Rhodos getuigt li de kracht der van nog ridders Jolianniters1050-1909-1959 -prinses Beatrix erecommandeur van de Orde van St.-Jan l'ltflifiT Reuzenkrab als een spin Mysterieuze verdrinking in Beilervaart VERONTRUSTEND TEKORT AAN POLITIEMANNEN N.V.V. zal kritisch maar toch ook loyaal zijn Christen-onderofficieren zijn ir. Staf dankbaar Boricki nam 't recht in eigen hand Prof. Oud bepleit contact universiteit-gemeenten DONDERDAG 18 JUNI 1959 Inei afsi G (Van een onzer redacteuren) PLECHTIG zal morgenmiddag prinses Beatrix in tegenwoordigheid van haar ouders worden geïnstalleerd als erecomdandeur van de Irde van St. Jan. Zij treedt daarmede toe tot de orde van Nederlandse bellieden, die „in oprechtheid des harten het Christelijke geloof, opgevat l reformatorische zin, belijden en uit liefde tot Christus met woord en Ilpad daarvan willen getuigen". Het doel van de orde is hulp te verlenen Bn zieken, gewonden, zwakken en hulpbehoevenden en mede te werken an maatregelen waardoor menselijk lijden kan worden voorkomen en „Jrzacht. ««hei oorsprong van de Orde van St. Jan de Johanniterorde of de Milites *kahospitales S. Johannes Hierosolymitam, ;n fcie omstreeks 1050 ontstond uit het emTospitaalwerk te Jeruzalem voor de elwesterse pelgrims. In de twaalfde eeuw werd het een orde van geestelijke rid- rzijds streden voor het be houd van het Heilige Land, anderzijds ,esde verzorging van zieken en gewonden ,rnyP zich namen. von 1187 echter werden de ridders, die naaPaar hun beschermheilige Johannes de Doper, Johanmters genoemd werden, aeMdoor de verovering van Jeruzalem door or(Saladijn verdreven. Zij trokken naar eijAkka, later naar Ptolemaïs en ten slotte e ifiaar Cyprus. Hier bleef de orde acht- de (tien jaar, maar in 1205 wisten de rid- ur Iders vaste voet op Rhodos te krijgen. ontiHier, op het kruispunt van de zee- nuifvegen tussen Klein-Azië en Europa, ifd«|bouwden zij zich een hechte burcht, enween enorm ziekenhuis en verscheidene en-fcerken. ingt 1523 moesten de ridders ook hier het veld ruimen voor de Turken, maar hun j^j^rootste bouwwerken bleven bestaan. P3 Burcht n het hart van de drukke stad verstilt .plotseling het leven in de smalle stra len rond het hospitaal van St. Jan, dat machtig oprijst als een burcht. Een Jbredc poort geeft toegang tot een rui me binnenhof, vanwaar een brede trap pp'naar de gaanderijen en de ziekenzaal ■«jfcidt. eze lange hoge ruimte heeft om de Oipaar meter een diepe nis, waardoor in en«iet midden de temperatuur vrij con- tstant kon blijven, daar de bouwtrant tenjde zomerse hitte en de winterse koude 'enigszins buiten hield. iGechts van het hospitaal leidt een smalle straat naar het kasteel en boven de Jnware deuren fonkelen nog de met jgoud belegde blazoenen der ridders, v hier onderdak vonden. Brede bo- overspannen de smalle straat, waar n verkeer door raast, maar waar ischien een kind op een drempel ipeelt of een oud vrouwtje de voorbij- asiiganger met een vriendelijk woord een :ti«takje geurig kruid schenkt. ant in die koele schaduw staan overal motten met planten, die in overdadige "Myveelde groeien en soms opranken met ®k^blauwe of rode bloemen. Lane 1-'dders van St. Jan drukten hun stem- ne^pel op geheel het eiland. In lalysos stichtten zij een kerk, vlak bij de res- ten van de vroegere tempel voor ^.Athena. Op de muur werd het kruis "van de orde aangebracht. Hetzelfde rnegen (1196); later volgde Utrecht (1252). In de 16de eeuw werd de orde alleen voor protestanten opengesteld. De grote bloeiperiode was in de dagen toen Johan Maurits van Nassau (de Braziliaan) commandeur was. Later ressorteerde Nederland onder de Balije van Brandenburg, maar in 1810 werd de orde opgeheven. In 1852 echter kwam de orde terug als Koninklijke Pruisische Johanniterorde. In ons land echter duurde het tot 1909 eer de oude orde. nu als Orde van St. Jan. terugkwam. Prins Hendrik was de stichter en als oprichtingsdatum werd vastgesteld de 30ste april 1909, de ge boortedag van prinses Juliana. Koningin Wilhelmina is erelid van de Orde van St. Jan, prins Bernhard land commandeur. De installatie van prin ses Beatrix als ere-commandeur zal de bekroning zijn van het gouden feest der orde. 159,75 Zeer modern, zeer chic, zeer sterk doublé dameshorloge. Zes modieuze asymmetrische modellen! De kerk van de ridders van St.- Jan te Ialyos op Rhodos. Op de muur is het kruis van de orde aangebracht. Op de voorgrond de resten van de oude Athena- tempel. Paulus Aan de andere zijde van bet eiland, op de oostkust, bouwden de ridders bij Lindos een vesting, die uitziet op de stille baai, die rimpelloos achter de beschermende landtongen ligt en waar Paulus op zijn laatste tocht van Azie een nacht verbleef. Een klein wit kerk je is nu op die plaats gebouwd. Het was niet voor niets, dat de ridders het eiland versterkten. De Turken, slechts een paar mijlen van Rhodos verwijderd, wilden niets liever dan de ridders van dit strategische punt ver drijven. In 1480 waagden zij de eerste aanval, maar de ridders mét de bewo ners van Rhodos sloegen de vijand af. Pas veertig jaar later, toen sultan So- leiman met driehonderd schepen be wapend met kanonnen het eiland kwam bestoken, moesten de ridders voor de overmacht wijken. Zij kregen twaalf dagen om te vertrekken en zo voer op 1 januari 1523 een grote vloot uit om een nieuw tehuis voor de ridders te zoeken. Met hen gingen vierduizend bewoners van Rhodos, die de verban ning boven het Turkse juk verkozen. In Malta vonden de ridders nieuwe mogelijkheden. Sindsdien spreekt men van de Malthezer ridders. 19) In elke familie kan het voorko men. dat de ene tak nakomelingen heeft van bijzonder klein formaat en dat de leden van een andere tak daar entegen erg lang zijn uitgevallen. Het is dan ook werkelijk geen uitzonde ring de kleine oom voor wie de oude recruteringsvooraehriften on overkomelijke beletselen voor een eervolle diensttijd zouden hebben op geleverd dapper te zien voortstap pen naast zijn neefje, dat de één meter-negentig met enkele centimeters royaal overschrijdt. Maar ons voorstellingsvermogen zou toch wel totaal uit zijn voegen worden gelicht, wanneer we van de veronderstel ling uitgingen, dat het neefje niet een halve meter, maar 5 kilometer langer was dan zijn oom. Dat is in de menselijke ver houdingen volkomen onzinnig en on denkbaar. In het dierenrijk kunnen dergelijke buiten sporige verhoudingen zich wél voor doen, al voegen we hier rondborstig aan toe, dat de familieverhoudingen daar wel een tikkeltje anders liggen dan bij oom en neef. U kent natuurlijk dat kleine kreeft- je. dat door bezitters van een aqua rium begeerd wordt als voedsel voor de vissen en dat door ons lompweg met de populaire naam ..watervlo' wordt aangeduid. Deze daphnia's, waarvan er vele soorten bestaan, zijn de kleinste kreeftjes die wij kennen en een millimeter is dan ook een vrij grove maat om him lengte in uit te drukken. Een verschrikkelijk vèr fa milielid van deze kreeftengroep is de Reuzenkrab, die op de bodem van de zeeèn rond Japan voorkomt en naar zijn ontdekker ook wel Kampfers- krab wordt genoemd. Dit dier is van werkelijk griezelige afmetingen, want de normale exemplaren kunnen uit groeien tot een lengte die, van teen tot teen gemeten, de vier meter bena dert. Onder deze reuzen zijn ook nog exemplaren die wat beter uit de kluiten zijn gewassen en met hun ter kunnen om hebben we toch wel de allergrootsten te De Rcuzenkrab- ben hebben een spinachtig voorko- TOCH IS HET ZO! zjj met hun gewel dig lange poten over de zeebodem lopen of tussen wieren en rotsen rondscharrelen, Is de eerste indruk van de oppervlak kige toeschouwer, dat hjj met een spin te maken heeft. Een spin uit een verschrikkelijke nachtmerrie. Desondanks 16 het een echte krab. die zo'n duizendmaal groter is dan 'ijn verre neef, de daphnia. Sprekend over kreeften, moeten we ook nog iets vertellen van de boom klimmers onder deze dieren. Daarover een volgende keer. RADIOREPORTAGE VAN INSTALLATIE Over de zender Hilversum 1 zal morgen middag tussen 14.5516 uur een recht streekse reportage worden uitgezonden van de installatie van prinses Beatrix als erecommandeur van de Johanniter Orde in Nederland. De 41-jarige handelaar H. M. uit Annen Is zoals we gisteren reeds hebben medegedeeld gearresteerd en voor de officier van justitie in Assen geleid. M. wordt ervan verdacht de 67-jarige koop man C. Meerink uit Blokzijl te hebben vermoord, wiens stoffelijke resten onlangs in de Beilervaart zijn gevonden. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat M. voor het laatst met Meerink in contact is geweest. Hij moet met hem een af spraak hebben gehad in Smilde. Op de bewuste avond van de moord zou hij Meerink per auto weer naar Blokzijl bren gen. Maar hij reed in noordelijke richting ting langs de Drentse Hoofdvaart de ver keerde kant op. De bromfiets van Mee rink was in de auto geladen. Onderweg iel de bromfiets op straat. Zes jongelui hoorden dit en kwamen op het lawaai af. Zij hebben de bromfiets weer in de laad bak van de auto gezet en Meerink. die bij de auto rondscharrelde, geholpen met het instappen. Tijdens het verhoor heeft M. beweerd zich niets meer van dit alles te herinne ren. Maar merkwaardig i6, dat de autc later zander Meerink is teruggereden naar het café, waar het eerste contact tussen de mannen plaats had. Bij dit café heeft M. de bromfiets geplaatst. Het onderzoek heeft verder uitgewezen, dat de zakken van Meerinks kostuum bin nenstebuiten waren gekeerd. Vast 6taat ook, dat Meerink verleden week een groot bedrag, ongeveer 800, heeft vangen. M. beweert echter van dit alles niets af te weten en blijft ontkennen Vredestein De N V. Rubberfabriek Vredestein zal 14 (v.j. 12) procent dividend voorstellen- De N.V. Nederlandsch-Amerikaansche Autobandenfabriek Vredestein zal 12 (12) procent dividend voorstellen. Politie wil ook in de welvaart delen Het is een zaak van recht en billijkheid, dat de grotere welvaart, die inmiddels weer in Nederland is verkregen, ook aan de ambtenaren ten goede komt. Deze mening is de Bond van christe lijke politieambtenaren toegedaan. Niet alleen sprak zich gisteren, op de eerste dag van het congres van die bond in Delft voorzitter D. Rook zich in die zin uit, ook van de zijde der afgevaardigden naar dit congres kwam het verlangen naar het eerlijk delen in dc gestegen wel vaart tot uiting. De bondsvoorzitter vond dat de rege ring als zij een vrijere loonvorming invoert bij het salarisbeleid voor haar eigen ambtenaren eindelijk eens mee kening zal moeten houden met de aa ambtelijke dienst verbonden eigen pecten. De heer Rook hekelde voorts het feit dat de regering bij het politie-overleg (dat binnenkort officieel geregeld wordt) weinig aandacht schenkt aan de door de organisatievertegenwoordiging naar vc gebrachte argumentatie en dikwijls al standpunt heeft ingenomen voordat de betreffende zaak in het overleg komt Ook vond hij het te betreuren dat de in het overleg verkregen overeenstemi niet altijd wordt gerealiseerd, getuige de treurige gang van zaken rond de ver nieuwing van het Verplaatsingskostenbe- Zondagsarbeid mede arbeid (Van onze sociaal-economische redactie) Er dreigt een verontrustend tekort aan politieambtenaren. Terwijl het verkeer in omvang toeneemt, wordt het aantal vaca tures bij rijks- en gemeentepolitie steeds groter. Er komen steeds minder sollici tanten, en de vlucht irit de politiedienst neemt toe. Dit heeft de voorzitter van de Bond van christelijke politieambtenaren, de heer D. Rook uit Amsterdam, gisteren gezegd op het jaarlijkse congres van die bond in Delft. Drie verschijnselen, die dat tekort mede in de hand werken, kwamen op dit gres in de Stads Doelen tot uiting: 1. De onregelmatigheid van het politie werk is nog steeds niet werkelijk ge compenseerd in de salariëring, die op- zichzelf al mede-oorzaak van he kort is. 2. De langzame promotiegang bij de po litie wordt een steeds brandender vraagstuk, waaraan nog lang niet ge noeg wordt gedaan. 3. De politieambtenaren moeten steeds vaker op zondag werken, waarbij zelfs de kerkgang nogal eens in het gedrang komt. Bondsvoorzitter Rook zei dat er werke lijk iets zal moeten gebeuren om steeds benauwender wordende tekort politiepersoneel zo spoedig mogelijk tot het verleden te doen gaan behoren. De bondsvoorzitter adviseerde de o heid de drie genoemde klachten we; werken, opdat er meer animo voor politiewerk zal ontstaan. Breng het gerief van de onregelmatige werkuren op zodanige wijze in de salariëring tot uit drukking. dat van een werkelijke (en niet. zoals thans, van een veronderstelde) compensatie kan worden gesproken, advi- Ook het derde punt, de zondagsarbeid. kreeg uitvoerig de aandacht zo wel van de bondsvoorzitter, als van de afgevaar digden naar dit congres. Steeds meer openbare gebeurtenissen vinden op zondag plaats, zei de heer Rook, en het voorschrift, dat de vrije dag, tenminste zeventien keer in een jaar op ondag moet vallen, komt daardoor in hoge mate in het gedrang. Vele politiemannen komen zelfs aan dit linimum-aantal niet meer toe. Dubbel ergerlijk is het dan, aldus de bondsvoor- r, wanneer aanzienlijk meer politie- aen in dienst worden geroepen (zo als voorkomt) dan noodzakelijk is te ach- roor het politietoezicht bij op zondag plaats vindende sportwedstrijden of an dere manifestaties. De ministers van justitie en binnenland se zaken zullen hebben toe te zien op de nauwkeurige handhaving van de voor schriften, die op het verrichten van zon dagsdienst betrekking hebben, aldus de heer Rook. Er zijn is maar een In speciale VRAAG geschenk verpakking CLovely „Constructieve lijn ontbreekt XJET N.V.V. zal de nieuwe regering I de sociale wetgeving vraagt volgens het lovaal tegemoet treden. Wel zal °-m- afschaffing van de bestaan- het vakverbond zijn kritische instel ling verscherpen. Het acht zich daar toe verplicht door het ontbreken van een duidelijk constructieve lijn ii regeringsverklaring. Deze visie van het N.V.V.-verbonds- bestuur wordt gegeven in een aai voorzitter van de raad van ministers gericht adres. De regeringsverklaring, aldus 't adres, bevat naar het oordeel van het N.V.V onvoldoende garantie voor de voortzet ting van het naoorlogse, in het algemeen sooiaal verantwoorde, beleid. Zo zullen maatregelen tot verhoging vooraf van huren en melkprijs bij het N.V.V. „op ernstige bezwaren stuiten. Het inslaan van een liberale koers houdt ernstige ge- Het N.V.V. is voorts van mening dat een fiscale stimulering van de investerin gen op dit moment conjuncturele geva ren inhoudt en derhalve moet worden af gewezen. Coördinatie van overheidsin vesteringen (dat in het verleden reeds werd gemist en toen een autonome, con junctureel verstorende invloed werd uit geoefend) kan worden gerealiseerd door de opstelling van een jaarlijks centraal plan van overheidsinvesteringen, dat de goedkeuring van het parlement behoeft. Ontwikkelingsplannen voor probleem gebieden dienen op lange termijn te wor den opgesteld en ook is het N.V.V. van mening dat de S.E.R. een onderzoek naar de invloed van verticale prijsbinding op de verstarring van de concurrentie moet worden opgedragen. Ernstig zal het verbondsbestuur zien verzetten indien interpretatie van de re geringsverklaring leidt tot de conclusie, dat met een verwerking van de huurbij- siag 1957 of met een begin van de ar beidstijdverkorting de beschikbare ruim- voor verbetering van loon- en arbeids- jorwaarden is opgevuld. Volstrekt geen vertrouwen heeft het N.V.V. In de stelling dat de sociale wo ningbouw bij particuliere ondernemers in goede handen is. De minst draagkrach- tigen zullen het slachtoffer worden van de aangekondigde liberalisatie op het terrein van bouwen, vestiging en huur, zo formuleert het verbondsbestuur zijn Grotere efficiency in de uitvoering van TN UTRECHT is vanmorgen de twee- daagse algemene vergadering van de Nationale christen-onderofficieren- vereniging en van de Christelijke so ciale onderofficierenvereniging be gonnen. De voorzitter van de N.C.O.O.V.. de heer Chr. Holtrop. uitte in zijn jaar- rede de dank van de vereniging voor de bijzondere belangstelling die de af getreden minister van oorlog, ir. C. Staf, aan de dag heeft gelegd voor het welzijn van het beroepspersoneel be neden de rang van tweede luitenant De heer Holtrop herinnerde ook aan de maatregelen die minister Staf heeft ge troffen met betrekking tot het verrich ten van niet onvermijdelijke zondagsdien sten en aan zijn voortdurend streven het vloeken in de krijgsmacht tegen te gaan. De heer Holtrop noemde het op 1 ok tober in werking getreden nieuwe bevor deringsvoorschrift landmacht in verschil lende opzichten een verbetering. Voor de militaire ambtenaren beneden de rang van tweede luitenant is echter een bittere teleurstelling, z< de heer Holtrop, dat hun geen en andere groepen rijkspersoneel per 1 april 1958 wel een salarisverbeteringg is toegekend. Hij voegde hieraan toe, dat het ontmoedi gend was te moeten vernemen, dat de regering bij de militaire ambtenaren geen achterstand aanwezig achtte. De in het centraal overleg militaire ambtenaren, samenwerkende bonden hebben zich op 3 juni met een rekest tot de minister van defensie gewend. De heer Holtrop sprak de hoop uit. dat de minister ontvankelijk zal zijn voor hetgeen de organisaties naar voren heb ben gebracht, zodat het bestaande ge voel van onbehagen kan worden wegge nomen en de noodzakelijke verbetering der salarissen alsnog met terugwerken de kracht tot stand zal komen. de loongrenzen, die de verzekeringsplicht van bepaalde inkomensgroepen beperken eu financiering van de algemene kinder bijslagverzekering uit algemene midde- Het verbond acht het voorts wenselijk, het maatschappelijk werk als een afzon derlijke afdeling onder een staatssecreta ris in het departement van sociale zaken Op korte termijn dient er verder een wettelijke voorziening tot stand te ko men, die in het geldend recht ruimte schept voor de werkstaking, waartoe be sloten kan worden door een vereniging an werknemers. Deze werkstaking mag iet in strijd zijn met een c.a.o. Het verbondsbestuur spreekt ook van »n sterk afwijzende houding tegenover plannen tot overdracht van staatsbezit aan particulieren in de vorm van waar depapieren en eindigt het adres met bet uitspreken van het vertrouwen, dat de raad van ministers ernstig rekening zal houden met de opvattingen en oordelen het N.V.V. In Annecy, de hoofdstad van het Franse departement Haute Savoie, is gisteren het proces begonnen tegen Boris Boricki, een bijna zeventig jarige in de Oekraine geboren „pa triarch" van een joodse familie, die ervan wordt beschuldigd zijn schoon zoon, Jean Galland, een voormalige slagersjongen, te hebben gedood. Boricki achtte deze verantwoordelijk voor de dood van zijn dochter Frida. Zij stierf, nadat zij ernstige brandwonden had opgelopen door de ontploffing van een gasfles, zonder dat Galland, die op dat ogenblik dronken was, zelfs een po ging deed haar te hulp te komen Een rechtbank had hem vrijgesproken. Op de openbare zitting verklaarde Bo ricki onder meer: „Iedere vader zou heb ben gedaan wat ik deed: een ten onrech te vrijgesproken moordenaar terechtstel len. Ik had gelijk, dat ik indertijd tegen dat huwelijk was. Het was mijn instinct van vader dat éprak. Ik wilde de toekom stige moofdenaar van mijn dochter ver hinderen de familie binnen te komen". Zijn dochter, aan wier ziekbed hij een week lang had gewaakt, had hem gezegd: .Vader, hij heeft mij gedood". „Daar geen recht werd gedaan, besloot ik zelf recht te doen. Ik sliep niet meer, ik at niet meer, overal zag ik Frida midden tussen de vlammen. Overal zag ik haar moorde naar. Ik kon niet meer leven. Ik moest hem doden" aldus Boricki. Berlijn herdacht de Oostduitse opstand Veel Westduitse en alle Westber- lijnse bedrijven en scholen hadden personeel en leerlinqen een vrije dag gegeven om de zesde verjaardag van de anti-communistische opstand in Oost-Duitsland te vieren. In Oost- Duitsland zelf is de dag genegeerd. Ongeveer zeventigduizend Westberlijners luisterden gisteren naar een toespraak van burgemeester Willy Brandt en namen later deel aan een fakkelop tocht. De viering in Berlijn werd bij gewoond door president Heuss. Burgemeester Brandt betoogde, dat de Westduitse regering zich niet moet storen aan de Oostduitse bedreigingen en haar plan om het kiescollege voor de verkiezing van een president op 1 juli in West-Berlijn moet laten ver gaderen. Aan beide zijden van de grens met Oost- Duitsland waren politieversterkingen geplaatst en in de buurt van de Bran denburger poort was een een water kanon opgesteld, om bij demonstraties langs de Russische sector van de stad onmiddellijk te kunnen ingrijpen. Uitspraak Baarle Nassau Het Internationaal Gerechtshof zal za terdag 20 juni, een om vier uur beginnende openbare zitting houden voor het voor lezen van de uitspraak in de zaak van het Belgisch-Nederlandse geding omtrent de soevereiniteit over een bepaald grensge bied. (Baarle-Nassau) Bij erepromotie in Berlijn Prof. mr. P. J. Oud heeft vandaag in de Vrije Universiteit van Berlijn, die hem het eredoctoraat in de filoso fische faculteit verleende, een rede uitgesproken, waarin hij zich niet de gelegenheid wilde laten ontgaan kele gedachten te wijden aan het zijns inziens zo noodzakelijke, maar nog niet altijd in voldoende mate bestaan de verband tussen de praktijk van het gemeentelijke bestuur en de weten schap, zoals die op universitair niveau wordt beoefend. Spreker geloofde geen betere plaats, geen beter tijdstip en geen betere gele genheid te kunnen vinden om een v pleidooi te houden voor een grotere toe nadering tussen universiteit en gemeen- De wesp gaf de doorslag ging van gemeenten reeds enkele stap pen in deze richting heeft gezet. In sa menwerking met de Unesco en met tde Public administration division van de Technical assistance administration van dc United Nations worden onderzoekin gen ingesteld en publikaties voorbereid, waarbij hoogleraren van verschillende universiteiten, gemeentelijke bestuurders en functionarissen van het I.U.L.A.-secre- tariaat nauw samenwerken", aldus prof. Oud. Nog geen besluit over aanpassing oude pensioenen Naar de mening van minister Toxopeus kunnen de uit de algemene toeslagwet voor gepensioneerden 1956 voortvloeiende toeslagen niet wetrden beschouwd lo6 van de beperking van de pensioenen bij ge lijktijdig genot van algemeen ouderdoms pensioen. Het toenmalige kabinet heeft zich immers op het standpunt gesteld, dat die beperking slechts gerechtvaardigd zou zijn, indien de op 1 januari 1957 reeds lopende pensioenen zouden warden aan gepast aan het op dat tijdstip geldende algemene salarisniveau. Of de z.g. oude pensioenen de beweging van het peil der noig toe te kennen pen sioenen ook in de toekomst diene te vol gen, is een vraag, waarop de regering than6 nog geen antwoord kan geven. Over dit vraagstuk en over de andere in het eindrapport van de staat6Commissie-Van Poelje gedane voorstellen zal de regering zich uitspreken bij de indiening van een wetsontwerp betreffende de herziening van de pensioen wetgeving. De minister hoopt dit wetsontwerp nog dit jaar in te dienen. Dit zegt hij in een nota aan de Tweede Kamer. Akkoord met Bonn blijft nog uit Het uit een Duitse bron afkomstige be richt als zou Nederland er in principe in hebben toegestemd, dat Elten en de Zelf kant weer Duits gebied zouden worden, absoluut onjuist, aldus een woordvoer- r van het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken. Natuurlijk is Neder land in de onderhandelingen met West- Duitsland wel bereid bepaalde concessies te doen, maar dan zal men van Duitse zijde hier wat tegenover moeten stellen. Zoals men weet wenst Nederland een be hoorlijke schadevergoedingsregeling en een akkoord ten aanzien van de kwestie Eems-Dollart. De Westduitse en Neder landse delegaties zijn maandag met hun besprekingen begonnen en het zal zeker nog wel even duren voor er van een al» koord aprake zou zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5