STAP OP WEG NAAR AUTOMATIE In Teteringen zit men met bu rgemeestersproblcem hoge kwaliteit Bioscoopbezoek in 1958 twee procent gedaald -bfidjaao: VRIJDAG 3 APRIL 19S9 „HU IS EEN GEBROKEN MAN" Nog 500 handtekeningen aan j de 800 toegevoegd TJ7TIE IN TETERINGEN KOMT, dat kleine boeren- en tuindersoord in de buurt van Breda en daar over de kwestie van de burgemeester begint, voelt onmiddellijk de spanning, die er nog altijd hangt om deze lamme af faire. Men „zit" zo echt met het geval, erkent dat wat er gebeurde niet helemaal correct kan worden genoemd, maar is er tevens zó in merg en been van overtuigd, dat hier genade moet gaan vóór recht, dat sommige bewoners een traan wegpinken als ze terugdenken aan het gebeurde. Men weet het: enkele weken geleden liep de bevolking in een spontaan geor ganiseerde bijeenkomst te hoop, om hartstochtelijk voor het behoud van de •heer Van Gils te pleiten. En in een oogwenk had men 800 handtekeningen verzameld van personen boven de acht om te bewijzen, dat de noodzaak van die annexatie geenszins dwingend was. Deze zaak is nog wel niet van de baan, maar Van Gils wist van geen wijken. H ij was het, die voorlopig diverse boe ren- en tuindersbedrijfjes vermocht te redden. H ij was het eveneens, die hier tien jaar, teneinde ook schriftelijk aan dat verlangen uitdrukking te kun nen geven. En zaterdag waren het er al de stoot gaf tot de bouw van een ze ventig woningen. Voorheen gebeurde er wat dit betreft zo goed als niets. En bijna 1300! Stel het, u even voor: 1300 Teteringers van de 2500 die er bestaan en onder wie' toch kolossaal veel kinde laat men nu niet flauw doen en zeggen, dat de Teteringers zo graag hun burge meester willen houden, omdat ze het zo ren en jongelui beneden de achttien zijn, namen het met alle geestdrift en gloed, waaraan men in het zuiden zo rijk is,„ voor de eerste burger op. „Ik geloof niet", zó zei ons een der insiders, „dat er nu nog één Teteringer boven de achttien rondloopt, die niet tekende. veel jaren zonder burgemeester moes ten stellen. Dat is klinkklare onzin',, al dus de Teteringers. „Maar deze man past volkomen bij ons. Iedereen kan bij hem terecht, al heeft de klok 's avonds al twaalf geslagen. We hebben het wel meegemaakt, dat hij met ons van Dat kén ook niet, want we waren alle maal gek met burgemeester Van Gils." Wat is er gebeurd „Wat is er nu precies gebeprd?", zo vroegen we in hotel „Withóf" waai mensen van allerlei rang en stand bij 's avonds acht tot 's ochtends vijf uur door bleef praten als het een ding van algemeen belang was. Maar ook voor privékwesties staat zijn huis altijd voor iedere Teteringer open. Op het ogenblik is hij er echter niet. Zal wel naar fa milie zijn. „Hij is er natuurlijk kapot van. Zonde van de vent. En voor zijn vrouw en bedde kinderen." elkas En als trijd Gils niet vallen mag! „Hij heeft toch niet gestolen!", riep men luidruchtig uit, en al hèd hij een halve ton ver duisterd, dan nog geloof ik, dat we hem niet zouden willen laten schieten. Wént i o'n burgemeester krijgen we nooit Op 7 juni 1958 werd de heer Van Gils met veel hocra's als burgemeester in gehaald. Daarvóór wa§ hij ambtenaar van sociale zaken in Dongen. Reeds daar was hij de groté man, die overal werd bijgesleept, als er wat te orga niseren viel. En dat deed hij steeds voortreffelijk. Of het nu een zangvereni ging was of een gymnastiekvereniging, een voetbalclub of een biljartclub. Van Gils was altijd bereid er zijn schouders onder te zetten en dan kwam alles op z'n pootjes terecht. Om die reden ook had hij de leiding van acties voor in stellingen als 't Klaproosfonds, 't Anjer fonds etc. Wat weer tot gevolg had, dat een inzameling te Dongen, per inwoner gerekend, een record betekende ten op zichte van alle andere in den -lande voor zg'p ^.d.q.el -gehouden collectes. - Datde heer Van Gils daarop een beetje trots was is menselijk. Maar toen kwam er wéér eens een inzameling en opnieuw gaf de heer Van Gils er zijn uiterste krachten aan. We derom wilde hij een recordprestatie le veren en om zich daarvan te verzekeren deed hij wat geld van het ene potje in het andere. Bovendien legde hij er nog ƒ180 bij uit eigen zak! Want Don gen zou en moest, als eerste uit de bus komen. En aldus geschiedde ook. Doch hoe goed ook bedoeld, en met welk een energie ook gearbeid, elegant was die handelwijze natuurlijk niet. Hoe begon de zaak „Hoe kwam die zaak opeens zo aan rollen?", willen we weten. Dan haalt* men in Teteringen di schouders op. „Vermoedelijk heeft eei jaloers man dat geflikt, die hier zelf graag burgemeester had willen worden" zegt 'er een. Maar de ander schuift die opmerking weer onder de tafel voegt ter aan toe, dat dat er toch eigen- veinig toe doet. „We hebben alleen te maken met het feit,, dat d> burgemeester zijn ontslag heeft ge Men hoopt Daar wint men in Teteringen geen doekjes om. En als het ontslag, dat de burgemeester onlangs zelf aanvroeg, toch doorgang zou vinden, zou men er ten slotte gelaten in berusten. Maar men hoopt en hoopt, dat de spons over het gebeurde zal Worden gehaald. „Zo'n pracht kerel", zeggen de Teteringers Waar is de tweede burgemeester, die er in amper acht' maanden in slaagt, zich dermate gezien, ja populair te ma ken. Toen enkele maanden geleden Bre da de annexatievinger naar ons dorp uitstak, heeft hij dag en nacht gewerkt Financiën „Bevoegde instanties" in Den Haag hebben hun goedkeuring onthouden aa~ een lening van 20 miljoen, welke medi vorig jaar door de hoofdstad was geslote en waaraan gedeputeerde staten va Noord-Holland bereids hun goedkeuring hadden gehecht. De geldgever had hel recht bedongen de onderhandse lening op kosten van de gemeente in een obligatie lening om te zetten. Deze even kosten, die uiteraard niet meer dan fractie van een procent uitmaken, zouden de rente van de lening een kleinight doen stijgen boven het niveau van procent, dat de Haagse bedillers in h wijsheid als het maximale percentage zien, waartegen gemeenten mogen lenen. Dat de gemeente Amsterdam zich thans tot de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten moet wenden en daar waarschijnlijk 5 procent of meer moet betalen, rega, deert de Haagse curatoren niet. evenrm als het feit dat hun beslissing al ni< meer van belang was. omdat de geld gever, gezien de moeilijkheden di wachten stonden, zijn aanbod voor lening van f20 miljoen inmiddels had ingetrokkenEn zo moet Amsterdam, ee een financieel wereldcentrum, vero trachten zijn financiën op orde te houdt (De Telegraaf) Advertentie Een jong'ling i Jerends is jarig en nu ls niet karig. Hij schenkt TIP. dus daar aHEEramzH Iva. Hr A. H Maastricht, ontv. 1 LflBootz' Oude Genever Nwe. limericks inz.. aan H. Bootz vraagd en dat wij hem niet willen mis sen. Al komt hij oorspronkelijk uit Ze venbergen, hij werd één der onzen en dat moet hij blijvenWie weet, wat we voor hem in de plaats zouden krij gen! Van Gils begrijpt ons, hij voelt ons aan. Hij heeft het grootste begrip voor het zakenleven. Doch evengoed voor de kleine boer en zijn moeilijk heden. Hij heeft een goed verstand, een helder inzicht, weet een deugdelijk plan mei i ml ijken. Bovendien is hij de eenvoud zelf. Wij moeten er niet aan denken, dat deze man straks ter verantwoording zal worden geroepen voor de rechtbank te Breda. Thans is de officier van jus- litie ziek. Daarom traineert de zaak, maar ze komt vandaag of morgen na tuurlijk voor. 't Zal alles wel met een sisser aflopen, doch de grote vraag is, hoe de commissaris der Koningin op onze petitie zal reageren. De commissa ris is ook iemand met veel begrip. Hij is echter tevens zéér principieel. Als hij zich op het formele standpunt mocht stellen, dat we in Nederland alleen maar volkomen onkreukbare figuren als bur gemeester kunnen gebruiken, is het ge daan met onze burgemeester. Wat is onkreukbaar Maar wat is onkreukbaar? Durft u met de hand op het hart te beweren, dat u nog nooit eens iets gedaan hebt in uw leven, dat eigenlijk niet hele maal door de beugel kon? En durft u de stelling aan, dat alle burgemees ters in den lande vóór hun benoeming nimmer een steek lieten vallen?" Op deze r eringen de de - Te- ;r met nadruk op, dat toch nimmer mensen als dokter De Mol, de plaatselijke arts, de heer Rooyakkers, directeur van de zuivelfa briek, de heer Snoek, zoon van de di recteur van het Postkantoor enz. spontaan voor de heer Van Gils i bres waren gesprongen, als hij dat niet volkomen had verdiend. „Deze burge meester is niet in staat, rottigheid te halen", zegt een der Teteringers het vuur van het gesprek. „Dat is hele maal zijn karakter niet. Het is eei viale, goedmoedige kerel van 36 jaar, die maar met één gedachte bezield hier burgemeester is gewordenvoor zijn gemeente en haar bewoners te strijden, voor iedere zaak die dat vereist en op elk uur van de dag. Daarom vechten wij Dit jacir drie Ned. films In 1958 hebben 64.200.000 personen dc Nederlandse bioscopen bezocht, waardoor aantal bezoekers ten opzichte van J met ongeveer twee procent is gedaald op het peil van de jaben voor 1955 Is gekomen. aantal permanente bioscopen be droeg per 1 januari 1959 551 met 259.000 tplaatsen. Er waren toen zeventien reis bioscopen in exploitatie. Voorts waren er zevenendertig filmverhuurkantoren, een endertig filmproduktiezaiken en elf film- ieken. Sinds de bevrijding zijn er •honderd nieuwe bioscopen gevestigd De zetelcapaciteit werd met 100.000 zit plaatsen uitgebreid. De filmimport handhaafde zich op het hoge niveau van 508 hoofdfilms. Het aan- il geïmporteerde kleurenfilms liep van [2 in 1957 terug tot 219 in 1958- De drie rote Nederlandse films werden een groot icces. Ongeveer vier procent van alle ioscoopbezoekers hebben de films ge- wat evenwel is als het gemiddelde >k van venfentwi-ntig buitenland; films. „Fanfare" liep zelfs zo goed, dat de belastingopbrengst de produktiekosten er overtrof. Tegen die hoge belastingen 'ordt in het jaarverslag van de NederlJ landse bioscoopbond, waaraan al dez gevens ontleend zijn, hevig geprotesteerd Men vergelijkt de positie van het bioscoop bedrijf met de televisie en constateert, dat de laatste ls vrij gesteld van omzetbe lasting, terwijl het eerste alleen aan ge ldelijke vermakelijkheidsbelasting Jaarlijks al vijftien miljoen gulden kwij' In het verslag wordt ook nog melding gemaakt van de plannen om dit jaar drie Nederlandse speelfilms uit te bren- De nodige voorbereidingen zijn al iffen voor de produktic van ni films, die in 1960 zullen uitkomen. Ongerustheid over de defensie N. Guinea Twee verkenners naar jamboree op Philippijnen Dc volgende wereldjamboree van de padvinders zal in juli van dit jaar bij Manilla op de Philippijnen worden ge- 'en. De Nederlandse Padvinders Ver- ng zal twee verkenners afvaardigen. Wie dit zullen zijn, staat nog niet vast, de ischrijving is nog niet gesloten. De twee Nederlandse jongens zullen ider 250 gulden zelf moeten betalen, ter ijl de reis- en verblijfklosten verder oor rekening van de N.P V. komen. Hi' >e is besloten om in ieder geval in st; zijn een paar afgevaardigden naar jamboree te zenden, al wordt die aan andere kant van de aardbol geltoud- Nederland heeft tot nu toe op geen kele jamboree verstek laten gaan en w£ neer de jamboree in Europa werd gehou den, waren er ook steeds Aziatische pad vinders aanwezig. (Van parlementsredai de Eerste Kamer heerst bij vele le- ongerustheid over de wapenlevera aan Indonesië en de verdediging v: Nederlands Nieuw-Guinea. Dit blijkt t het voorlopig verslag van de Kamer de defensiebegroting. Een aanta leden stelt minister Staf de vraag, of dt thans ter beschikking staande middelen ter bescherming, van N.-Guinea voldoen- ':unnen worden geacht. De verkla ring, die de minister eind vorig jaai tijdens het defensiedebat in de Tweed; Kamer hierover heeft afgelegd, heeft ïze senatoren niet gerustgesteld. Enige andere leden achten het ge- enst zo spoedig mogelijk een wijz an de Dienstplichtwet tot stan brengen, zodat ook dienstplichtige n naar gebieden overzee zullen ïen worden gezonden. lage prijzen. 'n Jeugdige vliegenier in een Hawker Hunter WIND J ACKET Een stoer model met dubbele sluiting, prima waterafstotende poplin in moderne kleuren 6 jaar 147S DENIMPANTALON IJzersterk, twee achterzakken met rits, vlot streepdessin 6 jaar 67S PRAIRIE-AANBIEDING SHOUTS Oersterk, modern gestreept, 6 jaar 39S Schri j f machine' voor polio patiënten In het stads- en akademisen ziekenhuis te Groningen is deze week 'n elektronisch apparaat in gebruik genomen, waaruoor het voor het eerst mogelijk wordt dal poliopatiëntei zyn t rlamd zullen 1 Het apparaat ls een gewoon telexitoestel, dus een soort elektronische schrijfmachine, welke verbonden is met een kastje, waar op de letters van het alfabet, de leeste kens en de cijfers zichtbaar zijn. Achter iedere letter, leesteken en cijfer ls een lampje aangebracht. Dit kastje, dait scnuin boven hét hoofd van de patiënt moet han gen, is met twee hefboompjes verbonden met het hoofd ter hoogte van de kin. Be weegt hij zijn hoofd naar links, dan De- weegt ook het licht naar links, beweegt, hij zijn hoofd naar rechts, dan loopt het licht naar rechts over het kastje. Als hij stopt, wanneer het lichtje achter de gewenste letter brandt, kan hij door een beweging van de kin, via het elektronisch brein van het apparaat, de letter door de elek trische schrijfmachine doen afdrukken. De patiënt, door wie het apparaat m gebruik wordt genomen, de heer Van Woerden, had reeds wat „voorgeoefend" en kon een snelheid van 45 letters per minuut bereiken. De vinding is van een hoofdingenieur van het P-T.T.-laborato- num in Leidschendam, die tevens buiten gewoon hoogleraar in de fonetica is aan de rijksuniversiteit te Leiden, namelijk prof. dr. ir- H. Mol. De ministers Van Aartsen en Beel zijn bereid een onderzoek te laten in stellen in verband met de verminderde bestaansmogelijkheid van de noordelijke provinciale schippers. Het bedrijfsleven en de commissie Vergunningen Goede renvervoer zullen bij dit onderzoek worden ingeschakeld. Dit delen de mi nisters mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van de Wetering (cJi.). Philips sticht een rekencentrum met vele taken OP ZICHZELF BESCHOUWD kan de automatie de mensheid iets goeds brengen. Na de vervanging van de spierarbeid door machines, komt een nieuw middel dat de routine-denkarbeid kan verrichten en de mens vrij kan maken voor scheppend werk. Dat verklaarde gisteren de presi dent van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, ir. P. F. S. Otten, in de aandeelhoudersvergadering. Nieuwe speciaal opgeleide mensen zullen nodig zijn, zoals numerieke wiskundigen, wetenschappelijke rekenaars, pro grammeurs en analisten, elektronici en mecaniciens voor ontwerp, be diening en onderhoud. alle kringen zal doorwerken, mag men toch niet vergeten, dat zij de enke ling kan treffen door wrijvingswerkloos heid. Hier is een grote verantwoordelijk heid voor overheid, werkgevers en werk nemers. Nu is er nog tijd voor gezamen lijk beraad. Vermoedelijk zal nog een aantal jaren de groei weinig merkbaar zijn, daarna neemt de automatie onher roepelijk haar plaats in. Zonder de moeilijkheden te onder schatten mag men bij een verstandig vooruitziend sociaal beleid optimistisch zijn ten aanzien van de werkgelegen heid. Bij Philips verwacht spreker in de technische sectoren geen overcompleet aan ongeschoolde of geschoolde krach ten, doch wel is hij bezorgd over een mogelijk tekort aan elektronische spe cialisten en mathematici op alle niveaus. Aan enkele inrichtingen van hoger on derwijs zijn opleidingen gecreëerd. Bo vendien wordt aan de opleiding binnen de onderneming grote aandacht ge schonken. In de administratieve sector kan men op den duur met minder mensen vol staan, doch daartegenover staat de in vloed van uitbreiding en versterking van de vraag naar administratieve ge gevens. Mocht een tijdelijk teveel aan arbeidskrachten ontstaan, dan vertrouwt de directie deze ten dele na herscholing elders te kunnen plaatsen, vooral daar hierbij veel vrouwelijke krachten be trokken zijn, onder wie het verloop groter is. Scheppend denken Automatie bij de produktie kan het produkt verbeteren en de prijs verlagen en verder stijging van produktiviteit mogelijk maken. Het belangrijkste voor deel is echter dat de meest begaafden de resultaten van hun denken ruimer en sneller kunnen verbreiden. Dit is belangrijk, daar toeneming van de wel vaart berust op het scheppend vermogen van de enkeling. De automatie zal zich geleidelijk ont wikkelen, doch er zullen zich gevallen voordoen van betrekkelijk grote inves teringen met groter ondernemingsrisico Hierdoor wordt het belang bij inwendige financiering en de markt voor risico dragend kapitaal versterkt. De automatie zal een belangrijk hulp middel zijn bij de leiding van de grote onderneming en opent Ln haar technische maar vooral administratieve toepassin gen gekoppeld aan de moderne commu nicatietechniek wijde vooruitzichten voor verwerking van grote hoeveelheden gegevens, zodat verantwoordelijke func tionarissen tijdig over volledig en goed hanteerbaar feitenmateriaal beschikken, en daarop hun besluiten kunnen baseren Bij Philips gaat de automatie in de fabricage slechts langzaam, daar ver gaande mechanisatie van massapro- INDES KOELKASTEN INDERDAAD INDRUKWEKKEND massaprodukt bij uitnemendheid, de bedrijfsmechanisatie opgegroeid. Door goede materiaalbeheersing, con stant houden van de invloeden die het produktieproces bepalen, alsviede door doelmatige standaardisatie vol doet de mechanisatie zo goed aan de gestelde taak dat de automatie slechts in geringe mate, zij het met succes is ingevoerd. Nieuwe produkten ont wikkelen zich vaak zo stormachtig, dat de tijd nog niet rijp is voor ver fijnde mechanisatie of automatie. An ders staat het met enkel- en serie- fabticage met name voor vervaardi ging van gereedschappen of ingewik kelde onderdelen ten behoeve van de massaf abri cage of van gecom pliceerde werktuigen. Juist dit gebied komt voor automatie in aan merking, daar deze veel flexibeler is dan de mechanisatie. Bij de eerste kan men van produkt veranderen door inbreng van een an dere instructieband, en dus met dezelfde gereedschapsmachine verschillende werk stukken vervaardigen, terwijl de mecha nisatie steeds op één bepaald produkt is gericht. Daardoor is mechanisatie voor kleine series meestal niet rendabel. Het koninklijk gezin geniet van een korte, rustige vakantie in het Italiaanse bergsportdorp Cervi- nia. In de dorpsstraat werd deze foto gemaakt van prins Bern- hard, prinses Marijke en prinses Margriet, samen op de wandeling. (A. P. Telefoto.) Op deze wijze zal Philips produkten an nog grotere nauwkeurigheid kunnen >t stand brengen en voorwerpen ver vaardigen, die anders niet of nauwelijks gemaakt kunnen worden. De leiding t belangrijkste facet ligt echter bij de leiding, gezien de grote verscheiden heid van produkten en buitengemene geografische spreiding over de gehele wereld. De industriële bedrijvig heid is m handen gegeven van hoofd- industriegroepen met vrij zelfstandige directies, een in zekere zin federatief verband, welke vorm uitstekend vol doet en groei mogelijk maakt. Doch steeds blijft bij de concerncentrale en de hoofdindustriegroepen de behoefte bestaan aan tijdige en veelzijdige in formatie over essentiële aspecten van de bedrijfsgebeurtenissen. Daarom is besloten tot stichting van een rekencentrum voor de rekenproble men in alle schakeringen en als basis voor speurwerk, commerciële, technische en informatieverstrekkende sectoren. Een uitgebreide staf van specialisten krijgt daar beschikking over grote elek tronische rekenmachines en men denkt met moderne communicatiemiddelen de gedecentraliseerde eenheden met het centrum te verbinden, zodat zij dit zelf standig kunnen gebruiken. De bedrijven komen daardoor in hechter verband, de aamenwerking wordt verdiept en de groei bevorderd, aldus ir. Otten. Verbeterde regeling Kamerpensioenen (Van onze parlementsredactie) De pensioenen van oud-leden der Twee de Kamer zullen worden aangepast aan de conjuncturele verhoging, die het over heidspersoneel in 1957 reeds heeft ge had. De ministers Beel en Struycken heb ben hiertoe een wetsontwerp bij de Sta ren-Generaal ingediend. De reeds vei* leende pensioenen voor Kamerleder zul len per zittingsjaar worden opgetrokken van 240 tot 320 tot een maximum vaD 5800 per jaar. De in de toekomst aan Kamerleden toe te kennen pensioenen kunnen of direct ingaande of uitgestelde pensioenen zyn. Het gaat hier om Kamerleden, die reeds sinds 31 augustus 1957 zitting hadden. Zij kunnen kiezen, wanneer zij aftreden, voor de oude regeling met een direct ingaand pensioen van 320 per zittingsjaar dan wel voor een aflopende uitkering tot een maximum van zes jaar en op 65-jarige leeftijd 350 per zittingsjaar met een maximum van 7000 per jaar. Nieuwe Kamerleden krijgen alleen een aflopende uitkering en het uitgestelde pensioen op 65-jarige leeftijd. De uitvoe ring van het wetsontwerp zal een bedrag van 108.000 vergen. De zeesleepboot Friesland heeft gister middag vastgemaakt aan het duizend ton metende Nederlandse m.s. Laura, dat sinds gistermorgen op tien mijl ten noord westen van het lichtschip Westhinder met een vastgelopen schroefas ronddreef. De Friesland zal de Laura naar een dok in Antwerpen slepen. Sportieve prestatie ==I§iliiiBHIllÖ® ■v> ft i qp - OP Prof. Heuss voelt niet voor het ereburger schap van Lörrach (Van onze correspondent in Bonn.) DONDSPRESIDENT prof. Theodor Heuss van West-Duitsland heeft laten weten, dat hij geen prijs stelt op het ereburgerschap van het Zuidduitse, vlak aan de Zwitserse grens gelegen stadje Lörrach. Dit telt onder zijn ereburgers nl. ook Her mann Strübe, die onder het pseudo niem Burte een dei- bekendste nazi- poëten is geweest. Bondspresident Heuss pleegt al zijn vakanties in Lörrach door te brengen, waar zijn zoon, mr. Ernst Ludwig Heuss, directeur van de Wybert-fabrieken een aanstaand ingezetene is. Dit bracht de Lörrachse gemeenteraad op initiatief van de socialistische fractie op de ge dachte de Bondspresident het ereburger- schap aan te bieden. Mr. Ernst Ludwig Heuss werd verzocht zijn vader hierover te polsen. Met verwijzing naar de N.S.- D.A.P.-dichter Burte heeft prof. Heuss voor de eer bedankt. Nog op 15 februari werd in het nabij Lörrach gelegen Maulburg de dichter Burte ter gelegenheid van zijn 80e ver. jaardag uitbundig geëerd. Twintig jaren geleden hadden de nazigroten hem bij zijn 60e verjaardag gehuldigd. Toen in 1938 de Jodenpogroms in nazi-Duitsland begonnen, dichtte Burte dat „leven roof" n „moord een mens levend houdt", op 6 juni 1940 schreef hij, na een Duitse luchtaanval op Londen, in Göb- bels' „Völkische Beobachter": „Wie jou wil vernietigen, de schoft, mag je lachend vermoorden. Je bent meester ge worden!" In gezelschap van Burte wil prof. Heuss geen ereburger van Lörrach worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5