Nederlandse volk weet in korte tijd alles Stemmen vliegen naar Den Haag Krachtsinspanning van pers, radio en televisie Tecldy Scholten Kaasprijs voor Duitsland mag niet lager SUCROSE Kinderverlamming neemt laatste decennia toe Wèl ingelicht Planeten niet besmetten met micro-organismen van aarde GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL Telefonistes at herenmode-tip Adelborst F.Ojferman:Vrouwen als bloemen DONDERDAG 12 MAART 1939 DE KEUZE van de Nederlandse kiezers zal, zij het niet officieel, in luttele uren na het sluiten der stemlokalen via dagbladen, radio en televisie bekend zijn. Met de meest moderne transmissiemiddelen, reken en boekhoudmachines alsook met het elektronisch systeem van Hollerith vliegen de stemmen naar Den Haag, waar zij worden getotaliseerd, be werkt en verwerkt om in de kortste keren in lijsten met gekozen kandi daten te resulteren. "PUIM dertien honderd man van hel A.N.P., van P.T.T., radio en tele visie zijn intensief op hun grote er kleine taken voorbereid om de uit slag van de verkiezingen voor Tweede Kamer te melden. Slechts enkele functionarissen var ANP hebben in een paar maanden tijds deze organisatie opgebouwd. Bijna dui- zend correspondenten, een in iedere Ne derlandse gemeente, hebben tot taaik de uitslag ter plaatse onverwijld aan eer der negentien Nederlandse telegraaf- centra mede te delen. Deze uitslagen gaan rechtstreeks telegrafisch door Den Haag, waar het ANP beschikking kreeg over zalen in het gebouw van hel produktschap voor zuivel en de Holle- rith-afdeling van het aangrenzende pro duktschap voor vee en vlees. In deze za len is een telegraafkantoor gevestigd, waar de binnenkomende telegrammen beeldschrift op de telexen, de automa eche verreschrijvers, verschijnen. De binnenkomende gecodeerde cijfers worden direct via een tweede telex-tele- graafnet aan dagbladen, AVRO, NCRV en NTS-televiisde geseind. Bovendien dergaan zij een reeks bewerkingen een vernuftig boekhoudsysteem om kieskring en landelijk getotaliseerd worden. Evenwijdig daaraan loopt een boekingssysteem voor de elektronische administratie. Op deze manier wordt het mogelijk ieder half uur met een druk op de knop op grond der binnengekomen resultaten ..thermometer-standen" te geven. Aange zien de lijsten in de achttien kieskringen verschillen vertonen, dienen de gegevi per partij per kieskring, zowel als de landelijke resultaten per partij te worden vastgesteld. Zodra het landelijk aantal uitgebrachte geldige stemmen bekend kan de kiesdeler (het honderd vijftigste deel van dit aantal) worden vastgesteld, Bij zes miljoen geldige stemmen zal de kiesdeler dus 40.000 zijn. Indien nu de lijsten in alle kieskringen dezelfde waren, dan zou de samenstelling van de nieuwe Kamer daarna snel berekend kunnen zijn. Nu echter enige der elf partijen varian ten hebben aangebracht, wordt die be rekening vrij wat ingewikkelder. Een doeltreffende organisatie echter tweehonderd medewerkers in de ANP- centrale kan deze puzzels betrekkelijk snel oplossen. Aangezien bovendien niet alle partijen een stemmental halen, op de kiesdeler precies deelbaar is, moet ook nog worden uitgezocht, aan welke partijen restzetels toevallen. Snel iverk Toch kan binnen zes tot zeven uo het sluiten der stemlokalen de totale uit slag zuiver of vrijwel zuiver bekend zijn. Dit is mede in hoge mate afhankelijk van de snelheid, waarmee de gemeentelijke gegevens binnen komen. Indien één ge meente verstek laat gaan, wordt de gan se organisatie opgehouden. In de loop der jaren is dan ook een zekere wedijver in de gemeenten ontstaan om de uitsla- gen snel en zuiver op het allervroegste tijdstip door te geven. Gezien het „tele grafisch gedrang" dat daardoor kan ont staan, heeft het ANP zijh ontvanginstal- laties aanzienlijk uitgebreid en bovendien nog voor een behoorlijke reserve zorgd. De AVRO zal de resultaten op grond van de ANP-cijfers regelmatig bekend maken. De NCRV zal aan de ANP-cijfers (Vervolg pagi 1) bijsterd kwamen Teddy cn Dolf van Linden weer op het toneel om uit handen van de Franse programmacommissaris de prijs in ontvangst te nemen. Teddy kreeg er natuurlijk een paar echte Fran se kussen bij. Het bleek dait Nederland met 21 pun ten eerste was geworden, Engeland mei 18 tweede, en Frankrijk met 15 derde. Alle drie de liedjes werden nog een gezongen. Daarna brak voor Teddy Schol ten een soort heksenketel los: fotogra fen en cameramannen, journalisten en landgenoten bestormden haar en midden in die feestroes sleepte Piet te Nuyl haar naar zijn spreekcel helemaal boven in het gebouw om een gesprek te voeren met de studio in Bussum, waar intussen Siebe van der Zee als voorzitter van de Nederlandse jury tezamen met omroep- ster Karin Kraaykamp zijn uiterste best deed, a l'improviste de tijd vol te praten om de kijkers nog even aan het toestel te houden. Zo kreeg Teddy gelegenheid om te zeg gen dat ze dolgelukkig was, het hele maal fantastisch vond, hoopte dat haar man Henk had kunnen kijken en da morgen weer thuis zou komen. Ook Dolf van der Linden zei een woordje en werd een feliciteren en complimenteren over en weer, zo maar gezellig en zonder pretentie. Willy van Hemert die twee jaar geleden ook het winnende liedje „Net als toen" voor Corry Brokken schreef, liet telefonisch weten, „dat hij te dol was om in de studio te komen". Nederland heeft het das klaargespeeld in de vier tot nn toe gehouden Song festivals tweemaal te winnen en dat is zeker geen kleinigheid. Dit houdt mede in, dat ons land volgend jaar opnieuw het Songfestival binnen rijn grenzen zal hebben. nog wart eigen werk toevoegen. Prof. mr. M. Rooy, hoogleraar in de persweten schappen aan de Amsterdamse stedelijke universiteit, treedt van half tien af als gespreksleider voor het televisiepro gramma op. Tussen het tonen van d< sultaten door, zal hij commentaar geven en bovendien vertegenwoordigers de politieke partijen voor de earner; I. Een aantal medewerkers het ANP zal in de Irene-studio te Bus sum aanwezig zijn om het per telex bin nenkomende materiaal te schiften voor vertoning en commentaar gereed te maken. Zo wordt door collectieve inspanning der dagbladen, waarvan het ANP het centrale nieuwsbureau is, radio en tele visie, met de onontbeerlijke technische hulp van PTT, het verkiezingsnieuws vergaard, verwerkt en medegedeeld. Aangezien de ANP-verkiezingsdienst ook gegevens over de verkiezingen van (Tweede Kamer) en 1958 (Prov. Staten) heeft voorbereid en verspreid, zal het mogelijk zijn directe vergelijkingen maken en, zo men wil, conclusies te trekken. De modernste apparatuur ts vanavond bij het A.N.P. in ge bruik om. het Nederlandse volk in een minimum van tijd te in formeren over de verkiezings- (Van onze sociaal-econ. redactie) TIJDENS besprekingen die deze week in Bonn hebben plaatsgehad tussen Deense, -Duitse en Neder landse delegaties is een afspraak ge maakt e ver de hoogte van de prijs voor in Duitsland te importeren kaas, aldus deelde de voorzitter het Produktschap voor Zuivel ir. B. Dam gisteren mede. Partijen kwamen overeen dat in de komende periode waarin in het binnenland Bonn protesteert bij K.S.G. tegen België De regering van de Duitse Bondsrepu bliek heeft gisteren bij de Europese Kolen- en Staalgemeenschap geprotes teerd tegen de invoerbelemmeringen voor steenkool die België de overige KSG- landen in de weg legt. Een paar dagen geleden namelijk had België het besluit genomen alle invoer» •gunningen voor steenkool, die na 19 marl zijn uitgegeven, ongeldig te verklaren. Vooral de Duitse mijnen in het gebied rondom Aken, die dagelijks 1500 ton naar België uitvoeren, voelen zich benadeeld. Bonn zegt, dat de Belgische maatregel ;n schending van het kolenverdrag tus- ;n de zes landen betekent. Men heeft oorgesteld de kwestie op de volgende ministersbijeenkomst van 23 maar Luxemburg ter sprake te brengen. Nederland-Mexico. Na de uitwisseling in bezoeken van Nederlandse en Mexi- lanse handelsmissies, zijn in beide lan en comité's van economische samenwer king gevormd. In Mexico is voorzitter sr. don Juan Ortiz Monasterio, in Nederland prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, leden mr. B. J. Geveke, C. André de la Porte, A. Luytjes, dr. M. Weisg" de prijzen wel zullen dalen de ex portprijzen voor kaas naar Duits land op het huidige niveau gehand haafd zullen worden. De vraag of dit betekent dat volgens het Duitse verzoek exportheffingen op de kaas gelegd zullen worden werd in een besloten vergadering van het bestuur na der onder ogen gezien. Nederland heeft hiermede een beperking van de zuivelex- port waarmee Duitsland dreigde voor komen. Voor de Nederlandse kaas wordt op het ogenblik in Duitsland 3,28 tot 3,35 mark genoteerd, voor de Deense kaas 3,10 mark. Ook de prijs van de Neder landse melk die geleverd wordt aan de Amerikaanse troepen in Duitsland is be sproken. De verwachting bestaat dat de opheldering die hierover verstrekt kon worden verdere moeilijkheden zal voor komen. Het verzoek van het departement van landbouw tot medewerking aan een voorlopig marktonderzoek door twee we tenschappelijke instituten werd gewei gerd, met verwijzing naar de reactie op een eerder voorgestelde oprichting van een instituut voor marktonderzoek. Ook het plan van Landbouw om de monopolie- heffingen voor voedergranen voorlopig nog ongewijzigd te handhaven werd slecht ontvangen en ook voor deze zaak werd naar een vroeger schrijven aan het de partement verwezen. Enig opzien baarde tenslotte de mededeling in het produkt schap van de heer S. van de Ploeg dat op het ogenblik koelhuisboter in niet van rijksmerk voorziene wikkels voor verse boter wordt verpakt en als verse boter verkocht. In een volgende vergade ring zou hij met bewijzen hiervoor komen. PLAN VOOR VEILIGER VERKEER IN STUDIE Vertegenwoordigers van organisaties die de belangen en de veiligheid van weg verkeer en wegvervoer in Nederland be vorderen, hebben het reclameplan be sproken, dat op de Wegverkeersdag 1957 van de K.NA.C. in grondvorm is ont wikkeld door jhr W. van Andringa de Kempenaer, voorzitter van het Genoot schap voor reclame. Dit plan beoogt een grote campagne ter bevordering van de verkeersveiligheid, met inschakeling van de verschillende reclamemedia. De afge vaardigden toonden zich eenstemmig be reid, bij hun besturen te bevorderen, dat een nadere bestudering van het plan mo gelijk wordt gemaakt. Behaaglijk en veilig douchen met PHILIPS douchecelverwarming 2 stralers van 375 W zijn ideaal. Prijsper stuk (incl. armatuur) f !Z3r» Vraag nadere inlichtingen bij uw Installateur of een folder bij Philips Nederland n.v. Eindhoven Geen Nederlands vliegtuig voor vluchtelingen (Van onze parlement»redactie) Minister Luns (Buitenlandse zaken) meent, dat er voorlopig nog geen aanlei ding bestaat bot oen Nederlands aanbod om een vliegtuig beschikbaar te stellen voor de alvoer van vluchtelingen van Europese afkomst vanuit Hongkong. In een brief aan de Tweede Kamer (die des tijds in een motie aandrong op de beschik baarstelling van een Nederlands vlieg tuig) schrijft minister Luns, dat het ver voer van oude en zieke vluchtelingen uit Hongkong naar Europese landen bevredi gend verloopt. Er zijn driehonderd visa besohakbaar gesteld en men hoopt, dat de betrokken vluchtelingen in juni a.s. hun bestemming zullen hebben bereikt. Hoewel dus geen Nederlands vliegtuig zal worden aangeboden, zijn toch bespre kingen met de K.L.M. gaande om op een daartoe geschikt ogenblik enkele plaatsen beschikbaar te stallen op K.L.M.-vlieg- tuiigen. Café door brand verwoest Een felle brand aan de Oude Gracht in de binnenstad van Utrecht heeft gisteren een café en het bovengelegen woonhuis volkomen in de as gelegd. De brand ontstond na een geweldige ontploffing veroorzaakt door een lekke oliestookkachel in de keuken van het café. Drie bewoners van het pand die op dat moment thuis waren, konden het pand nog juist op tijd verlaten. Een van de twee honden is waarschijn lijk in de vlammen omgekomen. De brandweer bestreed het vuur met zes stralen en had binnen drie kwartier het vuur gelocaliseerd. Uit het café zijn slechts twee tafeltjes en een televisietoestel gered. De boven- bewoonster kon op haar vlucht alleen een sigarenkistje met geld meenemen. Voor diabetici en slanke lijn! aiM in htlt until •nthtuiicil ii I CONCLUSIE IN PROEFSCHRIFT TVE AMSTERDAMSE arts A. S. Kalwij is vanmiddag gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde aan de gem. universiteit van Amster dam op een proefschrift getiteld „De epidemiologie van de poliomyelitis in Nederland". Promotor was prof. dr. A. Charlotte Ruys, hoogleraar in de bacteriologie, immuniteitsleer en epi demiologie. De promovendus stelt in zijn disserta tie, dta evenals elders in Nederland de kinderverlamming in de laatste decennia steeds meer toeneemt. De epidemische verheffingen volgen elkaar met steeds kortere tussenpozen op. Niet alleen dal het absolute aantal ziektegevallen toe neemt. de cijfers bewijzen ook dat er een stijging per 100.000 inwoners optreedt Meer en meer worden ook oudere kin deren en jonge volwassenen door deze ziekte getroffen en hoewel de bevol kingsopbouw in ons land ervoor ver antwoordelijk is dat de poliomyelitis zich in Nederland nog als een echte kin derverlamming voordoet, is ook hier een verschuiving naar de oudere leeftijds- Nederland bouwt kotter-casco's voor Denemarken De Nederlandse scheepsbouwi ndustrie heeft in de afgelopen weken een belang rijke order uit Denemarken gekregen. Niet minder dan tweeëndertig casco's voor stalen motor-kotters zullen op Ne derlandse bodem worden gebouwd. De opdracht is gevolg van het feit, dat de Deense vissers aan het overschakelen zijn houten op stalen schepen en de Deense werven zelf nog niet in staat zijn stalen casco's voor kotters te bouwen. De opdracht werd geplaatst bij de scheepsbouwer A. Hakvoort uit Monni kendam, maar daar men de opdracht niet binnen de verlangde korte termijn kan uitvoeren, is ze verdeeld over verschil lende kleine Nederlandse werven, waar onder De Beer te Zaandam, De Dollart te Landsmeer en Harlingen te Harlingen. De Deense werven houden zelf de afwer king van de schepen In handen, evenals het plaatsen van de motoren. De kotters zullen ongeveer 90 bot 95 ton groot zijn. Verplaatsing van straaljagers was noodzakelijk De overplaatsing van een squadron straaljagers van de vliegbasis Soester- berg naar de vliegbasis Twente is ge beurd om de Luchtmacht minder kwets baar te maken. De vliegbasis Soester- berg en Twente herbergen nu een gelijk aantal squadrons. Dit heeft minister Staf gisteren ge antwoord op schriftelijke vragen van het r.k. Tweede-Kamerlid, mr. Roolvink, die de minister had verzocht hem de redenen mee te delen, waarom de straal jagers op een zo dicht bevolkte streek werden gestationeerd. klassen aanwijsbaar. Over de wijze waar op poliovirussen zich in de gemeenschap verspreiden, handelt het onderzoek. De promovendus trekt de conclusie, dat de circulatie van poliovirussen in de niet- epidemische jaren zeer veel geringer is dan in de jaren waarin een epidemie optreert. Overgangswet ruim telijke ordening ingediend (Van onze parlementsredactie) Bij de Tweede Kamer is een ontwerp voor een overgangswet ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting ingediend. Dit ontwerp is noodzakelijk, omdat de reeds bij de Kamer ingediende ontwerpen voor de nieuwe woningwet en de wet op de ruimtelijke ordening uitvoerige over- gangsbepalingen nodig maken. Het over gangswetsontwerp bevat slechts globale voorschriften. Het regelt niet meer dan nodig is om de uitvoering van de nieuwe wettelijke bepalingen zonder schokken te laten verlopen. In tegenstelling tot andersluidende be richten verklaart het ministerie van land bouw, visserij en voedselvoorziening: zodra de regering, namelijk vrijdag 6 rt, tot het oordeel kwam, dat dit bod aanvaardbare basis vormt voor -on derhandelingen tussen belanghebbenden, heeft zij de eigenaresse van het schip, de Nederlandse maatschappij voor de walvis vaart, onverwijld, namelijk zaterdag 7 maart, op de hoogte gesteld van de Noorse voornemens en hot Noorse bod aan haar overgebracht, waarbij hot door de Noren opgestelde schriftelijke voorstel gelijk tijdig is overgelegd. ZEVEN ITALIANEN TERUGGEVONDEN Zeven Italiaanse vrouwen en kinderen, die twaalf dagen geleden door Algerijnse rebellen werden ontvoerd uit een boer derij, zijn gisteren door Franse troepen gevonden en bevrijd. De drie mannen, die tot de ontvoerde Italiaanse familie be horen, zijn echter nog in handen van de opstandelingen. De Franse strijdkrachten hadden een grootscheepse opsporingsac tie op touw gezet. Ruimtevaartcommissie Alles zal in het werk gesteld moeten worden om te voorkomen dat een va aarde afgeschoten raket, na z(jn landing op de maan of Mars, deze planeten besmet met micro-organismen van onze wereldbol. Deze besmetting met sporen van dc aarde zou het de biologen namelijk onmogelijk maken om, wanneer zij later zelf vaste voet kunnen zetten op genoemde planeten, vast te stellen of het leven dat zij daar aantreffen in de vorm van b.v. korstmos sen en zwammen, ter plaatse zijn oor sprong vindt dan wel van de aarde afkom stig is. Tot deze conclusie kwam het Committee on Contamination by Extraterrestrial Exploration (CETEX), dat zich bezig houdt met de bestudering van het vraag stuk van besmetting van andere hemel lichamen door vreemde stoffen van aller lei oorsprong als gevolg van proeven met raketten, satellieten e.d., die van de aarde af worden gelanceerd. Dit internationale, uit biologen bestaande comité, dat een werkgroep vormt van de commissie voor ruimteonderzoek, is op 9 en 10 maart in Den Haag bijeen geweest en zal over zijn bevindingen aanbevelingen doen aan de Internationale raad van wetenschappelijke unies (ISCU). Wat de maan betreft is het vrijwel zeker dat er als gevolg van het ontbreken van water en de lage druk van de dampkring geen leven aanwezig is en ook micro- organismen van de aarde daar niet zou den kunen gedijen. Met de planeet Mars fijn als u iets in huis hebt! staat dit echter niet geheel vast en de mogelijkheid bestaat dat er een primitieve vorm van leven bestaat die biologen later waardevolle aanwijzingen zullen kunnen geven over het ontstaan van de wereld. Vooral bij het lanceren van een raket naar Mars zal deze tevoren dus ontsmet dienen te worden met gas of anderszins De commissie voor ruimte-onderzoek, waarvan geleerdert uit zeven landen deel uitmaken, komt op 12 en 13 maart onder voorzitterschap van de Nederlandse hoog leraar prof. H. C. van de Hulst in Den Haag bijeen. UIT LONDEN horen we. dat de Britse regering officieel een ontdooiing heeft gelast van de koude stemmen van de telefonistes van de Britse telefoondienst. De directeur-generaal van de posterijen heeft gezegd, dat de telefonistes menselijker moeten worden. De vaste formules, die er zijn voor gesprekken met abonnees, dienen afgeschaft. „We zijn er niet alleen om te die nen." aldus de directeur-gene raal, „maar ook om de abonnees een plezier te De telefonistes krijgen meer vrij heid, zodat zij minder formeel hoe ven te zijn en meer hulp gaan bieden. We hebben niet gehoord welke taal wordt gebezigd en wat in de toekomst wordt gezegd in plaats van: „Het spijt mij, dat ik u last heb bezorgd," en „doe eerst de mun ten in de gleuf, nadat, ik u dat heb gezegd." Bij de Britse posterijen is men tot die maatregel overgegaan, nadat een groep ambtenaren een jaar lang de gespreksstijl van telefonistes had bestudeerd. (A dvertentie) ASTHMA nu in 30 seconden verlicht. De hevigste asthma-aanval wordt met één enkel Adozo tablet bedwongen. Dc ver lichting is onmiddellijk. Indien U aan asthma lijdt, moet U beslist Adozo pro beren Verkrijgbaar bij apothekers cn drogisten. Luchtmacht minder kwetsbaar geworden (Van parlementsredactie) Door de overplaatsing van een squa dron straaljagers van de vliegbasis Soes- terberg naar de basis Twente wordt de kwetsbaarheid van de koninklijke lucht macht verminderd in die zin, dat beide vliegbases nu een gelijk aantal squadrons herbergen. Dat deze overplaatsing pas nu geschiedt vindt zijn oorzaak in het feit, dat de voor het squadron benodigde faciliteiten op dc vliegbasis Twente eerst kort geleden tot stand zijn gekomen. Dit heeft de minister van defensie, ir. C. Staf, meegedeeld in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Kamerlid Roolvimk (kath. v.). no-iron-shirt -ttoerin9 «I .Tr»b-««*-Truo° „woenng booxi „ood, blijft volkome" 91°"- OltwclostevePlCmerk. ,hlrt krimpvrue "O- ifOO popi'". „o"cheHe««" !"■)•»"- mouwlena*®"' de loge pril» »on (Van onze moderedactie) „Het is niet zonder reden, dat ik mijn voorjaarscollectie de namen van bloemen heb gegeven, want zelden was er een mode, die zo fris en tuurlijk is, gelijk de bloemen des velds", aldus Ferry Offerman in zijn inleiding tot zijn zomer-modeshow. „Bouquet de fleur" heette deze collectie, die in het gemoderniseerde pand van Offerman Couture te Amsterdam haar debuut maakte. Ook Offerman heeft zich aangepast aan Parijs. We zagen eer bekoorlijk mode-bouquet, die een lust voor het oog- was. De meeste sluike, heel eenvoudige japonnen hadden korte, bolero-achtige jasjes, met diepe, pun tige halsuitsnijdingen, die blouse of ja pon het zien. Soms dient alleen een wit befje om de lage hals een wat dis- Al deze jasjes hebben de marinière tot Beperkte hulpvaardig heid oorsprong. Een grappig goochelarijtje was de „schijn"-marinièreeen mouw en kraagloos vestje werd gedragen over een japon met brede kraag, die zo te vens de kraag van het vestje werd. Resultaat: een deux-pièce. Witte mantels Bij simpele smalle japonnen hoorden ruime, royale mantels. We zagen veel witte mantels. Wit was ook „Ortie Blanche", een mantel, waarvan voor- en achterpand in diepe plooien over de mouw vielen, en de zwierigheid van een cape suggereerden. Een witte rayon japon was geheel in smalle plooitjes ge legd. De roknaad was middenachter open, zodat de panden bij het gaan zit ten weggeschoven kunnen worden en een strak achterpand te voorschijn komt. Het plezierige bij Ferry Offermans col lectie is, dat de modellen niet slechts voor een enkele vrouw, die het zich fi nancieel kan veroorloven, is weggelegd. Ook in de confectie zijn diverse model len van deze ontwerper te koop, bijv. de mouwloze japon met bijbeho rende mantel, beide van gebloemde structuurkatoen. Eenvoudig van model, maar niet te overtreffen van kleur wa ren de japonnen van zuivere zijde. Er mag dit jaar alles, dus was er ook een enkele „hoge bustelijn" en een enkele trapeze-lijn tussen gesmokkeld. Wat wei felend keken we naar de hoeden, die soms op schuimtaarten van tule leken, soms beeldige kleine dopjes waren met „visnetjes" overtrokken en met een en kele roos versierd. Maar ja. zoveel hoof den, zoveel hoeden. Over hoeden-smaak valt niet te twisten. Er waren heel veel pasteltinten, veel ma rine-blauw met wit. mooie bloemendes- sins. De stoffen waren buitenlandse im port. Een deel kwam echter ook van Nederlandse bodem (Beka-Tilburg). Fleurig als een bloem en toch bescheiden wil Ferry Offerman dit seizoen de vrouw kleden. En deze vriendelijke mode zal elke vrouw bekoren. Mannequin Georgette draagt hier de „marinière" zoals d Amsterdamse couturier Ferry Offerman die brengt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5