Henri Wintermans Leids Kunst na Arbeid gal klankvol jubileumprogram Beroemd zaken-tweetal bracht wederom plezier in Leiden DREEF MUiUWfc LJblDSCiifc, GOllKAN'i Agenda voor Leiden ZATERDAG 18 APRIL 1959 Zaterdag Geref jeugdhuis, 2 uui Verzamelaar. Gebouw Steenschuur, tentoonstelling werk van ruilbeurs De Den Burcht, 8 uur: toneelavond On: Grunnegerlaand. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „De vrouwen krijgen hun zin „De brief van Don Juan". Antoniusclubhuis, 8 uur: S.R.O. „Ik huurde deze kamer". Pieter. ;rk, 7 uur: bijzonder Kerke- werk Her^. Gemeente, prof. dr. H. Jonker, Utrecht, iver: Ts geloof een kwestie opvoeding?" Maandag Den Buroht. 7.30 uur: filmavond Leids Onderling Ziekenfonds. Rijksmuseum Volkenkunde. 8 uur: Ned. Bond Oud-Strijders afd. Leiden, dr. P. H. Pott over „Met de Van Goghs naar he land van de Rijzende Zon". Schouwburg. 8 uur: K. en O., toneel gezelschap Joham Kaart met Potasoh er Perlemoer in Textiel. OEGSTGEEST: Willem de Zwijgerkerk, 7.45 uur: commissie voor huishoudelijke en gerzinsvoorliahfing, „De zorg aanstaande jonge moeder". OEGSTGEEST: zaal achter Geref. kerk, 8 uur: oprichtingsvergadering Oegstgees ter Arjos. drs. H. van der Laan te Voor burg over „Samen-leven". LEIDERDORP: gebouw Eikenlaan, uur: afd. van Jonge Kerk, kapelaan Kees- sen over de liturgie in de RK. Kerk. Dinsdag Stadsgehoorzaal, 2 uur: Rotterdams Philharmonlsoh Orkest. 61ste jeugdcon- cert. Maatschappij voor Toonkunst. Gebouw Levendaal 1. 2.30 uur: missie huishoudelijke en gezinsvoorlich ting. „Hoe komen wij uit met ons huis houdgeld?" Gebouw Rehoboth. 7.30 tot 9 uur: re ceptie Ex Animo ter gelegenheid van 40. jarig bestaan. Stadsgehoorzaal, 7.45 uur: kfleinkunst- ensemble van de Vrije Universiteit te A'dam. instructie-avond voor Zuid-Hol land voor Geref. jeugdverenigingen. Den Burcht. 8 uur: filmavond Leids Onderling Ziekenfonds. Museum van Oudheden, 8 uur: prof. dr. W. Glasbergen. A'dam, over „Hunebed den en trechterbeker-cultuur". Antonius-clubhuis. 8 uur: K. en O.-film- studiekring. „Een circus vluchtte". Stadsgehoorzaal. 8 uur: kleine zaal, Vola Leiden met Amerikaanse films. Geref. jeugdhuis. 8 uur: voorjaarsver gadering district Leiden Geref. school verband. D. Zuiderveld over „Hoe kaï de school de huiselijke opvoeding be ïnvloeden?" LEIDERDORP: dorpshuis, 7.30 uur: uit voering gymnastiekvereniging „Sparta". Woensdag Kerkzaal academisch ziekenhuis. 12.50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenkomst. Stationsweg 2. 3 uur: opening showroom General Motors, door wethouder A. Jongeleen. De kleine Burch/t, 8 uur: Leidse v eniging van Postzegelverzamelaars, leden vergadering. Schouwburg. 8 uur: toneeluitvoering Littens Sacrum. Gebouw Prediker. 7.45 uur: feestavond ter gelegenheid van 12%-jarig bestaan van Hervormde zondagsschool „De goede Herder". LEIDERDORP: dorpshuis. 7 30 uur: uit voering gymnastiekvereniging „Sparta". Donderdag Marekerk, 6.30 uur: St. Jorisherden- feing Leidse padvinders. Hooglandse Kerkgracht 33a, 8 uur broederschap oud-padvinders. St. Joris- herdenking. Het gulden Vlies. 2.30 uur: Leidse ver eniging van Huisvrouwen, ir. J. Hammes over „Uit de wereld der edelstenen" Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O.-con- eert Residentie-Orkest onder leiding var W. van Otterloo. m-m.v. Theo Olof er Herman Krebbers. Schouwburg, 8 uur: toneelavond var Litteris Saorum. OEGSTGEESTHet witte Huis. 7.45 uur afd. Rijnland Ned. Rode Kruis, leden vergadering. LEIDERDORP: dorpshuis, 8 uur: jaar vergadering zwemvereniging De Does. VrUdag Foyer, gehoorzaal. 8 uur: K. en O.-film „Vliegende Hollanders boven het land van de Leeuw en de Mau-Mau". Zaterdag Sohouwburg. 8 uur: toneelavond Litte ris Sacrum. Halte Rijnsburgerwag, 1.56 uur: Kon. Natuurhist. Vereniging, vertrek excursie naar Clingendaal. Stadsgehoorzaal. 2.30 uur: vereniging van leraren en onderwijzers in de licha melijke opvoeding, demonstratiemiddag ter gelegenheid van 2de lustrum. Tentoonstellingen De Lakenhal: Hedendaagse keramiek, werkdagen geopend van 10 tot 4 uur; tot BoerhaavezalenSchilderen en tekenen als vrije-tijdsbesteding; geopend tot en met 26 april, op werkdagen van 2 tot 5 Films u.): The wind Casino (2.30, 7 en cannot read (14 jaar). Lido ,2.30, 7 en 9.15 u.): De boom der gehangenen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 u.): Leila (14 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 u.): Met de dood op de hielen (14 jaar). Trianon (2-15 en 7.30 u.): In tachtig dagen de wereld rond (alle leeftijden). Musea, instituten, leeszalen e.d. Academisch Historisch Museum Rapen burg 73: elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag van 2 tot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur (na 1 april tot 5 uur). Geologisch en mine ralogisch museum Garen markt 1 b: elke dag geopend v?n 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Graves teen, Pieterskerkhof 6, juridisch Mannenkoor van 65 jaar Andere koren musiceerden mee TTET LEIDSE MANNENKOOR „Kunst na arbeid" (65 jaar oud) gaf in de Gehoorzaal zijn jubileum-concert. Voor deze gelegenheid waren bo vendien Louis van Wijngaardens andere koren op het zangfestijn versche nen: de mannen van de Koksschool, „Onderling Zanggenot" en de acht „Inter Nos". Zo stond er een brede schare zwarte zangers op het podium, dal met enkele palmen en (tegen de achterzijde van het dirigentsgcstoclte aan) een fantasie-harp met rozen eenvoudig versierd was. Het verloop de avond was navenant. Men begon vrij goed op tijd en toespraken bleven achterwege. De heer Van Wijngaarden be heerste het omvangrijke apparaat zonder veel (althans zichtbare) in spanning. Hij dirigeerde met lenige zwier en zijn (niet al te gedetailleer de) aanwijzingen werden in de so nore beweeglijke zang vlot beant woord. Het is wel aan te nemen, dat dit schijnbare gemak het gevolg was van een degelijke voorbereiding. Het programma gaf de indruk dat re kening gehouden was met diverse behoef ten. ook met een zoveel mogelijk uit buiten van wat met een mannenkooi zoal te bereiken is. Atavismen Dat niet elke keus een gelukkige was laat zich dan wel begrijpen. De mannen koorzang voert in zijn historische baga ge altijd nog een kwantum aan liederta- felmuziek mee. Bij gelegenheden als een jubileumviering, wanneer het gepast is. terug te blikken (zoals dat heet), willen nog wel -eens atavismen opduiken. Welnu, de „Donderpsalm" van Hendrik Altink is er zo één. Baarlijke romantiek, die de muziek geheel en al dienstbaar maakt aan de literaire idee, aan he woord. Maar werken als „Vexilla regis' de nog altijd geliefde Düsseldorfer componist Mathieu Neumann en, in noj rdere mate het „Te Deum laudamus' Hubert Cuypers mogen ook nti no| worden gehoord, ondanks de aan te voe bezwaren tegen de voor ons gevoel overdreven praal. Neumann laat bij- studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en 2 tot 5 uur (liefst In de vakanties), concierge: Kolfmakersteeg 16 a. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: elke dag geopend van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en vs tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopepd van 10 tot 4 Archeologisch Instituut, Rapenburg 26. elke dag geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74. elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling geopend van half 10 tot half 6, op zaterdag tot 5 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 >t 5.30 uur, behalve op zaterdagmiddag Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg 6: op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen itraat la: elke dag geopend van 10 tot l uur. Instituut voor culturele anthropologic :n sociologie van niet-westerse volken, Eerste Binnenvestgracht 33 a: elke dag geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot 5.30 ur, behalve zaterdagmiddag. Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28: elke dag geopend van 10 tot 4 Pilgrimfathers-hulsje, Boisotkade 2: elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7: elke dag geopend van 10 tot Inlichtingen kantoor V.V.V., Steenstraat l b: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- raat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; zaterdag 'a>n 10 tot 5.30 uur. Jeugdbibliotheek, leeszaal en bibliotheek leuvens. Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. voorbeeld zijn Goede Vrijdaghymne fu gatisch eindigen en de lijnen van Cuyper Te Deum, vaak fraai getrokken, wordei toch niet zelden door veel weelderig ge was aan de aandacht ontrokken. Het koor zette dit werk in bij de tweede („te Dominum confitemur"). Liturgi: is dit wel juist daar de celebrerende priester slechts met „Te Deum laudamus' inzet. Maar waarom zong ook hier nie een solo-stem deze aanhef? De uitvoering De uitvoeringen van beide werken en daarna, van het ontroerend mooie kooi in Brahms' Alt-Rhapsodie, waren var zeer goede hoedanigheid. In de „psalm' liepen de snellere figuren niet steeds on berispelijk. Later op de avond hoorde men nog een wat gewild aandoende Roeske-achtige be werking (met pam-pams en een omstan dige coda) van Viotta's „De Zilvervloot", het constructief zwakke „Het olde hoes" van Hans Schouwman en wat kleingoed, alles met rijpe klank en vërve vertolkt. „Inter Nos" trad in de grotere werken vaak als zelfstandige en soms ook qua timbre contrasterende groep op. Solo In de alt-rhapsodie en het werk vai Schouwman zong Belia Brussen-Keyze heel mooi de alt-solo. Haar stem, die nog sie, is een (vrij zeldzaam) voorbeeld vj een échte alt, met een rijk timbre, zo der enige sopraan-affiniteit. De voordracht heeft bovendien niets geforceerds. Dat be hoefde ook niet, want de klank kon zich glansrijk tegen de ruimte en zelfs tegen het grote mannenkoor handhaven. De altijd vital hoboïst Jaap Stotijn blies van de Italiaan Alfonso Gibilaro, nu en dan wat uiterlijke, maar verfijnde, uit bundige of ingetogen, geraffineerd melo dieuze muziekjes. Later speelde hij nog een ballade van Andriessen en een sona tine van Schouwman. Zulk musiceren, boven alle tech nische moeilijkffèden in een spel van vlinderlichte klanken verheven, dat in de hoogste betekenis van het woord „muziek maken" is, hoort men niet dagelijks. De meester- hoboïst Stotijn, de hartelijke een voud zélf, was, als vanouds, bewon derenswaardig. John Mostaert begeleidde een paar maal de koorzang en de hoboïst op correcte wijze aan de vleugel. Joh. van Wolfswinkel De stadsgehoorzaal beleefde gis teravond een vocaal festijn ter gelegenheid van het 65-jarige be staan van het Leidse mannen koor „Kunst na Arbeid". Foto N. van der Horst 7.) (Adverten Mantels Mantelcostuums Héél bijzonder VAN EGMOND Breestraat 173 Sport in Leiden op Koninginnedag Donderdagmiddag 30 april wordt weer de jaarlijkse Oranje-wandeltocht verlo pen. De deelnemers moeten minstens 11 jaar zijn en krijgen 15 kilometer te lopen. Tussen half twee en twee uur wordt van de Burcht gestart. Men kan zich voor deze tocht opgeven bij W. Breedeveld, Levendaal 175a; W. P. Leenen, Van de Sande Bakhuijzenlaan 19 en bij het secre tariaat Leidse Jeugdactie, Stadhuis ingang Koonnburgsteeg. Tevens kan men zich bij de start opgeven van 1 uur Leiden wandelt, de Leidse Hout worden afge- En terwijl een deel va zal op de Sintelbaan ii een atletiekprogramm; werkt. Hoofdschotel is 4 x lüu meter, waaraan deelnemen A.V. Holland, V. en L., DOS, Minerva, Haarlem en AAC. Voor de Leidse ploeg zijn aangewezen C. van Venetiën, K. Smit, F. Beker; voor de vierde plaats zal een keuze worden gemaakt uit L. van der Berg, D. van der Made en P. Selier. Geveilde percelen Woonhuis Waardstraat 59. in bod 2.300, koper J. Bleijie te Leiden, q.q. voor: f 2 900. Woonhuis met afzonderlijke bovenwo ning Maredijk 19a19b, in bod 9.500, uit de hand verkocht. Tussen de bladzijden yBoom der gehangenen een opvallende Wild-West-film L1DO (2.30, 7 en 9.15 uur) Kos ten noch moeiten heeft men gespaard om van de Wild-West-film „De boom der gehangenen" iets bijzonders te maken. En het resultaat is verras send. Men heeft in het beduimelde boek van gouddelvers een verhaal gevonden, dat niet de platgetreden paden volgt en dat van een interes sant gegeven een boeiend geheel heeft gemaakt. Toch zou de film veel van zijn waarden verliezen, wanneer niet enkele beroemde sterren de hoofdrollen hadden vertolkt, krachtige bezetting van Gary Cooper met als tegenspeelster Maria Schell verleent de film een speciale glans. Maria Sohell speelt een gedurfde rol. Zij is de filmspeelster, die haar roem dankt aan haar glimlach. In deze film speelt Maria Sohell lange tijd met eer blinddoek voor haar gelaat, zodat zij haai sterkste troaf niet kon uitspelen. Fernan- del heeft eens met een masker gespeeld en het resultaat was zee Maria Schell weet ook i doek een boeiend spel te Het verhaal is opvallend en doet alle cliché-films met pistoolschoten en paar- degetrappel vergeten. Een gederailleerde arts komt in een gouddelverskamp. waai met matig succes wordt gewerkt. Bij eer postkoetsoverval komt Maria Schell ir het verhaal en er ontstaat een knap sa menspel. De reactie van de verwilderde mensen wanneer er een rijke goudader word* ge vonden. is psychologisch goed getroffen en doet geen moment geforceerd liefdesgeschiedenis is mogelijk een weinig eenzijdig, maar zij werkt niet storend Het geheel vormt een goede film, die misschien in het begin wat „oer-sterk' lijkt, maar die in zijn verloop aantoont een klasse te vertegenwoordigen. (Knappe film met goede bezett\ Het meisje Laila LUXOR: (2-30, 7 en 9.15). Waarom het leven van een Lap, ginds in het hoge noorden, niet evenzeer worden getekend door liefde en haat, verwachting en te leurstelling als dat van een Leidenaar? Men is altijd geneigd om zich de psyche van een ander ras afwijkend v len van het eigen innerlijk, e wij af en toe eens merken dat ons verschillende mensen bepaalde din gen op dezelfde wijze doen als wij, of rea geren als wij, of denken als wij, zijn we ïgenlijk een beetje verbaasd, en zeggen ve tot onszelf: „Kijk, dat is net als bij De film, die deze week in Luxor draait, ,Het meisje Laila", laat ons zien dat het even der Lappen in wezen niet verschilt 'an het onze. Alle facetten die de kern •an ons innerlijk uitbeelden of niet zijn bij deze mensen in gelijke mate aan- zig. Het meisje Laila, wier ouders om vamen toen zij nog jong was, wordt door een Lappenechtpaar grootgebracht, voelt wel iets voor de man, die haar ten huwelijk vraagt, maar huivert onwille keurig voor het leven dat haar aan zijn ijde zal wachten. Zij voelt zich meer angetrokken tot de meer „beschaafde" wereld, die zij door middel van een niet- Lap leert kennen. Ten slotte doet zij de beslissende keus, tot groot verdriet van haar ouders, vooral van haar fvader, en dan pas dat zij ook eigenlijk thuishoort in de an dere wereld, omdat haar ouders „kolo- aren, imigramten in Lappenland. Een zeer goede film, met een eenvou dig verhaal dat door zijn gewoonheid en echtheid on-filmisch, en daarom prettig aandoet. Het geeft een kijkje in het leven van mensen, het leven van alledag maar ook het innerlijke leven, van een volks groep, die vreemd voor ons is, maar die in haar wezen van gelijke beweging is als wij. De vertolking is goed en zuiver. Hot geluid uitstekend. De opnamen zijn voor treffelijk. (Een film .die bewijst, dat een film goed kan zijn). Verboden liefde CASINO (2.30, 7 en 9-15 uur). De Britse auteur Richard Mason heeft in zijn ro man „De wind kan niet lezen" een bij zonder tere liefdesgeschiedenis beschre ven. Het verhaal speelt zich af in India, in oorlogstijd. Een groep officieren wordt vanuit Birma derwaarts gezonden om Japans te leren. Eén van die officieren en de uit Engeland overgekomen Japanse le rares beleven daar in luttele maanden de hele opbloei en de volle schoonheid van een liefde, die, geplaatet in het raam van een poëtische omgeving en van verfijnde Japanse zeden en gewoonten, een onge wone vorm heeft gevonden. Men kan tegen dit verhaal allerlei be zwaren aanvoeren. Het sentiment krijgt het volle pond, het gegeven blijkt later zelfs niet vrij van drakerigheid, en toch.. Hier is het bewijs wat een goede re gisseur als Ralph Thomas met zo'n roman kan doen. Hij heeft een kleurenfilm ge maakt met de sympathieke Dirk Bogarde en de lieflijke Japanse Yoko Tan: in de hoofdrollen. Pure humor speelt er door heen als lichtende sterren In de Indiase hemel. Dit wonderschone land met zijn onbegrijpelijke mooie tempels en een over rompelende natuurlijke schoonheid vor men het levende decor van de in beelden vertaalde roman. Het tempo is wat traag, zoals dat ove rigens in dit geval geboden was. De foto grafie is meer dan voortreffelijk. Zelfs de jongens van de reclame met hun verfoei lijke filmtitel „Verboden liefde" heboen dit werkstuk niet om hals kunnen bren gen. „De wind kan niet lezen" is een bij zonder goed voorbeeld van de kracht, die kan uitgaan van een feilloos aanvoe- ïedium film, helaas zo vaak misbruikt, maar in dit geval dan tpch ?ns goed gehanteerd. (Poëzie uit Japan, geplaatst in de leurige wereld van India). De reis om de wereld TRIANON (2 uur en 7.30 uur) Het alt niet te verwonderen, dat de tome- ze fantasie van Michael Todd, de on langs verongelukte regisseur, is gepro longeerd. De kostelijke persiflage van het beroemde verhaal van Jules Verne heeft in de grote steden maanden ge draaid en het is te verwachten, dat ook Leiden nog wel belangstelling voor dit groots opgezette werk zal blijven tonen. achte prolongatie). Met de dood op de hielen REX( 2.30, 7 en 9.15 uur) Hoewel de Met de dood op de hielen" in Texas en het schieten niet van de lucht zit hij toch enkele eigenschappen, die hem boven de gewone Wild-West doen ïilstêken. Men heeft gepoogd de mens n het verhaal een reële rol te laten .pelen en hoewel dit niet altijd is gelukt, vordt men niet geheel verdoofd door de pistoolschoten. De robuuste dominees- on, die door omgeving en natuur tot isdaad wordt geïnspireerd, heeft ergens met zijn dromen en zijn verlangens con- nens, die in het werkelijke leven leeft. Om deze enkele positieve eigenschappen van de film te kunnen ont dekken, zal men echter het genre voor K. en O. Leiden toont artistieke resultaten van zelf-werkzaamheid In het Leidse Logegebouw aan de Steenschuur is een ééndagstentoon- stelling ingericht, die laat zien welke mogelijkheden een toegewijd ama teur-knutselaar kan bereiken. K. en O. heeft een seizoen lang werkcursus- sen gegeven in tekenen, schilderen, boetseren, fotograferen, modern handwerken, poppen maken en bloemschikken. De heer H. de Wilde, voorzitter van K. en O., die gister avond de tentoonstelling voor ge opend verklaarde, kon met voldoe ning constateren, dat de geestdrift van docenten en cursisten een aan trekkelijk resultaat heeft gehad. De zelf-werkzaamheid, zo meende de heer De Wilde, leidt tot artlistieke in spiratie en de leden van de cursussen hebben hiervan het bewijs geleverd. Hoewel er met ruimte gewoekerd loest worden, heeft de tentoonstelling ;n prettige inrichting, waardoor alle in zendingen goed tot hun recht komen. De leden van K. en O. kunnen vanmiddag :n 3 en 5 uur en vanavond tussen 8 0 uur in het Logegebouw bewonderen ambitie en goed gerichte leiding ver mogen. alum, jaloezieën D. LADAN off. dealer Inlichtingen en toonkamer MOLENSTEEC 27 Gezellige K. en O.-avond over Potasch en Perlemoer, de twee compagnons, die als goede vrienden reeds vele jaren lang regel matig op het toneel in ons land ver schijnen! Het zijn bekende figuren geworden. Velen hebben plezierige avonden met hen beleefd. En nog steeds is hun rol niet uitgespeeld. Na de tweede wereldoorlog heeft dit stuk reeds meer dan 1.600 voorstellingen beleefd. Dat li©t niet, zelfs niet ln de eerste plaats, aan het stuk zelf, maar wel de gelegenheid die het biedt, in dit geval aan het gezelschap van Johan Kaart, om toneel te spelen. Of men nu i dit genre houdt of niet, men moet i grote nurks zijn, om zich niet ge- nnen te geven aan het spel, de humor de „gein" van Johan Kaart en Joh. Boskamp. Want deze beiden zijn ras- toneelsipelers. Ze kennen het publiek, ze spelen wel eens een beetje op de zaal, nooit zó, dat het te erg wordt. Ze spelen echt smeuïg, 't Is niet de bedoe ling dat alles serieus genomen wordt. wel dat men hen in hun spel serieus neemt Dat kan men ook gerust want ondanks alle zogenaamde vrijheden, die ch al spelende veroorloven, wordt het niet rommelig, maar blijft verant woord. Daarmee bewijzen ze geen tweede rangs artiesten te zijn. Ze spelen ook de anderen niet weg, de medespelen den krijgen hun kans en over het al gemeen werd die ook gegrepen en toonde men zich goede leerlingen deze bekwame voorgangers. Men Maar het deren. Men speelt. Johan Kaart is ook in dit opzicht een goed regisseur. De houders van groene K. en 0.-4caarten, die naar de volgende avonden gaan, zullen ongetwij feld een avond van plezierige ontspan ning hebben. A. C. Bouwman. (Advertentie) Wat 'n fraaie aparte modellen Wat 'n magnifieke bekledingen. Pand na pand vol prachtige meu belen van een kwaliteit en afwer king zoals alleen ze u kan leveren. BURGSTEEG 3—5—12 NIEUWSTRAAT 1 Opening toonkamer De firma Dreef heeft In het pand Nieuwstraat 1 (hoek Burgsteeg) een show room geopend. Er was grote belangstel ling voor deze uitbreiding van de meu belzaak. Tal van bloemstukken verhoog den de bezienswaardigheid. Spreekbeurt Dinsdagavond half acht spreekt ds. M. van de Ketterije, Alblasserdam, in gebouw Hoge Rijndijk 24 voor de Gereformeerde speelt dan wel eens op een manier, gemeente in Nederland. Waterpolo-ere-strijd bracht gelijke stand Omdat Nico van Rerket gaat emigreren en Peter Bekkering weer terug gaat naar Afrika, speelde Sleutelstad gisteravond een ere-wedstrijd waterpolo tegen de Zijl. Lange tijd had Sleutelstad de lei ding en eerst op het einde wist de Zijl met overrompelend spel een gelijke stand op het scorebord te brengen. De Zijl opende de doelpuntenrij door een schot van H. van Tol. doch J. Dool gaf onmiddellijk antwoord (11). Deze stand bleef gehandhaafd tot aan de maar na de thee zorgde J. Dool en Peter Bekkering voor een 31 voorsprong. W. Bergman wist de achterstand voor de Zijl met één puntje te verkleinen (32), maar J. Dool wist het verschil t' beide partijen weer groter te maken (42). Toen kwam het overrompelend' eindezowel L. van Kampen als L Stokhuizen verrasten de Sleutelstad achterhoede en zorgden voor gelijke eindstand44. Diefstallen voor politierechter De Haagse politierechter veroordeelde een 20-jarige inwoonster van Hazerswou- de. die ervan werd beschuldigd in eer Leids warenhuis een paar handschoenen te hebben ontvreemd, tot 15 gulden boe te of drie dagen hechtenis. De eis was 2( gulden of vier dagen. Aanvankelijk wild« de officii vergissing sprake was, maar enkele ge tuigen vertelden, dat het gedrag var meisje vreemd was. Een negentienjarige loonploeger Noordwijkerhout. die samen met broer er een gewoonte van had gemaakt, tijdens de kerkdienst koplampen len, werd tot 25 gulden of vijf dagen hechtenis en een week voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd veroordeeld. Zijn broer, die niet •rschenen, kreeg dezelfde straf. Zie voor stadsnieuws ook pagina 7 lief (Wild-West film Goede voordrachtskunst bij Leidse N.C.V.B. /^EEN ZORGEN voor de dag van morgen, want iedere dag zal voor het zijne zorgen, was het onder werp van de meditatie, die mevrouw G. Houwing-Oostra gisteravond op de ledenvergadering van de N.C.V.B. hield. In de tegenwoordige tijd wordt er voor de mens, dank zij de sociale voorzieningen, van de wieg tot het graf gezorgd. Hier kunnen wij niet dankbaar genoeg voor zijn. De mens, die zonder God leeft, stelt zijn leven alleen maar op dit aardse in. Op alle gebeurlijkheden is hij voorbereid. Tegen de dood kan hij zich echter zonder God niet wapenen. Al zijn re serves kunnen nog geen losprijs zijn voor zijn ziel. Jezus waarschuwt hiertegen. Wanneer wij onze toekomst Ln Gods handen leg gen, dan zal het overige ons toegeworpen worden. De voordrachtkunstenares mevrouw J. Wesselink-Lengkeek droeg hierna „Gods molens" van mevrouw Van Walsum Mevrouw Wesselink wist haar gehoor geboeid te doen luisteren. Na de pauze droeg zij een aantal hoofdstukken voor uit het bekende boek van mevrouw G. Geelhuis-Smitskamp, Fransje en haar dominee. GEMEENTE LEIDEN Officiële publicaties Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat in verband met de demping van de Uiterste gracht en de verbetering van de Hooi gracht, de Uiterstagracht en de Hooi gracht met ingang van 20 april a.s. zul len zijn afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen, terwijl de Nieuwe Rijn, voorzover gelegen tussen de Kraaiar- brug en de Middelstegracht met ingang van genoemde datum is afgesloten voor alle motorrij-tuigen op meer dan twee wielen, alle wagens, rij- en trekdieren en vee, in beide richtingen. Da door het verkeer te volgen route zal ter plaatse worden aangegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3