Koudekerk begroette zijn nieuwe burgemeester Geanimeerde receptie van Julianaschool Oegstgeest „Gestreefd moet worden naar behoud van dorpseigene" zijn, opdat God en naaste daarin gediend kunnen word ei De Wonderbloem bloeide in Oegstgeest NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 13 APRIL 19; Fleurige intocht en installatie ZO WAS ZATERDAG de grote dag aangebroken, waarnaar Koudekerk aan den Rijn enige tijd heeft uitgezien: die van de verwelkoming en installatie van burgemeester Q. Waverijn, gekomen van de gemeentesecre tarie in- Hillegom. Ter begroeting waren aan de Gnephoek, de grens met Alphen aan den Rijn, aanwezig de beide wethouders, de heren W. van Vegten (loco-burgemeester) en P. G. J. Smit, en hun echtgenoten, alsmede de heren H. A. Blaauwendraad en C. Zuidwijk. Een hartelijk woord van welkom sprak ds. H. R. Zijlstra, Geref. predikant. Hij zei, dat de gehele burgerij er verheugd over is. weer een burgemeester te mogen begroeten. „Wij wensen u een gezegende tijd toe..De.Here God geve u van Zijn licht en Zijn wijsheid." Gerda Heemskerk bood mevrouw Waverijn bloemen aan en zegde een welkomstgedicht. In drie open calèches werd naar de kom van Koudekerk gereden, waar Kunst na Arbeid en Aspasia een kleurrijke stoet formeerden. Zo ging het in optocht naar het gemeentehuis, waar vierhonderd kin deren. onder leiding van de heer C. Stroo. enige liederen zongen. De burgemeester dankte er hartelijk voor. Kunst na Ar beid «peelde het Wilhelmus, De kinderen kregen een tractatie. In de grote zaal van het vereni gingsgebouw had dc installatie plaats. Daar waren vele afgevaardig den van verenigingen en organisaties bijeen, alsmede burgemeesters uit de kring, de burgemeester van Hillegom met secretaris en wethouders en een afgevaardigde van de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Pariculieren en corporaties hadden bloemstukken gezonden, zódat de zaal een fleurige aanblik bood. De heer Van Vegten herinnerde er ln zijn openingswoord aan. dat binnen één jaar drie buitengewone raadsvergaderin gen moesten worden uitgeschreven: één in verband met het overlijden van wet houder Molema. één bij het overlijden van burgemeester De Herder en nu de installatie van burgemeester Wave- Zij had haar tevredenheid reeds geuit het vele water. „Leer uw kinderen maar zwemmen", sprak de heer Van Vegten geruststellend. Moed en visie Burgemeester Waverijn noemde dit ogenblik er een van grote betekenis. Zijn gedachten gingen uit naar zijn v ganger en diens geain. Hij leefde mc lief en leed. Veel vruchtbaar werk heeft deze mogen verzetten. Met eerbied wilde de heer Waverijn hem gedenken Dank bracht hij aan H. M. de Koningir voor zijn benoeming, alsmede aan de be treffende minister en de commissaris dei Koningin. De wethouders werden be dankt voor hun arbeid voor het zijn der gemeente en het gemeentelijk apparaat. „Er zullen veel belangrijke zaken zijn te behandelen, maar wij zullen ze met moed en visie tegemoet tre den", aldus de heer Waverijn. Een lijst van grote plannen heeft hij niet. Wel wil hij met veel goodwill saamhorigheid bereiken wat nodig en mogelijk is. Speciaal wees de heer Waverijn op de wegen en de woning rijn. Op voorstel van B. en W. werd de nieuwe burgervader benoemd tot ambte naar van de burgerlijke stand. Installatie Een commissie, bestaande uit de heren P. Geerlof en H. J. Heemskerk, leidde daarop de heer en mevrouw Waverijn binnen. De loco-burgemeester sprak hen toe. Hij sloot zich aan bij het door de kinderen gezongen lied: „Welkom in ons mooie Koudekerk", de loco-secretaris, de heer G. J. Corts, las het K.B. voor. waarbij de heer Waverijn tot burgemees ter werd benoemd, met ingang van 1 april 1959 Wethouder Van Vgten instal leerde de burgemeester. „Moge God u de kracht geven en u zegenen". Toen werd de heer Waverijn de ambtsketen omge- De heer Van Vegten lieiictareef ver volgens de vele goede dingen, die de Rijn. waaraan Koudekerk is gelegen, de streken waardoor hi) stroonU, heeft geschonken. De industrie van Koudekerk dankt haar bestaan en naam voor een groot deel aan dit wa ter. Werklozen ziin er baast niet. Wo ningbouw en welvaartspeil verdienen de voortdurende zorg. Voor dc burge meester ligt in deze sectoren van de meentelijke arbeid een grote taak. Spreker zegde hem de volledige me dewerking van de raad toe. Mevrouw Waverijn werd uiteraard in dit woord betrokken. De heer Van Veg ten sprak de hoop uit. dat ook zij zich spoedig in Koudekerk thuis zal gevoelen. De installatie van de heer Wa verijn door loco-burgemeester Van Vegten tot burgemeester van Koudekerk aan den Rijn. Dit gebeurde zaterdagmiddag in het verenigingsgebouw aldaar. Foto N. van der Horst bouw en de mogelijkheid van het bouwen van spa ark as woningen. De verenigingen zegde hij alle steun toe. Hij verzocht ze echter, hem niet met subsidieaanvragen te overstelpen. Gestreefd moet worden naar behoud van het „dorpseigene". Met de burgemeesters ln de omtrek hoopt hij een prettige samenwerking te hebben. Met de bede dat God al het wil zegenen, aanvaardde de heer Wave rijn zijn ambt. De heer Jac. van Veen sprak nam de raad. „Samen mogen wij regeren dienen en zo bouwen aan het doel. dat wij ons hebben gesteld". De heer Corts voerde het woord namens het personeel van de secretarie. „Er is blijdschap onder het personeel, omdat er een man la ge komen. die uit de administratie afkomstig is". En verder: „Veel kan er worden be reikt door openhartige samenwerking". Burgemeester jhr. Van Nispen tot Pan- nerden van Hillegom hield een uitvoeri ge toespraak tot de heer Waverijn. waar in hij hem nogmaals de gelukwensen aanbood van het gemeentebestuur van Zanghulde onder leiding van de heer Stroo voor de nieuwe bur gemeester, van Koudekerk aan den Rijn. Foto N. van der Horst Hillegom. Hij feliciteerde de burgemees- met Koudekerk en Koudekerk met nieuwe burgervader, die hij be schreef als een alleszins bekwaam man. Burgemeester Bruins Slot van Alphen m den Rijn sprak vriendelijke woorden amens de kring van burgemeesters en amens de bejde protestantse gemeen- rhappen Voerde de heer Stroo het woord. Hij zei, dat de kerken de burge meester en zijn gezin zullen dragen ook 1 het gebed. De heer Schipper, inspec- mr van het onderwijs, wees op het vele erk. dat de burgemeester zal moeten erzetten op onderwijsgebied. De heer C. Oppelaar was de woord- oerder van de woningbouwvereniging, de heer W. A. van den Dool van de Nuts- spaarbank. de heer Jac. Vonk namens het bejaardentehuis Rijnzioht. mevrouw Van VlietSonneveld namens de chris telijke vrouwenvereniging, mevrouw KapteinReijneveld namen6 de platte landsvrouwen en de bejaardensociëteit (zij bood een in Koudekerk gemaakte kaas aan), de heer P. van Kempen mens de voetbalverening Koudekerk Aspasia en.de heer J. Brommers uiLna van de Geref. zangvereniging Soli Deö Gloria. Een kort dankwoord van de burgemees ter besloot de plechtigheid Nadat de zaa ddor de genodigden was ontruimd, volg de nog een open-bare receptie, waa velen gebruik maakten óm met de heer 'erijn kennis te maken. ALPHEN AAN DEN RIJN Jaarvergadering ln het Nu'tegebo'uw wordt woensdag avond de feestelijke jaarvergadering ge houden van de C.J.V.'s Rijnkanters en O.D.S. Voor de pauze is ar o.m een Bijbelinleiding en worden de jaarver slagen uitgebracht. Na de pauze een to neelstuk. Filmclub Voor de filmclub draait deze week dinsdag en donderdag in het Nutsgebouw om 8 uur de fllim „De kapitein van Kö- peniek". een vermakelijke gesohiedenis. Zaterdagmiddag om 2.30 uur is er een jeugdvoorstelling in „Nabij". Inbraken bij Avifauna en „Alphen" In de nacht van zaterdag op zonidag is (waarschijnlijk door jeugdige personen) ingebroken in een clublokaal van de voet balvereniging Alphenen een kantoor van Avifauna. I>n het eerste geval werd meer vernield dan meegenomen en in Avifauna nam men een telefoontoestel mee. na de verbinding te hebben door- Lcidcnaar brak dijbeen De 38-jarige J L. te Lelden botste gis termiddag bij Avifauna met zijn motor, waarop ook zijn vrouw en een 2%-jam-g zoontje zaten, tegen een personenauto. Het drietal werd over de motorkap van de auito geslingerdDe heer L. brak een dijbeen en werd evenals zijn vrouw, die Inwendige kneuzingen opliep, naar een ziekenhuis vervoerd. De kleuter bleef on- De auto werd bestuurd door de 54-jariige C. L. W. te Voorburg. HAZERSWOVDE- „De Bijbel bij 0118 en bij Rome" Dr J. Arnolds te Amsterdam sprak za-i terdagavond in de zaal achter de Geref.i kerk voor de bondskring Koudekerk aan1 den Rijn van de J.V.'s en M.V.'s op Geref. grondslag over het onderwerp „De Bijbel bij ons en bij Rome". Hij ging in grote trekken na welke scheidings- en aankno pingspunten er zijn tussen het rooms-ka- tholicisme en het protestantisme. Wij moeten als protestanten het reformatori sche geloof uitdragen, ook in roomse kringen, wanneer ons de gelegenheid wordt geboden, zo zei dr. Arnolds. Vervolgens vertelde hij hoe hij zelf van het roomse tol het protestantse gleoof is overgegaan. Veel strijd ging daarmee ge paard en nu nog wordt hij door de R.K. Kerk als een afvallige beschouwd. Dr. Arnolds ging nader in op de heiligenver ering, de processie, de biecht met de af laat en de Mariaverering Wat de inter pretatie van.de Bijbel betreft, wees de in leider erop, dat vooral inzake de voor spraak van Christus bij Rome veel mis vattingen bestaan. Bazaar Ons Verblijf De speeltuinvereniging Ons Verblijf opende zaterdagmiddag in zaal-Timmer mans haar bazaar, waarna verder de ge hele dag de verschillende attracties er van veel belangstelling trokken. Tot laat in de avond werd gebruik gemaakt van de spelen en het rad van avontuur. De opbrengst is nog niet bekend zodat men nog in onzekerheid verkeert over de vraag of de uitbreidingsplannen kunnen worden uitgevoerd. HAZERSWOVDE- RIJNDIJK Niet voldoende opgelet Gisteravond omstreeks zeven uur, stak G. A. Kaptein zöiidar voldoende uit te kijken de drukke Rijndijk nabij het Zwaantje over. Hij liep tegen een uit A'lphen aan den Rijn komende auto op. De E.H B.O., onder leiding van dokter Blaauwendraad. verleende de eerste hulp. Er werd een lichte hersenschudding ge constateerd. N1EIIWVEEN Geslaagde filmavond Voor de laatste filmavond in dit sei zoen, dde de Cefa zaterdag hield, bestond een goede belangstelling. De boeiende kleurenfilm Piroschka gaf de aanwezigen een kijkje in het prachtige Hongarije. TER AAR C.B.P.B. De afdeling van de bond van Christen- boerinnen en ^plattelandsvrouwen ver gadert donderdag 16 april in het gym nastieklokaal. 7.30 uur. Spreekster: mevr. C. KooikerMohr uit Katwijk over: „meester Rembrandt". Jaarvergadering De plaatselijke afdeling van de Chr. Bond in de Hout- en Bouwnijverheid houdt haar jaarvergadering op dinsdag 14 april om 8 uur in zaal Van Acker. Spre ker is de heer J. Holmer, over de vrijere loonvorming, H1ILEGOU zijn wekelijkse spreekuur te houden. Arjos-vergadering in Ri jnsburg Politiek moet ruimtescheppen DE ARJOS-RIJNSBURG geeft de laatste tijd blijk van een verheugeij activiteit. Een van de uitvloeiselen daarvan was een bijeenkomst zaterdag jl., waarvoor uit de wijde omtrek belangstelling werd getoi Na een tot studie en bezinning oproepende rede van de voorzitter v voorzitter van de Chr. Middenstandsbond, de heer H. de Mooy, was broodmaaltijd, die onder leiding stond van ds. Heule uit Leiden. Er i een politiek forum samengesteld uit een aantal prominente figuren j Rijnsburg en omgeving en ook was er een orgelconcert van D. Schonevj in de Maranathakerk. Nadat de voorzitter van de ARJOS Rijnsburg, de heer D. de Best. in zijn openingswoord zijn vreugde over de goede opkomst had uitgesproken, sprak de heer De Mooy over: Is „christelijke politiek" alleen maar een leuze? Kinderoperette op schoolfeest IN HET KADER van de feestelijk heden rondom de gouden Ko ningin Julianaschool te Oegstgeest gaven zaterdagavond ongeveer zestig kinderen een opvoering van de ope rette De Wonderbloem. De mooie recreatiezaal van Endegeest zat vol blijmoedige, tot gul applaus gestem de ouders en oud-leerlingen (van buiten Oegstgeest). De heer D. J. Kommer, voorzitter van het school bestuur, heette de aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder on der anderen burgemeester en mevr. Du Boeuff, de plaatselijke Hervorm de predikanten en het onderwijzend personeel van de school. Daar de compositie en de opvoering van een kinderzangspel, als het goed is, evenveel kundigheid, zorg en artistiek ge voel vergen als die van een grote-mensen- iperette. gaat het niet aan in dit bijzon dere geval de normen te hoog te stellen. Vooreerst is De Wonderbloem noch als muzikale compositie noch als handeling kunstwerk, en verder waren de uit enden gelegenheidsspelers en -zan gers. Deze dingen vooropgesteld, willen wij gaarne onze bewondering uitspreken voor wat binnen'dé gegeven grenzen i^ bereikt. Het programma vermeldde geen enkele naam. Men moet dit een verstan dige, zelfs fijngevoelige nalatigheid ach ten. Er zijn reeds vele goede en wijze woorden door dito grote mensen aan het gouden jubileum gewijd. Nu kregen de kinderen het woord. Voor hen werd trouwens de school gebouwd. En aange zien zij geen blijvend operettegezelschap vormen en de regie zich voor één keer (met alle liefde) aan de voorbereiding van twee opvoeringen heeft gegeven, konden die allen beter naamloos blijven. Ons respect voor wat zij op het toneel brachten, is er des te groter om. Meer in bijzonderheden tredend, moet Bij gouden jubileumfeest Gymnastieklokaal blijft m Ter te een grote wens IER GELEGENHEID van het gouden jubileum van dc Koningin-Julianaschool Oegstgeest is zaterdagmiddag in Irene een drukbezochte receptie gehouden. Zeer velen hebbeta hun gelukwensen aangeboden, soms vergezeld van fraaie ca deaus. Jammer was het. dat het eerste schoolhoofd, de heer D. J. van der Stam, niet aanwezig kon zijn, daar hij op dezelfde dag en ongeveer dezelfde tijd recipi eerde ter gelegenheid van zijn gouden huwelijksfeest. Felicitaties boden onder meer aan ds. G. F. Calienbach, voorzitter van de Hervormde kerkcraad, de heer J. J. Siljée, voorzitter van de Gereformeerde kerkcraad, ds. B. C. Visser, voorzitter van de Stichting christelijke scholen in Oegstgeest, burgemeester H. L. du Boeuff, ge meentesecretaris Jac. de Visser, dr. K. Simon Thomas, wethouder van onderwijs, de heer B. Vreeken van dc afdeling onderwijs van de gemeentesecretarie, mr. B. C. van Krieken, mevrouw E. E. Eringa-Andriessen, dc heer D. Hortensius, scriba van de Gereformeerde kerkcraad, de heren G. W. van Driesten en J. W. van Leeuwen, hoofden van de openbare scholen, en de heer G. van der Horst, hoofd van de zuster school aan de Hofdijck. Verder nog de heer L. Bogaard, inspec teur van het lager onderwijs, mevrouw Van dér Steenvan der Meene, een dochter van een overleden schoolhoofd, mej. A. Kenbeek. hoofd van de Gevers- Deutzkleuterschool, bestuursleden van de Oranjevereniging, dr. K. Dronkert, voorzitter van de christelijke kweek school te Leiden, de heer W. C. van Zwieten, secretaris van de kweekschool en dr. P van Duijn, een vooraanstaande plaatselijke figuur in de christelijke- schoolwereld. Ds. Calienbach zei blij te zijn, dat men in dit jubileum een uitvoeren van een opdracht kan zien. Overtuigd van ons diepste belijden, bewust van onze over tuiging, staan wij met een opdracht te genover de jeugd van Oegstgeest. Laten we onszelf niet gaan feliciteren, want de kracht ontvingen wij van God. Ook voor de toekomst moet ons vertrouwen op Hem zijn. Uiteindelijk lopen oud en jong aan Zijn hand. God stippelt de uit. Hij leidt, bestuurt en regeert en laten wij dan in opgewektheid en kinder lijk vertrouwen doorlopen. De heer Siljée haakte in op de moei lijkheden, die er waren bij de stichting van de Hofdijckschool. Veel kinderen gingen toen over. Maar de waardering bleef even groot en nu is er de samen- rking in de Federatie protestants- christelijk onderwijs in Oegstgeest. Hij hoopte, dat de Here bij voortduring de schoolgemeenschap ten zegen zal zijn. De heer Bogaard wilde niet alleen vijf tig jaar achteruitzien, maar ook in de toekomst kijken. Want wanneer de druk ke feestdagen voorbij zijn, begint het alledaagse schoolleven en hij wenste de onderwijzers en onderwijzeressen daarbij toe, dat zij niet alleen met het verstand, maar ook met het hart het kind zullen benaderen Pioniers Ds. Visser sprak zijn blijdschap uit over de samenwerking tussen de stich ting en het schoolbestuur. Hij beklem toonde de noodzakelijkheid, die er eer tijds was voor de oprichting van de Hof dijckschool. De uitbreiding van Oegst geest was daarvan de enige oorzaak. Maar toch wil men een voorbeeld nemen aan de pioniers van de Julianaschool. Eensgezinde samenwerking bestaat er. Voor school en samenwerking wenste hij veel geluk, maar vooral veel zegen. De heer W. A. Gelderblom sprak namens de oudercommissie. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat een har monische samenwerking tussen schoolbestuur en ouder commissie een belangrijke schakel voor het kind kan zijn. Hij bood een projectie-appa raat aan. De heer Kommer gaf dit ge schenk op zijn beurt door aan de heer J. F. van Veen, het hoofd van de school, die er natuurlijk heel blij mee was. Dat zullen de kinderen van zelfsprekend nog veel meer zijn. De heer Kommer dankte voor de ge schenken. de vele en mooie bloemstuk ken en de persoonlijke felicitaties. De beide kerkeraden mogen ook worden ge feliciteerd, want zij hebben in het amb telijke werk steun aan de scholen Contact Aan het einde van de geanimeerde re ceptie .hield de heer Kommer nog een korte toespraak. Het dankbaarste van dc jubileumdag noemde hij het ontvangen van de kracht om aan de kinderen te geven, wat zij hard nodig hebben. Onze opdracht voor de jeugd is niet het Evan gelie op te dragen iets mystieks dus dan achtereenvolgens een aantal prijzens waardige zaken worden genoemd. Dat zijn de steeds zuivere (vooral bij de feeën zeer beschaafde) zang, van de koortjes, de. hoewel niet helemaal vrije en ook niet feilloze, toch altijd sierlijke, inne mende dansjes, het levendige spel in het bonte tweede bedrijf, de kleurige aan kleding (wat de vorstelijke personen en de hovelingen betreft, de eerste helft van de zestiende eeuw suggererend), de zorgzaam behandelde grime en de met erleg aangewende belichting. Dat het eerste bedrijf vaart miste, moet groten deels aan de auteurs worden loegeschre- Men kon dit afleiden uit het zoveel boeiender spel in het tweede deel. Een heel aardig effect maakte het op treden van de acht bosduveltjes. Deze, griezelig uitgedoste en gestaarte jonge lui voelden zich in hun rol thuis. Geen wonder ook, als je een prinsesje mag bang maken en gevangennemen. Net écht Over het algemeen werd er vrij moedig gesproken. Maar de gradu ele verschillen vielen toch op. Wij len dan, zonder de anderen tekort te doen, prinses Norma, de feeën koningin, het feeënbruidje en de aanvoerder der bosduveltjes om hun natuurlijke zegging en char me, speciaal noemen. Ten slotte: de pianobegeleiding was steeds nauwkeurig en soepel zich voegend naar zang en dans. Joh. van Wolfswinkel. Ds. Janse de Jonge beroepen In de gistermorgen gehouden Gemeen- tevergadering van de Gereformeerde Kerk is beroepen ds. A. L. Janse de Jonge te Oosbvoorne, classis Den Briel. De be roepen predikant is 12 februari 1927 ge boren en staat sinds 1 juli 1956 in zijn eerste Gemeente. Sinds kort is hij ook consulent van Zwartewaal. Rode Kruis De afdeling Rijnland van Het Roode Kruis vergadert volgende week m dagavond kwart voor acht in Het j maar het uit te dragen. Als gelovigen komen we daar beslist niet onderuit. We mogen onszelf er niet aan onttrekken. Wij zullen dan veel zwakheden moeten erkennen, maar God geeft telkens nieuwe krachten. Hij verzocht de ouders veel contact met de school te houden, want de liefde kan niet van één kant komen. Laten voorzichtig zijn met kritiek, want kind is anders geaard. Toch blijft er op de jubileumdag een groot manco. Het is goed, dat in het openbaar te zeggep. De kin deren kunnen zich niet uitleven, want nog steeds ontbreekt 't gym nastieklokaal. Naast de geestelijke is ook de fysieke ontwikkeling no dig. Laten wij allen onze krachten inspannen dat lokaal te krijgen. Dan wordt de Koningin-Juliana school nog meer een echte gemeen schap. Maar deze woorden over schaduwden de dank niet. 's Avonds was het personeel met be stuur, ouders en genodigden bijeen in de recreatiezaal van de psychiatrische inrichtingen Endegeest om te kijken en te luisteren naar een kinderoperette. On ze muziekmedewerker schrijft elders over deze uitvoering. Op de zaterdagmiddag in Irene gehouden receptie ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Koningin-Julianaschool te Oegst geest bood de voorzitter van de oudercommissie, de heer Gelderblom, namens de ouders aan de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Kommer, een projectie-apparaat aan. Op de achtergrond: ds. P. J. Mackaaij. Foto N. van der Horst Na de oorlog ging men zich allere afvragen, wat de onderscheidene pai doen en niet wat ze zijn. Met de s bleek samenwerking mogelijk, de eertijds voor de S.D.A.P. gevi angst sterk verminderde. De socialiij konden hun theorie dat de ecoi ivorden aangepast aan volledige behoeli bevrediging, zo nodig met aantasten v de vrijheid, voor een deel doorvoeren! De liberalen schijnen consequent zijn in heit bestrijden van het sociali; Toch zijn deze belde partijen in ze elkaar gelijk, aangezien 2 uitsluitend op de mens gericht zijn. I Geen receptenbo Het A.R. standpunt is, dat deelprol ien, overheidsbemoeiing in wezen christelijk of onchristelijk zijn, telkenmale op hun merites moeten den beoordeeld. Wat eenmaal wordt wezen, moet wellicht in een ander perk worden ondersteund. De Bijbel nu eenmaal niet als een receptenboek gebruiken Wel echter vinden als de gulden leefregel: God dienen de naaste. We moeten dan ook pogen politiek zo te beleven, dat deze b« doelstellingen zich in ons stri festeren. Dit betekent, dat onze polit ruimtescheppend moet zijn, zoveel ruii dat God en de medemens daarin gedi kunnen worden. Om dit alles goed te onderkennen, nodig bezinning en studie. Een bezinn die ons zal doen beseffen, dat alles niet door het Licht wordt beschenen de duisternis ligt. Een studie die on; doen zien wat christelijke politiek diepste betekent. Alle moeite zal echter vergeefs zijn het persoonlijke leven en het gezi niet christelijk worden beleefd. De uitgang der protestant-christelijke part is erg, malar erger zou het zijn als d< die op die partijen stemmen, de slagen van Gods Woord niet meer opvolgen. Een politiek forum, waarin zitting hl den mevr. Attema-Roosjen uit Kat*} de heer Dompeling uit Leiderdorp.} Heinen te Noordwijk-Binnen, de heetj Nb te boom uit Voorschoten cn ds. Ff had tot thema gekozen: Het politiek tuigen van de Kerk. Burgemeester Koomans sloot het a ciële gedeelte met een ko-rt woord, j Geen melkverkoop I" verJ3and met de toogdag vanj LEIDERDORP Burgerlijke stand GEBOREN: Aratonia Petronella Ohri na, d v C W van Heel en A P C vanj mond, Zijloordkade 1; Johanna Adrii d v H W Jagel en J E Vers te ogen, Pil sterbloem 6; Eduard Koert, z v A P H sen en J Spek, Hubrechtstraat 19; Ren Hilda Geertnuida. d v S J T BosmaJ J Koopmans, B. G. Cortslaan 6. ONDERTROUWD: Paulus Verra, 24 1 te Zoeterwoude, en Elizabeth van Wj den, 23 jaar; Adriaan Tissink, 22 jaai Wemekümge en Margje den Hollander, jaar; Frederik Modderkolk, 27 jaar; Hengelo en Marrebje van de Groep] atteli •rug® jaa:) NOORDWIJK Zestig donors Zaterdag werd een propaganidia-atf gehouden voor de werving van dol voor de bloedtransfusie. Er was veel| langstelling en het resultaat aan hetj van de avond was. da* er zioh zestig) sonen opgaven. De heer J. M. Huijj sprak een welkomstwoord, speciaal tq heren Rancunet en Keekstra van. ..bloedbank" en de fotodienst. Verfct werd de exclusieve documentaire van] hartoperatie, toegelicht door de hee: G. de Jager. Katwijk. Dc heer Ranci attendeerde op het vele bloed, da.t nè is. Voor één hartoperatie soms zelfs M big donors. Tot slot zag men de „Mensen, die men schuwt1'. NOORD WIJKERHOV T Burgerlijke stand Geboren: Ingrid J M d v P Duil voorden en A H A Verhees. Ondertrouwd: IJ T van den Oever M J M Smit; J M Zoet en J M Moi kind. Getrouwd: H F Smit cn J M Warn dam; P J T Broekhof en M A J van H Overleden: Bernard A de Bot, 80 Joannes L Lijten, 68 jr; Leopardus P der Lans, 53 jr; Martinus Rodenbj VOORSCHOTEN Opbrengst collecte De collecte in Voorschoten, die f 5# opbracht, was niet bestemd voor Si ml maar voor de sanatoria Zonnegloren Sonnevanck. Uitvoering Benvenuio De Voorschotense Harmonie „Ben nuto" geeft donderdag- en vrijdagavi half acht in het Cultureel Centrum, Pl ses Mairijkelaan, een jubileumuilvoeri Zoals bekend, bestaat het korps zei ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeel worden verzonden. De data, waarop correspondentie uiterlijk ter post moet! bezorgd, staan, tussen haakjes, achtei aam van het schip vermeld. Argentinië m.s. Zaanland (13/4), I Uruguay (16/4); Australië m.s. (14/4); Brazilië s.s. Algol (14/4), n steln (15/4); Canada s.s. Nieuw dam (12/4), m.s, Prins Willem van Orsl (18/4); th-ili via New York (16/4); Antillen m.s. Abbis (14/4); Nieuw Ze« s.s. Condessa (18/4); Suriname m (15/4); Unie van Zuid Afrika Afrika m.s. Pendennis Castla (18/4)]

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 4