse is uiteindelijk toch nog meege vallen. Zeker, het heeft de duizenden beslist moeite en in vele gevallen ook ijn gekost om de tocht over de ..zeven heuvelen" te volbrengen, maar het uitvalli antal dat gisteravond na de zware dag door de Betuwe werd verwacht, is lang niet «reikt. Waren het woensdag 185 wandelaars die langs de kant van de weg bleven Itten, gisteravond kreeg de administratie van de Vierdaagse 107 startkaarten Ier terug dan er waren uitgegeven. En het feit, dat dit laatste aantal lager lag dan e dag daarvoor is voor een groot deel toe tc schrijven aan het heerlijke wandelweer an donderdag. Weliswaar scheen de zon van de vroege morgen af en was het op >mmige stukken behoorlijk warm, toch zorgde een heerlijk noordelijk briesje voor e nodige afkoeling, zodat het werkelijk te doen was. Bovendien was het opvallend, dat de andelaars aanmerkelijk beter liepen In de dag daarvoor. Men had zich ken- jlijk goed geprepareerd op de derde (g waarop het zwaarste en tevens een jrcours met de maximale lengte moet brden afgelegd. Welgemoed is men in I morgenuren gestart en over het al- tmeen is er even opgewekt gefinisht. Het merendeel van de deelnemers left het op de derde wandeldag kalm in gedaan. Het tempo lag laag en de andelstoet was zeer uitgerekt. Dit is (oral toe te schrijven aan het feit, dat jt op iedere plaats goed toeven is. Men Istte v.èel en lang en kon zich door de ierlijke temperatuur en de kurkdroge 'ond bijzonder goed verpozen. Jodelen Tet was dan ook niet verwonderlijk, t de laatste wandelaars eerst tegen If zeven door de finish gingen. Daar- behoorde ook een Zwitsers detache- ent. De bergbewoners hebben zich gis- ren op hun gemak gevoeld. De eerste ig bracht velen van hen voor de eerste t aal kilometers achtereen op vlakke I egen en dat zat de meesten niet lck- >r. Woensdag ging het al iets beter, vandaag was men er in. Goedlachs P Apeldoorn nog maar 1020 deelnemers 1 pe dorde dag van de Apeldoomse I lerdaagse heeft een uitvalster geëist, r tdat er thans nog 1020 deelnemers over jn gebleven. De tocht van donderdag idde door de Kroondomeinen. Ook op jze dag moesten vele blaren worden .'prikt, maar desondanks was de stem ming bijzonder goed. Tiny Terpstra, doch- >r van de bekende lange afstandloper, teeg het bij Assel even moeilijk. Zij was dat moment van plan om zich als utt- lster te laten noteren, maar nadat haar ^beurende woorden waren ingefluiserd wr een der N WB - f unotionan ssen, zette j de tocht voort. Vandaag is het de laatste wandeldag. Dan 4dt het parcours naar Beekbergen, oenen, Hoenderloo en Uchelen. Daarna Mgt een gezamenlijke intocht in Apel- porn en een défilé voor de autoriteiten. *339 ,tma MzUniHsandmheht MSP PPn échte hpomfiets zoekt U uit hjf Uw BATAWS JA The Blue jodelend kwam een groep Groesbeek terwijl de Kon. Luchtmachtkapel c^_s Speeide! Die Ziwitsers verdienen overigens een pluim op de hoed, want men betaalt alle kosten die deelneming aan de Vierdaag se met zich brengt zelf. En ondanks dit nadeel neemt het aantal Helvetianen in de Vierdaagse de laatste jaren steeds aanmerkelijk toe. De internationale bekendheid van onze nationale afstandsmarsen nemen overi gens hand over hand toe en steeds zijn er meer nationaliteiten vertegenwoordigd. Toch moet men dit ook weer niet zo overdrijven door alle Dordtse wande laars voor Oostenrijkers aan te zien. Wat is immers het geval, de Dordtenaren dragen ter herkenning allen een rood- wit-rood lintje aan de linkerschouder, ijn de Oostenrijkse kleuren en me- in het Duits om controlei de ka< Prachtige natuur Vandaag hebben de Vierdaagse-wande- laars door de prachtige natuur ten Zui den van Nijmegen getrokken. Via Grave ging het op de Plasmolen aan. Voordat men zover was, hadden reeds velen er enkele rusten op zitten. Voor menigeen betekent de Vierdaagse namelijk vakan tie en men had nu pfachtig de kans te genieten van het vele schoon dat de na tuur in deze streken biedt. Wellicht heeft dit velen inspiratie gegeven om het moeilijke traject van de zeven heu velen goed af te leggen. Dit stuk was namelijk zwaar, omdat het in de dalen zeer warm was, doordat de wind daar wegviel. Vooral de vrij steile klimmen, waren voor heel wat vermoeide tippe^ laars veel en men moest nog al eens worden geholpen. Het vasthouden van pink van een andere lotgenoot deed reeds wonderen. Men moet de deel in het psychische vlak zoeken, want vindt men moreel de kracht om door te gaan, dan doet het lichaam zeker de Toch vraag je je tijdens zo'n Vierdaag se weieens af wat de mensen eigenlijk bezielt elke morgen zo vroeg op te staan en dan zo veel kilometers te lopen. Een heer uit Amsterdam, zestig jaar •oud, doet het omdat de wandelsport voor hem de enige sport nog is, die hij kan beoefenen, voetballen is er niet meer bij. Mevrouw Sotthedes uit Deventer is 55 jaar, loopt reeds voor de 12de maal mee en nog steeds vindt zij de Vierdaagse zo leuk, dat zij deze niet wil missen. Een Groninger boer zou het liefst nog vroe ger op stap gaan dan vier uur, want de natuur is des morgens zo mooi, zegt hij. En zo is het grote wandelleger bijna aan de intocht toe. De duizenden maken zich al klaar om morgen present te zijn. Reeds donderdagavond zitten de eersten er om maar niets van het feest Excercitie Overigens ia het opvallend wellicht werkt het mooie weer daaraan mee dat de publieke belangstelling langs de route enorm is. Waarschijnlijk komen ook vele vakantiegangers die in de omgeving vertoeven, een kijkje nemen, want over al staan de mensen rijen dik. Dat was voor de Mariniers reden om tijdens de mars nog een nummertje ge weer exercitie weg te geven. In Groës- beek werd dit o.a. gadegeslagen door de oud-minister van oorlog en marine, ir. Staf en patiëntjes uit een inrichting van de Stichting „Het Vierde Prinse kind." Het laatste deel van het traject voerde door de lommerrijke lanen van Berg en Dal. Daar werd lustig gezongen. Wat dat betreft doen de buitenlandse mili- uitstekend De Nederlanders 48) Het klinkt wellicht v ling. levcnlot in slaap, die actief doet schijnen, in werkelijkheid een van de belangrijkste levensfunc ties is. Alle levende wezens, de plan ten daarbij inbegrepen, vertonen een regelmatige afwisseling van tjjden van rust en tjjden van activiteit. De rustpauzen van de planten en de lagere dieren zijn echter niet geljjk aan de slaap van de hogere dieren en de mens. De slaap wordt door vele onder zoekers gerekend tot de instincten. Wanneer we dit instinct beletten in actie te komen, bijv. door ingespan nen arbeid, dan dwingt de vermoeid heid ons tot slapen. Deze slaapdwang is op de duur «ven onweerstaanbaar als de dwang tot adem halen en de dwang !ot drinken bij kwel lende dorst. V ooral na de eer de wereldoorlog is toch is het zo! de de 1918 de slaapziekte in Europa een ontstellende uitbreiding had gekregen. Zorgvuldig onderzoek van de hersenen van gestorven pa 'iënten bracht aan het licht, dat eei ;eer klein gebied, diep verborgen ir Ie hersenen, was aangetast. Aldu- werd het slaapcentrum ontdekt, hel gebied in de hersenen dat in betrek ting moest staan met de regeling van de slaap. Evenals de mens beschiki over een centrum dat de ademhaling regelt, bljjkt hjj ook in het bezit te zjjn van een slaapcentrum. En zoals het ademhalingscentrum wordt ge prikkeld door koolzuur in het bloed zo blijkt op soortgelijke wijze het slaapcentrum geprikkeld te worden door stoffen die bij de lichaamsarbeid Het is bekend, dat de Chinezen misdadigers ter dood brachten door hen gedurende vier a vijf dagen het slapen te beletten. Daarna trad on herroepelijk de dood in. De terroris ten tjjdens de Franse revolutie maak ten eveneens van dit wrede middel gebruik en ook in onze tjjd is deze martelraethode nog niet verlaten. In zich beschaafd noemende landen wordt zij weliswaar niet toegepast om mensen ter dood te brengen, maai wel wordt dit laffe middel in sommige landen door politie ambtenaren aange wend om verdachte personen, wier wils kracht op deze wij ze gebroken wordt, tot bekentenissen te dwingen die ander; niet over hun lippen zouden komen. Franse onderzoe kers hebben aangetoond, dat de doods oorzaak door gebrek aan slaap gelegen is in de afbraakprodukten van de stofwisseling en dat een lichaam dat niet door slaap is gerestaureerd, vol komen wordt vergiftigd. Nu we het toch over vergiften heb >en, is het wellicht belangwekkend >ok eens aandacht te schenken aar le brandharen van sommige netel; die stoffen blijken te bevatten, welke tot de sterkste vergiften worden ge- Daarovcr een volgende keer. kunnen er met hun afgezaagde wijsjes een voorbeeld aan nemen. Allen maken zich nu op voor de vrij dag. Zo ook opa Holleman uit Rotter dam, die met zijn 87 jaren voor zover wjj weten de oudste deelnemer ls. Hjj heeft zich grondig op de tocht voorbe reid: hij heeft nog nooit gefietst en doet alles te voet af. Op stevige hoge schoe nen, op klompen, op gymnastiek- en basketballschoenen, op sandalen en in stappers hopen 12.859 deelnemers de eind streep te bereiken. Hoe dat gaat, daar- Zonder training doe ik ket nooit meer „Zonder training doe ik het nooit meer". Het kwam uit de grond van het hart van een meisje, dat gisteren de finish tot op enkele kilometers was genaderd. Haar verbeten gezicht en haar trekken de benen spraken evenwel boek delen. Zij had zich evenals zovele an deren geheel niet, of zeer slecht voorbereid op de Vierdaagse af standsmarsen en dat brak haar nu rauw op. Zij was niet alleen, want we hebben er meerderen zien „kreupelen". Zeker, er zijn er die met veel bravoure in Nijmegen komen en zonder gedegen training het kruis je halen, maar men moet dit als een uitzondering zien en die be vestigt nog altijd de regel: Vier dagen moet worden opgetornd te gen vermoeidheid, tegenslag, warmte, etc. Dat vergt veel. Niet te veel. want de Vierdaagse-lopers zijn allen tevoren gekeurd cn heb ben slechts toestemming om te 6tartcn gekregen als hun lichame lijke conditie puik in orde was. Dat is maar goed ook, want zou dat niet het geval zijn, dan kon den er weieens vreemde dingen voorvallen. Men heeft evenwel het zekere voor het onzekere geko zen, want men moet te allen tijde voorkomen, dat het lichaam na delige gevolgen ondervindt van fle wandelingen. Het tegengestelde juistde Vierdaagse beoogt een verhoging van de lichamelijke conditie. 12.839 wandelaars op weg naar de finish e laatste Vierdaagse-dag is aangebro ken. Een stralende zomerzon is een van de onderdelen, die er voor zullen zorgen dat het in Nijmegen weer een feest van ongekende afmetingen wordt. Met of zonder blaren, slappe knieën of enkels zijn op het ogenblik 12.839 wan delaars op weg naar de finish. Van morgen lieten nog 20 deelnemers het afweten. Degenen die evenwel nog in de strijd tegen de kilometers zijn. zul len, op een enkele uitzondering na Nij megen halen. Daar kunt u zeker van zijn. Men zal echter eerst nog resp. 55, 50. 40 of 30 km moeten lopen en dat is zeker op die laatste dag een moeilijk traject. De wandelaar weet evenwel dat in Nijmegen de definitieve finish is en bovendien zal hij de laatste kilometers voort worden gezogen onder de aan moedigingen van het duizendkoppige publiek, dat langs de wegen is opge steld. Nu reeds zitten velen langs de St. Anna- straat, terwijl de laatste wandelaars juist van start zijn gegaan. Het doet er evenwel niet toe, de vierde dag van de Vierdaagse is voor Nijmegen feest en daar gaat men echt goed voor zitten. Ga met Uw tijd mee en neem een moderne elektrische SINGER zigzag. U hebt dan een naaimachine die onverwoestbaar is. Een bezit voor Uw leven! Ook bij deze, geweldig in prijs verlaagde machines, geldt nog de bekende betalingsregeling. [koop dus direkt of reserveer Alleen bij SINGER kunt u kiezen moderne zigzags prijzen Agrarische samenwerking in de Benelux is zeer moeilijk De tot de volgende con- gekomen: De agrarisohe belan.gen van Nederland i de BelgischLuxemburgse Unie lopen (Van onze sociaal-economische redactie.) FjE SPECIALE Beneluxcommissie van de Sociaal-economische raad heeft een onderzoek gewijd aan de voortgang van de samenwerking op agrarisch gebied in de Benelux. Die lijkt eerder een verslechtering dan een verbetering. De commissie (die werd ingesteld op verzoek van de re gering en regelmatig verslag uitbrengt aan het Ministerieel Comité van de Benelux) heeft een nieuwe nota gepubliceerd. grotendeels parallel. De Bleu is in, agra risch opzicht in sterke mate zelfvoorzie nend met als enige belangrijke uitzonde ring het artikel kaas. Het probleem van onze agrarische overproduktie kan dan ook moeilijk een oplossing vinden in Beneluxverband. Nederland en de Bleu worden steeds meer concurrerende lan den in plaats van elkaar aanvullende delen Daarom zou vooral de aandadht ge richt moeten worden op het toekomstige landbouwbeleid in de grotere Europese' gemeenschap, namelijk de E.E.G. In overeenstemming met het E.E.G.- verdrag, spreek de S.E.R.-commissie zich uit voor een toeneming van de speciali satie binnen de E.E.G. Zy wjjst bescher mende maatregelen af, waarbp de kosten van agrarische produkten, die onder de minst gunstige voorwaarden zyn gepro duceerd, nog goed gemaakt zouden wor den. Er zou een aanmerkeiyke overpro- duktie ontstaan, die buiten de E.E.G. af gezet moet worden tegen zeer verlies gevende prijzen. De belangen van de overige bedrijfstakken verzetten zich hier tegen met het oog op de hoogte van de kosten "van levensonderhoud, maar ook de belangen van de landbouwbevolking in derde landen buiten d E.E.G. zouden worden geschaad. Bovendien zou de E.E.G. zich met een dergeiyke systeem afsluiten van de rest van de wereld en zou de E.E.G. geen stap zyn in de rich ting, van een vrycr handelsverkeer over de gehele wereld. In het kader van de agrarische Nederlandse week in Malmö In Malmö (Zuid-Zweden) is gisteravond een Nederlandse week geopend in het tot de laatste plaats gevulde stadion van de stad. Het plaatselijke orkest van Bocholtz opende het met 't liedje Tulpen uit Am sterdam. Op het programma stonden voorts het optreden van een Nederlandse volksdansgroep en van een aantal ven- delawaaiers. Vandaag zou het marine fregat Hr. Ms. De Zeeuw een bezoek aan Malmö brengen. Mil j oenenzwendelaar gearresteerd Lowell A. Birrel, de man die aandeel houders van twee maatschappijen in Amerika bezwendeld zou hebben voor veertien miljoen dollar, is gearresteerd tn Rio de Janeiro. De vraag is nu hoe men Birrel uit Rio moet krijgen, aan gezien Brazilië geen uitleveringsverdrag met Amerika heeft. Officier: „Jammer dat er geen lijfstraf meer bestaat' T7IJF JAAR gevangenisstraf eiste gistermiddag de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank tegen de 29-jarige fabrieksarbeider W. J. F. en vier jaar tegen zijn 24-jarige vrouw. Beiden werden ervan be schuldigd hun vierjarig zoontje VVimpie zodanig te hebben mishandeld, dat van zwaar lichamelijk letsel gesproken kon worden. De zaak was aan het rollen gekomen ie» in februari de ouders van de vrouw iet een ernstig mishandeld kind bij de politie kwamen. Het jongetje was letter lijk bont en blauw geslagen, zo luidde de onclusie van de politiearts- Arm en been varen gezwollen en een foto toonde in iet linkerbeen en in de linkerarm breu ken, die bezig waren te genezen. Het zwaarste letsel vertoonde de rug. De huid was daar van de onderlaag losgerukt en er had zich een vochtblaas met gestold bloed gevormd. Verder had het ventje ernstige bloedarmoede, waarschijnlijk ten gevolge van vele bloedingen. Het jochie was door de ouders geslagen met een pook. een broekriem en een deel van een stoelleuning, die de moeder een stokje noemde. Dit alles omdat het kind van de vrouw, dat daags voor het huwe lijk door de man was erkend, niet zinde lijk zou zijn. Achteraf gaf de vrouw toe niet te begrijpen, dat het ventje niet is gestorven toen haar man het afranselde. De zenuwarts J. H. Plokker uit Leid- schendam achtte beide verdachten vol komen toerekeningsvatbaar. De omstan digheden waarin het echtpaar verkeerde. achtte hij van verzachtende aard. Het woonde in bij een 75jarige stiefvader van de moeder van de man, die zach ernstig aan alcohol te buiten ging en dag en naoh't bij het echtpaar in de kamer ver bleef. De officier van justitie schetste het echtpaar als liefhebbers van schietfilms. Hij meende dat er gesproken kon worden van mishandeling, zwaar lichamelijk let sel tengevolge hebbend. De toegebrachte verwondingen zijn een gevolg van maan denlang beulswerk van twee ontaarde mensen, zo betoogde de officier, die bet in bepaalde martelkampen tot ongekende hoogten hadden kunnen brengen. Voorts zei de officier in het wetboek de straf, die bier op zfjn plaats zou zijn, te missen, namelijk lijfstraf. De raadslieden brachten de moeilijke omstandigheden, waaronder het echtpaar leefde, naar voren, niet als excuus, maar om begrijpelijk te maken dat de ouders geestelijk in een bepaalde toestand waren gekomen. Verdachten zeiden ten slotte spijt van het gebeurde te hebben. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. gaat natuurlijk specialisatie in Europa worden Ne derland (veehouderij produkten en groenten) en Italië (fruit en groenten) als de twee exportlanden genoemd. Nederland bepaalt in dit ge bied de handel in eieren (95 °/o), bo ter (91 kaas en andere zuivel- produkten (79 °/o) en vlees en slacht vee (68%). De voorgestane specialisatie zal het nodig maken, dat allerlei nationale plan nen in andere landen worden aangepast. Genoemd worden in Duitsland het Grüne in Frankrijk het derde moderni satieplan en in Italië het Vanoniplan. Amsterdamse tram: 35 cent per rit Een overstap met de Amsterdamse tram, waarvoor nu nog ƒ0,25 moet wor den betaald, zal binnenkort ƒ0,35 gaan kosten. Nog vijf cent duurder dan in Den Haag dus. Een vierrittenkaart wordt evenals in dè Residentie ƒ1. Dat heeft- de gemeenteraad van Amsterdam giste ren beslist om het stijgende verlies in 1958 bedroeg het 10 miljoen met 3 miljoen te verminderen. Ook de rit ten. en weekkaarten zullen een prijsstij ging ondergaan. Een maandabonnement wordt echter belangrijk goedkoper: van 20 tot 12,50. EXAMEN ENGELS M.O.-A AMSTERDAM. 24 Juli Geslaagd vc Ingels M O -A: de heer E Thomas. 's-Gi -enhage en de dames J R Boogert. Wa« aar en M Th de Rooy, 's-Gravenhage 23 dagexcursies m het boekje „VAKANTIEDAGTOCHTEN" De Cflefiwg, Arnhem, Walcheren, Nij- Voorzitter H. D. Louwes: Coöperatie uitbouwen op sociale vlak (Van onze sociaal-economische redactie.) PjE VERWERKELING van de Europese Economische Gemeenschap zal op den duur de aard van onze graanimport geheel doen veranderen. In plaats van aanvoeren van overzee zullen grote hoeveelheden graan uit Frankrijk met binnenschepen rechtstreeks naar het „binnenland" worden getransporteerd. Een groot deel van de aanvoer met zeeschepen via Rot terdam en Amsterdam zal vervallen. Vooral voor Rotterdam zal dit gevolgen hebben, wafllt verreweg het grootste deel van de import van granen en veevoeder- grondstoffen komt than6 via de Maasstad ons land binnen, vooral ook doordat het transport naar de overal in het binnen land gevestigde op- en overslag bedrij ven van Rotterdam uit het beste kan worden verzorgd. De Nationale Coöpera tieve Aan- en Verkoopvereniging voor de landbouw „Centraal Bureau" G_A.. welke een totale omzet in veevoedergrondstof fen en andere granen en veevoeders heeft van meer dan een miljoen ton per jaar. laat alle import over Rotterdam lopen. Hierin zal in de toekomst tengevolge van de E.E.S. een ongunstige wending komen. Dat verklaarde gistermiddag de directeur van het Centraal Bureau, de heer IJ. de Boer, op een persconferentie ter gelegen heid van het zestigjarig beëtaan van he Centraal Bureau. Met het oog op de E.E.G zag de heer De Boer als taak van de coöperaties, niet langer op beperkt nationaal niveau tot gezamenlijke inkopen te komen, maar te streven naar samenwerking bij de inkoop in E.E G.-verband Op deze wijze zou de coöperatie ook internationaal gelijke tred kunnen houden met de commerciële en industriële ontwikkeling. De groei van het Centraal Bureau, waarbü thans meer dan 90.000 Nederland se boeren en tuinders georganiseerd zgn, demonstreerde mr. A. C. F. Hendrikse. algemeen directeur, aan de band van de omzetcyfers. Bedroeg de waarde van de omzet in de heginjaren niet meer dan een half miljoen gulden, thans is een bedrag bereikt van 427 miljoen. Dit is een eyfer, dat ligt op het niveau van de resultaten van een bedryf als de K.L.M. 480 miljoen) cn de N.S. 500 miljoen). Goedkoper. Het Centraal Bureau 16 een conglome raat geworden van groothandelszaken en bedrijven voor alle artikelen, die boer en tuinder als produktiemiddel nodig heb ben. Het gaat om landbouwwerktuigen en bestrijdingsmiddelen, maar ook om brand- stoffen, zaaizaden, pootgoed enz. Men be perkt zich echter alleen tot bodemproduk- ten, dus geen dierlijke produkten. De laatste tijd legt men zich ook steeds meer toe op de industrie, zoal6 de produktie van meststoffen, vooral voor export naar het E.E.G -gebied. In Boxmeer i6 een coöperatieve pluimveeslachterij, waar per week 150.000 kippen worden geslacht en in de toekomst 600.000 per week. Ook op het terrein van de aardolie worden acti viteiten ontwikkeld, waarvan men grote verwachtingen heeft. Samengewerkt wordt met de Internationale coöperatieve petroleum associatie in New York, die op initiatief van de boeren is gesticht. De organisatievorm van de Nederlandse coöperatie i6 zodanig, dat de boer of tuin der lid is van de plaatselijke coöperatieve vereniging, waarvan er 300 a 400 zijn en deze verenigingen werken samen in het Centraal Bureau. Elke week krijgen de leden gemiddeld 60 pagina'6 bedrukt pa pier in de bus, waarin zij worden voor gelicht over de stand van zaken op elke markt. De marktberichten voor meststof fen cn voedergranen zijn in Nederland zelfs maatgevend. aldu6 de heer Hen drikse. De voorzitter van het Centraal Bureau, de heer H. B. Louwes. sprak over „struc tuurverbetering". Hy riep de boeren op te komen tot een soort sociale coöperatie. Het zal in de toekomst gaan om meer vrye tyd en ontspanning. Door onderlinge hulpverlening zullen de boeren moeten komen tot hulp by ziekte, tot vrye week enden. tot vakantie en wellicht tot vrü- willige gezamenlijke bedrufsvoering om mee te groeien met de moderne ontwik- Als bijzondere attractie zal ter gele genheid van het zestigjarig bestaan van het Centraal Bureau voor de plattelands- jongeren een opstelwedstrijd uitgeschre ven worden, onder het motto: Groei mee met de E.E.G. Aan circa 40 jongeren, die over de op te geven onderwerpen de beste opstellen inleveren, zal in 1960 of 1961 een veertiendaagse studiereis worden aangeboden door de landen van de Euro pese Economische Gemeenschap. Na 1961 hoopt het Centraal Bureau nog drie van dergelijke reizen te organiseren. De Euro pese commissie te Brussel heeft haar medewerking al toegezegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5