C.N.V. stelt wijzigingen voor in sociaal-politiek program Australië blijft ons gezag erkennen Liberaal vliegertje kwam nauwelijks van de grond Afschaffing loongrenzen sociale verzekering Televisie in de parken TVhonflen aan wal na scheepsramp Amendement overleefde kritiek van minister Beel niet 7 DONDERDAG 26 FEBRUARI 1959 Zo spoedig mogelijk een loonwet O (Van onze sociaal-economische redactie) VOLGENDE WEEK DINSDAG komt het C.N.V. in buitengewone al gemene vergadering bijeen ter wijziging van het huidige sociaal- politieke program van het verbond, dat dateert van 1955. Van de tien hoofdstukken, die het program telt, worden de meest ingrijpende voor stellen tot wijziging gedaan voor de rubrieken Sociale verzekering en Eco nomische maatregelen. De verbondsraad is van mening, dat een verdere doorvoering van de coördinatie en unificatie van de sociale verzekerings wetten dringend noodzakelijk is en dat alle langlopende verzekeringen zo spoedig mogelijk een waardevast karakter dienen te krijgen. 7OLANG dit nog niet het geval is, zullen de toeslagwetten sneller dan tot nu toe het geval was, moeten worden aangepast aan wijzigingen in de loonverhoudingen. Ook de premie- en dagloongrenzen zullen sneller moeten worden aangepast. De sociale verzekeringswetgeving zal volledig moeten worden toegepast voor het huishoudelijk personeel en de tot nog toe in de sociale verzekeringswetgeving voorkomende loongrenzen, waar door de verzekeringsplicht tot een bepaalde groep loontrekkenden wordt beperkt, dienen te worden opgeheven. Voorzover de ongevallenwet, de Ziekte wet en de Invaliditeitswet betrekking heb ben op geldelijke uitkeringen bij arbeids ongeschiktheid, zouden deze wetten moe ten worden vervangen door één wettelijke regeling, welke een verplioh/te verzekering tegen geldelijke gevolgen van arbeidsonge schiktheid bevat. In een dergelijke verze kering zou dan onderscheid moeten wor den gemaakt tussen kortdurende en lang durende arbeidsongeschiktheid; bij 't toe kennen van uitkeringen zou geen onder scheid moeten worden gemaakt naar de oorzaak van de arbeidsongeschiktheid en er moet een mogelijkheid worden gescha- Lippmann, Rosenthal honderd jaar Het particuliere bankiershuis Lippmann, Rosenthal en Co. te Amsterdam bestaat op 1 maart 100 jaar. Het is voortgekomen uit een vroegere Euromarktgedachte. De zich ontwikkelende Westeuropese industrie had grote kapitalen nodig, die door de ban kiers gefinancierd werden. Tevens bestond er de gedachte aan de oprichting van een Europese circulatiebank, doch dit mis lukte omdat de regeringen zelf de uitgifte van geld wilden ter hand nemen. Toen werd opgericht de Internationale bank te Luxemburg.Het was foen, dat de heer Leo Lippmann, consul van Luxemburg te Amsterdam, contaot kreeg met de direc teur van de Internationale Bank, de Duit ser Georg Rosenthal, waarzij samen een bankiershuis te Amsterdam oprichtten. Lippmann dreef een grote metaalhandel en had contacten met de Nederlandsche Handelmij. De bank heeft steeds een internationaal karakter gehad en droeg bij tot de tot standkoming van Amerikaanse, Russische en Hongaarse spoorwegen. Van de drie huidige firmanten is heer Robert May familie van Georg Rosenthal, de heer M. E. Fuld is de zoon van de heer E. Fuld, die medewerkte aan de oprichting van de K.L-M. De derde firmant is de heer E. Rahusen. Een van de ellereerste realties van het huis was de Pletterij Enthoven. In juli 1940 werd het huis onder Duits beheer gesteld en een instrument van de hezetter gemaakt voor de inbeslagneming van Joods vermogen. Lippmann, Rosen thal, Sarphatistraat werd ingesteld om „die Einlieferungsfreudigkeit der Juden zu erhören". Na de oorlog heeft het huis zich weer als emissiehuis en als actieve beursfirma weten te ontplooien. Het intro duceerde veel Amerikaanse eji Canadese fondsen. Op 2 maart is de receptie van drie tot half vijf uur namiddag ten kantore. Ned.-Duitse kamer van koophandel zal 18 juni te Enschede haar jaarvergadering houden; pre-adviezen worden uitgebracht over textielindustrie door mr. F. H. A. de Graaf en dr. W. Th. Kroese, over auto mobielindustrie door M. Thoenissen. Cyprus 1 Cypri Engeland heeft veel behouden en heeft het ongetwijfeld te danken aa omstandigheid, dat Griekenland en Tur kte beide voordeel zagen in een belang rijk Engels aandeel in de garanties, waai de overeenkomst zo vol van i*. Maar hei zou toch teveel 2(jn 'e verwachten, dal de Engelse aanwezigheid ofa Cyprus eer toestand zal zijn die de eeuwen kan weer staan. Hoe geruststellend deze aanwezig heid nu ook is, zi) zal onvermijdelijk eer nieuwe bron van narigheid gaan vormen Bij de opbouw van het onafhankelijke Cyprus zal ook duidelijker naar voren komen hoe de krachtsverhouding van de politieke groeperingen is. welker menings verschillen tot nu toe schuil gingen achtei de eenheid, die elke nationale strijd mi eenmaal oproept. Dan zal blijken hoe sterk b.v. het communistische element op Cyprus werkelijk i». Bij de jongste ge meenteraadsverkiezingen, die in 1953 ge houden zijn, verwierf het voornaamste communistische instrument, de Akelpartij, Hef minder dan 43 procent van het aantal •temmen. In de vakbeweging nemen de eommunisfen een belangrijke positie in. Vooral van de kracht van deze disrup- tieve elementen zal veel afhangen van het Welslagen van wat nu opgezet zal worden. pen tot herstel of vergroting van de beidsgeschiktheid. Alvorens deze uniforme wettelijke v< :ekering tot stand komt. zouden reeds tfl paalde verbeteringen moeten worden door gevoerd ten aanzien van de ongevallen-, de invaliditeits- en de ziekengeldverzeke ring. Voorts zullen maatregelen moeten wor den getroffen voor de opbouw van bijzon dere pensioenrechten ook tijdens perioden ziekte. Invaliditeit, ongeval of werk loosheid van de belanghebbende werk- Loonwet Wat betreft de economische maatregc len, stelt de verbondsraad voor in hc sociaal-politieke program op te nemer ■oor de komende periode de overheid extra aandacht zal dienen te besteden e ontwikkeling van de werkgelegenheid D de industrialisatie, vooral In die gebic- en waar sprake Is van een structurele erkloosheid. Met de afschaffing van de gemeenteclas- slficatic zal zo snel mogelijk voortgang en worden gemaakt. Handhaving van de bestedingsbeperking wordt in een pe riode van onmiskenbare economische uitgang voor de loon- en salaristrck- kenden als onaanvaardbaar beschouwd. Iedere verantwoorde mogelijkheid tot reële inkomstenverruiming moet worden aan gegrepen. Met het oog op een duurzame wclvaartsverbctering zal op de kortst mo gelijke termijn een loonwet van kracht en worden. i van de economische maatregelen, toorts aanbevolen wordt, is de ver lening door de overheid van exportcredie- met name oredieten op lange termijn ter bevordering van de buitenlandse afzet. Verder moet er een actief en tevens soepel prijsbeleid worden gevoerd. Ver beteringen in de ruilvoet, die resulteren n een verlaging van de importprij; lullen ook de consument ten goede n Inflatoire ontwikkeling, voorzover binnenlandse aard, dient voorkomen t£ worden. Een krachtig kartelbeleid op basis de Wet Economische Mededinging dient de aandacht. En ter vorming va ste kapitalen voor woningbouw industrialisatie moet de spaarzin in brede lagen van de bevolking worden bevorderd door zorg voor waardevast geld, door stimulering van de spaarregelingen met premies en door het betrekken var werknemer bij het effectenbezit. De overheid zal zo veel mogelijk herziening van de wetgeving moeten orderen wat betreft de rechtsvorm de onderneming en de medezeggenschap de werknemers in de onderneming. Woningbouw De overheid moet ln het bijzonder de bouw van kleine woningen ten behoeve kleiner geworden oudere gezinnen bevorderen. Om voor deze woningen lage huur te bereiken zou een dubbele rijksbijdrage in de bouwkosten verstrek! en worden en/of een subsidie op de huur voor hen, die een grote woning ver laten en een kleine woning als hier be doeld betrekken. Een algemeen evenwichtshuurpcil moei niet alleen worden nagestreefd door mid del van huurverhoging- Aandacht verdient de hoogte van de bouwkosten, de interest- factor, een gezonde mededinging en ver- De Europese Integratie en In het bij zonder de tot standkoming van een vrjj- liandeisgebied dient krachtig bevorderd te worden Op grond van het E.E.G.-ver drag moet het vervoer als een zelfstandige cn niet als een aan andere bedrijfstakken ondergeschikte bedrijfstak worden be- nties nale Arbeids Organisatie aan de Stalen- Gcneraal worden voorgelegd, zou hierover door de regering het advies van de So ciaal-Economische Raad moeten worden gevraagd. Over de onderwijsparagraaf heeft de verbondsraad geen adviezen opgesteld, omdat hierover nog een gesprek gaande iet de onderwijzersorganisaties. Ten ien van de overheid als werkgeefster wordt opgemerkt, dat in de verhouding overheid en ambtenaar zoveel mogelijk nhóud moet worden gegeven aan de so ciale medezeggenschap. De overheid zal Op het gebied van de belastingen wordt belastingverlaging voor de onge- huwden bepleit. Deze groep krijgt mede tengevolge van enkele algemene sociale verzekeringen extra lasten te dragen. Resoluut wordt het systeem van de glijdende werkweek afgewezen, waarbij de zondag met elke andere dag gelijkge schakeld zou worden. De overheid zal op basis van het S.E.R.-advie6 de nodige medewerking verlenen aan de verkor ting van de arbeidstijd. Wat betreft de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie spreekt de verbondsraad als z|)n mening uit, dat de vr|je organisa ties van werkgevers en werknemers een ruime bevoegdheid dienen te genieten om kennis te nemen van en te kunnen advi seren over het beleid van de publiekrech telijke bedrljfslichamen. Deze bevoegdheid zal in de wet op de Bedrijfsorganisatie of in de instellingswetten en instellingsbeslui ten moeten worden geregeld. DAAR KOMT DAN de eerste. De gemeentelijke commissie voor de Lomlense parken is op het ogenblik aan het ex perimenteren met speciale openlucht-televisietoestellen. die in de pal ken van de Engelse hoofdstad zullen, worden opgesteld om te voor komen. dat de Londenaars-op-hun- bankeui zich vervelen. De commissie zet haast achter haar werk, want zij wil nog voor het bi a ;in van de zomer de televisie toestellen geplaatst zien. Als u nog meer wil weten: de breedte van het televi: tj etoestel zal 68 cm zijn. Intassen staat nog helemaal niet vast, dat iedereen zich over dit nieuwtje verheugt. Er zijn duizenden Lon- denaren. die in de parken j gaan wandelen, alleen om naar de* bloemen te kijken, naar het gefluit -van de vogels te luisteren en. in het algemeen gezegd, om er eens h<gemaal uit te zijn. Er zijn er nu al. die de commissie boze brie ven he bl ^en geschreven en hebben laten weten dat zij met het initiatief beslist niet gelukkig zijn. Hun commentaar is; we kunnen dan voortaant net zo goed thuis blijven Menzies over Nieuw-Guinea W7"IJ ERKENNEN de Nederlandse soevereiniteit over Westelijk Nieuw- Guinea. Wij hebben deze soevereiniteit gesteund en zullen dit blijven doen." Dat heeft de Australische premier Menzies deze week in het Australische parlement verklaard, toen het bezoek van de Indonesische minister van buitenlandse zaken Subandrio aan Australië ter sprake kwam. „Wij staan op het standpunt", aldus premier Menzies. „dat indien zich wij zigingen in een soevereiniteit voordoen, dit dient te geschieden door wettige mid delen, met name middelen, die door het internationale recht worden aanvaard en erkend". De premier herinnerde eraan, dat Aus tralië vóór een behandeling door het In ternationale Hof van Justitie van de In donesische aanspraak op Nederlands Nieuw-Guinea is. Nederland heeft zich hiertoe bereid verklaard, maar Indonesië weigerde dit. Woordelijk gaf Menzies weer, wat hij over enkele onderwerpen tot Subandrio had gezegd. Over een ge sprek tussen Nederland en Indonesië over de kwestie Nieuw-Guinea had hij Subandrio onder meer meegedeeld: „Wij zijn stellig niet bereid, op de Ne derlanders aandrang uit te oefenen 0111 te onderhandelen. Gij hebt in Australië in het openbaar verklaard, dat uw op vatting over onderhandelen is. dat drze als resultaat zouden moeten hebben de voorwaarden voor een overdracht der soevereiniteit. Als wij. dit in aanmer king nemende, de Nederlanders zouden aanspocren tot onderhandelen, zou het erop neerkomen, dat wij de soevereini- teit (over Nederlands Nieuw-Guinea) gewijzigd zouden willen zien. Dit zou een duidelijke ommekeer in onze po litiek betekenen cn daarvan is geen sprake. Wij zullen daarom geen onder handelingen bepleiten. Mochten echter in de toekomst Nederland en Indonesië over de soevereiniteit tot enige vorm van Nederlandse stewardess smokkelde drank Een stewardess van het Nederlandse passagiersschip Statendam is gisteren door de politierechter in Bombay veroor deeld tot een dag gevangenisstraf en 100 ropijen (ong. 85) boete wegens overtre ding van de drankwet. De politie deelde mee. dat Alida H. een fles sterke drank van het schip naar de wal smokkelde. Een taxichauffeur zou zij verteld heb ben dat zij de drank in de stad wilde verkopen. Hij reed haar naar het dichtst bijzijnde politiebureau waar zij gearres teerd werd. Bensdorp jubileert Heden bestaat de vestiging van de Cacao- en Chocoladefabrieken Bensdorp LV. te Bussum 75 jaar. De firma werd in 840 te Amsterdam opgericht en in 1884 laar Bussum overgebracht. In 1933 werd :ij N.V. Thans heeft Bensdorp ook fabrle- cen te Kaapstad, in West-Duitsland, Oos tenrijk en verkooporganisaties in de Ver enigde Staten, Engeland en België. De N.V. telt 300 man personeel in Bussum en totaal over de gehele wereld 800. overeenstemming komen, dan zullen wij dit erkennen en eerbiedigen, op dezelfde wijze waarop wij verwach ten, dat onze eigen soevereiniteit zal worden erkend." Sam en tverkin g Menzies vestigde verder de aandacht op enkele punten van het gezamenlijke Australische-Indonesische communique. 1 in sommige kringen blijkbaar juiste waarde is toegekend. Een aldus de premier, is „dat In donesië uitdrukkelijk afziet van geweld 1 op Westelijk Nieuw-Guinea te ien. In verband met bepaalde 1 bedreigingen en geruchten over bedrei gingen achten wij deze verklaring van groot belang". Ook bracht Menzies de ge- menlijke Australische-Nederlandse ver klaring in herinnering van november 1957 samenwerking tussen de beide lan- op bestuurlijk gebied in Nieuw- Guinea. „Door deze verklaring hebben wij een levendig en blijvend belang bij het resultaat van welke onderhande lingen ook. indien Nederland ertoe mocht besluiten te onderhandelen. In dat geval zouden wij uiteraard mogen verwachten, dat ook de me ning van Australië zou worden ge vraagd over zaken, die de toekomst •an Nieuw-Guinea raken. Er zijn geen tekenen, die erop wijzen dat Nederland de bedoeling heeft om te onderhandelen, maar het is duide lijk, dat onderhandelingen betrek king zouden hebben op een groot aantal aspecten van de toekomst van Westelijk Nieuw-Guinea en zijn in- aldus Menzies. Wat een opluchting dat hij be houden aan wal is! Dat hebben tientallen familieleden gisteren in Hoek van Holland gedacht, toen de 34 opvarenden van 1 op de Noordzee gezonken vrachtschip Callisto daar aan kwamen. De foto laat zien hoe een van hen, de heer J. de Niet uit Scheveningen, door zijn overgelukkige vrouw en kinde ren werd begroet. Links de dochter Riet, op de arm 1 zijn vader Jan en rechts Aati. Wetsontwerp stakingsrecht in voorbereiding De minister van justitie a.i., mr. Struveken. heeft in overleg met de mi nister van sociale zaken en volksgezond heid a i besloten een voorontwerp van wet inzake het stakingsrecht voor te leg gen aan enige deskundigen op het gebiel van arbeidsrecht. Dit voorontwerp, waar over de minister van justitie zijn stand punt nog niet heeft bepaald, is voortge komen uit een ambtelijk onderzoek, dat ingesteld is naar de verschillende aspec ten van het stakingsrecht. In dit stadium acht minister Struycken het niet juist de conclusies van het ambtelijk onderzoek mee te delen. Hij deelt dit mee in de memorie «-an antwoord aan de Eerste Ka mer over de begroting 1959 van justitie, die volgende week in ie Senaat in open bare behandeling komt. Laat Eddy en Ingrid leven' ONDER HET MOTTO „Laat Eddy en Ingrid levenis Paramaribo een geldinzameling begonnen ten hate de jeugd van in twee Suri naamse kinderen, die naar Nederland moeten worden gestuurd om in Utrecht te worden geopereerd. De beide kinderen hebben een hartkwaal en hebben volgens de dokters niet lang meer te leven tenzij operatief wordt ingegrepen. Een operatie kan echter niet in Suriname uitgevoerd worden en daarom heeft de liefdadigheidsclub een beroep gedaan op de directie van de K.L.M. twee gratis retourreizen beschikbaar te stellen. Ondertussen wordt met groot enthousiasme de collecte aangepakt en men hoopt uiteraard ook financiële steun te ontvangen van Surinamers buiten het moederland. WEDUWEN- EN WEZENWET AANVAARD (Van onze parlementaire redacteur) PJE ALGEMENE WEDUWEN- EN WEZENVERZEKF3 MNG is gistermid- dag in de Tweede Kamer z.h.st. aanvaard. Geen eiihele fractie stemde tegen, ook de S.G.P. niet, die dit overigens wel gedaan zou hebben als zij aanwezig was geweest. Het was aanvankelijk de bedoeling de stemming woensdag a.s. te doen plaatsvinden. Toen bleek dat 011 geen hoofdelijke stemming nodig was, besloot voorzitter Kortenhorst het ontwerp maar af te handelen. De leden van de S.G.P.-fractie hadden da er-op niet gerekend, hetgeen hen, in deze verkiezingsweken allerminst kwalijk genomen kan worden. Het wetsontwerp is ongeschonden aan-I dat de regering ha a)r tijdig vaard. Door de vaste commissie voor J doen toekomen, aan die hand sociale zaken en volksgezondheid is nog »en motie ingediend om uiterlijk vóór het zomerreces van 1961 te bekijken of er wijzigingen in deze wet aangebracht die- ïen te worden. In dit voorstel van orde preekt de Kamer de verwachting uit, 1 zal 1 die h gedachten wisseling iiVcer de wenselijkheid van aan te brengen vnj zigingen zal kunnen worden gevoerd". MUiister Beel kon zich moeilijk tegen deze motie verzetten, al vond hij haar overb.^ig. Hij had zich n.1 reeds bereid verklaart 4 zijn opvolger in sging tuele wijzlgingsvoorsitf -llen, bij de Kamet in te diénen, als er eni<t» ervaring met deze wet Is opgedaan. Maar' aangezien minister Beel zijn opvolger ni.cj kan binden, vond de Kamer het kennel ij k beter deze motie ln te dienen. Zij kan.j zich dan altijd op deze aangenomen mq(.1c beroepen On gehuwden Het amendement wan mevr. Stoffels- Van Haaf ten (lib) ovpr een terugbetaling van tien jaar premie, te»odra de ongehuwde 65 jaar is geworden, '.is ingetrokken. De Overwinning bijgeloof liberale afgevaardigde hield zich niet al er aan de afspraak om dit ontwerp niet te behandelen in een soort verkic- zlngsroes. Zij wierp zich op als de kam pioen der vrijgezellen, daarbij over het hoofd ziende dat -de gehele Kamer heeft aangedrongen op een verlaging van het ongehuwdentarief. Bovendien zal er de eerste twee Jaar (1960 en 1961) geen premie betaald moeten worden, zodat er geen prake is van een lastenverzwaring. Mevr Stoffels stelde daartegenover, dat als de •eduwen- en wezenwet niet zou worden Ingevoerd, de premie van de A.O W ver laagd moet worden. Over dit aspect zou gepraat kunnen worden, ware het niet dat minister Beel het amendement tech nisch volledig heeft gekraakt. Er bleef werkelijk niets van over. En mevr. Stof. fele-Van Haaften deed dan ook heel ver standig haar voorstel maar Ijlings In te rekken. Geen goede beurt dus voor de liberale fractie, die zelf begonnen was zich niet aan de afspraak te houden Minister Beel zei. dat er bij de belasting dienst geen aparte registratie is van de vrijgezellen. Er zouden dus grote kosten gemaakt moeten worden om de vrijgezel len eventueel over 10 iaar een uitkering te geven. Binnen die tijd zal de wet wel gewijzigd zjjn En dan zal zeker de be lastingverlaging voor ongehuwden een frit zijn Want minister Reel herharflde het geen hri vorige kabinet heeft gezegd, dat aan deze verlaging grote prioriteit ge geven zal worden. Na de aanneming van de motne-De Kort lag het voor de hand dat het ontwerp niet meer gewijzigd zou worden Minister Beo) was niet bereid de leeftijdsgrens te ver lagen tot 45 jaar. Hij wilde eerst ervaring ->ndoen met de leeftijdsgrens van Sn j (Tit de gegevens van de gewestelijke boidsbureaus blijkt dat de 50-jarlge weduwe nog vrij gemakkelijk werk kan vinden. BAvendien voorspellen de des kundigen ruimere wcrkgclegenheidskan- *en voor de vrouw. Na de behandeling van dit ontwerp Ciog de Tweede Kamer nog akkoord met de grenswijziging tussen dc provim Gelderland en Utrecht. De enige wijziging die werd aangebracht betrof de gemoon'o Ede. Er zullen ln deze gemeente geen nieuwe verkiezingen worden gehouden fflc /UiMan'-t PINDAKAAS (Advertentie) Onrustig, gejaagd? Mijnharde'* Zenuwtablettea sterken en kalmeren Uw zenuwen. Peking stelt zijn bommenwerpers op bij Formosa De Chinese communisten hebben onge veer duizend straalbommenwerpers over gebracht naar vliegvelden die nog geen 850 mijl van Formosa liggen, zo schrijft ^respondent van de New York Times in Taipeh. Hij zegt dit van dc zijde der nations- listisch-Chinese inlichtingendienst te heb- Volgens zijn zegsman zou deze concentratie van bommenwerpers, ils de tweemotorigi Russische Iljoesjin- er op duiden dat de Chinezen ernstig denken over een aanval op Formosa. Volgens hem is het aantal militaire vliegtuigen in het Chinese kustgebied groter dan ten tijde van de crisis om BOEING VERLIEST EEN MOTOR Een Amerikaanse Boemg-707 met straal, aandrijving maakte gisteren een nood landing op London Airport, nadat het jdetis een proefvlucht een van zijn iotoren had verloren. Op het Londense vliegveld werd groot arm gegeven toen het enorme toestel binnenkwam. De brandweer stond langs de landingsbaan, doch kon al gauw wor den teruggezonden, toen de piloot zijn toestel veilig aan de grond zette. Dc rd later gevonden in het veld, ten zuiden van Cherbourg Jongetje voor ogen van vader overreden Vanmorgen is het 7-jarig zoontje van de familie Streng te Nieuwerkerk aan de IJssei bij het naar school gaan op dc keersweg door een auto gegrepen. Het kind was op slag dood. De heer Streng had zijn zoontje juist met een bootje over dc ringvaart gebracht, die dorp en weg van elkaar scheiden. De man stond zelf nog in het bootje toen de knaap de weg opliep met het fatale ge volg. Menderes, de Turkse premier, is van morgen naar zijn land teruggereisd. Hij is nog niet geheel hersteld van de ge volgen van het vliegongeluk in Engeland. Prinses Arthur of Connaught, klein dochter van koning Edward VII, is van nacht op 68-jarige leeftijd in Londen Frankrijk en DuiUland hebben een 4- jarig Landbouwcontract getekend, waarbij de Franse graanieverantlee worden ver groot tot 700.000 ton, waarvan 325 000 ton tarwe In het eerste Jaar, geleidelijk op lopend tot reap. 825 000 cn 400.000 ton in 1962, de prijzen kunnen jaarlijks met een twaalfde worden verhoogd totdat zij de Duitse prijzen bereikt hebben. ACADEMISCHE EXAMENS februari Bs- -Kuehler E Egger. AMSTERDAM. G U vorderd un im mev: me) K G Oei en S M Bell-M K C J J Weder». Amsterdam en P Zwa; aan Z-e Gestaagd Bijisnia Amsterdam P B Srtiull en J B NIJMkcËN, 36 feoruan Geslaagd voor Kand 2e god geneeskundeCbr E A M van der Heyden. Den Bosch: A J A Kra mers. Geleen: P J M Lacmix. Oi.ierwijk: w

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7