Oost-Berlijnse Opera heeft aan cultuur ingeboet Vijftien miljoen voor de kankerbestrijding Hogere kwartaalcijfers bij Koninklijke/Shell Wereldvisie zal niet lang op zich laten wachten Hedcla Gabler 11 VRIJDAG 29 MEI 1959 Festival in Tsjechische hoofdstad (III) Langdurige ovaties voor het Nederlands Kamerorkest PRAAG, mei 1959 TAE Berlijnse Staatsopera de opera uit Oost- Berlijn dus is de vroegere Staatsopera niet meer. Men mist niet alleen de grote krachten weleer, maar men mist ook de cultuur, welke voor een dergelijk instituut zo nodig is. Toen ik ii herfst van vorig jaar in Berlijn de West-Berlijnse Opera (Stadtische Oper) hoorde en zag, wist ik nog niet dat dit gezelschap mijlen ver uitsteekt boven wat Oost-Berlijn te bieden heeft op operagebied. Nu ik in Praag de Staatsopera uit Berlijn hoorde kreeg ik toch wel een beetje angstig gevoel ove cultuur in Oost-Duitsland. Laat ik aannemen dat men naar Praag z'n beste krachten zond, dan is het wel bedroevend wat Oost-Berlijn op het ogenblik nog kan opleveren. Want een stuk of drie a vier goede zangers(essen) maken nog geen opera goed. Men moet meer goede stemmen hebben, maar bovenal stijlgevoel. En op dit punt zorgde de Berlijnse Staatsopera bij de opvoering Handei's opera „Ariodante" voor een volkomen mislukking. Een Handel-opera opvoeren betekent Eich losmaken van de Italiaanse opera stijl uit de vorige eeuw. Het betekent in feite een grote zelfverloochening. Deze pure barokke kunst verdraagt geen ro mantische dramatiek en moet ook zang- technisch heel anders opgelost worden dan een Verdi- of zelfs een Wagner- opera. Men voelt het aan de beweging der muziek, dat hier alles een licht maaT toch expressief karakter ge vraagd wordt, zonder de zwaarwichtig heid van Wagners opdringerige pathe tiek, zonder de snikken en uithalen de smartelijke aria's van Mascag'ni Handel in Wagneratijl, zwaarwichtig, overspannen, over-diamatisch. De Han delgeest was niet meer speurbaar, integen deel, het was ailsof dirigent Horst Tanu Margraf nog nooiit van HSndel gehoord had. En alsof hij nog nooit geleerd had een orkest gelijk te laten spelen. Nergens bracht Margraf het tot goede accenten; alle noten werden in sommige gedeelten gepunteerd, zonder enig inzicht ii agogiek. Dat is te meer tragisch omdat deze Staatsopera zo'n grote traditie heeft, die nu afgebroken schijnt te zijn. Wagner's „Lohengrin" lag deze groep beter en bovendien zorgde een groot di rigent als Franz Konwitschny wel voor een goed orkestspel en een gespannen muzikale opvoering. Maar ook hier miste men toch de grote figuren op het toneel. Datzelfde tekort demonstreerde zich ook bij de opvoering van Monteverdi's opera „De Koning van Poppaea". Drie figuren domineerden hier en gaven in spel en zang nog te genieten, nl. de mezzo-so praan Diana Eustrati (als Poppaea), de so praan Ingeborg Wenglor (als Drusdlla) en de sopraan Jutta Vulpius (als Damigella). De rest was middelmatig. Wat bij al deze opvoeringen vooral op viel was een gebrek aan goede zangtechni- sche scholing. Een Jutta Vulpius bijv., die ook de hoofdrol Geneva in Handel's „Ario dante" vertolkte, heeft een prachtige stem, maar de technische basis is verkeerd en daardoor wist ze met Handel geen raad. Het beste in deze Handel-opera was nog de mezzo-sopraan Sona Cervena (als Da- linda) en in de „Lohengrin" Franz An- dereson als Tebramund. De lyrische tenor van Josef Traxel miste absoluut uitdruk king als Lohengrin. De kennismaking met de Berlijnse Staatsopera was dus beslist niet de prettigste ontmoeting in Praag. Tsjechische opera T\E TSJECHISCHE OPERA uit Praag heeft gelukkig voor iets beters ge zorgd. In een opvoering in het Nationale Theater van „Zuzana Vojirova" van de Tjechische componist en artistiek-direc- teur van het Tsjechische Filharmonische Orkest, Jiri Pauer (geb. 1919), waren er krachten te beluisteren die ver uitstaken boven waf Berlijn bood. Allereerst was er de sopraan Milada Subrtové (in de titelrol, die onze ster Gré Brouwenstijn absoluut in de schaduw stelt. Een prachtig natuurgeluid, drama tisch en expressief. Dan de fraaie alt van Stepanka Stepanova, de soepele bariton van Teodor Subar en de muzikale mezzo sopraan van Vei a Krilova. Deze Tsjechi sche stemmen zijn alle gelijk geschoold, vertonen geen gapingen en blijven in alle registers van hetzelfde metaalachtige klankkarakter. De dirigent Isa Krejci liet het opera-orkest fantastisch spelen en de regie van Vaclov Kaslik was gaaf. Dat alles stond op een behoorlijk peil, had allure, was verantwoord. En dan kan men zich nog gaan afvragen Kassier (70 mille verduisterd) vrij Nog voor de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank gisteren in de gelegenheid was gesteld te requireden in de zaak tegen de 56-jarige kassier W. uit Heemstede, verdacht van verduiste ring in dienstbetrekking van 70.000 tot 80.000 gulden, had de rechtbank reeds besloten verdachte, die gedetineerd was, op vrije voeten te stellen. Zij kon zich verenigen met de mening van de verdediger mr. L. Aid Cohen, dat de dagvaarding van de officier van jus titie nietig verklaard moest worden. De raadsman had voorts betoogd, dat de dagvaarding te vaag, te summier en in Peohte onjuist was. of deze krachten niet voor een betere opera bestemd zijn dan voor de „Zuzana Vojirova". Componist Jiri Pauer ik schreef het in een vorige brief reeds toont een grote natuurlijkheid in het ge bruik van de traditie-gebonden uitdruk kingsmogelijkheden. Hij laat zich graag melodisch leiden door voorgangers: Ros sini, Puccini, Verdi, Tchaikowski vooral. Een werkelijk echt eigen geluid heeft hij niet. Dat zijn muziek toch wel de aan dacht gespannen houdt, komt voort uit het feit dat Pauer ondanks alles toch mu zikant is. Ned. Kamerorkest Kunstenaarshuis (in Praag) heet het ge bouw Dum Umêlcu) de enige zaal met een prachtige akoestiek heeft het een heel bijzonder programma gebracht. Gold- beg heeft waarschijnlijk aan de uitspraak van Max Regie gedacht: ..Bach ist Anlang und Ende aller Musik" Althans geopend werd met Bach's 3e Brandenbergse Con cert en gesloten met Bachs Dubbelviool- concert (solisten Szymon Goldberg en Willem Noske). Men kent in ons land Goldbergs Baeh- opvattingen. In Praag kende men die niet en men nam er kennelijk genoegen mee. Gelukkig voor ons orkest, want nu is er een ovatie gevolgd zoals ik zelden mee maakte. Men wilde de Hollanders niet la ten gaan. Maar het moot gezegd worden: ondanks alle verschil van mening heeft het orkest uitnemend gespeeld, veel beter dan ik het ooit in Holland hoorde. Ook in het Vioolconcert van Haydn (met Gold berg als dirigent-sohst). Vooral in het „Largo en Allegro" van Henk Badings en de „Tien stukken voor strijkorkest" van Nikos Skalkottas, werken die op dit Praagse festival wel enig opzien baarden Dor hun zeer moderne gerichtheid. Na afloop van het concert stonden er nog talrijke bezoekers buiten op de grote trappen van het gebouw te wachten om nogmaals de Hollanders toe te juichen. En als je dat zo meemaakt op een warme lente-avond in Praag dan krijg je toch wel een beetje chauvinistisch gevoel. Het allergrootste succes hadden tot he den echter de Polen, een Poolse dirigent en een Poolse zangeres. Daarover een vol gende brief. Tot slot nu nog één opmer- ging. Als het Praagse muziekfestival wer kelijk internationaal wil zijn had men toch zeker de programma-toelichtingen ook zij het verkort in een andere taal moe ten geven. Voor de Westeuropeanen is het onmogelijk de toelichtingen en de opera-inhoud in het Tsjechisch te lezen. Overigens is de organisatie uitnemend, op de foto-service na. Corn. Basoski Een scène-beeld uit de Tsjechi sche opera „Zuzano Vojirova" tijdens het festival in Praag. Zit tend vooraan de uitnemende dramatische sopraan Milada Subrtova. Jutta Vulpius (als Ginevra) en Gerhard Unger (als Ariodante) in de opvoering van Handels opera „Ariodante" door de Berlijnse Staats opera in Praag. Tien jaar Kon. Wilhelminafoncls Dankbaarheid jegens prinses Wilhelmina die de stoot tot oprichting gaf en het gehele Nederlandse volk dat het enorme werk met grote offer vaardigheid in stand hield, kenmerkt de a.s. herdenking van het feit dat het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding tien jaar bestaat. De verwachting waarmee het fonds begon: de kankerbestrijding in Neder land op hoog peil te brengen en te houden is in de loop van deze tien jaren bewaarheid. Op allerlei wijze bracht ons volk gedurende deze periode rond vijftien miljoen gulden bijeen en nog steeds stijgen de jaar lijkse inkomsten van de vereniging, die het geld voor het fonds inzamelt. verbetering en uitbreiding vai bestaande instituten, het onderzoekings werk enz. heeft in deze jaren, naar >orzien, vele miljoenen gekost e jaarlijkse lasten vergen een bedrag dat ;t zeven cijfers moet worden geschreven. Maar het geld was en is er. Van de 15 iljoen zijn er 12 uitgegeven en uit de serves kunnen nog bekostigd worden de bouw van eert nieuw ziekenhuis anker- en reumapatiënten in Rotterdam i uitbreiding met 70 bedden van het kan- erziekenhuls in Amsterdam. De vereniging heeft dus in dit decennlun rond f 15.400.000 aan het fonds kunnei dragen. De stichting gaf hiervan weei im f J2.000.000 uit, waarvan om. vooi iderzoekingsarbeid bijna 8 miljoen, aai paratuur ruim anderhalf en aan bouw rbouw en Inrichting van bestaande in richtingen drie en een half miljoen. Volgens dr. W. F. Wassink, lid va voorlichtingscommissie L.O.K. belet nog steeds een zeker ..taboe" velen, zich tijdig klachten naar de arts te begeven. Nog altijd heerst het geloof, dat kanker onge- leslijk is en daarom verwaarloost mer «ver verschijnselen dan zich te stellen onder een behandeling waarvan men verwacht. nu is volkomen onjuist, wan bestaat zeker genezing, vooral wan in een vroeg stadium er bij is, zij het ook helaas nog lang niet altijd. t researchwork is er daarom op ge richt, steeds verder te gaan op het spooi het eerste begin, hetgeen op den duur wil zeggen: naar dét ogenblik waar- >g in het geheel geen zichtbaar gezwel •ezig is en uiteindelijk zelfs een stre am ook dit allereerste begin te MUTATIES MARINE Met ingang van 1 juni zijn bevorderd tot kapitein-luitenant-ter-zee van speciale diensten: luitenant-ter-zee van speciale diensten der 1ste klasse met de tijdelijke rang van kapitoin-luitenant-ter-zee van speciale diensten C. J. Aandewiel en luitenant-ter-zee van speciale diensten der 1ste klas se drs. D. Langelaar. komen. dét. aldus dr. Wassink, is de weg waarlangs wij de kankerbestrijding hopen te zien voortgaan. Binnenkort zal gepubliceerd kunnen worden, hoe ver men reeds op deze weg is voortgeschreden, maar op het ogenblik kan al worden medegedeeld, dat de kan- kersterfte bü de vrouw in ons land belangrijke mate dalende is. TAE Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij en The Shell Transport and Trading company, Ltd., delen mede, dat het nettoresul taat van de groep (waarin hun belangen zich verhouden als 60 40) over het eerste kwartaal van 1959 37.146.000 pond sterling heeft bedragen, tegen over 36.841.000 vorig jaar. Het cijfer over 1958 is opndeuw vastge steld rekening houdend met de in Vene zuela met terugwerkende kracht afgekon digde verhoging van de belasting naar d< wiinst en tevens om de invloed weer t< geven van de herziene grondslagen der financiële verantwoording. Uit het resultaat over 1959 zijn nog geen uitkeringen aan de moedermaatschappijen geschied. Per aandeel zijn deze nettoresultaten waarin de nettoresultaten van de moeder- VMF heeft lager resultaat De orderportefeuille van de Verenigde Machinefabrieken is in 1958 in bijna afdelingen verminderd, zodat niet alleen 'ktijdverkorting maar ook ontslagen nodig waren. De concurrentiekracht heeft daardoor niet geleden. De geconsolideerde exploitatierekening na belastingen be droeg f 25,3 (v.j. 25,9) miljoen; afschrij ving f 12,7 (11,9) min, winst na afschrijving f 12,8 (14) min., ter uitkering is beschik baar f 4,6 min. voor 10 dividend aan aandeelhouders Stork en Werkspoor (v.j desgewenst in aandelen uit agio- ve). De winst- en verliesrekening sluit met f 5,1 (4,6) min winst. Uitbreiding van het aandelenkapitaal naast een uuoreiding door conversie de obligatielening is niet urgent. Wanneer de V.M.F. voldoende bestel lingen kan boeken en de aanpassing van enkele bedrijfsafdelingen aan de nieuwe toestand vlot verloopt, verwacht men voor ïen redelijk doch wat lager resul'aat. De directie bepleit een Technische hoge school in Twenfhe en een gezond fiscaal iat voor zelffinanciering en het zoe- laar nieuwe middelen. Thans zijn er 148 agenten in 89 landen, 27 licentienemers in 13 landen en de vestiging van dochters heeft de volle aandacht. De bezetting van Stork in Hengelo was vrij constant, de omzet enigszins lager. De investering was vrij hoog. Besloten is tot werkclasificatie de gehele fabriek. Het totaal bedrag i bestellingen was minder, evenals het totaal der orders in bestelling. Zwolle maakte gedeeltelijke aanpassing door en gaat een gezonde ontwikkeling tegemoet. In Assen werd vele maanden korter ge werkt door het wegvallen van Indonesië, doch men werkt nu weer normaal. Haar- vas behoorlijk van werk voorzien, de bezetting van Amsterdam was bevredi gend, Jaffa te Utrecht was vol bezet even als Holland-Bergen op Zoom en Brussel had vrijwel normale produktie. Bij Werk spoor moest door dalende bedrijvigheid te Utrecht en Amsterdam het personeel worden verminderd tot 8662. Te Amster dam zijn enige grote bestellingen voor de suikerindustrie geboekt. In Utrecht is d< basisbezetting aangepast aan de binnen landse omzet. De bouw van een apparaten- fabriek to Utrecht is begonnen. de Shell 3 s De bedrijfsg Joenen ponden d. (v.(j. 3 s. 3 d.). 1959 (1958) 591.7 (565.2) 133.4 (127.3) 463,5 (442.4) 332,5 (325 44.9 43.5) 37,1 36.8) 95,5 92,5) 500,4 (451.7). ngen inbegrepen 2526 (2147) 2251 (1929) 2398 (2099) 'T IS WEER BiqBeN-WEeR.' plastic jasjes v.a. 3,90 De luchtpostslullingen voor de opvaren den van Hr. Ms. Karei Doorman zijn als volgt vastgesteld: 3 juni en 10 juni (13.00 uur); voor de opvarenden van Hr. Ms. Utrecht, Hr. Ms. Amsterdam en Hr. Ms. Zeeleeuw, 3 juni, 10 juni en 17 juni (13.00 uur). De postsluitingen voor de opvaren den van Hr. Ms. Freyr en Hr. M6. Balder (te Gent) is vastgesteld op 4 juni (13.00 uur). De brieven dienen in beide geval len geadresseerd te zijn: p/a Amsterdam- C.S.—Marine. Een vrouw is nooit te jong en nooit te oud om van „Margriet" te houden! TTET zal niet lang meer duren of alle televisienetten ter wereld zullen *-■*- met elkaar kunnen worden verbonden. Technisch wordt het moge lijk door de oceaankabels die thans worden gelegd zoals u weet en dan zouden alleen financiële en politieke obstakels de Wereldvisie nog in de weg kunnen staan. Dat het overigens zeer kostbare wereldnet in de eerste plaats zal worden gebruikt voor nieuwsuitwisseling, laat zich wel horen. Het zou dan kunnen gebeuren dat wat 's morgens in China of Japan gebeurt, 's avonds al op onze beeldschermen kan verschijnen. reet verbinding krijgen met ieder ge wenst Europees televisiestation. In de controlekamer staan negen toestellen waarop de in- en uitgaande journaals worden gecontroleerd. De eerste twee weken van mei heb ben ook West-Duitsiand en de Scandi navische landen aan het experiment van de uitwisseling deelgenomen, maar toen Duitsland zich terugtrok moest ook Scandinavië (dat de verbinding via West-Duitsland heeft) uitvallen. Misschien vindt u het aardig iets te horen over de gang van zaken bij de dagelijkse nieuwsuitwisseling. Alle deelnemende landen bieden 's morgens per telex opnamen van bepaalde ge beurtenissen aan. Coördinator Enke laar, geassisteerd door Eric Griffiths, technisch leider van de BBC, kiest uit de opgaven hetgeen hem voor uitwis seling geschikt voorkomt en zendt de totale opgave ook weer per telex (vér- schrijfmachine) aan alle andere landen toe. Deze doen hieruit een voorlopige keuze voor hun avondprogramma, zulks onder voorbehoud dat de beelden goed overkomen. Heel interessant is. dat 's middags eerst een soort redactievergadering via de gelaidslijnen wordt gehouden. Alle journaalredacteuren kunnen dan met elkaar praten zonder dat er een tele foonschijf wordt aangeraakt. Ieder kan dan op- of aanmerkingen maken over de aanbiedingen, nieuwe bijdragen aan kondigen enz. Ook worden dan voor de commentators plaatsnamen en eigenna men gespeld. Precies om 4 uur begint de nieuws uitwisseling. In van tevoren vastge stelde volgorde komeri de filmpjes op de ontvangtoestellen en in elk land worden dan telerecordings gemaakt van de onderwerpen die men heeft gekozen. Deze worden in de avondjournaals mee gedraaid. Voordeel van deze nieuwsuitwisseling is niet alleen de verhoogde snelheid waarmee de opnamen worden ver spreid, maar ook het feit dat men nu niet meer afhankelijk is van de vlieg- diensten, die de filmjournaals over brengen van het ene land naar het andere. Door het filmen van de beeldbuis verliest het beeld sterk aan kwaliteit maar, zoals bekend, de nieuwste band recorder houdt het vrijwel geheel op We kregen deze mededeling van de heer Karei Enkelaar, die deze week voor het laatst in de koepel van het Brusselse Paleis van Justitie zit voor de dagelijkse nieuwsuitwisseling in Europa. We hebben beloofd, u op de hoogte te houden van de stand van zaken bij dit tweede, nu meer uitgebreide ex periment en hier komt dus het laatste Er worden vorderingen gemaakt bij de helderheid van de telerecordings, maar goed zal het pas worden, wan neer ieder bij de uitwisseling aangeslo ten land beschikt over een ampex- bandrecorder voor video-stralen. Wordt met deze recorder een nieuwsfilm op genomen, dan is ontwikkelen en afdruk, ken niet meer nodig en kan onmiddel lijk uitzending volgen. De technische samenwerking is nu geheel in orde: door een eenvoudig spel van knoppen kan Brussel di- Commentaar Of de jongeren onder de kijkers de opvoering van Ibsen's drama „Hedda Gabler" hebben kunnen waarderen, is een vraag, maar de liefhebbers van klassieke toneelkunst zullen bijzonder hebben genoten van de zeer gave ver tolking daarvan die gisteravond voor de AVRO-televisie werd gegeven. Ibsen mag dit drama met de roman tisering van zijn tijd gehanteerd heb ben, het is niettemin een zeer realis tische aanklacht tegen de halfslach tigheid van het voorname milieu in het einde van de vorige eeuw. Een vrouw, die door uiterste verveling tot monstrueuze misdaden komt en haar schoonheid gebruikt als dekmantel voor haar intriges, die er op gericht zijn uit louter sadisme en zelfzucht alle levenswaarden voor anderen te vernietigen, totdat zij, door gemis aan vrijheid nog langer naar willekeur te handelen, de hand aan zichzelf slaat. Zij is het produkt van de bijna ridi cule wereld van schijn om haar heen: het was immers de tijd ivaarin kwasi- geleerdheid en standsvertoon domme kleinburgerlijkheid moest verbloemen. Rie Gilhuis, die we veel te weinig op het scherm zien, speelde de titel rol met adembenemende overgave. Gijsbert Tersteeg gaf haar prachtig partij als de waardeloze kamergeleer de die zijn beetje kennis voor hard geld tuil ruilen en Lo van Hens ber gen was uitstekend als de sinistere derde. Er tras een waardige kleine rol van Marie Meunier, en zeer aan vaardbaar nerveus spel van Enny Meunier en Frans van der Linden. Een miljoen voor vanavond Van de NTS krijgen we om 8 uur het weekoverzicht van de journaal- dienst en om half negen een „plesan- te" telerecording van de Vlaamse te levisie „Pastoor Campens zaliger" door Paul Hardy naar de bekende roman van Ernest Claes. de jeugd Met de gebruikelijke spectaculaire radio-televisie-uitzending is gisteravond de AVRO-actie voor een gezonde jeugd „Alles op een kaart" beëindigd. Nadat in het radioprogramma de laatste wed strijd was gestreden en weer dikke prij zen aan bod kwamen, werd voor beide media het eindbedrag bekend gemaakt een miljoen netto. De heer Repko. directeur van de AVRO, overhandigde de cheque met een toepasselijk speechje aan de ver tegenwoordigers van de drie instel lingen die het bedrag mogen delen: de Ned. Jeugdgemeenschap, het Cen traal genootschap voor kinderher stellingsoorden en gezondheidskolo nies en de Stichting vakantieverblij ven lagere schooljeugd. Het Nederlandse volk weet toch wel van geven als het er op aankomt. Alweer een miljoen gulden bijelkaai Alle respect, en het geld wordt goed besteed. N CRV-uitzendingen Van de grote Calvijnherdenking die zondag 31 mei a.s. in Genève voor het monument ter nagedachtenis van de grote hervormer wordt gehouden, zal Herman Felderhof 's avonds om 6.45 uur in het NCRV-radioprogramma een reportage geven. Wij maken u ook attent op een pro gramma dat 's morgens om kwart voor tien wordt uitgezonden. Kees Deenik zingt dan geestelijke liederen in de Friese taalde opnamen hiervoor wer den in de Martinikerk te Bolsward ge- arta vond Vanavond om 8.25 afscheid van het KRO-programma „Theater Andersom" met als laatste voorstelling een hu moristisch speurdersdrama „Sjang Zeeuwkema en het Usdurp-mysterie" door Han Holzhaus en Leo Nelissen. Om 9.05 uur speelt het ensemble Cas cade en om half tien is er een do de Achterhoek. Om het Radio Kamer orkest o.l.v. Maurits van de Berg. Met een beschouwing over het Pas siespel in Tegelen begint de VPRO over Hilversum II zijn korte vrijdag avondrubrieken om 7.30 uur. Verder kunt u ojn. luisteren naar het Ned. Kamerkoor, dat geleid door Felix de Nobel protestantse kerkliederen uit vroeger eeuwen zingt (8.20 uur), en een Calvijnherdenking door ds. S. van der Woude (8.45 uur). De VARA zet tussen 9 en 10.25 uur het programma „Vrijdagavond-retour" Programma voor morden ZATERDAG 30 MEI 1959 Hilversum I, 402 m. 746 kc/s. KRO: Gewijde muz 7 30 De Morgengebed Douche 7 40 Gra lit kal 8.00 Nws 8.15 Gram 8 50 V d vrouw (9 35—9 40 Waterst) 10 00 V d kleuters 10 30 Ben je zestig? 1100 V d Zieken >11.45 Gram 12 00 Middagklok noodklok 12 03 MetTopole ork en solist (12.30-12 33 Land- -en tuinbouwmeded 13 15 Zonnewijzer Navo-taptoe met Navo-kapel Op 25, 26, 27. 29 en 30 juni en 1 juli wordt in Arnhem de Navo-taptoe gehou den. die reeds internationale bekendheid heeft gekregen. Dit jaar werken mede Italië, Frankrijk, België en een dril- peloton van de Amerikanen, alsmede en kele Nederlandse korpsen. Bij de voorbereidingen voor de Navo- taptoe is de gedachte geboren. ui>t de korpsen der deelnemende Navo-landen een Navo-kapel te formeren, om op die wijze de internationale samenwerking nog beter te demonstreren. De landen Noorwegen, Denemarken, Duitsland, Bel gië, Frankrijk, Italië, Canada, Amerika, Engeland. Luxemburg en Nederland heb ben leden voor deze kapel aangewezen. Luxemburg, dat geen muziekkorps ter beschikking heefit, zal een vaandeldrager afvaardigen. Lichte 18 00 Journalistiek weekoverz 18.10 De Springplank 18 30 V d jeugd 13 45 Vra- gcnbcsntw 19 00 Nws 19 10 Act 19 25 Licht baken, caus 19 40 Symf ork en solist 20 35 Gevar progr 2! 55 De Knipperbol. caus Aansh .00 Nws 23 25—24 00 Gram Hilversum II, 298 ni. 1007 kc/s. VARA: 7 00 Nws 7 10 Gym 7 20 Gram S 00 Nws 8.18 Gram 8 55 Voor u en uw gezin, caus 9 05 Gym v d vrouw 9.15 Gram VPRO: 10 00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus 10 05 Morgenwijding. VARA: 10 20 V d vrouw 10 45 Metropole ork en soliste 1120 Bui- tcnl weekoverz 11.35 Pianorecital 12 00 Dansmuz 12 30 Land- en tuinbouwmeded 12 33 Orgel en zang 13.00 Nws 13 13 Instr 14 15 Streeik- wijshei ie-ork comm 2130 H. Sportirws 22 30 1 Sportpraatje 23 Televlsleprogi Filharm 1 pers 17.05 Ham- i soliste 21.15 Socialistisch NTS: 20.00 Jounn en VARR: 20 20 Je neemt er wa» 21.16 Tussenspel 21.25 Gevar pro*

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11