in Jong Ex Animo zong Den Burcht Drie Haagse schilders in Academiegebouw Modiiiette Zuid-Holland in Leiden gekozen t is ons gelukt! t.LihSUllE COURANT VRIJDAG 22 MEI 195 Agenda voor Leiden Vrijdag Plantsoen 25, van 7 uur n.m. ai: plaats- bespreken K. en O.-toneelabonnementen. Groot-auditorium, 4 uur: inauguratie dr. E. C. Kooymam. Gebouw speeltuinvereniging Wester kwartier, ingang Ten Katestraat, 8 uur: afdeling zuid-west NCVB, N. L. van Dal- sen over „School en gezin". Oegstgeest, Het witte Huis, 8 uur ledenvergadering zwemvereniging Poel- receptie Zaterdag Stadsgehoorzaal, 3 tot 1.30 uur Trouw en Durf ter gelegenheid den jubileum. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Trouw en Durf, voorafgegaan door rond wandeling door Leiden. Prytaneum, 5 tot 6.30 uur: receptie Sleutalloge Leiden ter gelegenheid van zilveren jubileum. LEIDERDORP: clubhuis Zijlikwartier, 2.30 uur opening. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Achter ge sloten gordijnen (18 jaar). Lddo (2.30, 7 en 9.15 uur): LeLs tri- cheurs (13 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Pikant avon tuur in Parijs (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Met bloed geschreven (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.IS uur): Meisjes in gevaar (18 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw Rapenburg, 9 tot 5.30 uur: Drie Haagse Schilders, tot en met Apotheken De avond- en nachtdienst wordt waar genomen door de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, telef. 21313 en de Haven- apotheek, Haven 18, telef. 20085. Musea, Instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 6 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineralogisch museum Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Gravesteen, Pieterskerkhof 6, Juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties), conciërge: Kolfmakersteeg 16 a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Archeologisch Instituut, Rapenburg 26, elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74, elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling geopend van half 10 tot half 6. op zaterdag tot 5 uur. Inlichtingenkantoor V.V.V., Steenstraat 1 b: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Contactbureau voor afgestudeerden, Rapenburg 6: op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Op de tentoonstelling van werken van drie Haagse schilders in het Leidse akademiegebouw, is ook dit werk van Will Leewens (geboren in 1923) te zien. Het is een experimenteel schilderij, een olieverf met gebrand hout, tot stand gekomen in 1958. De maker heeft er de titel „Uit zichzelf" aan gegeven. Foto N. van der Horst Vele honderden abonnees hebben voor onze haringprijs vraag per briefkaart een tijd stip opgegeven, waarop zij dachten dat de nieuwe haring in het land zou komen. Van morgen is deze haring om 9 uur, 42 minuten en veertig seconden te Scheveningen aan gevoerd. Morgen hopen wij de prijswinnaars bekend te maken. Redactie N.L.C. V. en D. toonde bandages en korsetten V. en D. te Leiden hield een voor lichtingsavond voor dames en heren over bandages en korsetten van eer speciaal merk, symbool van gezond heid en levensvreugde, zoals in aller lei toonaarden werd bezongen een prettige manier werd duidelijk gemaakt door een kleurenfilm. mocht. Met de muziek van Pierre Palla en marionettenspel van Don en Lee Vermeire was het e'en feestelijk Begonnen werd met een causerie door de heer Van Bemmel, die later ook een van de acteurs bleek te zijn in de kleu renfilm. Hij wilde beslist niet iedereen een korset aanpraten. Integendeel. Liever zonder korset, zo was zijn devies. Maar er zijn talloze redenen te noemen, waar om het nodig wordt er wel een te dragen. Een van de meest voorkomende redenen is bij dames,en heren: rugklachten. De heer Van Bemmel trok ten strijde tegen degenen, die een korset aanschaffen, dat niet past bij het figuur. Een korset mag nooit de spieren vastzetten, maar moet deze vrijlaten en op de juiste plaats steun verlenèn. Bij moeilijke gevallen heeft men speciaal voortdie gebreken aangepaste korsetten. Ook de heren werden niet vergeten: gebruikers van motorrijtuigen, tuinlieden, heren met veel zittend werk. kortom al degenen, die zich te weinig of te eenzijdig bewegen Een geslaagde avond, die een volle foyer heeft getrokken. Twee Leidse dames wonnen woninginrichting-prijs In de prijsvraag, uitgeschreven door de Stichting Propaganda Woninginrich ting SPW, hebben twee inwoonsters var Leiden een prijs gewonnen. Dit zijn mej. C. Roosen en mevrouw S. Koning-Tege laar. Zij kregen ieder een waardebon vai f50. Burgerlijke stand van Leiden GEBORENPetronella Geertruda Maria, dr v J Nobel en C C E Berk hout, Rudolf Edward, zn v J J Han sen en M Souverein; Willie, dr v C van Dijk en L Klok; Carolina Suzan- na, dr v M P Sips en D Fakkel; Go- vert Pieter, zn v M de Jong en L Herweijer; Johannes, zn v M H de Vreede en M H van StraterElisabeth Maria,-.dr v B Chaudron en M E .Nie.-. vaart; Marike, dr v W J Lancel en G G EijgendaalHendricus Cornelis, zn v P Siera en H G Meeuwissen; Franciscus Adrianus Maria, zn v H van Akkeren en M C Straathof. OVERLEDEN: J Keereweer, 78 jr, man; G de Boer, 76 jr, man; B Rij laarsdam, 92 jr, man; J van Muiden, 85 jr, man. GEHUWD: W Ravensbergen en S Sohellingerhout; F A de Boer en A M van Winden; H J Mink en G Ver- voorn L F J van Steenbergen en C T oude Alink; J E Kok en J A Otten; AGP van Ruitenberg en G Bek; A Keijzer en A Heruer; M Weijsters en H A de Meijer; J Sommeling en H van Tol; A W Verboon en J C Smit- tenaar; L F van Steenbergen en J J Schreuder; J van Kessel en J Sprin ger; C W J Robbers en A T Nekeman; S B Neijman en A M A de Boer; J S A Pels en J van Heijningen; F de Gast en C J J Douwes; W Heemskerk en M van Steenbergen. O, die Leidse „r" DE EX ANIMO-JEUGDKOREN gaven in de grote zaal van Den Êurcht te Leiden, onder leiding van Herman de Wolff, hun (deze keer door omstandigheden wat verlate) jaarlijkse uitvoering. Het eigen publiek, in grote getale opgekomen, was een en al aandacht voor alles, wat er op het toneel gebeurde. Bij zulke kinderzang-evenementen pleegt het zichtbare een minstens even belangrijke rol in het bepalen van de .waarderingsgraad te spelen a.ls het hoorbare. Naaste familieleden letten vaak maar al te graag op wat er voor liefs voor ogen is en zijn dan te vlot geneigd de kwaliteit van de zang voorbij te horen. Als dat ook nu het geval mocht zijn geweest, zouden die oppervlakkige be oordelaars het werk van dirigent De Wolff wel een groot onrecht hebben be zorgd. Jong Ex Animo heeft zijn repu tatie ook nu alle eer aangedaan. In 't algemeen mogen we wel op merken, dat de zang van de drie groepen getuigde van ernstige voor bereiding en de oprechte wil, het op „de" uitvoering zo mooi mógelijk te doen. De heer De Wolff houdt de teugels strak en hij zorgt ervoor, dat aller ogen op hem gericht blijven. Hij weet met succes kleine uitspattingen te voorkomen en de goede geest van toewijding te hand haven. Dit alles erkennend, behoeft men toch de verschillen niet te ontkennen. Een zorgvuldige vergelijking leidt tot een hoogste waardering voor de zangpresta ties van koor B (de oudere jonge jeugd). Deze keurige meisjes en jongens verdie nen een compliment voor de kleurige, pit tige, rake vertolking van W. van Dam's „Voorjaarsconcert" en Galuppi's „Dans in de wei". De Wolff's leuke „Liedje van de Klom penmaker" viel wat al te los uit. De kleintjes deden het ook aardig, of- Puzzelprominenten 1. P. Voorwinden, Dijk 19, Bent huizen; 2. mej. A. V. Jongeneel, Charbonlaam 14, Sassenheitm; 3. R. H. Schipper, Bhasemerstraat 2, schoon minder vast van toon. Enkele lied jes van de dirigent kwamen er spontaan uit. Dit koor A vonden we echter duide lijk beter en meer op dreef in De Wolff's gezellig-roezige zangspelletje „Poppen- bruiloft". De kinderen waren hier heel mooi en met grote zorg aangekleed. Er was een burgemeester bij, een negertje, een gewild-houterig-doend dirigentje, een agent van politie, Jan Klaassen en Ka trijn traden in het huwelijk onder veel feestbetoon. Een paar vrijmoedige pratc tjes kregen zonder moeite de lachers op hun hand. Het zou denkelijk te veel ge vergd zijn, te verwéchten, dat alle ac teurs en actrices, even consequent als en kele uitblinkers, hun stijve poppenrol zouden volhouden. De grote meisjes waren meestal te prijzen om haar vaste, zuivere zang (een moeilijk „Gloria" van Carnassi, Schone nacht" van Zagwijn). Een goed geleid koortje, waarmee nog iel meer te bereiken is, menen we Ada van der Bent verzorgde op lof- aardige wijze alle pianobegeleidingen. Een enkele opmerking moet ons nog an het hart. Het is trouwens niet de arste keer, dat die ons uit de pen vloeit. Nog steeds namelijk vertoont de Leidse r zich onverhuld, vooral bij dc jongeren. De verdwijning van die locale eigenaar digheid zou de beschaving van de zang zeker aanmerkelijk ten goede komen. Na de pauze zong en speelde koor I op keurig verzorgde wijze De Wolff dankbare zangspel „Het verdwaalde Prin sesje". Met veel aandacht werden de derwaardigheden van het weggelopen vorstenkind vanuit de zaal meebeleefd, Joh. van Wolfswinkel Expositie van L.A.K. en S.G. HET LEIDS Academisch Kunstcentrum en het Studium Generale hebben samen gezorgd voor een tentoonstelling in het nieuwe academiegebouw aan het Rapenburg, de zesde van dit seizoen en tevens het slot van een reeks, die algemeen veel waardering heeft gevonden. De expositie omvat deze keer schilderwerken van drie Hagenaars: Johan de Haas, Will Lee wens en Jan Roede. Voor Will Leewens is het de tweede maal, dat hij hier uitkomt. Men moet ook deze keer geen conser-' vatief werk verwachten. Het L.A.K. en ook het Studium Generale werken voor jonge Intellectuelen, van wie een gemak kelijker aansluiten aan hedendaagse, kunstuitingen wordt verwacht, althans een groter interesse en een meer over tuigde stellingneming. Johan de Haas en Will Leewens in veel van zijn werken zijn non-figuratief. Johan de Haas gaf terecht ook geen titels. Soms staat men als beschouwer voor een dilemma en denkt: „Het heeft méér van kunstnijverheid, wat ik hier zie! Moet ik dit een schilderij noemen, of niet? Is het niet veeleer een proeve ypn muurversie ring, geknipt voor een ultra-moderne bun galow?" Misschien is het zo, misschien niet; het doet aan de artistieke waarde op zichzelf feitelijk weinig af. No. 4 van Johan de Haas, een compositie, die doet denken aan de structuur van oud, vochtig hout, b 1 ij f t er een weldadig aandoend stukje rust bij, een specimen van evenwichtig heid, zoals de natuur het on6 leert. En de combinaties van olieverf en gebrand hout van Will Leewens zijn uiterst knappe en verfijnde kleur- en lijncompósities. De gouaches van Leewens hebben alle surrealistische titels, zoals „Ver loren geheim", „Vleugels der twijfel" Lezers schrijven ons Help ons werken Ongetwijfeld behoort ook u tot de hon derdduizenden Nederlanders, die regel matig bijdragen aan de vele collecten, die in ons land worden gehouden. Dan zult u ook zeker ieder jaar in de derde week van mei iets hebben gegeven aan de Blauwe-Week-coliecte. Door deze bijdrage stelde u de organisatiecommissie van deze collecte in staat om te werken. Zo kon de jaren na de tweede wereldoorlog •r geheel Nederland een net van me dische alcoholistenbureaus worden ge spreid. Vóór 1940 waren er 4 bureaus. Thans werken er 17 bureaus, namelijk 12 Igemene en 5 rooms-katholieke bureaus. Bovendien houden de deskundige mede- erkers van deze bureaus iedere week in entallen plaatsen spreekuren. Door uw bijdrage werd de nationale commissie tegen het alcoholisme in staat gesteld de voorlichting over het alcoholvraagstuk, wetenschappelijk verantwoord, ter hand te nemen. Er werd een filmdienst ge sticht; er werden op vele lagere en mid delbare scholen lessen over het alcohol vraagstuk gegeven; een uitgebreide do cumentatiedienst werd opgebouwd. Het aantal patiënten bij de medische consultatiebureaus tegen alcoholisme stijgt ieder jaar. Er wordt een groot scheepse advertentiecampagne gevoerd om het gebruik van wijn, bier en borrel op te voeren. Het verkeer eist wekelijks slachtoffers, gevolg van ongelukken ver oorzaakt door weggebruikers, die in meer dere of mindere mate alcohol hadden ge bruikt voor of bij het rijden. Het huis gebruik neemt toe en hierdoor maken honderdduizenden kinderen en jonge mensen direct kennis met alcohol. Nodig blijft: het helpen van alcohol slachtoffers! Nodig is: .ilitbreiding van de verant woorde voorlichting over het alcohol vraagstuk! Daarom vragen wij u opnieuw: help ons werkenSteunt in de derde week van mei, van 18-24 mei a.s., de collecte. Geef uw kleine of grote bijdrage! Enziet u onze collectant niet, stort dan "uw bij drage op postgironummer 232655 ten name van H. A. Wijrdeman te Leiden, motto „Blauwe Week". Leids Drankweercomité Maandagmiddag om 3 uur hoopt dr. W. D. van Wijngaarden het directoraat van het museum van oudheden te Leiden over te dragen aan de nieuwe' directeur, dr. A. Klasens. en „Ritselend doolhof", een tikkeltje te zwaar voor de verfijnde en luch tige composities, die hier worden ge toond. Het werk van Jan Roede valt op door de sterke kleur-kwaliteiten en de kinderlijkheid van de compo sitie. Overigens verwarre men dit laatste niet met kinderachtigheid en zegge niet: „O, dat kan mijn zoontje van jaar ook!" Dat is nl. helemaal niet waar. Probeert u het maar eens! U ziet dan meteen het verschil. Personalia Ten 6lotte nog enige personalia. Johan de Haas is geboren in 1923. Hij neemt deel aan de tentoonstelling „Haagse kunste naars", die op 29 mei a.6. wordt geopend. W-ilI Leewens is even oud. Hij stelde al tentoon in Parij6, in Amsterdam en in Den Haag (1949). De oudste van het drie tal is Jan Roëde. Hij werd geboren in 1914 en exposeerde in Parijs, Stockholm etc. Er hangt werk van hem o.a. in het Gemeentemuseum in Den Haag en in het museum van moderne kunst in New York. Ofschoon de tentoonstelling op de eerste plaats i6 bedoeld voor de leden van de universitaire gemeenschap, is zij ook toe gankelijk voor andere belangstellenden. De entree i6 gratis. C. Th. Wilbert—Reisberman Granaat gevonden op terrein van Leidse groenteveiling Gistermiddag is op het terrein van de Leidse groenteveiling een granaat gevon den. Jongens waren bezig met het ophan gen van stootzakken voor de schuiten, die op het terrein van de veiling plegen te meren, toen een van hen een stnk ge reedschap verloor. Bij het zoeken naar het gereedschap in het water met een haak haalden zij de granaat op. Het bleek een onontplofte granaat te zijn ter lengte van een meter. Aangenomen wordt, dat het projectiel in de oorlog in de veilingracht om een of andere reden is geworpen. On middellijk is de hulpverleningsdienst van de MOD te Apeldoorn gewaarschuwd. Koe op Rijnsburgerweg Vannacht omstreeks half drie trof een bewaker van de nachtveiligheidsdienst te Leiden een koe aan bij Posthof op de Rijnsburgerweg. Toen de bewaker er niet achter kon komen, van welk weiland de koe afkomstig was, heeft hij het dier naar het abattoir gebracht. De eigenaar kan zijn koe daar ophalen. „Boshuizerwijk" opent donderdag centrum K. en G. maakt rondwandeling De Hervormde wijk-gemeente „Boshui zerwijk" (predikant: ds. H. Bouter) open' volgende week donderdagavond om hal: 9 haar wijkcentrum aan de Hoflaan te- genover de speelweide. Om het feeste- lijke karakter van deze opening te ac centueren, maken de junioren van he nboer- en pijperkorps Kunst en Ge- egen van 7 uur af een rondgang door het zuidwesten van Leiden. Om half 9 precies is de opening alleen voor geno digden, die zijn aangeschreven door het college van kerkvoogden (voorzitter: de heer D. van der Kwaak, secretaris heer I. E. Batenburg). Om kwart ov worden de wijkbewoners verwacht het centrum te bezichtigen. Een officiële bijeenkomst wordt hiervoor niet Slechts weinigen wilden de ruimte in Slechts een gering aantal leden va Leidse Vereniging van oud-leerlingen der bachtsschool was gisteravond de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal te Leiden gekomen om te luisteren naa heer S. J. M. van Munster te Papen- drecht, die sprak over de ruimtevaart ider het motto „Satellieten cirkelen nd de aarde". De bijeenkomst stond ior het eerst onder leiding van de euwe voorzitter, de heer C. J. de Bree. De heer Van Munster sprak over de mo gelijkheden van de ruimtevaart en de toekomst van deze jongste tak van itensóhapv Jaarverslag Touwfabrieken Blijkens het jaarverslag over 1958 der N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Rot- udam heeft de onderneming in 1958 een inst behaald van f 965.318 (v.j. f 962.383). et saldo van de exploitatierekening be draagt f 5.579.902 (v.j. f 5.330.095) terwijl interest en dividenden een bedrag f 502.751 (v.j. f 610.601) werd onri gen. De dividenden van de onderhorige maatschappijen waren rond f 120.000 lager dan het voorafgaande jaar, daar de N.V Nederlandse Koperenbuizenfabriek over "758 het dividend passeerde. Voorgesteld wordt het dividend te be palen op 12 pet en het resterende bedrag ad f 27.878 over te brengen naar nieu rekening. 7e afzet in binnen- en buitenland 1958 hoger geweest dan in het vooraf gaande jaar. De onderneming heeft ech- veelal met lagere winstmarges ge noegen moeten nemen. De vraag irbouclé-vloerbedekking heeft zich ig jaar zodanig ontwikkeld, dat een verdere uitbreiding van de produktie- :apaciteit noodzakelijk is gebleken. In 959 zullen daartoe nieuwe installaties n bedrijf worden gesteld. De omzet heeft n het eerste kwartaal 1959 een lichte stijging te zien gegeven ten opzichte van svereenkomstige periode van het vorige jaar. verlovingsringen mandersloot donkerstee^ 14 Klankrijke feestavond. T~~\E VERKIEZING van de modinette Zuid-Holland 1959 had gisteravond plaats in een groots opgezette manifestatie in de stadsgehoorzaal te Leiden. Aan deze feestavond, die door het „Sociaal werkgeversverbond voor de confectieindustrie" werd aangeboden, verleenden verscheidene radio artiesten hun medewerking. De hoofdschotel vormde de quiz, die onder lei ding stond van Mies Bouwman. Vele honderden modinettes uit Leiden en omgeving waren samengekomen om de afgevaardigde van hun bedrijf te steunen. Harry de Groot's quintet met Harry1 Mooten, accordeon, en zijn nieuwe vocal- groep de Hi-Fi's openden het program ma met enkele liedjes in het populaire genre, die meteen voor de juiste stem ming zorgden. De leiding van deze avond was in goede handen bij Mies Bouw man, die behalve een gevatte quiz-miss ook een goede mannequin bleek te zijn. Zij toonde verschillende creaties, af komstig van de ateliers van de rnedp- werkende bedrijven. De vragen, die werden gesteld, hadden meestal betrekking op het beroep van de meisjes. Wie stikt het snelst de Ne derlandse driekleur in elkaar en Ho» maakt men in enkele minuten van een lap stof een vlot japonnetje?, waren vra gen, die in de smaak vielen De vraag, hoe stel je je het leven van een filmster, mannequin of een televisie omroepster voor?, leek ons. wat het laatste betreft, zich wel erg op glad ijs wagen. Ook bleken er onder de modi nettes nog aardige operasterren te schui len, wanneer men aan de voordracht van „Lang zullen ze leven" denkt. Een grote verrassing was het. optreden van Mieke Telkamp, die enkele door haar populair géworden songs liet horen. Modinette-lied de programmapunten van de Gorita's. Het gedeelte voo-r de pauze werd afge sloten met het nieuwe Nederlandse Mo- dinettelied, gecomponeerd door Harry de Groot en gezongen door Mies Bouwman met de Hi-Fi's. Een donderende ovatie kreeg Willy Alberti na het zingen van de top-songs uit zijn Italiaans repertoire. De jury, bestaande uit de heer J. C. F. Coers, gemeentelijk inspecteur voor lichamelijke opvoeding, mejuffrouw H. H. E. Henderson, directrice vakschool voor Meisjes en mejuffrouw R. H. A Palache, hoofd afdeling vrouwen van het gewestelijk arbeidsbureau, had geen gemakkelijke taak in de laatste quiz- Na een spannende strijd werd Tiny Hijmans modinette Zuid-Holland 1959. Zij zal dc provincie vertegenwoordigen bij de strijd om de titel modinette Holland die in september wordt gehouden. De zilveren modinette-ring mocht zij ont vangen uit de handen van de Leidse couturier, monsieur Jean-Pierre. Annie Roebos te Alphen aan den Rijn en Mieke van der Post, die respectieve lijk tweede en derde werden, werden, evenals de winnares, overladen met ge schenken van de Leidse middenstand. De avond werd besloten met een ode aan de Nederlandse modinettes, waarbij de optredende artiesten gezamenlijk het modinettenlied zongen. Hulp aan het kind in nood ,J,^inderzorg,, in classis Leiden der Hervormde Kerk De vereniging „Kinderzorg" in de classis Leiden van de Ned. Herv. Kerk hield in de Marthastichting te Alphen aan den Rijn haar negentiende jaarvergadering. Ongeveer zestig personen woonden de vergadering bij. Van de diaconieën was een tiental vertegenwoordigd, terwijl voorts ver schillende instanties en belangstellende Gemeenteleden aanwezig waren. - De voorzitter,, ds. W. H. Walvaart Sassenheim, opende, na een woord van welkom tot de aanwezigen, de huis houdelijke vergadering met het laten gen van gezang 166 1 en het lezen Lukas 10 25—37. Wij zijn blij, aldus spre ker, met deze jaarlijkse ontmoeting tus sen het bestuur enerzijds en diakenen er Gemeenteleden anderzijds. De zorg vooi het kind in nood is onze gemeenschap pelijke taak. Deze zorg zal nog veel meer in de directe belangstelling der Ge meente moeten komen te staan. In het voorgelezen Schriftgedeelte gaat het over de naaste. Die naaste is ook het verwaarloosde en bijzondere hulp behoe vende kind. Het ligt aan de kant va weg en wordt bedreigd door allerlei ge varen. Het heeft onze hulp nodig. Die hulp hebben wij te geven vanweg barmhartigheid, die Jezus Christus allen heeft bewezen. Jezus Christus is de grote barmhartige Samaritaan, Die niemand voorbijgaat. Die zelfs uit diepste nood verlost. H\J zegt tot ons: heen, doe gij evenzo. De man, die aan kant van de weg lag, mocht een plaats vinden in een „huis ,dat alles opnam" Zulk een huis heeft het kind in nood no dig. Onverschillig, of dit huis een pleeg gezin dan wel een inrichting is. Een huis. waarin het kind de grote barmharti Samaritaan leert kennen. De tweede secretaris, de heer Schoonderwoerd, las het jaarversla® or 1958 voor. Aan het einde van dit jaar ston den 127 minderjarige kinderen onder de zorg der vereniging, van wie de meesten in gezinnen worden opgevoed. Uiteraard wisselen de vreugden en de teleurstellin gen in het werk elkaar af. Onder super visie van mevrouw J. E- Meijer-Scheffer verrichten de twee inspectrices met grote toewijding hun werk. Met de pleegouders en de bestuurders van tehuizen was e: een goede samenwerking. Een wens ii echter, dat nog meer diaconieën de con tactvergaderingen zullen bezoeken. Steun blijft nodig De penningmeester, de heer J. A. Mul der, gaf een overzicht van de financiële toestand der vereniging. Hieruit bleek, dat er wel een klein batig saldo was, maar dat ook bij subsidiëring door de overheid de steun der verschillende diaconieën dringend nodig blijft. a e Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden herkozen, ter wijl in een nog bestaande vacature ds. J. H. Bogers werd gekozen. Nadat de voorzitter de huishoudelijke vergadering met gebed had gesloten, maakten alle aanwezigen een rondwandeling door het park en de verschillende gebouwen van de Marthastichting. Deze rondwandeling werd gevolgd door een maaltijd, waar de keuken der Marthastichting alle lof toekomt en waaraan men als een groot gezin in de meest prettige stem ming aanzat. De avondvergadering werd gevuld met Volgende zal dr. H. P. Wolvekamp i auditorium van de Leidse inaugurele rede houder EXAMENS J J C Taets van Amerongen te Den Haag Confectiebedrijven verliezen kort geding De president van d-e rechtbank in Am sterdam heeft vanochtend in zijn von-n-is na het k-ort geding, dat een combinatie van damescon-fecbiebed-rijven (Daco) tegen een modemagazijn (C A) wegens het nabootsen van advertenties aanhangig heeft gemaakt, eiseres in het ongelijk ge steld. De president overwoog dat de door ge daagde toegepaste advertentievorm in de /an de normale technische ontwikke ling ligit en dat de vrees voor verwarring ongegrond is. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 een gevarieerd programma dat leiders en leidsters met een aantal kinderen van de Marthastichting aanboden. Van dit programma werd bijzonder genoten. Men kreeg tevens een indruk van de goede zorg, die de kinderen in deze omgeving ontvangen. De voorzitter besloot de goedgeslaagde samenkomst met een korte toespraak, waarin hij ds. en mevr. Meijer met hun medewerkers en medewerksters hartelijk dankte voor de gastvrijheid, die de ver eniging deze dag hier mocht genieten, en waarin hij alle aanwezigen nogmaals op wekte in de zo belangrijke arbeid der kinderbescherming op alle mogelijke wij ze mede te werken. Tentoonstelling potterij Zaalberg te Zoeterwoucle De tentoonstelling Raku Yakl van de potterq Zaalberg wordt morgenmiddag om 3 uur niet geopend in De Lakenhal te Leiden, maar in de pottery. Hoge Ryn- dqk 70 Zoeterwoude-Leiderdorp. f enden moesten wij teleurstellen door de enorme vraag naar onze aanbieding SUPER RAY-LON pon- Coster ziet groag verheugde ge- ichten en daarom hebben wij alle: i het werk gesteld om een nieuwe collectie te doen vervaardigen, is ons gelukt.' Hoost U dus. De normale winkelprijs is 25.50 tot 29.75. Maar één dag profiteert U van een ongedacht koopje. Voor deze prachtige SUPER RAY-LON PANTALONS, met of zonder omslag, van super rail- cord, in de moderne kleuren groen, lever of grijs, betaalt U één dag voor JONGENS, 75 8-16 jaar, LEIDEN Haarlemmerstraat 25 me Hoogstraat 11 Meeat \l Kateadr. Lagedijk hk. :-Kruiskade 35.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3