Metiuie £ri&sd)e (Courant EERST HERZIENING VAN LONEN C.N.Y. en K.A.B. over de regeringsnota: Anders het arbeidersaandeel in welvaart in het gedrang Woedende typografen slaags met bobbies Ben Goerion zal iiA ontslag vragen Nederland vraagt steun van Australië Sowjetunie wi uitvoer naar meer V.S. Poiiomarenko van India en Nepal naar Den Haag Sukarno is weer thuis in Djakarta (EVSDAG 30 JUNI 1959 BUREADS: Steenstraat 31 Directie, Redactie, Abonnementen* Advertentie-afdeling TeL 31441 ADVERTENTIES: 10.20 per mllllmetex, Familieberichten fo.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 68830. F. DIEMEB CURISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Slantwastitfi is yb«&leuen myn bert in tcgtjcnspoei:" Veertigste jaargang no. 11601 Prins was vlot causeur Zie pag. 7 HET CHRISTELIJK NATIONAAL VAKVERBOND en de Katholieke Arbeiders Beweging zijn het niet volledig eens met de opvattingen, velke de regering vorige week heeft neergelegd in haar nota over ociaal-economische beleid in de naaste toekomst. De Verbondsraad iet C.N.V. kwam na een langdurige bespreking tot de conclusie, dat het {een aanbeveling verdient, de algemene maatregelen op het gebied van ie huren en de melk reeds per 1 januari a.s. in te voeren. Het Dagelijks jestuur van de K.A.B. zegt, dat er van een arbeidersaandeel in de na ie bestedingsbeperking weer toegenomen welvaart, voordat er een nieuwe huurverhoging komt, vrijwel geen sprake zal zijn en dat de vooruit- lichten voor een vrijere loonpolitiek uitermate gering, zo niet nihil ge acht moeten worden. Het C.N.V. is niet overtuigd door de argumenten, waarmee de regering de afwijking van het S.E.R.-rapport met betrekking tot de datum van gang van bedoelde maatregelen v dedigt. Nadat gedurende ongev twee jaar een loonstop heeft bestaan, dient volgens het C.N.V. de mogelijk heid te worden geschapen, de lonen te herzien, voordat de huren en de melkprijs worden verhoogd Indien de regering om technische of administratieve redenen afwijking van de door de S.E.R. bepleite datum van 2 april gewenst acht, komt een verschu iving naar een later tijdstip, bijvoorbeeld 1 juli 1960. meer in aanmerking dan een vervroeging. Dit mede. omdat de rege ring de datum van 1 juli noemt als een uiterste datum, waarop een verbetering in de lonen za! kunnen plaatshebben. Voorts voert de regering geen enkel argument aan. waarom zij niet streeft naar een naar gemeenteklassen gediffe rentieerd percentage huurverhoging, re sulterend in een gelijk nominaal bedrag om te voorkomen, dat de gcmeenteklasse- afstand opnieuw wordt vergroot. Het C.N.V. blijft van mening .dat alle woningen, gebouwd voor 1918, die een lagere huur doen dan 50 per maand in de eerste gemeenteklasse en 30 per maand in de vijfde gemeenteklasse, in beginsel dienen te worden uitgezonderd van huurverhoging. De verbondsraad acht op de gronden, uiteengezet in het S.E.R.-advies. geen aanleiding aanwezig om zoals de regering wil deze grenzen te verlagen tot 9 resp. ƒ6 per week. Ook blijft het C.N.V. de voorkeur ge ven aan een geleideliike afschaffing van de consumentensubsidie op melk. boven een afschaffing ineens, zulks mede het oog op het melkverbruik. Deze sidie dient niet zoals de regering doet op vier cent te worden gesteld, i op drie cent. Met de regering is de verbondsraad van oordeel, dat de huurbijslag 1957 elk geval in de collectieve contracten loonregelingen dient te zijn verwerkt voor het tijdstip, waarop een nieuw» slag wordt verwerkt ter compensatie huurverhoging 1960. De raad is van oordeel, dat het ge- nieenteklasscn-*erhchil zo spoedig moge lijk dient te worden opgeheven. Met be vreemding heeft hij voorts kennis nomen van hel feit, dat de regering reeds een zij .het aanvankelijk stand punt heeft ingenomen met betrekking lot de \oor het overheidspersoneel te volgen loonpolitiek. Naar de mening van de raad had dit eerst dienen te eeschie- :n na raadpleging van de in het rijks- verleg vertegenwoordigde centrales van verhei tlspersoneel. Ten slotte spreekt de raad zijn ver heuging uit over het voornemen "van de regering, de belastingdruk voor onge- vuwden te verminderen, vraagt zij de regering dringend, alsnog zowel princi- Dieel als praktisch de mogelijkheid te Dpenen tot een werkelijkp bedrijfstaks- »ewijze loonvorming en doet zij een be- oep op het georganiseerde bedrijfsleven n het bedrijfst'aksgewijze overleg de no dige zelfbeperking in acht te nemen Teleurgesteld Een eerste indruk, die de nota geeft, aldus de K.A.B., is dat er oppervlakkig op korte termijn gezien wel enkele aantrekkelijke punten in zitten. Met lijken dc compensaties aan de kant en deze kunnen aanvankeG Het staat vast. dat Ben Goerion vandaag zijn ontslag zal indienen, zo heeft een woordvoerder van het kabinet meege deeld. De politieke moeilijkheden in Is raël zijn toegespitst, doordat minister president Ben Goerion geweigerd heeft in vergadering bijeen te komen met de twee ministers van de linkse partij aoh- doet Avoda. die tegen de levering van Is raëlische wapens aan de Duitse Bonds republiek zijn. De premier zei alleen te willen beraadslagen „met zijn vrienden" van de andere drie partijen van de rege- rings-coalitie. Ben Goerion heeft de twee bewindslie den van de Achdoet Avoda, de minister van binnenlandse zaken en die van ver voer, ervan besohuldigd inbreuk le heb ben gemaakt op de solidariteit van de regering door te verklaren, dat zij niet op de hoogte waren van plannen tot ver koop van wapens aan de Duitse bondsre publiek. KINDEREN CERED door opzienbarende ontdekking Voorbij is de tijd van voetklachten. Tijdig genoeg om üw kinderen deze ellende te besparen is een van de grootste schoenen fabrieken v fÊ H briek. met gekomen. Hollandia Cema Patent schoenen, spe ciaal voor groeiende voeten ontworpen. Buigzaam als de voetzool zélf, en buiten gewoon sterk (zo'n half jaar garantie op de zolen bijvoorbeeld is geen kleinigheid). Alle jongens- en meisjesvoeten in de ma ten 28 t/m 43 groeien er veilig in tot sterk en gezond. De prijzen (vanaf 15.90) lig gen uitzonderlijk laag voor schoenen waar zóveel wetenschappelijk werk, zóveel zorg en toewijding aan is verleend als aan deze Hollandia Cema Patent schoenen. :ij het deel bieden. dagelijks bestuu: iota duidt op c meent evenwel, beleid, dat in loonpolitiek in het uitzicht stelt, doch dat in werkelijk heid door huurverhoging en melkprijs- stijging primair te stellen, een zodanig beslag op de ruimte legt, dat voor een effectieve vrijere loonpolitiek hoege naamd geen plaats overblijft. De K.A.B. is bovendien van oordeel, dat door de bij algemene maatregel op één datum gestelde intreding van aan zienlijke stijgingen van de bedrijfslasten tevens een prijsstijging te verwachten valt. Hiertegen heeft zij hetzelfde be zwaar als tegen een algemene loonronde Daarom vreest zij, dat de aanvankelijk geringe voordelen voor de werkneme- spoedig zullen verdwijnen. Voor deze vorm van „zogenaamde" vrijere loonpolitiek wenst de K.A.B. geen enkele verantwoordelijkheid te dragen. Zij staat nl. op het stand punt. dat van een produktiviteits- bevorderende en stimulerende loon politiek voor de eerstkomende jaren naar het zich laat aanzien niet veel terecht zal komen. De verantwoordelijkheid voor deze po litiek ligt volgens de K.A.B. primair bij de regering en de volksvertegenwoordi ging. De K.A.B. zal zich onder de hui dige omstandigheden alle vrijheid moe ten voorbehouden om in overleg met de andere vakcentralen de belangen van de werknemers te behartigen. Aangezien het in de regeringsnota uit gestippelde beleid van de regering wijst op een totaal ander loonbclcid dan de K.A.B. met de door haar verdedigde vrijere loonpolitiek voor ogen staat, zal het uitgebreide verbondshestuur nog in de loop van deze week bijeenkomen om zich nader op de situatie te beraden. Onweer maakte -£ er aan CPECIALE politieafdelingen hebben gisteren strijd geleverd met woe dende typografen toen het geschil de typografenstaking in het hartje van Londen weer oplaaide. De bob- bies werden de helmen van het hoofd geslagen en spandoeken en borden van de stakers gingen tegen de grond toen op de groenten- en fruitmarkt van Covent Garden stakers en politie elkaar te lijf gingen. Ongeveer 400 stakers, die meer loon en kortere werktijden eisten, verzamel den zich voor het hoofdkantoor van een reusachtige uitgeverij, die dozijnen week bladen en de Daily Herald drukt. De mannen verdrongen zich woedend on vrachtauto's die probeerden noodeditiei de weekbladen Terwijl de auto's zeer langzaam op reden tegen de protesterende stakers, be gonnen de stakers hun borden door de ruiten te gooien en de chauffeurs uit te jouwen. Een speciale politiebrigade van 70 man werd aangevoerd toen het keer opstoppingen begon Een groepje politi knecht van de fruitmarkt te hulp deze probeerde zijn kar door de rijen van de stakers heen te rijden. Terwijl de kisten met fruit over de straat rol den bracht de politie de man in veilig heid. Vijf stakers werden naar de gevan genis overgebracht. Een werd er letter lijk door 5 politieagenten heengedragen. Het duurde ongeveer 20 minuten voor dat de politie er in slaagde de stakers Zij vormden een optocht' en trokken door een straat nabij Fleet Street, totdat er een plotseling einde aan kwam gevolge van een losbarstend onweei De stakers eisen een loonsverhoging EEN DOORGAANS goed ingelicht zegsman in Den Haag heeft tegen over Associated Press verklaard, dat de Nederlandse regering de steun van Australië zal vragen ter voorkoming van verdere wapen leveranties van bevriende landen aan Indonesië. Bij het huidige bezoek van de Australische premier Menzies zullen de premier prof. dr. J. E. de Quay en de minister van buitenlandse zaken rar. J. M. A. H. Luns, dit stellig met klem naar voren brengen. Zoals bekend is heeft Indonesië minste negen landen om wapens verzi Met betrekking tot Nederlands Ni» Guinea zal dc Nederlandse regering pre mier Menzies doen weten, dat het parle ment nimmer het denkbeeld zal aanvaar den Nieuw-Guinea prijs te geven, ook al bestaan er zekere neigingen in die rich ting. Zelfs kan er geen sprake van zijr Nieuw-Guinea tot een beheerschapsgebied van de Verenigde Naties te maker V.N. hebben reeds te kennen gegevei geen belang in stellen Ni Guin op de rij heerechapegebieden, aidu6 de zegsr be- Op het vliegveld Ypenburg heeft de Nederlandse minister-president prof. dr. J. E. de Quay zijn collega van Australië ontvangen. Na de officiële begroeting door verte genwoordigers van het ministerie van buitenlandse zaken en leden van de Australische ambassade, verklaarde pre mier Menzies, die met zijn echtgenote Kozlof in Amerika ÖRESIDENT Eisenhower heeft gieter- middag, enige uren voor de officiële opening, een bezoek gebracht aan de Rus sische handelstentoonstelling in het Coli seum te New York. Hij werd ontvangen en rondgeleid door de vice-premie.r van de Sowjetunie. Kozlof. Veel kon de Ame rikaanse preseident echter niet zien. want ongeveer tweehonderd journalisten en persfotografen trachtten elk woord en ge baar van de beide heren vast te leggen. Eisenhower bleef echter goed gemutst en beloofde nog eens terug te komen al6 het wait rustiger wa6. Kozlof zou vandaag gaan om besprekingen ei dent Eisenhower en Washington Hij buitenlandse zaken H< rei6 onderbreken om een bezoek te bren gen aan Camden in New Jersey, waar een atoomschip wordt gebouwd. Na de con ferentie in Washington maakt Kozlof nog een reis van tien dagen door de Verenigde Staten. Een van de belangrijkste personen uit het gezelschap van Kozlof heeft, volgens de New York Times, verklaard dat de Sowjetunie nog deze week een actie zal beginnen ter vergroting van de uitvoer naar de Verenigde Staten. Kozlof zolf verklaarde aan een maaitijd met Ameri kaanse zakenlieden, dat uitbreiding var de Amerikaans-Russische handel een var de belangrijkste doeleinden van zijn rei» twee dagen in ons land zou vertoeven, dal hij niet verbaasd zou zijn, wanneer tij dens zijn informele bezoek over Nieuw- Guinea zal worden gesproken. Het be langrijkste gesprek blijft in ieder geval bewaard tot Genève. waar de heer Men zies minister Luns zal ontmoeten. Het tweedaagse bezoek werd begonnen met een bezichtiging van de Philips fa brieken in Eindhoven. Met een speciaal vliegtuig uit Londen arriveerden dc Australische gasten omstreeks half twaalf op het vliegveld „Welschap". In de avonduren waren de heer en me vrouw Menzies de gast van de Neder landse regering. Aan het diner in Sehe- veningen zaten ook vier Nederlandse mi nisters en de Australische ambassadeur Eredoctoraat aan prof. dr. Debije uitgereikt In het Provinciehuis te Maastricht heeft de commissaris der Koningin in Limburg, dr. F. Houben, vanmorgen aan prof. dr P. Itcbije, de tot Amerikaan genaturali seerde Maastrichtse geleerde van wcreld- naa en Nobelprijswinnaar voor chcinic in 15)36, de zilveren erepenning der pro vincie Limburg uitgereikt. Ier op de dag ontving prof. DebUe de technische hogeschool te Aken. hy indertyd zijn akadcmische stu dies was begonnen, het eredoctoraat. De zilveren erepenning draagt als op schrift „Nederlands Limburg aan prof dr. P. Debije, zijn beroemde zoon. die uitzonderlijke verdiensten heeft in de wetenschappen". De erepromotie van prof. Debije vond plaats in het hoofdgebouw van dc tech nische hogeschool te Aken. Prof. dr. J. Muller, deken der facul teit, sprak over de wetenschappelijke verdiensten van de ereprorr.e<rr.nHnq op deelde mede dat rector en senaat van de Rheinisch-Westfalische Technische Hochschule aan prof. Debije dit ere-doc- toraat verlenen uit erkentelijkheid voor zijn diepgaande studies en belang rijke bijdragen tot de studie der mole- culenstructuur en andere wetenschappe lijke onderwerpen. Prof. Opitz overhan digde daarna de bul aan prof Debije- Het is traditie geworden dat het cadetten-tamboercorps „Prins Bernhard" in de vroege ochtend van 's Prinsen verjaardag een aubade brengt voor de trappen van paleis Soestdijk. Na deze ochtendgroet inspecteerde de Prins, gekleed in donker kos tuum, „zijn" corps. Later op de dag was er in het park rond het paleis (foto boven) een tuinfeest, waar vele genodigden de jarige kwamen gelukwensen. Tot ge mak van de gasten waren enkele tenten in de tuin opgeslagen. En 's avonds zag Nederland dan de jarige Prins voor de televisie, waarover u elders in dit blad verteld wordt. NIEUWE SOWJETAMBASSADEUR De voormalige Russische ambassa deur in India en Nepal, Panteleimon Ponomarenko, is benoemd tot Sovvjet- ambassadeur in Nederland. Volgens het Russische persbureau Tass is zijn voorganger. Stepan Kirsanof, reeds op een andere post benoemd. Panteleimon Kondratiewitsj Ponoma renko is 56 jaar oud. Hij begon zijn poli tieke loopbaan bij de politieke leiding in het rode leger, waar hij van 1932 tot 1935 werkte. Drie jaar later werd hij eerste secretaris van de communistische partij van Wit-Rusland. Deze functie bekleedde hij tot de inval van de Duitsers in 1941 In de oorlog kreeg hij bekendheid als stafchef van de partisanen. die de Duitse verbindingswegen bestookten. Na de Duitse terugtocht werd Ponoma renko premier van Wit-Rusland. welke functie hy van 1944 tot 1950 bekleedde. Van 1948 left de dood van Stalin was hy lid van het secretariaat van het centrale partijcomité te Moskou. In de laatste jaren van Stalins bewind beheerde hy de porte feuille van bevoorrading. In het kabinet-Malenkof werd hij minis ter van cultuur en vervolgens eeiete partijsecretaris in Kazachston. Kort na hel aan het bewind komen van de regering- Boelganin werd hij in mei 1955 benoemd tot ambassadeur in Polen, Hij maakte deel uit van de Russische delegatie bij hel Pools-Rus6j®ehe overleg te Moskou in november van het daaropvolgende jaar, In oktober 1957 werd Ponomarenko am- Militairen doorzochten alle huizen President Sukarno van Indonesië is gisteravond van zijn wereldreis van twee maanden per vliegtuig i: Djakarta teruggekeerd. Meer dan ooit tevoren waren veiligheidsmaat regelen getroffen om incidenten te voorkomen. Gehelmde militairen doorzochten twee uur lang alle hui zen langs de route van het vliegveld naar het paleis. Sukarno werd verwelkomd door het kabinet, alle territoriale militaire com mandanten, die in Djakarta confereren en een grote geestdriftige menigte. Tot in de paleistuin verzamelde Dja- Aanranding in V.S. Blanke schuldig bevonden Een 19-jarige blanke Amerikaanse mari nier, Fred Davis uit Atlanta, Georgia, die ervan beschuldigd was een 47-jarige negerin te hebben aangerand, is gisterer ioor een blanke jury schuldig bevonden De jury beval geen clementie aan, zoda' de rechter Davis ter dood zal moeten veroordelen. Vandaag zou het vonnis wor den uitgesproken. Indien Davis inde id a ad terecht gesteld zal worden, zal dit de eerste executie in de Verenigde Staten zijn van een blanke man wegens het aan randen van een negerin. kartanen zei het Indonesische staats hoofd. dat hij „binnen enkele dagen de finitieve stappen zal nemen om de vraag stukken van het land op te lossen". De menigte had spreekkoren gevormd en vroeg Sukarno „krachtige stappen te nemen". Sukarno zei verder, dat tijden; 'ijn afwezigheid berichten uit Indonesië foor „imperialistische" kranten waren overdreven en dat het een „leugen" is 'e zeggen, dat Indonesië ineenstort. Sukarno heeft verklaard, niet te zullen doordrijven, dat de grondwet van 1945 zal worden toegepast. Hij zou binnenkort een beslissing nemen overeenkomstig de wen sen van de meerderheid van het Indone sische volk. Sowjetunie moet moderniseren Het centraal comité van de communis tische partfj in dc Sowjetunie heeft na een Ilige zitting een resolutie aangeno- waarin opdracht is gegeven lot een geweldige modernisering van de Russische industrie. Hierbij zal niet alleen gelet moeten worden op produktieverhoging maar ook verlaging van de produktiekosten. Streng worden de bedrijfsleiders berispt, die vasthouden aan verouderde produktic- ■nethoden. Zoveel mogelijk zal automati- ■ermg moeten worden ingevoerd. Bovendien hebben de Russische geleer den opdracht ontvangen begin 1960 plan nen tér tafel te brengen voor de vestiging van nieuwe onderzoekingscentra, die rechtstreeks verbonden zullen zijn met grote industriële ondernemingen. bassadeur in India en Nepal. Eind april van dit jaar werd hij in New Delhi vangen door Benedikt.of, waarna vorige week Zabrodine als zijn opvolger in Kat- mandoe werd aangewezen. Van de zijde van het ministerie van bui tenlandse zaken, wordt vernomen dat de Nederlandse regering geen bezwaar heeft PONOMARENKO oud-premier Synode Geref. Kerken Ds. C. v. d. Woude praeses Tot praeses van de generale synode der gereformeerde kerken te Zeist (zie ook pag. 2) is heden gekozen ds. C. van der Woude te Leeuwarden, die ook prae ses was van de zendingssynode te Eind hoven in 1918 en van de generale synode te Leeuwarden in 1955. De synode verkoos ds. wijk te Amsterdam als t D Kuiper te Sassenheim werd scriba en ds. L. ten Kate te Stedum tweede scriba. Aan dit moderamen is ds. H W H. van Andel te Utrecht-Oost als adjunct-scriba toegevoegd. Ds. v. d. Woude is 63 jaar oud en sinds iuni 1923 predikant. Hij diende de ge meenten van Gorredijk. Schiedam en (sinds november 1930) Leeuwarden. Hij is a.m. deputaat der synode voor de corres pondentie met de hoge overheid, idem voor het contact met de theologische faculteit van de V.U.; idem voor de zen ding onder de Joden; idem voor de corres pondentie met buitenlandse kerken. Hij -edigeert de Friese Kerkbode. Kustvaarder voer heistelling om Het in Groningen thuishorende 330 ton metende kustvaartuig Gronitas heeft gis- eren een langs het Eemskanaal opgestelde heistelling omvergevaren, doordat de mast van het schip de over het kanaal gespannen staaldraden van de heistelling deed afknappen. Aan het werk met de heistelling is een schade van naar schat ting f 30.000 veroorzaakt. De werkzaam heden zijn vermoedelijk drie weken ge stagneerd. 10 procent en een verkorting van de :k van 43 tot 44 uur. idernemers willen niet verder gaan dan 2Vi procent en een 47-urige •kweek. De lonen van de typografen iëren van 90 tot 150 gulden per week. Inktgebrek dreigt nu ook voor de grote Londense bladen De Londense nationale bladen, die tot dusver niet te lijden hadden van de drukkersstaking u-aardoor 1100 provinciale kranten al tien dagen niet kunnen verschijnen, lopen nu gevaar door een stopzetting van de drukinkt voorziening. In drie inktfabrieken is het werk al tot stilstand gekomen. Twee van deze fabrieken voorzien tezamen alle tien grote bladen van inkt. De bladen hebben doorgaans slechts een voor raad voor drie dagen. Het geschil in de mktindustrie ontstond vrijdag toon een drukinktfsbriek die niet aan kranten levert, haar personeel voor lopig met een termijn van een week opzeg de wegens „ondragelijke provocatie" van de zijde van het ..nationale verbond van drukkers". Hierop legde het personeel van de twee fabrieken, die de grote kranten sympathie ook het Het verbond van dnikmktfabrikanten gaf een verklaring uit, waarin het 6telde dat, als gevolg van de provocatie van de drukkers in vele ondernemingen het per soneel zonder opzegtermijn was wegge bleven. Het verbond raadde de aangeslo ten bedrijven aan, het personeel met een termijn van een week op te zeggen tenzij alle beperkende maatregelen onmiddellijk zouden worden herroepen. Straaljager valt op school Een straaljager van de Amerikaanse luchtmacht is gisteren, nadat de piloot zich met een schietstoel gered had, neer gestort op een school in de stad Ishakawa op het Japanse eiland Okinawa. De bran dende brokstukken van het vliegtuig zet ten dertig huizen in lichtelaaie. Negen personen zijn om het leven gekomen en 74 werden gewond- Verkeer uit Berlijn opgehouden Het verkeer van West-Berlijn is gister avond om acht uur plotseling vertraagd, doordat de Oostduitse post Babelsberg de 'role verscherpte. Binnen enkele uren de file van wachtende auto's aange groeid tot een lengte van wel vijf kilo meter. Merkwaardig genoeg ondervindt het verkeer in de richting Berlijn geen noemenswaard oponthoud. Dalai Lama zonder bevoegdheid De regering van India erkent geen uitgeweken regering van Tibet onder de Dalai Lama in India. Dit is gisteren te New Delhi officieel medegedeeld. Deze reactie is het antwoord op een uitlating van de Dalai Lama. dat het Tibetaanse volk hem en ziin rcenriv aV «v aen_ lijke regering van Tibet beschouwt/ Morgen opklaringen De Bilt verwacht tot mor genavond: Aanvankelyk veel bewol- kinK en plaatselijk buien, maar |D^^i morgen ook opklaringen. Ma- ("Re. tijdelijk nog krachtige wind tussen west en noord. Aanhoudend koel. (Opgema.ikt «fc om 11.15 uurj. Woensdag J juli Zon op 4.23, onder 21.03. Maan op 1.73, onder 16.35; 6 juli nieuwe maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten heilenmtn gen 7 uur Madrid Malloi Lissabon WNvvia WNW a WNW 3 ONO 4 NO 6 NNO 4 NO 1 WNW 4 W 6 WZW 4 ONO 2 WNW 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1