ITrawlnetten klappen tijdens visserij half dicht Tips uit Katwijk om nooit te vergeten RIJWIELEN E. H. van GALEN Fa. Gebr. HUISMAN Fa. J. PETERSEN Zn Rijwiel- en Motorhandel Fa. VAN ZIJP Leid$e tenniskampioenschappen in het park „Roomburg" D NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 VRIJDAG 24 JULI 1959 Grote sortering BADPAKKEN BADBROEKEN DAMES- EN HERENSHORTS BADDOEKEN BADLAKENS ,DE WOLBAAL' De nieuwste collectie Gazelle-Fongers-Raleigh E. H. van Galen Julianalaan 88, Katwijk Telefoon 2450 HET ADRES voor WANDELWACENS en WEEKENDWACENS GASFORNUIZEN KEUKENU1TZETTEN WASMACHINES STOFZUIGERS, enz. 16 „HET EMAILLEHUIS" Piel Oudshoorn NOORDEINDE 7 PRINCESTRAAT 11—13 Voor al Uw VERSE-, GEROOKTE- en GEBAKKEN VIS natuurlijk Vishandel P.v.d, Plas TRAMSTRAAT Speciaal radio en televisie H. P. BLOOT Andreaspleln 12. Katwijk aan Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Enige radio- en televisie speciaalzaak ter plaatse Zojuist weer een herdruk verschenen van ENGELANDVAARDERS K. NOREL, 3 delen ln een band slechts 3.95 tg* Boekhandel IP VAN DER LEE CQf Katwijk aan Zee Voor Spijkerbroeken in moderne dessins Beter en goedkoper, naar. JAM PIANJE NOORDEINDE 4 Russen doen belangrijke ontdekking Met onderzeeboot achter de vissersschepen aan TITET DE MEEST MODERNE middelen wordt in de visserijlanden sinds ^3-ItA enkele jaren het visserijonderzoek aangepakt. De Sowjetunie, die de ^grootste vloot visserijfabrieksschepen en trawlers in de vaart heeft, heeft nu zelfs een onderzeeboot bij het werk van de biologen en visserijtechnici ^ingeschakeld. Het schip, de Scwerjanka, heeft reeds drie reizen onderno- - men in het noorden van de Atlantische Oceaan en daarbij zijn voor de vis serij zeer belangrijke waarnemingen en ontdekkingen gedaan. Het functio neren van een pelagisch trawlnet een net, dat van de trawler af hoger en dieper in zee kan worden gedirigeerd kon dicht bij de zeebodem worden geobserveerd en voorts, is vastgesteld, hoe grote haringscholen reageren op het naderend gevaar, dat het door de fabrieksschcpen en trawlers gesleepte trawlnet, voor hen is. vangt. En voorts werd geconstateerd, dat dc ondcrpccs van de netopening, die als een rechte lijn moet zijn, sterk was doorgezakt. Dc waterdruk is ken nelijk ongelijkmatig verdeeld cn het -het I Tfe De eerste expeditie van de Sewerjafcka had plaats in december 1958 onder de Russische kust bij Moermansk. In januari herd een tweede reis ondernomen op de visgronden in de noordelijke Atlantic en ook de derde réis in de afgelopen maand leidde naar die contreien. Op de tweede reis werd ook vastgesteld, hoe de ha ringscholen zich gedragen al naar de tijd van de dag. Het is een bekend feits,da» de haring overdag bij de grond is-^aan 's nachts meestal bij 'de op- het water in scholen voor- joórd vii onderzeeboot hebben ook kunnen con troleren in hoeverre de echoloden effec tief zijn voor het opsporen van de vis- £icholen. Derde reis De directeur van de laboratoria van Instituut voor oceanografie en trawU de Sowjet-Unie, de heer W izja, heeft over de (belangrijkste! derde expeditiereis een boeiend verslag geschreven. Hij merkt daarin pp. dat aan het trawlnet door alle visserijlanden een irrote betekenis wordt gehecht. De 3oelmatigheid van de bestaande jOptwlnetten is voorlopig nog niet ge- Jleken Het trawlnet is nu eenmaal »en gecompliceerde constructie, die uit vele afzonderlijke delen. 3e lijnen, de visborden, de pezen, de kuil bestaat. De vissers en inge- jiieurs, die deze netten constirueer- flen, hadden tot vorige maand nimmer gelegenheid gehad functioneren van een dergelijk net >nder water gade te slaan. Een klei ne fout in de constructie van een lergelijk net kan het effect van een frawlnet reeds teniet doen. Het Fordt dan nutteloze ballast voor een trawler Op de derde reis van de onderzeeboot Ironeen de zonnestralen in de noordelij- fe Atlantic tot op 100 meter diepte door ïij de patrijspoorten kon men gemakke lik bii daglicht de krant lezen. Het con- roleren van het functioneren van een rawlnet eiste ingewikkelde manoeuvre-! pet de onderzeeboot, maar de officieren -p andere bemanningsleden slaagden daar oed in, In de ochtend van een dag in juni pvam de grote Russische trawler Pris jie over een verstelbaar trawlnet be- jchikt. langszij de onderzeeboot. De laat- tc- viis werden uitgewisseld en de rawler begon het net uit te zetten. Toen lit was geschied en het net als een stof- luigerzak achter de trawler werd voort- Jetrokken. dook de Sewerjanka in het pelzog van de Pris. die in een bepaalde roers on met een vooraf bepaalde trek- jnelhèid voer. De onderzeeboot bleef pige meters onder het trawlnet varen Daar is liet net .Terwijl de kapitein van de Sewerjan- ra. W. Sjapowalow, de onderzeeboot met jekwame hand in koers hield, verzamel 'en de wetenschappelijke .medewerkers jeh in het voorruim, waar een i grote - lovenpatrijspoort voor deze onderzoekih- !en is gemonteerd Daar stonden bijeen Ie leider van de expedities drs. O. Ki- eljow, drs. D Radakow en de ingenieurs Zaitsew en M, Troeskanow. .,Wii varen onder het trawlnet. Luis- ert in het voorruim aandachtig naar -Ie geluiden buiten boord", klonk het via e scheepsomroep Ingespannen tuurden |e onderzoekers naar buiten Minuten ringen voorbij Maar toen ontdekten zii ichter de ronde glasschijf het achter leel van het net, de kuil. Het trawlnet bleek een geheel andere 'orm te hebben dan op de tekeningen ras vermoed Het bewoog zich niet ver ioven de hoofden van de deskundigen ils een fantastisch luchtschip voort Don- terblauw stak het sf tegen de lichte ach- erg rond Het instromende water had de ilastisehe draden waarvan, het net is ge- derzeeboot voer tot voor de ope sterkst bij die plaatsen, waar de sleeplijnen aan het net zijn beves tigd. Cameramannen die aan boord van d- onderzeeboot waren, legden alles op d- film vast en mede aan de hand van deze beelden zijn technici thans in Moermansk bezig verbeteringen in de constructie van de pelagische trawlnetten aan te brengen Verder Op déze derde reis werden ook vis gronden waar veel rog en bot voorkomen bezocht. De gewoonten van deze visser werden bestudeerd Zodra stofwolken, die bij het aanraken van de zeebodem met de onderzijde van de onderzeeboot waren ontstaan, neerzakten, za» men de platte lichtgekleurde vissen hevig met de staart werken om zich zo snel mogelijk onder de büik yan de onderzeeboot te ver stoppen. Ook kleine krabben in de Ba- rents-zee bleken deze gewoonte te heb ben. Voorts werd vastgesteld tot op welke afstand de echoloden visscholen en andere objecten goed kunnen ontdek ken. Een vierde expeditie van de Rus sische ondèrzoekingstrawler wordt thans voorbereid. ling het dat Het bleek, dat het net een aanvals- töek had van 23 graden, terwijl de ope- Jing in Overeenstemming met de bere keningen van de ingenieurs 10 meter Met bihulp van het op de onder zeeboot gemonteerde echolood wer den deze maten vastgesteld. Het bleek de onderzoekers evenwel, dat de breedte tan de net-opening half zo groot is als altiirl werd gedacht. Dit betekent, lat het net slechts dc heift Tan de brekende hoeveelheid vis Experiment, in ZOETERWOUDE Samenwerking tussen polders en Hengelaarsbond tot reiniging van poldersloten T"\E REEDS ver doorgevoerde mechanisatie in de landbouw gaat zich Hu ook uitstrekken tot het reinigen van de sloten. In hét verledén-wer den de wateringen en sloten met mankracht gereinigd. In de brede wate ringen werd de bagger schep voor schep met een baggerbeugel in een schuit opgehaald en dan moest de schuit op een zgn. staal worden leeg- gehoosd. Nadat deze staal was opgedroogd werd de bagger, vermengd met mest „klein gemaakt" waarna de specie met een kruiwagen over het land ten slotte werd uitgestrooid. Dit werkproces vergde zoveel arbeid, dat met het gebruik van kunstmest, die gemakkelijk kon worden gezaaid, niet meer gebaggerd wordt. Het gevolg is, dat zowel de wateringen als de sloten geheel gevuld raken met bagger, zeer ten nadele van de goede ont watering van het land en de waterbeheersing in de polder. Ondanks dat de polders in de keuren strenge voorschriften hebben op het op diepte houden van de sloten, is het voor de besturen niet mogelijk de keur te handhaven. Het probleem is door het hoge arbeidsloon niet op te lossen. het object de Grote polder de werking beter zou zijn omdat de bagger daar stijver is en er ook geen plantengroei van betekenis voorkomt. Er werd besloten, dat in samen werking met de A.Z. H. B. in de Grote Polder een proefwerk zal worden gemaakt. De heer J. Dorre- paal G.zn. deed daartoe de eerste opdracht, zodat op diens boerderij aan de H. Rijndijk de proefneming kan plaats hebben. In de Grote Polder te Zoeterwoude en de.Nieuwe Groenendijkse Polder te Hd- zerswoude (Groenendijk) bestaat er nu een kans-om tot een oplossing te komen Het viswater is in deze polders ver pacht aan de Alg. Zuidhollandse Hen gelaars-Bond. die een enorme hoeveelheid jonge snoek en karpers heeft uitgezet De sloten zijn echter te vuil en te on diep om daar de hengelsport volledig tc- kunnen genieten. De A,Z.H:B. meent een oplossing te hebben gevonden door een plan tot het machinaal baggeren van de sloten De firma Klip te Lekkerkerk heeft modderzuiger geconstrueerd die, gemon teerd op een klein bootje, de bagger op zuigt en met een schermstraal van 20 m. over het naastliggende land spreidt. De kosten van dit modderzuigen zijn 0.30 per-strekkende meter sloot wa; op de A.Z.H B. genegen is 40 pet vo haar rekening te nemen, zodat de ondi houdsplioh-tigen nog slechts 0.18 per behoeven te betalen. Om belangstelling voor dit plan te wekken organiseerde de A.Z.H.B. de betrokken polderbesturen een excur sie naar Vleuten alwaar de modderzui- ter 70ii worden gedemonstreerd. Gistermorgen gingen 30 ingelanden van de Grote en 8 ingelanden van de Groe nendijkse Polder, in gezelschap van de bestuursleden van de A.Z.H.B de heren Heins, Van der Linden en Kok en de heren Van der Laan en Eggens van de Rijksvoorlichtingsdienst per bus naar Vleuten. Daar bijeengekomen in een res taurant voegden zich enige directieleden dc Gront-Mii. en een firmant van de Klip zich bij het gezelschap. heer Verhage van de Gront-Mij paf t de werking van de modder; verdient aanbeveling alvorens tot mod derzuigen over te gaan eerst het vuil uit de sloten te vissen of lange tijd te voren door besluitingen, die thans af doende zijn, de plantengroei in de sloten tegen te gaan. Kinderziekten De heer Klip deelde mede. dat de modderzuiger door zijn 79-jarige vader was uitgevonden en geconstrueerd De spreiding van de bagger is voor stevige bagger beter dan voor slappe De resul- ten met de verkregen bemesting stern en tot tevredenheid De daaropvolgende demonstratie ih de polder was teleurstellend, omdat zich de bewerkte sloot te wéinig en te dunne bagger bevond. i betere resultaten te kunnen waar in ging het gezelschap de reis ver volgen naar Lekkerkerk. De daar werk- verbeterde modderzuiger, voor het eerst in gebruik, had nog met kinder ziekten te kampen en de bediening was onvoldoende: bovendien was de sloot er vuil en de bagger ook hier dun Dc mening van de deelnemers aan de excursie was over het algemeen dat e<r veel bereikt was en dat voor Gemeenteraad Woensdag komt de raad bijeen. Agenda: Voorste] tot het aangaan van eén ge meenschappelijke regeling inzake een re gionaal woonwagenkamp; Vooretel tot verkoop van bouwgrond aan de R.K. woningbouwvereniging „St. Willibrord"; Vaststelling uitbreidingsplannen; Benoeming leden van de waterleiding- commissie; Benoeming leden van de adviescom missie in gevolge de Woonruimtewet; Voorstel om aan Gedeputeerde Staten te verzoeken de Vrouwenweg op te nemen in de bebouwde kom; Voorstel tot het aankopen van diverse percelen grond en water langs de Wei- de Beste Bromfiets Blijft BERINI-DEALER voor KATWIJK Julianalaan 88 Telef. 2450 Garage Besemer OFF. BERINI-DEALER voor OEGSTCEEST en OMSTREKEN Alle modellen BERINI uit voorraad leverbaar Terweeweg 60 Tel. 23815 Off. Berini-dealer voor LEIDEN: GROTE VOORRAAD VAN DE NIEUWSTE BERINI MODELLEN Hogewoerd 66-68 Telefoon 31292 DE BERINl-SPECIALIST VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN is Alle modellen voorradig Off. Berini-dealer voor LEIDEN: ALLE MODELLEN BERINI IN VOORRAAD.' E EERSTE T sing i :r. Voor eigen publiek spelend versloeg de Roomburg- speler E. Lim de Thor-m&n Dominicus in twee sets. Had Dominions van het begin af Lims forehand bestookt, misschien was de wedstrgd dan anders verlopen. In de vorige wedstrgd had hg zich tegen Tiele echter op een bepaald systeem inge speeld en hij wilde dat niet loslaten. Tiele tussen haakjes verloor pa6 na drie sets, zij het dan ook dat hg bg de laatste twee sets slcohts twee games maakte. Aange moedigd door het succes paste Dominicus tegen Lim dezelfde taktlck toe. Het pakte geheel anders uit. Lim strafte alle aanvallen af en raakte zelfs zo goed Ingespeeld, dat hg in de tweede set, op 1—4 achterstand, met 9—7 wist te'zegevieren. De eerste had hij al met 64 op zgn naam gebracht. Koerts en Baard vochten een langdurig duel uih' Een slijtageslag, waaruit de eerete zegevierend tevoorschijn kwam Zijn broer F. Koerts had met Koèkebak- ker minder moeite. De Oegstgeestenaa: heeft een redelijke service, maar heeft weinig oefening gehad om verder ervan te profiteren. Brun6Chot won na 42 achterstand in de beslissende set van Thomas Maris had geen moeite met Ver boon en Van Dalsum evenmin met Praa- en Kalff Karamoy won van de her- kanser Brunschot en zal nu tegen de aar uitkomen van Nyeboer—Herok Deze partij werd afgebroken wegens de duisternis op 1—0 in sets voor Herok en m games voor Nyeboer in de tweede set. Huizinga had geen moeite met de ietwat te wild spelende Engelenburg: 6—3. 32, maar Holleman liep Beukens er bijna uit. Vooral in de eerste set verbaasde hij iedereen door de onwaarschijnlijkste ballen feilloos te retourneren. Het werd met moeite 75 voor Beukers. Deze ver hoogde toen echter het tempo en dat hield Holleman slechts bij tot 44. Toen werd poortseweg in verband met de voorge- )men verbetering van die weg; Wijziging van de begroting van het wa terleidingbedrijf voor 1959; Wijziging van de gemeentebegrotingen 1958 e 1959. Blauw Wit voetbalt morgen Katwijk voor carillon in DE zomertijd staat voor Katwijk aan Zee volkomen in het teken van hel badbedrijf. Er is dan ook vrijwel geen enkele inwoner, die niet met het vreemdelingenbezoek heeft te maken. Duizenden gasten bevolken strand en dorp Toch is het niet zo, dat de Katwijker alleen maar over zijn gasten praat; het andere leven staat beslist niet stil. En in dat andere leven zijn, ook in de volle zomertijd, hoogtepunten. Hoogtepunten, die weliswaar steeds r verband houden met het bad bedrijf en het vreemde!ingenbezoek is al weer even geleden, dat wij hierover hoorden, maar achter de drukte van het oen beraadslaagt het carilloncomitè, te trachten zo spoedig mogelijk het aantal klokken „vol" te krijgen. Morgen is het een dag, die in het teker van de carillonactie zal staan. Het ge beuren zal zich Voor een groot deel af- speleh op de voetbalvelden van sportpark Nieuw-Zuid. Voor het voetbal evenement. dat daar om 5 uur begint, zal zeer zeker grote belangstelling bestaan Blauw-Wit uit Amsterdam (eredivisie) zal dan de strijd aanbinden tegen versterkt Quick Boys-elftal. Zoals begrij pelijk is, zullen de baten van deze wed strijd zijn voor tyet carillonfonds. Om 3 uur is er een voorwedstrijd tus sen Quick Boys junioren A en Rooden- burg junioren A Vóór de wedstrijd en tijdens de rust wordt een muzikale show gehouden door U.N.I. Nadat om 8 uur de Harmonie Katwijk een concert zal hebben gegeven, volgt als slot van deze bijzondere WV-carillondag om 10-15 een fraai vuurwerk tegenover de Oude Kerk. Opstelling Quick Boys (versterkt) doei: Den Hollander (QB); achter Schouten (QB) en v. Leeuwen (UVS): midden Van Duyn (QB), Aandewlel (QB) en Hak (UVS); voor: Van den Oever (QB), Nieuwstraten (Zwart-Wit). Seelen (Ajax), Van Duyvenbóde (QB), Bekkering (UVS) het snel 6—4 voor zijn tegenstander. Bij d' dames handhaafden zich de ge plaatsten zonder moeite. Mej. Comman deur won van mej. Overdykink en mevr. Pulkas toonde zioh 6terker dan mevrouw Kretsohmar. Ook de dubbels kwamen aan bod. Daly en Huizinga hadden niets te verliezen. Ze waren een gelegenheidscombinatie terwgl hun tegenstanders Lim/Hillem&n reeds vaker en met succes hadden samenge speeld. Maar oo' hier bleek dat tennii onberekenbaar is. Daly/Huizinga speelde vrij uit en gaf de tegenstanders geen kans. Alleen op het eind, toen ze zich realiseerden dat er wel eens winst in kunnen zitten, leek het mis te gaan. Ze konden echter ook deze set in de wacht slepen: 6—2, 6—4. In B kwam Mulder tegen Fetter. Bei den hadden een lange partij van de vorige dag m de benen zitten en misschien wel daardoor bepaalden beiden zich tot ver- digen. Geen wonder dat het nu weer een langdurig loopwerk werd waarin Mulder de meeste adem had: 6—8. 6—2, 6—4. Een even lange partij, zij hel door andere oorzaak, was die van Noordman tegen Bando. De laatste had ongetwijfeld de beste papieren, maar Noordman bleeJ rustig onder het netspel van zijn tegen stander, verloor weliswaar de eerste set, maar het stugge verdedigen bracht Bando vón slag. Hij verloor de tweede set en de derde zelf6 met 61 Mevr. Splinter kon eerst geen vat krijgen op de topspin forehand van haar clubgenote en tegen standster mej. Zwartz: 8—6. Gaandewe* ging het beter en met 62 in de volgende set plaatste ze zioh in de derde ronde. Zes matchpointe overleefde Grimbergen in C tegen J. Temminck. Zijn jeugdige tegenstander beging de fout steeds in te houden en dat werd hem zesmaal fotaal 7—9, 62, 8—6 voor Grimbergen. Muidei won van Meyer en Maassen van H. Ub- Ibink, even lange driesetters die de wed strijdleiding uren achter brachten op het speeischema. Ook Donker en Hofstede wilden niet aohter blijven en deden het niet voor minder dan drie sets. Een be wijs hoe weinig de kraohten elkaar ont lopen In het gemengd dubbel werd ook strijd gestreden. Vader en dochter Wieriks wonnen met 6—4. 7—5, 6—3 van mej. Kasten en Van Wijk door goed spel van de dochter en Ijverig steunen van Vanmiddag en vanavond worden de wedstrijden aan de Kanaalweg voortgezet. De herendubbel Marie/Karamoy zal o.a. in de 6trijd komen evenals Van Dalsum/ Sonneville. HILLEGOM Geboren; Marie A. d v W A Huisman 1 M de Kruijff; Marcellinus V J, z v J N Veenman en P J Weijers; Maria P A W. d v C A A Verhoeven en M A van dér Veek; Marten, z v M Pompert en B Dekker. Ondertrouwd; H N Imming en M S van de Water. Getrouwd: J Th Sistermans en C M Vee- lenturf; A M Driessen en J Minnaar; J Kardol en H Middelbos; L M van Leeu- 1 en M E B Veldhuijzen van Zanten; D Schreurs en W Th Weijers; R Camp- horst en B van Marsbergen; C W Bak- sr en A M van Eijk Overleden; Th E van Bruggen, 66 J. weduwe vThGC van der Putten. KOORDWIJK Niet in badpak op straat Vooral op warme dagen komt het dat gasten en andere strandbezoekers zich in badkostuum of zwembroek op de bou levards of andere straten begeven. Met nadruk wordt er op gewezen, dat dit niet is toegestaan. De algemene politieverordening Noordwijk bepaalt, dat het verboden is zich op de openbare weg op te houden, andere dan behoorlijk gekleed in boven kleding. het geoorloofd om. gekleed badkostuum, bedekt met een gesloten badjas of badmantel zioh van een woning of hotel uit naar het 6trand te begeven. Op de naleving van deze verordening hield de politie de laatste weken controle, waarbij tot nu toe waarschuwend werd opgetreden. Teneinde ook in dit opzicht de distinctie van de badplaats te bewa- wordt aller medewerking gevraagd, speciaal van de gastheren en gastvrouwen m de gasten op het verbod te attenderen Auto in het land Op de Zwarteweg onder Katwijk is gis- rmiddag half vier een dienstauto van de PTT geslipt, over de kop geslagen en in de weg in het teelland gevallen. De ■zittenden kwamen met de schrik vrij. Orgelconcert Dinsdagavond 8 uur geeft Piet van Eg- mond een orgelbespeling in de Grote Kerk te Noot dwijk-B innen Het programma luidt: 1. Fuga in c, D Buxtehude; 2. Con certo I. J. S Bach; 3. Orgelconcert in bes dur, G. F, Handel; 4. Sonata II. F Men- delssohn-Bart-holdy; 5. Suite Gothique, L. Boellmann; 6 Improvisatie. Piet van E Muziek en vuurwerk Op de Koningin Wilhelminaboulevard gisteravond een concert gegeven door het jeugdkorps van de Echo der Duinen, medewerking van de drumband en korps majorettes. Na afloop werd lampionoptocht gehouden door het dorp Om tien uur is op dit strand vóór het Palacehotel een groot vuurwerk afgesto ken. Hiervoor bestond een eni langstelling. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Noordwijk zijn d volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: médaillon, kinderbrij met licht en donker montuur, bril met don- oorcllp met 6teentje6, witte plastic regencape, wit babysokje (met rose bloem), sleutelbos, dame6portemonnee met inhoud, zonnebril met geslepen glazen, wit kinderschoentje (rechts), groen-blauw plaid, compressor, overall, schoenen, hou ten duimstok, wit leren damestasje met toiletartikelen, oprolbare meetband, kin derjurkje (blauw met witte stippen), kort grijs kinderbroekje portemonnee (bruin leder met inhoud), dameshorloge paar kinderschoentjes (wit met bloemetjes), KATWIJK Quick BoysLuohtmachtelftal Voor de tweede maal heeft Quick Boys gespeeld tegen een luohtmachtelftal en op nieuw wisten de Katwijkere een overwin ning te behalen. Het was een goede wed strijd. Het. eerete doelpunt was voor de luchtmaohtmênnen door middel van een orachtig schot van de ADO-man Den Engelse. Van Duyvenbóde maakte één •ïental mimiten later gelijk, hoewel dezè gelijke stand slechts kort van duur was, want het werd spoedig 1—2 Voor de rust 6coorde Van den Oever weer de gelijk maker. 22. Na de rust namen de gasten weer een voorsprong, 23 maar dat duurde niet lang. Van den Oever vuurde een harde kogel af en zorgde voor 3—3. Toen was het de beurt aan Quick Boys om de lei ding të nemen. Via .een strafschop werd het 4-^3. Dit leidde tot een wat meer iffensieve geest, want het werd 53 (Van der Plas) en 6—3 (Van den Oever). Slechts eenmaal nog wisten de luchtmachtmen- 'ïet net te vinden, waarmee met 6—4 het einde kwam. Collecte nazorg B.L.O. Volgende week wordt ln de gemeente Katwijk een collecte gehouden ten bate van de federatie Nazorg buitengewoon 'age'r onderwijs KATWIJK 4.4y DE/N' RIJV Botsing Op de wegkruising Molentuïnweg-Pro- vincialeweg had, door niet voorrang ver- nen, een botsing plaats tussen twee irsonenauto's, die gelukkig goed afliep 1 slechts materiële schade opleverde. KATWIJK A4M ZF.F. Fijne wandelavond - Tussen zes en zeven uur gisteravond as het erg druk in de hal van de Ju- ina-kleuterschool, waar men zich kon opgeven voor de derde wandelmars van het Katwijkse Rode Kruis. Er nam ook groot aantal groepen aan de tocht deel. Het parcours voerde door de mooi- gedeelten van Katwijk en het was bovendien prachtig wandelweer, zodat ppelaars een fijne avond hebben gehad. Aan het eindpunt van de zuid boulevard werden de wandelaars opge wacht door de drumband Amicitia De uitslag: 10 kilometer: 1. KVK- kampeerterrein Katwijk; 2 Amicitia; 15 kilometer: 1 K.V.K. kampeerterrein. Meldt uw gasten! Bij herhaling Ie er reeds vroeger door de politie op aangedrongen, dat zij, die badgasten in hun hui6 hebben, dit moe ten melden bij de politie, met vermelding van naam en adreö van de gasten. Nog steeds zijn er vele inwoners, die deze zogenaamde ..badlijsten" niet inleveren. Deze manier van doen kan echter tot kwalijke gevolgen leiden, waarvan de badgasten de dupe zijn. Zo gebeurde het dinsdag, dat bij de politie een telegram binnenkwam uit Duitsland voor een in Katwijk vertoeven de badgast. Deze was echter onvindbaar, daar geen badlij6t was ingeleverd. Een Uitgebreid onderzoek werd door de politie op touw gezet, navraag werd gedaan bij strandexploitanten, maar alles tevergeefs. Eindelijk kwam men door een bijzondere oorzaak achter het adres van de bedoelde persoon en zo kon het telegram uiteinde lijk wo-rden bezorgd. Het bleek, dat zeer ernstige familieom standigheden de badgast naar huis riepen. Daar meermalen dergelijke voorvallen worden geconstateerd, dringt de politie er opnieuw met klem op aan, aan het politie- 1 bekend te maken, wie er als bad gast in zijn huis logeert. Schade Op de Rijnmond reed een vrachtauto personenauto passeerde. Het gevolg was een hevige aanrijding met schade aan de personenauto. Muziek Sempre Avanti uit Leiden heeft gister avond onder grote belangstelling in de muziektent op de Boulevard een concert gegeven. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 6.38 en 19.03 uur; laag water 2.29 en 14.44 uur. GROTE KEUZE KARPETTEN In moderne en klassieke WONINGINRICHTING J. BUIS EN ZOON Sluisweg 25 Tel. 2964 wUk Zee. kindereahoen met riempje (rechts), hond RIJWIELEN BURGERS E.N.R. - LOCOMOTIEF UNION - TEECO - MAGNEET Rijwiel- en bromflctshandcl P. ZUYDERDUIN VOORSTRAAT 31 Katwijk aan Zee - Telefoon 2954 (boxer), groene plastic portefeuille, sok met rood werkje, bruine herenportemon nee met geld. acht badbroekjes (kleuren: korenblauvv, donkerblauw, rood, geel, grijs en roodgeruit), sleutel, bankbiljet van 10, bollenmandje, bril met licht montuur, lipssleutel, driewielig kinder fietsje, vogelkooi, fototoestel, rode dames portemonnee met Inhoud, kinderschoentje (rechts), beige damesportemonnee, arm band (tien schakels), bruin lederen porte monnee. Duits r.k. kerkboek, hond (licht bruine boxer), bruin lederen lierenhand- schoen (rechte), rood-zvvarte halfwollen deken, blauwe zwembroek en gestreepte handdoek, gele plastic bal, grote katoenen vlieger, rose kandercape, rode step, pcr- sonals-auswels t.n.v. J H. Brlens. Duis burg, koperen 500 gramgewicht, kinder wandelwagentje met lederen tuigje, brui ne badtas met twee badhanddoeken, rood wollen ve6t, zwembroekje, wit badpak, tyee zonnebrillen, bruin leren porte feuille met Inhoud. Inlichtingen uitsluitend woensdag en zaterdags van 2 tot 4 uur nam. aan het politiebureau. Oude Zeeweg 10. Geslaagd Onze plaatsgenoot P. H van Rhljn be haalde het diploma Nederlands M.O.-a.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11