Jlicttwc jTciitórtje dTourant Ike voor topconferentie Engels-Amerikaans compromis In augustus gesprek tussen Grote Vier? Schmidt stapte in I onden als vrij man aan wal Maasbode noemt Zijlstra als de nieuwe premier Tibetanen vragen hulp aan premier Neliroe Door groeizaam weer veel doordraai van groenten DRIE ROOFOVERVALLERS IN ARREST GESTELD Baby door auto overreden MAANDAG 23 MAART 1959 BUREAUS: Ste< ABONNEMENTEN f7.50 per kwartaal; f 2.55 per maand; f 0.59 per week. ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter. Fam'ltf-berichten f0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936 Hoofdredacteur: Dr. G. D1EMEB Directie: F. DIEMEB CHRISTEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvusticft is gfiebleucn myn bert ia tegljenspatt" Negenendertigste jaargnng no. 11521 5.000 studenten in Leiden Zie pagina 3 "jV"OG DEZE WEEK zal het westelijke antwoord op de laatste Russische J-nota's naar Moskou worden gestuurd. In dit antwoord zullen de westelijke landen de volgende voorstellen doen; 1. de ministers van buitenlandse zaken van de Grote V ier zullen 11 mei in Genve bijeenkomen; 2. nog deze zomer, vermoedelijk in augustus, wordt een topconferentie van regeringsleiders van de Grote Vier gehouden. Deze conferentie en dat is het compromis, dat de Amerikaanse presi dent Eisenhower en de Britse premier Macmillan hebben bereikt is niet afhankelijk van het slagen van de conferentie der ministers van bui tenlandse zaken. Wel moet echter op de ministersconferentie blijken, dat .een topconferentie werkelijk zin heeft. Het ontwerp voor het westelijke antwoordwaarover Eisenhower Macmillan het dan na hun gesprek in Camp David eens zijn geworden, is reeds in Parijs en Bonn ontvan gen. Het is zo goed als zeker, dat Frankrijk en West-Duitsland het ant woord zullen goedkeuren. In het westelijke antwoord zal vermoe delijk het Russische voorstel, ook Polen en Tsjechoslowakije aan de minister; ferentie over het Duitse vraagstuk te la ten deelnemen, worden verworpen. Wel heeft het Westen er geen bezwaar tegen, dat vertegenwoordigers van deze landen de onderhandelingen bijwonen als kwesties ter sprake komen, waarbij zij direct betrokken zijn. Verder willen de westelijke landen ruimere agenda voorstellen. Niet alleen de kwestie-Berlijn en een Duits vredes verdrag, maar alle aspecten van de Duit se kwestie zouden besproken moeten wor- Kort topgesprek Ten slotte neemt het Westen het stand punt in, dat de ministersconferentie wel enkele weken kan duren, maar dat de topconferentie toch met een dag of bekeken moet zijn. Minister-president Macmillan en presi dent Eisenhower hebben gisteren hun be sprekingen onderbroken voor een kerk gang. Zij bezochten de dienst in Thur- mont. Het thema van de preek was „Vol harding". Zaterdagmiddag waren de twee staats lieden het al eens geworden over de kwestie van de topconferentie. Perschef Hagerty las 's avonds de volgende ver klaring voor: „Er bestaat volledige overeen stemming tussen onze beide rege ringen. Wij zien onderhandelingen als middel tot regeling van de hui dige geschillen in Europa. De V.S. en het Ver. Koninkrijk hebben een akkoord bereikt over de algemene lijn volgens welke, naar wij menen, het antwoord op de Sowjet-nota in zake de kwestie van een topconfe rentie geformtileerd moest worden." Veel zei deze verklaring niet, maar noch Hagerty noch de Britse perschef Hope wilden een toelichting geven. Later werd evenwel duidelijk, dat Eisenhower en Macmillan een compromis hadden be reikt. De twee regeringsleiders hadden af gesproken het westelijke antwoord zo te formuleren, dat Rusland de indruk kreeg dat het Westen in ieder geval een topcon ferentie wenst. Voorwaarde is echter, dat een dergelijke conferentie enige zin heeft. Uit dit alles blijkt wel, dat Macmillan erin geslaagd is Eisenhower te overtui gen dat een topconferentie gehouden moet worden, ook als de conferentie van de ministers in Genève getn succes is ge worden. Een concessie van Macmillan zou zijn, dat de topconferentie niet zo maar wordt gehouden, maar dat „de omstan digheden daarvoor een aanleiding moeten In zijn radio- en televisierede van vo rige week maandag had Eisenhower trou wens al een aanwijzing gegeven, dat zijn houding ten aanzien van een topconfe rentie soepeler was geworden. Nadat dit nieuws in Moskou bekend was geworden, gaf de communistische ra dio het volgende gunstige commentaar: „Er waait een lentewind vol verwachtin gen over alle continenten. Men kan niets beters wensen, dan dat de Brits-Ameri kaanse besprekingen een topconferentie zullen brengen." Bevriezen Eisenhower en Macmillan hebben het voorstel van de Britse premier, de strijd en wapens in een zone in Midden-Europa op een bepaald peil te „bevriezen" niet geheel besproken. Eisenhower zou niet enthousiast zijn over het Engelse voorstel. Engeland beschouwt de uitwerking van de suggestie zelf als een experiment op het gebied van de ontwapening. Verwe zenlijking van het plan zou het gevaar van een verrassingsaanval in Midden- Europa verminderen, waardoor de span ning zou afnemen. De moeilijkheid bij het uitwerken van het plan is weer de we derzijdse controle, iets waarover de Rus sen nog steeds huiverig zijn. Het voorstel van Macmillan heeft ech ter niets te maken met de zogenaamde „disengagement", dat is het uitdunnen van de troepen in een midden-Europese zone. Hierdoor zou een gevaarlijk krachts- vacuum in Midden-Europa kunnen ont staan. Het plan van Macmillan is overi gens niet nieuw. Op de conferentie met Rusland in 1955 heeft premier Eden ook al iets dergelijks voorgesteld. Italië In Bonn hebben de regeringsleiders van Italië en West-Duitsland, premier Segni en bondskanselier Adenauer over dezelf de problemen gesproken. Na afloop van het gesprek is meegedeeld, dat de twee staatslieden het over de besproken kwes ties eens waren geworden. Evenals Frankrijk steunt West-Duits- land het Italiaanse verlangen aan de mi nistersconferentie in Genève deel te ne men. Maar het schijnt, dat de Grote Vier Italië op voet van gelijkheid zullen be handelen als landen als Polen en Tsjecho slowakije in het communistische blok. VIJF JAAR LANG OPGESLOTEN Vandaag vermoedelijk in ons land IK HEB VIJF JAAR in afzondering doorgebracht in een omheind ver blijf van ongeveer 20 vierkante meter", vertelde de uit Indonesische gevangenschap ontslagen Nederlander H. C. J. G. Schmidt toen hij gisteren per vliegtuig in Londen aankwam. „In een kamertje kon ik mijn voedsel bereiden. Van het Nederlandse consulaat kreeg ik sigaretten, boeken en voedingsmiddelen toegezonden. Ik heb er mij nooit bij neergelegd, dat ik de rest van mijn leven in gevan genschap zou moeten doorbrengen", deelde de heer Schmidt verder mee. De heer Schmidt had maar één pak, overhaast gemaakt van stof, die de Ne derlandse consul-generaal had geleverd Jungschlager had hij voor het eerst in de gevangenis ontmoet. De Nederlander Schmidt, gewezen kapitein van het K.N. I.L., werd ruim zes jaar geleden op een decembermorgen gearresteerd, toen hij zich in Bandoeng naar het kantoor begaf van de onderneming, waar hij werkte (Denis). Het proces duurde twee jaar. De openbare aanklager beschuldigde hem. dat hij deelgenomen had aan gewapende allen van de Daroe-l-Islam. Hij werd tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. Tijdens het proces heeft Schmidt voortdurend zijn onschuld betuigd. „Het proces was voor honderd pro cent fout", zei hij gisteren op het vlieg veld van Londen. „Meer kan ik er niet over meedelen in verband met een ge rechtelijke actie. Het was niet aan Schmidt te zien, dat hij een lange gevangenisstraf achter de rug had. Hij was door de zon gebruind Tijdens het persgesprek pafte hij aan een leeg sigarettenpijpje. Schmidt, die vandaag naar Nederland iu doorreizen, werd op het vliegveld af gehaald door zijn rechtskundige raadsman generaal in en de Nederlandse consul- Londen, de heer N. Brat er nog op het vliegveld Romy verloofde zich met Alain Delon Romy Schneider en de Franse acteur Alain Delon hebben hun verloving be kend gemaakt. Zij verklaarden echter, ïs over een jaar of twee in het huwelijk zullen treden. Romy is de 20-jarige dochter van de Oostenrijkse actrice Magda Schneider, de tweede wereldoorlog een popu- filmster. Romy ontmoette de 24-ja-; rige Delon de vorige zomer in Parijs, toen zij daar werkten aan de Frans-Duitse film Christine Nog steun aan vlassers De regering zal ook voor de oogst van 1959 aan de vlassers een toeslag geven van f 160 per hectare verwerkt vlas. Zij houdt er echter ernstig rekening mede, de toeslag dit jaar voor het laatst te geven. de bekende zanger Hans Kaart, die februari 1950 hals over kop uit Djakarta moest vluchten omdat men hem wilde resteren, daar hij geweigerd had voor Indonesische troepen op te treden. Pro cureur-generaal SUprapto heeft zaterdag in Djakarta officieel meegedeeld, dat hij de vrijlating had bevolen van Schmidt, die vijf jaar geleden tot levenslang werd veroordeeld. Het hooggerechtshof in Djakarta ver minderde verleden week dit vonnis in vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van de jaren, die Schmidt reeds in de ge vangenis had doorgebracht. Dit Hof oor deelt alleen op grond van de schriftelijke stukken en achter gesloten deuren. Het hoort nooit getuigen. De heer Schmidt werd gisteren ver geefs op Schiphol verwacht daar hij eerst in Londen inkopen wilde doen. Verslag gevers en burgemeester en wethouders van zijn geboorteplaats Nederweert wa ren op het vliegveld. Vanmiddag zou hij naar Amsterdam vertrekken. Zijn toekomstplannen zijn nog onbekend. Hij heeft geen familie be halve een volwassen zoon. Zijn K.NJ.L.- pensioen over vijf jaar is nog onaange- Gisteren is de Nederlander H. C. J. G. Schmidt, die meer dan vijf jaar in-gevangenschap in Indonesië heeft verkeerd en die donderdag jl. onverwacht is vrijgelaten, met een vliegtuig van de BOAC in Londen aan gekomen. Hij hoopt vandaag in ons land te arriveren. Op 2 en 3 mei 1960 volkstelling Prof. dr. Ph. J. Idenburg, directeur van het Centraal Bureau voor de Stati stiek, heeft meegedeeld, dat op 2 en 3 mei 1960 een volkstelling voor geheel Nederland zal worden gehouden. Deze telling zal In twee dagen voltooid moeten *«n Het uitwerken van de aldus verkregen gegevens zal enige jaren vergen, aldus prof. Idenburg. De voorbereidingen zijn al een paar jaar aan de gang. Waar ligt Berlijn? Het Amerikaanse volk is bezorgd, maar niet bang, schrijft de New York Times vandaag. Het blad cludeert dit na een onderzoek 1 de openbare mening in de V.S. over de Berlijnse crisis. Vrijwel iedereen gaat akkoord met de standvastige politiek van president Eisenhower. Van de 470 geïnterviewden wisten 185 mensen echter helemaal niet da\ Berlijn een enclave is in communis tisch Oost-Duitsland en van de an dere aspecten van de zaak waren zij al evenmin op de hoogte. De New York Times bemerkte dat men deze crisis ziet als die in Liba non, Suez en Quemoy: de Russen bluffen en zullen wel inbinden als de Verenigde staten voet bij stuk houden. Opvallend is, dat de on wetendheid over de situatie in Euro pa bij ouderen aanzienlijk groter is dan bij teenagers en collegestuden ten, bij diegenen dus die voor mili taire dienst in aanmerking komen. Zij maken zich ook veel bezorgder dan de ouderen. Gestolen geldkistje in de Rijn gevonden Bij het baggeren Ln de Rijn Is een geld kistje met 1300 aan bankbiljetten opge haald dat volgens de recherche te Arn hem afkomstig is van een winkelier iiri Brum men, doe in januari van het vorig jaar werd bestolen. De daders van deze diefstal bevinden zich reeds in arrest. De baggerbaas heeft van de betrokken winkelier een beloning gekregen. „KNAP ECONOOM EN POLITICUS" UITGAANDE van de gedachte, dat het wel zal uitdraaien op een rechts kabinet, aangevuld met enige los staande liberale vakminis ters, denkt men er in Haagse poli tieke kringen nu reeds aan wie in dat geval als minister-president zal moeten optreden, aldus schrijft de parlementaire redacteur van het r.k. dagblad De Maasbode. Het zal een man moeten zijn met een grote dosis politieke ervaring. Voor een constellatie als deze zal prof. Romme, die altijd nog een samenwerking met de P.v.d.A. als de meest gewenste heeft gezien, er niet veel voor voelen minister-president op te treden. En hoort men, aldus De Maasbode, dan reeds hier en daar de naam van mi er Zijlstra noemen, omdat ook prof Beel zich niet beschikbaar schijnt te willen stellen. Prof Zijlstra, zo vervolgt het blad, is een knap econoom. Hij heeft zich ook een knap politicus getoond. Hij tl, ook als minister-president, het de- tt in de Kamer aan kunnen. Hij heeft uitgesproken denkbeelden over de gang zaken in de sociaal-economische sec- en weet hoe hij een regeringspro gram moet doorvoeren. De informateur, prof. Beel, heeft za terdagmiddag nog een onderhoud gehad net minister Cals. Dit gesprek hield erband met enkele punten met betrek king tot het onderwijsbeleid, welke Gezanten in India aangekomen TVE TOESTAND in Tibet is nog U steeds verward. Uit de schaarse berichten kan afgeleid worden, dat de strijd bij het Indiase consulaat in de Tibetaanse hoofdstad Lhasa thans geëindigd is. Wie als overwinnaars uit gevechten te voorschijn zijn ge komen, is niet duidelijk. Wel is zeker, dat alle leden van het consulaat on gedeerd zijn. t is duidelijk, dat de hele opstand is begonnen door de anti-communistische boeddhisten in Tibet, die vreesden dat hun geestelijke en wereldlijke leider, de Dalai-Lhama, door de communistische Chinezen zou worden ontvoerd. Uit pro- daartegen is men om hulp gaan vra gen bij het Indische consulaat. Inmiddels zijn ook gezanten van de Dstandige beweging in Kalimpong, een plaats in India op de grens met Tibet,t ngekomen om de zaak met de Indische ders te bespreken. Zij hebben on onderhoud verzocht met premier Nehroe, iaar verluidt vandaag in het parle ment een belangrijke verklaring zo Veel wilden de gezanten in Kalimpong nfêt loslaten, omdat zij daardoor India, ;en verdrag heeft met Rood-China, in moeilijkheden zouden brengen. Het mag dan in Lhasa rustig zijn, de strijd tegen de Chinese communisten de Tibetaanse bergen schijnt niet voorbij zijn. Belangrijke plaatsen aar hoofdweg LhasaKalimpong zijn in han den van de rebellen, terwijl aan de an dere kant verscheidene kloosters door de Chinezen in brand zijn gestoken. Het is niet bekend waar de Dalai- Lhama zich op het ogenblik bevindt. Nog altijd bestaat de vrees, dat hij naar Peking is meegevoerd. Verschillende kranten, waaronder de Times of India, vertolken de gevoelens van spijt en bitterheid van de Indiase bevplking, omdat men niet beter i; gelicht over de ernstige moeilijkheden waarin de boeddhisten in Tibet zich be vinden Een maand geleden had Nehroe namelijk in het parlement gezegd, dat het met de moeilijkheden zo'n vaart niet zou Later op de dag wend de aangekon digde verklaring van premier Nehroe be kendgemaakt. De regeringsleider ver klaarde. een Chinese suggestie te hebben verworpen, om het personeel van de In diase consulaten-generaal in Tllbet zijn yOLGENS mededelingen van he Centraal bureau van de tuin bouwveilingen heeft zich in 1958 eer ongekend grote doordraai van groen ten voorgedaan. hier te land© en elders oorzaak van zeer grote voeren. Daardoor haalden onder 10.000 ton witte kool, 15.100 ton andij vie, 3500 ton prinsessenbonen, 1100 spitskool, 1200 ton kroten, 3700 ton peen, 4000 ton spinazie en 31 miljoen Lange lijst van misdaden TNE POLITIE heeft zaterdagmiddag klaarheid gebracht in een groot aantal roofovervallen die sinds 1955 in de provincie Groningen zijn ge pleegd. Men heeft, drie personen gearres teerd, de 37-jarige T. B uit Goutum onder Leeuwarden, de 31-jarige oud militair en oud-Koreastrijder B. F. L. en zijn 45-jarige broer, de lasser G. L., beiden uit Amsterdam. T. B was in mei van het vorige jaar al tegen de lamp gelopen, toen hij in Groningen een bankloper van de Rot- terdamsche Bank en tas met ƒ60.000 afhandig trachtte te maken. Mede dank zij het werk van twee scholieren die de dader onmiddellijk nazetten, kon hij nog dezelfde dag worden ingerekend. Het drietal beschikte over een groo' aantal revolvers en automatische wa pens. Hun voorraad was flink uitgebreid bij een inbraak in de kazerne te Deven ter in 1946. De roofoverval op de zuivelfabriek in Britil in de nacht van 30 op 31 decem ber 1955 opende de lange lijst delicten in de provincie Groningen. Bij die ge legenheid knevelde het drietal het gezin van de fabrieksdirecteur, terwijl meneer zelf met het pistool in de rug gedwon gen werd de kluis te openen. De dieven verdwenen met ƒ10.000. Van de verdere misdaden noemen nog de overval op de boerenleenbank te Hoogkerk op 24 april, mislukt door het moedig optreden van een meisje, tweemaal toe een mislukte overval op de notaris te Grijpskerk en de eveneens mislukte overval op een veehandelaar in Leegkerk. De drie zware jongens besteedden al tijd veel aandacht aan verkopingen en dergelijke, zodat ze altijd hun slag sloegen wanneer er werkelijk veel te kroppen sla de minimumprijzen niet grote aanvoeren hier en elders rer de uitvoer en deden de prijzen geruime tijd tot het minimum dalen. De minimumprijsrcgclingcn echtei meent bet centraal bureau, hebben de kwekers voor een ramp behoed. Er bleef, ondanks overvloed, een bodem in de markt, waardoor bij verminderde aanvoeren de prijzen weer tot een tevre den stellend niveau konden stijgen. De minimumprijsregelingen kennen een heffing op produkten die boven het minimum worden verkocht en een uit kering op doorgedraaide produkten. De gezamenlijke fondsen voor de produkten bevatten op 1 januari 1958 een bedrag 4,9 miljoen gulden. Daarvan was eind 1958 vier miljoen gulden over. Dank zij de bijeengegaarde fondsen, aldus het C.B.T., werd het marktover- t dat anders ruïneus voor de tuin- y zou zijn geweest, geneutraliseerd. q vier maanden oude baby van het gezin VV. de Jong In De Wllp (Gr.) Is zondagmiddag om het leven gekomen ien de kinderwagen waarin het kind lag, jor een auto werd aangereden. Het kindje, een meisje, lag In de kin- ;rwagen op het erf van de buren, omdat de moeder naar de kerk zou gaan. Een auto reed In volle vaart op de kinder wagen in. De baby was op slag dood. De autobestuurder was niet In bet bezit van i rijbewijs, doch bestuurde de wagen Ier toezicht van zjjn zoon. die wel de eiste papieren bezat. iotrek in het Chinese bureaiu voor buitenlandse zaken te Lhasa. Krachtens het internationaal recht,, aldus Nehroe. kan dit personeel aanspraak ma ken op de grootst mogelijke bescherming van de zijde der Chinezen. De premier gaf voorts uiting aan zijn bezorgdheid over de toestand in Tibet en zei te hopen dat de moeilijkheden daar langs vreedzame weg kunnen worden op gelost. Koning Boude wijn naar Nederland Koning Boudewijn van België is van plan op 8, 9 en 10 juli naar Ne derland te komen voor een staatsie- bezoek aan koningin Juliana en prins Bernhard. In 1960 zal waarschijnlijk ;n tegenbezoek volgen. De Sjah van Perzië die in mei een officieel bezoek aan Nederland brengt, al op 20 mei per boot uit Denemarken n de haven van Amsterdam arriveren. Van een bezoek van president De Gaulle, dat hij volgens een ochtendblad aan Nederland zou brengen, is niets be kend. Gezien het feit dat president Coty nog niet zo lang geleden is geweest, is het op z'n zachtst gezegd hoogst onwaar schijnlijk. Do Nederlands-Westduitse besprekingen over hangende vraagstukken tussen belde laaiden zullen na Pasen worden hervat Het juiste tijdstip en de plaats der be sprekingen zijn no* niet vastgesteld. duidelijking behoefden. Vanmorgen zou prof. Beel de socialistische fractie-voor zitter Burger ontvangen en vanmiddag de drie fractieleiders der christelijke democratische partijen, de heren Romme, Bruins Slot en Tilanus. Morgenochtend komt prof. Oud praten. Beel ambieert geen ministerschap (Van onze parlementaire redacteur) In politieke kringen ziet men met be langstelling uit naar de afsluiting van de informatiebesprekingen van prof. dr. L. J. M. Beel. Als hij erin slaagt zijn eind rapport uiterlijk woensdag a.s. aan H.M. de Koningin aan te bieden, is waarschijn lijk nog voor vrijdag de aanwijzing van een formateur te verwachten. De advie zen van de informateur zullen voor de benoeming van een formateur van groot belang zijn, al staat het de Koningin uiteraard vrij ervan af te wijken. Dat prof. Beel bereid zal zijn nog maals een ministersfunctie te aanvaar den, wordt vrijwel uitgesloten geacht. Hij ambieert het ministerschap niet meer. Zijn optreden als minister-presi dent in december j.l. wordt dan ook te recht gezien als een persoonlijk offer ten bate van het landsbelang. VASTGEKLEMD STUDENT (20) IN KLOOF De twintigjarige Nell Moss, student in Oxford, is gistermiddag tijdens onder zoekingen in een grot vijftien kilometer ten noorden van Boxton, in een nauwe kloof gevallen en daar klem geraakt. Het Is volgens de laatste berichten niet ge lukt, hem tc bevrijden. Vanmorgen ver loor de jongen het bewustzijn, terwUi de kloof zich met giftige gassen vulde urstofmaskers voor het gezicht trachten brandweerlieden Moss te redden z(j reeds een „stenen doodkist" hebben genoemd. De kans op slagen is namelijk maar klein. Do jongen zit met zijn schouders klem in een schoorsteen- ligc kloof, twaalf meter beneden de opening. Dc kloof bevindt zich aan het einde van een bochtige tunnel, die bekend itaat als het „duivelsgat". Het ongeluk gebeurde ongeveer drie honderd meter onder het eeuwenoude kasteel Pevril, een van de mooiste plaat- in Derbyshire. De vastgeklemde stu dent maakt deel uit van het Brits spcleo- logisch genootschap. HU kwam gauw in moeilijkheden doordat de giftige gassen hem verzwakten en hU niet in staat was et zuurstofmasker dat men hem toewierp tc zetten. Evenmin kon hU Iets eten. Er Is voortdurend een arts bU het red dingswerk aanwezig, opdat deze terstond medische hulp kan verlenen, indien het lukken Moss uit dc nauwe schacht te bevrUden. De reddingsploegen raken het gebrek aan zuurstof snel uit geput en moeten dan door andere worden vervangen. Teddy Scholten voert proces De zangeres Teddy Scholteq ls als gevolg van haar succes in Cannes in een proces gewikkeld. Een Amsterdams re clamebureau heeft een foto van haar geplaatst, die in 1954 en 1955 in reclame campagnes is gebruikt. Nu mevrouw Scholten weer ln het nieuws kwam plaatste men de foto weer. En dat nu vindt Teddy Scholten niet correct, te- r ze er ln een thans verouderde Japon op staat. Zij heeft een kort ge ding aanhangig gemaakt voor de presi dent van de Amserdamse rechtbank, dat morgen dient. Aanhoudend zacht De Bilt verwacht tot mor- genavond 'Uk opklaringen en later L kans op regen. Matige wind uit zuldclUke richtingen. Aanhoadcnd zacht weer. (Opgemaakt om 11-15 uur). ZON EN MAAN Dinsdag 24 maart: zon op 6.36, onder 158, maan op 1852, onder 6.16; 24 maart volle maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Wenen zzo zzw windstil windstil WZW ZW windstil

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1