Melkprijs deze maand niet een cent lager? Naar het hart van Suriname Verhalen „prof." Adamski met de dag; fantastischer Ontslag directeur V. V. V. was weer hoofdschotel Nederlandse tanker voor Perzië NIEUWE LEÏDSCHE COURANT DONDERDAG 21 MEI 1959 Ook heffing op melkpoeder (Van onze soc.-econ. redactie) TT ET PRODUKTSCHAP ZUIVEL J-A heeft met verbazing kennis ge nomen van het standpunt van he departement van landbouw om dit keer de prijs van consumptiemelk in het westen des lands niet zoals gebruikelijk met een cent te ver lagen. Volgens een in november 1958 opge* steld schema, dat halfjaarlijks de prijzen van losse melk in de gesaneerde en niet- gesaneerde gebieden regelt, zou per 31 mei de losse melk een cent goedkoper moeten worden, Rekening houdende met de ontwikkelingen, die zich sinds het aanvaarden van dat prijzenschema heb ben voorgedaan is het departement van landbouw thans van mening, dat een prijsverlaging op dit ogenblik niet oppor tuun moet worden geacht, Een overwe ging is daarbij het uitgebrachte SER- advies betreffende de consumentensub sidie op melk. Zoals bekend adviseert de SER een geleidelijke afschaf ing van de consumentensubsidie van drie cent per liter. Moch de regering dit advies eeiheel of gedeeltelijk opvolgen, dan zou 'n ver laging per 31 mei, op een later tüdstip een grotere prijsverhoging (4 cent) nood zakelijk maken, hetgeen het departement minder gewenst voorkomt, zoals het in een brief aan het produktschap heeft ge- Het bestuur var. het produktschap achtte het in meerderheid op ziin zachtst gezegd bevreemdend, dat reeds thans world rekening gehouden met een SER- advies, waarover de regering zich nog niet heeft uitgesproken Men besloot het bepalen van een standpunt, waarom het departement vroeg, te delegeren aan de prijzcncommissie van .iet produktschap, dit lat standpunt ter kennis van het de- par* lent zal brt Het bestuur verklaarde zich vanmorgen na uitvoerige discussie akkoord met een voorstel om de afzet van volle melkpoe der, voorzover dit in de plaats van vloei bare consumptiemelk in het binnenland wordt verbruikt, onder de heffingsrege ling te brengen, teneinde een uitholling van de verrekenprijs voor consumptie melk te voorkomen. Melkpoeder, dat in grootverpakking wordt geleverd aan instellingen, bedrij ven, ziekenhuizen, kampen, zowel als dat wat in kleinverpakking wordt geleverd irden Niet heffingsregeling voor melkpoeder zoals die ook bestaat voor koffiemelk en room Enkelen betoogden dat de distributie van het poeder heel pover is in het binnen-' land en dat het oplossen van melkpoeder, ondanks de heffingen op-melk, niet is toe genomen. Zij wilden pas ingrijpen als zou blijken dat de vervanging van vloeibare melk door melkpoeder in omvang zou toenemen. Ook zagen zij voetangels en klemmen op exportterrein, wanneer het poeder in het binnenland duurder zou worden dan daarbuiten. Anderen zagen evenwel het belasten van het poeder als nevenprodukt van vloeibare melk als een logische gang van zaken en von den dat de verhoudingen thans scheef liggen. Zij wilden zo spoedig mogelijk heffingen om ongewenste voorverkoping tegen de oude prijzen tegen te gaan. Na dat het voorstel met 12 tegen 4 stemmen was aanvaard, besloot men de hoogten van de heffingen in een volgende verga dering vast te stellen. Op 3 juni vertrekt uit Nederland de bh- tanisch-geologische expeditie naar hei Emmagebergte in Suriname onder leiding van dr F. P. Jonker, privaat-docent aan de Utrechtse universiteit. Verder gaan mee de heer A. G, H. Daniels van het instituut voor systematische plantkunde te Utrecht en de bodemkundige geomor foloog drs. J. J Wensink van het fysisch- geografisch laboratorium der stedelijke universiteit te Amsterdam. In Paramari bo zal zich nog een geoloog bij hen voe- De stichting wetenschappelijk onder zoek Suriname-Antillen betaalt de kosten voor een groot deel. Na een hreinreis, een tocht over de Saramacca moet men twaalf kilometer te voet door het oer woud voor de beklimming begint. Begin juli vertrekt men uit Paramaribo en 20 juli hoopt men de bergketen, waarvan de Hendriktop op 1100 meter het hoogste punt is. bedwongen te hebben. De keten is 30 km lang en er wonen geen menspn. Een militaire patrouille zaljevoren een tracée door het dichte woucf en op het gebergte maken. Dit is niet de eerste expeditie naar het gebergte maar begroeiing en klimaat van het woeste hoogland zijn nog onbekend Tevens zal men naar bauxiet zoeken. Een gemakkelijke tijd gaat de expeditie niet tegemoet en in de avonduren zal zij ook nog veel werk moeten verzetten, zoals determinering van plantensoorten en ge steenten. Men zal 's nachts in van klam boes voorziene hangmatten slapen met het oog op muskieten en slangen. VOORSCHOTEN Burgerlijke stand GEBORENHenne Kato, d v Arte Ver. hagen en Cornelia Hendrika van der Willigen, Fred, Hendriklaan 57; Wilhel- mina Cecilia Maria, d v Willebrordus Jo hannes Maria Duyvestijn en Petronella Gerarda Maria van Os, Veurseweg 253; Bart-Jan, z v Hans Brave en Amunfla Bal- dtne Dudok van Heel, Juliana van. Stol berglaan 4; Roelof, z v Jan Veloo en Jans- je Lidevvij Buitelaar, Prof, Einsteinlaan 4; Margaretha Wilhelmina, d V Izaak Ro- mijn en Maria Margaretha van der Meij, Papela'Sn 61; Anneloes, d v Jan Hendrik Krooshof en Gerregien Pot, Marnixstr. 7: Merryn Paul. z v Johan Paul Jongkees en Gwendoline Rose Bassett] Nassaukade 20: Ronald Johannes Pieter, z v Herman Adriaan Verboon en Keetje de la Rie, Rijndijk 246; Dorine Désij>ée. d V Rudolf de Nes en Nora Kulk. Beresteynstraat 9; Martinus Tjeerd, z v Albert Feenstra en Willemijntje va'n Tol, Hofweg 23. ONDERTROUWD: Arie Ouwehand. geb. 9-6-37, Wijngaardenlaan 117, en Jolan- da Beatrix van Ewijk, -geb. 20-2^40Beth- lehemstraat 18, datum huwelijk 28 mei. GEHUWD; Cornelis Theodorus Hendrik van Schooten, geb. 4-8-85, Vredenhoeff- straat 11. en Johanna Hendrika van der Zeeuw, geb. 3-8-08, Tolstraat 33, adres na huwelijk: A van Leeuwehhoekkade 27. OVERLEDENPieter Bodaan, geb. 26-11-78, echtgen. van E, H. Kropff, Raad huislaan 6d. Geen spreekuur Burgemeester C. J. v. d. Hoeven is vrijdag a.s. verhinderd spreekuur te hou- Korporaal tolereerde patronen-diefstal „Ik begrijp er niets van", sprak gister morgen een verbaasde president van de krijgsraad te velde west tot een korpo raal. ,,Hoe kon jij als meerdere toelaten. bajonet een kastje forceerde en daaruit 23 jachtpatronen haalde?" Hij had toen verkering met mijn zus- wrok In ie hoedanigheid van aanstaande zwager en in je functie van meerdere, had je toch een rapport moeten maken, vond de president. Bovendien bleken de familiebanden niet erg bestendig, zodat je gevoeligheid ep dit ount helemaal geen zin meer heeft Beklaagde zei dat hij het hier hele maal mppppnc was. maar deze te late t verhindert toch n dat overtuiging 1 de auditeur-militair zowel voor hem als voor zijn vroegere aanstaande -zwager, een maand gevangenisstraf eiste en voor de Korporaal verlaging tot soldaat laag ste klasse Raadsman kapitein J H Vaders ver- du. deli.jkte di en soldaat zochten tijdens de schietoefe ningen enige verpozing in een bi.ilokaal Enige afgesloten kastjes prikkelden de nieuwsgierigheid van de soldaat. Deze eigenschap is zeer menselijk, vond de verdediger en getuigt absoluut niet van een misdadige inslag. De soldaat mis bruikte zijn bajonet, ontdekte de jacht patronen en besloot in een weinig ge slaagde gulle bui zijn werkgever hiermee te verrassen Daar doe ik hem een ple zier .mee, moet hij gezegd hebben, niet vermoedende hoe weinig Diezier hij zelf van deze affaire zou gaan beleven Een ongepaste kwajongensstreek, vond de verdediger ten slo.te. .vaarvoor een hoge straf niet op zijn plaats is. De uitspraak luidde: voor de korporaal een maand militaire detentie voorwaar delijk, een proeftijd van een jaar en ver laging tot de rang van soldaat laagste klasse; voor de soldaat twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, een proef tijd van twee jaar, een boete van 50 en verlaging tot de rang van soldaat laagste klasse. NOORDfFUK Voorlichtingsbijeenkomst In café-restaurant Flora werd een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over de beroepsmogelijkheden voor de jeugd, die examen heeft gedaan. De oproep voor deze vergadering ging uit van het gewestelijk arbeidsbureau te Lisse in sa menwerking met het hoofd van de r.k. ulo-school, de heer S. W. Neefjes. Na een inleiding van de heer Pluimgraaf, direc teur van het Katwijkse bureau, sprak de heer Neefjes over de verschillende mo gelijkheden in onderwijs en bedrijf. Er werd zowel aan de mannelijke als aan de typisch vrouwelijke beroepen aan dacht gegeven. Er werden ook vele vra gen gesteld, waaruit bleek, dat de aan wezigen deze voorlichting zeer op prijs hebben gesteld. Na de kranslegging bij het Natio naal monument op de Dam wan delt de Sjah in gezelschap van burgemeester Van Hall van Am sterdam (links van de Sjah) en verder gevolg terug. Voor het paleis op de Dam in specteert de Sjah, vergezeld door Koningin en Prins, de erewacht, bestaande uit een erecompagnie van het Garderegiment Fuseliers Prinses Irene en het trompetter korps der Cavalerie. NA V O-oefening op Noordzee Britse. Nederlandse en Noorse marine schepenzullen zich 5 juni voor de oost kust van Schotland nabij Rc»yth verzame len om deel te nemen aan gezamenlijk! marine-oefeningen van de N A.V.O, De Nederlandse Koninklijke Marine zal ver tegenwoordigd zijn met het vliegtuigmop- derschip Karei Doorman, drie torpedo- bootjagers en een onderzeeër. De Britse marine zal onder andere deelnemen met het nieuwste vliegtuigmoederschip, de Victorious. NOORDWIJKERHOUT Zilve medaille voor der Linden Op 12 mei jl. is in Sassenheim aan de heer W van der Linden, Nieuwe Duin straat 56 te Noordwiikerhout de ereme daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De heer Van der Linden vierde die dag zijn 40- jarig jubileum in dienst van de Gebr. Van Zonneveld Philippo N.V. te Sas senheim. Het ere-teken werd hem uit gereikt door burgemeester P. M. M. van der Weijden van Noordwijkerhout. Daar bij waren ook aanwezig directieleden van de N.V. Van Zonneveld en de burgemees ter van Sassenheim, jbr. Sandberg van Boelens. Burgerlijke stand Geboren: Wilhelmus F. J., zn van A. C. Bader en J. C. van der Poel; Clasina M. A., dr van W. J. G. Warmerdam en C A. B. van Leeuwen; Stephen, zn van A. van Dijk en A. S. J. Batteram; Alfred, zn van A. Marijnus en A. van der Bent; Maria G. M.. dr van G. F. J. Ruiter en M. A. van der Slot. OndertrouwdJ. T. Aartman en P. R. Kamsma; J. C. Straathof en M. C. F. Jeukens. Getrouwd: W .A. Gossens en G. T. Ge vers; E. L. C. M. Keijzer en J. M. M. Warmerdam. Overleden: Petronella J. M. van Steijn, 21 jr; Johannes L. de Jong. 84 jr; Coen- radus P. de Wolf. 84 jr, wednr. van E H. G. Smitz. Wedvlucht postduiven De postduivenliefhebbersvereniging „De Duinklievers" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven van St. Chislam, een afstand van ongeveer 208 km. In concours waren 170 duiven. De uitslag is: J. A. van den Berg 1, 2. 26; Gebr, Pas- schier 3, 16, 20, 49; J. van Gijlswijk 4, 25, 35; H. de Kan 5. 14, 39, 41; Gebr. Dui venvoorde 6, 7; H. Looijestijn-v. d. Burg 8, 19, 29, 47; B. v. d. Linden 9, 13, 37, 42. 45, 54, 57; Paviljoen St. Aloysius 10. 22; v. d. Berg-Dijkstra 11, 12; P. Duiven voorde Azn. 15, 18, 24, 36; Paviljoen St. Jan 17, 55. Duifkampioen Vitesse 1959 werd duif H 57-217931 van de Gebr. Passchier met 192 pt. De uitslag hokkampioen Vitesse 1959 was als volgt: 1. v. d. Berg-Dijkstra 198 pt; 2. Gebr. Passchier 194 pt; 3. B. v. d. Linden 188 pt; 4. P. Duivenvoorde Pzn. 187 pt; 5. J. A. v. d. Berg 186 pt. De Sjah, de Koningin en de Prins verschijnen op het balkon van het paleis op de Dam om de menigte toe te wuiven. RAADSELACHTIGE GEEIEIMZINNIGHEID Ruim een week geleden heeft „profes sor" George Adamski in een trein op weg naar Londen de laatste ontmoeting gehad met een ruimtemens, wederom een man van Venus. Hij sprak geruime tijd met deze man, die een belangrijke functie vervult bij de Engelse regering, maar kon ons zijn naam niet noemen. Ik beloof de geheimhouding zei Adamski gistermor gen op de persconferentie die hij maandag ontvluchtte, maar die hij nu alsnog wil de houden. Er leven op aarde veel ruimtemannen (space-brothers), vervolgde Adamski en hij keek ons strak aan. Wij keken strak terug en knikten diepzinnig. Misschien vertelt de Amerikaanse vliegende-schotel man over een paar weken ergens anders op dit ondermaanse dat hij onder de Ne derlandse journalisten ook enkele space- brothers heeft ontmoet. Hoe de meningen over Adamski en zijn theorieën ook mogen verschillen, de man «elf blijft bij zijn beweringen. De verha len worden zelfs steeds uitgebreider. Zo vertelde o.m. dat vorige week een ruimte vaartuig in de omgeving van Kopenhagen was geland en dat ruimtebroeders nieuwe pogingen hadden gedaan met de aardbe woners in contact te komen. Overigens, aldus Adamski, heeft men in 1959 in De nemarken reeds 300 vliegende schotels waargenomen. Voorts vertelde hij dat hij in Cahfornië enige jaren geleden bezoek had gekregen van drie onbekenden in een grote zwarte auto. Deze wensten een bepaalde brief, die hij in een van zijn boeken had afge drukt, in handen te krijgen. Zij bedreig den hem. Dat waren mannen van een internationale anti-ruimtevaart-beweging aldus Adamski. Over de organisatie vertelde hij echter verder niets Belangrijk en geheim, zei hij. Over het onderhoud op Soestdijk zei hij ten slotte: Ik ontmoette 50 procent „scepticisme" en 50 procent begrip.... Koningin Juliana en haar hoge gast, de Sjah van Perzië, in een rijtuig op weg naar het paleis op de Dam te Amsterdam, toe gejuicht door duizenden hoofd stedelingen. Tableau de la troupe Haagsclie Comedie De tableau de la troupe van de Haag- sche Comedie is voor het seizoen 1959' 1960 als volgt samengesteld Dames: Elisabeth Andersen. Inekg Brinkman. Fiet Dekker, Vera Harbrink. Kitty Kluppell, Annie Leenders. Marie Meunier. Annet Nieuwenhuyzen, Karen- Else Sluizer,Do van Stek, Camille de Vries, Myra Ward en Ida Wasserman. Heren: Cas Baas, Bas ten Batenburg. Henk van Buuren, Jules Croiset. Albert van Dalsum. Hep van Delft. Joris Dlels. Coen Flink. Ad van Gessel. Gerard de Groot, Wim de Haas. Broes Hartman John Koch. Bob de Lange Cees Laseur. Jan van der Linden Frans van der Lin- gen. Wim van Rooij, Paul Steenbergen. Gijsbert Tersleeg. Frans Vorstman en Jan Vreeken. Regisseurs: Cees Laseur. Paid Steenber gen, Albert van Dalsum, Joris Diels en Bob de Lange Holland Festival in de St. Bavo te Haarlem Van 6 juli tot 10 juli wordt in de Sint Bavo te Haarlem het negende internatio naal orgel improvisatie concours gehou den. omvattende: maandag 6 juli. 8 uur, concert door de deelnemers; woensdag- orkest, m.m.v. het Noord-hollands Phil- harmonisch Orkest, dirigent Henri Arends, Chr, Oratorium Vereniging, dir. George Robert; organisten: Maurice Du- ruflé en Piet Kee; solisten: Elisabeth Lugt. sopraan en Hans Wilbrink, bariton. Donderdagavond 9 juli. 8 uur: Improvi satiewedstrijd; deelnemers: dr. Hans Haselbock, Wenen, Raymond en Daveluy, Montreal. Uwe Röhl. Sleeswijk en Wim Daim, Amsterdam. Vrijdagavond 10 luli. 8 uur: jury-concert; juryleden: prof. Flor Peeters. Mechelen. Maurice Duruflé. Pa rijs en Piet Kee. Haarlem. De vijfde zomer-academie voor orga nisten wordt van 6 juli tot 25 juli in Haarlem gehouden op het Müller-orgel in de St. Bavo: op het orgel in de Nieuwe Kerk en op het Cavaillé-Coll-orgel in het concertgebouw. Docenten: Anton Heiier, Wenen; Gustav Leonüiardt, Amsterdam; L. F. TagMavini, Bologna; Michel Chaputs. Parijs en Cor Kee. Zaandam. Lezingen: dr J. F. Ober- mayr. Heemstede; dr. H, L. Oussoren, Wassenaar en Egon Kraus. Wenen. Werkgevers Horecabedrijven NOORDWIJK Motie van wantrouwen tegen de heer Van Wijk vervallen OP DE GISTERAVOND GEHOUDEN algemene ledenvergadering van de Ver eniging van werkgevers !n de Horecabedrijven te NoordwUk z(jn diverse harde noten gekraakt. Allereerst was daar de kwestie, ontstaan door d ontslagen directeur van de stichting V.V.V,. J. H. Kleine Staarmann, die een open brief heeft gelanceerd, inhoudend beschuldigingen en klachten tegen hei bestui van de vereniging en van de stichting V.V.V., de heer J. van WUk Op de vorige vergadering was een commissie benoemd, bestaande uit de "heren Jl Brilman, H. P. Herner en L. Pfistér, met als onpartijdig voorzitter de heer D Algera, die tot taak had de ingebrachte klachten en beschuldigingen te onderzoeken. Btf monde heer Algera bracht de commissie verslag uit. De heer Kleine Staarmann bleek i groot aantal klachten en b'eschuldiginj te hebben gelanceerd, waarbij de cc missie een drietal essentiële punten n voren wenste te brengen. In de eerste plaats concludeerde de commissie, dat de beschuldiging als zou de heer Van Wijk onjuist gehandeld hebben ten aanzien van de onderbrenging van een bepaalde groep gasten, ongegrond was gebleken. Vervol gens was de commissie niet gebleken dat dè heer Van Wijk ten heer Kleine -Staarmann fraude of oneerlijkheid Over één punt vroeg d< af, of hierin wel juist is gehandeld, na melijk de zogenaamde boycot-actie. Er bleek een discriminatie te zijn toegepast ten aanzien van bepaalde leden die rela ties onderhielden met de heër W. van Haselen, de vorige ontslagen directeur van de stichting V.V.V. Er is, volgens de commissie, echter geen enkel schriftelijk bewijs aanwezig waaruit blijkt,' dat de heer Van Wijk hierin de hand zou heb ben gehad. De voorzitter, de heer L, van Sterken- burg, dankte de commissie voor de ac tiviteiten en concludeerde, dat de heer Van Wijk hiermede wel volledig in het gelijk is gesteld. De motie van wantrou wen, die op de vorige vergadering tegen de heer Van Wijk werd gericht en aan genomen, heeft achteraf geen enkele zin Overgrote ijver Wat de zogenaamde boycot-actie feit, dat het dagelijks bestuur van di stichting van mening was, dat tegen samenwerking met de heer Van Ha selen gewaarschuwd moest worden. In zijn overgrote ijver heeft de heer Kleine Staarmann hiervan een boy cot gemaakt, waarmee het bestuur het niet eens is. Het is te begrijpen dat de ontslagen directeur, vergramd om zijn ontslag, nu het bestuur dit in de schoenen wil schuiven, maar dit is zeker niet de bedoeling van het bestuur geweest. De heer,Algera verklaarde nog namens de cofrimissie, dat geen schriftelijk be wijs aanwezig is waaruit blijkt, dat de heer Van Wijk deze instructie zou hebben verstrekt. De commissie is van mening dat een dergelijk optreden zeker onjuist z6u zijn, De voorzitter onderstreepte dit en zejde', dat, dit ook zeer zeker niet ge béuren 'zou. De heer Van Sterkenburg concludeerde voorts dat geen enkele reden aanwezig zien het rapport van de commis- de motie van wantrouwen tegen de heer Van Wijk te handhaven. Het is gebleken dat terzake niets tegen hem in te brengen is. Met algemene stemmen werd deze conclusie aanvaard. Wel had aan het begin van de verga dering de heer J. G. de Ruiter een ver klaring afgelegd, waarin hij zich verwon derde over het feit, dat de heer Van Wijk, ondanks dat betreft, dit is te verklaren uit hetwantrouwen tegen hem VIJFTIENDUIZEND ZEEUWSE paardekrachten schuilen in de machtige machinekamer van de tan ker Mohamed Reza Sjah, die vrijdag op de werf van Verolme op het eiland Rozenburg door prinses Margriet zal worden gedoopt en te ivater gelaten. Onder Perzische vlag zal deze in Nederland gebouwde, enorme tanker kiezen. Het schip is in Nederland gebouwd en voorzien van een door de N.V. koninklijke maatschappij De Schelde geconstrueerde voortstu- ngsinstallatie. De Mohamed Reza Sjah heeft namelijk twee Schelde Combustion Engineering waterpijp ketels, die een stoomproduktie heb- van 35 ton per uur. De stoom druk aan de uitlaat-oververhitter be draagt 45 atmosfeer, de stoomtempe- ratuur aan de uitlaat-oververhitter is 438 graden Celsius. De voedingwater temperatuur is 160 graden Celsius. De „Sjah Mohamed Reza" is voorts zien van Schelde-Parsons tur bines die een vermogen leveren van 13.750 - 15.000 pk en van een Schel- de-tandwielkast in gelaste uitvoering met V-vertqnding van het z.g. „Arti culated"-type. men. toch zijn bestuurszetel niet ter be schikking had gesteld. Het is jammer, aldus de heer De Ruiter, dat noch de heer Van Wijk. noch het bestuur zich iets van de wens der algemene vergadering blijkt aan te trekken. De voorzitter was daarentegen van me ning dat eerst het rapport van de com missie van onderzoek moest worden, af gewacht. Voorts laakte de heer Van Sterkenburg het optreden van één van de leden die >uit een besloten vergadering mededelin gen aan de pers had verstrekt. Mede om dit te voorkomen hebben we nu de pers uitgenodigd wat we ook voortaan zullen doen. Dat dit de vorige keren niet is ge beurd, was' Slléen omdat we onze vuile was liever intern behandelden, aldus de voorzitter. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat in de vakature H. van Beelen de heer Th, Admiraal gekozen werd, die zijn be- Kwestie-De Baak De voorzitter gaf hierna een uiteen zetting over enkele „brandende kwesties", namelijk die van de Hilton-hotels en van „De Baak". Ten aanzien van het eerste merkte hij op, dat door de toeneming van het aantal toeristen en de verlenging van het seizoen in Den Haag en Amster dam bijvoorbeeld, vaak hotelruimte te kort is. Het is dus van belang dat er hotels bijkomen. Ondanks de pogingen die ondernomen zijn om bijvoorbeeld in Amsterdam grond te krijgen voor de bouw van hotels, kreeg men nul op het Wel verleende de regering een subsidie van 24 miljoen gulden voor de bouw van twee zogenaamde Hiltonhotels in Amster dam en Rotterdam. Deze hotels zullen door het Amerikaanse Hiltonconcern wor den geëxploiteerd op basis van een huur prijs van 2/3 van de winst. Dit is, volgens spreker een discriminatie van het Ne derlandse hotelbedrijf en een oneerlijke concurrentie. Dit wordt met name door gedreven door de K.L.M. die hierin blijk baar voordeel ziet, wat spreker betwij felde, De Horecaf heeft zich met een re kest tot de Tweede Kamer gewend om hiertegen ernstig te protesteren, omdat dit met' belastinggeld wordt bekostigd, wat toch wel absurd is. De kwestie van „De Baak" is al even onlogisch, aldus de voorzitter. Het Cen traal Sociaal Werkgeversverbond wenste op de Koningin Astrid Boulevard een eigen clubgebouw en conferentieoord te stichten, waar op zichzelf niets op tegen is. Bedenkelijk voor de hoteliers wordt het echter als blijkt, dat er een soort para-commerciële onderneming blijkt te zijn gesticht, die in het seizoen juni-juli- augustus, als er geen conferenties zijn, het gebouw als hotel gaat exploiteren. Dit kwalificeerde spreker als een on- ïrlijke concurrentie van het hotelbedrijf. e gevaren hiervan voor het hotelwezen jn niet denkbeeldig, wat blijkt uit de rote vlucht, die de lunchrooms bij de irenhuizen en de kantines bij grote on- derr maken. uitgegeven, maar de gemeenteraad heeft bij de minister van sociale zaken extra vergunning aangevraagd. Wij hebben hiertegen geprotesteerd en we zijn nog bezig dit te bestuderen teneinde ns tegen deze vorm van concurrentie Nogmaals onderstreepte de heer Van Sterkenburg dat er geen enkel bezwaar iat tegen een club of conferentie- maar wel tegen het exploiteren als hotel. Op de volgende vergadering zal nader beslist worden of de exploitanten van „De Baak" als lid van de vereniging zul len kunnen worden toegelaten. Op de vergadering werd voorts ge klaagd over het feit. dat, met voorbijgaan de hotels en pensions, diverse gasten intrek bij particulieren nemen. Auto schepte jongen De 6-jarige Jan de Ridder, die bij het postkantoor aan de Voorstraat aan het spelen was, stak plotseling de weg over. Hij werd geschept door een passerende auto, bestuurd door een inwoner uit Lei derdorp. De jongen werd tegen de straat geslingerd. Aanvankelijk liet zich het ongeval ern stig aanzien, maar 't bleek betrekkelijk mee te vallen. De dokters Kruyt en Gou- dfiaan verleenden geneeskundige hulp en constateerden hoofwonden en een her senschudding. Hij werd naar zijn woning 1 overgebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9