EO ASSISTENTE Dr. Salk komt naar ons land Schwickershausenwaar de vrouwen regeren L. van CEELEN JONGEMAN ENIGE KEURIGE JONGEDAMES NET MEISJE ANES NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 15 APRIL 1959 Geen vergroting van kaasinvoer De voorzitter van de Amerikaanse ta riefcommissie, J. E. Talbot, heeft gisteren meegedeeld, dat de commissie een ver zoek heeft verworpen om een actie te beginnen tot vergroting van de invoer van kaas in de Verenigde Staten. In een brief aan een republikeins lid uit Wis consin van het Huis van Afgevaardigden schrijft Talbot, dat de commissie nauw keurig toezicht houdt op de invoer van kaas, en dat zij niet van mening is, dat er op dit ogenblik enigerlei nieuwe maatregel nodig is. De vereniging van Nederlandse kaas- exportêurs, de Amerikaanse vereniging van kaasimporteurs en anderen hadden verzocht de invoercontingenten voor kaassoorten te vergroten, of het contin- genteringsstelsel te laten varen. Het be doelde republikeinse lid heeft zich ver zet tegen alle maatregelen o minvoer van grotere hoeveelheden kaas toe te staan- Hij verklaarde, dat er een over schot van Amerikaa: dat alle kaai heeft, dat er op de melkprijzen Verenigde Staten druk wordt gevolg in de uitge- De bekende onderzoeker op het ge bied van de kinderverlamming en uit vinder van het naar hem genoemde vac- ;er voorkoming van polio, dr. J. E. Salk, uit Pittsburg komt naar ons land il op maandag 27 april in de aula van de Gemeente Universiteit van Amster dam een lezing houden over poliovirus- Zijn komst staat in verband met een i hem uitgereikte prijs door de Hélène de Montigny-stichting, die in 1928 werd opgericht door wijlen de heer P. J. Jonas 's Heer Arendskerke. Deze stichting beoogt het doen van schenkingen aan liefdadige instellingen. Wanneer in drie jaar de inkomsten der stichting een be paald maximum hebben overschreden, jen prijs worden uitgereikt aan „iemand die zich jegens de mensheid het t verdienstelijk heeft gemaakt". Voor het eerst is daarvoor aangewezen dr. Salk. Op 18 november jl. is de prijs het stichtingsbestuur via de Ame rikaanse ambassadeur aan dr. Salk uit gereikt. Zijn overkomst wordt nu gefi- Concertgebouworkest wel naar Engeland Het Amsterdamse Concertgebouworkest heeft bevestigd, dat het zijn engagemen ten in Engeland zal nakomen. Het orkest zal binnenkort concerten geven in Leeds, Huddersfield, Leicester en in de Londense Royal Festival Hall. Er is nog geen beslis sing genomen wie als dirigent zal optre- Chr. Oranjeverenigingen ook aan het inzamelen Ook het hoofdbestuur van de Bond an christelijke oranjeverenigingen heeft zijn afdelingen opgewekt mede te wer- aan inzameling voor het verjaars geschenk, dat koningin Juliana zal wor den aangeboden, aldus verzoekt men ons mede te delen. ancierd door de stichting „excerpta me- dica", die hem heeft gevraagd een lezing te houden waarvoor in wetenschappe lijke kringen zeer grote belangstelling bestaat. Dr. Salk hoopt zaterdag 25 april op Sohiphol in ons land Maar thuis zijn de mannen de haas (Van onze correspondent in Bonn) VRAAGT u het maar aan mevrouw de burgemeester. Die zal u ver moedelijk wel verwijzen naar me vrouw de wethouder, maar die kan u dan wel een briefje meegeven voor mevrouw de gemeente-ontvan ger." Zo ongeveer kan een gesprek verlopen in het dorp Schwickers hausen nabij Limburg in Hessen. Alle gemeentelijke ambten zijn daar nl. in handen van vrouwen. De rond 400 inwoners van Schwickershausen worden ambtelijk althans vol ledig door vrouwen geregeerd. Een voorbeeld van Westduitse gelijk gerechtigdheid der vrouw, in artikel drie van de voorlopige bondsrepubli- keinse grondwet van 1949 reeds ge garandeerd, doch pas het vorige jaar bij organieke wet geregeld. In de buurt heeft Schwickershausen d^ü- ondanks geen al te be6te naam. In de omliggende c'orpen praten de mannen schimpend over Schwickershausen „waar de wijven regeren". Maar de Schwickers- hausense mannen die overigens in de dorpsraad de ir .derheid hebben, laten hen maar praten Het gaat goed zo in Schwickershausen, v - den zij. Zij hebben de vrouwen uit weloverwogen argumen ten alle gemeentelijkambten gegeven. De jonge vrouwelijke burgemeester is Elisabeth Becker, moeder van een vijf jarige dochter, in hoofdberoep huisvrouw De Schwickershausense mannen vonden, dat zij die jarenlan de secretaresse was geweest van naar mannelijke voor ganger van de dorpsaangelegenheden wel het beste op de hoogte was en boven dien nog tijd over had. En dus maakten zij haar twee jaren terug burgemeester. Dit spaarde weer een 'emeen-tesecretaris (-esse), want m. vrouw de burgemeester typt alle gemeentelijke brieven ztif Mevrouw Becker i6 een energieke bur gemeesteres. Zo wa6 er al jarenlang in Schwickerehau6en een brandspuit, maar spuitgasten waren er niet. Mevrouw de burgemeester heeft de Sohw'.ckerehau- sense mannen ernstig op hun burgerlijke olichten gewezen. Het gevolg Is geweest, dat de Schwickershausense brandweer nu 19 vrijwilligers telt, die geregeld met de spuit oefenen. De bouwvallige school werd opgekalefaterd en de hygiënische toestanden (riolering» in het dorp ver beterd. Mevrouw de gemeente-ontvanger Ger- trud Zengeler die alleen een paar da gen verlof moest nemen om haar tweede kind ter wereld te brengen beheert de dorp6financlën. En Maria Rau is oudster voor fiT nanciën en dorp6omroepster. Wanneer er belangrijke oficiële r - -1 -ngen moeten worden gedaan, gaat z'i met een bel door Schwickershausen om de burgerij kond te doen. Zij erfde dit „ambt" van haar va der. Maria Rau 16 tevens deurwaarder in het dorp. Men zegt, dat de mannen gewillig ca- Philips breidt uit te Drachten Philips' Gloeilampenfabrieken zullen bet bedrijf van scheepsapparaten te Drachten grote uitbreiding geven voor een nieuwe groep huishoudelijke apparaten. Dit wordt de zesde uitbreiding 6inds de vestiging in 1950. Er komt een hal van 0,8 ha opper vlak, waardoor heit totaal op 40 ha komt en het aantal werknemers wordt van 2100 tot 2700 vergroot. Een nieuwe ruimte van 420 vierkante meter wordt kantine, tevens cursus lokaal. Ruimte voor meer uitbrei ding wordt beschikbaar gehouden. Dit be tekent. dat er vacatures komen voor de technische staf. pituleren als zij hen komt manen om hun belastingen te betalen. Mevrouw de we duwe Maria Becker (geen familie van de burgemeesteres) is directrice van het plaatselijke postkante r en Katherina Thies is de kosteres van de kerk. De Schwickershausense mannen bewe ren bij hoog en laag, dat het ambtelijke gezag der vrouwen aan de deurpost hun ner woningen ophoudt. „Thuis zijn wij de baas", zeggen zij. En ook al regeren in Schwickershausen dus de vrouwen, de mannen zijn er geenszins pantoffelhelden. GEMENGDE KOREN sABBENES - LEIDERDORP - W I OEGSTGEEST - KATWIJK AAN DEN RIJN en WOUBRUGGE 11 zongen o.l.v. IG I HANS BOELEE met FEIKE ASMA orgel voor de grammofoonplaat. Zojuist versche nen en uit voorraad leverbaar. De van ouds bekende zaak voor Leiden en omstreken Haarlemmerstraat 55 t.o. Rex theater Telefoon 20593 - Leiden zegt op z'n eigen wijze: 'n SIMPLEX-fiets, dèt is pas ietsl T Kwaliteit van A-Z: SIMPLEX rijwielen en bromfietsen.- Leidsche Wolspinnerij N.V. vraagt voor haar kantoor te Leiden, Zoeterwoudse- weg 3 (nabij halte N.Z.H.-tram Den Haag-Leiden) EEN STENO-TYPISTE Nederlandse taal EEN KANTOORBEDIENDE (m. of vr.) leeftijd tot 25 jaar. Aan bekwame, actieve krachten, met toewijding voor hun taak, wordt een prettige werkkring ge boden, op gunstige voorwaarden t.w. hoog salaris, vakantie- en Kerstgratificatie, jaarlijks winstaan deel en pensioenrechten. Overleg inzake vakantie 1959 is mogelijk. Kandidaten zullen bereid moeten zijn tot het on dergaan van een psychotechnisch onderzoek. Eigenhandig geschreven brieven, met zo uitvoerig mogelijke inlichtingen, dienen te worden gericht aan: Leidsche Wolspinnerij N.V., afd. directie secretariaat, Rokin 118, Amsterdam. BELANGRIJKE INDUSTRIE TE LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding: voor de personeelsafdeling. Leeftijd 20-22 jaar. Mulo-opleiding gewenst. Bekendheid met de uitvoering van de sociale wetten strekt tot aanbeveling. Brieven met volledige inlichtingen onder no. 3509 aan het bureau van dit blad. Bijverdienste voor huisvrouwen Zoekt U een lonende bijverdienste, waarbij U toch overdag uw huishouden kunt waarnemen komt U dan eens met ons praten. Wij bieden enige huisvrouwen eenvoudig schoon maakwerk aan. te verrichten in de ochLend- en avonduren. Goed loon en goede sociale voorwaarden. Inlichtingen ver strekken wij U gaarne 's morgens russen 9 en 12 uur en 's middags tussen 3 en 5 uur. Papengracht 7c, Leiden. Onze Huishoudelijke Dienst biedt plaats aan Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afdeling Per soneelszaken, 4e etage. Ook te bereiken via de perso neelsingang Mandemakerssteeg. LEIDEN. Adverteert in de Nieuwe Leidsche Courant Op Handelskantoor is plaats voor een ADMINISTRATIEVE MEDEWERKER, waahbij als minimum eis wordt gesteld dat gegadigden in het bezit moeten zijn van U.L.O.-diploma en kunnen typen. Bekendheid met de Soc. Verzek. wetten strekt tot aanibeveling. U-itsluitend schrift, sollicitaties met uitv. inlichtingen omtrent verlangd salaris, leeftijd en referenties te richten aan Ouwehand's Haringhandel, Katwlj'k/Zee. Stichting Alcohol Vrije Bedrijven vraagt een voor kantine werk. Leeftijd 20 tot 25 jaar, ongehuwd. Brieven: Mevrouw Van Glnkel, Pioenstraat 35a, Leiden. OP ONZE PROEFBAKKERIJ is plaats voor EEN HANDICE HULP voor verschillende werkzaamheden Ook op onze afd. GARNEER kunnen MEISJES geplaatst worden. Zij die enigszins ambitie hebben voor afwisselend leuk werk, melden zich bij BACKER CO.. Utr. Jaagpad 2. LEIDEN - VLIET 15, vraagt: voor de Personeelsdienst Leeftijd 18-20 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan afd. Personeelszaken, Vliet 15, Leiden. Oa. O. MEUNEN D». O. R. VISSER ZIJN WERK WACHT Een boek voor |onge mensen prijs gebonden f 5.90 fn «fke boekhandel verkrljgbaai N.V. OEBfL ZOMER IN KEUNINGS UITG. Ml). WAOININGCN HOUTBOUW. EN TIMMERFABRIEK j N.V. PADOX WARMOND In ons bedrijf is plaats voor 'n VIERZIJDIGE SCHAVER ENKELE HALFWAS HULPARBEIDERS met de mogelijkheid tot opleiding voor machinale hout bewerker. Aanm. kan geschieden van 9—17 u., Veerpolder 1. Warmond VUUR AüytKTEiM ILS t TELEFOON 31441 Een kleine ruimtekruiser legt aan b'J de kunstmatige. maan LUNA II. gezagi voerder KAPITEIN EVANS. er is weinig belangstelling voor deze aankomst - aandacht is gericht op het zon ne - o bs e rvatori um v/a ar de geleerden ongerust het verloop volgen van enkele zonnevlekken» die.een alarmerende omvang hebben aangenomen Personeel gevraagd 9 Net winkelmeisje gevr. C. Bol, Broekweg 8, Valken burg Z.H. 9 Stichting „De Rusten burg" vraagt Huish. hulpen. VolL dagtaak. Aanmelden: directie, Mathenesserlaan 491, Rotterdam. Tel. 37625. Mevri Meyboom zoekt zelfst. hulp l.d. huishouding, v. 85 uur. Zoeterwsingel 28, tel. 26990. Gevr. per 20 april: een flinke zelfst. hulp, lief voor kinderen (3), 2 morgens hulp aanwezig. Mevr. P. Lugt- hart, Badstraat 13. Katwijk aan Zee. O Bijverdienste? Inlichtin gen Postbus 148 - Haarlem. C. Jamin N.V. vraagt voor enige filialen (dagwinkels) te Leiden en omg. flinke filiaalhoudsters. Verkoop- erv. vereist. Met vakantie- afspr. kan rekening worden gehouden. Soil, aan C. Jamin N.V.. afd. Winkelpersoneel, Postbus 584, Rotterdam. Werkster gevraagd voor één morgen in de week. Aanmelden na 7 uur 's av. Mevr. Ouwerkerk, Berken- kade 13, Leiderdorp. Naaister gevraagd voor nieuw en herstelwerk 2x per week. Plantsoen 59. Te koop gevraagd 9 Poedelhondje, boxertje of ander rashondje gevraagd Zend briefkaart aan v. d. Wateringenlaan 154. Voor burg, tel. K 1700 - 725793. In Ledden enkelvoudige arbeiderswoning, leeg of binnenkort leeg te aanvaar den. Brieven met prijs en bijz. onder nr 3507 bur. blad. Te koop aangeboden Ledikanten, oud Holl. kast Friesche staartklok, kabi netten. wandkastje, tafels, stoelen, kinderschrijftafeltje, hoekkast, oud Holl. koperen kronen, doofpotten, ketels, emmers, bloembakjes, potten enz. Perzische kleden. Ter Wee. Hooigracht 86. 9 Z.g.a.n, Berini-brommer met Simplex-frame, 6 mnd- gebruikt. Jan Tooropstraat 92A. Katwijk aan Zee. 9 Te koop: een huisorgel m. harp. Te bevragen c. Jansen Engelselaan 5. Voorhout. Aangeb. Solex, met sier- beugel. Goed lopend. Prijs f 55.-. Varkevisserstraat 186 Katwijk aan Zee. 9 Aangeb. 2 pauwhennen en pauwhaan, volw. Pracht die ren voor liefhebber.-Te bevr. bij G. van Dijk, Mar. Post- straat 46. Valkenburg (Z.H.). Te koop: bakfiets, 2e hands, 25,-. Te bevr. bij fa. Roest, Kempenaerstraat 19. Oegstgeest. Orgels. Aangeb. enige be speelde, doch als nieuwe orgels, o.a. studieorgel f 125, harporgel 395, eiken con certorgel 450, bij W. A. Gouw. Terweeweg 100, tel. 23217, Oegstgeest. Consul 1953-'54. zuinig en goed. Autobedr. Joh Stol, Langebrug 91, tel. 25033. Anglia 1955, prima staat, zeer zuinig. Autobedr. Joh. Stol, Langebrug 91, telef. 25033. Te koop: 1-, 2-, 3. en 4- plts oliestellen. Divan met kleed. Prima werkjasjes 3,Kinderledikant, grote bijzettafel. Kachel. Kleden en matten. Theemeubeltje enz. Meidoornstraat 13. Kat wijk aan Zee. 9 Diverse vakantie-auto's. fnruil - Financ. - Garantie. Autobedr. Joh. Stol, Lange brug 91, tel. 25033. Opel Kaplian 1054-'55. 2 kleuren, drukknopradio, uit stekende staat. Autobedr Joh. Stol. Langebrug 91. tel. 25033. Flat „1900" 1954, schuif- dak. zeer snel en zuinig. Autobedr. Joh. Stol, Lange brug 91, tel. 25033. Te koop: aquarium 80x50x 40; gasoventje; vliegenkastje t e.a.b. Nieuwe Mare 7 (2 x bellen). Sigarenzaak te koop aan geboden te Leiden, met wo- ningruil. Omzet ƒ40.000 p. j Goodwill inventaris, 2 auto maten, goederen; koopprijs f 9.000.-. Br. onder nr. 3508 bur. blad. 9 Aangeb. Simplex brom fiets in staat van nieuw met voor- en achter telescoop en versnellingen, km-stand 2600. Wegens aanschaf mo torfiets. ook genegen Solex in te ruilen. Uiterstegracht 10 9 Simca Aronde 1953, zui nig en snel. Autobedr. Joh. Stol, Langebrug 91, telef. 25033. Te koop invalide duw- wagen, draagb. radio, Ga zelle damesrijwiel en meis jesrijwiel. Levendaal 47. hoek Oranjeboomstr. Lelden. Wegens vertrek Fridor radio als nieuw f 80. Erres sleestofzuiger 1 jaar oud, 220 Volt. compl. f 50. Heren fiets compl. f 35, Damesfiets compl. f 30. Meisjesfiets f 15. Marcsingcl 3. Orgel. 10 registers merk Liebig. 12 jonge hennen, aan en tegen de leg witte leghorns en 10 slachtkippen G. Hermans. Meyboomstr. 20 Rijnsburg. namiddag 6 uur. Aangeb. Pfaff handnaai machine i.z.g.st. prijs f 75 Naumann handnaaimachines 1 p st. prijzen f 65f 55. Sin ger handnaaimachiines i.p.st. f 55—f 45. Alle marhines met garantie. Herenstraat 23. Leiden. Vert. N V. Lewen- stein, naaimachinehandel. Diversen Vuile vloerbedekking, smoezelige meubelstof en nog vele andere vuile din gen worden in één keer ge reinigd door CITIN, Ver krijgbaar bij Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101 Telefoon 26602. Leiden. 9 Een kapok matras is goed en niet duur. bij de Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51, Leiden. 1 pers vanaf 59,-, 2 pers. vanaf 98,-. Inkoop goud, zilver juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe u zich met het volste ver trouwen kunt wenden. Het Ringenhuis, Morsstraat 9, Lelden. Voor Oegstgeest: Geversstraat 47, Duitse, Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren, 15—65 jaar, wensen corres- oondentie met Holland. In lichtingen gratis. Wereld koerier. Postbus 6057, Rot terdam. Telefoon 32421. Laat uw oude stoelen en fauteuils opnieuw repareren en overtrekken door Henk Regeer, Haarlemmerstr. 105 cn 101, telef. 26602, Leiden Vraagt prijs. 'n Mcsserschmitt is com fortabeler! 3-persoons, ver warming, topsnelheid 100 km. verbruik 25—30 km p. lt. Jaarbelasfcing 30,-; motor- of autorijbewijs 1 Vraag ook folder „Wat kost Messer- schmitt rijden per km" en/of Betalingsschema, aan Valk, H. Schouw. Tel. 25191-K1710, Voorschoten. Overhcmdenreparatle, Boorden en manchetten enz vernieuwen onder garantie. Ook no-iron „Smits" Over hemden en kousenreparatie bedrijf Nieuwe Rijn 94. Te lefoon 25391. 9 Vriendelijk tehuis gevr. vocrr mooi cypers katertje. Rijn- en Schiekade 20. 9 Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek' ken met damast, l-pers. van af 19,50; 2-pers, 26,50. SMITS Bedden-Tapijtmaga zijn. Mare 98; Vrouwensteeg nr. 9. Telefoon 23913. Zweeds hardboard deur platen, 214 x 80 cm 4,65, 214 -x 75 cm 4,35. Wordt gratis pas gezaagd en thuis bezorgd - Hooigracht 92 A. telefoon 33090- Insect Ex doodt onmiddel lijk houtworm en boktor. 10 laar garantie. Onschadelijk voor hout, metalen, tapijten behang enz. Vraagt vrijblij vend advies en offerte Van Juuren. Soembastraat 63 - Leiden. Tel. 31559. Party keukentrapjes tegen spotprijzen Mooie keu kenstoelen, keukentafels enz. ,De Timmerman" - Hooi gracht 92ATelefoon 33090- Strykinrichting Ozon v. fijne was. Hoge Rijndijk 34. Telefoon 22675. Wilt u lekker Chinees en gezellig zitten? Dan t u zijn bij Chinees Res taurant „Wen Chow", L Pie- terskerkkoorsteeg 9, Leiden Telefoon 20998. Loop geen risico? Verkoop uw theologische-, geschiede' nis-, muziek- en leesboeken aan Lindcnbcrg's boekhandel Hillevliet 21, telef. K 1800— 174352. Rotterdam-zuid Is tevreden. U belt. wij komen 9 Uw boekhouding en al uw verzekeringen in goede han den bij C. Glasbergen. Re- gentesselaan 53, Oegstgeest Telefoon 33509. 9 „Ons Grunnegerlaand" presenteert op zoaterdag 18 april in de grode zoal Den Burcht 's oavonds 8 ..Tussen Lauwerszee en Roe ten Ee" Cabaretrevue in oroloog en 11 taferelen. Overgangslecftijd? Mi graine? Ongezonde teint' Teugdpuistjes? Verstopping' Vetzucht? Nattermann'; Bloedzuiverende thee no 1 helpt! Groot pak 1.85 bij elke drogist. Pootaardappclcn. Eerste- heimers, Meer'anders. Noor- iellngen Libertas Bevelan ders enz A van Egmond Wz Sandtlaan 19. Rtjnsburg Tel K 1718 - 2502 9 Goedkope vakantie. Wij verhuren nieuwe Citroen 2, CV 4 pers. open dak. Benz verbr. 1 22. Interessante huurprijs. Bespreek vroeg tijdig per dag of langer Ho- g; Rijndijk 4a. Tel 25259. oejestraat 34 Tel 30794. Fa Gebr v d Meer, Hoge Rijndijk 4. tel 26782 Dagel expedities op Den Haag, Delft Utrecht. Overijssel. Gel derland en Friesland. 2x p.w n. Groningen. Stadsvervoer. 9 Nieuwe auto's zondei chauffeur. Verlaagde winter- pryzen. All-risk verzekerd Consul '58, Opel Rekord '58 Borgward. Isabella. Simca Volkswagen Werkhoven s Luxe Autoverhuur. Van 't Hoffstraat 11 Telefoon 22300 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels repare ren, veranderen en openen van elk slot Haarlemmerstr 273, tel. 33958 (bij de Over dekte) Levering aan Rijk en Gemeente Maandagmorgen gesloten Rooijackers en naaimachi nes één begrip Prima kwa liteit Voordelig Vlotte en u bent overtuigd Naai machinehandel Rooijackers Leemansstr 31 Leiden tel 31324 Voor Noordwyk, Noord- wljkerhout en Voorhout tegenwoordiger van 1 machinehandel Rooijac r Bloem, gediplomeerd 1 Golf weg Rooijackers en naaimachi nes één begrip. Wilt u ver zekerd zijn van prima kwa liteit ervaren vakmanschap en vlotte service Naai machinehandel Rooijackers Leemansstraat 31, Lelden tel 31324 Voor Zoetermeer en omgeving: H Rooijackers Molenstraat 57 Télef 3446 9 Ryschool „Beatrix", Beatrixstraat 4. telef 30319 Erk bondsrijschool B B N vermindert uw praktische lessen door theorie-onderwijs met films. Opklap-, wentel meibedden, nieuw bruikt Dekplariken met gor dijnrails, ruime sortering ledikanten, spiralen, divan bedden, etagebedden enz Beter en voordeliger bij het bekende speciaaladres Was senaar. Jan Vossensteeg Hout - Board Triplex Boekenrekken en andere bouwpakketten. „De Hout hal" heeft het. Hogewoerd 99. Tel, 22536. Kat, grijs angora, witte poten en witte borst. 13 april van Cronestelnkade 3A verdwenen. Goede be loning voor terugbrengen o: inlichtingen. Prof. Schacht Tel. 22399. Kredieten t.m. 3000, zon. der borg, voor aankoop meu belen en woningtextiel direct van fabriek, in Iedere prijs klasse. Enorme keuze en be sparing. Prettige betaling Vraagt vrijblijvend inlichtin gen Geheimhouding verze kerd Postbus 538, Den Haag Wij leveren U ruime so lide hangkasten met bergvak 62x80enl83 f55.50. 6 vaks leg kasten 43x80x183 f61,50. Ook andere maten en soorten kasten. „De Timmerwinkel" Uiterstegracht 168. Oliede bij de beste behorende Quaker State. Mobiel. Castrol. Verwen uw motorische vervoermiddel met een van deze kwaliteits- orodukten getankt bij: Valk a d H. Schouw, Voorschoten Tel. 25191-K1710. Alle voor komende diktes voorradig. Gevraagd: naai- en ver stelwerk. Mej. T. v. d. Ha ven, Dorpsstraat 73, Hazers- woude. Een veilige ladder of trap. „De Houthal" heeft voor u de bekende „Wie- nese" ladders. Vraagt prijs. „De Houthal", Hogewoerd 99. Tel. 22536. Verloren een leren hand tas met schouderband, inh. portefeuille. portemonnaie, bril, boek, vulpen enz. Flinke beloning voor de eerlijke vinder. Marnixstraat 14, Voorschoten. Te koop voor f 50 een groene leren damesjas, merk Gelmok. Koestraat 37, Rijns burg. Vakantieadressen Vakanticwoningrull ErmeloKatwijk of omgev. Wie wil in de periode 25 juli —22 aug. as. zijn woning ruilen gedurende 2 weken? 3 slaapplaatsen. Nette bewo ning gegarandeerd en ver eist. Brieven aan D. P. van Willigen. Zeeweg 96. Ermelo. «oor EIERKOLEN en COKES Nü GOEDKOOP!!

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 6