De korporaal heerste als een Pasja MET OVERSTE V NAAR NIEUW-GUI NCR V-Radiokrant krijgt in oktober „ochtend-editie" Zondagsschoolvereniging drukt Paulus voetsporen Exclusief voor de Nieuwe Leidsche Courant Tanj a Koen voor de derde maal moeder Tanje Koen-Ketelaar, omroepster bij de NCRV-televisie. is voor de der de maal moeder geworden. Zij heeft het leven geschonken aan een doch ter. die Saskia is genoemd Vader Peter Koen, regisseur bij de zelfde sectie, is zeer trots en geluk kig en evenzo zoon Jurgen en doch ter Mirjam. Tanja Koen zal nog enkele weken lang niet op het beeldscherm ver- Zomerreportages van de NCRV-televisie Gedurende het zomerseizoen zal de NCRV enkele buitenreportages in haar televisieprogramma's opnemen Op za terdag 18 juli is er een reportage uit Artis te verwachten en op zaterdag 15 augustus uit Warmond, waar dan in een etablissement een kort ont spanningsprogramma wordt opgevoerd. OP 17 MEI was ik in Tanah Merah aangeland. Precies een week later waren de vliegers weer in bedryf, hoewel wat slapjes en magertjes. In deze week had ik weinig kunnen doen, behalve de dagelijkse radiopraatjes met Sibil, die overigens ook wel hun verrassingen inhielden. Door de enkele vluchten die er omtrent Pinksteren uitgevoerd waren door de Twin, voordat deze tenslotte in de vallei strandde, was het moge lijk geweest om ook nog een dozijn deelnemers in te vliegen, in hoofdzaak mensen van het kadaster, die reeds enige tijd in Tanah Merah op deze gelegenheid zaten te wachten. Daarmee was het aantal mensen boven practisch verdubbeld. Bovendien had Bar, die moeilijk te remmen is, het plan ontworpen om, naar aanlei ding van de ervaringen van de bestuursambtenaar Sneep, die juist teruggekeerd was van zijn tocht over de waterscheiding een enthousiast plan aan de algemene leider voorgelegd om op korte termijn deze tocht nogmaals te maken voor het doen van geolo gische exploraties. Vooruitlopend hierop werden dragers georga niseerd, waarbij begonnen werd met de groep dragers van Dr. de Wilde, de anthropoloog. de man die zich bezig hield met het aftappen van bloed en het nemen van de kleermakersmaten van de stamleden die hij op zijn tochten tegen kwam, ten dele vast te houden. Bijgevolg was het onafwendbaar,dat de voedselvoorraad, die oorspronkelijk voldoende was voor nóg tenminste twee maan den, niet verder zou strekken dan een week of vier. een onderzoeker een nare zaak ge weest zijn. 's Avonds, bij hei licht van een druklamp, droogde hij het gezeefde materiaal boven een hout vuurtje. en. omgeven door alle ma riniers en de verbaasde inheemse po litie, onderzocht hij met' behulp van zijn reislaboratorium het gruis en de steentjes, waarbij' tot ieders verras sing met een magneet het ijzerstof uit de grauwe massa werd getrok- 111 ken. nog een vlucht op zelden Het was overigens het enige specta- door beide toestellen mijn overtui- culaire. Wat hij in het overige zand B...e toepasselijk ontdekte was kennelijk niet voldoende hoezeer het mij ook speet voor de om hGm juichend op te doen sprin- snelhcidsmaniakken. met name de gen Misschien doet een geoloog dat füoAl7llollt geologen die nu eenmaal Sr0,e ook^ niet wanneer hij iets kostbaars Snclhcidsinan lakken Toen ik van het nieuwe plan over de radio hoorde, protesteerde ik on middellijk. maar uiteraard, waar ik de details niet kende, werd mijn pro test terzijde gelegd totdat ik weer op het basiskamp teruggekeerd zou zijn. Voordat iets zou kunnen worden aan gevangen, zou toch gewacht moeten worden op een aanvulling voeding. Haastige spoed goed. en dat was ging in dit geval heid en hield "me bezig met angstige den houen observatie van de traag herstellende sjakes" zieken, die, bij^^M|Hd u.v., -...—ngehokf in de kleine pasanggrahan, geen opgewekt gezel schap vormden De volgende morgen zou de reis voortgezet worden. Weinig kon ik be- HonHnV Am vroeden welke calamiteit ons boven Van den Bos, de rijst eet en een heeft, was hel eerst zij het op enkele an die nooit aminecomplex :r in de lucht, chtige tripjes. weekeinde kon ik tenslot- mijn koffer pakken en me gereed maken voor de tocht naar bo ven. die we tenslotte op 24 mei aan vingen. Zoals gewoonlijk w as het weer slecht met lage bewolking. Tussen ne velflarden door bereikten we met veel vertraging Kawakit, waar de geoloog Escher, al zich bezig had gehouden 1 de modder van de Digoel te zeven en met de verzorging van de doorvoer van uitrusting en voeding naar het offerd Kloofkamp. Hij werd aan boord helicopter geladen en jes, trommels en doosjes afgezet Kloofkamp, waar ik ook besloot overnachten omdat het weer verc op alleen maar slechter werd zelfs de heuvelrug waar we ov heen moesten niet meer te ZLen Ik was in drie weken niet meer w Kloofkamp geweest en ik vond het baar af si0eg de wel prettig om even een da-- overigens vrij eentonig bedr deze belangrijke en merkw doorvoerbasis gade te slaan. te vertellen, We immers gemakkelijk voor onszelf kun nen beginnen". Microscoop agenten de microscoop kijken, Klakkend fluitend van verbazing zagen ze de wonderen van de natuur. Een ongeken de wereld ging voor hen open Gezien het succes van deze demon stratie van het kunnen van de bleek- gezichtcn, werden al spoedig bepaal de insecten uit de eeuwige zwerm om de lamp geselecteerd en onder icroscoop ge- behaaglijk in het heerlijke klimaat het hoofdbivak gesterkt door een heer lijk avondmaal, verzorgd door onze lucullus Oosterman, die hier de scep ter voerde. De volgende morgen, dinsdag. Portier, de marinier-radioman stond achter zijn toestel de berich ten van de bivaks op t-e vangen. Ik zag al aan zijn gezicht dat er een nieuwtje doorkwam dat hem niet beviel. en zo wordt dan alvast be gonnen met het omkappen van een stuk oerwoud en vindt al die mensen maar niks. .Lijkt me erg moeilijk", zei ik. „In de eerste plaats hou ik niet van jopen en in" de tweede plaats heb ik geen geschikte schoenen en sok ken. Alles ligt op Sibil". „Welke maat hebt U?" vroeg hij „Maat drieënveertig!" „Nee, die kan ik niet versieren", zei hij spijtig. „Hoeveel voeding hebben we hier?" „O, we kunnen het wel een maand je volhouden". „Zouden we er nog een paar men sen bij kunnen hebben?" „Dat hangt ervan af hoeveel". „Nou twee of drie man van de we tenschap," zei ik. Hij knikte. „Kan wel". Voorlopig konden we zonder bezwaar doorgaan met het onderzoek Lichtpunt wsgierigheid. de tweede Het eerste insect es. Een der in- endde zich ten- linste tot vreugde an zijn omgeving ol afgrijzen met afwerend ge- dal vai Iw de Ok rdie Pasja bij tijd argwaai gluurde Alle vliegers hebben geelzucht en zijn minstens voor aeht weken uitgeschakeld Der vormde. beginnen met een dropstrip te kap pen", zei ik. We zouden Ik overwoog dat het een meeval ler was dat ze iemand in Tanah Me rah hadden kunnen achterlaten om op de helicopters te passen. Zure zaak als ze die dingen zouden stelen! Ik had nog een lichtpunt in de hele geschiedenis gevonden: het plan om d« noordelijke route alvast te gaan on derzoeken en waar ik ernstige bezwa ren tegen had, omdat ik eerst de zuid route had willen afwerken, kon nu ge woon doorgang vinden. De bevoorra ding van Katern was nu ernstig be perkt en het zou niet mogelijk zijn om in de gegeven omstandigheden grote operaties vanuit deze plaats te begin nen De dreiging van een meningsver schil met alle daaraan verbonden ar gumentaties. was automatisch weg genomen. Een bewijs dat de soep nim mer zo heet gegeten wordt als zij wordt opgediend. Niet dat er voor meningsverschil geen plaats was, want die was er genoeg, """cnsloite komt het in een grote groep waarin ieder individu er een eigen mening op na houdt prac tisch niet vnor dat allen het eens zijn met een bepaalde beslissing. In dit opzicht was het alleen van be lang of Brongersma en ik het eens naren. Overeenstemming tussen we tenschap en techniek moet in deze omstandigheden altijd aanwezig zijn, anders Is het verstandiger om de hele zaak te stoppen. En zo werd dan alvast be ten ""rekenen, dat gonnen met het omkappen van het opont- Met ingang van 1 oktober s. krijgt de NCRV-radiokrant „Vandaag" een „ochtend-editie"De „krant" bestaat op 30 september precies tien jaar en zal blijven in het radioprogramma. De ochtenduitzending zal wel enig nieuws bevatten, maar vooral ge richt zijn op het verlenen van goede diensten aan het luisterend publiek, waarbij vooral wordt gedacht aan automobilisten. Dit naar Amerikaans voorbeeld. Op een nog nader vast te stellen uur zal de „ochtend-editie" de ether in gaan en zij zal een afwisselend karak ter dragen. Het ligt in de bedoeling, dit te laten afhangen van het nieuws uit binnen- en buitenland. Al naar de aard van dit nieuws zal de uitzending serieus, vrolijk of meer informatief uitvallen. In elk geval zal zij niet parallel lo pen aan de „avondkrant". In Amerika, zo deelt de NCRV ons mede, zijn er radiostati<yis die zich speciaal richten tot het grote contin gent automobilisten-radioluisteraars Dat heeft daar zin. omdat vrijwel iedereen per auto naar zijn werk gaat COMMENTAAR Jong talent Met een opvoering van een frag ment uit het toneelspel „John Wal ker" van Mostar hebben emd-exa- menleerlingen van de Arnhemse to neelschool gisteravond in het N.C.R.V.-televisieprogramma blijk van hun talent gegeven. De voor stelling was wat geforceerd door te jeugdige rolbezetting, rjiaur dat nam niet weg dat de jonge Jacques Hom' een uitstekend figuur sloeg als de ter dood veroordeelde, die zich het leven van zijn slachtoffer droomt Zijn spel had een opmerkelijke ex pressie. die veel te verwachten geeft. Ook Else Valk onderscheidde zich tussen anderen, die minder goe de kansen kregen. Het vrij zwakke avondprogramma met weer een (overigens met on aardige) Disney-film, had nog een uitschieter, die jammer genoeg niet zo best uit de verf kwam. Het be gon spectaculair genoeg: de directeur van de Amsterdamse diamantfirma Streep kwam, begeleid door drie kloeke agenten, eventjes in de stu dio om voor enige miljoenen aan ruwe en geslepen diamanten te ver tonen. Onder meer was er de grote ruwe steen van 314 karaat by. De stenen kwamen uit een tas, die vak kundig aan de pols van de heer Streep was geboeid. Peter van Cam- pen maakte op zijn laconieke manier een babbeltje over kloven en slijpen en mocht de grote steen even vast houden. Hij vroeg veel over dei waar- en haast elke auto van een radiotoe stel is voorzien. Men rijdt dikwijls he le afstanden en heeft dus alle tijd om te luisteren. Zo toegespitst toil de NCRV-uit- zending niet zijn: men zou zich dan trouwens tot een te kleine kring luis teraars wenden en de attractie van het programma mm of meer tèniet doen. Toch zal de „dienstverlening" die de omroeporganisatie met dit pro gramma voorstaat, een belangrijke rol spelen. Een van de meest aan sprekende onderwerpen zal bijv het weer kunnen zyn. Is er mist of zijn er gladde wegen, dan zal directe voorlichting goed te pas komen. Maar evengoed zullen fietsers en voetgangers voordat zij van huis gaan wenken kunnen krijgen en ook de thuisblijvende- zullen van de „dien sten" kunnen profiteren. dcc/ vanavond Het muziekprogramma van de NCRV vermeldt o.m. om 8 uur een concert door het Promenadeorkest en het Omroepkoor, geleid door Hugo de Groot, met operacomposities, tussen 9 en 10 uur gevarieerde grammofoonmuziek en om 10.10 uur orgelbespeling in de Oude Kerk te Amsterdam door Evaristos Glass- ner werken van Pepping, Messiaen en David. In het AVRO-programma concer teert het Radio Kamerorkest o.l.v. Maurits van den Berg met als soliste Janny van Wering aan het clave- cimbel. Er worden werken van Haydn, Malipiero en Janaatsjek uit gevoerd. Om 9.10 uur een reportage van Rob Geraerds over het verre TIPS de i i de stenen, het op. Er was best iets meer maken geweest van zulk een unieke vertoning. Uniek was het blijkbaar niet zo zeer voor de heer Streep zelf want qa het korte gesprek liep hij weg zonder de stenen weer in ie pakken. Hiervoor werd hij haastig teruggeroepen. Een andere aardige gebeurtenis voor de kijkers was, dat de dubbel- IJ® ganger van Monty een ogenblik in de studio was tijdens de bespreking van de film, die hij pas heeft ge maakt. uit hut buitenland Van het Bath-festival zendt de BBC op 464 m. tussen 9 en 10.40 uur een Bach-concert uit, te geven door het festival-kamerorkest en vele solisten, onder leiding van Yehudi Menuhin, die zelf eerste viool speelt. Uitge voerd worden de Brandenburgse con certen 2. 3. 4 en 5. daarmee was De operette „Das Land des La* chelns" van Lehar wordt om 8.15 uur uitgevoerd in het Duitse pro gramma op 309 m. of 971 kHz. Otto Ackermann dirigeert het Londens Filharmoniakoor en -orkest en onder de solisten bevindt zich de sopraan Elisabeth Schwarzkopf. .40 Sch 8.50 V. klok 30 De Douche: 7.40 Gram; Morgengebed en lit kal: 8.00 Nws; jMta vrouw; 9.35 Wa- 10.05 Gram: 11.00 laf- 12.30 Land- liedjes; 12.50 12.03 Gra een stuk oerwoud van 100 maal 50 meter, om een plaats te heb ben waar veilig een vliegtuig lading aan rijst en andere voe dingsmiddelen, verpakt in dub bele jutezakken zou kunnen worden afgegooid. Wanneer al thans de nood aan de man zou komen, en dat was vooralsnog niet het geval. nige ap- Sedert ik cr de vorige maal ge weest was, hadden zich vele veran deringen voorgedaan. De korporaal die er de scepter voerde, heerste er als een pasja, als een zeer verlicht pasja, over de oerwoudbevolking, daarbij geassisteerd door de mari niers Binkhuizen. Ruygrok, Hendriks en Brandenburg van de Gronde. Een illuster gezelschap dat wel zeer ge schakeerd was in karakter en stem ming, maar dat in zijn geheel goede ploeg vormde, die in korte van het uitgekapte stukje oerwoud van ternauwernood tweehonderd me ter lengte en vijftig meter breedte een dubbel zo groot dorp had ge maakt met een voor bosbegrippi geweldige monsters bleek te bevatten. Ik weet niet of hjj op de hoogte was met het verhaal van de geest in de fles. Het moet hem wel zoiets derge lijks toegclekcn hebben: de kurk eraf en er komt een draak op ware grootte uit! De nacht bracht weinig verlichting van de broeikashitte die overdag het Kloofkamp kenmerkte: Enige malen werd ik wakker geplaagd door de ge- niepigc aga's, de microscopisch kleine n korte tijd steekvliegjes, die bloeddorstig door de mazen van het muskietennet kropen cn het leven met hun venijnige steken veronaangenaamden. In mijn halfslaap hoorde ik de Digoel bruisen, terwijl -- dan dc duistere hut hel op- xueus hoofdgebouw, opslagplaatsen lichtte door de bliksem. De regen i voor goederen en brandstoffen. een te eentonig op het bladerdak terwij badplaats aan een beekje en twee klam zwetend weer in slaap sukke landingsplaatsen voor helicopters Zelfs de helicopter-vliegers waren DoltSOl goed over de organisatie te spreken. Aftrap helicopters", zei hij la coniek. „Alle vliegers hebben geel zucht en zijn voor een week of acht uit de running". „Wat zeg je me daar! Nou geen flauwe kul, wat is dat voor een be richt en van wie komt het?" „Sibil heeft zo juist uit Tanah Merah het bericht ontvangen dat alle vliegers in het hospitaal van Tanah Merah zijn opgenomen en geelzucht hebben. Dat betekent acht weken niet vliegen". Ik moest even slikken. „Wie krijgt er nou geelzucht:, en als je'het krijgt waarom krijg je het dan alle drie tegelijk", ver zuchtte Oosterman. Problemen duurde er voorra den uit de lucht zouden moeten worden afgeworpen. „of kunnen we voor dat doel mis schien het binnenplein hier gebruiken", suggereerde ik. „Ik ben bang dat de rommel dan op ons dak komt. Ik vind dat te ris kant", zei hij. Ik dacht dat het best mogelijk zou zijn. maar aangezien hij het idee nog al griezelig leek te vinden, drong ik niet verder aan. Bovendien zou het kappen van een open stuk aan de over kant van de rivier de mensen bezig houden en dat is voor het betrekkelijk eentonige bivakleven heel belangrijk. Telegram die zijn toch nogal kieskeurig. Er werd besloten dat binnen week ..de. mecmo's en wat ^uitrustin» ontoaakte lk Kloofkamp gestationeerd zouden worden, waarna ik binnen tien dagen alle aanwezige voorraden hoopte ie kunnen afvoeren naar het Hoofdbivak te Katern en het basiskamp Sibil. Na een bord soep en éen blik huts pot te hebben verorberd keerden de vliegers naar Tanah Merah terug om de volgende dag ons door te brengen naar Sibil. Zand zeven Escher ging zand zeven aan de rivier. „Wat hoop jé te vinden?" „Goud!", zei hij grijnzend. „Wat heb je gevonden?", vroeg ik Uzerzei hij somber, we gaan door met zeven e Digoel is verschrikkelijk lang. Ik kon hem geen ongelijk geven. De Digoel liep vanaf Kloof nog zo'n honderdvijftig kilometer door het gebergte om zijn oorsprong te vin den op het Julianagebergte, waar hij geen Digoel meer heette, maar Ok Tsiop. Bij het eerste ochtendgloren, overi gens een sombere, grijze vertoning. Onder de klamboes nog geen leven te be speuren. Ik keek op mijn horloge: half zes. Vanuit mijn slaapplaats kon ik de overkant van de rivier zien, die overi gens hier maar ternauwernood vijftig meter breed was: een kolkende en schuimende massa water die honderd meter hogerop tevoorschijn kwam en honderd metei verderop naar beneden om een even scherpe bocht verdween. Het gaf me een beetje een beangstigend gevoel om er naar te kijken: wanneer zou er een eind komen aan dit voorbijjagen en dit lawaai. Boven de bomen hing de grij ze wolkenmassa. Dc deksel op de Kloofpot Ik had er een hard hoofd in of deze deksel genoeg zou wórden op- u, gelicht door de zonnewarmte om de de helicopters toe te staan er onder door Ik ging maar even wandelen. Eerst grijzen maar even laten bezinken en dan dc richt konsekwenties bekijken. Wat er nu uit zag als een ramp, zou misschien over een of twee dagen alleen blijken een moeilijkheid te ziin die ook wel weer viel op te lossen. Misschien waren er wel andere aspecten, die wal kleur aan de zaak zouden geven. Het was in sommige opzichten ongunstig dat ik in u.c iiuuuciu Kalem zat een uitgebreide gedachten- scherpe bochl »''ssel.n| met Brongersma Bronge _J lopige verdere schema geformuleerd De telegrafist keek met enig af- de omvang van het be- gelijk. Eventuele voorbereidingen de voortzetting van de exploraties naai het noorden kon ik van hieruit nic doen. Anderzijds was Katern voor de zui delijke exploratiegroepen het grote uit gangspunt waar ik oorspronkelijk plan was geweest om geruime door te brengen. Verder zouden, wan- althans binnen redelijke tijd „Dat zal-wel even duren voordat ik dit heb overgeseind", zei hij. „Geeft niet hoe lang je er ove Je hebt wel een weekje de tijd' de ik hem gerust. Boon. de man die tijdens het seinen de handgenerator moest draaien schudde mistroostig het Goeie vermageringskuur", troostte Die de taak Pas om een uur of elf leek het op en zou te klaren Een half uur later klonk gebergte de kreet die we zo graag hoorden: „Kopter! Kopterl" Snel pakte ik mijn bullen bij elkaar en klom even later bij Zijlstra aan boord. Nog wat jerrycans benzine erbij en voort ging het is de Nederland zouden ai dagen de ni< hun collega' e nieuwelingen door het vliegers is cr veel storing en ■e lukte het niet om het bericht over te seinen Dc volgende morgen om acht ui- uur ging het vlot. Tevens kwam er lit- een bericht van Brongersma binnen an over zijn acties, waarin hij mededeel- ijd de dat hij zich met de diverse autori teiten in verbinding had gesteld Hij eindigde met de mededeling dat de stemming boven opperbest was. leiden. Al De telegrafist draaide wat deze gedachten flitsten door mijn hoofd doos van Pandora en ving een gesprek voorlopig besloot ik te blijven waar met Sibil op. definitie Ze hebben de dne viiegers en een de twee mecano's aan boord, die .Ik lion niet van nhT htl ziekenhuis in Ho1" lopen. deze dag uitgesloten: de bergpas lag en wolkendek gehuld. Dan maar overnachten in Katern. Er werd vol. Hij houdt i „Wie is de mecano?" vroeg ik. Het was blijkbaar niet genoeg dat alleen mogelijk de vliegers uitgeschakeld waren lan hoop- „Hebben ze niet gezegd", antwoord- i rustig bivak de hij. Ziekenhuisje voor Soedan (Van een onzer verslaggevers) FEN aantal Nederlandse leiders (sters) van zondagsscholen is plan de voetsporen van de apostel Paulus te gaan drukken. Althans, er bestond gisteren voor het reisplan, dat het bestuur van de Nederlandse Zon dagsschool Vereniging naar voren bracht ter jaarvergadering van die 94 jaar oude vereniging, al dadelijk veel belangstelling. De bedoeling is om de reis. die de deelnemers via Italië, Griekenland. Malta, Cyprus, Kreta, Damascus. Amman, enz. naar het Heilige Land voert, het volgend jaar te maken. De vereniging zal certifi caten van vijfentwintig gulden uitge ven. zodat de geïnteresseerden de totale reissom van 1800 al sparende kunnen voldoen Het beter verstaan van de Bijbelse boodschap houdt wel degelijk ook verband met de kennis van land en volk. waar deze bood schap is uitgebracht. zo motiveert de vereniging de plannen voor deze reis, die per vliegtuig wordt gemaakt. werk. De leiders de hij hun levi kerken meer ruimte oor het zondagsschool- en leidsters adviseer- duidelijk onder het Evangelie te stellen, opdat in opdracht van Christus sporen getrokken worden in het leven van het kind. Hulp aan Soedan De directeur van de vereniging, de heer A. Kroeze uit Amsterdam, vertelde dat de actie onder de zöndagsschoolkin- deren, om te komen tot de stichting van een klein kinderziekenhuis in El Udda' in de Soedan, bijna negenduizend gul den heeft opgebracht in een jaar tijds. Over de uitvoering van de plannen wordt overleg gepleegd met de NOVIB. De directeur stelde ook nog eens de ge- sehenkjesactie in de belangstelling. Hij liet presentjes zien, die kinderen hebben gemaakt voor vriendjes en vriendinne tjes in landen als Japan. Finland. Zuid- Afrika, enz. en ook de attenties, die zij terugontvingen. Er zijn door de vereni ging 20.000 werkstukken naar het bui tenland verstuurd. Tentoonstelling In de foyer van Tivoli had de vereni ging een omvangrijke tentoonstelling van Bijbelse voorwerpen, oosterse kle ding, enz. ingericht, met da- bij dc hulpmiddelen, die de vereniging voor dc zondagsschoolarbeid beschikbaar stelt. De instructieve expositie toonde duide lijk. dat het zondagsschoolwerk uit bestaat dan alleen de Bijbelse vertelling. Op de tweede dag \an de conferentie van de vereniging in Tivoli te Utrecht, heeft ds. W. Veenstra uit Musselkanaal. lid van het bestuur, gespreken over „lastige kinderen en lastige leiders". De predikant vond dat ook lastige kinderen recht hebben op de christelijk bood schap, hoe onhandelbaar ze ook mogen zijn. Daarom mag de leider(ster) ze Een forum onder leiding van vice- niet te gauw uit de klas, verwijderen voorzitter ds. J. ter Schegget uit Am- Jammer vond ds. Veenstra het. dat in sterdam (die ook het congres presideer- het algemeen de zondagsschoolklasser ide), beantwoordde vragen over het zon- te groot zijn bij gebrek aan meer loka- dagsschoolwerk. Het congres werd be- hteiten Daardoor komt namelijk hei sloten met een wijdingsdienst in de persoonlijk contact met de kinderen in Domkerk, waaraan zondagssehoolkinde- het gedrang. Hij vond dat men bij dt ren uit Utrecht medewerkten. Act; 13.00 Nws; 13. Lichte muz; 13.45 V. d. vrouwen; 14. M)1 Kapel: 14.35 Zang en plano: 15. Schoolradio: 15.30 V. d. zieken; 16.30 Pi noduo; 17.00 V. d jeugd: 17.15 Klnderkoo H -A v j- Sopr en piano; 18.i 17.40 1 Dansmuz; 18.30 V. d. je'ugd"; 18.45 Grar_. 18.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. Het MLuyk; 18.00 r d militairen: 21 20 Gram; 21.30 Waar de brede stroom der Maas. klankb; 22.00 Instr kwart; 22.45 Gram; 22.50 Liefde en vriendschap, caus; 23.00 Nws; 23.15—24.00 Jazzmuz. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym: 7.20 Gram; 8.00 Nws: 8 18 Gram; 9.05 Gym v d vrouw; 9.15 Gram; 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Het kind bij Simon Vestdijk (II), caus; 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw; 11.00 V. d kleuters: 11.15 Cello en piano; 11 35 ondorgelspel AVRO: 12.00 Gram: ibriek: De 12 20 Regeringsuitz: en tuinb meded; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Pianospel; 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram; 13.25 Dansmuz; 13.55 Beursber; 14.00 Sopr en plano; 14.30 Boekbespreking; 14.50 Vocaal dubbelkwart met clavecimbel; 15.05 Ga er eens even voor zitten. VARA; 16,00 Muzikale caus: 16 30 V. d. zieken; 17.00 V. d. jeugd; 17.25 Vakantletlps; 17.55 Act; 18.00 Nws: 18.15 Vlaamse notities; 18.20 Lichte muz; 18.50 De puntjes op de 1, caus; 19 00 V. d. kind; 19J0 Jazzmuz; VPRO: 19.30 Leven in Nederland, caus; 19 45 VPRO-nws; 20 00 Nws; 20.05 Jacques Fabrlce Herman Perk, klankb: 20.35 Re geringsuitz De Verenigde Naties in de af- erkenden: Andrea ilus" Fernando Corena, bijgenaamd „Incredibile" tenor; De abbé, een dich- curiali, tenor; Schmidt, ci- Cecilia, Rome. vanavond Na het NTS-journaal komt de VARA om 8.20 uur met het politiek over zicht. Om 8.30 uur een programma, gewijd aan het rassenvraagstuk en het alleen door mannen ge- Paice. I elevisie voor mor«ren Televisieprogramma's. NTS 20.00 Weefc- journ; 20.30—21.30 IJsrevua.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9