GLIBBERIG PAD en glibberige wormen In Goes bestaat een unieke groot- en exporthandel Kerk en Chr. sportbeweging spraken samen over toto F/i'fiW Hoe lang is de levensduur van een beeldbuis? Nieuwe produkten van Fiat en Morris 9 WOENSDAG 13 APRIL 1959 De „zagers" van Frans de Knbber (Van onze speciale verslaggever) JN DE Mattheus Sinallegangebuurt in Goes klop ten we op een verveloze deur, maar niemand deed open en geen geluid, noch niet dat van schui felende voeten, drong tot ons door. We zetten ons toen maar op het stoepje neer, onder een bord waarop de hand van een amateur de woorden „Zagers en Zeepieren1' had geschilderd. En zo na een kwartiertje kwam een auto het bouwvallige straatje binnengeronkt. Knarsend kwamen de rem- trommels in werking en vlak voor onze schoenen hield het vehikel stil. Er uit sprong een bijzonder slanke en levendige man, gevolgd door een vrouw en een kind. De kleren, waarin ze zich gestoken hadden, waren eigenlijk niet om aan te zien en het zelfde gold voor de inhoud van de twee emmer tjes, welke ze bij zich droegen. Lange rose en rode wormen griezelden voor onze ogen pieren, die moeilijk over eikaars rug glibberden en bonder' den pootjes tegelijk bewogen. Het waren de vers gestoken „zagers", waarom we gekomen waren, hèt aas van de zeehengelaar, nog geen uur geleden door Frans de Rubber en echtgenote en dochtertje uit de slikgronden van Katseveer gedolven. ZO LANGZAAM de „zagers" zich in de emmertjes bewogen, zo snel had Frans de Kubber zich ver kleed. En toen hij zijn vettige, ge scheurde colbertje en pantalon voor een keurig opgeperst kostuum had omgewisseld, hadden we bij elke huisvader op visite kunnen zitten, die met de witte boord om de hals z'n brood verdient. Spoedig b'.eek, dat Frans de Kubber dit ook een groot deel van zijn leven had gedaan en eigenlijk pas sinds vi.it jaar Twee maanden na eis van drie jaar De 23'jangg loswerkpian G. H. uit Gou da is gisteren door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek, met bevel tot invrijheidstelling. De rechtbank achtte niet beweren, dat hl) de weduwe J. de R. uit Waddinxveen op 30 december van het vorig jaar van het leven had willen be roven. Mishandeling werd wel bewezen geacht. Op de Bloemendaalseweg te Wad dinxveen had hij haar een klap gegeven, waardoor ze viel en een hersenschudding opliep. De eis wag twee jaar met aftrek. „in de blubber" was gaan werken. Als 36-jarige had hij zijn baan als boekhou der bij een Haagse firma er aan gegeven en van toen af aan waren de wormen ziin cijfertjes en de rieken zijn penhouders geworden. Frans de Kubber maakt er geen ge heim van wat een „zager" kost en ook niet hoeveel hij er per jaar opgraaft. Het zijn er bij elkaar zo'n vierhonderd duizend, die voor een dubbeltje per stuk naar de afnemers gaan, waarbij niet-ingewijden moet worden toegevoegd, dat de dertig tot veertig centimeter lange worm aas voor tenminste tien haken biedt. Daarnaast doet hij ook nog in zee- pieren, de zogenaamde leeglopers, doch het bezwaar dat hieraan voor de henge laar is verbonden, wordt al in de naam tot ui «drukking gebraefrt. •aen Het vangen van „zagers" is niet alleen zwaar en vies, maar staat ook gedurig in het teken van de klok. De wormen wor den namelijk alleen op aan getijden on derhevige slikgronden gevonden" en hei boekje met de waterstanden neemt dan ook een belangrijke plaats in het huls van Frans de Kubber in. Op de vreemdste tijden gaan hij en zijn vrouw op pad, dikwijls in gezelschap van hun enige kind, een dochtertje. Soms wordt de auto om 11 uur 's avonds gestart, een andere keer weer om 3 uur 's nachts. Geen ebje slaat de noeste werker over, behalve als er een noordwestenwind blaast en zijn arbeid onmogelijk is geworden. Wat doet de wormensteker nu precies? Als men het gezin De Kubber aan de boorden van de Oosterschelde bezig ziet, zou men denken met vakantiegangers te doen te hebben, die voor hun plezier met opwerpen van dammetjes bezig ziin. Het enige verschil |s eigenlijk, dat er niet irn schoon zand, doch in vette slik gegraver wordt; maar het is een kardinaal ver schil, want alleen iemand die zijn spierer scheuren wil, zal zijn vrije tijd aan di twijfelachtige genoegen besteden. „Ik ben er nu natuurlijk helemaal am gewend", zei Frans de Kubber, „maai de eerste weken die ik uit baggeren ging leek ik finaal gebroken Vergeet niet, dat ik in anderhalf uur de cppervlakti van twee volkstuintjes omspit en dat de grond zo zwaar en kleverig is. dat ik speciaal geconstrueerde stalen rieken heb moeten laten maken Als ik u luk heb, brengt elke spade verplaats grond me één „zager" op Ik heb a de andere kant ook wel eens dagen dat ik twee wormen op elke tien spaden en niemand zal me kwalijk kunnen men, dat ik dan niet in de beste stem ming verkeer Mevrouw De Kubber kwam toen het woord. Mevrouw De Kubber, die als meisje in het stadsgewoel van Den Haag is opgegroeid en die de wisseling klimaat, werk en sfeer volgens haar eigen woorden nooit zou hebben willen mi, Hoewel zij, evenals haar man. spitten kan als de beste bestaat haar taak toch voornamelijk uit het bergen vai vangst, waarvoor ze een eigen methode heeft gevonden. Achter de kop „Als ik zo'n „zager" in het slik zie be wegen", vertelde ze. „pak ik hem precies achter de kop. waardoor hij zich strekt en gemakkelijk omhoog getrokken kan In Delft kwatn belangrijk gesprek op gang „Op Avelke wijze krijgt een Chr. voetbalvereniging steun, die zij mist door de voet- balpool af te wijzen?" Deze vraag heeft het bestuur van de Chr. sportvereniging Vitësse Delft, in de wandeling beter bekend als CSVD zich gesteld. Op een speciale bestuursvergadering, waar uitsluitend deze vraag ter sprake kwam, ontstond een initiatief, dat navolging verdient. Het CSVD-béstuur besloot de vraag voor te leg gen aan vertegenwoordigers van de kerkelijke groeperingen. En zo is dezer dagen een gesprek tussen het bestuur van CSVD en kerkelijke ambtsdragers gehouden. ke)ing van dc kerkeraden nodig is. De jeugd zit vol met problemen: zij moet voor dc Kerk behouden blijven. Er is geen enkel terrein, waarop Gods Woord niet van toepassing is. De Kerk mag zich daarom niet afzijdig houden en er moet spoedig wat gebeuren, omdat het de hoogste tijd is CSVD bleef geen roepende in de woes tijn, toen zij de uitnodiging had verzon den. Vertegenwoordigers van de Her vormde Gemeente, de Geref. Kerk, de Evang. Lutherse Gemeente, de Rem. Ge ref. Gemeent en de Ver. van Vrijz.- Hervormden gaven aan de uitnodiging gevolg, terwijl van de Chr.-Geref. predi kant ds. D. Henstra een brief ter tafel lag, waarin hij zijn spijt betuigt niet aanwezig te kunnen zijn. Rij deelt echter mede dat de kerke- raad van de Chr. Geref. Kerk van oordeel is, dat allen, die zich Chris telijk noemen en ook werkelijk willen Bijl), zich van de toto hebben te ont houden. Voor de aanwezige ambtsdragers heeft de CSVD-voorzitter, de heer J. H. W. van Burk, de moeilijkheden van zijn vereniging, die de toto en dus de baten, die daaruit zouden kunnen voortvloeien onvoorwaardelijk afwijst, uiteengezet. Hij deelde mede, dat CSVD ruim 25 jaar be staat, zeven senioren-, acht junioren- en vier pupillenelftallen heeft. Met de ver huizing naar de nieuwe sportvelden aan de Brasserskade zijn de lasten hoger ge worden en dus moet de vereniging zich over meer inkomsten beraden. Na de werkwijze van de toto te hebben uiteen gezet en gewezen te hebben op de conse quenties, verhaalde de heer Van Burk over de oprichting van het Verbond van Chr. Voetbalverenigingen, waarvan het lidmaatschap het KNVB-lidmaatschap impliceert. Ook over de bijeenkomsten in christelijke kring, die met betrekking tot de toto zijn gehouden, heeft de lieer Vap Hurk verteljj. Verlies verwacht Op een vraag hoe de bestuursleden vap CSVD over de pool denken, antwoordde de heer Van Burk, dat het bestuur in grote meerderheid principieel tegen de toto is. Nimmer is er een verzoek van de leden binnengekomen het punt voet baltoto op de agenda vap een ledenver gadering te plaatsen. Zou CSVD echter mee gaan polen, aldus de heer Van Burk, dan verliest zij veel leden en boven dien de sympathie van protestant-christe lijk Delft. Op een andere vraag, betrekking heb bend op de voordelen van de toto, werd geantwoord, dat de vereniging thans 170 junioren telt en het spelen, ondanks drie velden, nu al moeilijkheden meebrengt, Er moet dus uitbreiding van het aantal terreinen komen. Dit kunnen de zondags- vargnigingen wel bereiken, dank zij extra inkomsten. Een gelijkwaardige vereniging als CSVD ontvangt 2000 •xtra inkomsten uit de pool. Er moeten bij CSVD en ook bij andere verenigingen, die niet aan de toto deel nemen, andere wegen worden gezocht om de financiële basis veilig te stellen voor de toekomst, waarbij grote uitbreiding wordt verwacht, mede door de invoering van de vrije zaterdag in de metaalbedrij ven in 1962. Oplossing noodzakelijk Indien geen financiële oplossing wordt gevonden, zal bij gebrek aan outillage, dat een gevolg is van gebrek aan finan ciën, een ledcnstop ingevoerd moeten worden en zullen de jongens, die lid van een voetbalvereniging willen wordep, naar neutrale verenigingen moeten wor den verwezen, omdat die verenigingen belangrijke financiële voordelen hebben boven een vereniging als CSVD. die niet Ook wees de heer Van Burk nog op de gevaren van de toto, wanneer de be langstelling voor de uitslagen op zon dagmiddag zo groot wordt, dat er on genoegen lp de huiselijke kring ontstaat, Van de zijde van de Geref. kerk werd de suggestie gedaan, de kerke raden op de hoogte te brengen van de bestaande moeilijkheden bij de Chr. sportbeweging, zodat de predikanten een herderlijk schrijven aan de ge meente kunnen richten en hiervoor aandacht in de kerkelijke pers vra gen. Verderfelijke pool Ds. Los, predikant van de Vereniging voor Vrijzinnig Hervormden, was ver heugd. dat de mensen van de Chr. sport beweging en de Kerk samen om de tafel zitten. Deze band moet volgens hem wor den vastgehouden. Hij voelt voor een aan beveling van de plaatselijke kerken, op dat CSVD meer donateurs krijgt, als mede voor een jaarlijkse grote feest avond, die het nodige in het laatje moet Voorts zegt hij als zijn mening ver heugd tc zijn, dat de minister beperken de bepalingen heett opgelegd aan deze pool. Hij waardeert het voorts, dat CSVD, ondanks dat er geld nodig is, „niet aan deze verderfelijke pool meedoet". Een der vertegenwoordigers van de Hervornjde Gemeente zeide zijn kerke- raad te zullen vragen of een der CSVD- bestuursleden een kerkeraadsvergacje- ring mag bijwonen om rle problemen toe te lichten. Voorlichting in de kerkbodes acht hij voorts noodzakelijk. Zo werken Frans de Kubber en zijn vrouw dagelijks op de slik' gronden van de Oosterschelde om de in zêehengelsportkringen veel gevraagde „zager" te ver schalken. Als de getijden gunstig zijn, trekt hij er ook in 't holst van de nacht op uit. Een speciaal geconstrueerde koplamp, die ook wel door mijnwerkers wordt ge bruikt, zorgt dan voor het nodige licht om bij te werken. wordenHoewel ik beslist niet vies van die eerst wel griezelig aandoende wormen ben mijn man wel. die raakt ze 't liefst niet aan vergeet ik toch nooit mijn handen te wassen, als ik er thuis wat moet inpakken of aan een langs de deur komende hengelaar mee moet gevenVissers houden er wel heel an dere gewoonten op naAl6 ze er een tje aan de haak hebben geslagen mün man heeft nog nooit gevist, want hij houdt er niet van! eten ze daarna met dezelfde handen een boterhammetje op. zonder zich ergens iets vap aan te trek- Het arbeidsterrein van Frans de Kubber strekt zich langs een groot deel van de Oosterschelde uit. Tussen Katseveer en Rilland-Bath zoekt hy steeds weer een ander plekje op, waarna hij het enkele maanden lang voor een nieuwe bewerking laat „rijpen". Het is de enige streek in Nederland, waar „zagers" in groten getale voorkomen een Aan de weinige plaat sen ook in Europa. Alleen aan de Theems en de Sont vindt men de duizendpotige wezens nog en ook nog hier en daar in Frankrijk. Het pad van de familie De Kubber mag in de letterlijke betekenis van het woord glibberig zijn, figuurlijk is het vaak even slecht begaanbaar. De processen-verbaal, die de wormensteker de afgelopen jaren aan de broek heeft gekregen, zijn niet op de vingers van zijn handen te tellen en misschien ook niet, -al6 men die van zijn vrouw meerekent. Vernieling „Ik ben vaak het slachtoffer geweest van beunhazen", vertelde hij er zelf van, „van mensen, die niet schroomden het bezit van anderen te vernielen, als het er op aankwam met het spitten van een emmertje „zagers" een grijp6tudver te verdienenHet ergste geval van ver nieling, dat ik heb meegemaakt, is het opzettelijk laten leeglopen van een mos selperceel geweest, waardoor voor dui zenden guldens schade werd aangericht.... Het gevolg hiervan was dat de mossel en oesterkwekers, waarmee ik een over eenkomst voor het graven van wormen had gemaakt, kwaad werden en mijn ver gunning inhielden,... Ilc ging er echter toch mee door, In de eerete plaats omdat ik weet dat niemand aanstoot aan mijn graven nemen kan en in de tweede plaats omdat juist in oesterputten en mosselper celen de meeste „zagers" zittenHet regende natuurlijk bekeuringen, die ik altijd prompt betaald heb, maar als ik me niet vergis, ziet men tegenwoordig veel van mijn doen en laten door de vingers..,, Het is iedereen ondertussen wel bekend dat ik niets verpiel en dat de spitvergun- ningen. welke ik voor de vrije gronden van de Rijkswaterstaat heb gekregen, mij nu eenmaal weinig geld in het laatje Het aas, dat Frans dc Kubber voor de zeehengelsport vangt, moet levend zijn, anders byt de kabeljauw, het botje, de paling of de rogvis niet. Te grote warmte is fataal voor de glibberige pieren, uit droging eveneens. Vandaar dat in het huls van de wormensteker alles wordt gedaan om de „zagers" zo lang mogelijk in het leven te houden. In het kantoortje staat zelfs een luxe koelkast opgesteld, waarin zich, in bakken, de hele voorraad bevindt. Het ls er cén beweeg en gewriemel van vreemde, lang gerekte gewrochten, die, ofschoon ze in het slik onder dc branding huizen, verdrinken als ze in een emmer water worden gegooid.,... Frans de Kubber heeft niets te klagen in zijn nieuwe bedrijf, dat hij geheel al leen en op eigen initiatief tot een unieke groot- en exporthandel heeft opgebouwd. Zijn blikken worden echter donker, als hij over de toekomst spreekt, die, reeds uitgewerkt, in de schoot van het Delta plan rust Door de afsluiting van de zee armen zullen niet alleen de vissers van Arnemuiden en Veere moeten verdwijnen en de oestertelers van Yerseke, maar ook de wormensteker van Goes met zijn glib berige waren. - „Emigratie naar Frankrijk is dan het enige dat er op. zit," zei hij wei nig enthousiast, doch beslist niet pessimistisch. „Er ligt daar een goe de markt voor „zagers" en de kan sen worden er, vreemd genoeg, in 't geheel niet benut...." De heer en mevrouw De Kubber voor hun koelkast, die elke keer weer met glibberige wormen wordt gevuld. De diertjes kunnen er ruim een week in leven blijven, waardoor ze in goede staat bij af nemers in Nederland en België kunnen worden afgeleverd. „Ons televisietoestel is nu ruim vier jaar oud en dus is het binnenkort gedaan met de beeldbuis", schrijft een lezer, „maar een heel nieuw toe stel te kopen is ons te bezwaarlijk. Vier jaren zijn ivel erg gauw om! Kan ik nu een nieuwe beeldbuis in het toestel laten zetten of kan ik het hele apparaat inruilen? Want wat moet ik anders met het oude toestel beginnen, het ziet er nog als nieuw uit." Eigenlijk behoort een vraag als deze niet bij ons, maar bij de leverancier thuis, maar ook al om het vervolg van de brief is het onderwerp belangrijk genoeg er in onze rubriek iets over te zeggen. Er bestaat n!.. zoals ons ook telkens uit andere vragen blijkt., misverstand omtrent de levensduur van een televisie- beeldbuis. Ergens schijnt de gedachte vast te zitten, dat een beeldbuis het niet langer uithoudt dan vier jaar en dat het dan „voor het toestel nodig is. die te vernieuwen". Maar dat is beslist niet waar. Onze briefschrijver vertelt verder, dat hij nog altijd uitstekend beeld ontvangt en vraagt dan hoe hij zien kan dat de buis is versleten. Om te beginnen di* antwoord: de levensduur van een beeldbuis wordt op gemiddeld 4 a 5 jaar geschat. Dat wil dus zeggen, dat hy ook langer meekan. Dat ligt er helemaal aan van welke kwaliteit het apparaat is en ht wordt omgesprongen. Zolang het beeld goed blijft, is er geen enkele reden om aan slijtage te denken. Wordt het beeld vaag en is het niet meer helder te krijgen, dan moogt u er aan denken, dat de beeldbuis mogelijk versleten is. Het wordt dan echter tijd, uw leverancier in te schakelen en hem om raad te vragen, Inderdaad is de beeldbuis het kost baarste onderdeel van het apparaat. Ge woonlijk zal het dus voordeliger zijn, het toestel in te rullen bij aankoop van een nieuw, als dit mogelijk is. Maar verzwakt of gestoord beeld kan ook voorkomen doordat een of meer lampen versleten zijn of er iets anders hapert, dat niettemin verholpen kan worden zonder al te hoge kosten. KrUgt uw toestel kuren, gaat u dan vooral niet af op wat u zich herinnert wel eens gelezen nf gehoord te hebben, noch op de raad van uw zwager of uw buurman, maar haalt u er eerst de vak man bij: hij is de dokter, die uw patiënt kan bekijken en beoordelen. Inderdaad ie de levensduur van een televisietoestel op heit ogenblik nog kor ter dan dat van een radiotoestel, maar daarin komt steeds verbetering, moet u maar denken. r i i/1 i, i vanavond Van de NCRV krijgen we van avond de oude comedie „Meneer PerrG oh on gaat op reis" te zien. Het js een spel van de Franse auteurs Eugène Labiche en Ed Martin, vertaald en be werkt door Ferd. Sterneberg. Vooraf om 8 uur journaal van de NTS en na af loop dagsluiting door ds. A, C. D. van de Boech. (Van -erkeereredacteur) TV/TET DE NIEUWE 1800 en 2100, - Adie op de „Salon" te Genève zijn geïntroduceerd, voldoet Fiat aan dc steeds hoger wordende eisen, welke de automobilist op het gebied van soepelheid en ge ruisloze werking is gaan stellen. Beide wagens de 1800 geldt als basis-type zyn namelijk uitgerust met een zes-cilinder motor, zulks in afwijking van alle andere Fiat-modellen. De Piemontesc automobielfabriek, die \ooral na de oorlog een bij zonder goede naam in Neder land gekregen heeft, is niet al leen hierdoor naar de voorste rij van producenten van middel grote wagens geschoven, maar ook nog door dc elegante ver nieuwingen, welke in dc lijn werden aangebracht. Door de meer hoekige dan vloeiende vor men heeft deze een voornaam cachet gekregen, dat mensen, die zich uit representatieve overwe gingen verplicht voelen in een „slee" van een auto te stappen, aangenaam zal aanspreken. Dit geldt in 't bijzonder het frontale aspect, zoals op dc foto duide lijk is te zien. Voor 't oog bestaat er zo goed als geen verschil tussen de 1800 en de 2100. Men zou dan ook type kun- elhaar verwante typen is reeds geruime lijd stopgezet, wal op zichzelf reeds een aanwijzing was dat Fiat met iet: -eken ichil- inhoud tor. Bij de 1800 bedraagt deze 1795 cc en bij de 2100 2054 cc (zoals ook hier weer duidelijk blijkt, zyn de namen van alle leden van de uitgebreide Fiat- familie aan hel dichtsthy-liggen- de honderdtal van het totaal aan kubieke centimeters ontleend, welke de Inhoud van dc motor I~A£ enthousiast ontvangen debutantes van Turijn, waarvan de 1800 een topsnel heid van 145 kilometer per uur bereiken kan, hebben inmid dels de oudste zusjes verdron gen: de in 1950 geboren 140(1 en de twee jaar later gelan ceerde 1900. De productie van beide, betrekkelijk nauw m>. kom Wat de prijzen betreft: een catalogus voor Nederland schijnt er officieel nog niet te zijlj. In Zwitserland stond 'in duizend gulden genoteerd, ter wijl de meer luxe en met een grotere motor uitgeruste 2100 ongeveer 12.500 gulden deed. V OLLEDIGE BREUK jlfET DE NIEUWE Morris Oxford Series V heeft de Nuffield Organisation volledig met de vroegere Morris?stijl gebroken. Het uiterlijk van hel laatste model van deze ander half iiier personenwagen volgt thans bijna geheel de Italiaan se lijnwelke 't eerst door Austin in de nieuwe A 40 werd geïntroduceerd. Een B.M.C. „B" Series. 1489 cc kopklep motor geeft de wa gen een felle acceleratie, ter wijl een kruissnelheid van londerd kilomt speciale veiligheidssloten te gen het openen door kinderen. De Series V, die, evenals de eerste Morris van veertig jaar 'ypische gezms- ka wel ird saloon als voering geleverd worden, waarbij dc keuze op het ge bied van kleurèn en kleuren schema's zeer groot te noe- GLADDE BANDEN op zekere dag een brief toege- verteld wordt dat zijn wagen op gladde banden staat De man, die dn treft bij ons weten zouden er velen kun nen Zijn! doet er voor de veiligheid, vqn ziclizelf en zijn medemens goed aan.het epistel „jet Elke wagen immers, die met ondeugdelijke banden rijdt, verandert bij een regenbuitje tn een levensgevaarlijk pro jectiel. Soms loopt een glij partij goed af, dikwijls ook niet en heel vaak moet men zich over i linder goed eeprofileerde banden later de haren uittrek- De actie, die da bevordering van de verkeersveiligheid tol strekking heeft, is door Tyre- soles Nederland N V opgezet In het instructieve boekje, dat er bij hoort, kan men alles over autobanden lezen, over slijtage dus, spanninsgtabel' len, wisselschema's, etc. „Waar bemoeien ze bij de prullebak te rade te gaan Er staan namelijk goede en waardevolle adviezen in, terwijl tevens het risico, dat men met gladde banden loopt, uit de doeken wordt pe- Dit is de nieuwe Fiat 1800, die met de 2100 als het meer luxe zusje, de 1400 en 1900 zal gaan vervangen. Behalve een elegante en vooral voorname lijn bezit dit nieuwste produkt uit Tufüp een zes-cilinder kan ;i kt.eTzo nder De lijn, die ook hier weer door de Italiaan Pinin Farina ontworpen werd, zorgt voor een modern, slank geheel, dat door de achtervinnen, waarin achter-, stop- en richtingshch- ,ten zijn aangebracht, nog eens onderstreept wordt. Voor- en achteruitzicht zijn verbeterd, deltaruitjes op alle vier por tieren aangebracht, zomede Het Omroeporkest, geleid door Fulvio Vernizzi, concerteert tyssen 8 en 9 uur in het programma van de NCRV. U hoort werken van Pizzetti. Ghedini en Mendelssohn. Om 9 uur weer een uitzending in de serie Calvijnherdenkin- gen; ppof. dr. A F. N. Lekkerkerker spreekt over „Calvijn en de eredienst". Om 10 uur geeft de pianist Marcello Abbado een voordracht van werken van Scarlatti en Mozart. 0 In het VARA-programma concer teert om 8.05 uur liet Promenadeorkest o.l.v Benedict Silberman. Het Radio koor zingt Joodse liederen. Om 8.50 uur het hoorspel ..De vreugde van het offer" door Jean-Jaques Bernard en daarna: fragmenten uit „La Forza dal Destino" van Verdi. Programma voor mor«en donderdag 16 april 1p59 Hilversum I, 402 m. 746 kc/s. KRO: 7 00 Nws 7.15 Grana 7 30 V d jeugd 7 40 Gram 7 45 Morgengebed en lit kal 3 00 Nws 8 15 Gram 8 50 V d vrouw 9 35 Wa- tersi 9.40 Gram NCRV: 10 00 Gram 10 30 Morgendienst KRO: 1100 V d zieken 1145 Gewijde muz 12 00 Middagklok-nood klok 12 03 Gram 12 25 Wjj van hei land 12 35 Land- en tulnbouwmeded 12 3e Gram 12 50 Act 13 00 Nws 13.15 Zonnewijzer 13 20 Gram NCRV: 14 00 Meiropole Philh sextet 17.QP V d Jeugd 17 30 l 17 40 Beursber 17 45 Lichte muz. 18 15 Sportrpbrlek 18 30 Lichte muz 18 50 Sociaal perspectief 19 00 Nws en weerber 19 10 Op de man af 19 16 Vocaal ens 19.30 Radiokrant 19 50 CHU, pol caus 20 00 Ge- 23.15 Sportuitsl 23 20—24 oO Dagopening. AVRO: 8 00 Nws 8 13 0 00 Gym v d vrouw 9 10 De groenteman 9 15 Gram 9 40 Morgenwijding 10 00 Gram "-J—'-'|jjjr—-11,00 Kookpraatje 1115 tulnbouwmeded 12.33 Radiophilharm orl solist 12 30 Land- Hawaiian-ensemble 12 50 Uit t leven, caus 13 00 Nws i3 15 Mpded oï gram 13 20 Dapsmuz 13 55 Beursber 14 00 Sopr en piano 14 25 Alles op een kaan 15 20 v d vrouw 16.00 Van vier tot vijf 17 00 v d Jeugd 17 30 Gram 17 46 Idem 18 00 Nws 18 15 Regeringsuitz Act on derwerp 18 25 Lichte muz 18 45 Sport- praatje 18 55 Gesproken brief 19 00 V d kleuters 19.05 Gevgr progr 20 00 Nws 20 05 Serse. vrolijke a" sport 22 45 Nws 23 00 Beurst York 23 0q—24 00 Sei 22 35 -olijke ope- leprogr. NTS: 20.00 Jaqrn en z VPRO 20 20 Oude films 20 40 u gedacht. TV-comedie 21 25 Rep

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9