OHRISTFUJK Een woord voor vandaag Vervoerspersoneel bezorgd over de zondagsrust Gereformeerde vrouwen hielden in zeven Zwolse gebouwen bondsdag Geen adhaesie aan Friese motie atoombewapening ILFO R Ontsnapt langs Krakatau Kanttekening Jubilerende wegvervoerders begaven zich te water Het is gevaarlijk om God niet te geloven. Wij leven meestal in de veronderstellingdat de mens die God de rug toekeert er tenminste in deze tijd toch ook wel komt en als we rondom ons kijken dan lijkt het vaak ook wel zo. Maar wie zijn vertrouwen niet op God heeft gesteldstelt het doorgaans op iets anders. En daar ligt de kiem van het gevaar verborgen. Psalm 52 spreekt van de man die „zich sterk waande door wat zijn onheil werd". Er is een wet in het universum die zegt, dat wat we buiten God zoeken ons op een gegeven ogenblik tot dynamiet in de handen wordt. Vertrouw op uw talenten en uw gaven en voor u het weet bent u een tweede Maria Meneghini Callas. Ver trouw op de atoombom als antwoord op communistische druk en voor u het weet rent de sluipmoordenaar genaamd radio activiteit door de wereld. Ergens zegt de Bijbel, dat God een naijverig God is; Hij is jaloers en gunt geen ander Zijn plaats in uw leven. Iedere afgod vermoordt ten slotte zijn eigen aanhangers; of die afgod nu een beeld, een talent, een banksaldo, een atoombom of een hobby is. Slechts God kan en wil en zal ons het echte leven geven wanneer wij Hem als God erkennen. f ui I# i (Van onze sociaal-economische redactie) Het ontheffingsbeleld inzake het Rij tijdenbesluit baart de Protestants-chris telijke bond van vervoerspersoneel ernstig zorgen, met name waar het gaat om de zondagsrust. Nu geconsta teerd wordt, dat steeds meer vervoer ders op zondag werken, zal getracht worden een minimum aantal vrije zon dagen per jaar gegarandeerd te krijgen. De bond zal ook trachten tot een ver korting van de werktijd te komen, hoe-! wel een algehele werktijdverkorting in den lande voor het personenvervoers- personeel vervelende aspecten heeft. Als de zaterdag een algemene vrije dag wordt, zei bondsvoorzitter mr. T. J. den Hartog op de tweede congresdag van de bond in Enschede, wordt het personen vervoer per trein, bus en vliegtuig ver zwaard en moet het vervoerspersoneel op die dag extra hard werken. De bondsvoorzitter zag een mogelijkheid voor de werktijdverkorting in een vrije ochtend in de week. Hij deelde mede, dat het vraagstuk ook bij de spoor wegen wordt bestudeerd. Lonen Op de tweede dag van het bondscon- gres kregen de slechte lonen van bet wegvervoerspersoneel opnieuw de aan dacht bij de behandeling van de voor stellen der afdelingen. ,,Is het niet be droevend." zo stelde de afdeling Dok- kum. ..dat een gehuwde buschauffeur thuiskomt met een loon van nog geen 59 per week". De voorzitter van de bedrijfsgroep Wegvervoer. W. H. Hendriks, vond dat ook. want hij zei dat het hoofdbestuur niet alleen naar verbetering van de, arbeidsvoorwaarden voor het wegver voerspersoneel streeft, maar aan dat streven inhoud geeft door overleg tej plegen voor betere lonen. komt, gaan we door met het aan de orde stellen van de loonpositie bU Indivi duele bedrijven of groepen van be drijven. Massazang op Grote Kerkplein Levenswijze van de christen moet op zichzelf een getuigenis zijn (Van een onzer verslaggevers) BIJNA achtduizend dames zijn gisteren naar Zwolle gereisd om deel te nemen aan de 22ste bondsdag van de Bond van Gere formeerde Vrouwenverenigingen in Nederland. De massaliteit van deze samenkomst kwam pas uit aan het eind van de dag, toen de dames zich verenigden op het Grote Kerk plein in het hartje van de stad. Want vóór die tijd had men ver spreid gezeten in zeven verschillende gebouwen. Daar had men ge luisterd; op het Kerkplein werd gezongen. Over de vrijere loonvorming verklaar- TWEE onderwerpen kwamen in alle I mevr Van Oostveen afgevaardigden de voorzitter Den Hartog in principe vergaderingen aan de orde „Getui-1 van de Ned. Chr. Vrouwenbond, van voor dit systeem te zijn, maar vanwege ?en, maar hoe?" en „De invloed van I de Hervormde Vrouwendienst. Er wa- het dikwijls zo moeilijk te voeren over- de moderne tijd op het gezinsleven", ren ook heren: jhr. mr. B. A. Strick leg in de vervoerssector in de praktijk Over het getuigen spraken dr. B. Riet- i. 's_Gra venhage-West, ds. F. E. Hoekstra te 's-Gravenhage-Oost, ds. R. C. Harder te Amsterdam en ds. J. P. Haspels te Apeldoorn. bezwaren te zien. De vergadering sprak zich op deze tweede congresdag in oe Twentse schouwburg ook uit voor alge hele afschaffing van de gemeente-clas sificatie. Zendingsarbeiders komen en gaan Vanuit Soemba is bericht ontvangen, dat het, met ingang van 1 augustus a.s., aan alle leerkrachten van vreemde na tionaliteit niet meer is toegestaan, onder wijs te geven aan nationale particuliere scholen. Dit betekent, dat de heren W. Duker en F. Smit, leraren aan de Kweekschool in Wai Kaboebak en de heer D. Zwitser, leraar aan de Am bachtsschool in Melolo, binnenkort zul len terugkeren. Dit heengaan wordt ui teraard door de Christen-gemeenschap op Soemba in hoge mate betreurd. Daartegenover staat, dat bericht Het tweede onderwerp werd behan deld door prof. dr. R. Schippers te Amsterdam, ds. P. Visser te Tilburg, dr. B. Ch. Hamer te Arnhem en ds. H. U. Buitink te Amsterdam. De bondspresidente, mevr. W. M. Ridderbos- de Rooy te Amsterdam, leidde nergens de vergadering, maar sprak in verschillende gebouwen een woord, getiteld „Onze tijden Gods tijden". Voorts luisterde men naar declama tie van de dames M. M. van Noort- wijk-Colijn, Henriëtte Daams, J. Rienks-Hoogendoorn en A. van de Kuur-Faber. Ook werd in alle gebou wen voorlezing gedaan van een tele- reikt. Dokter Bouma heeft enige tijd gewerkt in het hospitaal van Or. Albert Schweitzer in Lambarene en hoopt nu - naar Semarang te kunnen gaan, om I daar werkzaam te zijn aan de bekendej~ kraamkliniek „Panti Wilasa". Hiermee I is aan de toelatingsvergunningen, die vooral de laatste maanden werden ver-| leend. weer een toegevoegd. In de krin gen van de Gereformeerde Zending is' erg blij hiermee. I In de Buitensociëteit verwelkomde Examen doen met actieve,beheerste zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten De bond staat op de bres voor een, landelijke collectieve arbeidsovereen komst voor het gehele wegvervoersper-( soneel en voorstellen daartoe zijn inge diend. Die voorstellen behelzen het in-l lopen van een achterstand In de lonen, een vakantietoeslag van vier procent,1 een vakantie van minimaal 15 dagen, het toepassen van een waarderingstoe slag van 7 procent en het rekening hou den met de ploegendiensten in de lonen. Maar, verklaarde de heer Hendriks, de werkgevers willen niet aan een lande lijke c.a.o. en zolang deze niet tot stand Evangelisch-Lutlierse Synode T weetal J De 154-ste vergadering van de Evan- vr^TTrarlprin 0-Uelisch'Lutherse synode is dinsdag te Algemene vergaaerillg Amsterdam voortgezet met de behande- I J ling van het verslag van de werkzaam- verenicrmff van kosters! heden der synodale commissie. v v. J^aast vele kleinere vragen Uit het le- De Protestants Christelijke Vereni- ven der gemeenten, kwamen ook kwes- ging van Kosters in Nederland zal op ties van meer belang aan de orde. 10 juni in het gebouw k. en w. te Het verzoek van de kerkeraad van Utrecht haar negende algemene verga- Harlingen om zo mogelijk adhaesie te dering houden. In de ochtendvergadering betuigen aan een door vertegenwoordi- die om 10 uur begint komen de huis-lgers van verschillende kerken in Fries- houdelijke zaken aan de orde. In de mid-'land opgestelde motie inzake atoombe- dagvergaderlng zal de heer R. van Da-1 wapening, gaf aanleiding tot een breed- len, lid van het hoofdbestuur, spreken voerige discussie. De Synode achtte zich niet in staat om de uitspraak, zoals die door adres santen werd voorgesteld, volledig te on derschrijven. Wel deelt de synode ge heel de verontrusting, die uit het ge noemde schrijven blijkt. Zij zal naar Wereldconcilie voor radio en t.v. De voornaamste zittingen van het rooms-katholiek wereldconcilie dat Paus Joannes aangekondigd heeft, zullen door de t.v. worden uitgezonden. Het Vaticaanse weekblad l'Osservatoie del-1 la Domenica schreef, dat de uitzendingen i voor t.v. en radio tezamen met de jour naalopnamen de rooms-katholieken in staat zouden stellen het werk van het concilie van nabij te volgen. Op het wereldconcilie, dat mogelijk I niet voor 1961 zal bijeenkomen, zal de j eenheid onder de christenen besproken i worden. wegen zoeken om de bezinning van de kerk op deze voor de gehele mensheid zo brandende vragen zo krachtig moge lijk te bevorderen. Aan de synode werd opgedragen om een tweetal wijzigingen voor te bereiden in de ordeningen, waardoor het mogelijk wordt gemaakt, dat op nominaties voor predikantsvacatures voortaan ook twee in plaats van tenminste drie namen van predikanten mogen voorkomen. De synode was van mening dat de geestelijke verzorging van leden van de Lutherse Kerk in Oost-Flevoland beter vanuit Kampen dan vanuit Apeldoorn kan plaatsvinden. De synode acht het zeer belangrijk dat spoedig een landelijke Lutherse Dia- konale Raad tot stand zal kunnen ko men. Er zijn vele taken voor deze raad, waarbij in het bijzonder ook aan het werelddiakonaat van de kerk moet wor den gedacht. van Linschoten, burgemeester van Zwolle; prof. dr. K. Dijk, bescherm heer van de bond; ds. H. A. Munnik nestor der predikanten van Zwolle. Wees een goede buur Indien wij ons beperken tot de sa menkomst in de Buitensociëteit, zij eerst melding gemaakt van het refe raat, dat dr. Rietveld hield over de vraag hoe men moet getuigen. Getuigen Is: instaan van de feitelijk heid, van de waarachtigheid vaa Jezus Christus en zijn werk. Dit -getuigen behoort onlosmakelijk bij het christten-zljn. Er is echter verschil tussen het getuigen van vroeger en nu. Eertijds was het christelijk getuigenis Iets nieuws; er werd snel en fel op gere ageerd. Wie volhield om getuige te zijn, liep kans om er het leven bij te verlie zen. Getuige betekende hetzelfde als martelaar. Vandaag Is de belangstelling veel min- der. Het evangelie wordt in duizenden kerken gepredikt en het klinkt ook door de radio. Ook heeft de christelijke zede zodanig de wereld beïnvloed, dat een christen in zijn doen en laten green uit zonderingspositie meer inneemt zoals Dr. Rietveld meende, dat het ge tuigenis allereerst moet blijken uit het existentieel christen zijn. Daar komt voorlopig geen evangeliseren of preken bij te pas. Laten we eens be ginnen met echt goede buren te zijn, riep dr. Rietveld uit. Wie een echt christen is, getuigt automatisch. Er waren vijftien dames, die de spreker vragen stelden, meest over en uit de practijk, speciaal in de evangelisatie en in het contact met sekten als Pinksterbeweging e. Dr. Rietveld bleef vasthouden aar stellen van wat hij zag alt de voornaam ste els: christen zijn in he* dagelijks bestaan. In het voor de hand liggende gebied van de zorg voor gezin en ar beid, in het zich nimmer terugtrekken als het gaat om de vervulling va vaak kleine christenplichten. Mevr. Ridderbos gaf in haar toe spraak overwegingen inzake het be grip tijd, een actueel onderwerp, nu de èèn zucht onder een voortdurend gebrek aan tijd en de ander eer veel aan vrije tijd heeft. Tegenover het wachtwoord „ik heb geen tijd" staat het probleem van de vrijetijds besteding. De hele amusementsindus trie dient om de tijd te vullen van hen die tijd over hebben. Wanneer we zeggen dat we ergens geen tijd voor hebben, zouden we dan in sommige gevallen niet beter kun nen verklaren, dat we er de energie Advertentie de kleinbeeld-camera voor kleur en 35 ..Idioot die je bent!" zei Nicolson zachtjes. ..Kleine, stomme dwaas!" Met geweld rukte hij zich los, wil de weer wat zeggen, en zag toen in het licht van de schijnwerpers de scherpe silhouet van de boots man, die aan de buitenkant van de verschansing van het benedendek als een waanzinnige stond te wenken. Nicolson aarzelde geen ogenblik, draaide de verpleegster om, sleepte haar mee over het dek en zwaaide haar over de verschansing. McKinnon pakte haar bij een arm, keek naar beneden, naar de reddingboot, die bijna onzichtbaar was in een kolkend golfdal en wachtte een gelegenheid af om zijn sprong te wagen Eén ogenblik keek hij om zich heen. en uit de woede en dc- wanhoop, die op zijn gezicht te lezen stonden, begreep Nicolson dat hij wist wat er was gebeurd, „Heb je me nodig, stuurman?" Nicolson schudde beslist het hoofd. „Nee! De red dingboot is belangrijker!" Hij keek naar de boot, die moeizaam weer boven kwam, en zichtbaar werd m het licht. Het water van een brekende golftop stroomde over de rand naar binnen. „McKinnon, ze is al bezig vol te lopen! Zorg dat ze zo gauw mo gelijk hier vandaan komt! Ik loop naar het achter- .Akkoord, stuurman!" knikte McKinnon, nam het juiste ogenblik waar en sprong met de verpleegster in de boot, waar tal van handen hem beetpakten en op de been hielden, terwijl de reddingboot Weer in een donker golfdal verdween. Nicolson hing over de verschansing en keek haar na. „Alles in orde, bootsman?" riep hij. „Ja, alles in orde! Ik ga naar het achterschip, uit de wind liggen." Nicolson bleef niet kijken wet er verder zou ge beuren. maar draaide zich om. De kans dat de wa ter makende reddingboot dwars voor de wind zou komen te liggen terwijl zij met die zware stortzeeën probeerde op gang te komen, was verre van denk beeldig, maar wanneer McKinnon zei dat alles in or de was, was het dat ook. En wanneer hij zei dat hij langszij het achterschip zou komen, zou hij daar ook liggen wachten. Nicolson deelde het rotsvaste geloof van kapitein Findhom in de betrouwbaarheid, het initiatief en het ongemene zeemanschap van Mc- S door ALISTAIR MAC LEAN (vertaling Rob Limburg) terdek opgeklauterd en keek, met de hand op de verschansing, langzaam om zich heen. Voor hem be vond zich het bovengedeelte van het schip en aan weerskanten daarachter lag in de verte de lange, smalle schaduw van de ..Viroma", een donkere veeg op het water, die hij half zag en half vermoedde achter het helle witte licht van de schijnwerpers. Maar opeens realiseerde Nicolson zich, dat dit licht stukken minder helder en vol was dan het tien mi nuten geleden was geweest. Eén ogenblik dacht hij. dat de „Viroma" bezig was de volle zee op te zoe ken om uit de buurt van de gevaarlijke ondiepten te komen: maar meteen zag hij aan de onveran derde grootte en ligging van het schip, dat het zich niet van zijn oorspronkelijke plaats had verwijderd. Er was niets veranderd aan het schip, noch aan de schijnwerpers, maar de stralenbundels zelf wa ren niet meer wat ze eerst waren geweest: ze sche nen aan kracht te hebben verloren, te worden op gezogen door en op te gaan in de zwartheid van het water. En er was nóg wat anders ook: de zee zag nu inderdaad zwart; en die zwartheid werd ner gens meer onderbroken door het geringste plekje wit, zelfs niet door ook maar één witte kop van een brekende golf. En opeens wist Nicolson het: oüe! Er viel niet aan te twijfelen: het water tussen de twee schepen was bedekt met een brede, dikke laag olie, die in de afgelopen vijf minuten door de „Vi roma" overboord moest zijn gepompt, bij honder den en honderden liters, genoeg om de wildste storm zijn ergste woestheid te doen verliezen Kapitein Findhom had blijkbaar gezien hoe de ..Kerry Dan cer" met de kop tegen wind en golven in draaide en had onmiddellijk beseft welk gevaar de redding boot nu bedreigde van de stortzeeën die op haar niet voor opbrengen?, vroeg Ridderbos. Vaak hebben we de inner lijke rust niet voor dingen, die een beetje geestelijke concentratie vergen. Moeten we ons als christenen willoos in de maalstroom laten meevoeren? God heeft de mensen de tijd gege ven, en als bijzonder geschenk daarin de rustdag. Maar niet alleen op de rustdag moeten we tijd nemen voor rust. Elke dag zullen wij ons moeten afzonderen voor het stilzetten van de ziel om te luisteren naar God. Dat is te meer nodig naarmate wij meer te doen hebben. Foster Dulles was op dit punt een goed voorbeeld: hij nam steeds veel tijd voor bijbellezen en gebed. Systematisch bijbellezen (met pot lood en papier erbij) en bidden (met aantekenen waarvoor en voor wie) 16 een heilzaam werk in ons leven. Want zo maakt men zijn uren en zijn tijd tot Gods lof en dienst bereid. TV nag geen probleem In zijn referaat over de invloed van de moderne tijd op het gezinsleven, noemde ook prof. Schippers de rust dag. In het handhaven van de zondag als een feestdag voor ouders en kin deren zag hij een middel om de kwa de invloeden van de moderne tijd te keren. Overigens brengt die tijd ook goede dingen. Geen enkel gezin ontloopt de technische voordelen van deze tijd. Wie daarvan profiteert, moet niet di rect klagen over de moderne wereld. Tot de veranderingen in de tijd be hoort de democratisering. Deze aan vaardt niet meer de autoriteit, welke rust op tradities. De prestatie geeft de doorslag. Dat werkt door in de gezinnen. Een vader is niet meer de heersende ge bieder. Jonge mensen, die vandaag trouwen, hebben een gans andere op vatting over het ouderschap dan de oudere generatie. Vandaag geldt het woord van Petrus: gij vaders, ver bittert uw kinderen niet! Er moet voorzichtig gespeeld worden. De hoogleraar besprak' enkele aspec- n van het moderne leven. Terloops noemde hij de televisie. Blijkens een onderzoek geeft dat medium in gere formeerde gezinnen weinig problemen, ECONOMISCHE SAMENWERKING TVTIET zonder instemming hebben pelde de economische boycot als een wij enige tijd geleden de oprich- van de ergste machtsmiddelen, waar- ting begroet van een commerciële mee het recht van de ander geknecht organisatie in het schoenherstellers- wordt. Hij sprak de wens uit, dat bedrijf, welke beoogde door middel de overheid hier zal optreden als de van gezamenlijke inkoop efficiënter beschermster van het recht. te kunnen werken en die, afgezien Ook nog van een eventuele verlaging van de prijs die de consument moet beta len, toch in ieder geval de niet ruime inkomsten stellersbedrijf zou ten. zijn van mening, dat hier lofwaardig streven van het be drijfsleven, dat zowel maatschappe lijke als economische voordelen het schoenher- bood. voortijdig op een af te keu- kunnen vergro- ren wijze tot een einde is gekomen. Wij verheugen ons daarom over het initiatief, dat de nieuwe minister economische zaken heeft genomen tot een onderzoek naar de wenselijk- lOgelijkheden mische samenwerking in het schoen- herstellersbedrijf. Afhankelijk van de resultaten van dit drijf, te komen tot een verlaging van jonderzoek is de minister bereid, Een aantal grossiers in leerwaren verbond zich aan de aaneengesloten schoenherstellers de leerwaren tegen gereduceerde prijzen te leveren. Het hierin tot uiting komende gezonde streven van het schoenherstellersbe- de kostprijs, is echter mislukt ten gevolge van de afwijzende houding van de overige grossiers en de fa brikanten van leerwaren. De gros siers, die bereid waren tegen lagere "e 3"UUI" economische samenwerking de gezamenlijk inkopende .„iimidden maatregelen te nemen tot het voeren van gezonde vormen economische samenwerking. De i nister staat op het standpunt, dat moet. Wellicht dat het voor hristelijke schoenherstellers mogelijk zal er H. de den, in de nabije toekomst nog Mooij, heeft niet nagelaten duidelijk een tweede poging tot zijn afkeuring uit te spreken over king te ondernemen, en met meer deze gang van zaken. Hij bestem- succes. y-tlUllH Spijk.t M Htlb.l, MiXlIllfilk 1. ülf» voor moderne, chiquo dames- en herenhorloges in talrijke asymmetrische modellen Alle vragen, waarvoor ouders door de moderne tijd komen te staan, wor den lichter wanneer men probeert te leven uit het meest wezenlijke: uit d,e liefde. Het in practijk brengen van de liefde op een verstandige, hartelijke en moederlijke manier leek prof. Schippers het beste dat men in deze tijd kan doen. Prof. Dijk bracht in deze vergade ring de groeten over van gerefor meerde „susterorganisasies" in Zuid- Afrika. Van de daags tevoren gehouden huishoudelijke vergadering noteren we, dat men afscheid nam van de vice-presidente mevr. Van Oostveen, die aftrad. In haar plaats werd geko- mevr. A. van'Rijnswou-Waasdorp te De Bilt. Tot bondspropagandiste koos men mevr. Heersnink te Daar- lerveen. Beroepinffswerk GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Zwaagwesteinde: Chr. van Ulden, drs. theol. te 's-Gravenhage. Ds. P. W. Marlijn, beroepbaar predi- i...:--, Groningen naar sen en C. Molenaar te Leiden. UNIE VAN BAPT. GEM. Beroepen te Treebeek (Limburg): Th. van der Laan te Stadskanaal, die bedankte voor Nieuw-Weerdinge. De Raad voor de Zending van de Schot se Kerk heeft de berichten, als zou dc zending in Noord-Rhodesla twee zen dingshospitalen hebben moeten sluiten wegens rassenrelletjes, volkomen uit de lucht gegrepen genoemd. De enige oorzaak is een tekort aan personeel geldmiddelen, verklaarde een De twee P.C.B.'s vergaderden Dr. Verkerk gaf opsomming van wensen en klachten (Van onze sociaal-economische redactie) stukbraken. Nicolson glimlachte even, ganser harte: die olie betekende nog niet dat de boot nu buiten gevaar was, en het stond hem alles behalve aan dat hij over enkele seconden met Alex overboord zou moeten springen. Zo'n oliebad nu niet bepaald aanlokkelijk. Snel en soepel liep Nicolson over het dek het achterschip. De soldaat stond daar reeds, tegen de verschansing aangedrukt, met zijn rug ertegen aan, zich met beide handen achterwaarts krampach tig vasthoudend. Toén Nicolson dichterbij kwam. zag hij de grote, starende ogen, zag hij hoe het li chaam trilde van spanning, en constateerde nuchter bij zichzelf, dat een sprong in zee met deze Alex een zelfmoord nabijkwam, hetzij door verdrinking, hetzij door wurging de angst kon iemand boven menselijke kracht geven, en een greep waaruit ai- leen de dood je kon bevrijden. Nicolson zuchtte, keek over de verschansing en knipte zijn lantaarn aan. McKinnon lag precies waar hij had beloofd te zullen zijn, in de beschutting van de achtersteven, geen vijf meter van hem vandaan. Nicolson doofde zijn zaklantaarn weer en ging de^'p.CJB. "vermeldde "de "heer" Verkerk voor de jonge soldaat staan. Deze had zich niet be- de goede samenwerking met de werk- wogen: zijn adem ging kort en hijgend. De stuur nemersorganisatie. Als een van de re- man nam zijn zaklantaarn in de andere hand, hief suitaten hiervan noemde hij de in voor- haar omhoog en flitste haar aan en zag een krijt bereiding zijnde ^.a.o. voor het wegver- bleek, verwrongen gezicht, met weggetrokken, bloe deloze lippen, waartussen de blinkende tanden zicht baar werden, en starende ogen, die stijf werden dichtgeknepen zodra het felle licht van de lantaarn erop viel. Een 1 i een verhoging der maximum toegesta ne tarieven, wat mede een gevolg was van het gebrek aan bedrijfsgegevens. De grootste aandacht vroeg de heer Verkerk ten slotte voor de ontwikkeling van de vervoerspolitiek in E.E.G.-ver band. Nog steeds wordt het internatir- naai wegvervoer discriminatoir be'nan- Terwijl gisteren in Enschede de werknemers in het vervoersbedrijf deld- ,D? belastingvrijdom, die Neder- de Protestants Christelijke Bond van Vervoerspersoneel) hun alge-i vn°r h"f h,n,pn an mene vergadering voortzetten, kwamen aan boord van het m.s. Eras- den.' mus, dat ligplaats had gekozen aan het Willemsplein te Rotterdam, de werkgevers in het vervoersbedrijf bijeen, namelijk de leden van de' Nederlandse Bond van Protestants Christelijke Beroepsgoederenver-\ voerders. De gelijktijdigheid van deze vergaderingen had geen bijzondere j aanleiding, maar voor de bijzondere plaats, die de vervoerders voor I hun bijeenkomst hadden uitgezocht, was wel degelijk een aanleiding. I Aan boord van de Erasmus hebben de vervoerders van de P.C.B. namelijk hun jubileum gevierd, het tienjarig bestaan van de P.C.B. in de wandeling wel genoemd „de bond van Verkerk". Ook in deze bijzondere bijeenkomst heeft de voorzitter, mr. dr. E. P. Ver kerk, zich laten gelden. In een uitvoe rige rede gaf hij een duidelijk overzicht van de wederwaardigheden van de bond, maar niet minder duidelijk wer den de problemen geschetst, waarmee het vervoersbedrijf in Nederland op dit moment heeft te worstelen. Het zal wellicht nooit eerder voorge komen zijn. dat een jubileumvergade ring van een bond aan boord van een schip werd gehouden, maar dat het een goede vondst is geweest, bleek uit de voortreffelijke stemming en de gezelli ge sfeer aan boord. Het enige nadeel was, dat men het aantal uitnodigingen had moeten beperken, omdat het aan tal plaatsen uiteraard niet zo groot was Er was echter voor gezorgd, dat tien provincies vertegenwoordigd waren. Na mens de zusterorganisaties werden het bestuur hartelijke woorden van geluk wens toegesproken. Na afwerking van het officiële gedeel te werd via de Oude Maas in de rich ting Van Haringvliet gevaren en een excursie gemaakt naar de Deltawerken. C.A .0.-wegvervoer In zijn overzicht I hij nog had kunnen vallen. Hij zwaaide hem over de verschansing, gleed daar zelf overheen, bleef een ogenblik staan in de lichtbundel van een zaklantaarn, die vanuit de boot op hem werd ge richt McKinnon had gewacht tot hij de stoot hoor de waarmee Alex werd geveld omklemde het middel van de jongen en sprong. Zij ploften op nog geen twee meter van de boot in het water, ver dwenen bijna geluidloos onder de olielaag, doken weer op en werden onmiddellijk door vele wachten de handen gegrepen en aan boord gehesen. Nicol son probeerde hoestend en proestend zijn dichtge- kleefde ogen. neus en oren weer open te krijgen terwijl Alex roerloos op de stuurboordbank lag, waar Vannier en juffrouw Drachmann hem bewerkten met repen van Vannier's overhemd. (Wordt vervolgd) I vervoer is krachtens deren. Meer dan vijf jaar na de tot standkoming van de wet is deze ver lening' nog niet voltooid. Wat betrelt de vergunningverlening in het ongere geld vervoer neeft de afkondiging van een zogenaamde beperkte tonnag»- stop niet de instemming. Deze wordt in strijd geacht met de W A.G. De eer ste beroepszaak is thans bij de Raad van State in behandeling. Gehoopt i wordt op een spoedige en principiële 1 tef„0V;rJ: 'S/beUn/h^beiS ondernemers uit de impasse zal hel pen, waarin het gewijzigd vergunning- beleid hen heeft gebracht. (Vat betreft het grensoverschrijdend verheuging over de r.oor minister Van Aartsen voorgestane op lossing voor de vergunningverlening, namelijk de leiding van de Niwo in handen te leggen van een buiten het bedrijfsleven staande voorzitter. Met spanning wordt ook gewacht op het tijdstip, waarop voor het vervoer van en naar België volstaan kan worden met een daartoe strekkende vergun ning. In het algemeen wordt gehoopt, dat de vergunningverlening zowel voor het binnenlands als het grensover schrijdend vervoer beter en vlugger afgestemd zal worden op de behoeften van het bedrijfsleven. De wens wordt geuit, dat de rijksinspecteurs ruimere bevoegdheid krijgen voor het treffen van tijdelijke voorzieningen. Meer rekening zal moeten worden ge houden met de bijzonder kwetsbare po sitie van het vervoersbedrijf, dat In al le opzichten afhankelijk is van de voort gang van het economisch leven en dat steeds aan de wisselende behoefte tege moet moet komen. De drie patroons- vakorganisaties voor het wegvervoer hebben reeds een economisch bureau voor het wegvervoer opgericht en alle bedrijfsgenoten zijn verplicht een be drijfsadministratie bij te houden. De heer Verkerk verklaarde, dat het voor hem vast stond, dat In de afgelo pen jaren het vervoersbedrijf gedu peerd i» door het te lang uitblijven van V.U.-dagen te Utrecht op 1 en 2 juli Stichting Kerkconcerten te Utrecht opgericht Op 25 mei is te Utrecht de Stichting Kerkconcerten opgericht, die de orga nisatie en de exploitatie van kerkcon certen, in het bijzonder van orgelcon certen, op zich zal nemen. Deze stich ting is de voortzetting van het vroege re Collegium Musicum Ultrajectinum. afd. f (orgelconcerten). estich ti n e WHBH J. L. 9HMven- den gehouden, de spaarsters Vrou-!'e secretaris: B. C. Muller, penning wen V.U.-hulp komen 's middags bijeen, mees^er: W. Emmelot en jr. P. Kluy- terwijl 's avonds een bidstond gehou-lvcr- den zal worden in de Oosterkerk j De reeks kerkconcerten zal op 10 ju- De Algemene Vergadering wordt op U 1959 geopend worden met een con- donderdag 2 juli gehouden in de grote cert in de Buurkerk, te geven door congreszaal van Tivoli Na de opening Mees van Huis. organist der Buurkerk, volgt er een huishoudelijk gedeelte met met medewerking van solisten en van een causerie van ïr. C. A. Doets over: i het Utrechtse Toonkunstkoor. Het ligt in „De ontwikkeling van de nieuwbouw- de bedoeling om. na dit openingsconcert, prof. dr. G. C. Ber-,0p iedere woensdagavond tot 16 septem- het weten-1 bei oen conceri te geven In een der kerken van de binnenstad. Behalve Utrechtse organisten zullen ook gastor- ganisten van buiten Utrecht plannen' kouwer over: „De "stand schappelijk onderzoek." Tevens zal prof. dr. R. Schipper, rede uitspreken over „De positie de Vrije Universiteit [buitenland hun medewerking verlenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 2