NIET ATOOM ALS HUISHOUDSTER De verdwaalde spoorzoekers ZONDAGSBLAD ZATERDAG 7 MAART 1959 f^OOR het brede spiegelende raam van zijn compartiment keek Joost Huiding naar het perron, waarlangs nog een late reiziger voortholde. Hij boftel Een hele coupé voor zich alleen! Op z'n gemak installeerde hij zich in de grijsblauwe kussens en ontvouwde zijn ochtendblad. En juist wilde hij zich in de narigheden van deze roerige en geprikkelde wereld, verdiepen, toen de schuifdeur naar de gang opengleed Met een frons van ergernis keek Joost op, om het volgend ogenblik zijn ogen dicht te knijpen, als had hij opeens in de felle zon gekeken. Geduldig wachtte hij tot de rose mist achter zijn oogleden zou optrekken, staarde dan wat wezenloos naar de zonnige symfonie in pastelblauw, op kokette naaldhakjes, die onverhoeds zijn coupé was binnengewipt. „Pardonmompelde hij schuchter, zijn lange benen wat intrekkend. Het meis je liet even vorsend haar heldere blauwe ogen op hem rusten, gaf dan een gere serveerd knikje en dook In het hoekje te genover hem. Terwijl de trein voortijlde door de prille morgen wierp Joost van tijd tot tijd een verstolen blik op zijn blonde overbuurtje, dat in een kleurig gebonden Engels roman netje verdiept was. Knèp was zedat had hij bij de eer ste oogopslag al geconstateerd. Bijzonder knap zelfs! Tevergeefs zon hij op een ac ceptabel voorwendsel om een gesprek te beginnen, maar het meisje keek geen en kele maal uit haar boek op, zodat Joost mistroostig zijn aandacht bij z'n krant poogde te bepalen. Tot voorbij Zwolle hield hij dapper vol. doch dan werd het hem te machtig en bij het omslaan van de omvangrijke pagina's vol loodzwaar we reldnieuws gleden zijn ogen tersluiks weer naar zijn reisgenote. Hevig geïnteresseerd zat hij meteen rechtop, toen hij het meisje met nerveuze handen zag zoeken in haar kostbare le deren tas, waarvan zij de inhoud in schil derachtige wanorde op haar schoot uitsprei- de. Op hetzelfde ogenblik sloeg ze de blau we ogen op en keek hem aan ■yOL MEDEGEVOEL staarde Joost naar dat ontdane gezichtje, naar het bevende rode mondje en de dikke tranen die lang zaam uit de verschrikt opengesperde ogen drupten. Dan hield hij het niet langer uit. „Is er ietshebt UKan ik mis schien ergens mee helpen?" vroeg hij zacht. Een dankbaar glimlachje verheiderde een kort ogenblik het verdrietige gezichtje, dan sprak ze haperend ..Dank U. U bent vriendelijk ..maar ik ben béng dathet is allemaal mijn eigen schuld „Misschien kan ik U toch van dienst zijnhield Joost aan, verheugd over deze onverwachte hulp van Fortuna, „ver telt U maar eens wat eraan scheelt; ik weet haast zeker dat ik U raad kan ge ven... U kan helpen!" Met horten en stoten kwam het droeve verhaal eruit. Ze moest naar Meppel, voor een sollicitatie, begreep hij? Een prachti ge kans! De dag tevoren had ze maar vast een kaartje gekocht, omdat ze geen heldin was tn vroeg opstaan en altijd rènnen moest wanneer zij ergens tijdig moest zijn. Natuurlijk was het ook ditmaal weer op het nippertje geweest en had ze in haar haast vergeten om haar beursje in 'r tas te doen! En waarschijnlijk moest zij van een bus of een taxi gebruikmaken en er gens lunchenze was totaal onbekend in Meppel, wist absoluut niet waar die fa briek ergens lag en of haar sollicitatie lèng zou duren TAE OPSOMMING van al die plotselinge i-J moeilijkheden en zorgen deden de traan tjes opnieuw vloeien „Kom, kómtroostte Joost, smeltend van medelijden, maar tóch met een be moedigende glimlach. „Is dèt nu alles? Moest ze daarom zo bedroefd en over stuur zijn?" ,,'t Is allemaal m'n eigen schuld beefde het zachte stemmetje ontdaan, „het beste is dat ik uitstapen met de eerstvolgende trein terugga naar huis...! 't Was zo'n schitterende kanseen va cature als directie-secretaresseen ik had gehoopt. „Geen sprake van!" besliste Joost ener giek, z'n hand in zijn binnenzak stekend, W? Peter Barry ..dat zou zonde en jammer zijn! Natuur lijk gaat U solliciterenen U staat mij toe om U even uit de nood te helpen!" Meteen hield hij het meisje een. haastig uit z'n portefeuille opgediept, bankje van vijfentwintig voor. „Oh nee. dat wil ik nietin géén geval!" zei ze wat geschrokken, maar toch met een dankbaar lachje. „Ik vind het erg vriendelijk en behulpzaam van U, maar dat kan ik niet aannemen! U ként me hele maal niet Joost, niet van plan het zo onverwachts gewonnen terrein prijs te geven, vond het gewoon belachelijk om over zo'n kleinigheid nog te praten, nu we immers op de we reld waren om elkaar te helpen en van dienst te zijn..en tot zijn blijdschap zag hij het betraande gezichtje langzamerhand ,,'t Is werkelijk érg. lief van U om me zo uit de brand te helpen.bezweek het meisje eindelijken ik weet nóg niet of ik het Wel aan kan nemen. Maar als U mc Uw adres geeft zal ik het geld van middag nog terugsturenper postwissel of het op Uw girorekening storten!" Haar slanke hand grabbelde weer in de kostba re tas ..Wècht. ik zal u mijn kaartje geven! 't Is eigenlijk te mal dat U niet eens weet wie ik ben MET EERBIEDIGE VINGERS nam Joost het dunne kartonnetje aan. „Anita Lingbeek" las hij met een snelle blik. ..AnitaLieve naamécht iets voor toen de trein Meppel binnenschoof. Naast elkaar stonden zij voor de grote uitgangs deuren en keken elkander wat verlegen aan. Dan stak ze haar slanke koele hand uit.... „Hélemaal geen haast!" fluisterde Joost, zich naar haar overbuigend, „het interes seert mij véél meer hoe Uw sollicitatie afloopt! Als het niet onbescheiden is U moest me eens schrijven hoe alles ge gaan is.... en of U geslaagd bent!" Het blonde meisje lachte schalks en bloos- „Goed!" beloofde ze dan, „U bent zó hulpvaardig voor mij geweest dat U daar èlle recht op hebt! Ik zal het U in kleuren en geuren schrijven... „Als U sukses hebt krijgt U een felici tatiebrief terug!" zei Joost overmoedig en weer was daar het verlegen blosje dat haar zo goed stond Hangend uit de open wagondeur keek Joost Huiding haar na toen ze met snelle energieke stapjes en vol nieuwe moed het perron afliep. Bij de uitgang keek ze nog even om en wuifde ,J£erel, wat ben je stil!" verbaasde Karei Bijlandt zich, toen zij na een toe vallige ontmoeting gezamenlijk met de achttien-uur-vijftien naar huis terug reisden. Als ik niet beter wist zou ik haast denken dat je verliefd bent!" Joost grinnikte een beetje verlegen schraapte enkele malen zijn keelbiecht te dan schorrig: Vèr ben je er in elk geval niet vanaf ouwe jongen „Voor de dag ermee! Geen geheimen onder oude vrienden!" eiste Bijlandt. ,Js er eindelijk een meisje in geslaagd je ge pantserde hart te veroverenVertel óp... wie is het.... 'en xêaar heb je haar ont- „Hièr.... in de trein bedoel ik...., van ochtend..., toen ik wegging!" In gloed volle bewoordingen schilderdehij zijn poëtische ontmoeting met het blonde meisje.... Bijlandt ging eensklaps overeind zitten en luisterde gespannen, met een vreemde wat cynische trek om z'n mond. „Moest ze ergens solliciteren...? Bij een firma in Assen?" vroeg hij kortaf. „In Meppel!" verbeterde Joost ver strooid en schrok dan; Hoe wéét je.... hoe kom je daaraan.... dat ze moest solliciteren?" „Doet er niet toe...." wuifde zijn vriend af, „ga verder!" Nouenfin...., ze beloofde mij te zullen schrijven hoe het was afgelopen. Ik gaf haar mijn adres..., voor die post wissel, begrijp je, en zij..." „Zij gaf jou haar kaartje...?" veronder stelde Karei wat mat. „Ja... dat is zo..., maar hoe wéét je...?" vroeg Joost bevreemd. Een ogenblik keek de ander hem strak en wat medelijdend aan. Dan zocht hij even in zijn portefeuille en reikte Joost zwijgend een dun, blank kartonnetje... Anita Lingbeek las deze versuft en vroeg dan met onvaste stem: „Je... je bedöélt...?" ,,'t Spijt me écht, beste kerel!" zei Karei hartelijk, „maar 't is heus beter dat je je geen illusies maakt. Ik wacht al vijf maanden op die postwissel..." Een Amerikaanse sena tor, de heer Clinton P. An derson, voorzitter van de senaatscommissie inzake de atoomenergie, heeft kort geleden voor de landelijke Democratische Vrouwen club eens in de toekomst ge keken en de mogelijkheden van het atoom als huishoud ster beschreven. Zijn voor spellingen hielden de dames in ademloze spanning. Hij vertelde, dat het kleine atoom wellicht in de toekomst wonderen zal doen voor het maken van complete lichtge vende wanden, gras in de tuin, dat niet gelijk gesneden be hoeft te worden en gesterili seerd vlees, dat weken „lang goed blijft, ook buiten de ijs kast. Al deze wonderen zullen gro tendeels te danken zijn aan ra dio-isotopen (radio-actieve ato men). Anderson vertelde, dat de toepassing hiervan de geleerden uiteindelijk in staat zal stellen, het rijpen van vruchten te ver tragen, zodat ze niet allemaal tegelijk op de markt komen. En, zoals de zaken nu staan, kunnen de geleerden voedsel door middel van atomische be- GRAS, DAT NIET LANGER WORDT DAN 3.81 cm. .J straling voor lange perioden conserveren zelfs als ze on gekookt en niet bevroren zijn. De oorzaak hiervan is, dat ontbindende bacteriën worden geëlimineerd. Andere wonderen: het uitlo pen van aardappelen en het beschimmelen van brood kan worden belet. „Spoedig", zo zeide Anderson, „zult u een mooie runderlap kunnen kopen, die op een schaal op een keukenplank kun nen zetten en daar weken lang kunnen laten, zonder dat hij bederft, om hem vervolgens te braden zonder hem eerst te moeten ontdooien." Geen gevaar Anderson verklaarde, dat het conserveringsproces volstrekt geen gevaar oplevert voor de consument. En voor de luie echtgenoot, die op zaterdag liever gaat voetballen dan dat hij het gras in de tuin bijsnijdt, heeft An derson de prettige medede ling, dat geleerden, verbonden aan het Brookliaven National Laboratory, op Long Island, be zig zijn met het kweken van een soort gras, dat 1V£ inch (precies 3.81 cm) lang wordt en dan niet meer groeit, zodat het hele snijden overbodig wordt. Voor de huisvrouw beschreef hij nog een atomische waak hond, die gevoelig is voor rook en waarschuwt als er brand in huis is, een alarminstallatie, die waarschuwt als de stook olie bijna op is en een apparaat om reukloos en onmiddellijk goederen motproof te maken door middel van een atomische straal. Licht Radio-isotopen zenden, ge mengd met bepaalde materia len, een zacht gloeiend licht uit, dat jaren blijft stralen en vol gens Anderson ideaal is om wandpanelen in kasten, badka mers en kinderkamers licht gevend te maken en voor nacht verlichting van de kiesschijf van een telefoon, huisnummers, stoepjes voor de voordeuren van huizen en gangen. Anderson zeide, dat men door gebruik te maken van goedkope electriciteit uit kernenergie de temperatuur in hele stadsdelen zomer en winter zou kunnen regelen, vliegtuigen voor onbe paalde tijd in de lucht zou kun nen houden, verkeerswegen van ijs zou kunnen ontdoen, voedsel zou kunnen onttrekken op de bodem van de zee, zee water zoet zou kunnen maken en woestijnen in bloei zou kun nen zetten. Tegen ziekte „Maar", vervolgde hij, „hoe wonderbaarlijk het atoom ook in de huiskamer en de keuken moge zijn, in de ziekenkamer bewijst de atomische str-ling haar belangrijkste diensten. Zij draagt er o.m. toe bij, ons nieuw inzicht te geven in een heel, heel oud raadsel, nl. de vraag waarom wij oud worden. Opmerkend, dat hij aan sui kerziekte lijdt, zeide Anderson, dat misschien genoeg zal wor den ontdekt om voor lijders aan deze ziekte in een andere generatie het dagelijks ge bruik van insuline overbodig te j maken. DOOR MEEUW VAN ROTTERDAM (Vervolg van vorige week) De hond is met een paar sprongen al bij hem. Duidelijk hoort hij de snelle ademhaling van het dier. „Waf,., waf, waf!!!!" Doodstil blijft Henk liggen. „Niet verroeren", denkt hij krampachtig. Hij voelt hoe de vochtige kou door. zijn kou sen dringt. Luid blaffend blijft de hond om hem heen springen. Als het dier merkt, dat er geen beweging in de jongen te krijgen is, begint hij nog luider, nog angstiger te blaf fen. Voorzichtig kijkt Henk op. Zó blafte Bruno thuis ook keer. Zo blafte hij, toen er bijna brand was uitgebroken in de werkplaats van vader. Jankend zet het dier een poot op zijn gezicht.. Dan opeens begrijpt Henk, dat er iets bijzonders moet zijn. Hij komt voorzichtig overeind. „Waf,.. waf, waf''!Ü Wild springt de hond op hem af. 't Is alsof hij Henk meesleuren wil. „Wat is er toch.. Wat wil je?" vraagt Henk dan. De hond schiet voor hem uit een smal paadje op, blijft daar weer opnieuw staan en blaft maar. 't Is alsof hij zeggen wil: „Kom toch mee, kom vlug." Henk gaat,Maar meteen ook weer denkt hij aan zijn vriendjes. Die zullen naar hem zoeken. Hij schrikt bij die gedachte, want nu het zo sneeuwt, kunnen ze het spoor niet meer vinden. Welke richting zullen die twee dan wel uitgaan? En hier, zo vèr in het bos, zal het erg moeilijk zijn om elkaar weer terug te vinden. Maar tochhij kan niet terug gaan. Een ogenblik blijft hij twjjfelend staan. Wat verderop wacht de hond zenuwachtig met gespitste oren. Opeens bedenkt hij zich niet langer en hollend volgt hij de hond het smalle bos-pad over. Als hij bij een weg-splitsing komt, rent het dier in volle vaart links af en wacht dan aan een didht struikgewas totdat Henk om de hoek verschijnt. „Waf,.... waf, waf!!!!!!".... „Jaik kom!" roept Henk. Een ogenblik later verdwijnt de hond achter de strui ken. Dan volgt Henk. Na een ogenblik is hij op de plek waar het dier hem hebben wil. Ergens aan de kant van het pad ligt ietsiets donkers. Als hij wat dichterbij komt. ziet hij, dat er iemand ligt't is eeneen jongetje. Hij schrikt en begint wat langzamer te lopen. Aarzelend loopt hij op de donkere plek toe. De hond blijft blaffend naast het jongetje staan en snuffelt zenuw achtig aan het jasje. „Wat vreemd", mompelt Henk, en opeens weet hij he lemaal niet wat hij nu beginnen moet. Hoe komt dit jochie hier zo alleen in het bos?Oi of zou er ergens een huis staan? Voorzichtig tilt hij het mutsje van het ventje wat op. Het gezichtje leunt tegen een dikke boomstam. Zou het kereltje slapen misschien? Vreemd toch O kijk.daar op z'n voorhoofd, juist onder de rand van zijn muts zit een grote, rode schram. Zou hij ge vallen zijn? Misschien over die zware stronk? Hij tilt het mutsje wat hoger op. Dan komt er een grote, blauwe bult tevoor- (Volgende weck verder) een oorlogsroman Vijfmaal legt de jonge Duitser, Hans Treptow, middelbare scholier, de eed af. Tot vijfmaal toe klinkt zijn „Zo waarlijk bclpe mij God" over hr' Duitse land schap. dat beeft door tien duizenden soldatenlaarzen Tot vijfmaal toe wordt hij teleurgesteld en ziet hij zich in zijn idealen bedro- Rcn. Het fanatisme van de itlerjugend, het heldhafti- ge van de zestienjarige jon- 5en aan het afweergeschut, e eeuwenoude faam van de Krtegsmarine, zelfs niet de eindelijk in de wacht ge sleepte onderscheiding, waarnaar zo intens was verlangd. brengen Hans echter het niet-te-omschrij- vcn. bovenwerkelijke geluk. De zeepbel van zijn jon- gensroem spat in een krijgs gevangenkamp uit elkaar. Daar begint hij zichzelf te hervinden, maar dat betekent tevens dat hij velen, die vroeger naast hem stonden. ~->et losla ten. Zo is Hans een beeld geworden van de naoorlog se Duitse jongeren, die in chaos en beginselloosheid een nieuwe weg moesten zoeken voor hun land .en persoonlijke lev?n. Het is ren boeiend boek gewor den. dat in vaak meesle pende gedeelten de oorlog op Duits grondgebied doet herleven. Hoe e wereld rijk ten onder ging. welks leider droomde van duizend jaren. Het werk van Klaus Stephan is een 'aats waard tussen „Nergens een vaderland" en „Het batal jon der verdoemden." Jam mer dat de auteur zich te buiten gaat aan een volko men onnodige, breed uitge sponnen seksuele beleving. De vertaling belemmert nergens de vaak Ingewik kelde Duitse zinsbouw. Wanneer van de klassieke Sallust wordt gesproken, bedoelt de vertale waar schijnlijk Sallustius. ONZE BRIEVENBUS Hallo neven en nichten, Een rolschaatser doet erg zijn best, Om zijn eigen naam te schrijven 't Is heel moeilijk, maar op 't lest, (Ik begrijp niet, hoe hij 't kan) Staat er keurig netjes „JOHAN" STINEKE GELUK stuurde me dit leuke gedichtje, waarvan het laatste tvoord de oplossing is. CORRIE en JANNIE BRANDER HORST hebben de hoofdprijs gewonnen deze week. Sterkte hoor Corrie de komende week en je mag me schrijven als je uit het ziekenhuis komt. WINIFRED VAN GEEST, STINEKE GELUK en ARIE BOELHOUWER krijgen de troostprijzen thuisgestuurd. Je brief was verleden week op tijd Winifred van Geest maar omdat je niet aan de beurt was kwam je niet in de krant te staan. Dan komen nu de kinde ren van A—G aan de beurt. 't Is hier ook mooi weer geweest Maaike van Andel. Adriaantje is dus niet be paald een rustig ventje. Van Rudolf Akkerhuis kreeg ik een briefkaart waarop hij schreef dat Erik nog steeds ziek was. Marianne Al- bertsma schreef me voor de eerste keer, over drie we ken verwacht ik weer een brief van je hoor. Joop v. d. Berg schreef over de verjaardag van z'n broertje. Wat heb jij hem gegeven? Elly en Corrie Blom schreven dat de buurvrouw gaat verhuizen en ze dus niet meer naar de televisie kunnen gaan kijken. Ma ma zal wel in haar schik zijn met het mooie cadeau. Jullie kunt om de drie we ken schrijven. Leuk dat je me toch nog schreef An neke v. d. Berg. Bedankt voor de mooie tekeningen. Je hebt de gymuitvoering dus nu achter de rug Dikky v. d. Berg. Is alles goedge- gaan? Jij hebt veel ca- deaux gekregen voor je ver jaardag Joke Breederland. De nieuwelingen zijn Suusje Bavelaar, Willie Ba- velaar, Henk Blokland en Bert Aalbers. Otto Boot heeft pas een broertje ge kregen. Hoe heet hij Otto? Jij hebt leuk gekregen Anneke dank Tineke maar voor haar mooie tekening. Kees en Dick Boudestein schreven beiden een lange brief. Ik vind het een mooi kunstje met die cijfers Kees. Jullie hebt al vroeg bloe men op de volkstuin Wouda Bolier. Hebben jullie er ook een huisje op staan? Schrijf je me nog eens over de schoolbollen Liesbeth v. er teveel neven en nichten stuurt je°zeker°wel ccua ccu d. Brink. Heb je een prijs zjjn> {k kan juine niet alle- kaart? Hartelijk bedankt gewonnen. Jij hebt grap- maai iedere week beant- voor je tekening Josje Gra- pig postpapier gekregen Ge- woorden, dan zou ik onge- vesteijn. Je ra Breebaart. Hoe is het veer een pagina nocj - met Ansje? Ju weet dus ben. Daarom hebben al waar je naar toegaat met verdeling gemaakt. Er hebt dan kans op eên hoofd- de schoolreis ïineKe Bolt. groeien bij jullie natuurlijk of troostprijs. Nita de Dat is leuk zeg, drie dagen veej katjes Coby Cornet. Groot is door het ijs ge- "P- Fijn dat de prijs nat Leuk dat j Zeven tekeningen zien jullie hier. En een grote letter L. in het midden van de puzzel. De bedoeling is dat jullie door toevoeging van de letter L van iedere afbeelding een ander Nederlands woord maakt. Oplossingen moeten voor dinsdag 10 maart in mijn'bezit zijn. drie weken de oplossing brief schrijven. Je Jij had portcijfers Els Bronsveld. En hoe vond je de Franse Anneke Bijl is een nieuwelinge. Truusje Boo- een tekenin» kip met gerd uit Lisse eveneens. Carla Bogaards schreef over „Sproetje" en maakte leuke geven niet want zegt ze, schreef Jan van Dam. als je niet door het ijs zakt Ineke Dekker maakte is het niet echt. Schrijf oor me van je eens hoe het weekend parapluutje wa_ in Numansdorp Nelly Tine- kaart. Bedankt Gerrit. f UD°°!' E"he.b U Bij Wim de Gooljer ttalls I wat gehoord van de teat? zijn IM vogels. Hoe heet - Leo van Drlel is een de hond Wim? Jaap v. «aa .w«r ien* Pn ma. >>euwe neef. Anneke d. Griend is een nieuwe riet de Bruin willen weten Dombur« vraagt of zij ook neef. Hennie van Gaaien riet de Bruin willen weten mee mag dQen met de stuurde een tekening van Brievenbus^ Natuurlijk. een jongen en een meisje - j tafel. Leuk. Hoewel ziek Marty de Bruijne? Stuurt Jaap Buitenhuis ook ens een brief? Kun goed schaatsenrijden Ada Bos? Tens Kees Driel stuurde al- hIn!"1™'edewdVri.dw.S0dE fes? ft 'ssi"?._,n_-5?' ?to.eke Robinson Crusoe Robinson gaf de Spaanse kapitein iels te drinken en even later vochten Robinson, de kapitein en Vrijdag tegen de inboorlingen, die toch weer teruggekomen waren. Dc Span jaard bleek een zeer bedreven zwaardvechter te zjjn en na een minuut of twintig kozen alle aanvallers het hazenpad. Ijlings gingen ze in de bol heb jij veel gekrege je verjaardag Miekc 1 Bedankt voor de tekening Hoe is het met vader Annie van Es? Mag je die pyama voor je zelf maken? Marleentje Eijgenraam maakte een heel leuke te kening voor me van „Kui- de beurt zijn, vol gende week pas, wil ik ze 'och even noemen. Toen mamma ziek was hebben ze pappa heel flink meege holpen met stofzuigen, af wassen, tafeldekken, het voer voor de katten verzor gen enz. Fijn dat jullie kenland". Hartelijk bedankt meehielpen. Jullie komen in Marleentje. Marianne Want omdat alle andere Eijgenraam kleurde de rol- neven en nichten dit lezen sohaatser voor me. Leuk en waarschijnlijk het goede dat jij ook mee doet voort- voorbeeld zullen volgen. Na- aan. Jij kunt natuurlijk tuurlij'k niet alleen als ma al goed fietsen Ada van Es. ma ziek is, maar toch als Dat blijkt wel omdat je zo ze het eens druk heeft kun- maar de fiets kreeg van Ma- ne" J"u.ie. baar wel helpen rieke. - Hans van Es heeft .met, Weinigheden. Afgespro- pas een mooie filmavond ke"7 Jegens en meisjes, meegemaakt. Zwitserland volgende week zijn de let- had men gefotografeerd. weer aan de Daar wil jij zeker later ook bJurt* Schrijven.jullie naarn, invluchtten weg. Visdag had Hans?"— Marieke^ van "es ven? °ag allemaalJ tot "de 'chter luns gezien een van de heeft bij haar tante Wü ge- volgende week. •ïlden te logeerd. De drieling Fa- bodem ber schreef dat ze met d<e i gevan- club gaan kamperen. Jullie lainr hebt dus een lange wande ling gemaakt. Alvast harte lijk gefeliciteerd voor 21 w /A.< maart alle drie hoor. Corrie en Wimmie Faas stuurden mij samen de op- ne. Vrijdag deed even later ttdekking van zijn leven, ant de man die mei zijn ge- ir de bodem gekeerd zijn eigen vader. 7—

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 20