I RSBI* Muziek, bloemen en t.v. voor wethouder Vogelaar Introductie Gebr. v. Heek Meer gezouten haring om tekort te verminderen HOpsalmen nieuwe dreigende zon NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 22 JUNI 195f Hartelijke huldiging in SASSENHEIM ZATERDAGMIDDAG is wethouder A. Vogelaar te Sassenheim hartelijk met mijzelf ap.huldi.ni1. in uprhnnd mt>+ vfin 7j„ grens van rr gehuldigd in verhand met zijn vijfentwintigjarig lidmaatschap ban de gemeenteraad. De heer A. van Maldegem, voorzitter van de a.r. kiesver eniging Nederland en Oranje, merkte op, dat „onze jubilaris" niet van veel drukte houdt, waar het zichzelf betreft. Maar toch mag deze gebeurtenis niet zonder meer voorbijgaan. Toen burgemeester J. P. Gouveneur de heer Vogelaar als raadslid installeerde, zei hij: „Ik hoop dat in hem, die nog een frisse man is, een frisse geest mag wonen". Die hoop is niet ijdel ge weest. Van het begin af aan heeft de heer Vogelaar zich geheel aan de gemeente gegeven. In de moeilijke crisisjaren voor de oor log is de heer Vogelaar zowel in stoffe lijk als in geestelijk opzicht een steun ge weest voor de actie ten behoeve vai werklozen. Als wethouder heeft de jubi laris bewezen de aan hem toevertrouwde portefeuilles te kunnen beheren. Enorm veel werk is door hem verzet, wat be treft de woningbouw, financiën en de scholen. Wij danken God, Die hem de kracht heeft gegeven tot zijn moeilijke De heer Van Maldegem bood namens de leden van de a.r. kiesvereniging de jubilaris een televisietoestel aan. Me vrouw Vogelaar werd een bloemenhulde gebracht. Teamgeest De burgemeester, jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, roemde de heer Vogelaar om zijn teamgeest in de raad en in het col lege van B. en W. „U hebt uw principes waarna u handelt," zo zei de burgemees ter, „maar tevens kunt u de principes sen ander waarderen. Men moet aan dynamiet denken als de wethouder bezig Vol beweging en altijd actief. Ik heb hem," zo vervolgde de burgemeester, eens geadviseerd het iets kalmer te doen, rekening houdend met het klimmen der jaren. Maar het heeft niets geholpen. Vogelaar ontgaat niets Hij blijft dynamisch." mens de raad, de burgemeester, wet houder Schrama en de gemeentesecreta- rerd de jubilaris een fraaie bureau- kalender geschonken. De heer G. J. Bergman, lid van a.r.-fraetie in de raad, schilderde op schertsende wijze de manier waarop de voorman deze fractie leidt. De heer Bergman bood mejuf frouw H. van Drunen, huisgenote van de heer Vogelaar, bloemen aan LEIDERDORP Jeugd-sportmiddag Onder auspiciën van de ring Koude kerk van Geref. J.V.'s en M.V.'s werden zaterdagmiddag sportwedstrijden gehou den. Vele jongens en meisjes waren op gekomen om te proberen een medaille of een beker te veroveren. Om 3 uur begon het feest met de wedstrijd van Leider dorp tegen Hazerswoude. De aftrap werd verricht door L. Meier, oud-voorzitter van de ring Koudekerk. Leiderdorp won met 10. LeiderdorpKoudekerk was ook voor Leiderdorp, 21, zodat de wis selbeker naar onze gemeente ging. De handbalwedstrijd tussen Hazerswoude en een combinatie van Leiderdorp en Kou dekerk werd gewonnen door Hazers woude met 61, de voetbalwedstrijd tus sen Koudekerk en Hazerswoude door Hazerswoude met 21. Atletiek 100 m dames 1 Hennie Hoogendoorn Hazerswoude, 2 Dinie Madern Hazers woude; 100 m heren 1 Hans Hassefras Hazerswoude, 2 G. Bosman Leiderdorp; 500 m dames 1 J. Hassefras Hazerswoude, 2 A. de Lange Koudekerk; 500 m heren 1 H. Veldhuizen Leiderdorp, 2 Huub Zaalberg Leiderdorp. Jeanette Hassefras en Henk Veldhuizen blonken uit door hun goede loop en eind- De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de regelingscommissie, de heer G. van Bostelen. De ring Koudekerk kan terugzien op een geslaagde middag. HILLEGOM Hogere raming In de raadsvergadering van 8 augustus 1958 werd besloten tot het maken van een rioolgemaal en een persleiding bij de Vosselaan, waartoe een krediet van f275.000 werd vastgesteld. Binnenkort kan tot de aanbesteding van dit werk worden overgegaan. De aanleg van een toevoerleiding van Meer en Dorp naar het gemaal is nog niet uitgevoerd en daardoor heeft men f 35.000 minder nodig. Maar de raming van de totale kosten blijkt bij nader inzien van de deskundi gen f91.200 hoger te zijn. B. en W. ver zoeken de raad, de begroting met dit be drag te verhogen. BJB.-oefening Aan het eind van het werkseizoen van de B.B. wordt morgenavond 8 uur een slotoefening gehouden op de terreinen van Van Herwaardens Kalkzandsteen- Raad vergadert De gemeenteraad, die vrijdagavond ver gadert, zal moeten beslissen over een aanvrage van de Stichting Algemeen Kleuteronderwijs voor gelden voor het aanschaffen van linoleum vloerbedekking en zongordijnen in een lokaal van de openbare lagere Prinses Marijkeschool. B. en W. stellen de raad voor dit verzoek in te willigen. Ook komen aanvragen in hehandelmg van de. r.k. ulo-school. B. en W. stellen voor bij de berekening van de gratificatie bij jubilea van gemeente ambtenaren, met ingang van 1 december ook de kindertoelage en de kinderbijslag in aanmerking te nemen. als blijk van waardering voor het vele werk, dat zij voor de wethouder doet. Wethouder J. C. Schrama gaf blijk van grote waardering voor zijn collega. „Wij zijn vrienden en begrijpen elkaar zodanig, ve ons wel eens hebben afgevraagd, hoe dat toch komt. Misschien doordat wij beiden een harde jeugd hebben gehad. De jubilaris," zo vervolgde de heer ohrama, „heeft de sporen gevolgd van is vroegere raadslid, de heer Bram War- aar (die ook aanwezig was). Deze heeft jn sociale inslag en politieke kennis doorgegeven aan Vogelaar." RIJNSBVRG Burgerlijke stand Gehoren: Janna G M, d v W Zandber gen en W Schoneveld; Gerrit W. z v W van Egmond en J J van Egmond; Leo M, z v L v d Oever en M L v d Haak; Alida J, d v F Veldman en P de Mare; Jacobus C, z v J C Kagenaar en W Blok. Ondertrouwd: A v d Vijver, 24 j en J Ravensbergen 20 j; G van Duijn, 24 j en C van Zuijlen .24 j. Loop der bevolking Ingekomen: A Oliemans—Zwaan, 38 j, van Amsterdam naar Burchtstraat 14; A P Glasbergen, 20 j. van Bergen op Zoom naar Dahliast/raat 24. Vertrokken: A v d Vijver. 24 j, van Hofstraat 20 naar Rotterdam; W. Goebel, 24 j, van Sandtlaan 8 naar Katwijk aan den Rijn, Achterweg 2; J Prins, 28 j, van Moleneind 13 naar Voorhout, J van Bei- erenweg 128; E van der Pias-De Koning, 24 j, Oegstgeesterweg 16 naar Katwijk, aan boord woonschip „Den Haag" Noordwij- kerweg 762. (Advertentie) WINKELMEISJE gevraagd in kruideniersbedrijf. Niet be neden 16 jaar. C. KRIJGSMAN Sluisweg Katwijk aan Zee Telefoon 2259 erlegen, want ik weet de mijn kunnen. God heeft mij de kracht en de goede gezondheid gegeven." Veel steun heeft de heer Vogelaar gehad aan de nu overleden heer W'. Bergman, die hem bij moeilijkheden altijd de helpende hand bood. Bijzon der waardeerde hij de bloemenhulde aan zijn vrouw en mejuffrouw Van Drunen. Minstens tien maal per dag wordt er voor mij gebeld, wat bete kent, dat zij voor mij in de afgelopen jaren ongeveer 75.000 maal naar te lefoon of deur zijn gelopen." Na de huldiging volgde de recep tie met een ware stormloop van be zoekers. Ook de christelijke harmo nie Crescendo gaf blijk van haar be langstelling door de jubilaris een serenade te brengen. In een aan grenzend zaaltje konden de bezoe kers de aangeboden bloemstukken bewonderen. Deze vormden een kleine bloemententoonstelling. De verjaardag van ds. Visser De 80ste verjaardag van ds. Visser, emeritus-predikant van de Chr. Geref kerk alhier, is op woensdag 1 juli a.s. De predikant werd in Apeldoorn geboren, dus niet in Arnhem, zoals zaterdag fou tief werd vermeld. Dank KATWIJK Burgerlijke stand Geboren: Dirk, z v W Nijgh en M Lan- gerak; Maarten, z v M Ouwehand en E Aandewiel; Gerda, d v C Remmelzwaal M M de Best. Ondertrouwd: K Schaap en J M Van Rijn; J va nde r Plas en J van Beelen; J Zwanenburg en J E Spaanderman; L Ch in de Wilk en G L Schouten. Getrouwd: J van der Plas en A de Mol; A F Muller en K Kraijenoord; G van Rhee en N J A Klok. Overleden: Maarten van der Niet, 70 gehuwd met A Vink; Arie Knoppert, 18 j. KATWIJK A. D. RIJN Overzicht groenteveiling Het gesprek van de dag onder de tuin ders is de droogte. Voor de in volle groei taande produkten is het nog niet het rgste, maar om te zaaien en te planten s het niet om te doen. Over de prijzen valt niet te mopperen, ntegendeel. Wel maakte de bospeen in deze week een duikeling van jewelste, r dit was zeer zeker te wijten aan on- uiderburen, die de grens sloten voor dit produkt. Het prijsverloop was van tot 31 per 100 bos. wat eigenlijk nog niet eens een slechte prijs is te noe- Tuinbonen waren goed gevraagd prijzen van 25 tot ƒ33 per 100 kg. Er kwam ook nog spinazie, die van 14 19 per 100 kg deed. Boskroten nog steeds een luxe artikel met prijzen 13 tot 19 per 100 bos. Aan een enkele sitten 3 kroten. Bloemkool had goede belangstelling; eerste kwaliteit ging tot 70 en tweede soort van 30 tot 45 per 100 stuks. Er komt geregeld nogal wat sla, hoe wel het kwantum ook weer wat gaat min deren. Een groot gedeelte heeft last van luis, wat niet wegneemt dat eerste soorl van ƒ11.30 tot 17.40 opbrengt en tweede soort van 6 tot ƒ9. Rabarber deed het redelijk met prijzen van 12 tot 7 100 kg. Ook andijvie bracht redelijke prijzen op, van 20 tot 25 per 100 kg. Door de warmte schiet dit artikel spoe dig door. Aardbeien liepen van 25 tot ƒ0.35 per doosje. Waspeen-export 2.50 tot 4.20 per kist van 20 kg. De schillende soorten keukengroenten deden het zeer goed. KATWIJK AAN ZEE De Avondvierdaagse De Avondvierdaagse is weer geëindigd. Twintig junioren ontvingen een NWB- medaille en de anderen kregen het cijfer 2, 3 en 4. De wandelsportvereniging TOP uit Noordwijk werd het cijfer 12 gegeven, aangezien deze voor de twaalfde maal deelnam. Hoog en laag water Het zilveren jubileum van wet houder Vogelaar te Sassenheim. Wethouder Schrama komt gelukwensen. Foto N. van der Horst voedi dat hy De Koninklijke Textielfabrieken Ge broeders Van Heek N.V. te Enschede (Schuttersveld) openen bij de Twentsche Bank en de Nederlandsche Handelmij. op 30 juni de inschrijving op f 1.855.000 ge wone aandelen van f 1000 aan toonder of op naam, ten volle winstdelend over 1959. ?i 100 pet met voorkeursrecht voor 5 oude aandelen op 1 nieuw, storting 15 juli, be gin claimhandel 22 juni. Beursnotering wordt gevraagd. Doel is het moderne ma chinepark op de hoogte van de tijd te houden, speurwerk te verbeteren, nieuw? artikelen in te voeren, en verkoopkan toren te vestigen in de Euromarkt. Het bedrijf telt 1600 man, is volop be zet met toenemende orderportefeuille, waarom men over 1959 9 pet dividend hoopt te declareren op het door herkapi- talisatie en emissie van f 6.225.000 tot 11.132.000 vergrote gewone kapitaal. De firma werd opgericht in 1859 en in 1948 N.V. Het bedrijf omvat 2 spinnerijen, 1 weverij met voorbereiding en 1347 getou wen, die voor 75 pet automatisch zijn. voorts een uitgebreid complex voor zeer gespecialiseerde veredeling en moderne drukkerij. De capaciteit der spinnerijer is 4 min. kg per jaar en deze fabriceren eigen garens, die ook worden uitgevoerd De weverij voorziet het finishingbedrijf van ruim 10 min. meter ruwdoek per jaar. Het bedrijf verwerkt katoen en half of heel synthetische vezelstoffen en garens. De afzet is 45 pet in binnenland 55 pet buitenland, waarvan bijna niets in de tro pen, zodat het wegvallen van Indonesië geen verlies bracht. De omzetindex was 1948 100, 1957 210, 1958 182. In de eerste 5 maanden van 1959 was de omzet op het peil van 1957. In 1958 (1957) was het bruto-resultaat f 6,07 (8,13) min., netto-winst f 4,91 (7,18) min., divi dend 10 (10) pet. De N.V. bezit het geheh- geplaatste kapitaal ad f 495.000 van tex tielfabriek Borne, id. ad 25.000 Heek- Suède Inc. te New York, id. ad 2 min Belgische franken Arcaflex S.A. te Brus sel, en meerderheidsbelang in P. J. Blom N.V. te Enschede, overhemdenfabrikan- Gebitten militairen vallen wel mee Op het congres van de Maatschappij tot bevordering der tandheelkunde heeft kapitein-luitenant ter zee-tanda: Hoekstra, inspecteur van de tandheel kundige dienst zeemacht, gesproken o' de tandheelkundige verzorging der mili tairen als sluitstuk van die van de jeugd De algemene toestand van de gebitten der in dienst tredende militairen (per jaar 60.000) blijkt wel mee te vallen, wanneer men daar tenminste aftrekt de 6 pet. die of wel direct of over enige jaren een volledige prothese nodig zul len hebben, aldus spreker. Verder blijkt dat 40 a 50 pet. van de jongelui een ver zorgde mond heeft. Het is het streven iedere militair zo spoedig mogelijk na zijn indiensttreding „dentally fit" te ma ken en daarna consequent aan de half jaarlijkse controle vast te houden. Voorts wil men hem na het verlaten de dienst dusdanig hebben opge- Visserij golf jes jPVE SITUATIE op de haringmarkt blijft, zachtjes gezegd, onduidelijk. De kleinhandel schreeuwt nu van de daken, dat er veel te weinig groene haring is. De exporteurs van kantjes haring zeggen hetzelfde en wijzen erop, dat vrijwel nog geen kantje haring in de koelhuizen is opgeslagen. En als een onverteerbaar brok blijven tienduizend kantjes doorgedraaide haring, waarvan vismeel is gemaakt, op de magen van allen in de haring- handel liggen. Dat er nu echter een tekort is aan gezouten haring staat inmiddels wel vast. D e prijzen zijn hoog opgelopen. Zaterdag ging de haring in Scheveningen zelfs voor 120 tot 160 per kantje de markt uit. In overleg met het produktschap heeft daarom de coöperatie van reders besloten om de verhouding tussen de aanvoer van verse en gezouten haring belangrijk in het voordeel van laatstgenoemde soort te wijzigen. Met ingang van heden mogen de log gers 75 procent van hun vangst gekaakt en gezouten in kantjes aanvoeren. De rest mag vers worden aangevoerd Dit heeft echter weer tot gevolg, dat de expor teurs van verse haring op de trom gaan slaan. Zij vrezen, dat de verse haring, die zaterdag al dertig gulden per kist deed, op de buitenlandse markt onver koopbaar zal worden vanwege de hoge prijs. Blijft inmiddels, dat de vangst van ha ring de laatste weken zeer gering Is Er zijn vele duizenden kantjes minder aan gevoerd dan omstreeks dezelfde periode van de vorige teelt. Het wijzigen van de verhouding van vers en zout zal dus wei nig gewicht in de schaal leggen, wanneer de vangsten niet snel gaan stijgen. Als dit laatste niet gebeurt, en dat heeft men nu eenmaal niet voor het zeggen (visserij is onzeker en wisselvallig) zal het tekort aan gezouten haring, hoe dan ook, blijven bestaan. Waar niet is, verliest de keizer nog altijd zijn recht. Dit was er De zaterdagmarkt werd door een traw ler en vier loggers en eenendertig kotters voorzien van een totale aanvoer van 2600 kisten verse vis. Er waren 250 kisten schol 100 wijting, 95 gul en kabeljauw, 435 ha ring, 125 kleine kistjes haring. 435 ma kreel, 900 schol, 230 diversen, 200 stijve kabeljauwen en 16.000 kilo tongen. De A. Ouwehand KW 122 was present met 350 haring, 130 div. en 210 stijve kabeljauwen. De Beatrice IJM 72 was er met 200 haring 50 makreel, 90 diversen en 215 kantjes. De KW 76 was er met 100 schelvis. 75 makreel, 40 gul en kabeljauw en 10 diver sen. De KW 70 kwam aan de markt met 120 verse haring en 195 kantjes. En vandaag? De aanvoer voor heden is niet zo groot als op andere maandagen. Zaterdag dacht men dat er slechts één trawler voor van daag zou komen. Het zijn er echter in middels meer geworden. Zondagmiddag lagen de trawlers Curasao IJM 99, Ma- chiel HD 108 en SCH 27 voor de markt. Er zijn voorts een flink aantal loggers en kotters binnengelopen. De vangsten van de schepen zijn over het algemeen niet groot. Aan de overkant van de markt lagen de Deining KW 8 en Golfstroom KW 4 op een losbeurt te wachten. De oudste schepen zijn thans: SCH 27, KW 81 en KW 4 van 8 juni; Dirkje RO 53, KW 87 en VL 131 van 9 juni; SCH 153, z'n gebit verzorgt. VL 121, K W8 en KW 170 van 10 juni; Elie Cheniviere IJM 32,-Medan IJM 57, KW 121, Nestor KW 101 en de Wiron 2 11 juni. Weer trawlen Een aantal schepen, dat aan de haring- jacht heeft deelgenomen, heeft de vleet alweer verruild voor de trawl. Daarbij is de winnaar van de haringrace, Noorderkroon SCH 55 onder commando van schipper De Graaf. Dit schip is naai de Noord vertrokken voor de haring vangst. Veel kwallen De kleine „kustkrabbers" ondervinden veel hinder van duizenden kwallen dicht onder de wal. Het valt de visser deze kottertjes niet mee om de vi op platvis gaande te houden. De kwallen veroorzaken veel schade aan het netwerk. Slechte visserij Om de Noord is de visserij van 5 en met 59 graden nooderbreedte nog al tijd schraal te noemen. De trawlers zijn al een paar keer gaan verstomen, het heeft weinig geholpen. Zij moeten genoegen blijven nemen met etmaalvangs- sten van 120 tot 150 manden makreel koolvis en schelvis. De trawler Vios, IJM 24 deed een trek van 45 manden schelvis en makreel, de Elie IJM 32 deed een trek van 25 manden makreel en schel- Op de visgronden t Zand i Oegstgeest op bezoek' Een grote groep leden van de dri- Oegstgeester Gereformeerde jongensclut zaterdagavond op bezoek geweest b] de bewoners van het jongensin tern ar Leevliet aan de Jan Steenlaan. De diret f teur van het internaat, de heer M. Ji kobs, had met zijn staf een groot aanti ragen opgesteld, die in groepen van vi] loesten worden beantwoord. Het is ee urenlange spannende strijd gewordei] •aarbij het aanvankelijk leek of de gast heren het zouden verliezen. Maar mi IVj punt voorsprong gelukte het de Lei vlieters te winnen. Ook bij de strijd tui le twee winnende groepen won Lee! met een kleine voorsprong. Maa1 deze dubbele nederlaag heeft aan he enthousiasme van de Oegstgeester pen geen afbreuk gedaan. s het ■eel beter. Daar vingen de kotters en loggers gemiddeld 60 tot 80 manden makreel, schelvis en gul per dag. De kustvissers vingen gemiddeld 40 tot 70 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol en wijting per etmaal. Haringhaven De uitbreiding van de Haringhaven te IJmuiden blijkt in een grote behoefte te voorzien. Voor de nieuwe kade liggen voortdurend loggers en kotters. En men komt op zaterdagen in IJmuidense havens nu nog ruimte tekort voor het meren van alle schepen. Daarbij speelt ook het grote aantal buitenlandse tuigen een rol. Waarheen Herman? De trawler Herman IJM 2, drie laatste stoomtrawlers van IJmui- dens vloot, ligt al geruime tijd haveloos voor de kant. Het ziet er naar uit, dat het schip niet meer naar zee zal ver trekken. Stoomtrawlers zijn, ook al kun nen zij met de visserij goed meekomen, niet rendabel meer in deze tijd. Dissertatie over haringkaken Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht 1 vanmiddag de heer A. F. M. G. Luijpei te Driehuis-Velzen tot doctor in de wis en natuurkunde gepromoveerd op proefschrift, getiteld: „De invloed vai kaken op de rijping van gezouten maat jesharing". Het haringkaken bestaat i het wegnemen in cén snede van kieuwen; hart, lever, maag en galblaas, waarna di vis met zout wordt bedekt. Een deel vai de dunne darm, de maagaanhangsels et veel alvleesklicrweefsel blijven in he lichaam achter. Haring, die niet direct wordt geconsu meerd, maakt een rijpingsproces door waarbij hij steeds zachter wordt en eer speciaal aroma krijgt. Het was uit hel onderzoek van Liebert en anderen be kend, dat de enzymen of fermenten de achtergelaten delen van het darmi kanaal daarbij door hun inwerking op het eiwit een belangrijke rol vervullen; Neemt men de ingewanden geheel weg dan wordt het produkt hard en ongendet-| baar. In zijn dissertatie heeft dr. Luijpen na gegaan, welke enzymen hierbij de belang: rijkste rol vervullen, hoe hun werkinf: wordt -beïnvloed door het hoge zoutige-] halte van de pekel en door de lange tij! van het bewaren. Het meest belangrijk] bleek de rol van het enzym trypsine, da( voorkomt in of bij de maagaanhangsels. Enzymen uit de 6pieren spelen, voligeni dr. Luijpen. slechts een ondergeschikte- rol. Het is dus merkwaardig, dat het on gewild achterlaten van een deel der in-: gewanden, gevolg van de snelheid waar mee de bewerking wegens het grote aan tal te verwerken dieren moet worden uit gevoerd. zulk een belangrijke rol speelt •bij het rijpingsproces. Dat het kaken hon derden jaren geleden op dezelfde wijze gebeurde, blijkt uit het feit dat op het wapen van De Rijp, dat een haring voor stelt. de maagaanhangels zijn afgebeeld] Dr. Luijpen vestigde er de aandacht op,1 dat een juist inzioht in wat bij het rijpings-1 proces van de haring gebeurt, eventueel •tot technisohe verbetering kan leiden. Het proefschrift werd bewerkt op het instituut voor visserijprodukten T.N.O. te IJmuiden. Promotor was prof. dr. H. J. Vonk. PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 20 WOORDEN VAN 20 TOT 30 WOORDEN Tl— t 1-50 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 ct extra In reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 15 cent. KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST. 0 Bijverdienste? Inlichtin gen Postbus 148 Haarlem. 0 Meisjes komt bij ons wer ken. Schoon en licht werk. Afd. Mangelkamer. Wasserij Nooitgedacht. Van der Valk Boumanweg 27A, Leiderdorp. Typistes tijdelijk gevraagd Normale dagtaak. Gehuwd geen bezwaar. Soil. tel. 30225. Winkeljuffrouw gevr. een net meisje. Penedo, Haarlem merstraat 113. Tel. 23584, Lei den. Te huur gevraagd 0 Gevraagd een kamer met warme maaltijd voor kan toormeisje. Brieven onder no. 3854 bur. blad. Student zoekt te Leiden zit-slaapkamer. Liefst per 1 oktober. Br. no. 3880 bur. van dit blad. Te huur aangeb. Te huur 2 gemeubileerde zomerhuisjes bij bos. Nog vrij voor 18 juli en na 22 aug. W. Mulder, Nijkerker- weg 75, Voorthuizen (Vel.). 0 Gesloten opslagruimte te huur. 5%x6% m. Hoofdstraat 260, Leiderdorp. Te koop aangeboden 0 Ter overname aangeb. wringer, boekenkast, kap stok, salontafel. Oppenheim- straat 3. Leiden. 0 Volkswagens bestelwa gens, waarvan 1 met rollui ken te koop aangeboden. Calex Autobedrijf N.V Lei den. Kort Galgewater 14—16. Telef. 33355. 0 Te koop prachtige brom fiets met JLO motor en tel.- vering. Iets moois f 165. Te bevragen Stephana van Ros- sumstraat 7, Rijnsburg. Diversen 0 Overgangsleeftijd? Migrai- Ongezonde teint? Jeugd puistjes? Verstopping? Vet zucht? Nattermann's Bloed- erende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. Loop geen risico! Verkoop theologische-, geschiede- muziek- en leerboeken 1 Lindenberg's boekhandel HUlevliet 21. Tel. K 1800— 174352, Rotterdam-zuid en u Is tevreden. U belt. wij komen Duitse, Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren. 1565 jaar, wensen corres pondentie met Holland. In lichtingen gratis. Wereld koerier. Postbus 6057, Rot terdam. Telefoon 32421. Doe het zelf. Hard. zacht, geplastif. gaatjes, watervast orandvrij en tegelboard. Kastplanken latten, lijsten, triplex, plasticplaten, deur- platen. lijm. carton enz. Troost, Haven 17 (naast Roe- lofs). Tel. 24734. 0 Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast, 1-pers. van af f 19.50, 2-p. f 26.50 SMIT Bedden-Tapijtmaga zijn. Mare 98; Vrouwensteeg No. 9. Telefoon 23913. 0 Strjjkinrichting Ozon voor uw fijne was. Hoge Rijndijk 34. Telefoon 22675. 0 Kredieten t.m. f 3000, zon der borg, voor aankoop meu belen en woningtextiel, dir. van fabriek, in iedere prijs klasse. Enorme keuze en be sparing. Prettige betaling vraagt vrijblijvend inlicht. Geheimhouding verzekerd. Postbus 538. Den Haag. 0 Overhemdenreparatie. Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie. Ook no-iron. „Smits". Over hemden en kousenreparatie bedrijf. Nieuwe Rijn 94. Tel. 25391. 0 Rani tiède, Rani coldwave, de nieuwste Helen Curtis coldwave, compl. met wassen, knippen, watergolf, v.af f 10- Salon Lucien Haarlemmer straat 234, tel. 20714. Plastic tuinslang, p. m. sproeiers, gieters, tuin en. spaden, rieken heg- scharen, grasscharen, gras- lachines, bladharken f 1.35. Ruberoid, asfalt, golfplaten. Alle soorten gaas. A. J. Hart- wijk, Nw. Beestenmarkt, 7-9-4, Leiden, tel. 26627. 0 Wij hebben ze! Zongor dijnen (Balastore) voor al verf, behang, glas, kunst schilder art., figuurzaagge- id-schap Inlichtingen door erkend Schilder, behanger Rich. J. Blok, Hogewoerd 62 Tel. 23123. Glas in loodstrip. PROEVE VAN EEN Deze psalmen zijn door cursivering rhythmlsch gezet en kunnen op de bestaande wijzen worden gezongen. kerkganger heeft hier belangstelling PRIJS SLECHTS 95 CENT ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. zoekt voor spoedige indiensttreding: EEN HARDER SCHRIJFMACHINE-MONTEURS METAALBEWERKERS en in de voormontageafdelingen: ENIGE ONGESCHOOLDE KRACHTEN Sollicitanten die geen ervaring hebben op het gebied van schrijf machine-montage of metaalbewerking, zullen in het algemeen ook voor tewerkstelling in aanmerking kunnen komen, hoewel enige ervaring tot aanbeveling kan strekken. Reiskosten worden geheel of gedeeltelijk vergoed. Bij onze onder neming bestaat een eigen pensioenfonds en een sociaal voor zieningsfonds. Sollicitanten kunnen zich dagelijks van 9-5 uur en maandagsavonds of vrijdagsavonds van 7-9 uur wenden tot de personeelsafdeling van ons bedrijf, dat gevestigd is aan de OOSTERKERKSTRAAT 11, LEIDEN Op telefonisch of schriftelijk verzoek zenden wij U gaarne eerst een sollicitatie-formulier toe. GROEIT BETER MET ALCOCHIN SPECIAAL PLAATS EEN KOERIER 'T IS DE MANIER maRtin evans en de Genootschap

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 8