Jlicuwe £ciltsrf)c (üournnl GEBED IN KERKEN OM UITKOMST EN LEIDING BevRijöinc, Vasthoudend aan eenheid in Christus GEBED VOOR DE VREDE u Prof. dr. Beel werkt aan regeringsprogram Gericht zijn op rking samenwe Record bezoek aan ons land Nasution „grootmoedig" tegenover rebellen Staking bedreigt haven van Willemstad JOURNALISTEN IN BONN NA BRAND DAKLOOS MAANDAG 4 MEI 1959 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie. Abonnementen* Advertentie-afdeling Tel 31441 ADVERTENTIES: f0.20 per millimeter Fam'ülebertchteD f0 18 per millimeter (BIJ contract belangrijke korting) Postrekening 5893o Directie: P. DIEMER Dr E. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantoasticf) is gbcblmn myn bert in tegljenspoef Veertigste jaargang no. 11554 Betekenis gouvernementeel Zie pagina 5 ^7ICH toch één wetend in Christus hebben de kerken in Neder- land het volgende gebed om de wereldvrede gebeden: A LMACHTIGE, barmhartige God. Wij komen samen tot U, als Uw kinderen, aan wie Gij deze aarde hebt toevertrouwd, opdat de volkeren daarop tezamen zouden wonen, om elkander te dienen en U te loven en opdat zij de krachten, die Gij daarin hebt gelegd, tot Uw eer en tot heil van de mens zouden gebruiken. /~k HEER, diepe schaamte vervult ons, wanneer wij bedenken hoe wantrouwen en onderlinge strijd onder de volkeren heersen. Open Gij onze ogen, opdat wij allen persoonlijk zien, hoe zondig wij zijn, als wij de krachten der natuur, die Gij ons in handen geeft, misbruiken tot vergiftiging van Uw schepping en tot verdelging van Uw schepselen. A LMACHTIGE Vader, wij danken U, dat Gij regeert. Daarom smeken wij U om uitkomst en leiding. Nog laat Gij de verantwoordelijke leiders der volkeren de tijd voor overleg. Wij bidden U om Uw wijsheid, opdat de besprekingen, die komende zijn, niet door arglistigheid en hoogmoed worden be dorven en opdat een weg gevonden worde tot een wederzijds afzien van het vreselijke wapengeweld, waardoor wij, als wij het zouden gebruiken, samen zouden ondergaan. WULT GIJ de overheden zo met Uw Geest verlichten, dat zij het waarachtig welzijn der volkeren tezamen dienen in ge rechtigheid en vrede. Leer ons het rechte gebruik van natuur, weten schap en techniek, opdat zij dienen tot hulp aan de velen in deze wereld, die lijden aan ziekte, gebrek hebben of onverzorgd zijn. Zegen allen, die in dit werk bezig zijn en maak ons bereid, bij onze overvloed, de offers te brengen, die de nood van onze broeders en zusters kunnen lenigen. HEER, Gij die ons uw eniggeboren zoon Jezus Christus geschonken hebt, vergader Uw kerk tot de ene heilige gemeenschap en geef de Christenen in alle landen zo met elkander te leven, dat zij de voortgang van Uw Evangelie in de ganse wereld niet door hun voorbeeld in de weg staan. Hoor en verhoor ons, genadige Vader, in de naam van Jezus Christus, onze Heer, geprezen tot in alle eeuwigheid. Amen. (Van een onzer redacteuren) IT DE KERKEN in geheel Neder land, protestantse en rooms- katholieke, is gisteren een gebed ge stegen om het behoud van de wereld vrede. Aan dit gebed ging in de dui zenden kerken, die ondanks hun ge scheidenheid wilden vasthouden de eenheid in Christus, een oproep tot een dag van inkeer en gebed vooraf. De dreiging van een atoomoorlog met alle vreselijke voorbereidingen en gevol- volge van dien en de barre nood van be volkingsgroepen in vele landen, met daar tegenover het alternatief van en vredig samenleven en het onderling dienst- en hulpbetoon van de volkeren, maken dat ieder Christen bij dit alles persoonlijk betrokken moet zijn Bij te velen ontbreekt nog een gevoel van persoonlijke medeverantwoordelijk heid voor het wereldleven in deze tijd. Het is hierom, dat kerken gezamenlijk, met het oog op de komende besprekingen in Genève tussen de leiders van de wereld, dringend hebben opgeroepen tc-t inkeer en gebed. (Van onze parlementsredactie) DE INFORMATEUR prof. dr. L. J. M. Beel heeft zich tot dus- [verre voornamelijk beziggehouden met het opstellen van een concept- regeringsprogram. Vanmiddag zou hij hierover besprekingen voeren met de socialistische fractieleider mr. J. A. W. Burger en met de K.V.P.-fractievoorzitter prof. mr. C. P. M. Romme. Het hangt o.m. van deze gesprekken af of prof. Beel ook nog de fractievoorzitters van V.V.D. A.R. en C.H. zal ontvangen. Het program-Beel schijnt aanzienlijk jneer uitgewerkt te zijn dan het VTij be knopte program, waarmee ex-formateur [prof. De Quay opereerde. Deze laatste kon bij het opstellen van zijn concept begrijpelijkerwijs nog geen rekening hou den met het eerst midden vorige week yerschenen S.E.R.-advies. Over de pro blematiek, die de S.E.R. heeft aangesne den, heeft informateur Beel zoals bekend Honderdduizenden vreemdelingen heb ben het afgelopen weekeinde ons land bezooht. De Duitse gasten waren verre weg in de meerderheid, gevolgd door resp de Belgen en de Fransen. De hotels en pensions in de Randstad Holland waren tot het laatste bed bezet. Het bleek noodzakelijk al zeer spoedig een beroep te doen op de particuliere Opvallend was, da* ook deze maal weer zeer vele toeristen in het zuiden en oosten des lands zijn gebleven. Uiteraard bevond zich onder deze toe- ristpnstroom een zeer groot aantal dag bezoekers. De logies-.nformatiediensten van het ge- Ihele Nederlandse V.VV.-wezen zijn er in .samenwerking met de A.NV.V. in ge klaagd al deze toeristen aan passend onderdak te helper zonder een beroep te hoeven doen op de gastvrijheid van de Nederlandse bevolking Toeristisch geizien is dit weekeinde het drukste geweest dat ons land ooit heeft gekend. Arrestatie in Leiden na overval te Abcoude Enkele mannen van de groep Abcoude der rijkspolitie hebben zaterdagochtend in Leiden een ongeveer 25-jarige man aan gehouden, die ervan wordt verdacht, te hebben deelgenomen aan de overval op een echtpaar in Abcoude. Zoals gemeld, drongen donderdagnacht in de woning van de familie Van Gelde ren te Abcoude twee gemaskerde mannen binnen, die de heer Van G. onder bedrei ging met een pistool en een ploerten doder van zijn portefeuille, inhoudende f 530, beroofden. In K.V.P.-kringen koestert men geen hooggespanen verwachtingen omtrent het resultaat van het gesprek tussen prof. Beel en mr. Burger. Men meent in deze kringen, dat afgezien nog van dc af wjjzende houding der socialisten ten op zichte van de extra-parlementaire status van het te vormen kabinet vele va programmapunten van de informateur onaanvaardbaar znllen zijn voor de heer Burger. Een verder koersen in de ting van een vier-partjjen-kabinet lijkt daarom ook de katholieken thans onont koombaar- De Times De Londense Times schrijft: „Het is onwaarschijnlijk dat de moeilijkheden, waarmede het vormen van een nieuwe Nederlandse regering gepaard gaan, tot een verzwakking van de Nederlandse bin nenlandse of buitenlandse politiek zullen leiden. Hoe ook de oplossing uiteindelijk zal worden, het is onwaarschijnlijk dat er een verandering zal komen in de Neder landse politiek. Alle partijen, met zondering van de restanten van de Com munistische Partij, onderschrijven het Nederlandse lidmaatschap van de NAVO. Al deze partijen hebben ook de Neder landse deelneming aan de Europese ge meenschappelijke markt aanvaard De op ingesteld dan die der andere E.E G. Nederlandse economie is hier thans beter landen, die meer afhankelijk zijn van hun steenkoolmijnen en zware industrie En het moet onwaarschijnlijk worden geacht dat een eventueel rechts kabinet de bestaande maatschappelijke voorzie ningen ongedaan zou maken. De op hun posten gebleven ministers en hun ambtenaren behoeven dus, bij het nemen van beslissingen, niet te aarzelen uit overweging, dat hun werk in de na bije toekomst ongedaan zou kunnen wor den gemaakt, aldus de Times. Oproep De volgende oproep lezen van de kansels van de Nederlands Hervormde kerk, de Rooms-katholieke kerk, de Gereformeerde kerken, de Evangelisch Lutherse kerk, de Doopsge zinde gemeenten, de Remonstrantse broe derschap. de Oud-katholieke kerk. de Unie van Baptisten gemeenten en de Bond van Vrije Evangelische gemeenten: „In deze dagen gedenken wij de ver schrikkingen. die de tweede wereldoor log bracht over land en volk. In deze dagen, waarin wij de vijftigste ver jaardag van onze Vorstin mochten vie ren, zijn wij ons te meer bewust var de grotfe waarde Van het leven in vred» en gerechtigheid. Maar in deze dagen drukt ons ook op nieuw de verontrusting over de strijd tussen de volkeren. Ons vervult de huivering over de atoom kracht als machtsmiddel in handen de regeringen en de daaruit voortvloei ende verantwoordelijkheid van heden tegenover de mensheid. Nu in de eerstkomende tijd de regerings leiders zich opmaken poging om door overleg te komen tot een dienen samenleven op deze aarde, waar de afstanden kleiner, maar de te genstellingen tegelijk zoveel groter worden, roepen de kerken in Nederland tezamen allen, die van deze nood zijn Vervuld, op tot gebed voor de noodza kelijke samenwerking der volkeren. De kerken, hoezeer zich van haar ge scheidenheid bewust, willen niettemin asthouden aan de eenheid, die in Chris tus i6. Daaraan ontlenen zij de vrijmoe digheid om tezamen in deze verdeelde wereld op te roepen tot inkeer en Vij mogen ons niet laten beheersen door de angst voor de gevaren van een nieu we wereldoorlog. Evenmin mogen wij ons. door deze angst gedreven, beper ken tot de strijd tegen het verkeerde gebruik van atoomkrachten, waardoor alle leven op aarde dreigt vernietigt te worden. ?ij dienen, ook persoonlijk, bovenal ge richt te zijn op een geest van solida riteit tussen de volkeren der wereld en daarin onze bijdrage te leveren. God regeert, ook in het atoomtijd- spreekt de boodschap van de dood en de opstanding van Christus ons van Zijn overwinning en Zijn heerschappij Juist daarom mogen wij ons in onze gebeden tezamen wenden tot de leven de God. opdat, hoewel wij allen door verlating van het Evangelie ons Zijn oordelen hebben waardig gemaakt, nochtans Hij in Zijn genade de rassen en volkeren der wereld tot elkander brenge en verlichting schenke aan de overheden, die de verantwoordelijkheid dragen voor het samenleven der vol keren in gerechtigheid en vrede. Daarom vragen de Kerken allen, die uit komst uit deze bedreiging Van mense lijke en bovenmenselijke machten niet van de mens alleen verwachten, om met haar de almachtige God aan te roepen om Zijn verlossende kracht. Moge het Hem behagen het internatlo- Prins Bernhard heeft zaterdag een goede middag gehad. Hij heeft op paleis Soestdijk een „vader Abraham" in ontvangst mogen nemen van de Zwolse bakkerscursisten-vereniging. Strijd in Sumatra en Celebes zou ten einde lopen PRESIDENT SUKARNO is zon dagmiddag uit Warschau tt Stockholm aangekomen. Hij werd op het vliegveld verwelkomd door de Zweedse premier Erlander. De Indonesische minister van buiten landse zaken Subandrio, die hem verge zelde, zeide dat de regering van Djakar ta negentig procent van de republiek ge heel beheerste en dat de bevolking van 88 miljoen zielen Sukarno steunt. Doch er zijn nog enige afgesneden gebieden, waar de opstandelingen de baas zijn; dit De handelsbetrekkingen van Indonesië zouden snel tot de normale toestand te rugkeren. Naar aanleiding van Neder landse protesten tegen het feit, dat de Indonesische uitvoer over Bremen geleid wordt, zeide Subandrio, dat tot kort 60 tot 70 procent van de Indonesische handel met Europa over Nederlandsi vens liep. Hij achtte het natuurlijk, dat Willem stad op Curagao blijkt ernstige ge volgen te hebben. Er wordt reeds twee weken gestaakt met het gevolg, dat de Prins der Nederlanden van de Kon. Ned Stoombootmij. twee dagen vertraging kreeg, enkele buitenlandse schepen on- gelost wegvoeren, andere hun voor Cura gao bestemde lading op Aruba of in Ve nezuela losten en zelfs schepen lading weigerden. Aanvankelijk leek de staking niet ern stig, omdat slechts een klein groepje on georganiseerden het werk neerlegde. De stakers eisen 30 procent loonsverhoging- De beide vakbonden hielden zich afzijdig van de staking, doch deze breidde zich snel uit, zodat het werk geheel tot stil stand kwam. Later werd een regeling getroffen voor het lossen van voor be derf vatbare goederen en levensmiddelen, zodat het gevaar van voedseltekort werd afgewend. De landsbemiddelat>r-stuitte op de zeer hoge eisen van de stakers en de weige ring van de scheepvaartvereniging o: stakers als onderhandelingspartij te kennen. De regering kon niet ingrijpen omdat het een wilde staking betrof. Aan- Oud-illegaliteit herdacht doden Aan de vooravond van de dodenher denking is zaterdagavond in Bioemen- daal voor de veertiende keer de jaar lijkse herdenkingsbijeenkomst van de oud-illegaliteit gehouden. De luitenant-kolonel J. J. F. Bonghouts, i het verzet Peter Zuid. sprak over geestelijke weerbaarheid en het opvoeden van de jeugd daartoe In de laatste we reldoorlog waren 270.000 Nederlandse doden nodig om te doen beseffer welk een kostbaar goed de vrijheid is. F dan het verlies van het grondgebied aanva] op de menselijke vrijheid Spreker waarschuwde met klem voor het naar de ereldmaaht grijpende communisme Voor een muzikale omlijsting zorgde het dubbelmannenkwartet Harmonie, onder leiding van Henk J Arisz. Tot de ruim honderd aanwezigen be hoorden vele militaire en burgerlijke autoriteiten. naai overleg, dat in de eerstvolgende weken te Genève zal plaats vinden, te gebruiken tot overwinning van het wantrouwén tussen de regeringen, tot voorkoming van de uitbarsting van geweld en tot groei van het onderling begrip en dienstbetoon der volkeren" Ook in de Protestantse Kerken van ge heel Duitsland is gisteren gebeden voor ereldvrede, de hereniging van Duits land en het welslagen van de Ger.eefse inferentie. In Oost-Pruisen besloot bisschop Dibe- us zün gebed in de volle Mariënkirche met de bede. gespaard te blijven voor een totalitair bewind. 9porimgen van de vakverenigingsbestuur ders hadden geen uitwerking- Later verklaarde de scheepvaartvereni ging zich bereid mede te werken aan een collectieve arbeidsovereenkomst en een havenreserve of een havencentrale, zodra het werk hervat zou zijn, doch zij wilden niet onderhandelen zo lang De pers keurt de staking af, doch klaart ook, dat de toestand in de haven reeds lang gezond gemaakt had moeten zijn. Er was tot nog toe geen behoorlijke regeling en een der bladen spreekt van „Amerikaanse" toestanden. KUNSTMANEN VAN MARSEEN GRAP De twee Marsmanen, volgens de Prawda ontdekt door de Russische ge leerde Shklovsky, zijn volgens een Ame rikaanse krant, de Milwaukee Journal, al een maand geleden beschreven door pro fessor Houston van de universiteit in Kansas. Prof. Houston lanceerde zijn theo rie echter als 1 april-mop. De Amerikaanse sterrenkundige Sliphe zei zaterdag dat men het Russische nieuws trouwens alleen als een grap kan beschouwen. Hij noemde de th« het bestaan van door voormalige Mars bewoners gebouwde satellieten „onzin nige science fiction". Castro wenst royale hulp van de V.S. Premier Fidel Castro van Cuba heeft zaterdag voorgesteld dat de Verenigde Staten in de komende tien jaar dertig miljard dollar aan de Latijnsamerikaanse landen verstrekken om te helpen de poli tieke stabiliteit in die landen te hand- haveb. en interamerikaanse economische conferentie te Buenor Aires verklaarde Castro: „Het is puur een illusie te den ken dat wij door het verdrijven van de nog bestaande dictaturen in Latijns-Ame- in vrijheid en democratie zullen Politieke onstabiliteit is niet de oorzaak, maar het gevolg van achterge- jleven ontwikkeling". Een verslaggever van de Amerikaanse •adio-omroep C.B.C.. Stuart Novins, heeft ;isteren Cuba een „totalitaire dictatuur" genoemd, die zich snel omvormt tot een itisch bruggehoofd in het Ca- raïbische gebied. die onlangs een bezoek aan Cuba heeft gebracht, zei dat men in het estelijke diplomatieke kringen van oor deel is dat het best georganiseerde com- listische apparaat in het Caraïbische gebied bezig is de macht over te nemen •an de dictator Fidel Castro. Volgens Novins moeten in Cuba vrije erkiezingen worden gehouden, omdat de ommunisten dan gedwongen worden ■oor het voetlicht te treden. Indonesië tracht zijn handelsroutes te „spreiden". Tijdens zijn verblijf in Polen heeft Su karno in het concentratiekamp Ausch witz een krans gelegd. Bij zijn vertrek uit Warschau naar Stockholm tot 3000 personen aanwezig, Poolse president en het communistisch partijbestuur Ook viel de lange figuur op leuwe Nederlandse ambassadeur, de eer D. G. S. Middelburg, die enige oorden met Sukarno wisselde. In een Pools-Indonesisch communiqué stond dat Polen „Indonesiës recht op West-Irian" steunt en dat dit deel aarlijk Indonesisch gebied" weldra :t het „moederland" zal worden vere nigd. Voorts spraken beide landen zich een zone zonder kernwapens in Europa en noemden Formosa een onder deel van communistisch China. Dit laat ste land behoort te worden toegelaten tot de Verenigde Naties. Leden van Sukarno's gevolg weigerden te Warschau te spreken over het bericht, dat Sukarno zich in Zweden aan een specialistisch geneeskundig onderzoek >u laten onderwerpen. Het Indonesische leger heeft volgens ;n Reuterbericht uit Djakarta door be middeling van niet-officiële personen contact aangeknoopt met de opstandelin gen inzake een beëindiging van de strijd. Dit heeft chef-staf Nasution verklaard. Eerder had het Indonesische leger be kend gemaakt, dat de opstandelingen in Sumatra en Celebes zouden hebben aan geboden de strijd te beëindigen. Volgens Nasution willen zij nu nog maar alleen hun figuur en hun leven redden. Nasu- s elk politiek vergelijk af, doch het leger is bereid tot een „grootmoedige houding." Opstandige studenten kunnen naar school terug, doch de leiders zullen terecht staan. Nasution vertelde voorts dat de opstandelingen moeite hadden lan voorraden te komen en daarom hun oevlucht namen tot terreur. Russenoorlog op Texel herdacht Vanmiddag is een gezelschap van twaalf Russen naar Texel gereisd om op de be- iafplaats van de Georgiëre. die in 1945 op Texel het leven lieten, kransen te leg gen- De Russen moesten via Den Oever omdat hun geen toestemming is verleend over Den Helder te komen. Ook vorig jaar moesten zii deze omweg maken. In Den Oever lag een bootje gereed om hen naar Oudeschild te brengen. Op de begraafplaats werd eveneens een krans gelegd namens het gemeentebestuur Texel. Zoals men weet kwamen tijdens de zogenaamde Russenoorlog 565 Geor giëre om. dde allen Hoge Berg nabij Den Bung een laatste rustplaats hébben gekregen. Gesprek met Russen over Assoeandam Moessa Arafa, de minister van open bare werken der Verenigde Arabische re publiek, zal woensdag naar Moskou ver trekken voor besprekingen met Russische derkundigen over de bouwplannen voor nieuwe stuwdam bij Assoean. De Russen hebben namelijk een voorstel tot wijziging van de bouwplannen voor gesteld, waardoor de kosten aanzienlijk zouden worden beperkt. In Moskou zal bovendien worden vastgesteld hoeveel Russische deskundigen naar de V.A.R. gaan als adviseurs bij de bouw, waaraan het eind van dit jaar hoopt te beginnen. Panama. De organisatie van Amerikaan- staten heeft een internationale marine patrouille gemachtigd schepen aan te houden, die troepen voor een nieuwe in- Panama Adolf Hitler en de Duitse jeugd In het Westduitse blad Die Welt im Sonntag schreef gisteren Thilo Koch, dat er iets mis is met de Duitse scholen, indien negen van de tien leer lingen niets over Hitier weten, of kwaad heeft gedaan. Koch schreef dit naar aanleiding van een televisieuitzending van vorige week woensdag, waarin werd gezegd: „Slechts van de tien Westduitse leerlingen dat Hitier zes miljoen Joden liet vermoorden uit naam van het Duitse volk en dat Hitier de Tweede Wereld oorlog en daardoor de grootste ramp uit de Duitse geschiedenis op zijn geweten had." Koch blijken wenst een onmiddellijk onder- zegt dat als de feiten juist :e zijn, deze kwestie het voor- probleem van de binnenlandse Sjah van Perzië in Europa De Sjah van Perzië heeft gisteren zijn land verlaten voor een bezoek aan Zwitserland. Groot-Britannië. Denemarken en Nederland. Via Turkije reisde hij in zijn particulier vliegtuig naar Genève. In Rome liet gisteren een woordvoer* der van het Italiaanse hof doorscheme ren dat de Sjah alsnog zal proberen de godsdienstige moeilijkheden te overwin nen, die een huwelijk met de Italiaanse prinses Maria Gabriella van Savoye in le weg staan. Volgens de woordvoerder noet de Sjah wel hertrouwen, omdat r geen opvolger is voor de Perzische .Pauwentroon". De betrekkingen tussen het huis van Savoye en de familie van de Sjah zijn altijd zeer nauw geweest. Nachtvorst De Bilt verwacht tot morgenavond: Vannacht hier en daar mist en plaatselijk kans op zware Z&5Z nachtvorst. Morgen overdag »T - zonnige perioden en slechts i-j .1 een verspreid voorkomende H- bui. Zwakke tot matige wind tussen west en noordwest. Ongeveer dezelfde middagtempera turen. (Opgemaakt om 11.15 uur) Zon en maan HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Helsinki Stockholm Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam^ Parijs"*' Bordeaux zzw z windstil windstil windstil windstil windstil ONO ONO BONN, maandagmorgen (Van onze correspondent) JN DE HOOFDSTAD van de Duitse Die avond dat ik de geluiden hoor, wanneer de stilte weer is dichtgeslagen, een auto in de laan, een vogel voor het venster zingend en zijn lied gaat door, verwijdt het landschap zich, leef ik de dagen van het verleden weer, schoten weerklinken, er rijden treinen door het regenlicht. Onmenselijk ligt de zee rondom te blinken, de aarde staan de tranen in 't gezicht. De doden liggen met de ogen dicht, maar in een hemel schallend van geluid slaan grote engelen de vleugels uit. J. W. Scliulte Nordholt (uit „Maatstaf, april '59. delste van de drie „PressehSuser" die de Bondsregering sinds jaar en dag ter be schikking stelt van de binnen- en buiten landse journalisten die hun werkterrein in Bonn hebben. Vijftig journalisten zijn dakloos gewor den, althans voor die uren die zij op hun kantoor plachten door te brengen. De journalisten mogen hun verlies be treuren. de grote stedebouwkundige ar chitecten zagen de barak want meer stelt het gebouw niet voor met enig „leedvermaak" uitbranden. De „Pressehauser" zijn namelijk vlak na de oorlog als semi-permanente gebouw tjes opgetrokken. Ze staan nu als lelijke eendjes temidden van de grote gebouwen van de hoofdstad zoals het Bundeshaus (het parlementsgebouw), de Bondskanie- larij, de ambtswoning van de president en het gebouw van het ministerie van buitenlandse zaken. De brandweer kon bij aankomst wei nig anders doen dan zo veel mogelijk van de inventaris proberen te redden. Met be hulp van de weinige journalisten die op dit uur aanwezig waren lukte het de meest schrijfbureaus, stoelen, schrijfma chines en andere voor persmensen onmis bare voorwerpen tijdig op het erf te De barak zelf brandde geheel uit. FRANS-WESTDUriSE BESPREKINGEN De Franse minister-president. Debré en diens minister van buitenlandse zaken, Couve de Murvllle, zullen woensdag en donderdag met de Duitse bondskanselier Adenauer, en diens minister een laatste bespreking hebben voor de aanstaande conferentie van de ministers van buiten landse zaken van de Ver. Staten. Groot- Britannië. Frankrijk en de Sowjetiunie, die op 11 imei te Genève begint.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1