Tips uit Katwijk om nooit te vergeten Leimuidens raad dacht aan woonarkbewoners Groene trui nu wellicht voor Schijf, Rijnsburg Bekervoetbal wordt weer zomervoetbal Ned. dubbel verloor door slecht spel van Goris Staat Velocitas 2 voor een verloren zaak? Rijnsburgse schooljeugd beleefde sportieve dag NIEUWE LEIDSCHE COURANT tl VRIJDAG 26 JUNI 1959 GROTE COLLECTIE BADKLEDING Tweka-Trlco Beat SHORTS „DE WOLBAAL' GAZELLE RIJWIELEN vanaf 151.- alle modellen BERINI BROMFIETSEN E. H. van Galen Julianalaan 88, Katwijk Telefoon 2450 HET ADRES voor WANDELWAGENS en WEEKENDWAGENS GASFORNUIZEN KEUKENUITZETTEN WASMACHINES STOFZUIGERS, enz. Is „HET EMAILLEHUIS" Plet Oadshoorn NOORDEINDE 7 PR1NCESTRA AT 11—13 Voor al Uw VERSE-, GEROOKTE- EN GEBAKKEN VIS natuurlijk Vishandel P.v.d. Plas Speciaal radio en televisie H. P. BLOOT Andreasplein 12, Katwtyk aan Zee Tel. 2311 - b.g.g. 3862 NU OOK LUCHTFOTO'S van Katwijk zeer fraai a Boekhandel VAN DER LEE Katwijk aan Zee Voor Spijkerbroeken in moderne dessins Befer en goedkoper, naar IAN PLANJE NOORDEINDE 4 Jhr. De Ranitz tegen Ged. Staten Alphen a.d. Rijn moet recreatie beslist uitbreiden De bekende stedebouwkundige jhr. ir. J. de Ranitz heeft in de gisteren gehou den openbare zitting van het college Ged. Staten aan de hand van cijfers en feiten een uitvoerige toelichting gegeven op de toekomstige ontwikkeling van Al phen aan den Rijn. Een toelichting, die het gemeentebestuur nodig achtte, omdat de heren J. Rijlaarsdam, M. C. Oosthoek en J. van Zwieten bij het dagelijks be stuur der ge ïeente in beroep waren ge komen teger »et door de gemeenteraad van Alphen «an uen Rijn in zijn verga dering van 25 juli verleden jaar vastge stelde uitbreidingsplan Verlengde Aar- kade. Dit uitbreidingsplan voorziet in de aanleg van recreatieterreinen, voorname- lijk voor actieve en passieve recreatie, maar bovendien heeft de raad terreinen aangewezen voor de uitbreiding van de Oosterbegraafplaats, de rioolwaterzuive ringsinstallatie en voor bijzondere ge bouwen.- BENTHUIZEN Verkeer omgeleid Met ingang van heden kunnen auto's Hazerswoude niet bereiken via de Zijde en Wecteinde. Dit houdt verband met het verlagen van de Weetbrug (nabij garage Verheul) in de Dorpsstraat te Hazers woude. Het verkeer zal dan moeten wor den omgeleid over de Hogeveenseweg. Wielrijders kunnen wel gebruik maken van de brug. dooh ze dienen rekening te houden met een flink stuk opgebroker weg. Dit door aanleg van de riolering. Grotere capaciteit Dinsdag sohreven we iets over de regeninstallatie van de heer N. Rensink Hierin stelden we onder meer, dat de ge broeders Van der Velde aan de Hoge- veenseweg ook zo'n installatie hadden aangeschaft, maar dat de capaciteit ge ringer was dan die van boer Rensink (70.000 liter per uur). Dit was echter een misverstand. De capaciteit ligt juist aan merkelijk hoger nl. 145.000 liter per uur. Hierdoor kan ook een grotere oppervlakte ineens worden besproeid. Burgerlijke stand Geboren: Huibert J zn v J de Keijzer en C G van Elswijk; Willem Ghr zn v W P Lievaart en E van Eeden Petersman; Cornelia dr v J van der Meer en M van Heukelingen. Gehuwd: A P Voets en A W van der Eijk. Onder het kopje „Waddinxveen" stond gisteren het beriohtje „Loonspuiter in gevaar". Onder het kopje Hazerswoude stond het bericht „Twee jongens kochten koe". Beide berichten hadden onder Bent huizen moeten .worden geplaatst. HAZERSWOUDE Jongerenorganisatie op stap De jongerenorganisatie van de Hol landse Mij. van Landbouw afdeling Ha zerswoude maakte een uitstapje naar Oost-Flevoland. Al om half 7 vertrokken zij en zij bereikten de plaats van be stemming om half 10. Een gids, die het gezelschap had opgewacht, verstrekte de Hazerswoudenaars uitvoerige inlichtin gen over het nieuwe gebied. Verschillen de objecten werden met grote aandacht hekeken. Nadat het brood was genuttigd vertrok men naar het Gooi. In een speeltuin zocht en vond men voldoende ontspanning. In Eist (Utr.) werd de warme maaltijd gebruikt. Half 11 was men in Hazerswoude terug. Het bericht van gisteren „Twee jon gens kochten koe" had onder Benthuizen geplaatst moeten worden. De appellanten hadden in hun bezwaar schrift gesteld, dat het gemeentebestuur met de vaststelling van dit uitbreidings plan de agrarische belangen niet op reële wijze tegen de niet-agrarische belangen had afgewogen en dat men op een veel te ruime schaal terreinen voor de recrea tie had aangewezen. Dit laatste werd gisteren door jhr. ir. De Ranitz, die met burgemeester Bruins Slot en ir. N. Buysert, directeur van Ge meentewerken, naar Den Haag was ge komen, ten stelligste ontkend. Jhr. ir. De Ranitz meende, dat men thans reeds kan spreken van een tekort aan sport- en speelvelden, welk tekort in de komende jaren nog in ernstige mate zal toenemen, vooral in verband met de groei van de bevolking. Er zullen in Alphen aan den Rijn der tien voetbalvelden en twee velden voor schoolsport moeten komen, aldus jhr. De Ranitz, die dan niet eens wilde spreken over de noodzakelijkheid van velden voor de beoefening van andere sporten. Omdat de heren Rijlaarsdam, Oosthoek en Van Zwieten niet aanwezig waren, konden Ged. Staten alleen kennis nemen van de mondelinge toelichting van het gemeentebestuur. Ged. Staten zullen la ter uitspraak in dit geschil doen. NIEUWVEEN Het groene Kruis De afdeling Nieuwveen van de Zuid hollandse vereniging Het groene Krui6 hield een ledenvergadering. Voorzitter J. van Leeuwen opende en betreurde de ge ringe opkomst. Behalve het bestuur was er maar één lid. De notulen van de heer Schellingerhout werden goedgekeurd. Men kon zich verenigen met de voorwaar den voor de op te richten stichting. Vóór 1 juli zullen ook Woubrugge, Ter Aar, Aarlanderveen en Zevenhoven moeten be slissen. Plattelandsvrouwen Woensdagavond hield de afdeling de Ned. bond van Plattelandsvrouwen haar laat6te vergadering in dit sei in het verenigingsgebouw. Mevrouw Kok uit Meerkerk verzorgde een boekbespre king over het leven van Madame Curie. Zij vond een aandachtig gehoor. Schoolreisje Om kwart over 8 woensdagmorgen ver trokken kinderen van de openbare lagere school onder leiding van de heer Gans naar de Efteling. Deze dag was feitelijk een levende aardrijkskundeles voor de kinderen. De rivieren maakten grote in druk op hen en in de Langstraat zochten zij al meteen naar de schoenenfabrieken. In Kaatsheuvel hebben de kinderen zich vanzelfsprekend volop vermaakt. Sprook jesbos en fakir wisten de jeugd te boeien. Ook voor de vissen was grote aandacht. Het zwembad was een vreugd apart. Even na acht uur kwamen de jonge Nieuwveners in hun woonplaats terug, op getogen over de veelzijdige dag. Door de warmte kreeg de bus een lekke band. maar dat deed aan de plezierige dag niets af. Alpheuse zwemclub behaalde weer een grote overwinning ^ZC I HEEFT gisteravond in het|t De taptoe begint om half negen: dit ,„te uur omdat men ook zal werken met Alphens zwembad weer een lichteffecten, grote overwinning behaald. Nu werd lwv i, dat vorig jaar naai* de 3e Mclkdrinkertjes worden klasse promoveerde, met 5—0 ver- hartelijk onthaald slagen. Aanvankelijk was het een ge- I Ook onze gemeente heeft een groot aa- lijkopgaande strijd en het ..eerste. ta] jeugdige melkdrinkers, aangeslotenen doelpunt viel pas toen één van de bij het korps M-brigadiertjes. De Alphen- lwv-ers uit het water was ge-1 se gesaneerde melkhandel, die dit weet_»° stuurd. Dit kwam van de hand van Buysert. Het werd 20 toen Kamper een straf- worp wegens ongeoorloofd aanvallen, be nutte. Ondanks een nummericke meer derheid van LWV. P. van der Neut was naar de kant verwezen, werd het voor de wisseling nog 30, toen Kamper met een magnifiek schot nogmaals scoorde. Ook na de rust bleef AZC sterker, het geen nog resulteerde in een doelpunt van Blom, en een van Theo Seppen. die de bal na een snelle rush achter de Leidse doelman joeg (5—0). Het AZC-damesteam versloeg LGB II (Leiden) met 4—3. De AZC-adspiranten a wonnen van BZ en PC (Bodegraven) met 20. Het christelijk lyceum speelde hierna tegen de christelijke ulo en won met 31; ruststand 10. Taptoe Alplien Het is een belangwekkend experiment, dat voornamelijk op rekening komt van het tamboerkorps Con Brio: de eerste taptoe Alphen. Of er een tweede komt. hangt af van de burgerij; de mate van belangstelling die zal worden getoond. En uiteraardworden ook mensen uit de om geving verwacht. Aan de propaganda zal het niet liggen. Morgenmiddag komt er zelfs een vliegtuig aan te pas. Het programma is uitstekend. Behalve de korpsen die we onlangs hebben genoemd, neemt ook nog een vereniging uit. Wasse naar deeleen totaal van acht. Het ge heel, staat onder leiding van Piet van Bruggen. T"\E GEMEENTERAAD van Leimuiden kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen, aanvankelijk onder leiding van wethouder C. A. W. Buickx, daar burgemeester B. Kammenga niet tijdig aanwezig kon zijn. Men besloot het Oranjecomité een subsidie van 590 te verlenen voor trak tatie van de kinderen. De elektrificatie van de Vriezeweg wordt een feit. De gemeente Leimuiden moet 4000 bijdragen .in de kosten. Aan het Westeinde in de Muizenstaart wordt waterleiding aangelegd, waarvan de kosten 3000 bedragen, in hoofdzaak bestemd voor de daar liggende woon arken. De gemeente moet hiervoor jaarlijks 47 betalen. De bewoners J. de Vries en A Roos in Vriezekoop zullen eveneens op de waterleiding wor den aangesloten. De kosten hiervan bedragen voor de gemeente 50. Men kwam overeen de speeltuinvereni ging De Peppels een renteloos voorschot te verstrekken van 7000. Het verzoek om een jaarlijkse subsidie van 900 werd niet ingewilligd. In de eerste plaats is een financiële bijdrage van de ouders op zijn plaats. Ligplaatsen Woonwagens kunnen worden geplaatst in Vriezekoop nabij de voormalige slacht plaats. Woonarken kunnen ligplaats kie zen in Vriezekoop tussen het gedeelte slachtplaats en viaduct aan de noordzijde Wie ergens anders in de Drecht wil liggen, moet jaarlijks 52 betalen. De begroting dienst 1958 werd op ver scheidene punten gewijzigd. Er is een ba tig saldo. De heer J. den Haan verzocht voortaan toelichting op de raadsagenda. aan welk verzoek zal worden voldaan. De begroting dienst 1958 werd eveneens op tal van punten gewijzigd. De nieuwe begraafplaats wordt in het najaar opengesteld. De oude begraaf plaats zal dan buiten gebruik komen. De eigen graven daar kan men blijven gebrui ken. Het uitbreidingsplan in onderdelen (plan West) werd vastgesteld met dien verstande, dat waar aanvankelijk een plantsoen was gedacht, nu woningen zul len worden gebouwd. Gemaal een vijzelgemaal worden aangeschaft, dar moet worden geplaatst aan het eind van de Burgemeester Bakhuizenlaan De kos ten bedragen ongeveer ƒ7500. Voor het veranderen van de centrale verwarming in het raadhuis werd een krediet van ƒ5000 uitgetrokken. De raad achtte een nader deskundig advies gewenst. In de rondvraag vroeg de heer B. Loosbroek naar de watervoorziening op de algemene ligplaatsen voor woonarken Daar is geen waterlei ding. Voorts vestigde hij er de aan dacht op, dat er soms niemand bij de telefoon van de brandwacht is. De heer J. den Haan vroeg meer korte raadsvergaderingen. Drie dagen uit De kinderen uit de hoogste klassen v; de school met de Bijbel zijn gisteren ve trokken voor een driedaags verblijf DE KAAG Zangsucces De christelijke gemengde zangvereni ging Looft den Heer behaalde op een zangconcours in Den Haag met 312 punten een eerste prijs. Gezongen werden Super flumina Babyloni en Afscheid. •deren, bood de jongens en meisjes een feestmiddag aan in het Nutsgebouw Twee maal was de zaal eivol. Er werden films vertoond, er was een goochelaar en de schrijver Leonard de Vries hield een jeugdquiz. Vier kinderen ontvingen het bekende M-brevet: Hanneke, Hans en Henk v. d Doel, wonende in de Albert Verweystraat resp. 13, 11 en 7 jaar, die al het werk op knapten, toen hun moeder ziek was, en Tonny de Beij, 13 jaar, wonende Vorsse- lenburchstraat, die het werk deed, toen haar moeder naar het ziekenhuis moest en ook nog bij anderen helpt. De eerste drie kregen met elkaar een klein radio toestel en Tonny een trainingspak en vol leybalschoenen. Brisantbom met liand gedemonteerd De mijnopruimingsd'ienst heeft gisteren op het land van de heer A. J. van Niekerk aan de Steekiterweg een bom gedemon teerd. Het was een 250 kilo wagende Engelse brisantgom. die 6% meter diep lag bij de spoorlijn LeidenWoerden. Door de grote diepte was demontage op afstand niet mogelijk, maar de heer Brand slaagde er in de bom met de hand on schadelijk te maken. De ontstekdngsprop zat niet vast, zodat het werk aanzienlijk werd vergemakkelijkt. Uit het uitgebreide onderzoek is komen vast te staan, dat in de voet van de spoordijk, in da nabijheid van de plaats, waar men in de nacht van zaterdag op zondag heeft gegraven, geen bommen liggen. Zangsuccessen De christelijke gemengde zangvereni ging Lof zij den Heer behaalde gisteren onder leiding van Aad van Vliet op een regionaal zangconcours te Santpoort, ge organiseerd door de ring Aalsmeer, twee successen. Het beisjeskoor kreeg in de ere-afdeling met 315 punten een eerste prijs en het gemengde koor behaalde met 284 punten in de tweede afdeling een tweede prijs. Sf««r in 't gtinf De ..Nieuwe Leidsche" et ia I Leidse Jeugdtoer TTERWIJL DE RENNERS van de Leidse Jeugdtoer in de koffiekeet van de aero-flying baan te Noordwijk met massage-olie een onmogelijke stank verspreiden ze verwachtten het kennelijk van chemische midde len deze keer stroomden buiten de toeschouwers toe om getuigen te zijn van de vierde etappe van dit wielerfestijn. Niet alleen vaders en moeders van de Noordwijkse deelnemers, ook vele badgasten hebben gisteravond de jeugdige renners aangemoedigd. Deze avond gingen de ploegen een voor een van start voor een ploegentijdrit, die uiteraard ook telde voor het per soonlijk klassement. Er zijn zeer spannende ogenblikken geweest, die toen de Rijnsburger Schijf aan bod kwam, een hoogtepunt bereikten. Het is niet gemakkelijk rijden op de aero-flying baan en het kwam dan ook aan op beheersing en tactiek. Zoeterwoude startte het eerst. Van der Geest, die als tweede geklasseerd staat in het A-klassement, moest er hier wel alleen vandoor gaan. Zijn tijd 7 min sec. bleek voldoende voor een vijfde plaats. De Noordwijkse Vrijgezellen moesten Van der Werf aan een goede tijd helpen. Toen het hem niet snel genoeg ging, trok hij er alleen tussenuit, maakte een tijd van 7.23. won zo het dagklassement in B en verstevigde zijn leiderspositie.; Het zal erg moeilijk zijn Van der Werfj zijn gele trui nog te ontnemen. De A-ploeg Sasservheim moest de groene trui van Meeuwisse verdedigen. Meeuwisse echter bleek niet geschikt het bochtenwerk en moest steeds worden opgehaald. Ten slotte mocht Mosseveld niet meer wachten. Hij gleed als het ware over de baan en liet met 7.15 de beste tijd van de dag voor zich afdrukken. Hij werd dan ook eerste in het dagklassement voor A. Het Levendaal speelde opnieuw geen rol van betekenis. De Noordwijkse Trek vogels kwamen ondanks luide aanmoedi gingen evenmin tot grote dingen. Noord- wijkerhout bleek in Meiland KOUDEKERK a.d. RIJN Cursus E.H.I.O. afgesloten Aan het eind van de cursus E.H.I.O. die door dokter Keegstra uit Oqgstgees werd gegeven met assistentie van de hee Koning uit Leiden als instructeur, werd gisteravond in het verenigingsgebouw het examen E.H.I.O. afgenomen door dokter Keegstra en dokter De Jager uit Katwijk. Een niet veel voorkomende gebeurtenis was, dat alle kandidaten, die zich voor het examen hadden .opgegeven, slaagden Het examen werd gedeeltelijk bijgewoond door burgemeester Q. Waverijn van Kou dekerk, de heer A. Ros, K.H.B.B. te Al phen en de heren Kriek, hoofd zelfbe scherming te Hazerswoude, en C. Stroo, H.Z.B, te Koudekerk. In een korte toe spraak overhandigde de burgemeeste beide docenten een kistje sigaren. Aan het eind van het examen deed de heer A. J. de Witte de toezegging van een blijvend geschenk voor de heer Koning, die belangeloos zijn medewerking had gegeven, en dankte de heer C. Stroo allen, die aan opleiding en examen hadden mee gewerkt. De namen der geslaagden zijnde da mes Annie Koot en A. Slootweg en de heer A. v d. Zwaan van Hazerswoude Van Koudekerk slaagden de dames N. Voorma en S. Roelofs en de heren F P. Geerlof, W. v. Diggele, L. de Wit, R. Gul- demond, E, W. A. Hemelop, L. Duiker, A. J. de Witte en G. de Jong. Benoeming De heer G. J. Boon, commies ter se cretarie alhier, is benoemd aan het bu- voor kerkelijke en diaconale zaken de provincie Zuid-Holland te Rot terdam. Wie mist een fiets? In de vestibule van het verenigings gebouw staat sinds enkele dagen een da mesfiets. Wie is de eigenares? Uitstapje Christelijk leesgezelschap Zoals elk jaar maakte het Christelijk leesgezelschap zijn uitstapje. Via de Duinstreek werd naar Velzen gereden, men door de tunnel boven het Noordzeekanaal kwam. De rit ging ver- naar Alkmaar en daar bezichtigde het stadsschoon en het vrijheids beeld. In Volendam gekomen, maakte een boottocht naar Marken en ver volgens ging het over Amsterdam naar Soestdijk, waar het warme maal werd gebruikt. Na een hartversterking in Al phen aan den Rijn te hebben genoten, n men voldaan van deze mooie reis GENEMUtDEN BRON VAN STAGNATIE venijn zit dus evenals vorig jaar in de staart. Genemuiden is, ponder dat het er zelf iets aan kan doen, oorzaak van de narigheid. De groen witte suortclub heeft namelijk nog geen eind weten te maken aan de com petitie. Morgen speelt men de laaste wedstrijd en word dié gewonnen het is te verwachten dan moet nog een beslissingswedsrijd worden ge speeld tegen DOVO om uit te maken wie kampioen is. Eerst wanneer dit bekend is, zal Genemuiden voor de kwart-finale om de KNVB-beker kun nen aantreden tegen Spakenburg. Opnieuw is het bekervoetbal dus zo- of de Alphensc club er eer in stelt in de eindstrijd te komen. In elk geval heeft de thuisclub betere kansen dan Excelsior, maar of men die weet te benutten tegen de defensief sterke bezoekers moei wor den afgewacht. Het Sneker ON zal de handen meer dan vol krijgen aan kampioen Achilles. De club uit Enschede moet weliswaar eei lange reis maken, maar heeft aan eei gelijkspel voldoende. In de noordelijke promotiecompetitii gaat de strijd ook weer verder. Be Fair krijgt de Haagse kampioen Loosduinen op bezoek. Slaagt de club uit Waddinx veen erin ook deze wedstrijd te winnen, dan is men vrij zeker van promotie. Maar wellicht heeft Loosduinen geheel andei plannen. mervoetbal geworden de bedoeling niet. F smaak toch een bete zijn Zo niet. dan kan men de beke. 01 voortaan beter van het programma schrappen, omdat geen enkele club er zin in heeft, tot diep tn het gesloten sei zoen te blijven spelen. A.R.C.—Excelsior P Er komen morgen twee wedstrijden aan de orde. ARC is gastheer van Excel sior P. De Alphense club drong vorig jaar tot de finale door, maar heeft de nadelen ondervonden van het voetballen in het gesloten seizoen. Nu de bekerfinale weer niet eerder dan eind juli zal wor den gespeeld, dient te worden afgewacht de derde te bezitten, die goed was vo plaats in het B-klassement De grote klap kwam, toen Rijns- burg moest rjjden. In deze ploeg be vindt zich een A-rijder, namelijk Schijf. Hij heeft een geweldige rit gereden. Bijna al zjjn ploegmalckers wist hij een ronde achter zich te laten en toen hij finishte in 7.19 stond het vast, dat hü de tweede plaats in het dagklassement A zou krijgen. Dit leverde hem 30 seconden bonificatie op en zodoende staat hjj nu nog maar 18 seconden achter op de drager van de groene trui. Plan Noord ten slotte, met Pietje de Jong en Erik Faber als uitblinkers, heeft ook heel goed gereden. Pietje de Jong, hij is pas dertien jaar, wist een even goede tijd te maken als de drager van de gele trui Van der Werf. Een prachtige prestatie. A-rijdar Faber kwam met 7.23 op de derde plaats in A. Het ploegenklassememt werd gewonnen door Sassenheim in A, deze ploeg is vrij wel zeker van de overwinning, en door de Noordwijkse vrijgezellen in B Ook deze ploeg is niet meer in te halen. Vanavond wordt de laatste etappe ge reden in Wassenaar op Duinhorst. Uitslagen Persoonlijk dagklas6ement A: 1. M. Mosseveld 7 m 15 sec; 2. K. Schijf 7 m ,n c Kloos_ d. Geest 7 i terman 7 m 25 6ec; 5. G. 30 sec. Persoonlijk dagklassement B: 1. en 2. A. v. d. Werf en P. de Jong 7 m.23 sec; 3._ en 4. L. Meiland en J. Rietmeier 7 m 25 sec; 5. en 6. J. v. Dam en J. de Ruiter 7 m 26 sec; 7. G. Kerperehoek 7 m 28 sec; 8. A. Duijndam 7 m 29 sec. ATg. klassement A :1C. Meeuwisse 1.05.57; 2. K. Schijf 1.06.15; 3. G. v. d. Geest 1.06.50: 4. E. Faber 1.07.01; 5. M. Mosseveld 1.07.23. Alg. klassement B: 1. A. v. d. Werf 1.05.18; 2. C. Bouwknecht 1.07.09; 3. J. de Ruiter 1.07.29; 4. J. v. Dam 1.07.38; 5. J. Rietmeier 1.03.09; 6. S. Hoogervorst 1.08.48; 7. G. Kerperehoek 1.08.53; 8. M. Hoek 1.08.59. Ploegenkl. A dag en algemeen: 1. Sas senheim 21.30 en 3.23.51; 2. Levendaal 22.36 en 3.25.24. Ploegen dag B: 1. Vrijgezellen 20.59; 2. Plan Noord 21.25; 3. Rijrusburg 21.47; 4. Noordwijkenhout 22.08 5. Zoeterwoude 22.44; 6. Trekvogels 22.53. Ploegen alg B: 1 Vrijgezellen 3.18.27; 2. Rijnsburg 3.25.28: 3. Noordwijkerhout 3.26.54; 4. Trekvogels 3.27.34; 5 Plan Noord 3.27.43; 6. Zoeterwoude 3.28.33. V oetbalprogramma Het wedetrijdprogramma voor morgen luidt: Bekerwedstrijden, kwartfinale: Spa kenburgGenemuiden, ONSAchilles E. ARC—Excelsior P. Reserve 3e klas A: Semper Altius 2— Schevendngen HS 2 16.15 uur. Promotie KNVB: Be FairLoosduinen 16.15 uur. Er i6 reeds gespeeld de wedstrijd Alphen —Be Fair die eindigde in een 2—1 zege voor Be Fair. Drie verenigingen, te weten Loosduinen. Alphen en Be Fair spelen om twee plaatsen In de KNVB zaterdagcom petitie. Be Fair i6 kampioem van de af deling Gouda. WOUBRUGGE Oogst van de straat Gevonden: blauwzijden dameshand schoen, blauwgrijze kinderoverjas, lir sleutel, doosje spaarzegels en geld, kof fer met hengelsportartikelen, snelbinder, jonge zwarte hond met bruine poten. Verloren: zwarte wollen sjaal, halsket ting, zwarte baret, parelketting, grijze kindersokken. Inlichtingen: postcommandant rijkspo litie. Ledenvergadering Groene Kruis Op maandag 29 juni wordt in het wijk- gebouw een belangrijke ledenvergadering gehouden van Het Groene Krui6. Agenda, deelneming stichting Gezondheidszorg. Organisatiewijziging Nijmeegse vierdaagse De gemeente Nijmegen «telt ieder jaar voor de aanvang van de vierdaagse het Goffertetadion ko6teloo6 ter beschikking van de K.N.B.V.L.O. voor het houden van de vlaggenparade. De toeschouwers had den hierbij in het verleden altijd vrij toe gang, maar de toeloop was zo groot, dat er vaak een chaoö ontstond. Than6 heeft de gemeente Nijmegen besloten voor dit festijn de toeschouwers 20 cent entree te laten betalen, waarvoor zij dan een be sproken plaats ontvangen. Het ligt in de bedoeling de plaatsen in de voorverkoop^ te brengen. Bovendien zal de gemeente Nijmegen ten gerieve van de toeschouwers van bui ten de 6tad on de laatste dag van de vierdaagse ter gelegenheid van de gla- diolenintocht van het Keizer Karelplein tot de Franse 6traat tribunes laten' bou wen van drie verdiepingen. Ook voor deze tribunes zal een toegangsprijs geheven worden. De gelden, die hiervoor worden ontvangen men verwacht 6000 toeschou wers te kunnen bergen zullen bestemd worden voor de nieuwe Stichting Zomerevenementen te Nijmegen, een nieuwe stichting waardoor de burgerij in staat gesteld wordt in de zomer gebeur tenissen op cultureel en op ontepannings- gebied te organiseren. WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAPPEN HET WAS gisteren de laatste dag dat de Nederlandse spelers in de heren- wedsbrijden te Wimbledon uitkwamen. De twee Nederlandse ver tegenwoordigers in het herendubbelspel, Henk Goris en Piet van Eysden, gingen in een spannend gevecht in vijf sets ten onder tegen het Australi sche duo Allen Lane en Barry Phillips Moore. Het was sneu voor Van Eysden dat zijn partner zoveel fouten maakte, want de onbevooroordeelde toeschouwers waren het erover eens dat hij met een betere maat de partij zeker zou hebben gewonnen. Nu verloor het Nederlandse duo met 16, 26, 63, 62 en 16, na een gevecht dat bijna twee uur duurde. met de cijfers 4—6, 6-3, 4—6 en 5—7 Henk Goris begon uitermate zwak. Hij hield tot de eerste game van de derde set geen enkele service en zijn returns gingen soms over de afsoheiding heen kwamen op andere banen terecht. In de derde set herstelde hij zich, won de ste en de negende game, zodat de set met 63 naar Nederlandse zijde ging. Ook in de vierde set ging het goed. In de erste en derde game braken Var Eysden en Goris door de service van hur tegenstanders, die zich via het kwalifi catie-toernooi geplaatst hadden. Deze set wonnen de Nederlanders met 62. In de laatste set stonden onze landgenoten in minder dan geen tijd met 30 achter, voordat Van Eysden de tegenpartij een serVice-game afhandig maakte. Het was de enige game die de Nederlanders in deze 6et veroverden. Geen verrassingen De Indiase tennisspeler Kramanathan Krishnan, die vorige week in de kanr pioenschappen van Londen zowel Olmedo als Fraser versloeg, heeft gisterei Wimbledan niet opnieuw voor een rassing kunnen zorgen. Hij kwam in de derde ronde van herenenkelspej uit tegen de als nummer één geplaatste Amerikaanse Peruaan Alex Olmedo en werd na ruim anderhalf Spel van korf en bal jVTORGEN WORDT op het Velocitas-terrein in Leiderdorp in de 2e kl. A ^f± de wedstrijd gespeeld tussen Velocitas 2 en DES 3. Deze wedstrijd zal erover beslissen of Velocitas 2 zal moeten degraderen dat is het geval bij nederlaag of gelijk spel of bij winst een beslissingswedstrijd moet spelen tegen VEO 3. DES 3 is op papier sterker, maar het is de vraag of de Delftenaren volledig opkomen en zich bij een eventueel hoge temperatuur ten volle zullen geven. 36 junioren-twaalftallen naar Den Haag De districtsmiddag voor junioren van het district Zuid-Holland-noord wordt morgen gehouden op het terrein van Ijs vogels te Den Haag. Van 2.15 uur tot 7 uur is de jeugd van dit district morgen in touw. Er zijn twee A-afdelingen met elk 4 twaalftallen, waarvan de nummers 1 t.m. 4 elkaar zullen bekampen. Hetzelfde is het geval in twee B-afdelingen van 4 teams. In de B-klasse is ook nog een af deling van 5 twaalftallen. De C-klasse is met drie afdelingen van 5 twaalftallen vertegenwoordigd. Voor elke afdeling is een prijs beschik baar. Uit Leiden en omgeving zijn twaalftal len van de partij van: Fiks (Oegstgeest), Fluks (Noordwijk), Pernix, Tempo (Al phen), T.O.P (Sassenheim). S.V.OAV (Oude Wetering) en Warmond. Ons Eiland (Leiden) en Velocitas (Lei derdorp) ontbreken op het appèl. De districtsmiddag van Zuid-Holland noord voor senioren wordt gehouden op zaterdag 4 juli op het terrein van VES te Den Haag Zuid-Holland-zuid contra noord Volgende week woensdag zullen de ver tegenwoordigende twaalftallen van de dis tricten Zuid-Holland (zuid) en Zuid-Hol land (noord) elkaar bekampen. De wed strijd wordt gespeeld op het terrein van Tonego te Den Haag. We hopen de op stelling van Zuid-Holland-noord binnen kort te publiceren. Veteranen van Pernix in het veld Volgende week donderdag komt een veteranen-twaalftal van Pernix op het ter rein aan de Burggravenlaan in actie tegen een combinatie van Pernix 2 en Pernix 3. Het veteranen-twaalftal bestaat vrijwel geheel uit spelers en speelsters, die de glorietijd van Pernix hebben meegemaakt in de jaren 1946—1951. De opstelling is vermoedelijk als volgt: Aanval: dames Jannie Beekman-v Evert en Iet van Zwieten-v d. Meij, heren Jac. Vreeken en W. van Zwieten. Midden: dames Ans van Meerkerk-i Cittert en Roca van Cittert, heren Beekman en F. G. van Zwieten. Verdediging: dames Jet Loovens-de Bree en Lenie v. d. Tuuk-ten Wolde, heren B. de Die en H. Looman. De Pernix-veteranen spelen in Pernix- shirt. uitgeschakeld. Belde 6pelers waren erop. uit met onhoudbare smashes te scoren. Door dit gegdurfde spel was het aantal missers vrij groot, maar tegelijkertijd zorgde deze dynamische speelwijze er voor. dat enkele malen situaties ontston den. waarin de atletische kwaliteiten van de spelers en voile tot hun recht kwamen. Lusteloos spel Ook Christine Truman was niet in haar, beste vorm. Tegen haar tegenstandster voor de Wlghtmancup, de 30-jarige Pat Ward, had zij meer dan een uur nodig en de uitslag 46, 64, 63 doet vermoe den, dat Christine het in de volgende ronde nog erg moeilijk zal krijgen. Het spel van de 18-jarige Christine was zo lusteloos, dat al6 Pat iets meer accura tesse in haar service had gelegd en wat meer kracht in haar forehand-drives,: Christine de derde ronde waarschijnlijk' niet had overleefd. Z.-Holland-zuid tegen Z.-Holland-noord Het twaalftal van Zuid-Holland-zuid, dat woensdag vier juli speelt tegen het vertegenwoordigende team van Zuid- Holland-noord, is als volgt samengesteld: Aanval: Jan van Bruchem, Corry Bru- chem, Tineke Boulenois (GKV), Piet Beyer (Merwede); midden: Teun van Es, Dick Schotvanger (Rotterdam-zuid), Jen ny en Wil Molendijk (DIO); verdediging: Leen van Wijk, Nel de Ruiter, Riet van der Linden (PKC), Kees van Gelderen (Blauw-Wit). De opstelling van het twaalftal van de afdeling Zuid-Holland Noord is: Dames: Hilda Buikema, Co de Zoete-v. d. Pol (VES); C. Feyge (Excelsior); Wil Vahr- meier (Fiks); Corrie van Buuren (Per nix); Nettie Broekman (De Ijsvogels); heren: Kees Favier (Pernix); Dick Otten- vanger (Pernix); Koos Anholtz (Fiks); Wout Pronk (VES); Joop Heemskerk en J. Manger (Excelsior). Reserves: Mejuffrouw Paula Hoek (VEO), J. van Eijk (DES). VOORSCHOTEN Gunning van woningbouw Architect E. F. Groosman te Rotterdam heeft namens B. en W. het bouwen van 72 woningwetwoningen in 4 blokken van 3 woonlagen gegund aan de N.V. Woning en Scholenbouw „Zuilen" te Soest. De aannemingssom is f 1.038.000. Op de nog in uitstekende staat verke rende grasmat van het gemeentelijk Sportpark hebben 500 leerlingen Kijnsburgse lagere scholen gisteren hun eerste schoolsportdas beleefd. Hoewel het de eerste keer was dat een dergelijk fes tijn werd gehouden, was de organisatie uitstekend verzorgd. De heer J. C. Baart, die de algehele leiding had, kan dan ook op een bijzonder goed geslaagde dag te- De morgen was gewijd aan individuele sportmanifestaties. De leerlingen moesten balwerpen, hardlopen, hoogspringen, ter wijl ook een hindernisbaan moest worden gewonnen. Er werden diploma's uitge reikt. Ploegen De middag was voor de ploegensport. Negen meisjesploegen en tien jongens- ploegen hebben o.l.v. een groepsleider (on derwijzeres) enkele uren lang gestreefd om de hoogste plaatsen. Bij het voetballen moest de finale tussen de 4e klas van de Julianaschool en de 5e, 6e, ?e klas van de Wilhelminaschool worden beslist door penalties. De Emma- school trok eindelijk aan het langste eind. Aan het onderdeel slagbal deden zes ploegen mee. De hiervoor beschikbaar gestelde wisselbeker werd gewonnen door de Ireneschool. Bij het touwtrekken eiste de gezamen lijke ploeg van de 5e, 6e. en 7e klasse der Emmaschool de eer voor zich op vóór de 4e klasse der Julianaschool. Estafette De meisjesestafette werd gewonnen door de ploeg van de Julianaschool (5e, 6e, 7e klas). Om 4 uur werd door de bur gemeester de prijzen uitgereikt. Als juryleden werkten mee 26 leerlin gen der christelijke kweekschool Leiden, 's Morgens bracht de inspecteur van het l.o. te Lelden, de heer Boogaard, een be zoek. Medewerking verleende ook de heer Roggeveen, assistent lichamelijke oefening. Het betrof hier de leerlingen van de 4e, 5e, 6e en 7e klasse van alle lagere scho len te Rijnsburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11