Ter Leede en waren weer Quick Boys superieur Spannende titelstrijd in de derde klas U.V.S.-comb. kwam tot puntenverdeling Felle strijd te verwachten bij TT -races in Assen Leiden klopte in Rijnsburg bollen/duinstreek1-2 Zwem- en polo wedstrijden in „De Does te Leiderdorp Eindstanden van top tot teen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 22 JUNI Cmpetitie 1958-59 in vogelvlucht A LS BESLUIT van het voetbalseizoen 1958/1959 publiceren wij hiernaast de eindstanden van top tot teen. Zo u daar behoefte aan hebt, kunt u er nog eens in grasduinen. We behoeven er niet veel meer aan toe te voegen. In de afgelopen maanden hebben we weer ruime aandacht ge schonken aan de verrichtingen in de diverse klassen van de KNVB, zodat u naar we aannemen volledig op de hoogte bent. Toch willen we u een globale terugblik niet onthouden, ook al gaat deze in vogelvlucht. In de topklas van ons zaterdagvoetbal hebben de twee grote matadoren Ter Leede en Quick Boys weer de twee eerste plaatsen voor zich opgeëist. Daar kon noch Zwart Wit, noch Spijkenisse iets aan doen. De Rotterdammers draai den vorig jaar uitmuntend, maar kon den het in de tweede competitiehelft niet bolwerken, verloren de leiding en zagen het kampioenschap vooralsnog aan hun neus voorbijgaan Toch mogen we over het optreden van beide debutanten -reden zijn. Zowel Spijkenr--- Wit i ge bleken en ze hebben zich keurig inge speeld. Kozakken Boys heeft het lek dit jaar niet boven kunnen houden en zal het nieuwe veld nu als derde klasser in gebruik moeten nemen. Dat Excelsior uit Maassluis het andere slachtoffer van de degradatie zou worden was niet te verwachten, maar bleek in de loop van het seizoen onvermijdelijk. ARC zakte nog lelijk af. maar kon het bolwerken. Hoogvliet speelde zeer wisselvallig, maar bleef duidelijk boven de rode streep en ook de 's-Grav. SV en RVVH behielden het tweede klasserschap ruimschoots CSVD en ORNAS ztvak Zwaluwen en Rijnsb. Boys waren in 3A uitgesproken het sterkst. Uiteindelijk finishte Zwaluwen als eerste, hoewel het Rijnsburgse protest nog een wrange smaak gaf aan het kampioensdiner van de Vlaardingers. Het Pernisse DOTO be schikte dit jaar over een goede ploeg, maar had midden in het seizoen met een fatale inzinking te kampen. Monster mis te ook dit jaar de boot. hoewel men lan ge tijd toonaangevend voor de dag kwam, terwijl VVGZ geen kans zag het tweede klasserschap te heroveren. De Zwijn- drechtse club gooide echter in het begin hoge ogen. De degradanten CSVD en ORNAS waren uitgesproken het zwakst, hoewel de Delftse club eerst in de twee de helft hard terugviel. Woudrichem werkte zich zeer verdienstelijk op en ook Noordwijk mocht zeker niet klagen. Ca- pelle hield het hoofd boven water, hoe wel dat alle moeite heeft gekost. NSW bereikte dit jaar eindelijk haar doel: de tweede klas. De Numansdorpers werden kampioen in 3B, hoewel de strijd met streekgenoot SHO bijzonder spannend is geweest. De beslissing viel eerst in de laatste wedstrijd. SHO had tot op dat moment steeds de leiding ge had. De Hoekse Waard heeft dus weer een t%veede klasser. Excelsio wisselde goede met slechte wedstrijden 'af en dat was te weinig om een stevige vinger in de pap te houden. De Zwerver debuteerde dit keer na een zwak begin uitstekend en eindigde eervol als vierde Zuidland bleef traditiegetrouw in de middenmoot, na aanvankelijk uitstekend De degradatiestrijd was in 3B bij zonder fel. De beslissingswedstrijd TOGR-Gr Lindt ligt nog vers in het ge heugen. Aalburg kon zich dit jaar niet staande houden, terwijl TOGR feitelijk de enige debutant in de derde klas was en degradeerde. SSS had oen. HBSS was blij met het behoud van de derde klasserschap en Gr. Lindt mag nog een jaar in de derde klas spelen. Goede eindspurt Met uitzondering van Sportlust kwa- ien alle vierde 'klasse-kampioenen met lag en wimpel over de eindstreep. Die Haghe bleef SHS ruimschoots voor en heroverde het derde klasserschap. Dat deed Sportlust ook, hoewel RCL het Woerdense club erg lastig maakte. Heerjansdam leed geen enkele nederlaag behaalde twaalf punten meer dan Unicum. ASWH tenslotte was ertuigend het sterkst in 4D. Jod Boys. Roda Boys en WE waren daar machteloos tegen. Opvallend was het, dat enkele jonge vierde klassers in de degradatiestrijd Paardesport Italiaan d'Inzeo Eur. kampioen In het Pare des Princes te Parijs w zaterdagavond in aanwezigheid van prins Bernhard en de voorzitter van het I.O.C. Avery Brundage de finale van het Euro pees kampioenschap voor springruiters verreden Hierin kwamen uit de vier ruitere die in de drie kwalifitatieproe- ven op dinsdag, woensdag en donderdag de meeste punten hadden vergaard. Dat waren de beide Duitsers Han6 Güntiher Winkler en Fritz Thiedemann, de Frans man Pierre Jonqueres d'Oriola en d< Italiaan Piero d'Inzeo. Eerst reden ze he parcours mot hun eigen paard, daarn< met dat van de drie anderen. Piero d'Inzeo werd op verrassende wijze Euro pees kampioen. In de vier parcoursen maakte hij in totaal slechts twee fouten, hetgeen hem dus op acht ©trefpunten kwam te staan. De uitslag luidt: J. en Europees kam pioen Piero d'Inzeo 8 sbr.pt.; 2. Pierre Jonqueres d'Oriola 16% sbr.pt.; 3. Fritz Thiedemann 24 sbr.pt.; 4. Hans Günther Winkler 24% str.pt. sneuvelden. Alphia en Bodegraven moes ten na één jaar al weer haar de afdeling terug en Melissant heeft het slechts twee jaar in de vierde klas KNVB weten uit te houden. RCV heeft eveneens steeds tot de zwakkere clubs behoord. Het valt dus kennelijk niet mee zich goed in te spelen in deze klas, hoewel het ons van het hart moet, -dat het spelpeil in de vierde over het algemeen genomen laag ligt. Enkele debutanten kwamen goed mee Hoekse Boys deed het zelfs uitstekend en SVGT heeft zich na een zwakke start ook voortreffelijk opgewerkt. Oranje Wit en De Zwervers hebben dit seizoen ook met een zware depressie te kampen gehad, maar uiteindelijk wist men het toch te klaren. Speciaal de Dordtse club kwam goed opzetten. Sleeuwijk deed het in de oude omgeving niet onbevredigend, want een zesde plaats is niet slecht. Geen promotie Tot slot 4 Zuid waar de Zeeuwse clubs zonder uitzondering een goed begin had den, maar stuk voor stuk terugvielen. Nieuwdorp hield de race om de titel het langst vol en had een groot deel van de competitie de beste papieren, maar uit eindelijk was het toch het Sprangse SSC dat de lakens uitdeelde en de buit bin nenhaalde. Jammer genoeg kon dit kam pioenschap niet met promotie worden bekroond. Vrederust heeft na één jaar weer afscheid moeten nemen. Dinteloord had een slechte eerste helft, zodat de prachtige eindspurt niet voldoende was voor de titel. Sprang kwam goed mee, Good Luck viel wat tegen en Zwal. Boys en The Gunners kwamen op de vertrouw de plaatsen terecht I.IHMI Nederlaagserie van Noordwijk DE EERSTE van de serie nederlaag wedstrijden die Noordwijk speelde, was tegen het Leidse UVS, dat een elftal in het veld bracht, voor het merendeel bestaande uit tweede en derde elftalspelers. Noordwijk ging door met proberen van jonge spelers, waarvan we de zó uit de junioren gekomen Jaap Barnhoorn, zonder overdrijving de ster van het veld mo gen noemen. Déze jongeman heêft voetbalhersens en speelt met een ver bluffend gemak, zodat Noordwijk van deze speler nog veel kan ver wachten. Ook de jonge Marijt op de rechtervleu-' gel voldeed zeer goed, evenals de steeds zwoegende Van der Meulen op de links halfplaats. Ten slotte vierde Cor Barn hoorn als linksback zijn rentree op zeer goede wijze en de andere backplaats was door Wamelink goed bezet. Bij U.V.S. excelleerde vooral keeper eurse, die door zijn goede timen en in grijpen zijn club voor een nederlaag heeft In de eerste helft wogen de partijen vrij-aardig tegen elkaar op. De Leide- naars demonstreerden een ietwat meer geroutineerd spelletje dan de thuisclub, die echter met groter enthousiasme dit compenseerde, Een'licht overwicht van U.V.S. in de eerste t^vintig minuten leverde echter niets op,' want als de" aanvallers doorge broken waren, werd de opgelegde kans tot drie maal toe niet benut door naast of over te schieten. I Langzamerhand werd Noordwijk wat I gevaarlijker, maar noch Hazenoot, noch HET MAG dan te verwachten zijn dat zaterdag 27 jvni de TT-races op het circuit van As sen de 500 cc-klas een ruime over winning gaat worden voor de MV-rijder John Surtees, daar staat tegenover, dat er veel span ning zal zijn op de overige num- Bij de kwart-liters zullen even als vorig laar de beide kleine Italianen llbbiali en Provini op MV elkaar geen duimbreed toe geven. Er zijn overigens op dit nummer nog meer kemphanen met fel sputterende machines. De Duitser Fügner gooit hoge ogen en is met zijn MZ, niet-bang voor het MV-geweld. Voorts heeft Provini nog een revanche in het hoofd voor de onlangs tegen Ubbiali geleden nederlaag. Ook de 125 cc zal niet zonder spanning verlopen. De MV-ma- chines mogen op dit nummer eveneens tot de favorieten beho ren, het betekent zeker niet dat Mike Hailwood op Ducati kans loos is voor de eerste plaats. Een overwinning van deze rijder zou hoogstens een verrassing kunnen zijn. De strijd in de 350 cc klas is ge heel open. Er komen dit keer geen fabrieksmotoren aan de start, aan gezien voorgeschreven is dat deze race volgens de nieuwe formule 1 wordt gereden. De 4 cylinder MV's ontbreken en dat komt de spanning ten goede. Anderson, Brown en Hailwood zullen daar stellig voor zorgen. In de loop van de middag zul len de duizenden toeschouwers de spectaculaire race in de zijspan- klas zien. Wereldkampioen Schnei der zal alle moeite hebben om de BMW van zijn rivaal Camathias voor te blijven. De 500 cc race zal dus onder normale omstandigheden voor John Surtees zijn. Alleen zullen Hartle, Duke, Venturi en Ander son dat niet zo vanzelfsprekend vinden en alles inzetten om Sur tees te passeren. Mocht dit even als vorig jaar op geen stukken na lukken, dan nog is de 500 cc klas voor de motor sportliefhebber aan trekkelijk, aangezien het rijden van Surtees een sensatie op zich zelf is. Marijt had met werkelijk voortreffelijke schoten geen geluk, omdat Beurse de onmogelijkste ballen uit zijn doel hield Na een half uur had Hazenoot toch suc- es, toen hij goed doorbrak en onder de 'allende Beurse door raakschoot. Een grove fout van de overigens zeer goed keepende Houwaart, was er oorzaak dat U.V.S. vlak door de rust goed koop aan de gelijkmaket kwam, In de tweede helft wilde men het vai beide kanten soms iets te mooi doen. Di idbroeken namen de leiding weer, ni i fraaie ren van Marijt sr., die op het juiste moment de goed meegekomen Wai ar bediende. Wassenaar gaf Beurs geen kans, 21. Toen Noordwijk het hierna wat te ge makkelijk opvatte, drukte U.V.S. meer door. Een hard schot van de mid- voor, werd door Salentijn iets van rich ting veranderd, zodat Houwaart geen kans had. De eindstand werd dus 2—2, door de thuisclub was een kleine zege zeker verdiend. Judo Geesink zegevierde in tien seconden De Nederlandse judoploeg heeft dagavond in Amersfoort een royale 6010 overwinning behaald op het Belgische n. De kortste partij van de a kte weer Anton Geesink, die zij tanrier Cambier binnen tien seco •won met de vijfde heupworp. Woubrugge kon niet tegen Leiden op In de tweede nederlaag bekerwedstrijd moest Woubrugge zaterdagavond ook in Leiden zijn meerdere erkennen, ondanks het feit dat de thuisclub het grootste deel van de wedstrijd in de aanval was. De voorhoede faalde echter voor het Leidse doel volkomen. De weinige aanvallen van de Leidse voorhoede bleken gevaarlijker i effectiever, getuige de eindstand: 1—5. Woubrugge begon met wind- en zon- voordeel. doch al het zwoegen leverde geen doelpunten op. Voor de rust wisten Kammerad en Mulder voor Leiden de tand op 0—2 te brengen. Na de thee scoorden Kammerad. Van der Kwaak en Van der Kraan (05) en twee doelpunten werden wegens bui tenspel afgekeurd Met een fraai hard schot wist A. Vrolijk, ten slotte de eer jor Woubrugge te redden (1—5) Nederlaagserie van N.S.A. Het nederlaagtoernooi van de voetbal vereniging NSA is zaterdag voortgezet met wedstrijden tegen Koudekerk Hoe- Koudekerk I een klas hoger uit- dan NSA, hebben de roodbroeken toch met een 43 nederlaag genoegen en nemen. Toegegeven moet worden, dat het de gasten niet meezat. Zelfs een strafschop werd gemist. Bij NSA, dat yóór de rust tegen de harde wind in, een •oorsprong nam van 3—0 was Versluis opscorer met drie doelpunten. Na de rust bleek Koudekerk grote plannen te hebben. Men beging echter ook nu weer de fout alles door het mid den op A. Zweris te spelen, die echter in Chris Paling zijn mannetje vond. Koudekerk wist wel drie maal te sco- maar ook NSA plaatste nog een treffer. Koudekerk 3 won van NSA 2 27. Er was voor deze wedstrijd vrij grote belangstelling. Olympisch vuur per straalvliegtuig Ter gelegenheid van de Olympische winterspelen 1960, die in februari in Squaw Valley in Calêfornië worden gehou den, zal het Olympisoh vuur voor de eerste maai per straalvliegtuig van de Griekse Olympia worden overgebracht. In Los Angeles zal de fakkel een tijdelijk onderdak krijgen in het Lo6 Angeles Coliseum, waar in 1932 een deel van het Olympisch programma werd verwerkt. 500 jonge atleten van Californisohe univer siteiten zullen daarna de vlam over een afstand van 1000 km via San Franoisco Squaw Valley overbrengen. Per helikopter gaat het vuur dan naar de top in de hoogste berg van Squaw Valley inwaar een skiër het naar het dal zal De details van de aankomst van het Olympisch vuur worden geregeld door de voorzitter van de ceremoniële commissie van de winterspelen, de bekende film magnaat Walt Disney. Korfbal Beslissings wedstri j d in de hoofdklasse Voor de strijd tussen Velocitas 2 en DES 3 was het terrein van Velocitas niet beschikbaar, zodat dit treffen een week moest worden uitgesteld. In de hoofdklasse centrum slaagde Cli- ïax er vorige week in de uitwedstrijd ;gen dc kampioen van de afdeling Utrecht te winnen met 8—5 en nu Clim. op eigen veld de ploeg uit Harmeien moe bekampen, ging het met 6—5 ten ond< Dit betekent dus, dat het tweetal elka nogmaals zal ontmoeten Het twaalftal dat dan wint speelt in de volgende com petitie in de hoofdklasse centrum Cli max heeft aan een gelijkspel al voldoende EEN VLUGGE START van Leiden, een pittige eindspurt van de bollen- Duinstreek en daar tussenin een „wedstrijd van matig, tot slecht voetbal: ziedaar een karakterisering van de voetbalmatch die zaterdag middag op het sportveld van Rijnsburg tussen beide bovengenoemde ploegen werd gespeeld in het kader van de regionale wedstrijden die de KNVB-Leiden deze maand organiseerde. Neen, het waarlijk geen hartverwar mende wedstrijd, die de top-amateur- voetballers uit het gebied tussen Katwijk- Leiden-Hillegom ten beste geven. Vooral de voorhoede vertoonde een opvallend gebrek aan stootkracht. De op pa- er zo gevaarlijke linkerwing Heemskerk -Molenaar, die in Sassenheim samen met Van der Oever zeven maal de roos trof. erd volkomen door de forse Leidse ach terhoede in bedwang gehouden. Tekenend in dit verband, dat het de bedrijvige Quick Boysspeler Fl. van Duin (rechts half!) moest zijn. die kort voor tijd de eer •edde. Spii Aandewiel (Quick Boys) was wel wat minder dan we van hem gewend zijn, doch nog altijd goed genoeg om hem als de beste verdedediger van het veld te be titelen. Naast deze rustige figuur vielen de backs wat uit de toon. Daarbij moet ech ter opgemerkt wordt, dat de belde kant- halfs wat teveel aandacht besteedden aan hun stuwende taak. waardoor de verde diging vaak tegen een nummerieke meer derheid moest optorneen. GOED BEGIN Het begin was nog zo gek niet. De in geel shirt en zwarte broek geklede „om- trekers" trapten tegen de wind ln af, naar onmiddellijk namen de Leidenaars de bal over en ze stelden al meteen dui delijk. dat na de nederlaag tegen de Rijn streek en de winst van deze tegenstan ders tegen diezelfde ploeg, moe6t worden gevold door een nieuew nederlaag. Ondanks de vrij sterke wind name gelzwarten het initiatief weer over 10 minuten gaf linksbuiten C. Heemskerk (RBB) een keurig hakje naar midvoor Van der Oever (Q.B.), die de bal hard schoot en keeper Keereweer (Roodenb.) kon slechts ten koste van een cornei corner een doelpunt voorkomen. Op de door Van der Oever goed genomen hoek schop greep Keereweer wis. maar geluk kig voor hem kwam de bal niet bij tegenstander. Het wilde niet erg vloten in de geel- wairte voorhoede. Door het wat trage doorgeven kon de geroutineerde Leidse achterhoede, met spil Van Kampen (LFC) het hoofd, telkenmale Ingrijpen, zo niet door het overnemen van de bal. dan toch altijd nog noor een geraffineerde hantering van de buitenspelval t was vooral linksbuiten C. Heems kerk, die in zijn club altijd sneller wordt gelanceerd, voor wie keer op keer het fluitje snerpte. Door het gebrek aan snel heid ontbrak ook het verrassingselement de geelzwarte voorhoede en aangezien ook de Leidse voorwaarts» overschot gaven, werd het Onder zeer grote belangstelling hadden zaterdag in de zweminrichting „De Does" te Leiderdorp internationale zwem- en waterpolo wedstrijden plaats. waaraan werd deelgenomen door: Schwimm-Verein Blau Weiss, Bochem 1896, de Leidse zwem- en polovereniging De Sleutelstad en Leidse zwem- en polovereniging De Zyl. Na een opmars der deelnemende ploegen en het spelen van de volksliede ren sprak de heer P. Erades een wel komstwoord. De uitslagen zijn a)6 volgt: 100 m. schoolslag dames: 1. S. va.n Es (SI ©tad) 1.33 9; 2. Frl. König (BI. W.) 1.37.2; 3. A, Erades (Sl.©tad) 1.38.8. 100 m. schoolslag heren: 1. A. Kapaan (Sl.st-ad) 1.17.6; 2. W. van Zijl (Sl.etad) 1.17.9; 3. Peter Kunze (BI W.j 1.18.4. 100 m. rugslag dames: 1. Frl. Weissgu' (BI. W.) 1,23.2; 2. R. Duffels (Sl.etad) 1.26.3 3. E Bekkering (Sl.etad) 1.36.1 100 m. rug6lag heren: 1. Kurt Dieting (BI. W.) 1.21.4; 2. W. van Zijl (Slsitad) 1.27.1; 3. J. Kaniter (Sl.etad) 1.31.7. 100 m. vrije slag dames' 1. Frau Sohol- ven (BI. W. 1.11.2; 2. J. Erades (Sl.etad) 1.21.0; 3. G. Binnenkamp (SI ©tad) 1.34.5 100 m vrije slag heren: 1. K. D Rüdiger (BI. W 1.03.5; 2. Fr. Thyesen (SI ©tad) 1.07.5; 3. J. Bekkering (Sl.etad) 1.12 5 4 x 50 m. estafette dames: 1. Sleutel stad I 2.47.6; 2. Blau Weiss 2.49.5; 3 Sleu telstad II 2.59.4. 4 x 100 m. vrije ©lag dames: 1 Blau Weiss 4.38.44; 2. Sleutelstad 4.516. 12 x 50 m. vrije slag estafette gemengde ploegen; 1. Blau Weiss 6.41.3; 2 Sleutel stad 6.43.8 SleutelstadDe Zijl (dames): 3—0 Een geanimeerd partijtje waterpolo, Zwart Wit door Humeri uit bekerstrijd gezet Ook voor Zwart Wit strijd ten einde. Het ging overigens za terdag niet met ere. Tegen de bekende derde klasser uit het district west I. Hui- werd een fikse 51 nederlaag gele den. Daarmee plaatste de ploeg van in ternational Bout zich in de halve finale Voetbaltechnisch speelden de Rotterdam zeker niet slecht, maar men profi teerde niet van het windvoordeel en gaf de thuisclub na rust te veel kans om rake schoten af te vuren. Overigens betekende de zege zen dubbele winst. Men kwam een stapje verder in de bekerstrijd, maar bovendi. toonde men aan, dat men zeer beslist ni onderdoet voor de tweede klassers i de beker- het andere district. Men heeft er lang op gevlast dit eens duidelijk te tonen Zwart Wit is het slachtoffer geworden in de dui nen langs het IJsselmeer. Oranje Nassau uit Sneek is doorgedron gen tot de kwart-finales. Niet echter door een te verwachten overwinning op VVS Deze club werd reeds in februari van dit jaar voor de bekerwedstrijd uitgescha keld door Workum, dat vorige week dooi ON werd verslagen Men is bij de KNVB dus wel bij de tijd en we kunnen nie anders hopen, dan dat de bekerstrij» maar gauw tot het verleden hehoort Di En da waarin Sleutelstad zich sterker toonde. Bijna direct na de aanvang schoot ELly Stouten goed in: 10. Ondanks goede De Zijl-aanvallen bleef de ©tand tot' rust on gewijzigd. Ook in de tweede helft bleek Sleutelstad iets gevaarlijker. Rie Duffels bracht met twee doelpunten de ©tand op 3—0. Sleutelstad IBlau Weiss: 32 Een forse maar eerlijke kamp met een goede overwinning voor onze stadgenoten Blau Weiss begon heel goed en spoedig bracht Rüdiger de stand op 01, waarna Brend deze tot 02 wist te Vergroten Gelukkig kon Sleutelstad zich heretellen en nadat een Blau Weies-©peler na; kant was verwezen, ko-n C Hooidonk de achtersta n/1 verkleinen: 12. Na rust werden door ©lecht plaatsen vele kansen gemist maar eindelijk ©laag- de J. Dool erin, gelijk te maken: 2—2 Beide doelen kwamen nog vele malen gevaar, totdat J. Dool de eindetand op 32 bracht. D.K.R.Sleutelstad: 33 Een wedstrijd om spoedig te vergeten Direct nam Sleutelstad door W. van Zijl de leiding: 01. maar even vlug werd de stand gelijk: 11. Na rust brachten lat en palen D.K R vele malen redding, totdat J. Dool voor 21 kon zorgen. Door een klein iekkingsfoutje kon de thuisclub gelijk maken, 22. waarna Van Zijl nogmaals wist te doelpunten 32. Ondanks goed verdedigen kwam vlak voor het eind» toch de gelijkmaker: 33. Blauwe BeugelL. W. V.01 Zowel voor als na rust waren de Leidse Watervrieoden sterker maar z'J w niet tot doelpunten te komen. Alleen vlak voor het einde kon P. Dool met een go»*d schot L.W.V. de overwinning bezorgen 0—1. Zwemmen Lange baan-wedstrijden in Leeuwarden In het Harinxma-kanaal bij Leeuwar den zijn zaterdag nationale langebi zwemwedstrijden gehouden. Bij de 3 km dames werd Hennie der Velde, die vorige week in Tiel de zege op de 2 km had behaald, verslagen door twee zwemsters van Naarden, Adrie l.asterie en Marian Heemskerk. Bij de heren werd And ré Hermsen weer onbe dreigd eerste voor Coos de Jong. Leiden op het t de bollen/duinstreek e Foto N. van der Ho Leidse mars trol 500 wandelaars Door de wandelkring Leiden en streken, in samenwerking met de wa sportvereniging De Stalen Band, zaterdag een wandeltocht gehonden bate van de Mytylstlchting. Mede dank zij het fraaie weer wat de kantine van de Hollandse Construi werkplaatsen een gezellige drukte. minder dan 500 deelnemers gingen ol wekt van start, om om half vijf aar] Haagweg te worden opgewacht door] Leidse jeugdorkest Den Burcht. Deelnemende groepen waren: Sp (Leiderdorp) twee groepen; DVO (H gom) twee groepen; Hyacintha (No wijk). Vlug en Kwiek (Hazerewoi Holiandia (Alphen aan den Rijn) i groepen, 't Zwaantje (Hazerswoi Zwieten (Zoeterwoude) twee groe voetbalintelligentie blijk Flora Vendel (Leiden). OVP (Sas. een saaie vertoning op heim). De ZoIenslijter6 (Noordwijk). 0 iddenveld. OVERWICHT Na 25 minuten spelen kregen de wit- hemdige Leidenaars een behoorliik veld- irwicht, hetgeen ze 5 minuien later iten uit te drukken met een 15-meter doelpunt van midvoor H. Sira (LFC). In de 35ste minuut werd het bijna 02. toen keeper De Vries (TL) een stuitende bal linksbinnen D. Sira (LFC) verkeerd beoordeelde. Tot zijn opluchting zag de achteromkijkende goalie het leder via de het doel 'huppelen, chalance hoogtij bleef vieren, kwam men door een wat enthousiaster spel in de laatste fase voor de rust toch nog tot eni- De technisch wel be kwame. dooh zelfzuchtige Nederstigt. schoof nu een swel goed door naar links buiten C. Heemskerk. Diens voorzet werd door midvoor Van der Oever goed afge werkt. doch scheidsrechter Filippo Leiden gaf buitenspel. In de 41ste minuut kreeg C. Heemskerk doro een fel sprintje een kansje, doch zijn diagonaal schot belandde in het zij net. Op de rechterflank toonde rechtsbui ten Veltenaar (Warmunda) door hopeloos geknoei, dat hij in dit ..selecte" gezel schap nog niet helemaal mee kan komen ONTNUCHTEREND In de 5de minuut na rust belandde reohtebinnen W. van Kampen (LFC) een hoge vreugde sprong enigszins c nuchterd weer op de begane grond, toen hij zag. dat zijn flauw kopballetje ln het lege doel De Vries was reeds geslagen tegengehouden werd door de wind Aandewiel nog juist de geledenheid had met een forse beenzwaai ruimte te ken. In de 13de minuut raakte de defensie van de Bollenstreek-Rijnstreek volkomen gedesorganiseerd door de lustige combi naties van de Leidse voorwaartsen. Het was wederom midvoor H. Sira. die uitste kend in de uiteengerafelde achterhoed' wist te penetreren en van dichtbij 0—: scoorde. Het misnoegde publiek begon zich wa te roeren en zowaar kwam er wat mee: vuur in de geelzwarte gelederen .In de 23ste minuut gaf iinksbinen Molenaai (TL) in een kritieke situatie voor he Leidse doel goed door aan midvoor Van der Oever, doch deze knalde huizenhoog over. Door een goede omhaal van Heems kerk kreeg Molenaar de kans het beter Ie doen Hij richtte weliswaar meters lager, maar dat was nog altijd te hoog Eerst 7 minuten voor het einde kreeg keeper Keereweer (Roodenb.) het echt moeilijk bij een hoog schot van Van de Oever, maar ook nu bleek de forse Lei denaar uit het goede keepershout te zlin gesneden. Een minuut later had scheid» Nat. School (Leiden), De Flierefluii (Leiden) en de Marthastichting( Alp! den Rijn). BI. Wit kampioen in het Noorden In de noordelijke derde klas van k zaterdagvoetbal heeft 't er lange tijd t! si uitgezien, dat Oranje Nassau uit Groi^ gen de titel zou gaan behalen. In de U ste wedstrijden beging deze debut d echter misstappen, waarvan het dit j e jubilerende Blauw Wit '34 profiteerde S Oranje Nassau op de streep te klopj Een vooraanstaande rol i<n de et d om de eerete plaatsen hebben ook Hail n mase Boys, Heeg en ONS (Sneek) speeld maar een iets te grote wissel* ligiheid verhinderde voor deze clubs serieuze aanspraak op het kampioensd Leeuwarder Zwaluwen moest dit s< met een voor haar doen bescheiden plaats genoegen nemen. Klazienave de tweede debutant VVT kwamen n: grootse daden, Aan de staart hebben A en Drenfhina èen zenuwslopende st gevoerd tegen de degradatie. De laa competitiewedstrijd van beide ohibs m de beslissing brengen. Klaaienaveen loor deze van VVT en ACV boekte verrassende zege op de Zwaluwen Leeuwarden-, waarmede het Drenithina bezegeld wa6. BI. Wit '34 18—26 Or. Nassau 1825 Hark. Boys 18—21 Heeg 18—21 ONS 18—20 Leeuw. Zw. 18 Klaz.veen VVT ACV Drenthina rechter Filippo een moeilijke besli6sii te nemen, toen C. Heemskerk en twi Leidenaars vrijwel op de Leidse doellö over elkaar rolden. Hij deed de wijst} maar o.i. niet de rechtvaardigste kei) tussen Vrije schop vóór of penalty tégq Leiden en nam eerstgenoemde. De laatste minuten toog alles wa zwart droeg naar voren, hetgeen v de scrimmages voor Keereweers heilll dom tengevolge had. Uit een daarvE daagde rechtshalf Van Duin (Q B.) met bal aan zijn schoenen gekleefd voor Leidse goalie op en scoorde bij het sche den van de markt op beheerste wijze. Kort daarop floot scheidsrechter Filil po voor de laatste maal. Quick Boy§ Zwart Wit Spijkenisse VVGZ Woudrleherr Noord wtik NSW SHO Excelsior P De Zwerver Zuidland Gr Lindt TOGR Aalburg SVOW VWS Katwijk IS 11 6 1 28 54—25 2 26 50—25 2 26 +2—24 6 20 57—47 7 20 37—32 18 12 18 12 18 10 2 28 51—23 3 27 43—26 5 23 34—24 5 21 39—27 2 8 18 23—29 2 9 16 32—41 5 9 13 36—44 2 11 12 27—35 2 11 12 31—19 2 12 10 26—14 14 3 3 31 2 10 18 48—57 3 10 17 34—46 4 10 16 48—5! 0 12 16 49—59 3 11 15 38—47 2 14 10 33—75 klas B: 18 15 18 13 2 1 32 67- SV '35 SVGT Leiden MFB Dc Zw. TSB A8WH Roda Boy6 WE wtjk °XS SI eeu wijk Spirit Wield recht RCV 18 8 5 5 21 9 16 27— 9 14 40- 10 14 36- 18 6 3 9 18 9 4 5 6 6 18 36—45 3 8 17 51—44 3 8 17 45—54 2 11 12 36—55 4e klas Zuid: 20 13 2 5 26 82—58 3 7 20 64—47 6 5 22 51—37 3 8 21 43—47 4 8 20 48—52 4 10 16 64—64 2 lil 16 49—73 4 12 12 41—67 2 16 4 30—98

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 6