VEERSEGATDAM Esso) GAS Katwijkse vissersvloot had nogal tegenslag Den Haag verliest in alle instanties proces over vordering woonruimte ivordt nog 1200 meter langer Sleepboten brengen er 115 eenbeiclscaissons heen NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 13 JUNI 1959 Het conferentiecentrum De Baak aan Koningin Astridboulevard te Noord- w(Jk aan Zee is thans zo goed als klaar. Woensdagmiddag wordt het door de voorzitter van het Centraal Werk geversverbond geopend. Het ontwerp is van architect A C. Gathicr te Ocgstgeest. Foto N. van der Horst Vogellust vierde feest Met een gezellige en druk bezochte ver gadering in Ons Gebouw vierde de ver eniging van vogelliefhebbers „Vogellust" haar eerste lustrum. Voorzitter J. Peeters gaf een overzicht van de activiteiten de vereniging gedurende de afgelopen vijf jaren, waarin secretaris W. Baalber- gen eveneens het wel en wee van de ver eniging schetste. Hij dankte in 't bijzon der de heer J. Hoek, die van de oprich ting af in het bestuur een stimulerende rol heeft gespeeld. Een aantal fraaie kleurendia's werd ver toond, vervaardigd door de heer A. Vink. Namens de bond van vogelliefhebbers sprak de heer J Langeberg uit Boskoop, die een geschenk aanbood. Vervolgens amusementsprogramma afge perkt. Raadsagenda De gemeenteraad van Noordwijk krijgt dinsdagavond de volgende agenda af te werken: toekenning van wezengeld, ga rantie geldlening bouwfondswoningen, toepassing centraal antennesysteem bij de bouw van 40 woningwetwoningen te Noordwijk aan Zee, bezwaarschrift tegen vergunningsrecht drankwet, beroep wei gering bouwvergunning uitbreiding per ceel Oranjeweg 3, aankoop van grond aan de Duinweg, aankoop van grond aan de Zwarteweg, aankoop van schuur en grond aan de Schiestraat, ïngebruikge- vftig grond aan het Kerkhofpad, krediet voor aanleg vuilnisstortplaats, krediet voor verlichting van de Van de Mortel- straat, krediet voor verlichting van weg wijzers, krediet voor herstel van gras- véld bij de openbare lagere school, aan vallend krediet voor opmetingen en kar tering van het golfterrein en een gedeel te, van de staatsbossen, instelling van een weekmarkt, wijziging van de ge meenschappelijke regeling van de vlees keuringsdienst, vaststelling verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees, wijziging algemene politiever ordening (zo mogelijk) en begrotings wijziging. Prijzen zijn nu te hoog Krijgt Noordwijk weekmarkt Een aantal plaatselijke afdelingen-va diverse organisaties heeft zich op 22 ji nuari tot de raad gericht met het ve; zoek over te gaan tot stichting van ee weekmarkt. Na ernstig beraad en afwi ging van de belangen, die bij deze m: tcrie zijn betrokken, zijn burgemeester en wethouders tot de conclusie gekomen, dat geen zwaarwichtige redenen zich tegen de instelling van een markt ver zetten. Integendeel. De voordelen van een markt acht het college van dien aard, dat het zeer positief meent, dat de in stelling daarvan aanbeveling verdient. B. en \V. menen dat de prijzen van de con sumptiegoederen in Noordwijk over het algemeen hoger liggen dan in de omlig gende gemeenten en achten dit verschijn sel, hoewel verklaarbaar, een nadeel voor de bevolking, daar de zogenaamde sei- zoenprijzen ook gedurende de winter maanden-worden aangehouden. Het adres is afkomstig van bepaalde organisaties, die men kan zien. als repre sentanten" van de consument. Het be langrijkste argument dat in het adres naar voren komt is het financiële voor deel voor de consument. Het college kan hiermee volledig instemmen en acht dit voor de beoordeling van de, vraag of ei een markt moet komen, van doorslagge vende betekenis. Het standpunt van het college wijkt in dit opzicht af van het oordeel vi Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland In een advies geeft de K mer te kennen, dat een weekmarkt niet de meest juiste oplossing kan zijn het prijzenvraagstuk; zij adviseert de vestiging van nieuwe zaken voor de da gelijkse levensbehoeften te bevorderen, en W. achten de praktische betekenis dit middel echter op zijn minst du- s en vrezen, dat de belangen va plaatselijke middenstand daardoor in het gedrang zouden komen. Tegenover het belangrijke voordeel dat een markt de ament kan verschaffen, zou men wel licht kunnen aanvoeren dat de plaatse lijke winkeliers hiervan schade zouden ondervinden. B. en W. menen evenwel, dat men nauwelijks van enig nadeel voor Visserij golven Het heeft de Katwijk- deze week nogal tegengezeten. Het begon met de Arend Kw 7. die op de Noordzee met machincschade te kampen kreeg. Het schip moest door de logger Maria Jacoba Kw 73 in Aberdeen (Schotland) worden binnengesleept. Het zal hier worden her steld. De Hubcrtha Gerarda Kw 9 volgde. Kort na de Arend kreeg dit schip woens dag op de Noordzee machineschade. Het door de in de buurt vissende Golfstroom Kw 4 op sleeptouw genomen, eveneens naar Aberdeen. Men heeft het in deze haven dus druk met het herstellen van motoren van Katwijkse vissersvaartuigen. De harlngprljs blijft velen bezighouden. Zelfs de hoofdredactionele kolommen van verscheidene dagbladen worden nu al ge sierd met beschouwingen over de al of niet hoge haringprijs. De haringman noch reder of visserman zijn hierdoor erg charmeerd. Zij vinden al die diepgaa beschouwingen over de prijs van hun i dukt niet prettig „Kan men ook i aandacht besteden aan het kwartje, dat voor een ijsje, een croquet of een zakje fritis moet worden betaald?" zegt men in de visserijwereld zo nu en dan. Kwartje De voorzitter van de Scheveningse re dersvereniging, de heer D. den Duik, is van mening, dat een kwartje een mooie prijs is voor een groene haring. Hij is ook van mening, dat de minimumprijs, waar door de reder ongeveer de helft van de opbrengst van de haring in de detailhan del in handen krijgt, noodzakelijk is voor het in de vaart houden van de vissers vloot Een nieuwe logger kost een miljoen Visserij is wisselvallig. Al met al blijkt echter wel. dat de han delaren die haring voor 35 cent per stuk verkopen (dat zullen er echter niet zo veel zijn, in Den Haag kost een haring aan de kar schoongemaakt en met uitjes overal een kwartje) beslist over de schreef gaan Naar Rusland De Russen zijn van plan duizend ton ge fileerde kabeljauw in Engeland te kopen Zij hebben hiervoor met reders uit Huil. Grimsby en Fleetwood een contract ge tekend. Dit contract is een onderdeel van de nieuwe Engels-Russische handelsover eenkomst. Naar Groenland De Denen zijn toch weer van plan hun Groenlandvisserij nieuw leven in te bla zen. De Dana, het Deense visserijonder- zoekingsvaartuig. is naar Groenland ver trokken om de mogelijkheden voor uit breiding van de visserij aldaar te onder» zoeken. Men denkt bijv aan zalmvisserij in de Gróenlandse wateren. Geringe aanvoer visaanvoer nauwelijks dag, dat zeer vele schepen voor drukte In de haven zorgen. Nu waren er onge veer twintig kustvaartuigen binnen met een totale aanvoer van 10.000 kilo tong, 350 kisten schol en 50 kisten diversen aan boord. Het ruwe weer in het begin van deze week langs de kust en nu steeds om de Noord is de oorzaak deze schrale aanvoer Vandaag meer Voor vandaag rekent de handèl óp aanvoer. Vrijdagavond waren thuissto- mend de trawlers Haarlem IJm 9, Post boy IJm 35,'Emma Wilhelmina Kw 135, Jacoba Gezina IJm 36 en de IJm 14. De vangsten van deze schepen waren nog niet bekend. Zij zijn in elk geval niet zo groot Er bestaat een grote kans, dat een aantal van deze schapen maandag pas zal lossen. Beste prijzen De prijzen waren vrijdag vrij goed. Dat kon ook moeilijk anders bij deze schrale aanvoer. De IJm 66 sleepte er een goede besomming van ƒ6000 uit en de IJm 4 kon wel tevreden zijn met 5100. «prake gisteren in IJmuiden. Anders een I maken.. Bericht in mineur De.berichten uit de Noord zijn in mi neur gesteld Het blijft maar ruw weer, vertellen de schippers. De vangsten lopen van 150 tot 175 manden hoops per d Het merendeel bestond vrijdag uit v ting. Op 58 graden noorderbreedte had de Toronto IJm 97 blijkbaar wat meer geluk. Want dit schip meldde een trek van 60 manden hoops. De Herman IJm 2 deed hier trekken van 40 en 60 manden, bij tamelijk wat schelvis. Wel haring De haringvangsten op 59 graden derbreedte waren in elk geval goed De trawlers meldden dagvangsten van 50 tot 100 kantjes per schip De Katwijkse I Ier Francina Kw 153 gaf een dagvangst >or van 50 kantjes haring en 30 manden •rse vis. De Haarlem IJm 9 deed hier •n dagvangst van 40 kantjes haring en manden verse vis. Langs de kust is de zee weer tot beda- n gekomen De vangsten zijn aanmerke lijk verbeterd De schepen geven dag vangsten door van 100 tot 150 kilo tong 20 manden schol en wijting. De trawler Élie Cheniviere IJm 32 vertrok weer naar zee. Dure steur De kotter Tx 12 kwam vrijdag it uiden binnen met een steur van 130 kilo in boord De belangstelling voor dit vis je was groot. Het bracht 4.20 per kilo op ln totaal kreeg men er dus ƒ.546 voor Nu maar afwachten of er werkelijk kuit Kuit, waarvan men kaviaar kan deze groep kan spreken. Naar de overtuiging van het college, zal markt zelfs kunnen bijdragen verhoging van de omzet, met name van de winkeliers, wier zaken de omgeving van het marktterrein zijn gevestigd. Het ligt voorts ii bedoeling van het college de handel drijvende middenstanders te Noord wijk gelegenheid te bieden aan d( markt deel te nemen, door het in nemen van standplaatsen. Naar de mening van B en W. heeft een markt voor de gemeente slechts le betekenis, indien zij wordt gehouden te Noordwijk aan Zee gedurende het en zomerseizoen. Buiten deze tijd zal de koopkracht niet van voldoende omvang zijn om de instandhouding te rechtvaar digen. Ook is het college niet bevreesd dat een markt schade zal toebrengen aan het karakter van de badplaats. Zij zal er veeleer toe bijdragen de levendigheid van het winkelcentrum waar zij wordt gecon centreerd, te vergroten. Gezien dit alles stelt het college voor te besluiten tot instelling van een week markt voor kleinhandelswaren, te houden in het tijdvak van 1 april tot 15 septem ber op donderdag van 107 uur te Noord wijk aan Zee aan de Bomstraat en de Hoofdstraat. NOORDWIJK Geboren: Jan,zn van Y. van Rooyen G. van dei* Deyl; Marion J., dr van van der Plas en J. Schreurs; Johannes M M., zn van W. M. Kersten en M A H. Kusters; Bernardus C. J„ zn van B L. M. Schalks en M. A. M. de Wolf Margaretha P. M„ dr van L. G. van Bo hemen en M. T. Kuiper: Johanna L.. di van L. J. Hoogeveen en H. M. Roosdorp. Johannes F., zn van J- de Ridder en M. M. Heemskerk; Adrianus H.. zn van A. Steenvoorden en M. W. Brouwer. Getrouwd: J H. Visser, 25 j, en A. J- Turnhout. 19 j. Overleden: A. M. P. A. Hansen, 72 j; G. H. Zuidhoek, 51 j. Geslaagd Mej. E. Groenendijk slaagde te 's-Gra- venhage voor het diploma pedicure Weekagenda Maandag, Flora, 8 uur: vergadering Noordwijkse vereniging van postzegel verzamelaars. Dinsdag, Gemeentehuis, 8 uur: gemeen teraadsvergadering. Woensdag, „De Baak", Koningin Astridboulevard 23, 4 uur- officiële ope ning conferentie-oord van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond; Ons Ge bouw, 8 uur: vergadering Klein Avi- Vrijdag, Grote Kerk, Noordwijk-Bin- nen, 8.15 uur: samenzangprogramma on der leiding van Kees Deenik, met mede werking van Adriaan Blankenstein orgel en Lucie Berthaner sopraan HILLEGOM Uitslag verkeersexamen Ook dit jaar is in Hillegom verkeers examen gehouden. In maart het schrifte lijke waaraan 279 leerlingen vai schillende scholen deelnamen. Er werden er 17 afgewezen, zodat aan het prakti sche examen, dat werd gehouden op 27 mei jl. 262 kinderen mochten deelnemen. Aan de start verschenen er 248 van wie 23 moesten worden afgewezen. In totaal zijn 225 leerlingen geslaagd. De uitreiking van de verkeersdiplo* ma's heeft plaats gehad op 11 juni. Aan twee leerlingen, n.m. John Rus man van de St. Jozef-jongensschool en Nanny Bode van de Boaz-school, werd het diploma uitgereikt door de opper wachtmeester Van Dam van de Rijks politie, aangezien zij met nul fouten wa ren geslaagd De andere diploma's door de hoofden en onderwijzers. Na afloop werden de kinderen nog ge trakteerd op een ijsje. Spreekuur burgemeester De burgemeester houdt dinsdag geen spreekuur. De loco-burgemeester houdt maandag van 18 30 tot 19.30 spreekuur Burgerlijke stand GEBORENCatharina Maria d. van G. van der Weijden en C. M. Hoogkamer. ONDERTROUWD: E. de Vries en A Methorst; J. Imanse en B. Modder; F Rhijnsburger en A. M. van Veen; N C M. Berger en A. J. Bergman. GETROUWD: J. A. Hoogwerf en J. M Aarts; W. N. van Rooden en J. van Trigt. OVERLEDEN: A. Bennink, v., echtge note van D. J. Bóon, 83 jaar VALKENBERG Kerkdiensten Herv. Gemeente: 10 uur ds. Grolle te Utrecht. 6.30 uur dr. Snijders te Haarlem, jeugddienst. B. en W. van 's-Gravenhage hebben van zekere D., als eigenaar van een perceel, bewoond door C. J. H., dit perceel krachtens de woonruimte- wet gevorderd, zonder mede te delen te wiens bate gevorderd werd. De huurder heeft in kort geding van de president der Haagse rechtbank een verbod gevraagd deze vordering te effectueren, welke eis werd toe gewezen op grond van het ontbreken van de mededeling te wiens bate gevorderd werd. In hoger beroep heeft ook het Haagse daarbij, dat de bedoeling gerechtshof deze vordering op deze'fde grond nietig verklaard. Tegen dit arrest is de gemeente Den Haag in cassatie gekomen. Het standpunt van de gemeente is, dat in grote gemeen ten, waar veel woningzoekenden zijn, het praktisch onmogelijk is voor een bepaald gezin te vorderen. Voorts werd aangeno men, dat art. 10 der woonruimteewt niet eist, dat de naam van degeen, te wiens behoeve gevorderd wordt, wordt genoemd. De Hoge Raad heeft nu het beroep van de gemeente verworpen. Overwogen werd Lager percentage kasreserve De Nederlandsche Bank heeft besloten naar wij uit kringen van de geld markt vernemen het kasreservepercei tage voor het tijdvak 22 juni tot 21 juli van 7 tot 6 te verlagen. Men verwachtte dit reeds in verband met de maatregelen voor de 1ste juli. waarop de storting geschieden van f 400 miljoen toege\ obligaties der 4% pet staatslening. Door de verlaging krijgen de banken f 60 tot 70 miljoen vrij en hun verplicht gemid delde daalt tot f 360 a 370 min. tegen thans f 430 440 min. Blijkens de jongste staat der Nederlandsche Bank was het saldo der banken f 486 min. De banken kunnen nu het nieuwe tijdvak met een goed saldo en een geruster hart beginnen, enerzijds omdat de schatkist de mogelijkheid heeft geopend de storting met schatkistpapier Ie verrichten, anderzijds door de ging van het kasreservepercentage, H. BEDEKER Dames- en Herenkapper ook uw adres voor Remington, Philips Braun en andere scheerapparaten. Tevens worden alle reparaties door ons verzorgd. Voorstraat 73 Tel. 2584 Katwijk aa J. G. P. BOUMAN Tandari Zeeweg 34 Katwijk aan Zee AFWEZIG lot 7 juli Spoedgevallen: alle plaatsel. tandartsen IC1 EN KILLE WIND, pal uit het noorden, maakt op deze zonloze dag een ■Lj verblijf op de kop van de nieuwe dijk midden in het Veersegat niet tot een aangenaam oponthoud. Maar de bezoeker blijft toch gefascineerd staan Achter hem het vruchtbare Noord-Beveland, met een brede en hoge dijkarm als het ware wijzend naar Walcheren, dat vóór de bezoeker ligt, bij eb nog gescheiden door enkele honderden meters water van de kop van de dijk. Vlak voor hem rijdt een zware vrachtauto over het asfalt van de glooiingrondom de dijkskop. En in het woelige water tussen de twee eilanden is er de bedrijvigheid van de sleepboten met de steenbokken, van de hoge kranen en de bokken, deinend op de stroom. Caissons worden aangesleept. Zij mogen dan zo hoog zijn als twee villa's, hier, vanaf dit puntzijn het maar kleine gevaarten, grauw en lelijk. Op de nieuwe dijk zijn a-beiders bezig ;n bitumenlaag aan te brengen. Een ee zwart-bruin goedje stroomt in even vleze kruiwagens uit een veel herrie choppende molen. Kruiwagen na krui wagen wordt weggereden. Als het sduI eruit Is geklept worden dikke, zware tegel6 tegen elkaar op de bitumen gelegd de heeft op deze Dlaats zijn defini tieve afdekking gekregen Tien uur per dag zijn de dijk bezig. Zij kom brommer., hoofdzakelijk van Noord-Be veland. Koud? Als ,1e maar doorwerkt gaat het best veel zand opwaait, want dan is het bijna niet uit te houden, Over weinige maan den, als het werk aap de Walcherse kant begint, gaan vele arbeiders daarheen, bootji Half jaar Nee, hel leggen van dit 1708 meter lan ge diJkgedeelte (kruin cp IZVa meter bo ven N A.P., zeer flauw beloop aan de zee zijde) heeft weinig problemen opgeleverd, doordat voor het allergrootste gedeelte de plaat van Onrust kon worden ge- rkt. Een half jaar is ervooi nodig ge est Straks wordt het werk moeilijker ontbrekende twaalfhonderd r moet nl. door de stroomgeui worden ge legd en daar zal dan ook drie jaar gedaan worden. Het eerste jaar feest begint binnenkort) driehonderd me ter aan de Walcherse kant, volgend jaar zeshonderd meter aan Noordbcvclandst zijde, plus het aanbrengen van de bodem voorziening in het toekomstige sluitgat en dan ten slotte in het jaar van sluiting 1961 de rest Drie fases dus waarbij het zg. door- stromlngsprofiel geleidelijk aan kleine: wordt. In de eerste fase gaat er nog 97 procent van de tachtig miljoen kubieke meter per tij door. in de tweede fase wordt dat 90 procent en tn de derde fase zal dit percentage 49 bedragen Dat bete kent, dat in de tijd van «lultlne de stroomsnelheid niet meer zoals r één tot anderhalve meter per seconde zal bedragen, maar drie meter per seconde En dat is toch wel aan de hoge kant Ais daaraan niets zou worden gedaan zouden in het sluitgat, dat 320 meter lang zal zijn, ontgrondingen ontstaan, die onprettige gevolgen zouden kunnen heb ben Zand blijft maar liggen bij een stroomsnelheid van hoogstens een meter per seconde. De bodem moet dus worden beschermd .Kommen' Op die boden Id het sluitgat, ter be scherming voorzien van een laag fijn grint, nylonmatten. grof grint en twee 'agen stortsteen, komen uiteindelijk de inorrne caissons te etaan. die het gat moeten blokkeren maar dat is een on derwerp. waarop we nog terugkomen. Voor en achter het sluitgat wordt de zeebodem uitgediept door zandzuigers en baggermolens. Op die manier ontstaan grote „kommen", waar het water, bij eb zowel als by vloed, als het ware wordt afgeremd en dus minder kwaad kan doen: de stroom kan hier „uitwoeien" en krijgt minder kans tot uitschuren dan wanneer deze uitdiepingen er niet zou den z\jn. Vanzelfsprekend moeten deze „kommen" ook weer worden beschermd, hetgeen met zinkstukken geschiedt. Wte dezer dagen een bezoek brengt aan de werken tn het Veersegat. ziet enkele malen per dag sleepboten arriveren met grote betonnen gevaarten achter zich. DELTAPLAN: contouren worden zichtbaar (III) maakt. Met de nodige lieren van de kraan en met dikke kabeltouwen vi sleepboten, wordt de caisson langzaam zeker op de gewenste plaats gema noeuvreerd. Andere sleepboten gaan ui' alle macht met hun neu6 tegen de cais- Iiggen duwen om een handje te hel pen. Ligt de caisson goed en sluit zij aan bij de naastgelegen caisson, dan krijgen .annen bovenop de caisson een 6ein- m de afsluiters open te draaien. Het water stroomt binnen en langzaam zakt evaarte. Het inwendige wordt daar- ;vuld met zand en afgedekt met eer laag mijnsteen en er zal wel een zeel Dat zijn de zg. eenheidscaissons, die den vervaardigd langs het kanaal door Walcheren ter hoogte van Kieverskerke. in totaal honderd-vijftien stuks en d: meter lang. 7% meter breed en zes meter hoog zijn. Hun gewicht is honderdeenen- zeventtg ton. Het zijn logge bakbeesten waarmee het manoeuvreren heel wal stuurmanskunst verel6t. Deze eenheids- caissons. waarop nog opzetstukken ofte wel manchetten var. twee meter hoog (ook weer van beton) komen, worden bruikt voor de uitbouw van de diiksce- deelten. die direct aansluiten aan het sluitgat. De eenheidscaissons worden in d« vorm an een grote omgekeerde L geplaatst e .voet" van deze L komt. od met mijn- een verzwaarde zinkstukken, loodrecht op de wal te staan Erachter wordt gespoten Haaks daarop komt een volgen de zeezijde schuin naar binnen zul.en worden geplaatst Aangezien deze werk wijze aan belde zijden van het sluitgat wordt toegepast, krijgt men straks min of de indruk met een grote tang te doen te hebben. De bedoeling Van deze methode is de stroom zoveel mogelijk van de kanten van het sluitgat, die door weer (twee) andere caissons gevormd zullen worden af te houden Het plaatsen van die eenheidscaissone een karweitje, dat veel nauwkeurig heid en voorzichtigheid vereist De sleep boten brengen de caissons vlak langszij een grote kraan, waar wordt vastge- De dam Zeventienhonderd meter van de dam in het Veersegat is gereed, zo werd reeds opgemerkt. Daarvan ligt ongeveer 1180 meter op een hoogte van 10 meter boven N.A.P. Ongeveer 380 meter loopt op van 10 tot ongeveer 13% meter en ongeveer 140 meter ligt 13% meter boven N AP. De kruinbreedie bedraagt vijf meter. Hier is dus voldoende ruimte voor een fietspad binnenberm heeft een zodanige breedte, dat daarop een autosnelweg kan -orden aangelegd. Maar voorlopig komt r een weg van meer bescheiden afme tingen. de wetgever is geweest in de wet vast te leggen, dat de vorderende autoriteit niet enkel heeft rekening te houden met een doelmatige verdeling der woongelegenheid, maar zij dit belang moet afwegen tegen alle ver dere in aanmerking komende belangen, irt 't bijzonder ook in verband met de grote betekenis van de vraag aan wie de te vorderen woonruimte wordt toegewezen. In de wet is sprake van „partjes" met de blijkbare bedoeling, dat op beider be langen ln onderling verband zal worden De Hoge Raad heeft juist geoordeeld de overweging van het hof, dat, nu B. en W. niet één of meer bepaalde personen op het oog hebben gehad ten behoeve van wie het perceel is gevorderd, een afweging van de belangen, als bedoeld in j de wet, is uitgebleven en derhalve de vor dering niet voldoet aan de wettelijke eisen, om welke reden zij nietig is. KATWIJK AAN ZEE wisselvallige vangst In de afgelopen week zijn de vangsten op de visgronden zeer wisselvallig ge weest. Na de zo goede vangsten ve vorige week was het wel een teleurstel ling, dat maandag maar 5 kantjes gemid deld werd gehaald. Dinsdag steeg het gemiddelde iets, maar kwam toch hoger dan 8 kantjes. In de gehele bleef de vangst laag en het weekgemid- delde was niet boven de 20 kantjes. Het ongunstige weer op zee in het be gin van de week was mede schuldig de slechte vangsten. De schepen zijn ook wat noordelijker gaan vissen en opge- stoomd naar de 57° 10' N.B. en 0° 20' O.L. Enkele schepen hadden in de afgelopen week met wat pech te kampenzo kregen de KW7 en de KW 9 motorschade en de KW 163 had een stuk van de tros in de schroef. Zij werden naar Aberdeen ge sleept om hersteld te wórden. De schrale vangsten hebben gemaakt, dat de prijs voor de groene haring deze week erg schommelde en van 102 tof ƒ177 per kantje wegging. De kleine zoute haring ging van 96 tot ƒ117 en de grote KATWIJK Wijziging verkeersregels Het kruispunt Nieuwe Duinweg—Wil lem de Zwijgerlaan is zeer gevaarlijk, wat wel blijkt uit het grote aantal ver keersongevallen. Bij wijze van proef is de verkeersregeling daar gewijzigd Tot nu toe was het een voorrang6kruispunt, zodat het verkeer op de Willem de Zwij- gerjaan aan het verkeeer op de Nieuwe Duinweg voorrang diende te ver.enen. Met ingang van Vandaag is er een stop gebod aan toegevoegd. Niet alleen door borden, maar ook door duidelijke aanwij zingen op het wegdek wordt dit de weg gebruikers duidelijk gemaakt. Door de ingebruikneming van de nieu we brugverbinding tussen de Sandtlaan en de Molentuinweg is de verkeersinten- siviteit in het centrum van Katwijk aan den Rijn sterk gedaald. Dit Is oorzaak, dat (met Ingang van heden) het éénrich- tingverkeer in de Kerkstraat is opge heven. Het is dus weer zo. dat motorvoer tuigen van beide zijden de Kerkstraat mogen inrijden. een collecte gehouden ten bate van de Nederlandse vereniging A.V.O. (sociale zorg voor minder-vallden). Opbrengst collecte De van 17 tot 24 mei in onze gemeente gehouden Blauwe-week-collecte fen bate van de drankbestrijding, heeft 453.03 opgebracht ROOMBOTER (Adv.) „De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 i 72 t De aanvoer aan de Katwijkse afslag as deze week 4064 kantjes. Klaar voor de zee Bij de door de rijkscommissie v< stuurliedenexamens afgenomen voor stuurman bij de zeevisserij zijn ge slaagd voor het tweede gedeelte van dit n, rechtgevend om voor sohipper en, Cornelis van der Niet, stuur- •an de Albatros KW 87 en. Arie Haasnoot (schip onbekend). VoóF het examen in kennis der internationale be palingen ter voorkoming van aanvar, gen op zee en de toepassing daarvan geslaagd Hendrik Kraaijenoord Czn. v de KW 46. Allen wonen alhier en zijn op geleid aan de Visserijschool te Katwijk. L.T.V. 1, 2 en 3 kampioen In de tweede helft van de competitie wisten de drie eerste teams van de Kat wijkse Lawn Tennis Vereniging hun kan sen op het kampioenschap goed te ver dedigen. Zij werden alle drie ongeslagen kampioen van hun afdeling. In de nu volgende promotiewedstrijden krijgen zij een kans om een plaats in een hogere klasse voor de competitie in 1960 te ver- Ka twijks LTV 1 won alle wedstrijden werd met een voorsprong van vier punten op Roomburg 2 (Leiden) kam pioen. De Katwijkers wonnen achtereen volgens van Groenendaal 3 (Heemstede) met 80, van WOC 2 (Overveen) met Roomburg 2 (Leiden) met 7—1. Katwijks LTV 2 speelde in de laatste wedstrijd gelijk tegen Bastione 2 (Over veen). Met dit gelijke spel behaalde KLTV 2 het kampioenschap. Eerder had Avondvierdaagse Met de komende grote vierdaagse in het zicht, zijn de voorbereidingen voor de avondvierdaagse, onder auspiciën van de N.W.B. in volle gang en hebben de or ganisatoren hun plannenbekend ge maakt. Slechts door medewerking van velen, waarbij vooral gerekend wordt op de jeugdverenigingen, kan de avondvier daagse in Katwijk, die gehouden wordt op 17, 18 .19 en 20 juni, uitgroeien tot een groot evenement De afstanden zijn voor personen van 10 tot 14 jaar viermaal 10 km en voor die van 15 jaar en ouder driemaal 15 en éénmaal 20 km. De start is op het gemeentelijk sport park aan de Laan van Nieuw-Zuid. Start- tijd van 5.30 tot 6.15 uur. OEGSTGEEST Geslaagd Onze plaatsgenoot Tjoa Hin Soeij slaag de in Rotterdam voor het propadeutlsch examen economische wetenschappen. KLTV 2 reeds van WOC 5 (Overveen) met 5—3 en van de Leidse LTC met 6—2 gewonnen. Ook het derde team behaalde het kampioenschap. De beslissende wedstrijd tegen Wilhelmus 2 (Voorburg) wonnen de Katwijkers met 6—2. De teams KLTV 4 en 5 hadden in de 2e helft van de competitie weinig succes. Katwijks LTV 4 verloor van Forescate 1 (Voorschoten) met 7—1, van de Leidse Hout 4 met 6—2 en van Leimonias 9 (Den Haag) met 7—1. Katwijks LTV 5 verloor "iet 8-M) van de Gravellers 3 (Voorburg), an Topspin (Den Haag) met 5—3 en an Oud-Wassenaar 7 met 8—0. In de districtscompetitie behaalde Kat wijk 1 de tweede plaats achter Room burg 2. De Katwijkers wonnen van Forescate 2 met 4—1 en verloren van Roomburg 2 met 3—2 en van Sassen- heimse TV 3 eveneens met 32. Katwijk 2 bracht het in de vierde wed strijd ook nog niet tot een overwinning. Het verloor van Forescate 1 met 41. Wegens ziekte van de tegenstanders kon den de wedstrijden tegen Wilhelmus 2 (Voorburg) en de BÜlenmeppers nog geen doorgang vinden. Bij de jeugd verloor het eerste team le wedstrijden, maar het tweede team wist de tweede plaats in zijn afdeling te behouden door een overwinning op De Leidse Hout. Geref. kerkdiensten In plaats van ds. F. Pijlman hoopt in de kerkdiensten van morgenochtend 8.30 uur en 10.30 uur voor te gaan ds. D. Passchier te Oosterzee. Hoog en laag water Zondag 14 juni: hoog water om 8.33 en 21.04 uur; laag water om 4 en 16.30 uur. Maandag >15 juni; hoog water om 9.39 en 22.13 uur; laag water om 5.01 en 17.30. Er zijn flessen en FLESSEN Esso Gas flessen bevatten gegarandeerd 13 kg veilig butaangas. Heus... met Esso bent U beier uit. Asfall [Jet damgedeelte dat klaar is, heeft een asfaltbedekking, die varieert van twaalf veertig centimeter, aangebracht op het zgndlichaam. Er is hier een behoor lijke prestatie geleverd: in een tijdsbe- van slechts drie maanden Is de ge hele asfaltbedekklng aangebracht. Een batterij van vier grote molens, op de dijk. heeft daarvoor gezorgd. Twee hectaren per week konden van asfalt worden voor. zien Waar de dam aansluit op de Noord- bcvelandse kust (dat is op de zeewering de Onrustpolder) is een kleipakket dikte van tachtig centimeter aange bracht. Daarop zijn betonblokken gelegd. Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren, depothouders. HET GAS IN DE FLES i^gratis advies kunt U zich wenden tot de depothouder ter plaatse I c LA PA Kl Afd. Esso Butaan en Propaan-féchnialc ItMLO N.V. Nieuwe Rijn 32. Tel. 24244*, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9