lsso)GAS Wethouder Van der legde zijn functies Vij ver neer FLESSEN Plan voor een nieuwe chr. u.l.o.-school Raad van Leiderdorp weer over tennis en zwemmen op zondag Aandelen van Ouderzorg en De Ridder bij de gemeente Leiderdorp RAIFFEISEN-BANK De Gemeente Spaarbank Katwijk 959 NTÈUVTE LEIDSCHE COURANT 11 ZATERDAG 25 APRIL 1959 RIJNSBURGS raad verrast, Voorstel inzake ligplaats woonschip verworpen De heer C. D. van der Vijver te Rijnsburg, die ruim 30 jaar raadslid en 28 jaar wethouder van Rijnsburg is geweest, deelde tijdens de gisteravond gehouden ge meenteraadsvergadering mede, dat hij zich om gezondheidsredenen uit beide functies moest terugtrekken. Evenmin als het de heer Van der Vijver gemakkelijk viel om dit besluit te nemen, was het de volkomen verraste raad (B. en W. waren in dt morgenuren op de hoogte gebracht) gemakkelijk dit besluit te aanvaarden. Immers, met de heer Van der Vijver gaat een uitnemend financier en een enthousiast ver dediger der gemeentebelangen heen. Hij was voorts een vertegenwoordiger der ge meenschap, die het grote christelijke gebod der naastenliefde, voor zoveel dat in zijn vermogen lag, trachtte te verwezenlijken. Op verzoek van de scheidende wethouder werden de van grote dankbaarheid getuigende afscheidstoespraken sober gehouden. Burg. Koomans richtte ln zijn ope ningswoord felicitatiewoorden tot de heer Blankert, die, zoals we reeds meld den, is benoemd tot gemeentesecretaris in Smilde. Het speet de burgemeester echter, dat Rijnsburg hierdoor een be kwaam ambtenaar zal moeten missen De geldlening voor het bejaardente huis (a 1 1.000.000) is door GS. goedge keurd Bij het voorstel om een voor de tweede maal ingediend verzoek van de heer de heer Van Nieuw- ligplaats voor een Wethouder D. C. van der Vijver. woonschuit in het Katwijkcreind af te wijzen, ondervonden B. en W. ernstige tegenkanting. De heer K. Zandbergen pleitte voor een soepeler houding in derge lijke gevallen met het oog op de woningnood. De heren C. van Eg- mond en G. van Delft sloten zich hierbij aan. De heer D. v. d. Meer betoogde, dat deze woonboot wellicht niet bij de reeds aanwezige woon boten past, doch een zonder meer verwijzen naar andere gemeenten maakt ook geen „passende" indruk. Nadat de heer H. de Mooy in overwe ging had gegeven het gehele terrein der „woonbotenvergunningen" nog eens na der te onderzoeken, verklaarde de voor zitter. dat B. en W deze materie reeds uitvoerig hadden doorgesproken. Bij deze aanvraag moge het esthetisch aspect in derdaad hebben meegeteld, eerder werd reeds verscheidene keren om ruimtelijke redenen een ligvergunning geweigerd. De burgemeester achtte dan ook een waar schuwing tegen het kopen van woonbo ten, zonder zioh vooraf van een ligplaats te hebben verzekerd, op zijn plaats. Afgewezen Wethouder Kralt meende, dat indien de raad een soepeler beleid van B. en W. op dit punt vraagt, de Vliet binnenkort L1SSE Eerste „Groene veiling" De Coöp. Bloembollenveilingvereniging H-B.G. (g.a.) te Lisse hield de eerste „Groene veiling" in dit seizoen onder een overweldigende belangstelling met goede kooplust, hetgeen wel blijkt uit onder staande prijzen: Dvt. Marechal Niel roe f 45; Dvt. Goya 2Vi roe f 65; Dvt. Electra 2V* roe f 45; Dvt. Kareol 2V& roe f 75; Evt. Mon Tresor 2% roe f 90; Evt. Grand Due 2% roe f 63Evt. Bellona 3 roe f 90Evt. Cou leur Cardinal 3 roe f 90; Dvt. Tournesol 3 roe f 51; Dvt. El Toreador 3 roe f 65; Trt. Pr. Beatrix 3 roe f 48; Elt. Blanca 3 roe f 60; Elt. Smiling Queen 3 roe f 70; Mdt Orange Wonder 3 roe f 100; Crocus Remembrance 3 roe f 29; Crocus Queen o.t. Blues 3 roe f 34; alles per bed. Slechts 14 woningen De woningbouwvereniging Volksbelang bicld gisteravond onder leiding van de heer M. Hordijk haar jaarvergadering. De voorzitter was niet erg optimistisch in zjjn openingswoord: dit jaar mogen slechts 14 woningwetwoningen worden gebouwd in plaats van de verwachte 35 huizen. Desondanks zijn niet minder dan 53 krotwoningen voor afbraak aangewezen- Uit he' financiële verslag bleek een nadelig saldo van f 2.099,10; de ontvang sten en uitgaven omvatten totaal f 1.132.969,10, De financiële situatie werd gezond genoemd. Er is een reserve van f 76.267,67 alsmede een reserve voor huur- verlies van f 10.979,50. De vereniging be heert 17 complexen woningen met een afzonderlijke administratie voor elk com- Uit het verslag van de heer Van der Voort bleek, dat de vereniging thans twee vaste krachten in dienst heeft voor het onderhoud der woningen en het innen der huren, namelijk de heren C. Horsman en B. J. Meeuwissen. De heren M. Hordijk en W de Brien werden herkozen als bestuurslid. De voorzitter deelde mede, dat de ver eniging een speeltuintje wil inrichten voor kleine woningen. Een aantal wonin gen zal worden verbeterd, onder meer door het aanbrengen van een douchecel Wijziging doktersdienst In afwijking van hetgeen ln de lijst van de medische dienst staat, wordt de doktersdienst morgen waargenomen door dokter E. J. L. M. Haase jr., Hereweg 337 tel. 3685. Christcnvrouwenbond Ds. H. S- J- Kalff te Bennebroek spreekt maandagavond voor de afdeling Lisse ée Christenvrouwenbond over „De vijand «g> pantoffeli". ellicht .gedempt" zal worden schuiti nog financiële Fe ng pleiten, had genoemd, oefende de heer H. de Mooy aandrang uit om zich op mogelijkheden te bezinnen in gevallen als het onderha vige te voorzien. Nadat ook de heer K. Zandbergen in deze geest had gesproken, deelden B en W. bij monde van de voor zitter mede, geen termen aanwezig te achten het voorstel tot afwijzing in te trekken, mede niet omdat de raad een positievere uitspraak verlangde door een tussenvoorstel van de heer De Mooy, waarin de wens werd uitgesproken, dal B en W. nadere uitbreidingsmogelijkhe den varr het aantal ligplaatsen in studie Nad al nog hakte burgemeester Koomans de knoop door en stelde voor een stem ming te houden. De raadsleden waren unaniem tegen, alleen de wethouders waren voor afwijzing. Nadat men weer vaste voet aan wal had gezet, dreigde nog even een „honds" conflict over het begrip waakhond, doch na een heldere definitie van de burge meester stemde de raad in met het af wijzende voorstel van B. en W. op een aanvraag om een luxe hond van een der ingezetenen thans te gaan beschouwen •als waakhond. Een lening van 51.000.— mat da Bank voor Nederlandse Gemeenten ging zonder meer onder de hamer door. evenals grond ruil met de woningbouwvereniging ..Spi noza". verhoging van de grondprijs voor het bejaardentehuis van 28.— tot 30.— per m2 en wijziging van de erfpachts- voorwaarden voor grond langs de Knik- kerbaan. De heer K Zandbergen meende, dat 25,per m? voor grond langs de doorbraak Tulpen- NOORDWIJK Weekagenda Maandag: Dr. J. Th. de Visserschool, 3 uur, ledenvergadering Hervormde School vereniging; School met de Bijbel. Nieuwe Zeeweg, 8 uur; ledenvergadering Vereni ging voor christelijk onderwijs- Dinsdag: Het Hof van Holland. 2.3 bijeenkomst afd. Noordwijk Ned. ve ging van huisvrouwen; 7 uur etalagewed strijd jubileum Oranjevereniging Noord- Woensdag: plein achter De Zeeleeuw, openluchtfilmvoorstelling door de Oranje vereniging te Noordwijk aan Zee 8.30 uur; Seinpost. 7 uur, prijsuitreiking jeugd- schaak Daniël Noteboom. Donderdag: Gemeentehuis, 4.30 uu: ceptie in verband met het gouden jubi leum van de Oranjevereniging te Noord- wijk-Binnen; Noordwijk aan Zee, 8 uur v m., Oranjefeesten; Noordwijk-Binnen Vrijdag: Ons gebouw, 8 uur, bijeen komst Noordwijkse zeilvereniging. Collecte D.E.L. Op 2 mei wordt de Jaarlijkse collecte gehouden voor het t-b.c.-bestrijdingsfonds D.E.L. Medische dienst De doktersdienst wordt waargenomën door dokter H. Kruyt, Voorstraat 35, tel. 2030, en de dienst van de wijkverpleging door zuster Van Luyn van Het Groene Kruis, Hoofdstraat 12, tel. 2907. IV OORDJVIJKERHOUT Uitslag mozaiekwedstrijd Grote mazaïeken: le prijs J. C. Balk 2e prijs personeel gemeentesecretarie. 3e prijs personeel openbare werken. Kleine mozaïken: le prijs Nic Hoger- vorst. Westeinde 6b, 2e prijs A. Warmer dam, Herenweg 58, 3e prijs J. Warmer dam, Herenweg 94. Het grote mozaïek van de heer A. War merdam. Herenweg 62. voorstellende prof. PrikkebeenDe Quay op kapellen- jacht, verwierf de prijs voor het meest originele idee. De 6de kla6 van de St Jozefjongens school hield een onderlinge wedstrijd Negen groepen van vier jongens legden elk een mozaïek, geheel naar eigen ont werp. Er waren geen namen van de jon gens bekend gemaakt. Voor de jury wa ren de mozaïken genummerd: le prijs no. 2, 2e prijs no. 1. 3e prijs no. 5 en 4e prijs De jury bestond uit de heren Lo Mole naar. beeldhouwer-kunstschilder, archi tect J Brandt en P. Heshof. Mozaïeken Sassenheim De uitslagen van de mozaiekwedstrijd in Sassenheim luiden: groep A: 1 G. B de Vroomen en Zn.; 1 D. Zandbergen; 1 Huize Bernardus; 2 George van Zonne veld; 2 M. Zandbergen; 2 Gemeentehuis: 3 P. van den Burg; 3 A Arendshorst; 3 Q. Eikhuizen. Groep B: 1 C M Jonkman; 1 Th Gou verneur: 1 H. Doornbos; 2 Gert Wijntjes; 2 L. A. Colijn2 Kraamcentrum Bollen streek; 3 r.k. kerk; 3 J. Kapteyn3 H. G Ruvsenaars. Scholen: 1 St. Antoniusschool2 Her vormde school. Gevelversiering: 2 P. Westerbeek jr. Tuinversieringt 2 Grondmij. RENTHVI7F.N Voor de jeugd tot en met 14 jaar Het Oranjecomaté deelt mede. dat jon gens en mei6je6. die in Benthuizen wonen en in een andere gemeente schoolgaan, voorzover zij nog geen 15 jaar zijn. in aanmerking komen voor een blijvende herinnering met trac-tatie. Zij, dde hier voor nog geen bon hebben ontvangen, kunnen zich tot uiterlijk a.6. dinsdagmid dag 5 uur wenden tot de secretaris van het comité, de heer G J A. Run6ink op het gemeentehuis Geboren: Menny E dr v A J Kaashoék en E. van Eijk; Kommer C zn v A Breg ma» en L P Hakkenbrak. straatVliet N.Z te laag is. B. en W. deelden mee, een prijs van b.v. 30, m2 te zullen overwegen. De dames Eykel en de heer C. van Beekum kregen hun perceeltje grond langs de Kerkstraat voor 35Ö0.iader. De Rijnsburgse damclub kreeg haar subsidie van 50.— per jaar. Zoals te verwachten was, werd aar alsnog herzien van de salaris-verordening het gemeentepersoneel ruime aan dacht geschonken. De heren Zandbergen Van der Meij meenden, dat van de mo gelijkheid om de loonsverhoging niet tot 3 te beperken gebruik moest worden gemaakt. De heer Van der Mey noemde in dit verband 5*/. B. en W. kunnen hiermede vooralsnog niet akkoord gaan. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aanvaard In een persoonlijke verklaring deelde wethouder Van der Vijver mede, van de chirurg het dringende advies te hebben gekregen zijn acti viteiten drastisch te beperken. Het viel de heer Van der Vijver moeilijk, dit gedeelte van zijn werkterrein vaarwel te moeten zeggen, want danks incidentele meningsverschil len was er altijd met de raad en in B. en W een prettige samenwerking. Op deze leeftijd, aldus de heer Van der Vijver. besef ik, dat de beslissingen, die ik in mijn 30-jarig raadslidmaatschap 28-jarig wethouderschap heb mogen men niet altijd zo belangrijk waren we wel dachten. Wel echter was i belang de geest, die uit deze beslissingen sprak: in het dienen van de Rijnsburgse gemeenschap de naaste te zoeken voortduring zullen mijn gedachten blij ven uitgaan naar het beleid, dat de ge meente voert. Burgemeester Koomans zei. dat dit af scheid al jaren dreigde, „maar nu voor het feit worden gesteld, voelen dit toch als een groot varlies". Rijnsburg is u veel dank verschuldigd en we zullen Dodenherdenking 28 R. I. Het bestuur van het Comité 28 R.I. her innert aan de dodenherdenking door de oud-strijders van het 28ste R.I. op maan dag 11 mei in Dordrecht. Om kwart ovei tien is de eerste samenkomst in de Ben tienkazerne, Buitenwalenvest, Dordrecht Opgave voor deelneming aan het adre; Halleystraat 28 Den Haag Burgerlijke stand Geboren: Lydia dr v H C Leeuwenburg en G van Diggelen. Aan de leden van het Geref. kerk koor wordt meegedeeld, dat de repetitii De op voorstel van de heer Van de Vij ver sober gehouden dankwoorden van di fracties werden uitgesproken door de hee: K. Zandbergen (C H.). C. van Egmond (A.R.) en D v. d Mey (P.v.d.A) Bij de stemming verwierf de heer K. Zandbergen met 9 van de 11 stemmen een ruime meerderhaid. Deze zei, akte te hebben genomen van het voorlopige ka rakter en nam de benoeming aan. uw naam dan ook in ere blijven houden. Ontroerd dankte ook wethouder Kralt in enkele treffende zinnen voor da bijna een kwarteeuw geduurd hebbende colle- Esso Gas flessen bevatten gegarandeerd 13 kg veilig butaangas. Heus... met Esso bent U beter uit. Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren depothouders. HET GAS IN DE FLES Advertentie t de depothouder ter plaatse IITUrA kl V Esso Butaan en Propaan-techniek ItMLU IN.y. Nieuwe Rijn 32. Tel. 24244', Leiden. KATWIJK aan Zee q -*•. In de christelijke opleidingsschool te Katwijk aan Zee had gisteravond een ledenvergadering plaats van de Vereniging tot stichting en instand houding ener christelijke school voor l.o en u.l.o. te Katwijk. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer J. A. Blom, het onlangs overleden oud-hoofd der school, de heer Hofman, alsmede de overleden oud-bestuursleden W. Haasnoot en N. Parlevliet. De voorzitter releveerde de vele mutaties onder het personeel, maar deelde met dankbaarheid mede, dat in alle vacatures spoedig kon worden voorzien, mede dank zij de zeer gewaardeerde medewerking van de gemeente, wat het woningprobleem betreft. Als extra punt aan de agenda werd toegevoegd 't verkrijgen van de toestem ming der leden om een geldlening aan te gaan teneinde een nieuwe u.l.o.-school le bouwen. Deze zal verrijzen aan de Laan van Nieuw Zuid bij de Prinsen Julianalaan. De door het architecten bureau Van der Meij uitgewerkte plan nen omvatten de bouw van 16 lokalen een gymnastieklokaal en een aula, als mede enkele kleinere vertrekken. Van liet ministerie is een urgentieverklaring ontvangen voor de bouw van 8 lokalen, n:aar het bestuur stelt pogingen in het werk het gehele complex ineens te doen verrijzen. De totale bouwkosten zullen dc half miljoen gulden aanzienlijk over treffen. Het zich sterk uitbreidende Katwijk zal hiermee een u.l.o.-school krijgen, die aan de moderne eisen van het onderwijs voldoet. Tot nu toe zijn de leerlingen ondergebracht in drie - schofen. terwtjl" in september weer een sterke uitbreiding wordt verwacht. De bouwactiviteiten vallen samen met het 50-jarig bestaan der vereniging. Op 1 september 1909 begonnen de lagere school en de u.l.o.-school samen in het oude gebouvv aan de Bestevaerweg. In 1954 betrok de lagere school een prach tige. moderne 12-klassige halschool aan de Parklaan, en de u.l.o.-school ziet thans uit naar haar eigen nieuw gebouw In september a.s. zal op bescheiden wijze dit halve eeuwfeest in de kring van ouders en leerlingen worden gevierd. Nadat de secretaris, de heer E. Wouda, het jaarverslag had voorgelezen, kon de penningmeester een batig saldo vermei den, dat. gezien de plannen, wel spoe dig zal zijn verdwenen. niet maandag maar woensdag wordt ge houden. t Uitvoering Maandagavond half 8 zal het Hervormd kleuter- en kinderkoor o.l.v. N. de Vries een uitvoering geven ln de Kleine kerk Medewerking verleent het meisjeskoor Con Brio o.l.v D van Vliet Herv. kerkdiensten Grote kerk: 10 u de. Groenewoud, 5 u d6. Verwey te Zevenhoven; kleine kerk 10 u de. Meyering te Voorschoten. 5 u de. De Jong te Nieuwkoop. Loop der bevolking Vertrokken: A van der Eljkel. van 0eg®t.gee6terweg 21 naar Wassenaar; G. P van Klaveren, van Langevaart 9 naar Buesum. Voor Centrale Verwarming FaGrimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg De gemeente Leiderdorp neemt de fabriek van Ouderzorg en De Ridder over. De nieuwe wijk, die Leiderdorp tot ontwikkeling gaat brengen, zal zich ook over deze terreinen uitstrekken. Foto correspondent SASSENHEIM Zang- en muziekavond Onder auspiciën van de Oranjevereni ging verzorgen het Christelijk Mannen koor, de Hervormde gemengde zangver eniging „De Lofstem", de christelijk ge mengde zangvereniging ..Com nu met sangli", het r.k. mannenkoor „Pius X" (met knapenkoor) en de christelijke har monie „Crescendo" op Koninginnedag een zang- en muziekavond in de Geref Kerk. Programma werkbezoek Voor het werkbezoek, dat dc commis saris der Koningin dinsdag aan Sassen heim brengt, is het volgende programma samengesteld. 9.15 uur aankomst bij het raadhuis; 9.30 uur bespreking met B en \V.; 9.45 tot 10.45 uur buitengewone raads vergadering; 11 tot 12 uur bezoek aan werkplaats voor minder-validen, waarna rondrit door de gemeente en lunch in de burgemeesterswoning; 14-30 uur bezoek aan bloembollenschuur van n.v. A. Frij- link en Zn.; 15.05 uur bezoek aan Sikkens' Lakfabrieken n.v.; 16 tot 17.15 uur onder houd met vertegenwoordigers van de ver schillende groepen uit de bevolking in de raadszaal Het gemeentebestuur verzoekt de in woners de vlaggen uit te steken- Christenvrouwenbond De afdeling Sassenheim van de Chris tenvrouwenbond houdt woensdagavond om 8 uur in „Het bruine paard" de jaarver gadering. In de gisteravond ln. Leiderdorp gehou den vergadering van de gemeenteraad kwam het verzoek van de tennisclub „De Munnik" tot openstelling van de banen op zondag, ook voor wedstrijden, weer aan de orde. In de vorige vergadering staakten de stemmen. De heer Lolling merkte over deze aan gelegenheid nog op, dat de gemeente de tennisclub niet de gelegenheid moet ont houder), mee te doen in groot verband. Met 6 tegen 5 stemmen werd het voorstel van B. en W. tot openetelling verworpen. Tegen stemden de heren De Graaf, c.h.; Veldhuijzen, c.h.; Los a.r.p.; Boot, a.r.p.; Meerburg, a.r.p. en Nievaart, p.v.d.a. Vóór ©temden mevrouw Seret, v.v.d. en de heren Broxterman, k.v.p.; Kleiee, k.v.p.; Lolling, v.v.d. en Andrik, p.v.d.a. De heer P. de Graaf werd met 7 tegen 4 stemmen gekozen tot lid van het bureau sociale zorg. Ook het voorstel tot openetelling van het zwembad op zondag gedurende het gehele seizoen leverde stof tot ©preken op. De heer Lo6 verklaarde, dat hij ook vooi deze uitbreiding niet veel voelde; hij wat indertijd al geen voorstander van open stelling op zondag. Maar nu het bad toch open is. zou hij de beperking willen doen aanbrengen, dat er alleen toegang i6 voor leden. Deze suggestie werd door de heer Boot ondersteund. De heer Andrik meen de. dat het gro6 van de zwemmens lid i6 en hQ wilde ..de enkele anderen" dan ook niet uitsluiten Slechts mei en september zouden er bij komen, zo merkte de heer Kleiss op; die paar zondagen méér per seizoen zouden toch geen bezwaar kunnen De voorzitter bracht hierop het voorstel in stemming. Het werd met 8 tegeD stemmen aangenomen Tegen ©temden de heren Boot. Lo6 en Meerburg, allen a.r.p De andere punten van de agenda door ine al uitvoerig gepubliceerd, werden alle :onder hoofdelijke stemming aangenomen Er is in deze vergadering ook nog ge- Sleei in 't gezin De ..Nieuwe Leidsche" ei in I Gisteravond werd in de Leiderdorpse gemeenteraad besloten, het aan delenkapitaal van de N.V. steen- en kleiwarenfabriek Ouderzorg-De Ridder groot 250 aandelen van 1000.te kopen. Nadat de raad ruim een uur in besloten vergadering van gedachten had gewisseld, bracht de heer Los hulde aan het college van B. en W. voor het initiatief. Weliswaar is er, aldus de heer Los, risico aan verbonden, maar dit moet. gezien de grote betekenis in verband met de uitbreidingsplannen, nu eenmaal wor den genomen. Burgemeester Van Diepeningen wenste de raad geluk met dit voor Leiderdorp, de Leidse agglomeratie en zelfs voor randstad Holland zo belangrijke besluit. dbedrijf onde: In zijn toelichting merkte de voor zitter onder meer op, dat indertijd besprekingen gevoerd zijn tussen B. en W., de stedebouwkundige en G.S. over het structuurplan, waarbij de mogelijkheden zijn besproken om tot een goed stedebouwkundig ge heel te komen. B. en W. hebben toen de toezegging gedaan, met een uit breidingsplan te zullen komen, waar in het oude en nieuwe deel van de gemeente één sociaal-economische eenheid zou vormen. De steenfabriek belemmert een harmonische opbouw en het is wenselijk, dat deze dan ook plaats maakt voor nieuwe woon wijken. In september 1958 werden, aldus de voorzitter, onderhandelingen met de di rectie van Ouderzorg aangeknoopt en ook de latere besprekingen zijn altijd op prettige wijze verlopen. De N.V. zal worden Ingebracht in het complex Ouderzorg n daarmee zal dan in Leiderdorp weer 0.000 m2 bouwgrond méér aanwezig zijn. .•at uiteraard verschillende perspectie- en opent. De verkoop van gronden in omplex V van het grondbedrijf (ten Z.O •an rijksweg 4a) gaat zeer vlot en wan- ieer de voortekenen niet bedriegen, zal het gebied volgend jaar zijn volgebouwd Eind van dit jaar zullen 500 woningen in aanbouw zijn. Een rechtstreekse verbin ding met het centrum van Den Haag, liefst over rijksweg 4a. achtte de burge meester ook zeer wenselijk. he» nieuwe uitbreidingsplan zal. eer de woningwetbouw Leiderdorp t onthouden door een ander beleid hogerhand toch initiatief worden ontwikkeld om door te gaan met particu liere bouw, ook in de lagere prijsklassen Ten slotte sprak de voorzitter de hoop en het vertrouwen uit, dat Leiderdorp als zelfstandige gemeente in de rand stad Holland zijn steentje tot oplossing van het bevolkingsvraagstuk zal kunnen bijdragen. Hij zei, er vast van overtuigd te zijn, dat de raad de durf en het in zicht zal opbrengen om op de ingeslagen weg voort te gaan. sproken over de ambtswoning van de burgemeester. Deze is, zoals bekend, ge restaureerd en het aanvankelijke bedrag bleek met een bedrag van f 15.000 te zijn overschreden, in totaal f 35.000. -Enkele leden van de raad stelden vragen over deze verhoging, die zij toch wel als een tegenvaller beschouwden. Ook werd er op aangedrongen, slordige ramingen in het vervolg te voorkomen. Wethouder Meerburg zette uiteen, dat, als men in i huis gen gaat treffen, de kosten altijd tegen vallen. Bovendien is ernaar gestreefd, de ambtswoning van de burgemeester een representatief karakter te geven. VRAAG TIJDIG UW REISDEVIEZEN AAN Vreemd geld en reischèques voor alle landen kunnen bij onze bank worden aangevraagd. Naast kostbare deviezen verstrekken wii gaarne kosteloze adviezen. Wendt U voor alle bankzaken tot de Voorstraat 50 Katwijk aan Zet SPAARBANK IEDEREEN Na de pauze bracht de heer W. F. Bentsnijder, hoofd der u.l.o.-school. ver- Slag uit van de gang van zaken aan zijn school. Naast de zeer gunstige examen resultaten wees hij op de vele nieuwe activiteiten, door de leerlingen ontwik keld. Schoolavonden, een schoolkrant, adoptie van een onzer koopvaardijsche pen en diverse uitstapjes passeerden de revue. Ook roemde hij de goede ver standhouding met de ouders en het gro tere contact met hen door het houden Vervolgens verkreeg de heer C. van Röoijen, hoofd der lagere school, gele genheid zijn verslag uit te brengen Dezte getuigde met grote dankbaarheid, dat de vele vacatures aan zijn school door tij delijke krachten steeds konden worden opeevangen. Bij de rondvraag werd door een der ouders het houden van een ouderavond ■fcepfeit. hetgeen door het bestuur in overweging zal worden genomen. (Advertentie) WIJ SNIJDEN UITSLUITEND KAAS VAN DE MAANDEN MEI en SEPTEMBER „De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TELEF 2136 KATWIJK AAN ZEE Braderie In het kader van de feestelijkheden ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van koningin Juliana wordt maandag middag om 3 uur een attractierijke brade rie in de Princestraat geopend. Men kan er tot 's avonds 11 uur terecht. Schaaknieuws De uitslagen van de wedstrijden van de schaakclub „Katwijk" zijn: J. H. Edeling- E. H. van Galen, afgebr.; D. Hoek-C- Barn- hoora, afgebr.; H. Lugthart-A Vermeer 10; P. Rous-S. Visser 10; G. Haasnoot- A. Haasnoot 10; P. Dijkdrént-D. Hazen- broek l^-O. Opbrengst collecte De in .de Hervormde kerken gehouden extra collecte voor Valkenburg heeft f 780,90 opgebracht. Geslaagd Bij de door de rijkscommissie voor de machinisten-examens aan de Visserijschool alhier en te Den Haag afgenomen examens voor motordrijver op zeevissersvaartuigen zijn geslaagd: Arie Plokker van de RO. 27; Corn, van der Plas Tzn; Dirk van Egmond Jzn; M. van Beelen Czn; Maar ten Hazenoot Jzn, VI. 78, allen alhier. Bij de door de afdeling scheeps- en kust- telegrafie der PTT te Den Haag afgeno men examens voor radiotelefonist zijn geslaagd: Teunls Ouwehand Kzn. van de IJm. 154; Jb. de Jong van de Kw. 5; Corn. G. van Duijn en M. van Duijn (schip on bekend). Bij het beëindigen van de voorbereiden de cursus voor de examenklassen werd aan de leerlingen, die bij het proefwerken de hoogste cijfers behaalden, namens het bestuur van de Visserijschool, een ge tuigschrift uitgereikt. Het waren Kees Barnhoom, Kees Freke Gzn en Leen Verburg Bzn, allen van de Kw 95; Herman Haasnoot Azn (le prijs) van de IJm. 283; Dirk Snijder Dzn (2e prijs) van de Kw- 2; Adri Kloos van de Kw. 141; Arie van Rijn Azn van de Kw. 25; Gijs Ros Azn van de Kw. 87; Jan van der Bent Dzn van de Kw. 7, allen alhier; Jb. van der Linden Mzn. van de Kw. 170 en Jan van Rooijen van de VI. 190 wonende te Noordwijk aan Zee. Hoog en laag water Zondag: hoog water 5.18 en 17.45 uur; laag water 1.06 en 13.36 uur. Maandag: hoog water 6.04 en 18.33 uuir; laag water 1.50 en 14.18 uur. (Advertentie) H. BEDEKER Dames- en Herenkapper ook uw adres voor Remington, Philips, Braun en andere scheerapparaten. Tevens worden alle repraties door ons verzorgd Voorstraat 73. Tel. 2584. Katwijk aan Zee. J. B. Klein Haneveld uit Bodegraven spreekt MAANDAG 27 APRIL in de U NI. zaal, Weth. Ouwe- handstraat, Katwijk aan Zee. Dit is de laatste lezing. AFWEZIG T. LODDER J. C. J. LODDER VAN 1 TOT EN MET 18 MEI reeds opgericht in 1875 voert sedert dien als haar devies: „Van de Kafwijkers, voor de Kafwijkers" Doordat de door U gespaarde gelden benut worden voor het verstrekken van hypotheken dient U al sparende Uw eigen en tevens een plaatselijk algemeen belang. Spaar als Kalwijker dan bij de CEMEENTE SPAARBANK Kantoor te Katwijk a. Zee Voorstraat 88 (Weeshuls). Geopend: maandag en woensdag 1.30—5 uur voor alle bankzaken. Dinsdag en donderdag 78 uur voor alle bankzaken, behalve voor het ledigen van spaarbusjes. Zaterdag 6.307.30 uur: ALLEEN voor inlagen en terugbetalingen. NIETJ voor het ledigen van spaarbusjes. Katwijk a.d. Rijn; Zaterdag van 7—8 uur n.m. in h«t v.m. Gemeentehui*

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 11