In glazen koepel tussen jungle en wolken tèUiy/sia MET OVERSTE V NAAR NIEUW-GUI In juni vergadering over de nieuwsuitwisseling Fooienstelsel historisch gegroeid kwaad Ckefariite4 Exclusief voor de Nieuwe Leidsche Courant vanavond Met een uitvoering van Max Reger's pianoconcert in F door het Radio Filharmonisch orkest o.l.v. Hugo Rignold (solist Günther Louegk) be gint om 8.15 uur het NCRV-program- ma. Om 8.55 uur begint een serie klankbeelden over Calvijn en om 9.45 uur kunt u weer luisteren naar geestelijke liederen. De VARA verzorgt vanavond weer een uitzending „Dit is uw leven" en dat tussen 8.15 en 9.10 uur. Om 10.20 uur zingt Elisabeth Schwarzkopf en om 10.35 uur is er een reportage over het staatsiebezoek van de Sjah. De werkgroep van televisiemedewerkers die onder leiding van de heer J W. Rengelinck van de N.T.S: de proeven met de dagelijkse nieuwsuitwis- T[ PS seling via het Eurovisienet leidt, heeft de leiders van de televisie-nieuws diensten in de landen die bij de Europese Radio Unie zijn aangesloten, uit het buitenland uitgenodigd tegen half juni in het centrum van de Unie dat in Brussel is gevestigd, samen te komen om de resultaten van de proeven te bespreken. In deze vergadering zal besloten worden, hoe de mogelijkheden voor vaste uitwisseling liggen en welke technische verbeteringen en aanvullingen van de netten daarvoor nodig zijn. Werken van Beethoven, Berlioz en Britten worden uitgevoerd door het BBC symfonie-orkest o.l.v. Rudolf Schwarz, tussen 9 en 10 uur in het Engelse programma op 434 m. f"P OEN de PII-HEN, de helikopter van Van den Bos, in de na- middag landde, zagen we al van verre dat deze de voorraden nog aan boord had. Ook de tweede helikopter, vlak erachter, had de drijvers nog opgestapeld met goederen. „Waarom zijn jullie niet geland? Was Bar nog niet klaar met de clearing?" „Wat een bende", riep Zijlstra al van verre, „ik heb van mijn leven nog nooit zoiets meegemaakt en ik ben toch al een eindje weggeweest. Ze hebben daar op de rand van een kloof van mis schien vijftien meter breed en vijfhonderd meter diep een plek opengekapt waar je een steen met een touwtje nog maar net in kunt mikken. Ze denken zeker dat we trapezewerkers zijn." Het klonk verontwaardigd. minder dan geen tijd had ik enkele tienvoudig vergrote huisvliegen op mijn blote onderarm en in mijn nek zitten, die me gevoelig met hun scherpe wa pens te lijf gingen. Ik dook het van tak ken en blaren opgetrokken verblijf bin nen om wat muskietenolie te pakken te krijgen, daarbij tot ieders vreugde mijn voet bijna verliezend tussen de vrij brede spleten van de vloer die van dunne stammetjes was gelegd. We besloten een uurtje te wachten om de bewolking gelegenheid te ge ven op te trekken. Zoals het nu was konden we niet over de heuvelruggen met de helikopter. Kofflepan Even later, bij de bespreking van de situatie, bleek zijn verontwaardiging zich meer te wijzigen in medelijden met Bar, die daar in het bos zat te tobben met dertig man om bomen te vellen van 80 tot 100 meter hoog en met een dikte van tegen de meter. En dat op een richeltje van ternauwernood tien meter breed op de rand van de Digoelkloof, waarin honderden meters in de diep te en in diepe schaduw de rivier zich naar beneden stortte. „We hebben het geprobeerd om erin te komen, maar 't is uitgesloten. Als je eenmaal in dat gat zit kom je er gegarandeerd niet meer uit", zei Zijl- Escher, ons heen de wolken. Het is een een zaam gevoel om zo in een klein toestel letje ertussen te hangen. In de glazen koepel, de zijkanten open, tochtte de wind en rukte aan de kaart die ik in mijn vingers had. De vlieger concen treerde zich op zijn instrumenten en volgde ten naaste bij de loop van de ri- onderbroken door een openkapping met een houten vierkant, gemerkt door het witte landingskruis. In uurtje vlogen glimlachte vriendelijk, zoals gewoonlijk. Sigarcttenblikje langs het geweest enkele weken, verricht door de groep Bar. Steil omlaag „Ik heb een berichtje in een siga- rettenblikje naar beneden gegooid. Ik heb ze gezegd dat ze door moeten trekken en wat meer van de rivier af een nieuwe clearing moeten ma ken. Als de kaart klopt, loopt er op een afstand van een kilometer of vijf een pad naar het Noorden. Het moet daar gemakkelijker gaan dan waai ze nu zitten." daarheen ,,Hoe weet je wanneer trekken?", .vroeg ik. „Zodra ze verderop gaan, moeten i volgens de instructies in het briefje 4cindigdèn klom ik pijl op de grond leggen in de richting af. De korporaal waarin ze vertrokken zijn. Ik hoop Brill, zijn opge- maar dat ze het sigarettenblikje hebben wekte oogjes glin- kunnen vinden, want we zaten een paar sterend tussen de honderd meter boven het terrein toen zwarte haargroei, we het naar beneden gooiden". die langzamerhand ,,Hoe staat het met hun voedselvoor- bet grootste deel raad?" u' u",-u Volgens mij moeten ze het nog eer dag of twee kunnen uithouden", zei Es- cher. ,,We gaan nu iedere dag even kij- De rivier vernauwde zich en begon sneller te stromen. Van bovenaf waren de witte schuimstrepen duidelijk te zien. Het omliggende terrein werd heu velachtig. Vlak voor' een voor ons op doemende heuvelrug, dreigend bedekt met lage wolkenflarden, zakten we vrij steE omlaag. Hangend aan onze snel draaiende pa raplu bleven we even stil tussen de ho ge bomen hangen om vervolgens heel voorzichtig te landen op het uit boomstammetjes geconstrueerde plat form. De eerste etappe, die naar het Kloofbivak, was afgelegd. Terwijl de rotorbladen langzaam hun wenteling be- u-I,™-, vari rnijn zitplaatsje toch kinderlijk vriendelijke Papoea's zag ik de twee overige leden van de bivakbezetting, de mariniers Hendriks en Van Straaten. bezig om boven een houtvuurtje in een enorme pan koffie te zetten. De korporaal bracht verslag uit: ,,Ik ben nu bezig om de opslagplaats van de voorraden te versterken. De vloer begon te verzakken en het dak re gende door." Schrijlings boven op het dak zat een oude, zwarte Papoea palmblaren tussen de reeds bestaande dakbedekking te steken. Hij keek wat argwanend toen ik zijn blote karkas op de foto zette. Om ons heen waren zijn stamgenoten onder de bezielende leiding van Brill bezig bruggetjes over gootjes te maken en benzinedrums naar een hoek van het terrein te rollen. Tien meter van ons vandaan stroomde de Dlgoel met woest geweld langs de geweldige rots muur die de overkant vormde. ÏViet verlaten „Voel je je niet van alles en ieder een verlaten?", vroeg ik. „Och, waarom", zei Brill, „we heb ben eten genoeg en elke dag bezoek. Ze komen van heinde en ver om ons hier te bekijken. En elke dag de heli kopters. Die hebben nu al 12.000 kilo u„ uc Kllv ter zag ik in een zonovergoten vallei zijn stamgenoten rtotaelmg wee. veel brede, gewor- - --- - den Digoel als een glanzend lint uit het hooggebergte tevoorschijn komen. We volgden de rivier en landden acht minuten later op het hoofdbivak Katern. Ander Kalein Het was een ander Katern dan ik twee jaar geleden als doorvoerbivak ge bruikt had. Inplaats van de primitieve hut stond er nu een groot, lang gebouw op enige afstand Als de „Kroonduif" op het vlieg veld Sentani arriveert, is er be slist geen gebrek aan belangstel ling. Leden van de expeditie en Papoea's leggen evenveel inte resse aan de dag maar de Pa poea's bekijken een vliegtuig wel met andere ogen dan de Nederlanders 1 „Ik dacht het wel, toen u me die ene bocht liet draaien", zei hij. „Maar nou weet ik dus nog de goeie weg niet". Ik suste hem. „Als je dat gat daar uitvliegt, kun tussen de Digoel en)'de Ok Iwoer honderd meter bcwen <jeze rivieren; was ontbost en gaf een prachtig uit-' zicht op het omringende gebergte. Als uitgangspunt voor je niét Ontvangst ken". Twee dagen later landden ze op de nieuwe clearing, die nu wat verder van de rivier af lag. Genummerd 's Avonds beraamden we de volgende stappen. Wc naderden nu snel Katem, aan de samenvloeiing van Digoel en Iwoer, waar naar verwachting het zwaartepunt van het wetenschappelijk onderzoek zou komen te liggen, althans gezicht bedek te. begroette me. „Hoe gaat het hief", vroeg ik, on dertussen de situ atie opnemend. Hij liet al zijn witte tanden in een brede grijns.. „Nou, overste, prima! Het kon niet beter". Maar één leven VUUR MET VEEL ROOK WAS TEKEN VAN HERKENNING MIDDEN IN HET OERWOUD De hoofdagent De Kroon, welbe kend uit Tanah Me- veertien dagen ge leden vertrokken was, voerde er de scepter. De zaak was in goede han- Ik begreep hem volkomen. Voor deze woudloper was .er maar één leven, en dat was het bosleven. En de eerstvolgende twee maanden, zo te zien kon hij hier zijn hart .t i— c i.i, wei ophalen, want er stond hier meer en hoger bos dan ik ooit in mijn leven had gezien. Rondom een plek van slechts een paar honderd meter kaal terrein, waar de omge kapte stammen kaal en wit door el kaar lagen, rezen de woudreuzen tot honderd meter hoogte op. Alle bivaks vanaf Kawakit tem, behalve het Kloofkamp, hadden we genummerd. Het bivak waar ze zich nu bevonden had nummer 16. Tot Ka- tem zouden er nu nog twee, de num mers 17 en 18, moeten worden aange legd, een kwestie van een dag of vier. Bar, die door het mil lukken van de clearing noodzaakt was geworden c inwaarts te trekken, had geschreven, waarin hij onz vroeg met zijn plan om 18 naar de rivier terug te gaan kleine ploeg voor het verrichten van aanvullend geologisch werk. Met de volgende helikopter werd deze toestemming gegeven en bovendien nog een voorraad voedsel opgevoerd. Af en aan De mappibotcn voeren inmiddels af en aan. Op de laatste rit arriveerde de luitenant Nicolas. Hij trok eerst een vriendelijk en daarna een somber ge zicht: „We hebben het wel gehad!" voor spelde hij. ..Wat nu weer?" Ik dacht al weer aan gezonken sche pen en kapotte vliegtuigen. „In Tanah Merah zitten een stel journalisten die naar de Sibil willen en er niet kunnen komen. Ze spuien een hoop vuil waar je beroerd van wordt", zei hij. „Wat willen ze dan in vredesnaam", vroeg ik geprikkeld. „Ze kunnen toch wel nagaan dat we op 't ogenblik bezig zijn om de zaak op gang te krijgen. Ze denken toch niet dat we op een vakantietrip zijn?" „Nou, ze zijn er helemaal niet lek ker mee, en ik denk dat we dat wel zullen me. ken", voorspelde de luite nant somber. Ik haalde mijn schouders op. Het zouden niet de eerste moeilijkheden zijn die we te verwerken zouden krijgen. V orlopig moest alles geconcentreerd jrden op de opvoer en de beveiliging van de routes. J un gle-wolken Twee dagen later vertrok ik langs de epvoerweg met een helikopter naar de Siiilvallei. Het weer was niet bijster i t. itig. De hele nacht had het pijpeste- le- geregend en de laaghangende be- i cing trok slechts traag op. Pas tc- g p tien uur besloten we de sprong te v igen. Met een scherpe, lage bocht draaiden we met onze mallemolen bo ven de rivier weg en zetten koers naar het Noorden. Onder ons da jungle, om 15 ge- i moer land- instemming1 I ,,,n.f Ki„-v u~ uc ficiuiuen van uui^cnuen niöeCCeli kwamen. En de insecten zelf ook! In Een dichte jungle van laag hout ianen vormde een groene muur, wa t de geluiden van duizenden Van openkapping tot openkap ping Achttien bivaks zijn aan gelegd tussen Kawakit en Katem, een buitengewoon grote prestatie, in enkele weken verricht door de groep Bar. ingevlogen" zei hij met enthousiasme. We kregen wat koffie. Ieder een klein litertje. Voordat het op was, besloten Zijlstra en ik verderop te gaan. De be wolking was wat opgetrokken. Boven het nu wel zeer woeste, door diepe dalen doorsneden heuvelgebied, vlogen we van openkapping naar open kapping. Wat de jongens op de grond gepresteerd hadden, grensde aan het on gelooflijke. Geen wonder, dat de voort gang enkele weken meer tijd had ge vergd dan oorspronkelijk geraamd was. Ze zouden nu aan de laatste openkap ping voor Katem bezig moeten zijn. Volgens afspraak zouden ze vandaag een vuur aanleggen met veel rook om aan te geven waar ze waren. Sensatie En terwijl we langs een lange rug in het terrein vlogen, zag ik plotse ling rechts van ons, op de rand van deze rug, de rookkolom opstijgen. Een merkwaardige sensatie, om een dergelijk teken van herkenning in eens midden in het oerwoud te ont dekken. We vlogen door nodig? vroeg ik voor ik weer instapte voor het laatste traject. „Wat suiker en biscuits. En een fles whisky!" voegde hij er aan toe. „Ik denk niet dat dat er is", zei ik. „Morgen Koninginnedag", riep hij. Geen prioriteit Het lawaai van de motor maakte verdere gesprekken onmogelijk. Met spijt bedacht ik dat ik hem voorlopig even zou moeten teleurstellen. Dranken hadden niet de hoogste prioriteit bij de opvoer. We vlogen de grote vallei binnen. Aan weerszijden rezen de steile hellin gen tot ver boven ons omhoog. „Klimmen naar tweeduizend meter", riep ik de vlieger toe. Hij knikte. Langzaam stijgend volgden we de ri vierloop. In de diepte beneden ons za gen we weer de clearings. „Net klein duimpje", dacht ik weinig origineel. Als de natuur zo overweldigend is, is het moeilijk om origineel te zijn. Hoewel ik de route een paar jaar ge leden ook gevlogen had, vergiste ik me een berg, zodat we met een ruime om weg ten slotte in de vallei van de Ok Sibil terecht kwamen. Zijlstra keek na de landing zeer misprijzend toen ik het Katem. Op de hem vertelde. Inmiddels had zich om de landende helikopter een kudde van fotografe rende en filmende wetenschappelijke onderzoekers verzameld. Brongersma trad me tegemoet en schudde me de hand, welk plechtig gebeuren werd vastgelegd. Aan de maaltijd die ons in het bivak stond te wachten werd de lijdensgeschiedenis van de weten schappelijke groep uiteengezet. en toen waren we op het vlieg veld Sentani en toen zei de vlieger van de Kroonduif, dat we morgen maar te rug moesten komen want het regende in de vallei. En de volgende morgen om vijf uur zouden we weer naar het vlieg veld, maar dan kon niet want er was een stuk van de weg weggespoeld. Toen we later het vliegveld opbelden, zei de vlieger dat het niet gaf, want hij zou toch niet vertrokken zijn omdat het re gende in de vallei En het bleef voorlopig rege nen, en de onderzoekers wacht ten en hadden meningsverschil len met journalisten, die ook moesten wachten. En inmiddels ploeterde Bar met zijn ploeg in de stomende jungle.... Op het ogenblik doen aan de proef neming mee België Frans en Vlaams. Denemarken, Frankrijk, de Duitse Bondsrepubliek (tweemaal een week), Italië, Nederland, Zweden, Zwitser land, de Engelse BBC en de Engelse (commerciële) ITA. Zoals u al hebt gezien, mankeert er technisch nog wel het een en an der aan de beeldoverbrenging, maar laat de snelheid niet veel te Deze week zal Nederland veel re portages van het bezoek van de Sjah van Iran aanbieden en alle Europese landen hebben daarvoor be langstelling. U zult zich herinneren, dat het coör dinatiecentrum van de uitwisseling ge vestigd is in de koepel van het oude Paleis van Justitie in Brussel. Coör- Televisie voor morgen dinator is Karei Enkelaar, hoofd van de NTS-nieuwsdienst. U ziet, dat ons land een belangrijk aandeel heeft in dit internationale ge beuren. vanavond i Na het NTS-journaal komt de VARA met actualiteiten en om 8.30 uur met De Spiegel der Kunsten. Daarna wat jazzmuziek en om 9.10 uur het cabaret „Splinters en balken". Radio Jeugddag Zo hebben we dan gisteren via Hilversum II de ganse dag een jon gerenprogramma gehad, dat evenwel in de eerste plaats ook voor de oude re jeugd was bedoeld. AVRO's Radio Jeugddag 1959. Wie vaker luistert naar de Minjon- programma's had al kunnen schatten wat ons deze dag zou .worden voor gezet. Fris, aardig, mei wat gewich- tig-doenerij bij interviewtjes-onder- elkaar, wat cynisme en overmoed in cabaretliedjes, wat blasé-doen over volwassenen, maar ook veel prettigs om te horen. Jongeren kregen de kans iets uit eigen werk te laten horen zowel ern stig als schertsend en er was veel verdienstelijks bij. Wel zal de muziek die een groot deel van het program ma vulde volwassen luisteraars over het geheel wat al te lawaaiig in de oren hebben geklonken, maar daar voor luas het nu tenslotte een jeugd dag. Een slecht figuur heeft de AVRO met dit experiment zeker niet gesla gen, integendeel, er valt veel goeds van het geheel te zeggen. Omroepers en omroepsters deden het keurig en vrijmoedig, het programma was be hoorlijk gevarieerd. Het programma Fantafestin de avond was misschien wat al te fel gekleurd, maar we hebben wel eens „echte" shows gehoord die slechter waren! Heel mooi was het concert dat het Nat. Jeugdorkest gaf, hopelijk heb ben ook vele jongeren hiervan ge noten. Alles tezamen genomen zouden we ivillen zeggen, dat het experiment zeker wel voor herhaling vatbaar is d.w.z.: eenmaal per jaar! VARA-prijs van 1000 voor Kunst-doel Ter gelegenheid van het NZ]/s-jarig bestaan van de VARA-rubriek „De Artistieke Staalkaart", die in de voor avond op zaterdag wordt uitgezonden, stelt de VARA een prijs van 1000 beschikbaar voor een Nederlander (man of vrouw) die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt in het streven, kunst en publiek tot elkaar te brengen. Een juriy, bestaande uit de heren R. Bijlstra, J Kassies en A. van Nierop zal de winnaar(es) aanwijzen. De prijs wordt uitgereikt in de 600ste uitzending van de rubriek op zaterdag 30 mei 1959 en degene aan wie hij wordt toegekend, wordt verzocht er een be-; stemming aan te geven die het doel dat; in de toekenning wordt gehuldigd, kan; dienen. progr. NTS: 20.00 Radio voor morgen 8.15 Gram, 8.50 V d huisvr.; 9.35 Water st; 9.40 Gram; NCRV; 10.00 Gram; 10.3' Morgendienst. KRO; 11.00 V d zieken 13.00 Middagklok noodklok; 12.03 Gram 12.25 V d boeren; 12.35 Land- en tuinb meded; 12.38 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Pianospel; 13.4 beloverdenking; 16.30 Viool V d jeugd; 17.30 Gram; 17.45 Lichte 17.40 Beursber 18.50 Sociaal perspectie 20.45 Lichte muz; 21.10 Periodieken Pa rade; 21.20 Gram; 21.35 Rep SJah^ ber; 23.15Zaalsport- uitsi; 23.zu24.uu oram, Hilversum U 298 m. AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; VPRO: 7.50 Dag opening; AVRO: 8.00 Nws: 8.15 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 V d vróuw; 9.15 Gram: 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 Kook- praatje: 11.15 Gram; Afri: tuinb meded; roomork; 12.15 Het Sta. Sjah v Iran; 13.00' Nws; 13.15 Meded gram; 13.20 Lichte muz; 13.55 Beursber en piano; Sjah v Iran; 18.00 mvs; JH.ia Lncnte muz: 18.30 Amus muz; 18,45 Sportpraatje; 18.55 De gesproken solist; 21.10 De God het oerwoud, hoorsp; 22.30 Ber: 22.40 Act; 22.50 Sportact; 23.00 Nws; 23.15 Koer- sen v New York; 23.10—21.00 Gram. Christelijke kappers bijeen T arief sverhoging lierenknippen noodzakelijk (Van onze sociaal-econ. redactie) J)E CHRISTELIJKE kappers, ver enigd in de Chr. 'Kapperspa troonsbond, willen de fooien In hun bedrijf kwijt. Zij staan op het standpunt, dat hun beroep een vol waardig beroep is en dat de mede werkers in hun bedrijf volwaardige ambachtslieden zijn. Het geven van een fooi beschouwen zij als een historisch gegroeid kwaad, dat vol komen in strijd is met de mense lijke waardigheid. Zo zei de secretaris van de C.K.B., A. W. Bonhof uit Den Haag het gis teren ter jaarvergadering van die die bond in Apeldoorn. In de Bijbel staat, aldus de heer Bonhof in zijn jaaroverzicht, dat de arbeider zijn loon waardig is. Wij hebben als chris tenen de opdracht om de vaan van de sociale gerechtigheid hoog te hou den tegenover onze medewerkers, zodat wij ons niet uitsluitend hebben laten leiden door materiële over wegingen. De bondssecretaris vertelde dat de C.K.B. daarom de invoering van een fooiloos loon voorstaat bij de onderhandelingen over de c.a.o. voor het kappersbedrijf. De bedoe ling is dat per 1 juli 1960 een nieu we collectieve arbeidsovereenkomst zal worden ingevoerd, waarin die fooiloze lonen zijn verwerkt. De moeilijkheid is nog hoe die lo nen te berekenen: loon, waarin fooi plus provisie verwerkt wordt of ba- sisloon met verdiscontering van af zonderlijk loon en daarnaast provi sie over verrichte arbeid en verkoop. De heer Bonhof wilde geen voorspel lingen doen, maar was er zeker van dat vroeg of laat het fooiloze loon er zal komen, hetzij vrijwillig, het zij opgelegd. Tariefsverhoging Ter vergadering bleken de aan wezige kappers eensgezind van mening dat een tariefsverhoging noodzakelijk is. Een minimumta rief van 1.50 voor het heren knippen leek hun niet te veel ge vraagd, terwijl voorts het knip pen van kinderen, dat heden ten dage zeker zoveel werk en tijd vraagt als het knippen van heren, beter beloond zou moeten wor den. Het bestuur zei dat in fede- ratieverband stappen worden on dernomen om vergunning te ver krijgen voor een tariefverhoging. Propaganda Bondsvoorzitter S. Oudakker uit Hillegom betreurde het in zijn 'ope ningswoord, dat pogingen om te ko men tot een bedrijfschap kappers- Vier betrouwbare middelendoenwonderen De 4 middelen verenigd in Chefarine„4'' worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt en hebben hun betrouwbaar heid wel afdoende bewezen. Tezamen werken zij nóg beter dan elk afzon derlijk. Zij helpen vaak ook dan, wan neer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I m Het holeltekort T oeristenstroom dreigt ons land voorbij te gaan Niet alleen Nederland heeft een hotel tekort. Maar als we over Europa pra ten, dan zijn het werkelijk Londen. Amsterdam en Rotterdam die vooral In het grote reisscizoen een onmogelijke fi guur in hotelaccommodatie van het betere genre slaan. Deze mening werd geuit door leiders van grote Amerikaanse en Canadese reisbureaus. In de komende jaren komt een vloed "sten n de en I. brengen, laat komst. Maar waar moet de toenemende rei- zigersstroom in de naaste toekomst wor den ondergebracht? Wij weten het niet. Het is uw vraagstuk, maar als het niet wordt opgelost moeten wij nood gedwongen Nederland gaan overslaan, werd in vele toonaarden gezegd. bedrijf, zijn gestrand op tegenwer king van de Nederlandse Kappers- bond. Hij hekelde voorts hat weinig actieve bondsleven en wekte op tot medewerking aan. een krachtige pro paganda voor de bond, waarvoor een gesalarieerd propagandist zal moe ten worden aangetrokken. Op voorstel van het bestuur zegden verschillende leden voorschotten toe, waarmede het propagandawerk moet worden betaald. Voorts besloot men de technische clubs door een nieuwe aanpak wat meer leven in te blazen. In het kader van de SIAC, de in ternationale organisatie van kappers bonden. zal meegeholpen worden een christelijke sectie in West-Duitsland in het leven te roepen. De vergade ring koos de heer F. Bosker uit De- demsvaart als bestuurslid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7