Leidse speeltuin startte met een feestweek-programma Waterpoloweclstrij den Leiden Jongens en meisjes NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 30 JUNI 1959 Agenda voor Leiden Speeltuin Oosterkwartier, 7.15 uur: ge- costumeerde korfbalwedstrijd. Pieterskerk, 7.45 uur: Hohe Messe, in kader van Holland-Festival, door ge mengd Toonkunstkoor. OEGSTGEEST- Endegeest, 8 uur: con cert Werkmans Wilskracht. Woensdag Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12.50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenkomst. Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur: avondgebed Trompstraat. 8 uur: straatprediking Baptisten Gemeente. Volkshuis, 8 uur: expositie handenar- Garenmarkt, 8 uur: v.m.: vertrek K. en O.-excursie naar Deltawerken. Speeltuin Oosterkwartier. 7.30 uur: vol leybalwedstrijden. OEGSTGEEST: De Beukenhof, 3.30 tot 5.30 uur: receptie A. A Verhoef, zilveren jubileum directeur Leidse Wolspinnerij OEGSTGEEST: gemeentehuis. 7.30 uur- raadsvergadering. Beestenmarkt. 7 uur: vertrek De Zonne bloem naar De Kaag voor uitreiking di ploma's. Donderdag Speeltuin Oosterkwartier, 7 uur: vertrek gecostumeerde kinderoptocht door de Kooi. Chr. lyceum, 8 uur: ledenvergadering Vereniging voor chr. middelbaar en bereidend hoger Onderwijs. Koor Pieterskerk, 7.30 tot 8.30 uur gelegenheid lot meditatie en gebed. Speeltuin Ooslerkwartier, 7.30 uur: feest. Zaterdag Speeltuin Oosterkwartier, van 3 ut kinder- en tuinfeest Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Het Don- kozakkenlied (alle leeftijden): donderdag Geen plaats voor wilde dieren. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De vlam er de pijl (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Hoe vertel lk het mijn dochter? (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9 15 uur): Dwars door de hel (14 jaar) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De naakte Maja (18 jaar). Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt deze week waargenomen door apotheek Reijst, Steenstraat 35, telef 20136. De apotheek te Oegstgeest is doorlopend geopend. Tentoonstellingen Academiegebouw Rapenburg: tentoon stelling van werken van drie Haagse kunstenaars, tot eind van deze maand. De Lakenhal: Het Nederlandse Portret tol 3) augustus Prentenkabinet Nono Reinhold e tus). Musea, instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73; elke dag geopend van half 10 to» half 1, uitgezonderd op dinsdag er. vrijdag van 2 tot 5 uur Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologi: Het is feest in het Oosterkwair- tier. De operettegroep van de speeltuinvereniging zette gister avond de opening van de feest- week luister hij met vrolijke zang onder leiding van de heren Van der Broek en Hartevelt. De speeltuin bestaat weliswaar meer dan viermaal de leeftijd van enkele zangertjes, maar het heel oude clublied, dat iedereen al was vergeten, werd met enthou siasme gezongen. Mulo-examens voor Leiden en omstreken begonnen De mondelinge mulo-examens voor Lei den en omstreken zijn gisteren in het gebouw van de Leidse Hout-ulo begonnen Voor het diploma-A slaagden: J P. Ver- vark, A. Visser, J. Fuchs, W. A. H. Age- ma. M. J. Bakker. M. M. van Dijk, H. G. L. F. Berkhout. M. Verboom, F. L. Groe nendijk. S. de Ruiter en M. van Elk. Af gewezen: 6. Voor het B-diploma slaagdenH. van Harskamp (x), J. H. van der Born (x). H. T. C. A. van Dam (x), J. van den Berg (x), C. van Duijvenbode, B. H. Ligtenn- gen, J. M. Binnendijk, P. Hordijk. L. J. den Holder en J. van der Laan. De ge slaagden met (x) kregen de aantekening „met middenstand". Oud tegen jong Pernix in Leiderdorp Men verzoekt ons mee te délen, dat de |door ons reeds eerder aangekondigde korfbalwedstrijd tussen een veteranen- twaalftal van Pernix en een Pernix 2/3- eombinatie niet op het terrein aan de Burggravenlaan wordt gespeeld. De wed strijd wordt (donderdagavond) te Leider dorp gespeeld op het terrein van Velo- Aanvang 7 uur. Gare 12 t lb: studiei tussen 9 en 12.30 de vakanties), steeg 16a Prentenkabinet, geopend van 2 to' Rijksherbarium, dag geopend van tot 4 uur (behal- 2 tot 4 uur Pieterskerkhof elke dag te Kloksteeg 23: elke dag Rijk: bur; Nonnensteeg 1: elke .30 tot 12.30 en van 2 zaterdagmiddag). t Oudheden, Rapen 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch instituut, Rapenburg 26, elke dag geopend vsd 9 tot 12 en van 2 tot 3 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend van half 10 tot half b op zaterdag tot 5 uur. Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg 6: op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van I tot 5.30 en van 7 tol 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van i 7 tot 9 uur; zaterdag i 10 t t 530 i Inlichtingenkantoor V.V.V., Steenst lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uui zaterdag tot 1 uur Jeugdbibliotheek, Reu- Plantage inderc i 12 t woensdag en zaterdag en vrijdag (speciaal voor de grotere leugd van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Academiegebouw, Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tol 12.30 en van 2 tot 530 uur, behalve op zaterdagmiddag Rijksmeuseum voor Volkenkunde, Steen straat la: elke dag geopend van 10 toi W. M. van Vliet nam stil afscheid van stadhuis in Leiden Volgens zijn wens in alle stilte, heeft vanmiddag de hoofdbode-waarnemend chef van de huishoudelijke dienst van he Leidse stadhuis, de heer W. M. van Viiet zijn veertigjarige loopbaan geëindigd. Di afdelingschefs van het stadhuis hadden gisteren afscheid genomen van lem: dde vier burgemeesters meemaakte onafscheidelijk met het wel en wee de secretarie was verbonden. Oosterkwartier actief De Leidse speeltuinvereniging Ooster-i kwartier startte gisteravond met een feest weck die tot en met 4 juli zal duren. Het weer zat de organisatoren niet be paald mee op de eerste avond van deze week. Maar zowel zij als de kinderen, die moesten optreden, waren vol enthousias me en tegen zoiets kan zelfs regen niet op. Voor gisteravond stonden mondorgel- spel, ballet en zang op liet programma. Men wil alle activiteiten zo veel moge lijk in de openlucht doen plaats vinden en aanvankelijk leek het er gisteravond op, dat dit zonder moeite kon. Maar de regen zorgde ervoor, dat het programma enkele keren moest worden onderbroken. Toch konden de toeschouwers, die de re gen hadden getrotseerd, van enkele aar dige dingen genieten. De mondorgelclub, onder leiding van de heer J. van der Reijden, speelde en kele vrolijke wijsjes. Onder leiding van mej. Loekie Favier bracht de balletgroep enkele aardige r mers, die zijn gemaakt door de leid: Mevr Van Wijngaarden begeleidde op de De operettegroep tenslotte, die onder leiding staat van de heren Van der Broek Hartevelt, zong een lang vergeten clublied van Oosterkwartier en verder het bekende „Pappie gaat weer foto's ma in", een liedje dat de Leidse Sleuteltjes lak voor de radio zingen. Voorzitter W. Frank was vol lof over de medewerking die het bestuur ondervindt bij de organisatie van deze feestweek. Zo zorgden enkele firma's voor een geluids installatie. Vanavond worden sportdemon- ies gegeven. Vooral het optreden van de gewichtshefkampioenen Siem Stokkel Hans Zirkzee zal wel zeer de aandacht trekken. MARGO SOAP huidaandoeningen f 2.Ï5 per stujj. A. J. ten Doesschate Mejuffrouw Coebergli (86 jaar) overleden Morgenmiddag half één zal op de be graafplaats Zijlpoort de teraardebestel ling plaats hebben van mej. D. M J Coe- bergh, die dezer dagen in Oegstgeest is overleden. Mej. Coebergh, die de hoge ouderdom van 86 jaar bereikte, heeft haar leven gewijd aan het verzorgen en beschermen van medemensen; zij kende Leiden als weinig anderen en heeft een indrukwekkende reeks van jaren ge werkt voor de verdrukte en in zorgen geraakte Leidenaars. In een tijd, toen het ambt van maatschappelijk werkster nog niet zo'n algemeenheid had gekre gen, maakte zij dit werk tot haar levens taak van 1910 tot 1948 was zij lid van de voogdijraad en bestuurslid van de r.k. Elizabethvereniging. In de benarde jaren vlak voor de tweede wereldoorlog zette zij haar krachten in als medewerkster van de Vereniging tot maatschappelijk Hulpbetoon De Nederlandse regering erkende haar grote verdiensten door haar in de derti ger J bem riddei i de van Oranje-Nassau en van religi euze zijde ontving zij waardering, door dat zij werd gerechtigd het gouden ere kruis Pro Ecclesia et Pontifice te dragen. Plan voor herbouw Leidse werkmanswoningen Op de jaarlijkse algemene ledenverga dering van de ..Vereeniging tot bevorde ring van den bouw van werkmanswonin gen", die gisteren werd gehouden in het kantoor van de Amsterdamsche Bank aan het Rapenburg te Leiden, bracht de se cretaris. mr. J. C. de Vroom, het jaarver slag uit over het boekjaar 1957 1958. Aan dit jaarverslag ontlenen wij, dat voor de herbouw van de verwoeste woningen aan de Lopsenstraat en de President Steyn- straat door de architect een nieuw plan bij de gemeente is ingediend, waarover nog geen beslissing is genomen. Slechts het noodzakelijkste onderhoud aan de woningen kon worden uitgevoerd. Per 1 oktober 1957 werd een nieuwe re geling getroffen met de Leidse Duinwa terleiding maatschappij, waardoor deze thans rechtstreeks met de huurders wa- terleveringsovereenkomsten heeft geslo- In verband hiermede werden de huurprijzen verminderd. Dankzij de acti- eit van het personeel in dienst van de eniging is er onder de huurders van de 700 woningen van de vereniging bijna geen huurschuld. Blijkens het verslag der betrokken com missie zijn de boeken nagezien en in orde bevonden. In een nieuwe commissie voor het nazien der boeken werden benoemd de heren H. J. Jesse en mr. H. Burgers- dijk. Wekelijkse keuring Haarlem Grote collecties gladiolen met verrassende nieuwtjes HET IS NOG NIET zo lang geleden dat men, ook wat de bloemenkeu- ringen betreft, in het bollenvak een stille tijd kende. Die tijd viel vlak na de bloei van de late tulpen. Er kwamen dan nog wat irissen en groepen bijgoed, maar daarna wist de keuringscommissie met de vrije tijd geen raad. Het was dan op de plaats rust geblazeh tot de gladiolen begonnen te komen en dat was meestal niet vóór half juli. Maar in 1959 is er geen sprake van een stille tijd. De gladiolenspecialisten gaan er hoe langer hoe meer toe over ook knollen in de kas te planten en als gevolg daarvan be gint het gladiolenseizoen al half juni. Ook gisteren waren grote collecties gladiolen te bewonderen, met tal van opmerkelijke nieuwigheden. de SZC- midvoor tegen de bovenlat, waarna de thuisclub het spel kon verplaatsen en enkele goede kansen onbenut liet. Toch kon De Zijl niet verhinderen, dat nog roor rust S.Z.C. de leiding nam: 01 Ook in de tweede helft ging het voor ie thuisclub wat stroef. Het was jam- ner. dat goede schoten van T. Roman akelings het doel voorbijgingen. Door het veelvuldig zwemmen van De Zijl raakten de gasten vermoeid en eindglija kon Van Kampen geliik maken: l—l Plotseling was het hek van de dam. J. de Haas zorgde voor 21, waarna H Hensing, goed opzwemmend, het.derdr doelpunt scoorde: 3—1. Jammer, dat een goed doelpunt van W. Bergman werd [eannuleerd. De Zijl 3—S.Z.C. 2: 1—4 Vrij spoedig gingen twee spelers naar de kant, waarna S.Z.C. door beter spel leiding kon nemen: 01. adat in de tweede helft een De Zij'- Ier het water moest verlaten, werd de stand 02 Wel werd het nog door Noort 12. maar het tegenspel van de thuisclub bleef te zwak voor verder en met twee goede doelpunten tegenpartij werd de eindstand L.G.B. 1—De Zijl 4: 1—5 »ze ontmoeting deden de veten- De Zijl het nog opperbest. Zwarts opende de score (01). waarna H. Blan- sjaar en D. Cannoo nog voor rust de stand op 03 brachten. In de tweede helft kwamen de doel punten van J. Blansjaar en Kikkert (0—5). tot L.B.G. nog de den: 1—5. Jaarvergadering van Leidse Arjos De aankondiging, dat het gisteravond _e jaarvergadering zou worden van de Leidse Arjos heeft wellicht velen afge schrikt, want de belangstelling voor de bijeenkomst in het Gereformeerd Jeugd huis aan de Breestraat was minder dan inders. Na opening door de voorzitter, de heer J. Francke, las mej. G. Datema het jaarverslag, dat van de activiteiten van het afgelopen jaar gewaagde. De penning- meesteresse, mej. Vahrmeyer, gaf een uitgebreid financieel overzicht. Het blijkt dat de steun van de centrale kiesvereni ging erg op prijs wordt gesteld en dt verenigingsactiviteiten stimuleert. Ooi voor het komend seizoen rekent mer weer op die hulp. Na dit huishoudelijke gedeelte haakte men in op de bespreking van de vorige maand over het gezag, waarbij nu nader werd ingegaan op de tegenstelling „Oor log en vrede". Aat Dronkert hield eer inleiding over dit onderwerp, waarop eer uitgebreide bespreking volgde. Hij gaf een overzicht van dit vraagstuk, dat eigen lijk al is begonnen bij de zondeval. De mensen hebben sindsdien gezocht naar bondgenootschappen om de oorlog te voorkomen en de vrede te bewaren, der behandelde hij in vogelvlucht de volkenbond, het idealistische ontwerp Wilson, en de Verenigde Naties. De Zijl—B.Z. en P.C. (meisjes): 40 Hier waren De Zijl-meisjes* overwegend erker. Ineke van Oosten zorgde voor :1e doelpunten (2 voor en 2 na rust). Toernooi Zaterdag houdt de zwem en polover- liging De Zijl 's avonds 6 uur een wa- terpolotoernooi om de Galvano-wisselbe- kers. Deelnemende verenigingen zijn D.V.Z. (Den Haag); D.W R (Haarlem); L.Z.C. en De Zijl, beide Leiden. Hazerswoudse slager voor de rechter Voor de Haagse politierechter stond te recht een 27-jarige slager uit Hazerswou- de, die zich had te verantwoorden, omdat hij op 5 oktober vorig jaar 's nachts in Alkemade op de Julianalaan onder drank invloed een motor had bereden. Eerst had verdachte in Sassenheim een biertje ge dronken en nadat hij was overgestoken de pont had hij nog vier 3 vijf bier- genomen „Het is een eigenaardig feest geworden. Slaat u altijd plafond: "n?", informeerde de politierechter. De erdaehte betoogde, dat hij dit per luk had gedaan maar bij de politie hij hebben beweerd, dat hij zo'n lol had gehad, dat hij het expres had gedaar •r begreep hier niets van, want de kantonrechter had hem vrijgesproken v; plafondvernielerij. Verdachte toonde de dagvaarding van deze zaak. Op de terugweg vloog de slager me: motor uit de bocht tegen een paar sen aan. Hij had geen rijbewijs. Voor het rijden zonder rijbewijs w; al veroordeeld tot f 40 boete door de kan tonrechter. De officier van justitie vor-i derde veertien dagen gevangenisstraf en' ntzegging van rijbevoegdheid voor twse aar, omdat verdachte nu weer een auto heeft gekocht, waarin hij niet kan rijden. Verdachte zei het niet te kunnen nemen „Als het waar was, zou ik het accepte- De rechter legde de slager een week gevangenisstraf en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid op. „Dan zal il: helaas in hoger beroep moeten gaan" zei verdachte. Teleurstelling voor dorstige dief Zaterdagmiddag stonden er achter raampje van slijterij De Franse Kroon aan de Leidse Langestraat drie flessen, die het vermoeden wettigden, dat zij mei edel vocht waren gevuld. Dit heeft ken nelijk een dorstige geïnspireerd, want gis teren bleek het ruitje verbroken en de (lessen verdwenen. Het vocht was echter niet zo edel, als het er uit zag, want de flessen waren gevuld met voor de con sumptie ongeschikte muffe jenever- De oolilie speurt. Gouden echtpaar Het echtpaar J. de TombeJ. S. Peter hoopt 14 juli zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Adres: Louise de ColignysLraat Het is anders verbazingwekkend zoveel itstekende rode gladiolen de laatste ja- ;n naar voren worden gebracht. Trou- 'ens, alle mogelijke tinten zijn tegen- oordig ruim vertegenwoordigd. Alleen in et oranjegenre wil het nog niet erg. Men ent daarin de uitstekende oranje primu- linus Troef van de fa. Bijvoet uit Over- ook gi i Het had i het tot echter een Wijdenes, di goed van bouw met een flinke lange „staart Er bestond meteen grote be langstelling voor. Als deze variëteit goed wil groeien en geen andere gebreken ver toont zoals vatbaarheid voor bepaald) ziekten, dan gaat mer veel pleizier beleven die Orange Pearl werd genoemd. pardinum, L- Slikker, Heemskerk, toonde de statige lelie ex- celsum met de gekrulde oranjerose bloe- :n. van W. Blokker. Akersloot, was er voorname lelie superba met zeer lange el en gekrulde oranje bloemen en J. A. ,d. Zwet, Roelofarendsveen, bracht en- Ie nieuwe zaailingen met verticaal staande oranje bloemen De sierlijke Brodiaea's laxa en tuber- genii, die we vorige week reeds bespra- Gebrs. Alkemade, Breezand, Wijdenes nog Sterren In het rood zagen we vele sterren: on der meer Rex van Blom Padding, Be verwijk, Tosto van Vink Sc Co, Noordwijk, Cupido van Jonkman-Hulsebosch, Sassen heim, en Flaming Fire van Wigchert, Santpoort. Van de laatste firma noteer den we tevens de mooie zalmrode Coro- Salman, Noordwijk. etaleerde een fraaie groep met o.m. Red Pride, een prima rode gladiool, de voortreffelijk gebouwde rose Pink Sensation en tenslotte de rose Perosi, die aan de vlekkeloos gebouwde tak acht en negen bloemen tegelijk open had. P. van der Meer Czn, Noordwijk, die de laatste jaren al verscheidene beste gladiolen ten tonele heeft gevoerd, bracht ook nu enkele mooie zaailingen. Zo stond er de goedgebouwde rose A2. die al buiten was gesneden, de zeer aparte rode Altillo en de typische Mary Luz, grij: blauw met purperrood merk Een mooie collectie kleinbloemige gladiolen werd door de fa. J. van Winsen, Warmond, naar voren ge bracht. Onder meer: de roserode W'armunda met het witte hartje, die we wel een der allerbeste vonden, en verder de rose nanus Rose Mary, de rode Cinderella en een mooie lila sport uit Charm. Konijnenburg Si Mark, Noordwijk, ve raste de bezoekers met een uitvoerige groep butterfly-gladiolen: een middel groot type met. gegolfde bloembladen er: meestal tweekleurig Zeer mooie gladiolen die uitstekend passen in de moderne be huizingen die vragen om minder pompeus materiaal Opvallend vonden we Gospel song. dieprood met donkerrode vlek. de vrolijk getinte Midinette, geel met rode vlek. Saskia met de lange, slanke tak en wit met lilapurper getekende bloemen. Walt Disney, lichtgeel met rood merk, de rose Make Up met mooi gebouwd takje en de licht suikergoedrose Sympathique Forser Verder noteerden we dc prachtige blauwe Handel, de smoky Clown e lichtblauwe Maestoso, die tot een forser type behoren. Joh. Berbee, Noordwijker- hout, voerde ook enkele nieuwe klein- bloemige gladiolen voor het voetlicht. We noemen de goedgebouwde dieprose Prin ses Paola, Smiles, licht rose met rood merk en tevens noteerden we de Queen Wilhelmina. Dan was er nog een fresia van buiten: de diepgele Rijnvelds Golden Yellow d in goede kwaliteit door Wülfinghoffs bloembollenbedrijf, Rijswijk, werd poseerd. A. J. van der Zwet, Roelof arendsveen, was present met de i ival brengt de toekomst? Als je straks van school komt, zul je graag onbezorgd van je vacantie willen genieten. Steliig zul je nu al overwegen, wat NA die vacantie? Wel, wanneer je een handels- of kantoorloopbaan verkiest, biedt ons warenhuis een goede en veelzijdige kans. Er zijn mogelijkheden in onze verkoopafdelingen, kantoren en magazijnen. Je ontvangt een uitstekende opleiding, de sfeer is allesbehalve schools en je gaat verdienen! Er zijn talrijke mogelijkheden in ons bedrijf, kom eens praten of schrijf een brief aan de afdelinq Personeelszaken van LEIDS Jeugdige bus ii ein KANTONGERECHT Kat wij kers brachten indje naar sloperij stemming De boetes waren meestal aan de lage karut zelden kwam men boven de f 50 uit en vooral de middagzitting liet meer ruimte voor glimlachend vermaan dan voor barse waarschuwingen. Het aantal af te werken zaken was indrukwekkend hoog, doch het einde kwam na een zitting, die van tien uur 's morgens onafgebroken had geduurd, als een goede verrassing kort na half vijf, ruim een uur vroeger dan doorgaans. Ook gisteren bleek weer, dat een steeds groeiend aantal bromfietsers een gevaar voor zichzelf en hun omgeving gaat vormen. Eén bromfietser bleef tot voor het kantongerecht star volhouden dat hij voorrang had gehad op een vrachtauto, omdat hij van rechts was gekomen. En het geduld van de kantonrechter was maar nauwelijks toe reikend om de jongeman uit te leggen, dat een bromfiets tot het lang zame verkeer wordt gerekend en daarom geen recht van voorrang heeft op het snelverkeer. J. C. Nie nhuis, Lisse. gelukken i Het bleek overigens een wat voorbarige veronderstelling van de wetgever te zijn, bepaalde bromfietsers tot de langzame categorie te rekenen, want de deurwaar- dersrol bevatte een niet gering aantal overtreders van de maximumsnelheid. Vele bromfietsers zijn nog steeds omve-j tend van het feit, dat zij binnen de be bouwde kom slechts dertig kilometer mo gen rijden en dat zij buiten de stad de veertig kilometer niet mogen overschrij den. Een jeugdige Leidenaar had het zelfs gepresteerd om in de drukke Breestraat een snelheid van 55 kilometer te behalen, hetgeen met 25 boete werd gehonoreerd Verscheidene bromfietsers en vooral bromberijdsters hadden blijk gegeven niet over voldoende reactievermogen te beschikken; hun rijvaardigheid was in moeilijke situaties tot ver beneden de maat teruggelopen en enkele ernstige i het gevolg geweest. Een 21-jarige stratenmaker uit Zoeter- woude zag het rijwielpad op de Hoge Rijndijk bezet door mensen, die ui,t een gestopte auto stapten. In plaats van te nmen, poogde hij door het groepje heen rijden, kwam -tegen de autoportier te recht en veroorzaakte ruim honderd gul den schade. Deze weird nog verhoogd met 20 boete, nadat de officier 25 had ge- De 22-jarLge Leidse instrumentmaker, e met een vaart van 35 kilometer tegen ïn van links komende vrachtauto*-was gevlogen en voor het kantongerecht nog steeds overtuigd was van zijn recht op voorrang, kreeg 30. En de 19-jarLge Lei denaar. die met een snijdende linker bocht de Turfmarkt de Haarlemmerstraat had willen insuizen en daarbij een fiet- i dame omver had gereden, kreeg 25 nadat 40 was geëist. De kantonrech- wilde er rekening mee houden, dat de jongeman ook nog wel het een en r van de driehonderd gulden schade tal horen- Peek&Cloppenburg Weer wijkconcerten in Leiden Er zullen in Leiden weer wijkconcerten morden gegeven Het eerste concert heeft plaats morgenavond 8 uur op het 5 Mei- "ein. De harmoniekapel Werkmans Wils- acht onder leiding van dirigent J. Dol. zal dit concert verzorgen. Aan de ouders wordt verzocht erop toe te zien. dat de „kleuters" hun te luidruchtige bijdrage deze concerten zoveel mogelijk beper- Het programma luidt als volgt B.B. en CF.-mars, Ord Hume; Ales sandro Stradello, ouverture Flotow arr Abeel; Sans Peur. mars J. Watelle: Mor- genblatter, wals Strauss, arr. Mellema Semper Dixieland, Sousa arr. Walters; Le pays du Sourire, Fantasie, Franz Lehar Chicago, jazz-ouverture F. Ruelle; Marche de la Gendarmerie Nationale Beige, Pré- vost; Show Boat, operette-fantasie, Kern Mellema; Nightfall in Camp, Pope; When the Saints go Marching In Dixielandmars. Walters; Strike up the Band, Show-mars. Gershwin, Burgerlijke stand van Leiden GeborenAnja, d van II Timmer man en J. Dam; .lohan, z van M. The- len en M. S. I'Amie; Sophia Johanna Megaliena, d van G. van Dijk en A. van der Kraan: Cornells, z van C. Kromhout en R. van Rijn: Marie José, d van F. van Zutphen en R. S. de Jonge; Sylvia Berniirdina. d van B. J. Wilmink en G. Stapel: Antoon, z van C. Kagenaar en H. J. Teske; Ariane Antoinette, d van C. O. O. Timmer en C. Maassen; Bob, z van B. H. van Winkel en S. M. Rietber gen. Overleden: C. Koordes, 71 jr.; C. de Jaeger, 61 jr., echtgenote van D. van Schoonderwoerd den Bezemer; A. M. de Water, 80 jr., weduwe van J. F. Wensch. Gehuwd: M. F. T. dc Haas en J. B. M. van Leeuwen; W. Overdijk en C. M. C. Klein; F. R. W. Springveld en A. W. C. Spijkers; A. A. M. Wal ter en M. C. T. Spijkers: J. W. Blote en L. A. Duijvcrman. Bus-rel Maar het aren niet alleen bromfiet sers. die voor de balie moeeten verschij nen De rechtszitting begon met het naar voren roepen van vier jonge Katwijkers, van wie er slechts twee ter rechtszitting waren verschenen. De jongens hadden op een avond een intensieve poging gedaan om een autobus, waarin zij waren gezeten, een eindje op weg te helpen naar de sloperij. Zij waren lichtelijk aangescho ten, zongen minder hoogstaande liedjes en brachten op verschillende wijzen ergernis in de bu6. De conducteur, die zijn vermaan in de wind geslagen zag, liet ten einde raad de bus stoppen en verzocht de jongelieden het voertuig te verlaten, aan welk verzoek geen gevolg werd ge geven. Hierop ging de conducteur om politiehulp bellen en de jongens openden aan de achterzijde van de bus de nood- deur om buiten te gaan zien, wat de con ducteur ging uitvoeren. Een achterop rij dende bus nam ten slotte de overige pas sagiers over. maar op het moment, dat deze tweede bus wilde wegrijden, smeet een der knaapjes ten tweede male de nooddeur open. waardoor de wegrijdende bus hiermede in botsing kwam. De jong ste belhamel, een 16-jarig knaapje kreeg ƒ10 na een eis van ƒ15. Zijn eveneens verschenen bentgenoot kreeg 15 na een eis van 20. De jongen, die de deur tegen de rijdende bus had gegooid en die niet was verechenen. kreeg een vonni6 gelijk aan de ei6: ƒ40; de tweede niet-vereche- nen Katwijker kreeg eveneens een vonnis gelijk aan de eis: 20. Gisteren ontbrak de traditionele hond voor de balie, doch zonder beesten schijnt het Leidse kantongerecht het toch moeilijk te kunnen stellen Nu was het paard van een Leids orgelman op commando van enkele straatjongens aan de haal gegaan en tegen een auto tot stilstand gekomen. De aansprakelijke orgelman was niet ver schenen en had de auto-eigenaar, die 32.25 6chade had. medegedeeld, dat „hij wel ging zitten" Dit zal hij dan gedu rende vier dagen moeten doen. Of hij moet het tientje boete betalen, dat hem gisteren werd opgelegd, plus de civiele vordering, die werd toegewezen. Langdurig werd gistermiddag gesproken over de onmogelijke verkeerssituaties in Noordwijk op de Sint Jeroensweg nabjj de Wilhelminastraat. De kantonrechter moest een 52-jarlge Haagse ambtenaar, die deze bocht naar links niet geheel vol gens het verkeersreglement had gemaakt, toegegeven, dat de situatie daar technisch zeer moeilijk is en dat het voor autobus sen zelfs tot de onmogelijkheden moet worden gerekend om deze bocht naar be horen te maken. De kantonrechter zuchtte echter, dat de gemeente Noordwijk niet van plan scheen aan deze kronkelige toestand een einde te maken en dat de wet toegepast moest worden. De boete was echter uiterst mild: '10, r ƒ15.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3