9 Enorme oorlogscaisson zonk in Veersche Gat KRC RISKANT WERK SNEL GEKLAARD Gevaarte van 7500 ton Dit najaar komt er geen goedkope koelhuisboter Moerasmonster: 22 m Huidskleur Joods componist Ernest Bloch (78 jaar) overleden Volgende gesprek week pas een met stakers Meer buitenlanders in Vierdaagse DONDERDAG 16 JULI 1959 het gistermiddag toen uitvoerder Martijnse een teken gaf aan hoofd ambtenaar Van Maldegem, belast met de werkzaamheden bij de afslui ting van het Veersche Gat. Op dit teken ging een klein leger tje werklieden aan de gang om Iwaalf afsluitkranen van de Phoenix- :aisson type AX open te draaien. Vijf ninuten voor vier was het 7.500 ton vegende gevaarte gezonken. Een lieuwe mijlpaal was bereikt in de af- iluiting van het Veersche Gat. De caisson werd m 1953 gebracht laar Schouwen-Duiveland om gebruikt e worden bij het sluiten van gaten, die laar door de stormvloed in de dijken varen geslagen. Hij was toen echter niet lodig en werd opgeslagen in de veer- laven van Zijpe. Thans was echter het igenblik aangebroken, waarop dit ge- raarte, dat destijds door de Nederland- le regering van de geallieerden was ge tocht voor een bedrag van f 100.000.— dit type caissons werd gebruikt bij de lanleg van de invasie-havens in Norman- lié) kon worden benut bij de afsluiting ran het Veersche Gat. De tweede caisson van hetzelfde type. tok nog nodig voor de afsluiting, ligt in Ie veerhaven van Kruiningen. Nadat leze zal zijn geplaatst, zullen beide ,oorlogs"-caissons dus een vreedzame bestemming hebben gekregen. Zes sleepboten 1 In de loop van dinsdag werd de gis teren geplaatste caisson, die een water- berplaatsing heeft gelijk aan die van Iwee Liberty-schepen, van Zijpe naar het Veersche Gat gesleept. Daar kwam het gevaarte tegen de morgen aan. In de loop van de dag werd het op stroom gehouden door niet minder dan zes sleep boten en omstreeks twee uur was het zover, dat men zachtjes aan naar de kop van de dijk, die van de Vrouwenpol der uit de zee in loopt, kon varen. Deze kop is reeds versterkt met een vijfen twintigtal kleine caissons, en 45 meter uit de caissonwal werd de grote phoe- nixcaisson tot zinken gebracht. Eer het echter zover was, moesten veli voorbereidende werkzaamheden wordei verricht. Zo moest onder andere de zee bodem worden afgebaggerd, waardoor een vloer kon ontstaan. De caisso gezonken op een drempel van 11.50 ter min N.A.P., op een laag van 2 stukken en stortmateriaal, waarbij nieuwe vinding werd toegepast. Men heeft hier namelijk grind gestort, dat gebleken is, dat dit materiaal de eigenschap heeft het doorzuigen van zand tegen te gaan. Verzakking kan daar door in aanzienlijke mate worden komen. Riskant Het op zün plaats brengen van dt caisson is in korte tijd verlopen, hoe wel het een bijzonder riskant werkje is geweest. Acht zware kabels en staal draden bielden de kolos, die een inhoud heeft geiyk aan zestig huizen, op zijn In de loop van de komende maanden zullen bij Vrouwenpolder nog circa tien kleine caissons worden geplaatst, waarna het dijklichaam verder zal den opgespoten met zand, dat uit het Veersche Gat wordt opgebaggerd. In de loop van het volgende jaar za. het ruim 1700 meter lange gereedgeko men dijkgedeelte van Noord-Beveland ui worden verlengd met een stuk van 501 meter, waar eveneens een kop op komt van veertig kleine caissons en de phoe- nixcaisson van het type EX, die uit de veerhaven van Kruiningen zal worden aangevoerd. Het overblijvende sluitgat zal in worden gedicht met zeven zogenaamde doorlaatcaissons, die gebouwd zullen worden in een te graven bouwdok bij Vrouwenpolder, in de onmiddellijke bijheid van de veerhaven. Het werk deze caissons zal al over enkele weken beginnen. De caisson is door sleepboten op zijn plaats gebracht. Tegenstel ling in de vakantietijd: een heer met een zuidwester en een dame in badkostuum kijken belangstel lend toe hoe alles volgens plan verloopt. Ook heffing op melkpoeder (Van onze sociaal-economische redactie) TN HET komende winterseizoen zal er geen koelhuisboter te koop zijn. Dit betekent niet dat er helemaal geen boter van ouder dan acht weken (de grens voor koelhuisboter) ver kocht zal worden, maar deze boter zal niet als zodanig worden aangeduid. De botervoorraden worden thans na melijk niet ingeleverd bij het voed- selvoorzienings in- en verkoopbureau 'ri koelhuizen opgeslagen, maar de handel vormt nu zelf voorraden rr\et het oog op de gunstige prijsontwik keling voor boter. Het produktschap heeft nu besloten de opdruk van koelhuisboter voor het ko mende seizoen geheel te laten verva om te voorkomen dat de aangeslotenen bij een botorcontrolestation, die zich aan de regels houden, in een ongunstige positie zouden komen te verkeren, ten opzichte van hen die er zich niet aanhouden. Dit najaar komt er dus geen goedkope koel huisboter, maar alles wordt verkocht voor erse boterprijs; Zoals bekend, betekent het woord sauriër hetzelfde als „hagedis". Wan neer we over sauriërs spreken, wor den daarmee in het algemeen echter de voorwereldlijke hagedissen be doeld en we! voornamelijk de reus achtige soorten. Voor die voorwe reldlijke monsters is een aparte naam bedacht, t.w. dinosauriërs, wat zoveel betekent als „schrikaanjagende ha gedissen". Hieronder vallen echter niet alleen de zeer grote uitgestorven reptielen zoals de naam zou doen verwachten maar ook de kleinere. De compsognatus was bijv. maar 70 cm lang en is door die geringe lengte waarschijnlijk niet eens zo schrikaanjagend geweest als de groepsnaam dinosauriër zou doen verwachten. Maar goed. er waren erschrikke- Ijjke monsters on der deze dinosau riërs, die door ken ners in twee groe pen worden onder verdeeld, t.w. de saurischia en de or- nithischia. Tot de eerste groep be hoorde de diplodocus, die een lengte van 22 m bereikte en op vier poten in de moerassen van het westelijke deel van Noord-Amerika rondploe- terde, in het laatste gedeelte van de Jura-periode. In die tijd was het hele gebied van Midden-Europa een ge weldige zee, waarin plesiosauriërs, vishagedissen (ichthyosauriërs) en grote krokodilachtigen leefden, ter wijl zich in de lucht de vliegende reptielen bewogen Deze laatsten be zaten lange smalle vleugels, voorzien van een vlieghuid, zoals we die ook van de tegenwoordige vleermuizen kennen. Deze vliegende reptielen waren niet allen van schrikwekken de afmetingen, want de pterodacty- lus had ongeveer de grootte van een inderdaad formidabel, zoals de ptera- nodon, die een vlucht had van 8 m en een grote beenkam op het achter hoofd droeg als tegenwicht tegen de zware snavel. Een geweldig roofdier was de tyrannosaurus, die op het einde van het Boven-Krjjt (dus later dan de diplodocus) in Wyoming en Mon tana (V.S.) leefde. De hoogte van dit dier. dat op zeer krachtige achter poten liep, bedroeg ongeveer 5 m en de lengte van snuit tot staartpunt kan op ongeveer 15 m worden ge steld. Nog groter was de 18 m lange brontosaurus, een vreedzaam dier. dat zich te oordelen naar het gebit met algen voedde Tot de andere TOCH IS HET ZO! groei dim dus lot de stand op de ornithischia, worden de iguanodon, de stegosaurus en de triceratops gere kend. De eerste steunde, evenals de kangeroe, in rusttoe- stevige lange staart, die bjj het lopen echter werd opge heven, zodat tijdens de gang alleen de buitengewoon krachtige achter poten de grond beroerden. Aan de voorpoten droeg het dier een sterke, onbuigbare, scherpe spoor, die als een geducht wapen tegen aanvallers kon worden aangewend. Desondanks moet het een vreedzaam dier z(jn geweest, want het eigenaardige gebit duidt er op. dat h(j alleen van plant aardig voedsel leefde. We zullen ook nog over een paar van zijn collega's ;en volgende keer. was het bestuur van het produkt schap» het er over eens, dat er voor de toekomst maatregelen getroffen dienen te worden om verschil in behandeling van aangeslotenen bij een botorcontrolestation en niet-aangeslotenen te voorkomen. Het produktschap besloot voorts tot het leggen van een heffing op de verkoop van melkpoeder, zowel in grote als kleine verpakking. Op het ogenblik is verpakte melkpoeder in de handel in hoe veelheden van 125 gram, waaruit door de consument op eenvoudige wijze melk be reid kan worden. Het bestuurslid de heer S. v. d. Ploeg bepleitte een regeling, w bij deze kleinverpakking uitgezonderd worden van de heffing om de prijs dit artikel voor het publiek zo laag m lijk te houden. Dit produkt is namelijk geen concurrent van de gewone consump- tiemelk, omdat deze goedkoper is. Het be stuur meende echter één lijn te moeten trekken, zodat het pakje Bedum Instant Melk van 125 gram 78 cent zal moeten kosten. Het bedrijfschap voor de detailhandel in melk heeft aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid gevraagd de dagaanduiding op flessen met gepasteuri seerde melk en melkprodukten te laten vervallen of te vervangen door een systeem van codering of het vermelden een uiterste gebruikdatum. Bij het huidige systeem gaan er jaarlijks alleen in een bepaald bedrijf in Amsterdam :n miljoen flessen retour. Voor de hele ad Amsterdam betekent dit jaarlijks een ;ldelijk nadeel van 1 a I's ton Een ver is, dat voor een belangrijk deel door de slijter wordt gedragen. Per melkslijter men in Amsterdam het verlies stel len op 7 a 8 flessen per dag. Het produkt schap heeft deze kwestie in handen ge- van de commissie voor consumptie- melk. Het oordeel van deze commissie zal erst afgewacht worden. Met betrek king tot de wijziging van de Boterwet, over de minister van landbouw het advies van het produktschap heeft ge ragd, zal het dagelijks bestuur en daar- de botercommissie advies uitbrengen, arna het bestuur nog voor 1 oktober zijn standpunt zal bepalen. MEVROÜW Eva Chryssanthig uit Alexandrië. een Griek se van geboorte, heeft pa tent gekregen op een me thode. volgens welke, naar zij zegt, negers blank kunnen wor den. En nu hoopt zij dat haar uit vinding een einde zal maken aan de rassendiscriminatie. „Negers." zo heeft ze in een uitvoerig artikel uit eengezet, „moeten zonder onderbre king worden blootgesteld aan leu- coderma en hun gehele lichaam zal op den duur een rozekleurige blank heid krijgen." Eva heeft geen medicijnen gestu deerd. Als beroep geeft zij op: ama teur-schrijfster en filosofe. „Op het ogenblik," al ten de doktoren nog niet hoe zij leu- coderma moeten geven aan iemand, die het niet heeft. In die richting moet dus wetenschappelijk onder zoek worden verricht." Ten gevolge van de artikelen, die zij in kranten en tijdschriften heeft gepubliceerd, heeft zij al honderden brieven van Afrikanen ontvangen Eva Chryssanthig stamt uit een wel gestelde familie. „Ik heb maar één doel in mijn leven." heeft zij ver klaard, „ik wil een einde maken aan de achterstelling wegens ras." Café afgebrand Vanmorgen vroeg is brand ontstaan in het café Eggens te Exloermond. De be woners, man, vrouw en kind, konden zich in veiligheid stellen. Van het café bleef niets meer over dan een ruïne, zo dat de brandweren van Musselkanaal en Tweede Exloermond zich moesten be perken tot het nablussen. Van de inboe del kon slechts weinig worden gered. Is 't U ook zo goed bevallen? gisteren op 78-jarige leeftijd in een ziekenhuis te Portland (Oregon) overleden. Ernest Bloch werd op 24 juli 1880 te Genève ge boren en studeerde daar bij Jacques- Dalcroze. Later was hij leerling van Ysaye en Rasse te Brussel, van I. Knorr te Frankfurt am Main en van Thuille te München. Van 1909 tot 1910 was hij diri gent in Lausanne en Neurenberg, van 19111915 compositieleraar in Genève en na zijn vertrek naar Amerika in 1916 van 1917 tot 1920 leraar aan de David Mannesmuziekschool te New York In Amerika heeft Bloch verder meer dere functies bekleed o.a. als directeur SOMBERE VOORUITZICHTEN de staking in de Amerikaanse staalindustrie, zag het er niet naar uit, dat er kans is op een spoe regeling in dit conflict, daar de re geringsbemiddelaar de bijeenkom sten met beide partijen tot maandag verdaagde. Deze door president Eisenhower gewezen bemiddelaar, J. Finnegan, heeft gisteren te New York korte bijeenkom sten gehad met de leiders der vakbewe gingen der industrie. Hij ging vandaag naar Wasrington terug, om verslag uit te brengen aan de minister van arbeid. Finnegan deelde aan verslaggevers mede niet te geloven, dat de staking „vatbaar was voor een gemakkelijke of spoedige oplossing". De staking heeft reeds arbeiders ge troffen van de spoorwegen, de scheep vaart op de grote meren en enkele ko- lijmijnen en als zij van langere duur mocht zijn, zal dit betekenen, dat er ook ontslagen zullen volgen bij de ertsmij- nen, de aluminium-, de conserven mogelijk ook in de auto-industrie. Door de toegenomen vraag zijn de prij zen, die door Japanse en Eurouese staal- leveranciers gevraagd worden, reeds om hoog gedreven, maar er kan niet wor den verwacht, dat de buitenlandse fa brieken het hiaat zullen aanvullen van .000 ton, welke hoeveelheid normaal Kamerleden vinden dat departementen te traag reageren In het verslag van de vaste commissie oor de rijksuitgaven van de Tweede Kamer, op het verslag van de algemene ïkenkamer 1958, wordt gezegd dat het commissie is opgevallen dat de ver schillende departementen zo traag ple- te reageren op de opmerkingen de rekenkamer. Soms een jaar en zelfs langer duurt het, alvorens de departe- en de door de rekenkamer gevraag de inlichtingen verstrekken. Ook wordt aanmerking gemaakt op het feit, dat de jaarrekeningen van de staats bedrijven, speciaal de Staatsmijnen en de PTT zo iaat worden ingediend. De com- e zegt dat het haar voorkomt dat ding binnen drie maanden mogelijk worden geacht. commissie vraagt vervolgens wan de Kamer een voorstel tegemoet zien waarin een eenvoudiger inning luister- en kijkgelden wordt om schreven. Kind verdronken. In het natuurbad Vechterstrand in de buurtschap Berkum Zwollerkerspel, is gistermiddag de 7- jarige Jacob van der Ssteege uit Zwol- derkerspel tijdens spel in de jeugdafde- het diepe gedeelte geraakt én ver- dronken. dagelijks door de binnenlandse industrie geuroduceerd wordt. een voorstel van de vakverenigingen tot instelling van een commissie van onder zoek met drie leden, onder leiding var chief-justice Earl Warren, aangezien naar zij zeide de feiten reeds bekend Als ironisch bericht tijdens het conflict kwam woensdag de mededeling van de Federal Reserve Board, dat verleden week de industriële produktie alle cords heeft geslagen met een indexcijfer van 155 op basis 194749 100- Donderdag worden ongeveer 21-600 ton Belgisch en Japans staal te Houston in Texas gelost. De verkoopleider van de Sheffield staalfabrieken merkte op, dat de buitenlandse staalfabrikanten pogen tijdens de staking de Amerikaanse markt over te nemen. Hy voegde daaraan nog toe, dat de buitenlandse staalpryzen met 6 tot 9 dollar per ton omhoog waren gegaa.n Rubens-vandaal krijgt 3 jaar De man die op 26 februari in de pina- kotheek van München een schilderij van Rubens onherstelbaar heeft beschadigd, is gisteren door een rechter in München veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf. De man, de 53-jarige Westduitse schrijver Walter Menzl, zal voorts aan het museum 800.000 mark schadevergoe ding moeten betalen. Menzl, die bijtend zuur tegen het schil derij „De afdaling der verdoemden in de hel" had geworpen, verklaarde voor de rechter dat hy met zjjn daad de cul turele wereld een schok had willen be zorgen om de aandacht te vestigen op zijn filosofie voor een nieuwe wereld- „Als mijn denkbeelden verwezenlijkt worden," zo schreeuwde hij, „zal er nooit meer oorlog komen. Als ik een bos in brand had gestoken of een trein had laten ontsporen, zou na twee jaar niemand er meer over spreken. Maar nu zullen de mensen over 30 jaar nog pra ten over de vernieling van het schilderij van Rubens." Valwind greep helikopter De helikopter van de expeditie naar het Sterrengebergte in Nederlands Nieuw-Guinea, die dinsdag verongelukte het bergachtige terrein door een valwind gegrepen, toen de vlieger 's mor gens half negen wilde landen op een der schoongekapte terreinen op een hoog- 1 2500 meter in het gebergte An- Het toestel werd voorwaarts om laag gedrukt en kantelde. Het bleek niet mogelijk het zwaar beschadigde toestel land naar het basiskamp te Ok Sibil te brengen van het Institute of Music in Cleveland, als directeur van het conservatorium in San Francisco en als leraar in San Fran cisco en Agate Beach. Gedurende de ja ren 1930 tot 1936 was hij in Europa, 1 toen de Jodenvervolgingen begonnen week hij weer uit naar Amerika. Ernest Bloch zoch in zijn werk een nationaal Joodse muziek, die niet folkloristisch bedoelde te zijn, maai geheel voortkwam uit het karakter e geest van het Joodse volk. Bloch expe rimenteerde niet, maar baseerde zijn zeer eigen en zeer persoonlijke toontaal op de oude muziektraditie. Na zijn vroe ge composities als „Vivre et Aimer' (1900) en „Printemps-Hiver" (1905) twee symfonische gedichten is Joodse karakter in zijn werk steeds sterker geworden. Men zou het als een soort heimwee kunnen zien, waarin al- tijd de ondertoon van tragiek overheer- te. Zo in zijn Psalmen voor zang en or kest, zo in zijn Trois Poèms Juifs vooi orkest, zo ook heel sterk in zijn Hebreeuwse rapsodie voor cello en or kest en in zijn Baal Shem voor viool en In ons land is de kamermuziek van Bloch eigenlijk heel weinig bekend, maar toch schreef hij op dit gebied erg veel, o.m. veel pianomuziek. Ook voor koor heeft Ernest Bloch werk gemaakt, v van Sabbath-Morgenfeier bekendheid kreeg. Met Ernest Bloch is een der grootste toondichters van deze tijd heen gegaan, een man die zijn Joodse ziel op vaak ontroerende wijze uitzong en die en zeer persoonlijke stijl een brug sloeg van de laat-romantiek naar on- :e tijd. Vader van 15 kinderen met auto verongelukt De Nederlander L. Brunnelborg uit Weert, wiens auto eergisteren in Kau- lille (België) over de kop is geslagen, is gisteren in het ziekenhuis aan de beko- schedelfractuur overleden. Hij was 49 jaar oud en vader van vijftien kin- mui Noordse markt Bij alle gedachten aan een Noordse markt speelde de mogelijkheid Finland door Scandinavische solidariteit wat moed le geven een grote rol. Finland was be trokken bij het overleg over de tolunie, waar Rusland geen bezwaar tegen maakte. Zodra de tolunie dreigde te vervagen door de kleine vrijhandelszone, die naar men hoopt zal uitmonden in een grote vrijhandelszone, kwam de angst naar voren, dat Finland geïsoleerd zou komen te staan. In het begin van deze maand viel er achter de schermen een Finse actie waar te nemen om de tolunie tot stand te brengen voor de vrijhandels zone. Op deze manier hoopte Finland zich in het Noordse clubje bij de zeven (of acht dan) aan te sluiten. De grote verrassing van Kungsalvist waar het overleg tussen de Noordse sta ten plaats vindt, is geweest dat dit ach- terdeurtjeswerk overbodig bleek. Finland wil zich zonder meer aansluiten. Men mag wel veronderstellen dat Moskou ge polst is en geen bezwaar heeft gemaakt. De voordelen voor Finland zijn ontegen zeggelijk niet te verwaarlozen. Het kan bij aansluiting zijn papierexport beter verdedigen. Wat Ruslands overwegingen voor een fiat zijn geweest, laat zich gissen. Na de crisis van eind vorige jaar, die sterk het karakter had een te Westelijke oriëntatie, ook op handelsgebied, de kop in te druk ken, komt deze souplesse als een ver rassing. Ziet Rusland in de kleine vrij handelszone de aanzet tot een Europese tegenstelling, die in het ergste geval tot een handelsoorlog kan leiden? Of heeft het werkelijk enig begrip voor Finlands problemen? N. R. C. Klagende serveersters bleken zelf ook niet brandschoon te zijn De directie van het restaurant De Witte Bergen te Laren moet ƒ700 schadever goeding betalen aan een serveerster, zo heeft de Amersfoortse kantonrechter gistermorgen beslist. De eis tot schade vergoeding van vijf andere serveersters werd niet ontvankelijk verklaard. De meisjes waren verplicht bedienings- geld en overtips af te staan en daarvoor in de plaats kregen zij behalve kost en inwoning, een vergoeding. De Neder landse bond van horecapersoneel, die van mening was dat de meisjes door deze regeling belangrijk benadeeld waren, maakte een civiele procedure aanhangig. Aanvankelyk was er sprake van een eis tot schadevergoeding van 68 500. welk bedrag later werd teruggebracht tot 37.947. Geheel anders werd deze zaak, toen bleek dat niet alleen het personeel door de directie, maar de directie ook door de serveersters ernstig was benadeeld. De meisjes rekenden minder consumpties af dan zij serveerden. Met deze gewijzigde situatie hield de kantonrechter bij zijn vonnis rekening. Een meisje had niet aan de frauduleuze handelingen deelgenomen. Tegen de andere meisjes zal geen strafvervolging worden ingesteld. Pia gedeeltelijk heropend De garnizoenscommandant van Djakar ta heeft het verschijningsverbod van de dagbladen Sin Po. Pedoman en Barita Indonesia geheel en de sluiting van het persbureau Pia ten dele ingetrokken. Het verbod van het communistische dag blad Harian Rakjat en het dagblad Re- poeblik is gehandhaafd. Syrische vluchtte uit liarem van de Imam Een der bijvrouwen van de Imam van Jemen heeft tijdens het verblijf van de vorst en zqn harem in Rome, kans ge- om aan de Arabische haremwach- te ontsnappen. Ze vertoeft nu in klooster te Rome, zo is uit goed- ingelichte Romeinse bron vernomen. Het Syrisch meisje zijn, Saud Bint, dat indertijd als kind door nomaden d gestolen en later aan de Imam cadeau gedaan. Er nemen 9100 militairen deel AAN DE VIERDAAGSE van Nijme- gen zullen dit jaar ongeveer 9100 militairen deelnemen. Een aantal dat ruim 700 hoger is dan dat van ver leden jaar. Dit heeft de luit.-kol. H. Eenzijdig zonnebad W. J. Teunissen, de garnizoenscom mandant van Nijmegen en initiatief nemer van de „Operatie Centraal", verteld tijdens een persconferentie. De huisvesting en de verzorging zal weer de nodige hoofdbrekens kosten. Maar de leiding van de „Operatie Cen traal", de organisatie die belast is met de zorg voor de militairen tijdens de Vierdaagse, meent dat ook nu goed voor de soldaten gezorgd zal kunnen worden. De landmacht is in de komende Vier daagse minder sterk vertegenwoordigd, omdat oefeningen in La Courtine en aantal wandelenthousiasten verhinderen in Nijmegen te starten. Het aantal buitenlandse militaire deel nemers is daarentegen weer belangrijk gestegen. Speciaal voor de Vierdaagse komen 2000 Engelsen, 51 Duitsers, 400 Zwitsers, 81 Belgen, 26 Luxemburgers en 17 in Engeland gelegerde Amerika nen naar ons land. Verder zal ook dit jaar weer een Iraëllsch contingent mee lopen: 26 mannelijke en 20 vrouwelijke soldaten. Ook de dames-afdelingen van het Ne derlandse leger, de Marva's, Luva's en Mil va's zullen vertegenwoordigd zijn met in totaal ongeveer 130 „man". Be halve de zorg voor onderdak en voed sel voor deze eenheden en de 5200 man van de landmacht en de 850 man van de luchtmacht, heeft de „Operatie Cen traal" ook nog tijdelijk ruim 900 man van het Nijmeegse garnizoen in de kost, die tijdens de Vierdaagse op Heumerts- cord gaan kamperen. De organisatie heeft dan ook 150 koks aangetrokken, die er voor moeten zor gen dat de ruim 10.000 man op tijd hun lunchpakket en warme maaltijden krijgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5