Jlieuiue gtitectfe (Courant honing Boudewijn lacht alle kritiek weg Macmillan: geen sprake van Selwyn Lloyds af treden PRAAG Gelukkig slot van reis door Verenigde Staten Huizenfabriek moet over een jaar gereed zijn Albert trouwt in Brussel Sukarno's plan nu drie maal verworpen Zweefvliegtuig gaat pad straaljagers verkennen wil ^HlNSDAG 2 JUNI 1959 ADVERTENTIES: 10.20 per millimeter Fam-'ileberlchteD f0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936 Veertigste jaargang no. 11577 Directie: W. DrEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StdttfwasUcfi is tjfjebleuen myn hert in tegfjenspoet" Vlaggend Zie pagina 7 Triomftocht door Brussel rONING BOUDEWIJN heeft alle kritiek weggelachen. Zijn tocht door Brussel, na de terugkeer uit Amerika, werd gistermiddag een triomf- tht. Onstuimig ontvingen de Belgen de jonge vorst, die telkens opnieuw Viaal zijn arm opstak en tot grote vreugde van een ieder voort and lachte. Na acht jaar schijnen het Belgische volk en zijn Koning kaar eindelijk te hebben gevonden. De open auto, waarin koning Bou- 'wijn langzaam door Brussel reed, werd voortdurend gedwongen om te )ppen door de enthousiaste menigte, die niet van plan was opzij te gaan. feral wapperden de vlaggen, klokgelui klonk over de stad en hier en iar moest koning Boudewijn zelfs het „bombardement" trotseren waaraan tijdens zijn Amerikaanse reis wel is gewend geraakt: een regen van piersnippers kwam op de hofwagen neer. ONTVANGST ÏÏET WEER was somber, toen een enorme menigte gistermiddag .ar het vliegveld te Zaventem trok. j> het vliegveld was de voltallige Ininklijke familie aanwezig, de re- ping was er eveneens in haar ge- tel, de voorzitters van Senaat en timer waren er en talrijke andere logwaardigheidsbekleders. n te landen op de gereserveer- plaats. Een detachement militaire ilitie stond als erewacht gereed. De Dning verliet het toestel: zichtbaar ver- oeid, naar men meende te kunnen zien. Hartelijk was de begroeting van zijn milie en vervolgens het korte gesprek Bespreking over lonen wordt op 6 juni gehouden Vorige week heetf de minister-presi- ent bij het afleggen van de regerings- ferklaring in de Tweede Kamer een be- Sreking op korte termijn met het ge- rganiseerde bedrijfsleven aangekondigd ver de mogelijkheden om te komen tot en gedifferentieerde verbetering van >nen en andere arbeidsvoorwaarden. De bespreking is thans vastgesteld op Bterdag 6 juni; zij zal worden gehouen p het ministerie van economische za- en in verband met de beperkte verga- erruimte va nhet ministerie van sociale aken en volksgezondheid. De minister-president, prof. De Quay, 5 verhinderd deze bespreking bij te ronen, daar hij die dag afscheid neemt |ls commissaris van de Koningin in Joordbrabant. De bespreking staat daar- im onder leiding van de vice-minister- iresident, drs. Korthals. Van regerings- li.ide nemen aan de bespreking deelde ministers van sociale zaken en volksge- iondheid, mr. dr. Van Rooy, van eco nomische zaken drs. De Pous en van inanciën, prof. Zijlstra. Onder meer zal lok de voorzitter van het college van •ijksbemiddelaars, mr. Berger .aanwezig sijn. Uitgenodigd zijn vertegenwoordi- (ers van de centrale organisaties van werkgevers, werknemers, middenstand in boeren. Duitse boterinkopen worden verminderd West-Duitsland wil de hoeveelheid bo- ler, die particulieren uit buurlanden kun nen invoeren, verminderen van een kilo gram tot 250 gram per persoon. Het be sluit ligt ter tekening gereed. Hierdoor zal de grenshandel in het gedrang ko men. Thans wippen Duitse huisvrouwen flikwijls de grens naar Nederland en Denemarken over om inkopen te doen. met een groepje ministers. Het publiek stond op grote afstand van de plaats van aankomst en kon de begroeting maar moeilijk volgen. „LEVE DE KONING" knikte, maar de arm opstak, was het hek van de dam. De menigte verbrak de af zetting „om het Leve de Koning zo dicht mogelijk in het oor van de Koning te roepen" (aldus de Gazet van Antwerpen). Er moest een flink aantal politie- agenaten aan te pas komen om de wagen het verder rijden mogelijk te maken en hun assistentie zou ook verder op de tocht naar het paleis nogal eens nodig zijn. De hekken van het paleis te Laeken moesten worden gesloten, om de vorst in ieder geval de gelegenheid te geven ongestoord naar binnen te kunnen gaan. PER DAG DRIE A VIER WONINGEN Groot was het enthousiasme waarmee de Belgen hun Koning binnenhaalden na zijn officiële bezoek aan de Ver. Staten. Na een hartelijke ontvangst op het vliegveld door koning Leopold en prinses Liliane reed de jonge vorst in een open auto door Brussel, luide toegejuicht door een grote menigte. Vanmiddag werd uit Brussel gemeld dat prins Albert en prinses Paola toch in Brussel in het huwelijk zullen tre den. Het huwelijk zal zowel kerkelijk als burgerlijk in Brussel worden vol trokken. Paus Joannes zal het paar zijn zegen geven tijdens een afzonder lijke plechtigheid in Rome op 1 juli. Premier Djuada dreigde tevergeefs met een staatsgreep HET VOORSTEL VAN SUKARNO om terug te keren tot de revolutio naire Indonesische grondwet van 1945 is heden door de grondwet gevende vergadering te Bandoeng voor de derde maal verworpen, omdat het de vereiste meerderheid van twee derden der stemmen niet haalde. Gisteren werd het met een verhouding van 264 stemmen voor en 204 tegen afgewezen, zaterd'ag met 269 stemmen voor en 199 tegen. De huidige stemmenverhouding is nog onbekend. De regering ziet zich thans tegen over een crisis geplaatst. Premier Djuanda waarschuwde bij de beraadslagingen ,dat zich in Indonesië wellicht gelijksoortige gebeurtenissen als in de naburige landen kunnen voordoen, indien de vergadering het voorstel van de president niet goedkeurt. Leden van de vergadering zagen hierin een verwij zing naar de overneming van de macht door het leger in Pakistan. Thailand en Birma. In antwoord hierop verklaarde de voorzitter van de Nadatoel Oelama de pax-lij van godsdienstleraars dat de Mohammedanen niet zullen terug schrikken voor de gevolgen van de ver werping van het regeringsvoorstel, met inbegrip van de mogelijkheid ener mi litaire junta. Nader wordt gemeld, dat 263 leden voor en 203 tegen stemden. Het tekort aan stemmen voor het voorstel was bij de eerste stemming 47, bij de tweede 48 en bij de derde 49. Politieke waarnemers achten, geziien het zeer eensgezinde verzet der Mohamme- Meteorologisch onderzoek op 12.000 meter Met een zweefvliegtuig, voorzien van straalmotor, zal binnenkort een onderzoek worden ingesteld naar de zogenaamde „Jetstreams", krachtige winden die op een hoogte van 12.000 tot 14.000 meter met een snelheid van soms 300 km per uur voorbijrazen. Het onderzoek is van belang, omdat straalvliegtuigen van de burgerlucht vaart dikwijls in contact zullen komen met de nog onbekende „jetstreams". Wanneer eenmaal bekend is waar de winden precies voorkomen, hoe zij zich gedragen en wat hun snelheden zijn, zal het mogelijk zijn de winden te ont wijken of er van te profiteren. Bij de moeilijke exploitatie van straalvliegtui gen zal een extra duwtje in de rug van een „jetstream" bijzonder welkom zijn. Inmiddels is het duidelijk geworden, dat de meteorologische waarnemingen niet met een straalvliegtuig uitgevoerd kunnen worden. Gedacht wordt aan een zweefvliegtuig met een constructie, sterk genoeg om de sterke windkrachten 1 weerstaan. Bij het Deutsches Forschuni Institut te München-Riem wordt reeds gewerkt aan het prototype van dit zweefvliegtuig. Een straalmotor, achter aan de staart bevestigd, kan het zweeftoestel op een hoogte van 12.000 meter brengen. Ther miek alleen is voor een dergelijke hoog te absoluut onvoldoende. Het genoemde instituut heeft inmid dels contact opgenomen met de Fokker fabrieken te Amsterdam. Deze fabriek is namelijk gespecialiseerd in fabricage van metaal-gelijmde rompen, een voor het zweefvliegtuig geëigende construc tie. Het toestel kan eind 1960 gereed zijn. Ook in Frankrijk wordt voor het zelfde doel gewerkt aan een zweet vliegtuig. Dit toestel dat waarschijn lijk nog dit jaar de lucht ingaat wordt door een motorvliegtuig tot boven de Franse Alpen getrokken, waar voldoende thermiek zal ontmoeten tot 12.000 meter te kunnen stijgen. daanee pairtijen het niet waarschijnlijk, dat Sukarno of het leger zullen overgaan tot ontbinding van de grondwetgevende vengadering. doch wel mogelijk is een samensmelting der vergadering met het volkscongres, dat onder het stelsel van geleide democratie het hoogste wetgeven de college zou zijn. President Sukarno heeft inmiddels gisteren zijn vijfdaags bezoek aan Mexi co beëindigd en is per vliegtuig naar Los Angeles vertrokken. Een woordvoerder van het Indonesi sche leger heeft te Djakarta verklaard, dat het verzet in Noord-Sumatra thans zo zeer is geslonken, dat de overblijvende opstandelingen zich hebben aangesloten bij de fanatieke Daroel-Islam van Daoed Beureuh in Atjeh. Geen enkel bevriend land wenst thans de opstande lingen meer wapens te leveren. Deze ont vangen slechts in geringe mate wapens van buitenlandse avonturiers. De rege ringstroepen hebben in Noord-Celebes volgens de woordvoerder het laatste bol werk van de opstandelingen, de streek van Ratahan in de noordpunt, bezet. Eerste Kamer-lid kreeg ongeluk Bij een ongeluk in de gemeente Geffen is gistermiddag de heer J. Zegers uit Schayk, lid der Eerste Kamer en alge meen voorzitter van de N C.B. (de r.k. Nederlandse christelijke boerenbond) vrij ernstig gewond. Zijn vrouw liep ernstige verwondingen op. Beiden werden over gebracht naar het ziekenhuis m Den Op weg naar Den Bosch wilde de heer Zegers in de gemeente Geffen een voor hen rijdende vrachtauto met aanhang passeren. Pas op het laatste ogenblik werd hij gewaar dat daarvoor nog een vrachtauto reed. Hij moest toen vooi een tegenligger afremmen en raakte daardoor de macht over het stuur kwijt. Zijn auto slipte dwars over de weg en botste links van de rijweg tegen een Koning Paul van Griekenland heeft ir. P. F. S. Otten benoemd tot grootofficler in de Orde van de Phoenix. Ir. Otten kreeg de onderscheiding tijdens de pre mière van het klank- en lichtspel op de Acropolis in Athene. Overste J. J. F. Borghouts, ridder 4e klasse in Militaire Willemsorde, is als opvolger van de heer G. Ritmeester, ge kozen tot voorzitter van de Nationale federatieve raad van het voormalig zet Nederland. Irakgeen ftiilitaire hulp meer van V.S. Het Amerikaanse tenlandse zaken heeft gisteren meege deeld dat Irak een overeenkomst tot mili taire hulpverlening, die het in 1954 met de Verenigde Staten had gesloten, heeft opgezegd. Hieraan werd toegevoegd dat de V.S. sinds de revolutie van medio 1957, waar bij koning Feisal werd vermoord en Kas- sem C.S. de macht aan zich trokken, geen militaire uitrusting meer naar Irak heb ben gezonden. Soedan. Twee Soedanese ministers zijn gisteren gearresteerd, terwijl zondag andere politici waren aangehouden. Volgens waarnemers maken de arresta- deel uit van een regeringsactie tegen rst linkse elementen in regerings- Kampioen der pyramiden DE SNELVOETIGE Hefnawi Abdel Nabi Faid, de „kam pioen" der pyramiden brengt alle toeristen in Egypte in verbazing door zoals eens zijn grootvader en zijn vader dat hebben gedaan in nog geen tien minuten naar de top van de machtige pyramide van Cheops te klimmen en weer af te dalen. Zoiets lijkt ongelofelijk, als men bedenkt dat die pyramide zo hoog is als een gebouw van veertig ver diepingen, maar het is een feit. Onder andere kunnen de presiden ten Sukarno en Tito dat bewijzen, want president Nasser van de Verenigde Arabische republiek heeft de gewoonte, de „kampioen"- in-actie aan zijn buitenlandse gas ten te demonstreren. Hefnawi Abdel Nabi Faid is 32 jaar, beschikt over' sterke benen, krachtige longen en een volmaak te kennis van het enorme stenen monument. Zijn record: in zes mi nuten naar boven. Zijn broer Aboe Backer Abdel Nabi Faid doet het in acht minuten, maar is vier jaar jonger en dus een belofte voor de toekomst. BEIDEN hebben de pyramide sinds hun kinderjaren beklom men, toen zij de training begonnen onder leiding van bun vader. Deze is nu zestig en heeft de klimmerij er maar aan gegeven. Volgens de kampioen is het „beroep" genera ties lang in de familie gehouden. Dat de „kampioen" nu in het nieuws is, heeft hij te danken aan zijn optreden bij het aanbrengen van verlichting op de pyramide van Cheops. Men vroeg hem hal verwege de top even een contact aan te brengen. De „kampioen" verdween om een hoeksteen en toen andere arbeiders de hoek om kwamen om aan de klim te begin nen ontdekten zij tot hun verba zing dat de gids al rustig op de aangegeven plaats zat. EN WONDERLIJK gaat deze „berggeit" te werk. De ama teur beklimt de (gevaarlijke) py ramide langs de hoeken, maar de ..kampioen" en zijn broer nemen de flank van enorme blokken steen, gevaarlijke scherven en wegglijdend zand, waar zij elk „paadje" weten te vinden. Een mooi beroep, zei de „kam pioen". Het verdient best: een Saoedisch-Arabische prins gaf hem eens duizend pond voor zijn de monstratie. Dag Hammarskjöld vijftig dollar en president Tito een gouden sigarettenkoker. (Van een onzer verslaggevers) TJET IS ER eindelijk van gekomen. J"L De heer J .Dura Dzn. deelde het gistermiddag mede: Nadat alle o heidsinstanties die er wellicht te maken zouden kunnen hebben, zich er intensief mee hebben bemoeid, kan Dura-Coignet N.V. beginnen aan de bouw van een fabriek die volgend jaar mei gereed moet zijn. Deze fabriek levert elementen van gewapend beton voor de bouw van montagewoningen volgens het systeem-Coignet, dat in Frankrijk al eerder toepassing vond. Met de gemeenten Maassluis. Ridder kerk. Rotterdam, Schiedam. Spijkenósse en Vlaardiinigen werd een overeenkomst getekend voor de bouw van 3000 wc gen in totaal en de eerste daarvan ten over een jaar „van de lopende band komen". Het tempo van aflevering komt op drie a vier woningen per dag. Bo' dien bestaan er plannen om tot oprichting te komen van een fabriek in het gebied van de IJmond. De heer Dura meende dat Nederland in de toekomst vijf tot zes fabrieken nodig heeft. Op deze wijze zou men tot differentiatie kunnen komen. Daar de bouw van woningen volgens dit systeem alleen mogelijk is bij produfctie van girote series gestandaardiseerde bouwelementen, kan één fabriek dus een type leveren. De gestandaardiseerde woningen zijn ruimer en beter dan de thans gebruike lijke woningen. Een vierkamerflat twaalf vierkante meters groter dan thans als normaal geldend woonhuis. Het heeft onder meer een woonkamer van 18 vierkante meter. De huurprijs zal kunnen komen te liggen op ongeveer 16,50 per week. Geluidsisolatie en thermische iso- Verdachten van roofoverval viij gesproken Twee Tilburgers, verdacht van de roof overval op de 68-jarige kapper A. Hors ten, zijn wegens gebrek aan bewijs door de rechtbank te Breda vrijgesproken. De officier van justitie had tegen beide verdachten twee en een half jaar ge vangenisstraf geëist. De roofoverval werd in de nacht vai 16 op 17 februari in de Diepenstraat t< Tilburg gepleegd. De kapper werd doo: twee indringers mishandeld toen hij weigerde te vertellen waar hij zijn geld bewaardde. Op zijn hulpgeroep kwam een bovenbuurvrouw naar beneden. De indringers gingen er toen vandoor. De want die zij in de kamer achterlieten speelde gisteren bij de behandeling van de zaak voor de rechtbank te Breda een grote rol. De twee verdachten, P. B. en A. de waren gearresteerd na een anoniem lefoontje. Een politiehond wees De B. aan als de man die de achtergelaten want had gedragen. Ook bracht de politiehond zijn bege leiders naar een café waar de twee ver dachten tot laat in de avond waren ge weest. Bovendien had de kapper de stem van één van zijn klanten herkend. Bij confrontatie verklaarde de kapper dat B. de man was die hem had geslagen. Voor de officier van justitie waren deze feiten en de omstandigheden dat de verdachten al vele veroordelingen achter de rug hebben voldoende om tot zijn eis te komen. De rechtbank deelde echter de mening van de verdedigers en sprak de twee Tilburgers vrij. Deining in Genève na krantebericht DE ENGELSE PREMIER, Macmil- lan, heeft zich genoodzaakt ge zien zijn minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, telegrafisch mee te delen dat hij er niet aan denkt hem uit zijn functie te ont slaan. Macmillan stuurde het tele- Theo en Louis d'Or vielen in Den Haag Op de gisteren te Haarlem gehouden jaarvergadering der Ver. van Schouw burg- en Concertgebouwdirecties in Ne derland. zijn de Bouwmeestermedailles uitgereikt. De gouden medaille voor de actrice die in het afgelopen seizoen de beste prestatie heeft kunnen en mogen leveren, werd uitgereikt aan Ida Wasser man en de gouden medaille voor de ac teur met de beste prestaties aan Paul Steenbergen. De zilveren medaille voor de beste hoofdrol bij de actrices was voor Anny de Lange en bij de acteurs voor Joan Remmelts De bronzen medaille voor de beste bijrol werd toegekend aan Ina van Faassen en aan Hans Tiemeyer Ida Wasserman kreeg haar Theo d'Or voor haar rollen in De Humorist. De Dag van Talavera, en Olympia. Paul Steen bergen zijn Louis d'Or voor zijn rollen m De Humorisit, Het geschonden geweten en De Koopman van Venetië. Anny de Lange werd onderscheiden voor haar rol in Het donker boven aan de trap; Joan Remmelts voor zijn rol in De zwanen van de Theems; Ina van Faas sen voor haar rol in George Dillon; en Hans Tiemeyer voor zijn rol in De IJsman i Komt. gram omdat de positie van de En gelse delegatie in Genève ernstig was ondermijnd door berichten onder meer in de gezaghebbende Londense Times, dat de dagen van Lloyd als minister van buitenlandse zaken waren geteld. „Ik sta er versteld van, dat dergelijke berichten zijn gepubliceerd", telegrafeer de de Engelse premier en hiermee sprak de zoveelste keer zijn on geschokt vertrouwen uit in Selwyn Lloyd de laatste vier jaar nog al eens kritiek wordt uitgeoefend. Het bericht van de Times, waarin wordt gesuggereerd, dat Macmillan in persoonlijk onderhoud Lloyd zou hebben meegedeeld, dat hij moest aftre den, sloeg gisteren als een bom in te Ge nève. Selwyn Lloyd is immers op de mi nistersconferentie de man, die onmisbaar is bij de onderhandelingen met het oog op een eventuele topconferentie. Premier Macmillan heeft zich dan ook gehaast het bericht in de Times met klem tegen te spreken door een speciaal telegram naar Selwyn Lloyd te zenden. In den regel zijn de politieke primeurs in de Times door de regering geïnspi reerd. Aangenomen wordt, dat het be richt over Selwyn Lloyd uit een andere, minder betrouwbare bron is geput. Onwetend van wat hem boven het hoofd zou hangen heeft Selwyn Lloyd gisteren in bet geheim twee en een half uur met zijn Russische, Franse en Ame rikaanse collega's in de villa van Gro- myko over een mogelijk oplossing van de Berlijnsc crisis gesproken. De minis ters hebben geprobeerd een compromis voor een tijdelijke regeling van de kwes- punten geen westelijke concessies moge lijk zijn. De bijeenkomst van gisteren kan gekenmerkt worden door een goede geest. Er zijn geen wederzijdse beschul digingen geuit. Van Amerikaanse zijde is echter meegedeeld, dat er geen vorderingen zijn gemaakt. De Russen daaren- latie zijn beter dan bij de traditionele bouwwijze. Voor de dnuidluizend wontogen waar voor werd gecontracteerd, zou bij een tempo van duizend per jaar een ploeg van acht tot negenhonderd arbeiders nodig zijn, in fabriek en op bouwplaats tezamen, werken maar tweehonderd man. Van vorstverlet zal geen sprake meer zijn. Voor een woning zijn vierendertig elementen nodig, die op de bouwplaats zonder steigerwerk kunnen worden samengevoegd en gelast. Nederlander schiet inbreker dood in Wenen Omstreeks elf uur gisteravond stootte mevrouw De Zeeuw haar man wakker. Zij hoorde verdachte geluiden op het balkon en aangezien er in de twee jaar dat zij in Wenen woont maar liefst vier keer is in gebroken, leek het haar niet on waarschijnlijk dat men aan de vijfde keer bezig was. Ingenieur De Zeeuw, een Nederlander die een hoge functie bekleedt bij de Erste österreichische Glanzstoffwerke A.G., een dochteronderneming van de A.K.U., ging naar het raam en zag een jonge man. die door de balkondeur het huis wilde binnendringen. De heer De Zeeuw, die in verband met vroegere ervaringen een wapen bij de hand had, loste een waarschuwings schot, maar dat bleek zo vertelde hij vanmorgen de inbreker niet af te schrikken. Hij loste een tweede schot. De 25jarige inbreker viel dood, in het hoofd getroffen, neer. Tegen de politie verklaarde de Nederlan der later dat eigenlijk ook dit tweede schot als een waaschuwingsschot was bedoeld. De politie vond op het slacht offer talrijke inbrekerswerktuigen en een paar boksbeugels. Het echtpaar De Zeeuw bewoont een grote villa in de deftige Weense voorstad Doeblin. De dure huizen zijn dikwijls het doelwit van inbrekers. Vanmorgen werd van de zijde van het directiesecretariaat van de A.K.U. mee gedeeld dat men zich onmiddellijk in verbinding met de heer De Zeeuw zou stellen, om na te gaan of hij juridische bijstand nodig heeft. Voor hij naar Wenen ging was de heer De Zeeuw chef-inkoper bij de A.K.U. De omvang van de wereldhandel in koffie is gedurende 1958 teruggelopen en de in 1957 begonnen prijsdaling heeft zich voortgezet, aldus meldt de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenig de Naties (F.A.O.). Onder invloed daar van kwamen de kleinhandelsprijzen in de Verenigde Staten op het laagste peil sinds 1950 en in Zweden, Noorwegen, België, Nederland, Luxemburg, Zwitser land en West-Duitsland op het peil van vóór 1954. Droogte (Van onze weerkundige medewerker) De junimaand is gisteren weer aarze lend van stap gegaan. Er dreef veel bewolking over en in de avonduren passeerde een koufront met enkele buien. Toch bedroeg op de meeste plaat sen de neerslag nog geen halve milli meter. Een nieuw hogedrukgebied waar van het centrum naar Frankrijk trekt, bracht vandaag opnieuw zonnig weer. De wind gaat meer naar zuidelijke rich ting en voert daarbij wat warmere lucht aan. Ook morgen zal het mooi jxiniweer zijn, met later iets meer bewolking in de hogere niveaus. Op tal van plaatsen, ook in Zuid-Holland, is nu in de laatste dertig dagen niet meer dan 1 A 2 mm regen gevallen. De fronten van de Oceaan n'emen zodra zij de Noordzee hebben bereikt, snel in activiteit af, hetgeen een typisch verschijnsel is in een gunstige en droge zomer. Vrij zonnig - Jfjj im Droog en vrjj zonnig weer B met zwakke tot matige zuid- gp/T /J]I- westelijke wind cn hogere 95temperaturen dan vandaag. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon op 4.25 uur; onder 20.51 uur; Maan op 3.12 uur; onder 17.44; 6 juni Nieuwe Maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur SELWYN LLOYD de dupe van een foutieve prtmeur tegen waren optimistischer. „De bij eenkomst was nuttig", verklaarde de officiële woordvoerder. En hij voeg de eraan toe: „In de komende dagen zult u wel horen waarom." Bru&sel Luxemb Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarao Wenen Innsbruck licht b©T7. WNW windstil wzw WNW 6 windstil NNO 4 ONO 2

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1