0 GOEDKOPER! Caballero SINGER MACHINES SINGER 't is ons gelukt! Chr. kweekschool Leiden nam afscheid van goed cursusjaar Bevorderingen aan gymnasium Fruinlaan te Leiden Twee jubilea bij de Leidse Raad van Arbeid Bevorderingen aan Rembrandt- lyceum te Leiden Vredestein meldt gunstig jubileumjaar NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 10 JULI 1959 Agenda Leiden Vrydag Stadhuisplein, 7 uur v.m.: vertrek K. n O-excursie naar Brugge en Gent. Don Boscosohool, 8 uur: uitreiking di- Ambachtsschool Haagweg, 3.30 uur: uit reiking diploma's. films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Twaalf angst (18 jaar); 's middags Circusvrienden (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Teenager-Me lodie (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Hoe vertel ik het mijn dochter? (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De de Kalif (14 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): De wet (18 jaar). Apotheken De avond- en nachtdienst wordt genomen door apotheek Van Driesum, Mare 110, telef. 20406. De apotheek te Oegestgeest, Wilhel- minapark, is doorlopend geopend. Tentoonstellingen De Lakenhal: Het Nederlandse Portret, tot 31 augustus Prentenkabinet: grafische kunst Nono Reinhold e.a. (tot en met 15 augus- |S tus). Musea, instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73; elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag is van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopeo vaD 9 tot 12 en var (na 1 april tot 5 uur). Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag - geopend van 2 tot 5 uur. Gravesteen, Pieterskerkhof 6, juridisch I studiecentrum, elke dag te bezichtigen p tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst tn de vakanties), concierge: Kolfmakei steeg 16a. Geologisch en mineralogisch - Garenmarkt lb: elke dag geopend tot 12 en van 2 tot 4 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en va I tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen- i, burg 28: elke dag geopend van 10 Archeologisch instituut, Rapenbur elke dag geopend van 9 tot 12 en s tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen- I afdeling, geopend van half 10 tot half 6 op zaterdag tot 5 uur. Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg 6: op maandag, woensdag vrijdag geopend van 10 tot 1230 en va: Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag vai tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag donderdag van 1 tot 530 uur; vrijdag t i 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10 tot 530 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- huislaaD 7: elke dag geopend Inlichtingenkantoor V.V.V... Steenstraai lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Jeugdbibliotheek, leeszaal en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u. woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 uui en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Academiegebouw, Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 530 u\ir, behalve op zaterdagmiddag Rijksmeuseum voor Volkenkunde, Steen straat la: elke dag geopend van 10 tot 4 uur. Instituut voor culturele anthropologic en sociologie van niet-westerse volken I Eerste Binnenvestgracht 33a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot 530 uur, behalve zaterdagmiddag Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Gebouw is te klein Oude Vest was gisteravond eer bijeenkomst ter sluiting van de cur sus 1958/1959 van de Christelijke kweekschool. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. K. Dronkert, me moreerde in zijn openingswoord, dat er ondanks de teleurstellingen van het afgelopen jaar toch veel zegeningen waren geweest. Verschil lende leerlingen werkten aan deze bijeenkomst mee, o.a. Henk Wal- vaart, orgel, Wil van Schaik, viool, Ria Snel, declamatie, Jan Benschop, clarinet en het schoolkoor o.l.v. de heer Chr. Hanegraaff. De directeur van de kweekschool, mr. dr. K. de Vries, merkte in zijn sluitings- d op. dat een terugblik op het af gelopen cursusja; „Rejoice in the L i verscheidene lerar altijd gemakkelijk. Te klein De school is in 1930 gebouwd en was toen bestemd voor vier klassen. Het komende jaar zullen er twaalf of dertien klassen komen, zodat er een groot gebrek aan lokalen is. Daarom hoopte de heer De Vries dat in september niet alleen de plannen op papier zullen staan, maar dat er ook een aanvang gemaakt kan wor den met de bouw van een nieuwe school. Dit jaar was een topjaar. Van de twee enzestig kandidaten die eindexamen deden voor de lager acte slaagden er zes tig; voor het komende cursusjaar hebben reeds negentig nieuwe leerlingen zich aangemeld. Het is vooral belangrijk dat het diploma voor het Chr. onderwijs van af het vorig jaar een schoolexamen ge worden is. Eindexamen r.k. lyceum St. Bonaventura Het diploma H.B.S.-B behaalden de vol gende leerlingen van het r.k. lyceum St. Bonaventura -te Ledden: Lavina Borsboom, Voorburg; Jan Wildeon de H-aan, Noord- wijk; Harry van Haelen, Boskoop; Harry Kleij6, Voorschoten; Kees Koreiman, Lei den; Frans Lardenoye, Voorschoten; Adrie Barnhoorn, Wassenaar; Louis Bo6- Zoeterwoude; Peter Bouman, Voor burg; Hans Brosse, Leiden; Wim Dries- Sa£6enheim; Wim Duynisveld, Voor schoten; George Hotze, Leiden; Hans Jan- Noordwijk; Koos Janson, Leiden; Paul Kerckihoff, Oegsbgeest; Saoh-ie van Kesteren, Leiderdorp; Ton van Kesteren, Leiden; Adrie v. d. Kraan, Zoetermeer; Hans de Kruyf, Oegstgeest; Nico Meiman, Leiden; Nike Moor, Rijswijk; Theo van Noort, Leiden; Frans Remmerswael, Oegsbgeest; Bernard Sleumer, Oegsbgeest; Guus Zandbergen, Leiden. Dit jaar zijn er veel buitenschoolse acti viteiten geweest, o.a. sportdagen. VLAK- avonden en een excursie naar de Expo. Het schoolkoer heeft niet alleen met Kerstmis en Pasen gezongen, maar ook in kerkdiensten o.a. te Sassenheim en Katwijk. In Katwijk stond een buiten kerkelijke op nadat het koor Rejoice in the Lord had gezongen, om te vragen of het nog eens gezongen kon worden. Na het gebed gaf de directeur de vol gende woorden van Luther mee „Ferien halten ist auch Religion". Èxamenuitslagen van Leids meisjeslyceum Aan het Sint Agneslyceum te Leiden slaagden de volgende dames voor het eindexamen M.M.S.: M. P. J. Bakker, M. A. G. Crey-ghiton, P. E. R. Dazert, M. T. W. van Dieten Voorburg, J. E. M. Elshof Oegstgeest, M. G. Fortanier Voor schoten, F. M. Geraedts Warmond, C. M. M. de Groot Hazerswoude. J. de Haan Noordwijk, J. M. Haasnoot, E. J. M. Herkströter Voorschoten, M. T. de Kou- semaeker Wassenaar, E. J. M. J. Nieu- wenstein, A. A. C. M, van Noort Noord- wijkerhout, A. W. H. M. Peterse. N. M. H. Potjes Voorburg, E. J. M. van Putten Oegstgeest, S. J. Smit Oegstg< M. M. A. J. Stapels, M D. J. Stroebei Wassenaar, A. H. M. Timmerman Haar lem. E. A. T. van der Valk Voorschotel J. H T. M. van der Veld Oude-Wet: ring, M. J. Verklij Hazerswoude. TIJDELIJKE AANBIEDING Bevorderd van de 1ste naar de 2de kl.: Koos Bavelaar, Tini Booij, Madeleine Bosch, Thijs Cohen, Dik Degens. Albert Delfos, Carla van Doorn, Willem-Hendrik man, Jan Drewes, Susien van Dijk, Jos Kessen (voorw.), Remco Perfors, Joh. Schoonheim, Tom van der Steen, Margriet Steinz, Marijke Teeuw, Diederik van der Meerstadt. Marianne Veldhuijzen, Hein van Vliet, Elzelien Vrij, Annelies den Berg, Joost van Buuren, Rudolf van Calcar, Thijs van Ginkel, Anne-Wout Heijmans, Hans de Jong, Ed van Kuipers, Liesje Kwaadgras, Gijs Laurentius, Hak in Nes, Jeannetje Oosterhuis, Els Ou- ehand, Tilly Ruitenberg, Johan van der Sande, Geraldine van der Schaaf, Kees Schimmel, Petra Stellwagen, Niek de Water, Bram de Wolf, Ric Hettinga, Edith Kappers, Joop Bakker. 2 herexa- 6 afgewezen. ïvorderd van de 2de naar de 3e kl.: Wim Bavelaar, Joan Dekker, Lineke Deurloo, Margrietje Feitkamp, Caroline van Gulik, Wout Kloek, Theo Meijering, Jan de Nie, Pim Punt, André van Rhee, Liesbeth Roelofs, Heieen van der Sande, Freke Staverman, Jaap Vervoort, Henk Vochteloo, Karei Waasdorp, Hans Weizen, Wim Dormaar, Eke van Baten- Louis Bogaards, Reinout Burger- Bert Cohen, Els Engelenburg, Paul Koole, Gerard Nap, Frank Potjer, Judith Schieffelers, Yms van der Veen Meer stadt, Bert Venema, Steven van Vliet, Therus Vosmaer, Nico de Vries, Tineke Willemsen, Marion van Randwijk. 4 her- camen, 7 afgewezen. Bevorderd van de 3de naar de 4de kl. Marjolein Beumer, Phineke den Boer, Eduard Bomhoff, Rob Boonstoppel, Ineke Bouman, Geert van Gulik, Sandra de Haan, Dik van der Hoek, Dick Hofstee, Hans de Jong, Rudolf-Jan Kloek, Loes Korthals, Gerard van Krieken, Jan perus, Noortje Lambrcchts, Hans Metz, Barbara de Meyere, Bram van Mourik, van Oven, Els Quack, Caroline Sohneyder, Hannie Smit, Otto Strack, Maarlfn van Traa, Robby Veldhuijzen, Piet de Vos, Ans Vrielink, Wybe van der Waard, Cees Waal. 1 herexamen, 2 af gewezen. Af gei 5. Zoekt U iets beters? Rook dan morgen eens (CONSTANTE KWALITEIT) Samen tachtig jaar DE LEIDSE Raad van Arbeid vierde gisteren twee jubilea, die tezamen tachtig dienstjaren vertegenwoordigden. Mejuffrouw J. de Groot uit jstgeest en de heer P. J. Bergers zijn beiden van de oprichting van de Raad af bij dit lichaam in dienst geweest, want de Raad van Arbeid da teert van 1919. De voorzitter van de Leidse Raad, mr. D. J. Gorter, sprak prijzende woorden tot de heer Berger, die van Jongste bediende opklom tot hoofdcommies-A met de functie van chef der afdeling compatibiliteit, en tot mejuffrouw De Groot, die commies is op de afdeling ongevallen verzekering. De heer Bergers kent alle geheimen van de Raad en bezit een speciale .knob bel" voor het comptabele werk. Door zijn activiteit en bekwaamheid heeft hij bij: de hoogste trap op de ambtelijke ladder bereikt; in de resterende 11 jaar kan hij nog hoger kli-m-men. Na deze hartelijke woorden overhandigde de voorzitter beide ju-bilerenden de gebruikelijke gratificatie in oouvert en een Delftsblauw jubileum bord. Hierna sprak de souschef namens de afdeling comptabiliteit, de heer H. J. Labordus, die het accent legde op de ple zierige wijze, waarop de heer Bergers leiding wist te geven aan de versohi-llende afdelingen. Benijdenswaardig is zijn onverstoorbaar humeur, waarmee hij iedereen voor inneemt en overal sympathie wint. Dit laatste werd uitgedrukt in de vorm een foto^fliteaipparaat, dat hem door de heer Labordus, na-mens de medewerkers, werd aangeboden. Het felle licht, van dit toestel drukte het symbolische licht uit, dat de heer Bergers steeds voor zijn men- Na de chef van de afdeling ongevallen wet, de heer W. Rinkel, die namens de afdeling mejuffrouw De Groot toesprak, voerde de voorzitter van de ARKA, afde ling Leiden, mr. Th. J. C. Verduun, het woord. De heer Bergers is reeds jaren lang bestuurslid van de ARKA en heeft in deze functie door zijn nuchter, zakelijk en evenwichtig karakter een grote auto riteit. Namens de ARKA overhandigde de heer Verduin de jubilaris een grote kist sigaren. Tot slot van deze feestelijke morgen dankte deu heer Bergers voor de vele hartelijke woorden en mooie geschenken Gistermiddag werd ten huize van de jubi laris een druk bezochte receptie gehou den. waarop naast vrienden en kennissen, vele oud-collega'6 verschenen Geslaagd Onze pl-aa-tsgenote mej. C. E. Vellekoop slaagde te Haarlem voor het diploma kleuterleidster. Martha-sticliling was Oegstgeester jeugd met 2-1 de baas De jongens van de Martha-stichting in Alphen aan den Rjjn hebben gisteravond bezoek gehad van een elftal, samengesteld uit de drie Oegstgeester Gereformei jongensclubs Johannes Post. Van beide kanten had men zich erg op deze voetbal- ontmoeting verheugd, maar het Is een wedstrijd met een hele lange rust ge worden door het onweer. Om vijf over zes arriveerde de Oegst geester groep, gecompleteerd me scheidsrechter, grensrechter en reserve aan het Alphense stabion, een „deputatie" van de stichting als gids stond te wachten. Na een korte begroe ting door de heer Hoekstra, hoofd van hei jongenepaviljoen, zou de wedstrijd begin nen. Tweemaal een half uur was de op zet, maar nauwelijks na de aftrap en nadat de jongens van Alphen de 6tand op 1—0 hadden gebracht, sloeg de hemel zwart-dicht, zodat zeifis de fotograaf geen mogelijkheid zag een beeld van d<e strijd vast te leggen. Na twintig minuten spe len zag scheidsrechter Maokaaij zich ge noodzaakt het spel door de fel striemende regen te onderbreken De pauze duurde meer dan een half uur en toen de bui in een motregen was over gegaan, begon men weer. Ook de preda- kant-d-irecbeur ds. J. Th. Meyer kwam een kijkje nemen. Het werd 20 voor de „-martelaren", zoals de stichting-bewoners zich noemden en kort voor het eind maakte een Alphense back een doelpunt in eigen goal. Ondanks de gladheid van het veld en de vele val- en glijpartijen waren de Oegstgeesters niet ontmoedigd, maar tot een gelijk spel wisten zij het niet te brengen. Een eindstand, 21, die trouwens de verhouding goed weergaf. Na afloop bleven de spelers nog wat napraten in het jongenspa-viljoen. Wan neer de plannen doorgaan, dan zul-len de Alphense jongens in september naar Oegstgeest komen om te zien of hun over winning op eigen veld in de woonplaats van de tegenstanders kan worden gedou bleerd. Been gebroken Op de Oude Singel liep bij het spelen de zesjarige Jacobus Dubbelaar, wonend aan de Oude Vest, tegen een rijdende auto. Het jongetje is met een gecompli ceerde rechter-beenbreuk naar het aca demisch ziekenhuis gebracht. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Ronald zn v H J Vertind en H J Piket; Maria Grada dr v E Wielinga en G W Hoijtink; Margia- retha Jacoba dr v J Varkeivisser en WM Baak; A-ngeüne Christina Mar griet dr v H van de Wetering en E C van Steenbergen. Overleden: J A Haverkamp 38 jr; A den Os 65 jr. Gehuwd: M Hoek en M C Weeber; 1 van Kampen en E van Veen; L L A van Li-th en M A Martijn; J Helver- steijn en J Brouwer; A Lambooij en E D Bourgeois; H J Spruij-t en M Drijver; J Sjardijn en M Hannaart; J van Rosse en C Philippo; P J W Wijnsouw en A W de Jong; P J de Serière en M J Klasens; J P M Paar- dekooper en M W C Soontiën6. Bevorderd van de 4de naar de 5de k Guido Bakema, Wander van den Be Hanneke Blindenbacht, Bas-Jan Demen: Harm Drewes, Jan-Willem Gast, Theo Geels, Tineke Hartman, Hans Hers, Hilda Krook, Rudy Kuyt, Robby van der Lin den, Lenie Mussert, Irene Staverman, Wendy van der Ster, Nelleke Turion Visser, Marbeth Beukema toe Water, Her man de Liagre Böhr, Rob Booij, Els der Bijl, Jooke van Doorn, Margreet Dorp, Benno Gans, Jaap Goekoop, Wiets- ke Haarsma, Corri van der Horst, Henka Niessen, Nena Oosthoek, Arie Remmel- zwaai, Peter Schoonheim, Albert Vosse- poel. 4 herexamen, 3 afgewezen. Bevorderd van de 5de naar de 6de kl.: Jan Brouwer, Dorine Duyverman, Marian Flim, Evelien Goekoop, Annemargreet de Jong, Eveline Kleyngeld, Sietse Lefe- ber, Rien de Nie, Bram Rebers, Tysk der Schilden, Jikke Schouten, Ans de Wilde, Annemarie Uhlenbeck, Gégé Cal- lenbaeh, Hans Doeleman, Floris van Gin kel, Leen Guyt, Ad Harteveld, Adn Hoe- len, Wim Huizinga, Alida de Jong, Ma rijke de Jonge, Ineke de Knecht, Frits Lahr, Rik Meyer, Henk Nijeboer. Wybo Oosterhoff, Jaap van der Sande, Beatrix Scheffer (voorw.), Suus Verhoekx. Ri: Verhoogt, Jip van der Wind, Niek di Wolf, Kees Koch, Max Springer (voorw.) 1 herexamen, 4 afgewezen. Geslaagden christelijke kweekschool te Leiden Het eindexamen van de christelijke kweekschool te Leiden werd met goed gevolg afgelegd door W. K. de Wo-lff te Leiden, A. van der Marei te Katwijk E. Pauw te Alphen aan den Rijn. De examens zijn thans afgelopen. In totaal slaagden zestig kandidaten. Afgewezen: 2 Concert in Van der Werff- park De muziekvereniging „Trouw en Dufr" te Leiden geeft vanavond om 8 uur een concert in het Van der Werffpark. Het programma vermeldt voor de pauze karakterstukjes en na de pauze marsen met drumband. (Advertentie) Jodelen in Tirol Nolef's weekendshirts Shorts - Sportpullovers - lichtgewicht colberts en pan talons - badslips en -shorts. Botermarkt 8 en 9 Haarlemmerstr. 206 Dit is Uw grote kans om een moderne elektrische SINGER zigzag-naaimachine tegen een veel la gere prijs te kopen. En... zelfs bij deze prijzen geldt nog de bekende SINGER betalingsregeling, dus een aankoop die erg gemakkelijk is. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan, 't Is slechts tijdelijk. Reserveer nog vóór Uw vakantie Uw SINGER zigzag bi] de dichtstbijzijnde SINGER winkel of agent, dan staat zij straks voor U klaar! Alleen bij kunt U kiezen moderne ziqzags prijzen Benoeming dr. ir. H. Mol De gemeenteraad van Amsterdam heeft dr. ir. H. Mol te Leiden benoemd tot bui tengewoon hoogleraar in de fonetische wetenschappen aan de gemeente-unrv teit t Amsterdam. Promoties doctor in de wis- er natuurkunde op proefschrift getiteld „Bij drage tot de kennis van de biologie dei alkaloïden bh erythroxylum coca", mej L H Fikenscher, geboren te Malang er thans wonende te Den Haag Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „Een en quête bij coeliakiepatiënten", de heer W van Lookeren Campagne, geboren te Bred; en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de rechts geleerdheid op proefschrift getiteld „The role of nationality in international law" de heer H F van Panhuys, geboren Haag en thans wonende te Wassena promotie geschiedde cum laude Academische examens LEIDEN. 9 juli Rijksuniversitei slaagd voor het doet- ex Ned. recht: de heren M W Besselaar te Heerjansdam J K de Vries te Den Haag: voor kand. ex godgeleerdheid: de heren G D huis te Enschede en J C v d Berg Leeuwarden; voor het doet ex. god leerdheid: de heer S Vuijk 1 de heer C M Esse studierichting- Den Haag, G tm: H Bijvanck Alphen A A C Verhees Zee, A v d Meulen te Leet J W van Reigersberg Versluys Fï L de Haas te Eindhoven, F te Enschede, P L Nève te Maa C H E Brinkmann te Gouda KOELKASTEN reeds vanaf 198,— A. de Wit's Handelshui* OUDE VEST 111 Bevorderd naar klas 2: B. C. J. Apel doorn, Tsjitske Boersma, H. J. Bos, Voorschoten (met lof), R. Daalmeyer, H. Eisma, Voorschoten, Marina Gerbrands, Oegstgeest (met lof), F. W. Hemerik, R. E. de Jongh, R. J. v. d. Kamp, A. Koren (met lof), E. J. Lubbers, Oegstgeest, Mie- ke Maas. J. Marks, Judy Paauwe. Voor schoten, A. P Scheffer, Mieke Tielen- burg, A. Verbiest, J. M. Vorst, M. L. Ba- in, Marianne Boot, Leiderdorp, J. Chr. Duyn, E. M. Feijen (met lof), J. Hon delink, Oegstgeest, J. v. Houten (met lof), G. de Jonge, Marjan Knöptels (met lof), P. K. Koster, Manja Koudijzer, W. v. Kuilenburg (met lof), R. v. Mastrigt, R. de Roo, Rineke Scheer, T. Veldstra. A. J. v. Bork, Voorschoten, H. S. Broek huis, J. H. B. de Bruijn, Hélène Doele man, J. J. G. v. Egmond, B. Grin, A. de Groot, J. W. Harting, G. Huisman, P. J; W. R. Janssen, J. Keereweer, Reni v. d. Krol, Zoeterwoude, Elsje Kuyl, Voor schoten, P. M. Laman, N. Laterveer, A. J v. Nieuwenhoven, P. Onderwater, H. Oostrom, G. B. Schmidt, Willy Schuur- V Slothouwer (met lof), J. A. H. Stikkelorum (met lof), R. A. A. Strietman, R. C. Strietman, J. Swaan, Nanneke Sypkens, Inge Wijling, J. Wijn- Nitsche, Alphen aan den Rijn, N. v. Ooy (met lof), M. J. M. du Prie, J. Wegge- man, Voorschoten, E. J. v. Wijk, M. Raatgever, Oegstgeest. Bevorderd naar de vierde klas h.b.s.: Yke Bakker, R. D. Blanken, Hazerswou de, H. W. Diehl, D. J. Flaman, A. M. Groos, A. Hollander, W. F. v. d. Horn, P. A. Junge, E. J. Keuning. Oegstgeest. Tinie Koster (met lof), A. J. v. d. Linden, Leiderdorp, T. P. v. d. Mey, Warmond, beek, Makkie Leenen, J. G. Buijsse, L H. Cohen, P. Hachmer, H. F v. d. Hoe ven, Trix Hoogendoorn, Zoeterwoude (met lof). Ellen de Jonge (met lof). M Kantebeen. L Klinkhamer, C. T Koole. F M. J. Laman. Zoeterwoude. A. Ma- jolée, P. G. Onvlee, A. v. d. Ouweelen. K. P. Piena. P. Sleeboom, Leiderdorp. E. K. Taconis, J. J. Vavier (met lof), Ria Veltman, C. Visser, Katwijk, F. J A. v d. Waals, Anneke Wickel. Marian Wie riks, J. v. Zomeren. H. Zwolle. Leider dorp. Bevorderd naar de derde klas gymna sium; J. P v. Ark, D. M. v. d. Boom gaard, Voorschoten, Josien de Bruin (met A. E. Mulder, L. Nederlof, G. Oude El ferink, Laura Pastoor, J. P. Roos, J. M. Rijnsburger, Leiderdorp (met lof), C. Rijsbergen, A. P. B. Uiterwijk, Winkel. Carla Verpoorte, Annemarij Visser, Kat wijk. H. M. Visser. Aerdenhout, J. P. v. Borssum. Waalkes. F. J v. d. Broeke. Oegstgeest. D. L. Kettenis. A. Kleyn, W Leenen, Ellen Plesman. Leiderdorp, M. H. de Reede, H. Schaart, Katwijk, Miep Vallentgoed, P. de Wolf, H. H. v. Haver, Leiderdorp, H. D. de Bruin, N. Gans, J. -J. de Graaff, M. P. Hoogendoorn, Zoe terwoude. A. ten Hoope. Schiedam. F. Jager. Voorhout. E. de Jong, Leiderdorp fmet lof), Annet de Jonge. Olga Kloos, P J. Laterveer (met lof), C de Lezenne Coulander, Willy v. Toorn, Voorschoten, G. K. Troost, C. D. Voorhorst, N. Fros, Leiderdorp, R. B. Smit, Wassenaar. Bevorderd naar de vijfde klas h.b.s. A: Els Anker. Voorschoten (met lof), D C J. v. Barneveld. Voorschoten (met lof). C. W. M. v. Cleef. Truus v. Dijl. Oegstgeest, P P. Gerbrands. Oegstgeest, T. Hartog, Katwijk. P. Hillebrandt. Sas senheim, J. Kapsenberg. N. Korswagen, W Kramers. Voorschoten, P. G. Maas, Reggy Meyler, Noordwijk. Richardson. Oegstgeest. A. v Staden, Lidy Zaadnoordijk. J Boon, Voorscho ten, Emm; Dekker. Anneke van Duin, Noordwijk. H Hendriksen. Voorschoten. W J v d. Hoven. L. M. Kommer, Voor schoten. J. C. Kooreman, Leiderdorp. M Ouwerkerk, H. Overmeer (met lof). Maria Rodenburg, Leiderdorp. A. Rood nat. T v d Salm, Voorschoten. Willekc Veerman. Oegstgeest, W Vermeer. Bevorderd naar de vijfde klas h.b.s. B: H. W J Blote. J. W. Cornelisse, L. Era des. K. J Fluyt, D. J. de Graaff, Oegst geest, A. de Jong, J. G. v. d. Laan, J. J. d. Lely, Kouderkerk aan den Rijn, J. W. Metselaar, Oegstgeest. R. Moolen- beek. R. P. Nitzsche, Alphen aan den Rijn, L. P Rijnsburger, Leiderdorp, R Sirre, Wassenaar. 7. T Ubbink. J Boersma. J Broersma, A. W. F. David. J B. Grandjean, W. J de Jongh. Oegst geest. P R E. Nijhoff, Leiderdorp, S. P Ouwerkerk, Leiderdorp, A. V. E. Slan- Dijl, gen, F. J. Voorhorst. T. Vossepoel, R. A w-i Marjan Wilschut. DE 5 procent in aandelen uit de agioreserve en verhoogt het gewone dividend over 1959 tot 14 (v.j. 12) Het bedryfsoverschot was 3,11 (2,9) miljoen; dividend van Ned.-Am. Antobandenfabriek Vredestein, waarin de deel neming 29 bedraagt, ƒ262.560 (id.) tegenover ƒ1,1 (1,08) min afschrijving, ƒ900.000 (id.) toevoeging vernieuwingsfonds en 1,37 (1,17) min winst. Na de recessie begin 1958 kwam spoedig verbetering en de bezetting nam sn door ruime orders. In het merendeel dei afdelingen was de produktie hoog. Nieu we artikelen werden geproduceerd de Deltawerken, expansiestukken vc atoomcentrale te Ohaumont, railvullingen voor spoorwegen en fabrieken, rubbei vloeren voor het N.A.V.O.-gebouw te P« rijs, en het Centre Rogier te Brussel. Doetinchem verhoogde produktie en o zet en ontwikkelde een buitenband vo bromfietsen met geheel nylon binni werk. Geïnvesteerd werd ƒ1.16 (1.99) min. Di duurzame activa van het in 1909 op de kwekerij Vredestein gestichte bedrijfje hebben thans een verzekerde waarde va: ƒ32 min. bij ƒ12.1 (12) min. balanswaai de, waartegenover nog een vernieuwings fonds staat van ƒ12.1 (12) min. De i teringsopdrachten bedroegen eind ƒ520.000, voorraden bedroegen 1/1 ƒ7.16 (8.95) min., vorderingen ƒ6.61 (5.87) min., liquide middelen ƒ4.63 (1.55) min., kapi taal ƒ7.42 (id.) min., reserves ƒ15.1 (143) min., lange leningen ƒ2.25 2.37) min., crediteuren ƒ7.1 (5.95) min. In 1959 is de bezetting gunstig. Zoals gemeld wordt een verwisselings bod gedaan op de aandelen van de Ned. Amerikaansche Autobandenfabriek Vredi stein. Deze declareert 12 (12)% dividenc In de tweede helft van 1958 kwam he herstel van de begin 1958 merkbare n cessie. De introductie van de nieuwe pet sonenautoband Masterlux was een groo succes. De omzet van personenautobanden steeg. Bij vraohtautobanden werd het aandeel in de tot 70% gedaalde Neder landse produktie en invoer gehandhaafd. Het bedrijfsoverschot beliep ƒ3.98 (4) min., tegenover ƒ1.55 (1.61) min. afschrij ving, ƒ855.412 (805.275) toevoeging teuwingsfonds. ƒ500.000 (id) alg. •rve en 1.08 (1.09) min. winst. Geïnvesteerd werd ƒ2.15 (2.31) min. De verzekerde waarde der duurzame pro- duktiemiddelen is 26 min. bij ƒ12.6 (12.1) min. boekwaarde tegenover 8.72 (7.86) min. vernieuwingsfonds staat. Voor raden bedragen ƒ6.4 (7.16) min., vorderin gen ƒ10.2 (9.07) min., liquide middelen 2.29 (2.19) min., kapitaal ƒ7.5 (7.5) min., lof), Marian Daalmeyer, Lenny Duin, Noordwijk. Nelly van Duin. Noordwijk. P. H. Eduard, Carolien Kor relboom, Voorschoten. P. C. M. v. d Linden, R. Molenaar. P A. Smit. Ria van Wingen (met lof). Bevorderd naar de derde klas h.b.s.: H. Chr. Akkerman, H. Altink, P. Bar- kema, J. Brouwer, M. C. Cadée,' Alphen aan den Rijn, J. W. Fokkema, Nelly Heemskerk, G. L. Janssen, R. de Jong, Kleinman, A. Marks, A. Vermond. d. Veur, J. Wirtz, A. W. Barnedsz. Boskoop. E. Bonnet, E. R. Haalebos, J. M. den Haan. R. H. Kukler, J. J Mool- dijk, A. v. d. Nadort, H. J. Popken. E N. C. Ruitenberg, W. H. de Ruwe, War mond, Lia Sloos, F. Soesman, N. Oegstgeest, Ineke Fakkel, E. M Fa"l-|Wass laux, D. A. Fritschi, Voorschoten, W. L. Waar geen plaatsnaam "staat, de Koning, A. Nieawenhuizen, E. H.| Leiden. dit Hoofdassistent S. Smit 40 jaar bij Leidse belastingdienst De heer S. Smit, wonend Züldjjk {5 te Leiderdorp, vierde gisteren zijn 40- jarig ambtsjubileum by de post invoer rechten en accijnzen te Leiden. H(j Is daar werkzaam als hoofdassistent-recher cheur. 'sMiddags werd een huldigingsbijeen komst gehouden in het gebouw Lange- brug 20- Onder de vele aanwezigen be vond zich de directeur van 's rijks be lastingen, de heer Cadée te Utrecht. De jubilaris was vergezeld door zijn vrouw, zijn getrouwde dochter, zijn ongetrouwde zoon en zijn 70-jarige broer, die zelf ook bij de belastingdienst werkzaam i Namens de inspectie Leiden sprak hel hoofd, de heer L. H. Bodde Bouman. Hij schetste de heer Smit als een goed ambtenaar met speurzin, die steeds een grote ijver aan de dag legt en zich een goed collega toont. De heer Bodde Bou man liet zijn woorden vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud alsmede van een persoonlijk geschenk. Namens het personeel van het ontvang kantoor sprak de heer Hoogendorp, die onder meer wees op de goede verstand houding tussen de jubilaris en het per soneel van het ontvangkantoor: De heer J. M. van Diggelen, verificateur, sprak als directe chef en namens het personeel de post Leiden. Hij onderstreepte Hde jubi- reserves 12.6 (11.3) min., lange leningen 2 (2.1) min., crediteuren ƒ8.41 (8.6) min. De orderstand was eind 1958 gunstig voor binnen- en buitenland, winstmarges zijn geschaad door concurrentie. De landbouw geeft goede verwachtin gen. Voor de Euromarkt zijn grote inves teringen nodig. Voor de naaste toekomst bestaat er vertrouwen. De vergaderingen van beide N.V.'s worden 29 7 gehouden. Duizenden moejten wij teleuritelli door d* enorme vraag noo» onze oanbieding SUPER RA Y-LOM pan- Cojtec ziel groog verheugde ge- richten en doarom hebben wij alles in het werk gesteld om een nieuwe coUectie te doen vervaardigen, is ons gelukt! Haost U dus. Ie winkelprijs is 25.50 tot 29.75. Maar één dag profiteert U i een ongedacht koopje. Voor re prachtige SUPER RAY-L0N PANTALONS, metofzonderomslag, vansuper rail cord, in de moderne kleuren groei of grijs, betaalt U één dag r JONGENS, jm 75 8-16 jaar, alle maten voerden het woord de hoofd- Voorts controleur G. Warner trolerende ambtenaren, commies- taris W. van Lochem namens het inspec tie-personeel, de heer Th. ten Hoogen de personeelsvereniging De Sleu- en adjudant A. Coerten, groeps- dant der rijkspolitie te Oegst geest. Namens de jubileumcommissie bood de heer Meijer de jubilaris ten enveloppe met inhoud aan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3