AlbertHetjn Geen bolbloemenexport naar Duitsland in dit seizoen Sassenheimse teelgronden moeten intact blijven grote spritsen 1' Middeleeuwse allegorie werd groots vertolkt in vershoudend pak ffTEUWE LFTDSCHE COURANT WOENSDAG 25 FEBRUARI 19 Bollenstreek juicht; Rijnsburg teleurgesteld ALPHEN AAN DEN RIJN Oranje-Nassauschool vordert Juist voor de winter zijn Intrede deed, was de nieuwe Chr. lagere school, die aan de Prinses Margrietlaan wordt gebouwd, uit de steigers gekomen, zodat het buiten werk niet zo erg werd gestagneerd Het is de bedoeling, dat deze school, die on der architectuur van de heer W. Brouwer in opdracht van de Vereniging tot bevor dering van lager en meer uitgebreid christelijk Schoolonderwijs is gesticht, in de zomer klaar zal komen en met de aanvang van de cursus 1959—1960 dienst zal gaan doen. Aannemer is de fa. Schel lingerhout te Benthuizen. De school, die de anam Oranje Nassau- school krijgt, moet dienen ter vervanging van de Chr. school in wijk Hoorn, hoofd de heer C. Hartman. Er zijn zes lokalen, drie gelijkvloers, drie op de verdieping Links is de hoofdingang, links daarvan een spreekkamer. Daarachter een hal met de trappen naar de verdieping. Boven de ingang een kamer voor het personeel, eventueel bestuurskamer. Aan de noord zijde van de school wordt een ruime speelplaats aangelegd. De kinderen zullen ook van die. zijde in de school kunnen ko- Men zal het oude tweemansschooltje in wijk Hoorn zonder veel weemoed willen verlaten voor dit mooie gebouw. Het is het plan er aanvankelijk ook een kleuter school in onder te brengen. Verbetering weggedeelte B. en W. hebben een half jaar geleden het koninklijk besluit ontvangen, waarbij het beheer en het onderhoud van de voor malige rijksweg in het centrum van Al phen aan de gemeente zijn overgedragen. Het college is van oordeel, dat het gehele overgenomen gedeelte moet worden ver beterd en de dienst van gemeentewerken heeft een reeds in voorbereiding zijnd verbeteringsplan voltooid. Het is de bedoeling, dat de verbetering over. een aantal jaren wordt verspreid Het meest urgent is de verbetering van het gedeelte tussen de Stationsstraat en de Pieter Doelmanstraat, met daarin opgenomen grondverbetering, vernieu wing van riolering, bestrating en trot toirs en verlaging van de Hofbrug. De kosten zijn geraamd op 296 540. B. en W. stellen de raad voor met de verbete ring akkoord te gaan. Jaarboekje Geref. Kerk Verschenen is het jaarboekje 1958/1959 van de Gereformeerde Kerk van Alphen aan den Rijn. Naast een volledige lijst van alle Gemeenteleden geeft het boekje een overzicht ven de Alphense Gerefor meerde verenigingen. Een van de plaatse lijke predikanten, d«. W Wljma, schreef een voorwoord. Daarin* merkt hij onder meer op, dat de kerkeraad het afgelopen jaar veel buitengewone werkzaamheden heeft verricht. Twee beroepen werden uit- gebraoht, maar beide predikanten bedank ten. De vervulling van de derde predi kantsplaats wordt steeds urgenter. Tot activering van de Jongens- en meisjes- clubs is een oudervereniging in het leven geroepen. De nieuwe aanpak van 1 jeugdwerk heeft al goede resultaten. Het aantal belijdende leden nam met 5 en dat van de doopleden met Het aantal Gemeenteleden bedroeg op juni 1957 in totaal 2501. Er zijn zeventien huwelijken bevestigd. In de loop va verslagjaar 1957/1958 zijn udt de Gemeente i ovnrleden. Alpha naar nieuw bedrijf De verffabriek „Alpha" aan de Wil- helminalaan kampt al lang met ruin moeilijkheden en naast het hoofdgebo heeft men hier en daar in de gemeente dere opslagruimte in gebruik. Men heeft overwogen, op het nieuwe industrieter rein bij de aan te leggen haven te gaar bouwen, maar nu is de aandacht defini tief gericht op een terrein aan de Van Foreestlaan, groot 7600 m2. Vrijdagavond komt een voorstel tot grondverkoop In de gemeenteraad. Heropening Na een geslaagde verbouwing, die ruimte bracht, heeft de heer D. Verwey gisteren zijn winkel voor melk- en zui- velprodukten aan de Aarkade 70 heropend Aar belangstelling heeft het niet ontbro ken. WOlBRUGGE Propaganda-filmavond l-B C. Voor de ledan van de plaatselijke afde ling va nde C.B.C. werd dinsdag in He! Oude Raedthuys een propaganda-film- avond gegeven. Na de opening door voor zitter C. Brunt, werden enkele leerzame, films vertoond, o.a. een propagandafilm over Ons Centrum, het vakantieverblijf van de C.B.C De hoofdfilm. Klnderer voor de Rechter, behandelde het pro bleem van de ontspoorde jeugd haar verblijf in opvoedingsgestichten e vorming tot nuttige leden van de maat schappij Vernieuwing wijserplaat Dinsdagmiddag werden de drie wijzer platen van de toren der Hervormde kerk opnieuw voorzien van goede wijzers en verlichting. Plannen feestcommissie 1928. In Het Oude Raedthujre kwamen de be stuursleden van de feestcommissie 1928 bijten. Besloten werd op Koninginnedag in de middaguren kinderspelen te hou den- 's Avonds wordt weer een bonte feestavond gegeven, met muziek, toneel •n spel. Nadat secretaris J. Westmaas en ningmeester M. van Egmond hun jaar verslagen hadden gelezen, werden pia: nen besproken over het uitstapje voor i •ode van dagen-eaa vel d-hnkl. TAE BLOEMBOLLENEXPORTEURS kunnen gerust zijn: er mogen in het U komende seizoen geen bolbloemen naar Duitsland. Dat werd dinsdag- iddag bekendgemaakt in een openbare bestuursvergadering van het Produktschap voor Siergewassen, die in Den Haag werd gehouden. Een bericht dat ongetwijfeld met veel vreugde is ontvangen in de bollenstreek. nen in Rijnsburg de vlag heeft uitgestoken, mag men rustig be twijfelen! Er zijn in feite twee dingen gebeurd. De Duitsers, die hadden meegedeeld on der alle omstandigheden het been «tijf te zullen houden, hebben moeten capitule- n als doekje voor het bloeden heeft de bolbloemenimport een jaartje verschoven, om hen wat te laten wennen iet idee. Aan de andere kant moest het Produktschap voor Siergewassen het ngenomen standpunt van „We zullen het exportverbod voor bolbloemen naar Duitsland niet meer verlengen", min of laten varen, daar het nu wel wordt verlengd, zij het voor één jaar en zij het dat gelijk de afspraak werd gemaakt, dat het seizoen 1960—1961 wel bolbloemen >r Duitsland gezonden zullen worden omvang i6 ook al reeds bepaald: de totale hoeveelheid bloeiende tulpen, nar- en hyacinten mag een waarde heb ben die niet hoger ligt dan 1% pet van de totale bloembollenexport naar Duits land. Men is overeengekomen, dat gedu rende de „aanloopperiode" van de EEG de uitvoer van bolbloemen zal worden gekoppeld aan de bloembollenexport. Al- een zal het percentage jaarlijks worden astgesteld. Betere sfeer De onderhandelingen zijn in een betere fecr gevoerd dan dc voorgaande bijci Schei vaar hoogst onprettige dignen zijn ge legd. Hoewel: erg gemakkelijk is het 'orige week In Duitsland ook niet gc- ;aan, zo vertelde de voorzitter van het PVS. Dc delegaties moesten op één mid- sg nog driemaal apart vergaderen! De heer Elferink vond het een winst punt. dat de Duitsers hun eisen hebben ilen laten varen. Aan de andere kant vond hij het opnieuw uitstellen van 'Ibloemenuitvoer minder prettig. De heer Kralt vond het resultaat irstellend. De Duitsers hebben a »r de tijd gehad om zich te verzoet ?t het idee, dat er een invoer van b oemen zou komen. Dit Jaar extra i niet nodig. Hij sprak een tikje spotti de lotsverbondenheid der bloembol len kwekers en bollenbroeiers. In dc kop- eling van de bolbloemcxport aan de bol- cnuitvoer, zag hü daarvan weer het bc- r«s. Deze koppeling vond dc heer Hogerland nder gelukkig, hetgeen dr. Vcrhagc et met hem eens kon zijn. Een bclang- k winstpunt noemde de voorzitter het, dat het enige exportverbod dat Neder- zijde continuering eiste, binnen enkele maanden van de baan is. Dat principe is r Van Dam was blij, dat dit com promis kon worden bereikt en wenste de delegatie geluk met het resultaat. Breedvoerig d nog gesproken over de vraag of nu de vrije organisaties of de bedrijfschappen, advies aan het PVS uitbrengen. Destijds heeft het be drijfschap voor de bioembollenhandel met algemene stemmen besloten kenbaar te maken, dat men het juister vindit als de vrije organisaties advies uitbrengen aan het bedrijfschap en dit op zijn beurt het PVS adviseert. De heer Van Dam (ook bestuurslid van/het bedrijfschap) was die mening uiteraard nog toegedaan. HAZERSWOVDE Agenda Donderdag half acht in zaal achter dc Gereformeerde kerk vergadering C.B. P.B.; Mary Pos zal spreken over een tocht langs de Middellandse Zee. Donderdag half acht in Salvatori de zes de en laatste winterlezingspreker is ds. H. Goedhart uit Rotterdam. De zangrepetitie van Zang en Vriend schap wordt deze week in de school met de Bijbel gehouden. Geboren: Marcellinus P. Th. z. v. P. M van Rijn en A. Meijer; Jacoba A. M. d. v P. G. Kraan en A. P. M. van der Haas; Maria C. d. v. P. J. Bogaarts en C. Ver gun- Naasting Nederlandse tabaksbedrijven De Indonesische regering heeft gisteren de lijst bekendgemaakt van 38 tabaks ondernemingen, die genationaliseerd worden. Politieke waarnemers zien hier in volgens Reuter een vervolg op het besluit tot overbrenging van de tabaks- markt van Nederland naar Bremen Noordelijk Klei- en Veengebied T~\E administrateur van de Vereniging U voor Bedrijfsvoorlichting „Het Noor- lijk Klei- en Veengebied" heeft een urig verzorgd jaarverslag het licht doen en over het Jaar 1958. De heer C. van oert begint met op te merken, dat 1958 n jaar is geweest, waarop de vee- iuders met genoegen kunnen terugzien. Dc grasgroci is best geweest en er is veel gewonnen. Voor de akkerbou- het een goed groeijaar mei op- van redelijk tot middelmatig; bicten waren zeer goed. Opval lend gering was dit jaar het aantal plan tenziekten en plagen. ereniging tel-t 222 leden en 9 dona- de totale bedrijfsoppervlakte op 31 december 1958 was 4921 ha. Het tech nische werk werd verricht door de assi stenten de heren J. Huysmans te Nieuw koop en L. Lievaart te Ter Aar. Deze laatste is in de plaats gekomen van de heer C. Kooy, die werd overgeplaatst lar Delfland. Uit het financiële overzicht blijkt, dat vereniging een bezit heeft van f 1707.60. terwijl de exploitatierekening sluit met nadelig saldo van f 14.75. De contri butie wordt in de begroting op hetzelfde bedrag bepaald. Uit het technische verslag va ;isteniten noteren we het volgende: De uitkomsten van het gerstproefveld overeenstemming met het landge- middelde voor de centrale zeeklei. Bij de bestrijding van aardappelziekte zijn goe de resultaten verkregen met de bespui- met Zineb. Uit de tabellen blijkt, dat percentage zieke knollen bij een behandeld veld op 3.9 komt, terwijl op veld bespoten met Zineb in drie perioden 0,5% en na 5 bespuitingen m; zieke knollen voorkwam. Na de zevende behandeling was de ziekte bedwongen De financiële gegevens over deze behan deling melden dat de uitkomsten belang rijk beter zijn, al zal hier niet voor elk jaar een vaste lijn zijn aan te geven. Mat chemische onkruidbestrijdïng wer den twee proeven genomen. De stikstof- hoeveelhedenproef heeft prima resulta ten gegeven en men kan de conclusie le zen. dat ze de boer van dienst kunnen zijn bij de bemesting van zijn weide. Uit een analyse van hooi-monsters kan men aflezen, hoe de ruwvoedarproeven zijn geslaagd. De uitkomsten worden ver geleken met het normenboekje van het Centraal Bureau en naar aanleiding daar van worden opmerkingen gemaakt en. conclusies getrokken. Voorts hebben de assistenten zich beziggehouden met kuil- grasproeven. In de herfst werd het ini tiatief genomen tot oprichting van een veevoederkern. Een uitgebreide controle op de veevoeding is niet overbodig ge- De studiedagen, cursussen en demon straties waren goed bezocht en kunnen geslaagd worden genoemd. In een watertank over de oceaan Drie Canadese landrotten zjjn voornc nens de Atlantische Oceaan over te stc :cd in een afgesloten watertank vai 13-500 liter. Zy hebben hun „vaartuig di „WT <- watertank) Diogenes' gc i en willen zich door golfstromen la „Dit i t de e reclamestunt, m neming van drie mannen die niets van aren weten, maar van de zee houden", erklaarde de kapitein Richard Melrsch De twee anderen zijn Robert Frantz 30) ie als kok zal optreden en Albert Barth 30), die de radio zal bedienen. De tank meet zes bij twee meter. In de bovenkant komt een waterdicht luik en op de bodem cement als ballast. Een bui zenstelsel aan beide uiteinden moet voor Je luchtverversing zorgen, Er gaat 180 kg ngeblikt voedsel mee. Verder slaapzakken ïn andere benodigdheden. Het trio wil zich van St. Johns, New Foundland naar de golfstroom van La brador laten slepen en hoopt dat deze hen In een golfstroom zal brengen, die hen naar Europa zal voeren. Het schat de duur van de overtocht op twee maanden. BENTHVIZEN Dirigent Aad van Vliet vertrekt Naar wij vernemen is de heer Aad van Vliet, dirigent van het chr. gemengde zangkoor Hosanna en van het kinderkoor Klein-Hosanna, benoemd tot directeur van een kerkkoor in Woerden. D e heer Van Vliet, die nu zijn functie als dirigent van de koren in Benthuizen zal neerleg gen, leidt nog wel de uitvoering van het kinderkoor op 4 april. Culturele avond in NIEUWVEENi n HONDERDVIJFTIG inwoners van Nieuwveen, Nieuwkoop j Zevenhoven waren gisteravond naar de zaal van de Johannes-Stia ting gekomen om daar een toneelspel van buitengewoon gehalte te zie dat werd opgevoerd onder auspiciën van de commisie tot verzorging ud culturele avonden. Deze commissie had mevrouw Helène Oosthoek 6 Overveen bereid gevonden in een one-man-show een uitbeelding te gev\ oan de middeleeuwse allegorie Elckerlyc. Nadat voorzitter W. Veenendaal het wel komstwoord had gesproken, gaf mevrouw Oosthoek vooraf een uitleg van de aard in het spel. De middeleeuwse allegorie is geheel af gestemd op de moraal. Men poogde de toeschouwers op zeer duidelijke wijze nenselijk falen en de weg naar red ding aan te wijzen. Hiertoe werden be grippen uitgebeeld door personen. In Elc kerlyc spelen de Dood, de Deugd, de Vriendschap, de Zintuigen, de Schoonheid en de Vitaliteit een spel rondom een man wie is aangezegd, dat hij moet sterven. De man is niet slecht, maar een gewoon mens met alle menselijke fouten. Hij poogt uitstel te verkrijgen en als dit niet lukt tracht hij een van de zaken, die hem op aarde dierbaar waren, over te halen de tocht naar de Dood met hem mee te maken. Alle laten hem in de steek, be halve de Deugd, die verzwakt is door de verwaarlozing gedurende het leven van de man. Wanneer een allegorie door zwakke to neelkrachten wordt gebracht, maakt zij een onbeholpen en saaie indruk. Maai me vrouw Oosthoek wist het stuk de charme en de overtuiging te geven, die ook de middeleeuwers tot inkeerden ontroeri brachten. De heer Veenendaal vertelde in dankwoord aan mevrouw Oosthoek, door haar voordracht een moeilijk t« grijpen stuk tot leven is gekomen, v door ongetwijfeld vele aanwezigen zuil worden geïnspireerd dit middeleeuw stuk nog eens op hun gemak door te lez Koster brak pols De heer D. Zemel, raadslid en kosl van de Gereformeerde kerk, kreeg gis ren, toen hij van de Liemeerbrug wil fietsen, te kampen met een defecte Hij reed tegen de woning van de fami Soede en moest per auto naar dokl Van Dongen worden vervoerd, die ht naar Leiden doorzond om een gebrok Teruggekomen uit Parijs, waar zij de moeilijkheden van een half jaar leden bij het Ned Ballet met vakanl was. heeft Sonja Gaskell opnieu' ontslag ingediend als leidster v Ned. Ballet, nadat 'n 4-tal dansera ha bij haar terugkomst een brief o digd had met dezelfde eisen, waarov indertijd het conflict was uitgebroke Sociologisch rapport (3) Bollenarbeiders moeten goede arbeidsvoorwaarden behouden een belangrijke bestaansbron van Sassenheim worden beschouwd. In die tijd kwamen ingrijpende wijzigingen in de produktie en afzet van bloembollen tot stand. Voorheen was het een veelheid van variëteiten, terwijl van elke soort slechts een beperkt aantal exemplaren werd geteeld en verhandeld. De latere omschakeling van de produktiewijze voorzag in een groot aantal verhandelbare bollen. In dit verband valt tevens te wij zen op wat Krelage de democratisering van het bloemengebruik" noemt. Daarbij waren het houden van tentoonstellingen, het uitgeven van cata logi, kwaliteitsverbetering en in het algemeen de propaganda voor de af zet verruimende factoren. De zich uitbreidende bollenteelt eiste tal van gronden op; zo werden strandwallen afgezand, bos- en hakhout gekapt, woeste grond voor de teelt geschikt gemaakt en grasland aan de eigen lijke bestemming onttrokken. de landschap uitstaken. Vroeger wa ren deze bebost, maar in latere jaren is men, onder meer eerst ten zuiden van het dorp, tot ontbossing overge gaan. Deze bosvegetatie had een ont- kalkende invloed op de grond tot op een diepte van de uiterste beworte- ling. Door een jarenlang constant ge bleven grondwaterpeil ontstond een scherpe scheiding tussen kalkrijke en kalkarme zandgrond. De strandvlakten liggen tussen de wal len: door de lage ligging treft men daar klei-afzettingen en veenvorming aan. La ter zijn de vlakten overstoven met kalk- loos zand. afkomstig van de kruin van de strandwallen. Est In 1886 bedroeg de met bollen beteelde oppervlakte in Sassenheim slechts 21 ha. omstreeks 1900 echter bijna 60 ha en in 1904 al 120 ha. Tevens onderging uiter aard het aantal schuren een uitbreiding Daar de houten, zwartgeteerde schuren niet meer voldoende bleken om het bol- produkt de vereiste behandeling te ge ven, werden deze door stenen gebouwen Van groot belang is geweest het leg gen van een goede, technische en organi satorische grondslag, ondermeer door het stichten van de „Algemene vereniging van Bloembollencultuur". Door de plaat selijke afdeling van deze vereniging in Sassenheim werd al in 1903 een tuin- bouwcursus georganiseerd. Onderwijs, onderzoek en voorlichting hebben even eens in hoge mate bijgedragen tot de ontwikkeling van de bollenteelt. Aan de sterke ontwikkeling van deze bloeiende tuk van tuinbouw kwam een abrupt einde door de crisis van de derti ger jaren. Areaalbeperking en minimum prijzen werden ingesteld om het bollen- vak een algehele ondergang te besparen In het laatst van de dertiger jaren was er weer een zekere opleving, maar de tweede wereldoorlog betekende een te rugslag, omdat er slechts een enkel ex portland overbleef en de gronden wer den ingeschakeld in de nationale voed selvoorziening. De eerste jaren na de oorlog vormden een penode van herstel en opbouw, zowel van de teelt als van de export. Daarna ging de bollenteelt weer in opgaande Itjn, mede door de iets ruimere uitgifte van teeltvergunningen Bodem De bodemgesteldheid van Sassenheim kan worden onderverdeeld in: strandwal- gronden, strandvlaktegrondcn, estuarium- gronden en gronden van de bemalen pol- Strandwallen zijn oorspronkelijk zandruggen, die boven het omringen- igronden worden voorname lijk rondom de monding van de Oude Rijn aangetroffen met uitlopers tussen de zuidelijke strandwallen. Van nature is estuariumgrond niet geschikt voor bol- ssorteren de bemalen pol- Ten dele deze gemeente. Zij bestaan uit strand-! vlaktezand, dunner dan één meter en lig gend op klei met een veenondergrond. Deze, wellicht voor de niet-bodemdes- kundige vrij droge en onbegrijpelijke op somming doet uitkomen, dat niet alle grond van nature voor bollenteelt ge schikt is. Er worden nog steeds grondver beteringen verricht. Daar deze veelal be rusten op deskundig advies, kwamen i gronden alsnog voor de teelt bcschikbi Grondverbeteringen kunnen op onderling verschillende wijze worden uitgevoerd, maar meestal zijn de kosten hoog. In het algemeen echter is de water staatkundige toestand uitstekend gere geld. Reeds in vroeger eeuwen kwam et goed functionerende trapsgewijze ontw tering tussen Leiden en Haarlem t< Studie van Sassenheim Het Landbouw-Economisch In stituut. het instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland en het Economisch-Technologisch In stituut v. Zuid-Holland hebben een studie gemaakt van de so ciaal-economische structuur en de stedebouwkundige problemen van de gemeente Sassenheim. In een aantal artikelen willen wij de voornaamste gegevens in dit rapport weergeven. Vandaag wordt het derde geplaatst. Er zijn in Sassenheim 46 gezinsbedrij ven geënquêteerd. Bijna alle kwekers op deze bedrijven zijn ouder dan 40 jaar. De moeilijkheid aan een eigen bedrijf te ko men, blijkt, behalve uit de gegevens, ook uit de gemiddelde huwelijksleeftijd van de kwekers, die ruim dertig is. Meer dan 90 procent van de kwekers werkte voorheen in het bollenbedrijf. Slechts een enkele kweker had een niet- agrarisch beroep. Opvallend is, dat de verdeling van de kwekers over de diver se kerken anders is dan die van de to tale bevolking. Voor de gehele bollen streek geldt, dat 63 procent rooms katho liek is; bij de kwekers ligt dit cijfer op 84. In Sassenheim is tweederde van de kwekers r.k.; het verschil met de totale dorpsbevolking is hier niet zo groot. De mogelijkheden voor de zoons zelf een bedrijf te beginnen, zijn niet groot. Ook het ouderlijke bedrijf biedt dikwijls te weinig emplooi, wat ook blijkt utt het betrekkelijk grote aantal zoons, dat bol- lenarbeider is geworden. Men is nog lie ver bollenarbeider, dan dat men het vak vaarwel zegt. Die sterke binding leidt in bepaalde gevallen tot een minder verantwoorde beroepskeuze. De geringe mogelijkheden, een eigen bedrijf te beginnen, dwingen, zoals gezegd, daartoe. Enquêteurs conclu deren dan, dat de bloembollencultuur in de eerste plaats gebaat is met een beleid, dat erop is gericht, de hoogwaardige cul tuurgronden zoveel als doenlijk is in tact te laten. In enkele sectoren is nog verbe tering mogelijk, waarbij speciaal het landbouwonderwijs en de arbeidsover- schotten op de gezinsbedrijven aandacht verdienen. Voor een goede arbeidsvoor ziening is het van belang, dat er blijvend naar wordt gestreefd, het geheel van ar beidsvoorwaarden op een gelijk niveau te houden als voor overeenkomstige groepen industriearbeiders het geval is. Het be houd van dc bloembollenteelt is evenzeer van belang voor het op deze streek ge oriënteerde toeristenverkeer, waarvan de voordelen zich over een veel groter ge bied uitstrekken. OBLIGATIEZEGEL J OBLIGATIEZEGEL OBLIGATIE ZEGEL LEVERPASTEI SLIK 4Z50SA" PRIMA GEHAKT MALS ROOKVLEES 3 .35 .99 .79 .79 .37 100 59 59 „ss 29 hawaIan ananas 62 VET SPEK gerookt PER STUK 200 GRAM GELD. ROOKWORST 250 GRAM ZUURK00LSPEK BUTTERSCOTCH 7 grote repen NU MET NOG MEER GEMBER gemberkoek kokosbanket KEUZE UIT 7 SMAKEN pudding .dn ZAK 250 GRAM BOTERHAMKORRELS VOL VITAMINEN C ROZEBQTTELJAM PER POT EERSTE KWALITEIT PINDAKAAS FE8POT m maakt u het leven goedkoper IÓCENT j IOCENT jlO CENT :jlO CENT ijl® CENT

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 6