Jlieuuie £riJtsrt)c (fouranl Frankrijk en Duitsland tegen neutralisering Franse volk morgen weer ter stembus Na eerste week 1-0 voor Hallstein Eenheid van Westen nu belangrijker dan ooit Contact met Pionier voorgoed verbroken Soldaat tot zes weken hechtenis veroordeeld ZATERDAG 7 MAART 1959 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie P.eaactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel 31441 ABONNEMENTEN f7.50 per kwartaal; f2.5') per maand; f 0.59 per week ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter. Fam'lieberlchten f0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Negenendertigite jaargang no. 11508 CURISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Slanttaitltb l« abtblmn triyn bert ia legljenspctt" Gouden Kon. Julianaschool in Oegstgeest Zie pagina 13 Reactie op bufferzonevan Macmillan Prof. dr. den Hartogh vanmorgen vroeg overleden Op de leeftijd van 59 jaar is van morgen vroeg te Kampen overleden prof. dr. G. M. den Hartogh, hoog leraar aan de theologische hogeschool van de Gereformeerde kerken in Ne derland. Gisteravond heeft prol. Den Hartogh nog een conferentie bijge woond van Delftse en Kamper stu denten. In de loop van de avond had hij de vergadering verlaten, daar hij zich onwel gevoelde. In de vroege morgen van zaterdag is hij aan de gevolgen van een attaque overleden. In de aula van de hogeschool heeft vanmorgen prof. dr. Herman N. Ridder bos, rector-magnificus, een kort woord ter nagedachtenis van de beminde hoog leraar gesproken. Prof. Den Hartog heeft voor het ge reformeerd kerkelijk leven in Neder land veel mogen betekenen. Het kerk recht heeft hij met grote ijver en weten schappelijke nauwgezetheid beoefend Door zijn adviezen aan de generale sy node en aan de plaatselijke kerken heeft hij zich grote verdiensten voor het ker kelijk leven mogen verwerven. Gedurende zijn laatste levensjaren heeft prof. Den Hartogh veel met ziekte te kampen gehad. In januari van dit jaar heeft hij in alle stilte zijn zilveren jubileum als hoogleraar in het kerkrecht, vaderlandse en algemene geschiedenis en patristisch Latijn mogen gedenken. Prof. Den Hartogh werd 19 april 1889 in de gereformeerde pastorie te Heer- jansdam geboren. Hij doorliep de h.b.s. en heeft na zijn juridische studie aan de Vrije Universiteit enige jaren gewerkt aan de Dr. Abram Kuyperstichting. Een aanbieding van dr. Colijn om zijn secre taris te worden, sloeg hij af, omdat hij intussen had besloten predikant te wor den. Jn 1929 verbond hij zich aan de geref. kerk te Hazerswoude, wat tevens zijn laatste gemeente is geworden In 1933 benoemde de general synode van Middelburg hem tot opvolger van wijlen prof. dr. H. Bouwman. In januari 1934 aanvaardde hij openlijk zijn ambt. Talrijke geschriften heeft prol. Den Hartogh gepubliceerd. Zijn politieke be langstelling hij vergezelde verschei dene malen dr. Colijn op diens buiten landse reizen ten behoeve van diens werk voor de Volkenbond heeft hij gestalte kunnen geven in het gedenk schrift Schrift en historie, dat verscheen ter gelegenheid van het gouden jubi leum van de A.R, partij. Als historicus heeft hij vele brochures, wetenschappe lijke artikelen en verscheidene boeken gepubliceerd over onderwerpen uit de Afscheiding, een periode van de kerk geschiedenis, waarin hij thuis was als weinig anderen. Zijn publicistische ar beid in vele kerkelijke bladen (Geref weekblad. De Bazuin. Belijden en bele ven e.d.) is bijzonder omvangrijk ge- ^OWEL FRANKRIJK als West-Duitsland zijn tegenstanders van alle plannen inzake neutralisering, die naar voren zijn gebracht ter ver mindering van de strijdkrachten in Europa, zo is gisteren in Bonn bekend gemaakt. De Gaulle en Adenauer hebben hierover tijdens hun besprekingen in het begin van deze week in Parijs overeenstemming bereikt. Dit standpunt is wellicht een reactie op de verklaring van de Britse pre mier Macmillan, dat een vermindering van de strijdkrachten in Centraal- Europa een van de punten is, die verder moeten worden bestudeerd bij po gingen het Berlijnse vraagstuk tot een oplossing te brengen. De woordvoerder van Bonn wei gerde evenwel commentaar te leve ren op de uitspraak van Macmillan. Eerst moet Adenauer de kans ge kregen hebben, hierover met Mac millan te spreken. Hij legde verder de nadruk op eenheid in het Weste lijke beleid, die thans als belangrij ker dan ooit moet worden gezien. Op 19 maart zal Macmillan naar Wash ington vertrekken voor overleg met pre sident Eisenhower over zijn recente naar Moskou. Tijdens de informele be sprekingen zullen de Berlijnse crisis en de kwestie-Duitsland aan de orde komen Voor zijn bezoek aan Amerika gaat de Britse premier een dag naar Canada, waar hij besprekingen zal voeren premier Diefenbaker. Hij zal op 18 n in Ottawa aankomen, vergezeld door minister van buitenlandse zaken Selwyn Lloyd. Deze zal ook meereizen als de premier maandag naar Parijs gaat voor bespre kingen met president De Gaulle en pre mier Debré. Donderdag of vrijdag reist Macmillan naar Bonn voor overleg met Nieuwe benadering Verwacht wordt, dat Macmillan tij dens zijn reis langs de westelijke hoofd steden zal aandringen op een moge lijke nieuwe benadering van het ver minderen der strijdkrachten in Cen- traal-Europa en het opschorten va kernproeven. Op een diner in de Noordierse stad Bel fast heeft Macmillan gezegd, dat zijn bezoek aan Rusland „misschien de weg naar onderhandelingen in wijdere kring heeft gebaand." Hij zei dat dergelijke onderhandelingen voortgezet mc worden, wil men gevaarlijke situ vermijden. Bij zijn bezoek was hij zich bewust geworden van de grote insj ningen, die de Russen zich getroo: om hun economie en levensstandaard te verhogen. Een conflict zou dit werk nietigen, aldus Macmillan. Daarom heb ben beide blokken groot belang b vrede. 0 President Eisenhower heeft gistere gedurende anderhalf uur de kw.estii Berlijn niet de congresleiders van bei de partijen besproken. Na afloop vi het gesprek, waaraan ook vice-pre: DE PIONIER is voorgoed in de ruimte verdwenen. Enkele uren nadat een opsporingsstation in New York meldde, dat een „goed signaal" van de kunstplaneet was ontvangen, meldden de geleerden uit Californië gisteravond dat het contact met het nieuwe hemellichaam verbroken was. Door speciale filters te gebruiken had men de laatste zeer zwakke signalen nog kunnen opvangen. De Pionier raasde op dat moment met een snelheid van 6350 km per uur, op een afstand van 660.000 kilometer van de aarde, de zon tegemoet. Aangenomen wordt dat de batterijen nu zijn uitgeput en dat men niets meer zal horen. Prof. A. C. B. Lovell, leider van de radiotelescoop in Jodrell Bank, was bij zonder tevreden over het fraaie resultaat Het technische peil van de Amerikaanse Instrumenten ligt hoger dan van de Russische Lovell. een vooraanstaand astronoom, twijfelt eraan of de Russische maanraket Loenik inderdaad zijn baan om de zon heeft bereikt. „Als de Loenik was terecht gekomen op de plaats die werd aange geven en had uitgezonden op de frequen ties die werden genoemd, dan hadden wij hem beslist ontvangen", zo meent hij Hij mi van mening dat, wanneer alle aspecten aan de concurrerende ruimte- proeven in ogenschouw werden genomen, de balans tussen Amerika en Rusland thans vrijwel in evenwicht ls. Na de optimistische geluiden van Ame rikaanse zijde over de dodelijke stralings gordels hoog boven de aarde, heeft ook de Prawda meegedeeld, dat het allemaal erg meevalt Zolang zich op de zon geen ontploffingen voordoen, die stromen do delijke stralen veroorzaken, kan de mens ■onder gevaar naar andere planeten rei zen, schrijven twee Russische geleerden in het partijblad. Volgens hen cirkelen er weliswaar gro te hoeveelheden elektronen op afstanden tot 50 000 km om de aarde, maar de instru menten van de Loenik hebben vastgelegd dat hun energie slechts zeer gering is. Ruimtevaarders kunnen hiertegen worden beschermd door de ruimteschepen te be kleden met dunne lagen van bepaalde stoffen waarin de elektronen worden ge absorbeerd- Raad voor luchtvaart over vliegongeluk boven Teriet Op 9 Juli van het vorig jaar botsten in de omgeving van het zweefvliegcentrum Teriet twee zweefvliegtuigen tegen elkaar, waarbij de 51-jarige M. de Leeuw uit Amsterdam, dde een Skylark bestuurde, om het leven ls gekomen. De Inzittende van het andere vliegtuig (een Prefect), de 28-jarige Tj. Hoekstra, eveneens uit Am sterdam. wist door knap manoeuvrerer na de botsing, die op 1200 meter hoogte plaats had, zijn toestel op de grond te zetten en liep zelf geen letsel op De Skylark van de heer De Leeuw dook na de botsing m een spiraal naar beneden De piloot was op slag dood en het toe stel werd vernield. De Raad voor de Luchtvaart, die giste ren uitspraak heeft gedaan, was van me ning dat het ongeval is veroorzaakt door dat het zweefvliegtuig van de heer De Leeuw vermoedelijk als gevolg van on voldoende oplettendheid van de bestuur der tegen het zweefvliegtuig Prefect ls aangevlogen. De heer Hoekstra trof geen 9chuld, aldus de raad, dent Nixon, de minister van defensie Mc Elroy en de waarnemend minister van buitenlandse zaken Herter deel namen, hebben de congresleiders ver klaard een krachtig en eensgezind standpunt tegenover de Russische drei gementen te zullen blijven 0 De leiders van de communistische partijen in Polen en Tsjechoslowakije, Gomoelka en Novotny, komen vermoe delijk volgende week naar Oost-Ber- lijn voor besprekingen met Chroesj- tsjef. Aangenomen wordt dat gespro ken zal worden over het Russische voorstel ook Polen en Tsje choslowakije te doen vertegenwoordi gen op een ministersconferentie over Duitsland Willy Brandt, de burgemeester van West-Berlijn heeft gisteren verklaard: „Als Oost-Duitsland een afzonderlijk vredesverdrag met Rusland sluit, zou de enige mogelijkheid voor West-Ber lijn een formele eenmaking met West- Duitsland zijn." Hammarskjöld: geen oorlog om Berlijn De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarsköld, is er zeker van dat om de kwestie-Berlijn geen log zal ontstaan. Hammarskjöld, die aantal Oostaziatosche landen bezoekt, klaarde vandaag in Rangoon: „Ik kan slechts herhalen wat de heer Macmillan heeft gezegd, nl. dat oorlog door gemod der en misverstand ontstaat. Ik weet dat beide partijen geen oorlog wensen". Wat Indonesië roofde De nationalisatie van 245 Nederlandse landbouwmaatschappijen, die door het Indonesische kabinet is goedgekeurd, vat de 38 tabeksondernemingen, welker nationalisatie reeds was aangekondigd Deze 245 maatschappijen hebben 400 on dernemingen, waarvan 171 rubber, 67 thee. 62 koffie, 20 cacao, 33 kinine, 16 palmolie, 12 kapok, 8 copra, 15 nootmus kaat, 2 staal, 1 citronella en 3 hennep pro duceren. Voorts vallen onder de veror dening 57 suikerfabrieken, een distelleer- derij en een Triplexfabriek. Het grootste deel behoort tot het Algemeen Landbouw Syndicaat, de Handelsvereeniging Amster dam, Amsterdam Rubber, Senembah. de Verenigde Delimaatschappijen en de Cul- tuurbank. NOODWEER IN DE VER. STATEN In het middenwesten van de Verenigde Staten woedt een zware sneeuwstorm, waardoor het wegverkeer sterk wordt belemmerd en honderden scholen en fa brieken zijn gesloten. In totaal zijn 22 mensen om het leven gekomen Er is ge middeld een halve - meeuw gevallen. Kampioenschappen ijshockey Canada. Amerika. Tsjechoslowakye en de Sowjetunle hebben zich thans defini tief In de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey ge plaatst. Canada versloeg gisteren Zwitserland met 230, tot dusver de grootste over nring in dt toernooi. De Amerikanen sloegen de Oostduitsers met 9-2; Rusland zegevoerde over Noorwegen met 9-1 Tsjechoslowakije versloeg Polen met I Moeten wij deze foto nu de titel ApeliefdeoMoederliefdege- ten? Beide mogelijkheden zijn juist i n dit geval, omdat het hier werke lijk apen betreft. Maar hoe groot is het verschil bij de mensen. Apelief de is een woord dat door de oude ren zo graag wordt gebruikt om ge ringschattend de genegenheid van een jonge jongen tot een jong meis je aan te duiden. Dat gebeurt door mensen die hun eigen jeugd zijn vergeten Wan t hebben wij allen niet de periode van de apelielde gehad? Het begrip, dat volgens ken ners lijnrecht tegenover apeliefde staat, is moederliefdezuiver verhe ven en onbaatzuchtig. Ook de liefde van het moederdier tot het jong is een indrukwekkend onderdeel wan de schepping. Olie duurder Maandag zullen de verkoopprijzen van enkele aardolieprodukten hoger worden verband -net de prijsstijgingen op de ereldmarkt Petroleum voor huishoude lijk gebruik wordt Vi cent per liter duur der. tranctorpetroleum en dunne stook olie 20 ceni de 100 liter, gasolie, huisbrand- in autogasolie 30 cent per 100 liter. Gegevens niet voor betrouwbare peiling geschikt morgen gemeenteraadsverkiezin gen worden gehouden, die wellicht enig nieuw inzicht kunnen geven in de populariteit van president De Gaulle en van de communistische partij in Frankrijk. Het zal overigens neit gemakkelijk zijn, uit de stem- menuitslag een betrouwbare peiling te destilleren. Plaatselijke kwesties en politici domineren vanouds de verkiezingen voor gemeenteraden. Er komen vreemde politieke combi naties voor die op landelijk niveau denkbaar zijn en de toestand van wegdek in een bepaalde straat of uitbrei ding van het waterleidingnet zijn veelal belangrijker dan de toekomst van Alge rije. Sind6 generaal De Gaulle aan de macht kwam, heeft Frankrijk reeds drie kaezingen op nationale schaal achter de rug. De stembusstrijd van morgen wordt de vierde ronde. Na het memorandum waarin tachtig percent van de bevolking zich uitsprak voor de nieuwe grondwet, werden de parlementsverkiezingen ge houden waarbij de U.N.R. (de Unie voor de nieuwe republiek) een opzienbarend aantal stemmen behaalde Deze door Jaques Soustelle geleide unie verwierf 200 van de 559 zetels in de As semblee en zal nu natuurlijk trachten de gemeenteraden een zo groot mogelijke De communisten verloren bij de parle mentsverkiezingen terrein en het staat wel vast, dat ook de gemeenteraadsver kiezingen de communisten veel zetels zul len kosten, zelfs en dat is bij het ge volgde kiesstelsel is namelijk speciaal ont worpen om de communistische itwloed zoveel mogelijk in te perken. Speciale Navo-kapel speelt in Arnhem* Voor de tweede maal zal in Arnhem deze zomer een NAVO-taptoe worden ge. houden. Behalve Nederland nemen aar deze taptoe, die van 25 juni tot en me 1 juli zal duren, vier andere NAVO-lan- den deel. Deze keer treedt een NAVO- kapel op, waarvoor elk van de vijftien aangesloten landen vier of vijf mar beschikking hebben gesteld. Men hoopt dat deze kapel in stand zal blijven en ook andere jaren weer in Arn hem kan optreden. In ieder geval is mer vast van plan de taptoe tot een jaarlijks evenement te maken. De organisatie heeft al vast besloten het aantal zitplaatsen van de tribunes op de Grote Kerk met vijfduizend ui breiden tot zevenduizend, iets wat beslist geen overbodige zaak lijkt, gezien de over grote belangstelling, die men het vorige jaar heeft getoond. Luchtvaartfeest in Etten-Leur In juni is het vijftig Jaar geleden, dat voor het eerst een vliegtuig boven Nederlands grondgebied nJ. boven de Klappenbergseheide in Etten. Dit gebeurde op initiatief van de industrieel S. Heerma Voss ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van diens suikerfabriek in Leur. Van 4 tot en met 14 juni zal dit n Etten worden herdacht en gevierd wat men genoemd heeft de „PH-Etten- Leurfeesten". Onder meer zal een tentoonstelling van beeldhouwwerken van bekende binnen- en buitenlandse beeldhouwers worden gehouden langs de weg van de schouw burg De Nobelaer naar het feestterrein. Voorts zullen op 7 juni tien grote lucht ballons starten voor de handicap-race om .trophee du ballon libre". Ongeluk bij oefening Carillon Kogel doodde een ö-jarig meisje TAE KRIJGSRAAD te velde-oost heeft gisteren de twintigjarige dienstplichtige soldaat L. C. G. V. van het 43ste bataljon infanterie te As sen tot een hechtenisstraf van ze3 weken veroordeeld wegens het ver oorzaken van een ongeluk in Emmen tijdens de oefening Carillon. Door een kogel uit zijn pistool werd het achtjarige meisje Ida Haverdings gedood en werd de éénentwintigjarige soldaat J. van Veghel uit Vught ern stig gewond. Op 18 november, de eerste dag van de oefening Carillon, stonden beklaagde en Van V. op wacht in Emmen. Van de zijde van het publiek was er nog al wat belangstelling voor deze dubbelpost. Na ruim anderhalf uur begon beklaagde zich te vervelen. Hij trok zijn pistool, waarvan hij niet wist dat het geladen was en verrichtte gedachteloos enige handgrepen. Hij had het wapen kort daarvoor uitgeleend aan een sergeant en het geladen terug ontvangen. De ser geant had verzuimd hem daarop attent te maken. Plotseling ging het wapen af en de kogel trof zowel het kleine meisje als de soldaat. De auditeur-militair noemde het onge luk het gevolg van een serie fouten, die begon met het uitlenen van het pistool De omstandigheden en het goede gedrag van beklaagde in aanmerking genomen wilde de auditeur zich beperken tot de eis van twee maanden onvoorwaardelijk Zijn raadsman vroeg uiterste clementie. Alleen in de dertien steden met i dan 120.000 inwoners zal het 6telsel evenredige vertegenwoordiging worden toegepast, waarbij de zegels worden deeld ln verhouding tot het aantal worven stemmen In de kleinere gemeen ten echter wordt in twee ronden gestemd In leder kiesdistrict is dan bij de eerste stemming een meerderheid nodig va helft van alle uitgebracht stemmen plus 1 Als er geen meerderheid ontstas en dat is vaak het geval dan yordt een week later voor de tweede maal ge stemd en verwerft de kandidaat met het hoogste aantal 6temmen alle zetels in zijn district Tussen de eerste en tweede ronde ste ken de niet-communlstische partijen veel al de „koppen" bij elkaar om te beslis- t, wie van hen de tweede ronde zal nnen Dit twee-ronden systeem wordt 38.193 gemeenten toegepast. Ware veldslag bij Menado Het gevecht bij Menado dat wij gis teren reeds in een deel onzer editie ver meldden is volgens nadere berichten van het Indonesische leger een groot scheepse frontale aanval van de opstan delingen ten zuiden van de stad geweest, waarbij moderne uit het buitenland ge smokkelde wapens zouden zijn gebruikt. De regeringstroepen zouden deze hebben gebroken en vierhonderd opstandelingen gedood hebben. Zelf zouden zij 26 man hebben verloren. Tijdens de gevechten, die reeds eind februari zijn geleverd, zijn tienduizend vluchtelingen Menado bin nengestroomd. Uit Makassar wordt gemeld, dat de Daroe-l-Islam ook in de weer is geweest rondom Makassar en Paloppo. Bij de laat ste plaats zouden zij contact hebben ge kregen met de opstandelingen van Noord- Celebes Oudere berichten meldden, dat or in Paloppo 23.000 vluchtelingen zijn geweest, toen de D.I. de dorpen bezuiden die plaat§ in brand staken. Het Indo nesische leger verklaart dat de operaties ter breking van het verzet rondom Ma kassar en Paloppo worden voortgezet. Westduits beledigingsproces (Van onze correspondent.) BONN, zaterdagochtend. TNE EERSTE van de drie weken, die U de arrondissementsrechtbank te Bonn heeft uitgetrokken voor het door „Ministerialrat" dr. Hans Strack (van het ministerie van economische zaken in Bonn) tegen E.E.G.-presi- dent prof. Walter Hallstein en de ambassadeur te Parijs, Herbert Blan- kenhorn, aanhangig gemaakte bele digingsproces is nu om. Na vier zit tingen staat het één-nul voor prof. Hallstein. Deee legde lange scherp geformuleerde en met talloze citaten doorspekte ver klaringen af over de gebeurtenissen, die in 1952 leidden tot de terugroeping van dr. Strack uit Kairo. Daar was hij leider van een Weriduitso delegatie, die met Egypte handelsbesprekingen voerde. Het gaat vooral om een door een Egyp tische consulaire ambtenaar in Woot- Duitsland tegen dr. Strack ingebrachte beschuldiging, dat de Westduitse dele gatieleider zich had laten omkopen. Deze beschuldiging later onderzocht en onjuist bevonden noopte volgens prof. Hallstein, de bondsregering dr. Strark uit Kairo terug te roepen. Er is echter geen sprake van geweest, dat hij ambassadeur Blankenhorn dr. Strack hadden willen „kaltstellen", omdat zij in hem een tegenstander zagen van het Westduits-Israëlische herstelbetalings verdrag. Er kan dus, aldus prof. Hallstein, ook geen sprake zijn geweest van een moed willige achteruitzetting van dr. Strack, ook al heeft deze alle pogingen getor pedeerd om de zaak in der minne schikken. Getuigen Maandag komt de beledigde dr. Strack aan het woord en tot de getuigen, die in de tweede week van het zo pijnlijke proces zullen worden opgeroepen, be hoort de minister van economische Dank voor Hulp aan Landgenoten De minister van buitenlandse zaken, ir. J. M. A. H. Luns, heeft namens de regering erkentelijkheid betuigd aan de stichting Hulp aan Landgenoten ln Indo nesië voor haar werk tijdens de massale uittocht van Nederlanders uit Indonesië 1958 De stichting heeft gezorgd, dat de Nederlanders te Singapore voor hon derdduizenden guldens aan kleding, voe ding en medicijnen ontvingen. De stich ting helpt thans de vele spijt-optanten ln Indonesië en zendt pakketten aan de 1100 hulpbehoevende Nederlanders, die een uitkering van de Nederlandse regering ontvangen. Onderschelden. De heer C. M van Moorsel te Voorburg, t> door paus Joan- 23 benoemd tot ridder ln de orde van de Heilige Gregorius de Groote, wegens zijn verdiensten voor de rooms-fcatiiolieke kerk en de kerkelijke kunst. ken en vice-kanselier der bondsregering, prof. Ludwig Erhard. Na de eerste week ls de indruk, dat dit proces had kunnen worden vermeden, wanneer de bondsregering de moed had gehad om zich publiekelijk te distan- ciëren van vals gebleken beschuldigin gen en dr. Strack in zijn aangetaste eer had hersteld. Nu dit cerhertsel achter wege ia gebleven, bleef dr. Strack geen andere weg over dan via een rechtbank opheldering te verkrijgen van hetgeen er zeven jaren geleden op het ministerie van buitenlandse zaken gebeurde. Dat daar grove fouten zijn gemaakt, slaat intussen ook wel vast. De vraag Is, of het spel der diplomatieke intriges niet beter binnenskamers had kunnen wor den gespeeld. Of de Strack-affaire een „legende" ls, of dat in de jaren 1952—1953 met niet al te kieskeurige middelen een hoge West duitse ambtenaar werd „uitgerangeerd", beledigd en gekrenkt, zal de arrondisse mentsrechtbank nog moeten uitmaken. Overdag wordt 't minder zacht (Van •rkundige medewerker) Met middagtemperaturen van 12 tot 14 gr. C. heeft de2e eerste week van de lentemaand ons ook hier in het Westen flink verwend. Deze temperaturen lig gen voor hpgin maart 4 tot 6 gr. boven normaal. Tijdens het weekeinde zal de temperatuur overdag wat minder hoog gaan stijgen. Langs een omweg stroomt koudere lucht van Groenland over de Oceaan, het zuiden van Engeland met een zuidwestenwind naar onze omge ving. Hierin zullen zondag temperaturen tussen 8 en 10 gr. komen te liggen. In deze luchtstroom komen nog enkele buien voor, die worden afgewisseld ge perioden. In het geheel kun oeek t anders dan vol lof Lagere temperaturen De Bilt verwacht tot mor genavond: Kouder weer met zonnige perioden en slechts hier en daar een bul. Zwakke tot ma tige wind, draaiend naar noordwest. (Opgemaakt om ZON EN MAAN HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Frankfort MUnchen ZUrich Genëve brnsbroek ZZO 1! ZZW wtndatil

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1