Met zeven dominees op een „eiland in de rode zee'' Ook bij dieren; griep! Twee jongens verdronken Lichtspel op Binnenhof Besmetting in zwembaden EN NÜ 'n TIP TIP vanBOOTZ Koning Boudewijn ziet na 19 jaar gouvernante terug 5 ZATERDAG 11 JULI 1959 T^VEN VOORSTELLEN. Daar is eerst doctor Seppo -*-1 A. Teinonen, gezien het aantal functies dat hij bekleedt, in Finse kerkelijke kringen gewis een groot man. Dan is daar „reverend" A. W. Dowle, de vriende lijke, kleine Brit. De eerste dag heeft hij de ronde boord met zwarte bef van de Anglicaanse priester gedragen, maar deze hebben nu plaatsgemaakt voor een „burger" overhemd en een kleurige stropdas. Doch genoeg details! Laat ons de kennismaking voort zetten: dominee Karl Hafstad uit Noorwegen, de zwijgzame, de Zwitserse studentenpredikant dr. Hans In t westen: filmsterren In t oosten: coulissen.... TTET IS VOLOP ZOMER, iets wat aan West-Berlijn niet onopgemerkt voorbij gaat. En aan Oost-Berlijn? Hier, van onze hoge post Amerikaanse hotel, kijken wij neer op de pronkstraat van het westelijk deel der stad: de Kurfiirstendamm, met haar gezellige terrassen, met de files auto's die van stoplicht naar stoplicht kruipen. West-Berlijn is een feestelijke stemming. Het is volop zomer en er zijn honderdduizend gasten. Zij zijn hierheen gekomen voor de voetbalkampioenschappen 11 het Olympische stadion, voor de presidentsverkiezing in de „Ostpreussen- halle" en voor Sophia Loren, Eddie Contantine en Frangoise Arnoul. Want het is filmfestival in West-Berlijn van spandoeken, uit de etalages en van de lichtreclames stralen de filmdiva's het publiek toe. Voor Kem- pinskiHilton en Hotel am Zoo verliest een groep politiemannen enkele malen per dag goedmoedige gevechten van de meisjes in pettycoats. Als filmheld Eddie Constantine zijn hotel verlaat, is geen politiekordon hecht genoeg om hem te beschermen. "PN OOST-BERLIJN? Rudolf Belan. de -L' altijd vrolijke Pallieter van onze ploeg, kan slechte ernstig zijn als hij over dè-t deel van de 6tad praat. We kunnen het van hieruit niet goed bekijken, omdat 't Hiltonhotel wel dioht bij de vlaggende, zonnige Kurfiirstendamm is gelegen, maar ver van de Russische sector. Toch is de toestand daar ons goed bekend. Vanmor gen nog hebben we gewandeld in de kolossale Stalinallee, het Russische ant woord op de Kurfiirstendamm. Niemand van ons toonde bewondering voor de architecten die hier de lange rijen be tonnen huizen bouwden. Maar is dat van belang? De Russen hebben gebouwd op hun manier. De huizenblokken zijn groot en 6teviig. Trouwens we behoeven maar om ons heen te kijken in dit onpersoon lijke, over-georgani6eerde Hiltoncomplex om ervan te worden overtuigd dat al dat onvriendelijke Amerikaanse on6 helemaal niet ligt. Karl Hafstad. de zwijgzame, vindt dit Hiltonhotel een onding. Doctor Teinonen, die jarenlang in de Verenigde Staten heeft gestudeerd, valt hem bij. Niemand epreekit hen tegen. Terug naar ons venster. Daar, ver weg, ligt de Sta- linallee. Russische huizen blokken, smakeloos maar solide. De Russen hebben gebouwd in Oost-Berlijn! Dit i6 quasi-ernstng be doeld, was het ernst dan zou Moskou met de propa- gandastraat in Oost-Berlijn zijn doel hebben bereikt. Hans Heinrioh Brunner, de Zwitserse dominee, licht dat met een aardig voor beeld toe. Hij kan zich nauwelijks verstaanbaar maken door de luidruchtige dansmuziek dde door het gebouw sohalt. „Berlijn", zegt hij. „heeft iets van Hollywood. Het westen door zijn filmsterren, zijn feesten. Het oosten van de stad toont een andere afde ling der filmstad: die der coulissen. Het is de bedoe ling dat men zich daardoor laat bedrie gen, als op 'n film. De voorzijde is schit terend, maar de achterkant't Is een goed voorbeeld. De betonnen complexen aan de Stalinallee zijn coulissen, waar men maar achter behoeft te kijken om de werkelijkheid te zien. En die werke- •ndelde gebouwen, puinopruimdienst, die „voor de Vrede" werken en dus niet worden betaald. Heeft Rusland' sinds 1945 werkelijk iets gedaan in de oostelijke sector van de stad. gebombardeerd tot hoofdstad van dé zogenaamde Deutsche Democratische Re- publik? Zinken die huizenblokken aan de Stalinallee en het trotse Treptowerpark, aangelegd ter ere van moedertje Rusland en de gevallen strijders, niet in het niet naast deze ellende? VLUCHTELINGEN Vanaf onze hoge post kunnen we Ma- rienfelde zien, het vluchtelingendorp in West-Berlijn. Ruim driehonderd mensen melden zich dagelijks aan zijn poorten. Zij hielden het niet langer uit in de „D.D.R." en zijn via Berlijn naar het Westen ge komen. Berlijn, midden in de Russische wereld, kent nog geen ondoordringbaar Heinrich Brunner, predikanten .uit Nederland, Oos tenrijk en Duitsland en ten slotte een groepje journa listen, onder wie uw verslaggever. Met zijn zeven tienen vertegenwoordigen we elf vrije Europese lan den op dit „eiland in de rode zee", zoals de goedlachse Pfarrer Rudolf Belan het noemt, terwijl hij ons op de bovenste etage van het torenhoge Hiltonhotel dat deel van zijn vaderstad toont, dat hij van het vrije westen uit dient. Oost-Berlijn. Daar loopt de Stalinallee, die Potemkinse straat, gebouwd om de ellende te ver bergen achter. Met een grote koffer zou men aan de districtsgrens licht opvallen. De eenvoudige, geel-stenen huizen van Ma- rienfelde verlenen deze mensen onderdak. Ze worden ondervraagd. Waren er poli tieke moeilijkheden, persoonlijke? Er is een ziekenhuis in Marienfelde verechil- lende Oostduitse dorpen hebben niet meer een dokter; er zijn zeer veel a gevlucht. Er is ook een dominee de jonge, enthousiaste Pfarrer komt tijd te kort. Zo vanuit de hoogte hebben we een goed overzicht. Daar verrijzen de hoge, moderne gebouwen van het Hansaviertel, de imponerende w\jk, ontworpen door architecten uit alle delen van de vrüe wereld. Die hoge mast daar is van belang voor het telefoonverkeer met het Westen, dat draadloos in stand wordt gehouden sinds de Russen de kabels doorkapten. Wat verder op zij: Berlijn-Dahlem, waar D. Otto Dibelius, de bejaarde evangelische bisschop van Berlijn woont. Gisteravond zijn wij by hem op visite geweest. Hy is 79, maar vitaal, scherp en humoristisch. Zyn kerk staat in de oosteiyke sector. Daar preekt hij en daar biyft hy preken! Tot dusver zyn er nooit moeiiykheden ge weest. Ja toch, eens. Een communistische wacht had hem aangehouden cn terug gezonden, toen hy op weg was naai Westen. De wacht had het niet op de oude priester begrepen en haalde zyn commandant er bij. Deze kende echter Otto Dibelius met het sikje en de grote sigaar wel degeiyk. Hy begeleidde dc bis schop over de grens. Duizend excuses iets dergeiyks zou nooit meer passeren. DE KERK Men heeft de moed niet Otto Dibelius te dwarsbomen. Vanuit het Westen leidt hij zqn kerk. Ook dat deel, dat in oosten ligt. Zo doen ook de meeste domi- het. Het is moeilijk werken. Hun aantal is klein en Berlijn is een wereld stad. Laat ons, nu we toch spreken over kerkeiyke zaken, een blik werpen op de moderne kerkgebouwen die na de laatste oorlog in West-Berlijn zqn gebouwd. Op vallende gebouwen met rijzige toren6. Men heeft in Berlijn geen kosten gespaard de vernielde kerken te vervangen. De iwe gebouwen zijn uiterst modern, ir waardig! Zo gebouwd, om op te val len als een huis Gods, maar ook zó ge bouwd dat mocht de Rus ooit komen deze gebouwen nooit ais fabriekshallen bruikbaar zullen zijn. Meent men dan in Berlijn dat dit laatste ïns het geval zal zijn? Men kan het ook daar niet zeggen, maar heeft zijn maat regelen genomen. Want in die moderne deel der stad zyn verbroken, maar de U-baan functioneert nog en brengt dage lijks meer dan driehonderd vluchtelingen naar het Weeten. Zij laten praktisch alle6 gevoegd, dat Is niet het enige dat van griep te lyden heeft. Ook het sterk kan paard kan griep krygen, maar heeft kend dan een zeer speciale paardengriep die zich niet aan ons meedeelt, ook al zou het paard ons pal in het ge zicht niezen- Ook de varkei er zich op beroemen een eigen griep to hebben, vooral in Amerika, waar de varkensgriep als een ernstige acute en besmetteiyke ziekte te boek staat. In 1931 vond Shope by varkens het griep-virus. Dat was een belang- bcide soorten -heersen. Bclangwek- in dit opzicht de epide mieën. die zich tijdens de wereld oorlog vlak na elkaar in de V.S. heb ben voorgedaan cn waarvan de eerste kunnen door het B-virus cn dc laatste door het A-virus werd overheerst. De ge volgen waren dienovereenkomstig, want de eerste griep verliep goed aardig en de tweede werd door ern stige verschynselen gekenmerkt, zo- ryke vondst, omdat bij griep tot op dood zweefden. altijd van een bacil ge sproken was. Twee jaar later kwamen de Engelse onderzoekers Smith, An- de verwekker van een ziekte eenmaal gevonden is, wordt algemeen verwacht dat de ziekte drews en Laidlaw tot de ontdekking, ook bedwongen kan worden omdat Ie menselyke griep ook aan een een zekere graad van immuniteit kan geweten moest worden. Nu ja, worden opgewekt. Wat de griep be- virus is wat simpel uitgedrukt, treft is deze verwachting niet hele- In 1940 werd nog een ander type ge- maal in i zelfs genomen en minder belangryke soorten by. De twee hoofd typen worden met de letters A en B aangeduid. Hiervan is A de gevaarlijk ste, omdat hy lelijke gevolgen met zich kan brengen e bovendien geinakkclyker wordt ovei gebracht. B is veel onschuldiger. H« A-virus is waarschynlyk toch is het zo! ulling gegaan. De anti stoffen die in het bloed worden opge wekt na het doorma ken van griep-A, be schermen niet tegen griep-B en omge keerd. Rekening houdend met deze zou iemand dus ten minste tweemaal ingeënt. Onvatbaar ten 2 dclyk geweest de katastrofale houden. Het ergste is bovendien, dat dc spe- dc cifieke immuniteit van zo byzonder [gu korte duur is en waarschynlyk na 6 maanden al geen enkele beteke nis meer heeft. Er zyn zelfs artsen die deze duur nog veel korter schat- pandemle van 1918-1922, terwyl de pandemie van 1954-1957, die hele wereld zeker 30 miljoen mensen heeft aangetast, in hoofdzaak door het B-type werd veroorzaakt. Desondanks werd by A-griep (A van Aziatische1 genoemd. Uit het voorgaande mag niet dt konklusie worden getrokken, dal tydens een epidemie öf de ene óf de delen, we worden nog andere virussoort wordt aangetroffen gesteld, wanneei Belde typen komen meestal gemengd voor, waaraan echter kan worden toe- Biedt wat dat betreft de ontdek king van het A- en B-virus voor nor male tyden betrekkelyk weinig voor- iteeds niet vaststaat, waarom iemand eigenlijk griep krijgt. ZETHAMETAn.v. BRUIKBAAR IJZER VLAARDINGEN Voor de tweede maal deze week is in de Maas te Arcen een Duitse jongen verdronken. Gistermiddag verdronk de 8-jarige T. Müller toen hij met andere kinderen bij het water aan het spelen en te ver de rivier in ging. De jon- was met zijn oom met vakantie in Nederland. Langdurige kunstmatige ademhaling mocht geen resultaat meer hebben. In de Lek bij Lexmond verdronk gis termorgen de 14-jarige j. Mourik. Een broer van het slachtoffer heeft getracht hem te redden, doch werd door de dren keling zo vast gegrepen, dat ook hij in levensgevaar geraakte. Een passerende schipper slaagde erin de broer te redden. Het slachtoffer kon niet kerkbouw schuilt ook iete politieks. Het filmfestival, de voetbalkampioenschappen, de presidentsverkiezing worden om poli tieke redenen in West-Berlijn gehouden. Om politieke redenen bouwt West-Berlijn machtige hotels en is het een ideale stad geworden voor congressen. West-Berlijn moet de aandacht van de gehele vrije we reld trekken. Steeds opnieuw toont het aan, een werkelijk westelijke enclave te zijn in die „rode" vlakte. In West-Berlijn heerst een typische 6feer. Men danst, viert feest en drinkt zijn glas wijn op 't terras aan de zonnige Kurfiirstendamm. De meeste gesprekken welke op die ter rassen worden gevoerd zyn echter poli tieke gesprekken. Iedere taxichauffeur kan u de situatie in de Oostzone haarfijn vertellen. Elke dag vluchten driehonderd mensen uit het „arbeidereparadijs". Is het niet opvallend dat 65 procent van die mensen juist arbeiders zijn? TYPISCH BERLIJNS Het begint te schemeren en de auto's beneden ons hebben de lichten aangedaan. In Oost-Bcrlyn wordt het nog stiller dan het daar straks was. in West-Beriyn wan delt men over de Kurfürstendamm, naar de bioscoop, de opera misschien. Het moet gezellig z(jn daar beneden. Vanmorgen hebben we in de nu helder verlichte wa renhuizen inkopen gedaan. Je kunt niet met lege handen thuiskomen. Iets typisch Berlyns hebben we gezocht. Reverend Dowle. de kleine Britse priester, heeft voor zijn zoontje een Berlijnse Beer ge kocht. Typisch Berlyns? Eigeniyk zyn we geen van allen geslaagd. Het typische in Berlijn neemt men niet mee. Het typische wordt gevormd door de sfeer, de tegen stellingen, dc wetenschap dat men zich bevindt op een klein vry eiland in dc' Rode Zee. Lach overwon protocol (Van een onzer redacteuren.) EEN heel probleem was het ge weest op de Belgische ambas sade. Vier kinderen kwamen in aan merking om koningin Juliana en koning Boudewijn bloemen aan te bieden bij de aankomst voor de Trèveszaal aan het Binnenhof. Vier kinderen voor twee boeketten. Toen werd besloten èn aan de Ko ningin èn aan de Koning ieder twee aan te bieden. Koningin Juliana had snel de situatie begrepen, maar koning Boudewijn keek wat verward naar die twee kleurrijke tuiltjes. Prins Bernhard laclite breed om het verbaasde gezicht van zijn gast, die met een vlug gebaar revanche nam en de, op zijn beurt onthutste. Prins een boe- cet in de hand stopte met een vriende lijk: „Dif is voor u". Jubelden de mensen in de stromende regen bij de aankomst van de vorste lijke stoet, ze bleven als één dicht op een gepakte massa staan onder de vensters van de Statenzaal en schreeuwden zich de kelen hees. Een groep Belgen hief een spreekkoor aan: Au balcon, au balcon. De Nederlanders maakten er van; Koning kom, koning kom. En de Koning kwam. Hy lachte en wuifde, de Koningin even naast hem en prinses Beatrix met een gulle lach voor een ander raam. Er werd nog meer gelachen in Den Haag. Midden onder het deftigst protocol! Of liever juist door al die deftigheid, waar vooral de Koning en prins Bern hard blijkbaar de humor van zagen en ronduit in de lach schoten, let was In de Vierschaar, waar de vor sten In de Schepenbank moesten plaats nemen, leder op een kussen zo groot cn hoog als een welgevuld hoofdkussen. Daar zaten ze en tegenover hen in car ré opgesteld het blok van raadsleden, keurig in het gelid. Daarachter op een podium de persmensen, de fotografen, televisiemensen, enfin iedereen die het beroepshalve goed bekyken moest. Daar zaten en stonden vorsten en bur gers tegenover elkaar en de hartelyke lach van Koning en Prins was zo aan- stekelyk, dat ook uit de raadsleden een lach opschoot, die daverde tegen de oude wanden. Toen probeerde iedereen verschrikt weer In dc plooi te komenmaar het was even moeiiyk; Manu en Arnould van der Straten Wailletde zoontjes van de ambas- deur van België, deelden gisteren in de vreugde van hun ouders om koning Boudewijn, koningin Juliana, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene in hun residentie te ontvangen Beide jongens moch ten, gestoken in hagelwitte matrozenpakjes koningin Juliana een ruiker als welkom aanbieden in de hal van de ambassade. (Van een onzer verslaggevers) Glorie van het binnenhof, het Haagse klank- en lichtspel werd gis teravond uiteevoerd voor een koninklyk gezelschap. Hel was een galavoorstelling ter ere van het bezoek van koning Bou dewyn aan de hofstad. Koningin Juliana, de Beligsche vorst, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene woonden het ..spectacle' bij. Voor deze voorstel ling was meer dan ooit de naam „Glorie van het Binnenhof" passend. Het was reeds een spel van kleur en licht voor de klokken van de toren „de uren der historie" inluidden. Honderden genodigden, de heren veelal gekleed in rok. de dames in de kleurigste en fraaiste toiletten, hadden reeds een plaats ge vonden. toen de koninklijke wagens, ge ëscorteerd door motorrijders van de Haagse politie het zeven eeuwen oude plein opdraaiden. Burgemeester mr. H. A. M. T. Kolf schoten van Den Haag ontving de ko ninklijke gasten. Charmant boden drie meisjes daaro pdrie boeketten oranje rozen aan. De 17-jarige mej. Joh. Kolf schoten reikte de Koningin haar bloemen aan, de 15-jarige Lidvina Bekman over handigde een boeket aan prinses Bea trix en de 14-jarige Pauline Six bood haar rozen aan prinses Irene. De Koningin was gekleed in een kleur rijke avondjapon, de Prinsessen droegen over hun avondrobes een kleine witte bontcape. Ademloos volgden allen het spel van Neêrlands historie op het Binnenhof. Het weer was verrukkelijk, zelfs iets zwoel. Nog steeds waren in de klank kleine wijzigingen aangebracht. Gisteravond evenwel was wlehaast het volmaakte samengaan van bewegend licht en stereo- fonisch geluid bereikt. Het voor de even tuele regen aangebracht baldakijn deed slechts af en toe aan het geluid minimale afbreuk. Na aflogp^jverden Chiel en Els Gal- aard, die/Fft^-'spel schreven, Pierre Ar- naud (regi^jgeur) en Georges van Parijs Het was beslist geen prettige zitplaats in de Schepenbank van het Oude Stadhuis, waar de vorsten plaats moesten nemen op enorme kussens, die hoewel versleten, uit het museum waren gehaald, daar ze nog uit de achttiende eeuw stamden. Na een hartelijk gelach om deze situatie trok echter een ieder weer een ernstig gezicht om naar de bloemrijke welkomstrede van burgemeester van Kolfschoten te luisteren. Koning Boudewijn bekeek het geschenk van de gemeente Den Haag, een antieke tabakspot, met kennersblikken; prins Bernhard hield de deksel vast, terwijl de Koning de onderkant van de pot bestudeerde. Koningin Juliana, in gesprek met burgemeester Kolfschoten, merkte op: „Ik wist niet, dat de Vierschaar zo mooi was". jaard, die>Ri (componist) aan de vorstelijke personen voorgesteld .Geruime tijd sprak koning Boudewijn'*gngedwongen vooral met Ar- naud, Van Parijs en Els Galjaard. De Prins vroeg o.m. aan Els en Chiel Galjaard of het spel historisch juist was. De scène van Mozart, waar het achtjarig wonderkind voor prins Willem V varia ties op het Wilhelmus speelt, kende de Prins niet. De Prins zei er verrast over Burgemeester Kolfschoten legde aan de Koningin en de Prinsessen uit de de tech nische installatie in de kelder van de Ridderzaal staat opgesteld en gaf globaal een indruk van de voorbereidingen van het spel. Prinses Beatrix stak haar geestdrift niet onder stoelen of banken. „Het was fantastisch!" riep zy uit, toen zij met mevrouw KolfschotenFerwerda wat na- babbelde. Het was duidelijk dat het de vorstelijke gasten moeilijk viel afscheid te nemen van deze historische plek, waar zij zo juist de historie waarlijk beleefd hadden. Met kennelijk plezier bleef men nababbe- len. Men vroeg honderduit aan de expert Arnaud, die in rad Frans alles ver duidelijkte, wat men weten wilde. Prins Bernhard hakte ten slotte de knoop door en verzocht het gezelschap in de reeds minuten lang wachtende hofauto's plaats te nemen. Het applaus klaterde over de nachtelijke hof, toen de stoet wegreed naar het uHis ten Bosch, waar de vorste lijke personen de nacht zouden door brengen. In Kampen zijn twee gevallen van de ziekte van Weil voorgekomen bij zwem mers, die van het natuurbad Seveningen en het gemeentebad gebruik hebben ge maakt. Beide gevallen zijn niet van ern stige aard. Het gemeentebestuur over weegt sluiting van beide zwembaden, maar wil eerst nog advies inwinnen by de inspecteur van de volksgezondheid, omdat sluiting in het vakantieseizoen wel zeer ingrijpend is. Overigens bestaat de mogelijkheid, dat ook het water in de omgeving besmet is. een onzer redacteuren.) IJ ZULT NOOIT VERANDEREN", zei koning Boudewijn gisteren „Vr mevrouw Gree Kooperberg-De Jong, toen hij haar met grote harte lijkheid de hand drukte in een der salons van Kasteel Oud-Wassenaar, waar de receptie voor de Belgische kolonie werd gehouden. Dat was een compliment, want het was 19 jaar geleden dat hij van juffrouw De Jong afscheid moest nemen, nadat zij vijf jaar lang zijn gouvernante en ver zorgster was geweest. de fotojournalisten, de heer P. van Breu- kelen sprak de Koning toe. „Wij hebben U achtervolgd, we hebben U geen ogen blik rust gegund, maar U heeft dat alles met geduld en vriendelijkheid verdragen", zo zeide hij ongeveer. „Wij zouden U hiervoor zo graag willen danken en U een camera aanbieden, die juist op de markt 16 gekomen. U zal ons oprecht blij maken, wanneer U deze wilt accepteren En de Koning, direct belangstellend het apparaat bekijkend, lachte ronduit en ver rast. „Zit cr een film in?", vroeg hy als wilde hy meteen aan de slag gaan. Lachend nog wendde dc vorst zich naar (Van Noordiwijk, dat was veranderd vond koning Boudewijn en hij herhaalde het verscheidene malen, dat hij er nog maar zo'n vage herinnering aan had. Het was maar een kort gesprek, dat hij hier en daar kon voeren, want steeds weer wacht ten nieuwe uitverkorenen op de eer voor gesteld te worden Intussen waren in de grote eetzaal tientallen journalisten bijeen en ook zij waren van spanning vervuld N i immers zou gebeuren, wat bij elk koninklijk bezoek reeds een vurige wens was geweest, een onderhoud van de Koning met de pers. Het begon zo goed. De voorzitter van Goed afgericht dc journalisten en het hier allemaal Wanklank Maar njtyhf&lijks nog was hij uitgespro ken of Marijke Vetter, een journaliste die 6tof aan -De Telegraaf moest leveren, vuurde e.^i vraag af: „Majesteit is er waarheid'>,ip de geruchten, dat we nog dit jaar zullen horen, dat U in het huwe lijk zult treden?". Weg was de lach van koning Boudewyn. Hy werd niet boos, maar uit zyn ogen sprak een intense gekwetstheid. „Dat is nu juist wat ze in Amerika ook aldoor vroegen, ik had niet gedachttoen drukte hij de journaliste nog de hand cn ging snel verder. Het vraaggesprek met de pers was een fiasco geworden en dat heeft zekér niet aan koning Boudewyn gelegen! Wat later sprak hij nog hartelijk met dr. E. van Raalte en zeide genoten te heb ben van dé Nederlandse toneelvoorstel ling in Amsterdam. Op een meelevend woord oyer de~ warmte, die ook de Koning te verduren heeft gehad en zijn gemiste kans om in Noordwijk te gaan zwemmen, maakte koning Boudewijn een afwerend gebaar: „O, maar ik heb wel kunnen i, maar ergens andere kon niet meer l weg iB _iuwelijJt_ kunnende banen door de drommen. In de tuin wachtten nogeens duizend Belgen en in een stralende zonneschijn Liep de Koning rond de hoogopspuitende fontei nen, hinden gevend, lachend hier wat vragend, daar iets vriendelijks zeggend. Om prompt half zes vertrok de Koning met zijn camera èn met een groot bord van Delftsblauw hem aangeboden door de kleine blonde Ieneke de Graaf, het acht jarige dochtertje van de directeur van kasteel Oud Wassenaar, die „de mooiste dag van zijn leven" gehad heeft. Het

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5