Jong-Leiden zwierf door midden-Nederland 5 Hervormde jeugd-Kerkedag in classis Leiden over Zending en internationale hulpverlening BRYLCREEM Badpakken en sportkleding in show aan Stationsplein NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DINSDAG 19 MEI 1939 Agenda voor Leiden Dinsdag Koksschool. 8 uur: toneelvoorstelling. Den Burcht, 8 uur: jubileumconcert Trouw en Durf. Woensdag Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12.50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenkomst. Koor Pieterskerk, 7.30 uur: avondgebed. Geregracht, 8 uur: openluchtsamen komst Baptisten Gemeente. Turk, 10.30 uur: afd. Leiden Ned. Ver eniging van Huisvrouwen, koffieuurtji Antonius-clubhuis, 8 uur: leerlingenuit voering balletschool Herry-Hendrichs. Stadsgehoorzaal, 8 uur: jubileumconcert Toonkunst, medewerkenden Toonkunst- orkest onder leiding van Louis Stotijn, accordeonorkest Neerlandia onder leiding van Lau Boellaard en de Leidse ballet school onder leiding van Ann ter Haar— Pasman. Garenmarkt, 8 uur: vertrek K. en O.- excursie naar het Naardermeer. Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: afd. Lei den van Ned. Christenvrouwenbond, jaar vergadering. Donderdag Foyer gehoorzaal, 8 uur: gezondheids show van V. en D. Vrijdag Plantsoen 25, van 7 uur n.m. af: plaats bespreken K. en O.-toneelabonnementen. Groot-auditorium, 4 uur: inauguratie dr. E. C. Kooyman. Gebouw speeltuinvereniging Wester- kwartder, ingang Ten Katestraat, 8 uur: afdeling zuid-west NCVB, N. L. van Dal- sen over „School en gezin". Oegstgeest, Het witte Huis, 8 uur: ledenvergadering ziwemverenigiing Poel- Zaterdag Stadsgehoorzaal, 3 tot 4.30 uur: receptie Trouw en Durf ter gelegenheid van gou den jubileum. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Trouw en Durf, voorafgegaan door rond wandeling door Leiden. Frytaneum, 5 tot 6.30 uur: receptie Sleutalloge Leiden ter gelegenheid van zilveren jubileum. De Lakenhal, 3 uur: opening tentoon stelling Ratal Yaki van de potterij Zaal berg. derman (14, jaar), donderdag: Oklahoma Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Zondaars in spijkerbroek' (18 jaar). Lnxo (2.30. 7 en 9(15 uur): Liebelei (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De bandiet van Zhobe (14 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Tarzan vecht voor zijn leven (alle leeftijden). Apotheken De avond- en nachtdienst wordt waar genomen door de Doeza-apotheek, Doeza- straat 31, telef. 21313 en de Haven- aipotheek, Haven 18, telef. 20085. Musea Instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tol half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mineral ogisch museum Garenmarkt 1 b: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Gravesteen, Pieterskerkhof 0, Juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst In de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16 a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 10 tot 4 uur. Archeologisch Instituut, Rapenburg 26 elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74 elke dag algemene studiezaal en uitleen- afdeling geopend van half 10 tot half 6 op zaterdag tot 5 uur Inlichtingenkantoor V V V., Steenstraat 1 b: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- 6traat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10 tot 5.30 uur Jeugdbibliotheek, leeszaal en oibllotheek Reuvens. Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag er zaterdag van 12 tot 4 30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere )eugd> van 6 3d tot 8.30 uur "8 avonds Academiegebouw. Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur. behalve op zaterdagmiddag Contactbureau voor afgestudeerden Rapenburg 6: op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur Instituut voor culturele anthropology en sociologie van met-westerse volken Eerste Binnenvestgracht 33 a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 uur. behalve zaterdagmiddag Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 DE COMMISSIE voor het jeugdwerk in de classis Leiden van de Her vormde Kerk heeft gisteren vele Jonge-Kerkers in het zendingshuifi te Oegstgeest ontvangen. Het was een jeugd-Kerkedag voor jongeren boven de zestien jaar. Het eerste programmapunt was een dienst in de Pauluskerk, waarin ds. P. J. Mackaay voorging. In zijn preek sprak hij o.m. over het nieuwe werk dat de Hervormde zending dit jaar in Afrika zal gaan beginnen. Na de kerkdiensf'studeerde wika W. A. de Vlieger enkele oud-Nederlandse liedjes in. Ze had ook de leiding bij de Ameri kaanse square-dansen. De heer H. de Jong uit Wassenaar, secretaris van de sectie internationale hulpverlening van de Hervormde kerk. hield 'e middags een referaat over het werelddiaconaat. Hij werd ingeleid door ds. E. Saratoer, voorzitter van de classicale jeugdraad, die 'ook speciaal ds. P. Kloek verwelkomde, „de vader van de Kérkedag in de classis Leiden". Het diaconaat is aldus de heer De Jong, aan de Gemeente toevertrouwd. Het we relddiaconaat is in wording. Door de in ternationale hulpverlening is liet in de oecumenische gemeenschap geplaatst, want de stoffelijke hulp is de poort tot het ontwaken van de oecumenische geest. De kerken in het Westen zijn voor het grootste deel gevende kerken. Al6 uit zondering noemde de heer De Jong o.a. onze kerken in de tijd van de watersnood im 1953. Hiertegenover staan de Oosterse kerken, die ontvangende kerken zijn. Overal wordt er in de wereld ge brek geleden. Dit gebrek is zo groot dat we het ons niet kunnen voor stellen. Twee-derde deel van de mensheid lijdt honger. De -Wereld raad van Kerken heeft de actie „Kerk tot Kerk, land tot land" in het leven geroepen om dit voedsel gebrek te bestrijden. Daadwerkelijk De sectie internationale hulpverlening doet veel werk. De 800.000 vluchtelingen in Hongkong worden zo geholpen. Deze mensen leven onder erbarmelijke omstan digheden. Vele mensen hebben, naa heer De Jong constateerde, wel belang- Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Willem Hendrik zn v C G M van Eeden en H Smit; Elisabeth Wilhelmina dr v J van Rossen en A W van Son; Leendert zn v A Rovers C de Mooij; Johannes zn v L M J Meijer en S Zwaan; Izak zn v I Beur ze en R T Pehrson; Ellen dr v J Beu- tick en K van der Burg. Overleden: A P Heemskerk 78 jr echtgenote v B L van der Klugt. Borstbeeld president-curator vrijdag overgedragen In de Academie van de Leidse uni' siteit wordt vrijdagmiddag half drie bijeenkomst gehouden, belegd door de senaat. Het door de Rotterdamse kunste naar Verbon vervaardigde borstbeeld var de president-curator, baron. De Vos van Steenwijk, zal tijdens deze bijeenkomst worden overgedragen. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 13 mei Rijksuniversiteit Ge- sla a go voor het kand O vv L Bekink te Den Haag en de heren A K Burger te Den Haag. R N J Cupedo Noordwijk. D M Ferdinandusse te Dc Haag W H Godfried te Den Haag. J Go; ree te Den Haag. W Th Huijsinga te Dc Haag. Th J P Kouwenhoven te Den Haag; H Muste te Dordrecht. Th A Ruys Wassenaar. S J Solmon (USA. W A Sprongers te Rijswijk, P Stoop te R'dam. J Ch Vermaak te Den Haag ez te Leiden Woi het doet. ex gen. 11: e Den Haag en de heren Th' J J M Bloem te Voorburg. S F C Heerma van Voss te Leeuwarden. K Herx sen te Leiden, G M Hochwald (USA) R E Treurniet te Willemstad (Curacao) Geslaagd voor het semi-artsex de h ren J de Boer te Den Haag en I Spodek •USA) Geslaagd voor het artsex.: de heren A G M Beelen te Voorburg en D J Happée te Leiden. stelling maar mem vindt het probleem nteressant. Het grote gevaar hierbij is iat men de individuele hulp over het •hoofd ziet. We moeten allemaal niet alleen bidden, maar daadwerkelijk helpen. Ds. D. Gij&bers, jeugdpredikant in Lei den. wilde dit dan ook meteen doen. Hij stelde" voor," dat iedere jongere in zijn en haar Gemeente zegeltjes zou gaan ver- n voor de hongerende kinderen in Azië opdat dezen ook eens een glas melk krijgen. Afdeling Leiden van het Ned. Rode Kruis Zoals al gemeld, wordt door de afde ling Leiden en Omstreken von het Ned. Rode Kruis de jaarlijkse campagne te Leiden gevoerd van 1 tot en met 6 juni. In die week wordt zowel een huis-aan- huis-collecte als een straatcollecte (vrij dag 5 juni veemarktterrein en zaterdag 6 juni gehele stad) gehouden. Teneinde in het vooral de laatste jaren nogal opvallende tekort aan medewerk- :ters en medewerkers voor deze collecten e voorzien, werd onlangs een groot aan- al verenigingsbesturen aangeschreven net het verzoek hun leden op te wekken :ich aan te melden. Voor bestuursleden :n de leden van deze verenigingen die •ich tot medewerking bereid hadden ver klaard werd een contactavond georgani- rd die op vrijdag 15 mei plaats had in Het Gulden Vlies. Prof. dr. P. J. Gaillard. voorzitter van de afdeling Leiden van het Rode Kruis leidde de avond in met een uiteenzetting de vele vredestaken, die het Rode Kruis verricht en slechts kan blijven ver richten, als de daartoe benodigde midde len beschikbaar zijn. Het is van groot be- dat de campagneweek in Leiden succes wordt. Dat kan alleen wan de medewerkers zich in groten ge tale melden. Prof. Gaillard besloot met de hoop uit spreken, dat dé wens van de afdeling Leiden: „In Leiden één gulden per jaar 3er gezin voor het Rode Kruis", nog eens n vervulling zal gaan. Hierna werden een tweetal films ver- Dokter H. P. Veldhuyzen, commandant sn de colonne Leiden van het Rode Kruiskorps. gaf de aanwezigen aanwij zingen op welke wijze men bij de collec ten het grootste effect kan boeken. „Kunst en Genoegen" oogstte lauweren Zaterdag jJ. behaalde het Chr. Tam boer- en Pijperkorps „Kunst en Genoe gen" op het drumbandconcours te Sche- veningen in de afdeling uitmuntendheid een eerste prijs met lof van de jury tevens het hoogste aantal punten van het hele concours. De middag, die werd ge organiseerd door de drumband vai CJMV Scheveningen, begon met mars van de 14 deelnemende korpsen door het dorp. De jury bestond uit heren: J. Reinhout, dirigent van trompetterkorps van de Huzaren Boreel, J. H. Jansen, instructeur jacht hoornkorps garderegiment jagers ei van Kapel, tamboer-maitre van Marinierskapel. Aan het concours, vlot verliep, namen bekende korpsen deel, o.a. de drumband van het Ned. Roode Kruis, die in de eerste afdeling een eerste prijs behaalde met lof va jury. Verheugd ging „K. en G." huis waarts met een eerste prijs met lof in de voor hen hoogste afdeling en een grote bokaal. Eerste prijzen voor De Burcht Het eerste Leidse Jeugdorkest en de drumband „De Burcht" nam op tw Pinksterdag deel aan een internationaal concours te Boskoop. Zij wist daar i marswedstrijd en drumbandwedstrijd xwee eerste prijzen te behalen met veel ,lof van de jury. Vanmorgen tussen half 8 en 8 uur zijn enige honderden Leidse kinderen van het terrein bij de molen De Valk vertrok ken voor een dagtocht door Nederland. Dit ging uit van de afdeling Leiden van de Neder landse Vereniging tot bescher ming van Dieren en was een geschijk aan die kinderen, die in het raam van de „zilver vlootactie" voor het dierenasitl te Leiden boven het gemiddel de lepeltjes hadden verkocht. Velen kwamen met hun ver- koov boven de verwachtingen van het bestuur uit en zo waren er niet minder dan tien grote bussen nodig om de Leidenaars naar verre streken te voeren. De tocht ging eerst naar Oos terbeek. waar de kinderen een consumptie kregen. De boot bracht hen naar Arnhem, waar het openluchtmuseum werd bezocht. Met de bussen trok jong-Leiden verder naar Nij megen, waar allen gretig gre pen naar hun boterham. Bij de Julianatoren in Apeldoorn reikte mevrouw Mak, de presi dente van de afdeling Leiden' van Dierenbescherming, een prijs uit aan hen, die de beste resultaten in de zilvervloot actie hadden geboekt. Fote N. van der Horst Echtpaar Tegelaar tussen goud en diamant Zaterdag is het vijfenvijftig jaar gele den, dat de heer A. Tegelaar en m G. Tegelaar-Fasseur in het huwelijk den. Beiden zijn geboren en getogen Lei denaars en wonen al een halve eeuw 1 de Prinsenstraat 86. Met zeven kinderei zeven kleinkinderen en een groot aant: vrienden wordt het feest gevierd, want vijf jaar geleden waren de bruidegom en een zoon ziek, zodat er weinig van te recht is gekomen. Leidse lantaarn brandt in Veere Gisteravond heeft de burgemeester van Veere. jhr. I. F. den Beer Poortugael, in de tuin van huize „d'Olymolen" aldaar een gaslantaarn ontstoken, die jaren lang gebrand heeft op het Leidse Rapen burg vóór de woning van de advocaat en procureur dr. mr. W. Hugenholtz. Toen op het Rapenburg de oude straat lantaarns. die met haar gaskousje zo'n romantisch licht verspreidden, door elek trische werden vervangen, kocht dr. mr. Hugenholtz de lantaarn vóór zijn huis aan. om deze te doen plaatsen in de tuin van zijn woning te Veere, van welk plaatsje hij stadsadvocaat is. Dat de lan taarn juist gisteren te Veere is „onthuld" houdt verband met het feit, dat dr. mr. Hugenholtz. die voorzitter van de vere niging „Vrienden van Veere" is, daar zijn verjaardag vierde en na het diner zijn vrienden even wilde herinneren aan een stukje oud-Leiden, dat zij allen zo goed hadden gekend. Nederlanders vonden 200 oude Egyptische graven bij Kairo Een groep Nederlandse archeologen heeft bij Kairo 200 oude Egyptische gra ven ontdekt, waarvan de meeste 6tammen uit de eerste en tweede dynastie van 5000 jaar geleden. De groep, die onder leiding staat van de 42-jarige dr. A. Klasens, de bewaarder van Egyptische oudheden ln het oudheidkundig museum te Leiden. Is ln maart gereed gekomen met de opgra vingen in het Aboe Rawash gebied, on geveer 12 km ten noorden van de Gizéh pynamiden. Geen kort geding in grondkwestie Valkenburg Vanmorgen zou voor de arrondisse mentsrechtbank te Den Haag het kort geding dienen tussen de bouwonde: ming De Lange en Van der Plas en pachter C. de Vries, op wiens grond de gemeente de bouwonderneming had la ten bouwen, doordat deze geheel in haar eigendom was. Naar wij vernemen is dit korte geding niet doorgegaan, daar de partijen elkaar zover hebben gevonden, dat een minnelijke schikking in de n< toekomst kan worden verwacht. Wij vernamen omtrent deze minnelijke schikking, dat de gemeente inderdaac' heeft bekend, de grond te vroeg aan dt bouwonderneming ter beschikking ti hebben gesteld en dat zij met de pachtei een voor beide partijen aanvaardbare op lossing met betrekking tot het uit-pad heeft gevonden. De processen-verbaal, die tegen enkele Valkenburgers zijn gemaakt, omdat dezen uit protest tegen het gemeentelijke beleid bouwpaaltjes uit de grond hadden gerukt, zullen door gang vinden. Wandelsportvereniging „Zwieten" Zaterdag heeft de wandelsportveremi- ging „Zwieten" met een flinke groep deelgenomen aan de wandeltochten, uit geschreven door de Wassenaarse Folifaé- Schiet- en Sportvereniging in Wassenaar. Met goed wandelen wist „Zwieten" in de afdeling burgerwandelgroepen de 1ste prijs te behalen. Het parcours was prach tig, en de organisatie was bij de Wasse naarse politie in goede handen. Zaterdag 23 mei a.s. zal „Zwieten" deelnemen aan de Duivenvoorde-tochten m Voorschoten; vertrek kwart over één van de Hoge Rijndijk. I»" t-' 'ooi haar bekoort Haar Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roos vorming. the perfect hairdressing Beecham (Nederland) N.V. Voor engros Jacq. Mot N.V.-Amsterdam Gistermiddag gaf de firma Van Delft, Steenstraat 45, in een grote tent (350 m2) op het Stationsplein een badpakken- en sportkledingshow, met medewerking van Mevrouw A. van de Wolf—Brouwer, show-speakster bij de firma Soleia in Utrecht, verwelkomde de aanwezigen en introduceerde de eerste mannequin Gon- nie. tekenares bij een Arnhems dagblad, die een fleurig gekleurd strandpakje met rokje droeg, dat zeer tn de smaak viel. Ook de mosgroene nauwe pantalon, die met een geel jumpertje een uitstekende combinatie vormde, trok de aandacht. Het truitje was, evenals alle blouses vestjes, van het modehuis Gejo in Haarlemmerstraat. De schoenen, die rieerden van felgekleurde linnen slippers tot solidie, doch moderne Italiaanse re genschoenen. waren van de firma Peels. „Het Schoenenpaleis", eveneens in de Haarlemmerstraat. De pantalons, lang of waren meest van katoen of tinneroy en naar de laatste mode zeer nauw en allemaal van splitjes of ritssluitingen Voorzien, om het aan- en uittrekken te vergemakkelijken. Ook de shorts waren rijk vertegenwoor digd. Deze Franse, kortopgesneden shorts in gezellige kleuren en dessins, zijn laag in prijs, zodat een ieder ervan kan pro fiteren. De badpakken, meest van katoen of raffiastof, namen een grote plaats in op de show en waren zeer apart en prak tisch. Vooral de badpakken, met de hand bedrukt door Anne Bonnet en Tan Bur- sens, oogstten goedkeuring, hetgeen niet te verwonderen was. daar de kleuren combinaties zeer artistiek waren. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 7 tot en met 13 mei IN LEIDEN VESTIGDEN ZICH: T. J Ras en fam., militair, Irenestraat 16a; P H Bon en fam., landbouwk. ingenieur. Van Vollenhovenplein 24; A. Visser en fam., studentendecaan R.U., Cobetstraat 24; D. J. ter Horst en fam., bouwk. tekenaar. Hof 1 aam 61 :H. W. Hendriks en fam., militair, Amstel- straat 2; A. Roorda en fam., textieltechm- cus. Scholtenstraat 80; M. T. van Toor geb. van de Ven en fam.. Com. Schuytlaan 58; G. Erades en fam.. verwarmingsmonteur. Morsweg 44; G. Veenvliet geb. Boonstra en fam., Hoflaan 235; P. J. Overdijk en fam.. agent van politie, Oosterstraat 3; W. C. van der Top en fam,. adm. employé. Herensingel 2a; G. J de Regt, koopman. Hooigracht 55; J. J. Paülus. militair. Groenhazengracht 12; J Laros. onderwijzeres, Hugo de Groot straat 14; C. L.-S. Verhuist. 11. verpleeg- Leids Toonkunst-huwelijli in Den Haag Zaterdag zijn tn Den Haag twee leerkrachten van de Maatschappij voor Toon kunst te Leiden In het huwelijk getreden. Het zijn de heer W. Serlie, leraar piano, en mej. G. Ligthart, lerares gitaar. De foto is gemaakt bij het verlaten van de Hervormde Wilhelminakerk aan de Juliana van Stolberglaan, waar ds, D. Veldkamp het huwelijk had ingezegend. De heer Serlie, die tot voor kort in het Akkerhof te Leiden heeft gewoond, is in Leiden vooral bekend als pianist van de balletschool aan de genoemde Maatschappij en medewerker van de jeugdkerk van de Hervormde Gemeente. Na de m.u.l.o. te hebben gevolgd, werd hij onder leiding van de heer Geirnaert en anderen aan de school van Toonkunst opgeleid voor het staatsexamen piano A, dat hij op 18-jarige leeftijd aflegde. Na zijn militaire dienst ging hij naar het conservatorium te Den Haag, waar hij nu het diploma C 1 heeft verworven. Zijn studie is thans gericht op het diploma hoofdvak theorie en harmonie. Zijn vrouw werd ook opgeleid aan het conservatorium te Den Haag. ter. Rijnsburger weg 10; L. N. van Dijk, ournahst, Hoogl. Kerkgracht 31a; A. L. Pie. rpleegster. Rijn9burgerweg 10; R. F. van Bochove, J. P. Coenhof IS; H. J. Muller. Stille Rijn lilJ. Thomcc. Rooden- burgerstraat 2; F. van Saazen, Varkenmarkt Haas, Van Riebeeckhof 35; T. hulp ln de huish.. Hoge Rijn dijk 180a; L. A. Cikot, Terweepark 3; R tlleidster. Stationsweg 4; J. E. Jolink, kantoorbediende. Schelpenkade 10; C. J. J. Kriek, dienstbode. Van Limb. Sti- •umstraal 13: A. C. de Jong. dienstbode. Melchior Treublaan 57; G. Hennus. Oude Rijn 54a; J. M. J Sicking. Hoogl. Kerk- Hoogl. Kerkgracht 56; A. Gründmann. mili- Noordeinde 2a; A. W. Koree geb. van Maat. Gasstraat 6S; J. de Jonge. Kastan jekade 14; J. D van der Wolf. Hoogl. Kerk gracht 29; M. E. A. Deiters. Vreewijkstraat lö; L. Ruttert, 11. analist. Johan de Witt- straat 55; A. E. Liefmann geb. Jochmann, kleuterleidster. Merelstraat 36. UIT LEIDEN VERTROKKEN: W. A. Ligtvoet en fam.. Gangetje 12. Oegst geest. Hofdijck 74. W. F. Verschoor cn fam.. Roodenburgerstraat 15. Kruiningen. Dijkstr. 10; J. A. Dijsselbloem en fam Hogewoerd ICS. Vorhout. Irenestraat 1<1; G. Lijzenga en fam.. Herengracht 8a. Weststellingwerf. Boijlerweg 82; P. F. Bongers en fam., Hoogl. "ïage, Hoefbladlaan rslaan 48. Uf n den Eijnd 19. Delft. Prof. Ever 97; A. E. J. Lens geb Reede en fam.. trixstraat 33. Ede Gld„ Korcnbloemlaa M, L. C. O. F. C. L. van Kuijen ge Tombe en fam.. Medusastraat 29a, V ide 60; W Briër en fam.. Boshof >rnwaard 14; J. C. dt Rooij. Morskade 13a. 's-Gravenhage, Hoog. 21; A. M. C. J Govaert, Bakh. Roo- C. J. Ranselaar. Apothekersdijk 3, Utrecht. IJsselsteinlaan 21; M. E. Krul. Breestraat 137. Oegstgeest. Weth. Spaargarenstraat 42; C. Helfensteijn. Waardgracht 24. Oegstgeest, Haarl trekvaart 27; B. Kijk in de Vegte, Su- matrastraat 40. Meppel. Zuideinde 5; W. S. de Reuver geb. Assele. Vijf Meilaan 61. Iran; H. J. Doorenbos. a.s. w s. ligg. Schelpenkade. Haarlem. Kenaupark 8; M. M. de Langen geb. van Diemen. Van Baerlestraat 12. Rot terdam. Meüand 21; G. van Hoorn. Morsstr 62-64. Oldebroek. C 37-IH; C. van Dam. i Rijnsburgerweg 10. Voorburg. Kon. Juli 175; E. M. J. Mank. Oostdwarsgrach iravenhage. Riouwstraat 50; A. C. Cra- Oude Rijn 54a, Oegstgeest. Koninginne- 17: P. J. C .Nagetegaal. .laHMWH M. G. Raar. Kam. On Katwijk. Parklaan 56; A. W. Schreurs. D Sitterlaan 11a, Den Helder. Javastraat 108 Profijt. Boshuizerkade 63, Doorn. Mari trsweg 7; A. C. Daniels geb, Langezaa Lombokstraat 64. 's-Gravenhage. Statenlaa. 17; C. P G. de Jeu, Ch. de Bourbonhof 40. Apeldoorn. Deventerscstraat 459; J. F. de Wit. Thorbeckestraat Nijmegen. Vondel- straat 32; C. P. Botman. Tib, Siegenbeekstr 8. Amsterdam. L. Couperusstraat 3§ hs.; M. van Aarem. Herenstraat 122. Emmcn, Prin senlaan 13: A. Brmmer, Stille Rijn 6. Warns- Id. Werkseveldweg 2; G. J. Heederik. J. •vensstraat 13. Oegstgeest, Deutzstraat 11: Peddemors geb. Lalfra, A, van Burenhof Als gastmannequin traden Angelle 10 jaar en Carla van Delft 6 jaar op. die op charmante wijze badpakken, jacks en pantalons toonden. Ook werden tennis- ensembles met wijde rokjes en uiterst modieuze en praktische badjasjes ge- Tot slot lieten de vier mannequins ieder een badpak zien van Leglerstof. Dit is een stof. die al het vuil afstoot en nog tal van andere voordelen heeft. Daar deze badpakken in sprekende kleuren werden getoond, vormden zij een pas send sluitstuk van deze succesrijke en goed georganiseerde show. Bronzen medaille voor jubilaris bij de N.Z.H. De heer S. J. Bizot, conducteur-trelnge- leider bij de Noord-Zuidhollandse Veiv voermaatschappij, werd vanmorgen In het stadhuis te Leiden ontvangen omdat hij veertig jaar in diénst is van dé N.Z.it- De burgemeester van Leiden sprak hem toe, erop wijzend, dat de houding Van de conducteur bepaalt, hoe het reizend pu bliek denkt over de vervoermaatschappij. Wat de heer Bizot aangaat, kan de maat schappij er zich over verheugen, dat men destijds het besluit heeft genomen hem lit dienst te nemen. Hij heeft zich een plichtsgetrouw en ijverig employé ge toond, die altijd voorkomend en behulp zaam optreedt. Na nog te hebben gespro ken over „de verdwijnende tram" en zien te hebben gewaagd aan enige voorspellin gen ten aanzien van het vervoer, speldde de burgemeester de heer Bizot de bron zen medaille verbonden aan de Orde vaa Oranje-Nassau op de borst, als officiële ei kenning van de verdiensten van dc ju- De heer Bizot was bij deze huldiging, die om half tien plaats had, vergezeld vaa zijn echtgenote, zoon en schoondochter. De directeur van de N.Z.H.. de heer J. Jurissen, sprak daarna nog woorden van gelukwens, waarbij hij hem de bronzen draagmedaille van de onderscheiding overhandigde. Bij deze plechtigheid waren ook tegen woordig mevrouw Jurrissen, de chef van de vervoersdienst, de heer Th. Hetem, de chef van het vervoerskantoor te Leiden, de heer Th. Thomas, en nog enige andere Leidse employé's. De jubilaris ls ook in het verenigingsleven geen onbekende. Ja renlang is hij reeds secretaris van „St. Raphaël, de R.K. bond van vervoersper- „De 3IondoricoV' hadden feestavond Leden en donateurs van de mondaccor- deonvereniging De ^fondorico's hadden zaterdag een feestavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal. De Mondorico's be staan uit een aantal groepen, die elk op hun terrein wat hebben te bieden. Wat wordt opgevoerd komt uit de handen van vereniging6leden. Zaterdag werd wat af geweken van de gebruikelijke gang van zaken op de feestavonden van deze ver eniging. Nu werd namelijk een toneel stuk opgevoerd: „Eduard wordt mens" en het behandeldt de opvoedingsmethoden die een meisjes op een ietwat verlegen jongen toepast. AI moeten zij, die het stuk opvoerden, nog heel wat leren, het begin is er en wij verwachten in de toe komst nog méér van dergelijke stukjes. Het overige deel van het programma werd gevuld met muziek. Naa6t accor deon werden ook andere instrumenten bespeeld en ook is er nog gezongen. Dat deze vereniging gezond is bleek wel uit het grote aantal leden dat op deze avond iets ten beste gaf. De heer W. de Gunst had aan het begin van dg avond de aanwezigen verwei-

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3